O e m e e ii t e r a a <i. Hot schijnt de wensch van II. M. dn Koningin te zijn, dat vele gevangenen ge iteed of gedeeltelijk znllen worden bege nadigd. De hlijde verwachting. Do nationale Oranjebond „Wat ook vall', ■trouw staat pal", heoft doen vervaardigen een „Gedenkplaat ter gelegenheid der Ko ninklijke geboorte 1909", bestemd om als feestgave to dienen, in 't bijzonder voor do schoolkinderen. Dezo plaat wordt niet in don handel gebracht, doch kan door gemeentebesturen, feestcommissies cn schoolhoofden worden 'besteld. Do plaat za! bevatten 15 portretten, t. w. 12 van It. M. de Koningin en die van Haar ouders on Haar Gemaal, benevens de nieuwe veranderde wapens van Neder land, Oranje-Nassau, Waldeck-Pyrmont en dio van 11. M. en Z. K. II. zelven. Onder- hot groote middenportret van II. M. komt een gedichtje van mej. Selly do Jong. Het Roode Kruis. Op de binnenplaats der Koninklijke stal len had heden een eigenaardige plechtig heid plaats. Z. K. II. de Prins aanvaardde daar n.l. in zijn hoedanigheid van voor zitter van hot Iloofdcomité van het Ncderl. Roode Kruis een geschenk van den heer R. Lehmann, consul-generaal van Grieken land, te Amsterdam, aan het Roode Kruis, 'bestaande uit twee ziekenvervoer-automo- bielen, elk ingericht, voor vier languit lig gende lijders mot bovendien een zitplaats voor een persoon cn zoowel volledig uit gerust met al het noodige voor afdoende 'heel- on geneeskundige hulp, als om ie voorzien in al hat veroischte voor ver pleging en verzorging gedurende de over brenging. Dezo automobielen, welke met toestem ming van Z. K. H. den Prins gedoopt zijn Prins Hendrik der Nederlanden I en Prins Hendrik der Nederlanden II, zijn geheel vervaardigd in do fabriek Trompenberg, te Amsterdam, deels volgens de aanwijzingen van dr. C. W. A. Essers, deels naar door den heer Lehmann zelven en door vak mannon in binnen- en "buitenland aange geven inrichtingen, verband houdende met het zeer bijzonder döei, waarvoor zij zijn bestemd. De heer Lehmann bood zijne aan hot Roode Kruis zoo zeer welkome gave mot een korte toespraak tot Z. K, H. don Prins aan, daarbij den wensch uitsprekende, dat de taak van het Ned. Roode Kruis door de 'beide vervoermiddelen belangrijk zal worden vergemakkelijkt. De Prins betuigde zijn hartgrondigen dank voor deze schenking, die door het Hoofd- comité op don allerhoogsfcen prijs werd gesteld. Naar wij vernomen is binnenkort een Koninklijk Besluit to verwachten, waarbij, in verband met de nieuwe conventie van G&nèvo van Juli 1906, hot Nederlandsehc Roode Kruis wordt gereorganiseerd en aan die vereeniging de gelegenheid wordt ge opend zich, moei dan voorheen, in vredes tijd to wijden aan maatschappelijk werk. S. I) P. en S. D. A P. Hot „llbld." verneemt, dat hei volgende congres van de S. D. P. te Amsterdam zal gehouden worden op Hemelvaartsdag en dat op het Paaschcongres van de S, D. A. P. het oude strijdpunt de Tribune- kwestie weer aan de orde zal komen 'bij de bos-, reHng van de leiding van het P. B. In verschillende afdeelingen reeds heeft men dc houding van het partijbestuur in zake do bemiddelingspogingen en tegen over de Tribunedcwositie scherp geeritiseerd. Men verwcot het P. B. zwakheid en slap heid in 'de leiding. Staatscommissie Middenstand. Gi&teren heeft to 's-Gravefihage in pleno vergaderd de Staatscommissie voor den Middenstand. Met algemeene stemmen werd aangenomen een ontwerp wet op de ver vroegde winkelsluiting. Dit ontwerp zal met een memorie van toelichting en verschei dene belangrijke bijlagen aan de Koningin worden aangeboden mot verzoek om pu blicatie. Daarna was aan de orde een rapport van de tweede sub-commissie in zake bestrijding van vertraagde betaling van rekeningen door heffing van moratoire interesten. Dit rapport werd goedgekeurd on beslo ten dienovereenkomstig een wetswijziging met toelichting te formuleeren en aan de rogeering in te zenden. Nationaal comité voor vervroegde winkelsluiting. Gisteravond is te Amsterdam de eon- stitueerende vergadering gehouden van het op initiatief van de Haagsche Vereeniging voor Vervroegde Winkelsluiting op te rich- ton nationaal comité voor vervroegde win kelsluiting. Het bestuur werd samengesteld als volgt: voorzitter: mr. L. N, Rooden-burg^patroons: J. Schagen, Weesp; D. II. van Zuvien Jr., NijmegenM. H. G, T. Fiedoldy Dop, Am sterdam; A, S, Pieters, Den Haag; .1. C. van der Veer, Amsterdam. Bedienden: H. Koekobakker, Den Haag; H. C. Snel, Den Plaag; II. J. van Kerkhoff, Leiden; L. A. Luyten, Helmond; J. N. J. de Booy, Den Plaag. Voorts: inr. E. R. II. Regout, ds. A. Bnunmelkamp, mr. A. J. Fokker, Th, J. H. Mouwens. Een nieuw Raadhuis voor Rotterdam. Men zal zich herinnoren, dat reeds gc- rim'mari tijd geleden door B. en W. een complex panden werd aangekocht op liet einde der Hoogstraat aan de Oostvestplcin- zijde, me that dool deze te sloopen en op den vrij gekomen grond een nieuw Raad huis te bouwen, aansluitende aan verschei dene, daar reeds gevestigde gomeentebu- reaux. Do Raad keurde don aankoop goed, doch behield zich nadrukkelijk de bestem ming voor. De groote meerderheid, daarin gesteund doo,r de burgerij, verzette ziclr tegen bel denkbeeld om op zulk een dwaze plaats een stadhuis neer te zotten. Wij vernomen thans dat ook B. en W, de idee hebben losgelaten orr weldra den Raad een beginselbesluit zullen voorleggen om hol nieuwe Raadhuis aan den Cool- singed to brengen. Dezo nieuwbouw zal dan dienstbaar worden gemaakt aan do oprui ming van veel ongewen&chte toestanden, omdat hot. in de bedoeling ligt het gansehc complex tusschon CooLingcl cn Zandstraat te dezen behoeve, op te ruimen. Er zal, wat mogelijk is, een onteigeningsontwerp worden uitgelokt. („Hbl.") De arbeidswet. Het bestuur der Vereeniging tot bevor dering van Fabrieks- en Randwerksnijver- lieid te Rotterdam, ontving van den in specteur van den Arbeid in do 3e inspectie het ontwerp algemeene maal regel van be stuur', als bedoeld' bij art. 4 der arbeid s- wat, ter vervanging van dien, vastgesteld bij Kon. Besl. van 13 Juli 1906 (Stbl. 201), laatstelijk gewijzigd bij Kon. Besl. van 17 Sept. 1906 (Stbl. 943) met verzoek dor Regeering, eventueele opmerkingen te doen kennen omtrent de verschillende, daarin vast te leggen, bepalingen. In een thans afgezonden adres worden verschillende bemerkingen gemaakt. Zoo is hot van oordeel, dat in het alge meen te veel in details wordt afgedaald en het beter ware in het Kon. Best, de hoofdzaken der beschermende bepalingen vast te leggen en de beoordeeling dier bijzonderheden, volgens door den Minister te bepalen algemeene regelen, over te laten aan den Inspecteur met beroep van be langhebbenden op den Minister. Voorts wordt opgemerkt dat met de be schermende bepalingen van jeugdige per sonen beneden den leeftijd van 16 jaar niet al te theoretisch moet worden geoor deeld wal. do plaatsing van jeugdige krach ten zal bemoeilijken en deze juist in het nadoel zou zijn van hen, die men verwacht te beschermen. Wat art. I betreft, heeft men bezwaar tegen het verbod, de bewerking van. na tuurlijke steen op 'te dragen aan perso nen beneden de 16 jaar, omdat 5 a 6 jaar noodig zijn voor de vorming van een goed steenhouwer en de werkman dan eerst op 22 a 23-jarigen leeftijd volkomen in zijn vak bekwaam zal kunnen zijn. Wat art. 2 betreft het verbod tot wer ken op stellingen wordt geheel in strijd met de practijk geacht. Men zou dc hier- gesteldc grens dan ook liever op 14 jaar zien vastgesteld. Wenscholijk wordt geacht een bepaling dat ook de werkman, strafbaar zal zijn gesteld voor overtreding der voorschriften, indien gehandeld wordt tegen den uildruk- kolijken wil van den werkgever-patroon. Nog wordt gewaarschuwd tegen het vor- lcenen van ontheffing gedurende oen ze keren termijn, waardoor de goede zijde van het Kon. Beo!, in verdrukking komt. Beter komt het voor, geen ontheffingen te vcr- leenen, doch die bepalingen, waarvan vol gens hot ontwerp tijdelijk ontheffing ver kregen zo ukimnen worden, in eens of na 3 jaren bindend te doen zijn: Wordt toch dit laatste gedaan, dan kunnen allen lurn bedrijf binnen dien tijd geleidelijk aan dc bepalingen pasklaar maken. STADSNIEUWS. Dr. M. A. Brants. De heer Honnerlage Grete, die als waar nemend burgemeester hedenmiddag de zitting van den Gemeenteraad presideerde, deelde bij de opening mede dat de toestand van dr. Brants nog niet hard opschietvandaag is het weer niet zoo goed als gisteren. Hij spreekt den wensch uit dat een spoedig her stel zal intreden zoodat dr. JBrants spoedig weer zelf den voorzitterszetel zal innemen. Loop dor bevolking over Maart 1909. Bevolking op 28 Febr. 1909 31568 zielen. Geboorte 89 Vestiging 130 219 Overlijden 37 k 158 195 Meerder 24 finantieel nieuws. De minister van linanciën maakt bekend a. dat op 3 April bij de betaalmeesters in kas wasf 2,600.824.901/2 b. dat op denzelfden dag door de Nederl. Bank, inge volge art. 11 bis van haar octrooi, aan 's lands kas een voorschot was verstrekt ten bedrage \an {'14,189,208.-111/2 c. dat op den genoemden datum in omloop waren schatkistpromessen tot een bedrag vanf 10,000,000.00 (»Stct.") In de hedenmiddag gebonden vergadering van aandeelhouders in de Nederlandsch- Ame- rikaansche Stoomvaart-Maatschappij Holiand- Amerikalijn werden de balans en de winst en verliesrekening goedgekeurd en het divi dend bepaald op 21 pCr. Tot commissarissen werden herkozen de heeren H. J de Marez Ovens en C. W F. P. baron Sweerts de Landas Wyborgh. YLAARDINGEN, 6 April. Onder zeer groote belangstelling had gistermiddag te ruim 12 uur de teraardebestelling plaats van het zoo plotseling overleden raadslid, den heer P. Kikkert, voorheen lid van de Provinciale Staten. Op de begraafplaats, waar het gemeente bestuur, de leden van den Raad en vele andere openbare en particuliere personen aanwezig waren, voerden o.a het woorcl de burgemeester en de h.h. Knottenbelt, B. G. Lambach en J. Sterk. De zoon van den overledene, de heer H. Kikkert, dankte voor de betoonde belang stelling. Bevolking op 31 Maart 1909 31592 zielen. De blijde verwachting Naar wjj vernemen, heeft de kerkeraad der Gereformeerde Kerk alhier in zijn gister avond gehouden vergadering hesloten m den avond van den dag, volgende op dien, waarop de blijde gebeurtenis ten Ilove heeft plaa's gehad, een dankstond te houden om 8 uur in de Oosterkerk. Wanneer deze gebeurtenis op een Vrijdag valt zal de dankstond des Zondags plaats hebben. In navolging. In navolging van do milde geef&ter, die ƒ500 gaf voor een extra-uitdeeling aan clv armen der, Herv. Gemeente bij de aanstaan de vervulling der bliidc verwachting van II. M. de Koningin, ontving ds. Bokma heden van een andere milde geefster, die even eens onbekend wenscht te blijven, toezegging van 200' maten steenkolen ter uitdeeüng aan genoemde armen. Ingevolge Koninklijke machtiging is de heer N. F. M. Vroomans erkend en toege laten als consulair agent van Italië te Schiedam. („Stat.") Rijksnormaallessen. De uitslag der aan de Rijksnormaallessen alhier gehouden examens zijn: Bevorderd de navolgende leerlingen: Van do Eerste naar de Tweede klasse: (meisjes) A. E. Mookhoek, J. W. Bu'bber- man, N. Meyer, P. Ingenhoos, A. Grave- stein, A. P. Kooijmaa, T. Blomsma, J. M. van. Vlaardingen, A. Bijloo en E. W, E. Smit. (Jongens): J. Krabbendam, G. Ilonte- toal, D. Hoek en K. van Leeuwen. Niet bevorderd 4 leerlingen (3 meisjes en 1 jongen). Van de Tweede naar de Derde klasse: (meisjes): J. M. Menses, T. Verkade, E. Voogd, E. J. F. W. Meyer, M. II. Kuling en C. W. Snel. (Jongens)J. de Winter, C. L. Verboom, C. Ruiter, G. H. Sterk, W. G. J. Boer, en J. II, van Dijk. Niet be vorderd 1 leerling (jongen). Van de Derde naar de Vierde klasse: (meisjes): F. Bongers en C. P. Belli. (Jon gens): W. van dor Vlies, A. Eisberg, L. van den Tempel en E. W. Beekman. Niet bevorderd 2 teerlingen (meisjes) en voor waardelijk bevorderd 1 leerlinge (meisje). Tot de eerste klasse werden toegelaten do navolgende nieuwe leerlingen: Do meisjes: W. N. M. van, Kijk, A. Schip per, C. J. Lolkus, W. M. Daahneijor, A. M. Rijnten, A. M. de Maar, A. M. Verboom, M. W. Boer, M. E. Ruittoman, A. van Voo- ren, E. C. van Zon, M. M. Hoogerwerf, II. M. de Lange, L. Isaacs, E. van der Sloot, P. Schenk en E. C. Lindeijer; en de jongens. J. Buijtendijk, C. C. II. Swirels, J. Schetter, W. van Hees, J. Brouwer, H. .1. J. Dessons en J. Nierop. Tot de Derde Klasse: C. j. Kririjskainp. tiën en eenvoudige woning-ontwerpen; bij de bankwerkers van den eenvoudigen cylinder tot geheele machinetjes. En dit alles wordt niet enkel naar andere teekeningen nage- tcekend, maar wordt op het papier gebracht, getcekend naar de lichamen zelf. Dat' geeft natuurlijk den leerling het beste inzicht in de teekeningen en zal hem later in de ge legenheid .stellen zonder moeite de teekenin gen te lezen die lui van het teekenbureau op do wcikplaats krijgt om daarnaar zijn werk te maken. Voor den vakkundige is het dan ook bij de bezichtiging dezer tentoonstelling duide lijk, dat de vervaardigers van de teeke ningen die volkomen juist weten. Uit alles blijkt dat de opleiding van den toekomstigen werkman, in welk handwerks- vak ook, hier op uitstekende wijze geschiedt en het verbaast ons eigenlijk dat al is het aantal leerlingen in de laatste iaren zeer uitgebreid dit aantal niet nog veel groo- ter is. Wij zouden zoo denken alle jongens die een vak moeten leeren, en op een werk plaats zijn of hopen te komen, moeten op de Burger-Avondschool gaan, om daar te leeren datgene wat do werkman noodig heeft to kennen en dat op de werkplaats* niet kan geleeiid worden. Wij zouden gaarne allen ouders willen toe roepen stuurt uw zoons naar den Burger- Avondschool, zoodra zij de lagere school verlaten hebben; zij zijn dan nog gewend aan het schoolgaan, wat ze op de lagere <-ehoo] geleerd hebben zit er nog behoor lijk in, zoodat onmiddellijk op de Burger- Avondsehool kan worden voortgegaan. Maar laat niet de jongens eerst een jaar rondloo- pengewoonlijk leeren zij daarbij 's avoncL op de Hoogstraat meer kwaad dan goed, en 7ij zijn een dool vergeten van wat ze op de lagere school hebben geleerd, tot groot nadeel tan het onderwijs aan de Burger-Avond school. Naar sliet Volk" meldt, bracht de afdee- ling Schiedam der S D. A. P. het maximum der- contributieregeling op 5 maal in plaats van 3 maal het minium Tot afgevaardigden werden benoemdDr. J. v. Leeuwen, A. de "Wit, mevr. de Wit en .1. Dinkelaar. Volksconcert. Het Schiedarmch Stedelijk Muziekcorps, directeur de heer C K. L. Burgdoriïer, zal een volksconcert geven op Maandag 12 April a.s. (2en Paaschdag) in de groote zaal der S. O V. Voor nadere bijzonderheden verwij zen wij naar de in dit nummer voorkomende advertentie. B. A. S. De Burger-Avondschool heelt, nu het ein de van den cursus daar is, wederom een ten toonstelling georganiseerd van het werk, dat door haar leerlingen den afgcloopen win ter is vervaardigd. In lange rijen hangen de teekeningen, die daartoe waardig zijn ge keurd, aan de wanden en aan practischc rekken, die in het midden der ruime zalen van de nieuwe ambachtsschool zijn opgesteld, ui liet klare licht der vele gloeilampen doet het werk van onze toekomstige ambachtslie den duidelijk uitkomen. De practischc teeke ningen van machinisten on bankwerkers en timmerlieden, de mooiste producten van het handteekenen, liet deeoratiefteekenen, dat alles kan men iu de verschillende lokalen bewonderen. Vooral dc leerlingen zelf maken van die gelegenheid gebruik om eens te zien wat oudere leerlingen hebben voortgebracht tui nomen vader of moeder, maar vooral ka meraden mee. De meeste bewonderaars trekt clan de zaal waar de decoratieftcekeningen hangen en mooie afgewerkte wapenschilden met hun zilver- cn gouclverguldscl, maar ook keurig uitgevoerde teekeningen naar de na tuur, de vele jeugdige bezoekers tol eritiek uitlokken, welke evenwel zonder uitzondering een bewonderende is en van ontzag spreekt, voor de kunstvaardige makers. Doch, zoo als gezegd, ook in de andere zalen is veel moois te zien cn al wie eenig belang stelt iu 'dc tegenwoordige ontwikkeling van den handwerksman, kunnen we een kijkje gerust aanbevelen. Tot hedenavond blijft het werk nog tentoongesteld. Wat ons bij de bezichtiging dezer ten toongestelde teekeningen telkens treft is de geleidelijke opklimming van de teekeningen, bij de timmerlieden van de eenvoudigste houtverbinding tot de trap- en kapconstruc- Dc adspiranten-afdeeling van de Gymnas- tiekvereeniging T.h.o.r. hield gisteravond in hot gymnastieklokaal een onderlingen wed strijd waarvoor door het bestuur eenige kunst voorwerpen waren beschikbaar gesteld. Dc uitsla'g hiervan was dat behaaldenin de le afdeeling: le prijs J. van Dijk, met 651-, 2e pr. H. van Antwerpen met 57j- punt; het hoogste aantal punten dat behaald kon worden bedroeg 80. Tn de 2e afd., waarvan het hoogste aan tal punten 00 bedroeg, verkreeg de le prijs J. Blok, met 4 8 A punt, 2e pr. W. Etten, met 42? p., en 3e pr. R. Meyer, met 42A p.; en in de 3e afd., waarin mede 00 het hoogste te behalen punten bedroeg, verkregen de le prijs J. Hofman, met 54 p.. D. Kooijmnn, met 52? p., en J. Scheffor. met 49 punten. De oefeningen bestonden uit. vrije oefenin gen en aan de verschillende werktuigen. De 18-jarige Willem Leendert Deursen, wonende Weezenbuurt 2, was hedenmorgen in de smederij van den heer Vincent aan de Buitenhaven met de stoomschaar werkzaam, toen hij zonder op te zien naar het boven hem zittende stelvviel greep. Zjjr» hand kwam evenwel terecht tusschen de kamraderen met het gevolg, dat hij drie vingers der rechter hand zal moeten missen. Hij is in het zie kenhuis opgenomen. Vergadering van Dinsdag 6 April 's namiddags 2 uur. Voorzitter de beer M. L. Honnerlage Grete, Wethouder, wegens ongesteldheid van den Burgemeester, die zijn beste wenschen uitspreekt voor de herstelling van den Bur gemeester. Tegenwoordig zijn 20 leden; afwezig de heer Ris. De notulen van de vergadering van 2 Maart j.l. worden vastgesteld, terwij! die van 10 Maart j.l. worden verdaagd, nadat nog een wijziging was gebracht in do notu len van 10 Febr. j.l. waarop bladz. Ill moet gelezen worden in plaats van den lieer Lagorweij, den heer Van Westendorp. De heeren Jansen, v. d. Schalk, v. Wes tendorp, Wittkampf, voeren nog het woord over dc notulen. Mededeelingen B. en W. doelen mode dat bij hun college zijn ingekomen: Van Gedeputeerde Staten dezer provincie, Missive d.d. 23/26 Maant j.l. B no. 1059 (3e Afd.) G. S. no. 19, ten geleide van de door hen goedgekeurde raadsbesluiten d.d. 16 Maart i.I, a. tot ondciinmdsche verhuring van het bo venhuis van het pand aan den Singel no. 209 aan de wed. K. van Eldijk, togen 13 per 1 maand. b. tot verkoop ann de Afd. Schiedam van den Ned. Protestantenbond en aan de St.- W i Ilibrord usst ich li rig, ieder voor zoover zijn grond strekt, van hol. perceel water sectie C no. 374, groot 203 centiaren en de ongeveer 50 centiaren grond met muur, liggende tus schen het gemeld perceel en dc Noordwede. lijke rooilijn van de Westwest voor ƒ1500 vrij op naam. Kennisgeving. Idem, Missive d.d. 23-26 Maart j.l, R no. 1(580 (3e Afd.) G. S. no. 17, ten ge- leide van dc door hen goedgekeurde raads besluiten d.d. 16 Maart j.l.: a. tot af- en overschrijvingen op de be grooting van uitgaven, dienst 1908, vaneen bedrag van ƒ634 b. Idem van een bedrag van ƒ325 c. tot wijziging van de begrooting van in- komsten cn uitgaven, dienst 1908, met een bedrag van ƒ2718.70. Kennisgeving. Idem, Missive d.d. 29 Maart id B no 1747 (3e Afd.) G-. S. no. "24, ten goloide van een uittreksel uit den staat, aan- gevende het bedrag der uhkeering aan de gemeente ingevolge de arlt. 1 tot en met Obi.s, der bij de wet van 3 Juni 1905 (Stbl. No. 151) gewijzigde wet van 24 Mei 1897 (Stbl. no. 156) dat over elk dor eerste drie kwartalen van 1909 voorloopig zal won den betaalb t gesteld, zijnde ƒ19.245. Kennisgeving. I'f Ingekomen stukken: Van B. en IV., Proces-verbaal van de de door hen op 27 Maart j.l. gedane opne ming der boeken en kas bij den Gemeente- Ontvanger. Kennisgeving. klein, Missive houdende verzoek hen te machtigen om de boomen aan den Singel tusschen de Overschicsche Dwarsstraat in den Oostsingel, waarvan een groot gedeelte verplaatst zal moeten worden door de wijzi ging in de rioleering en de bestrating van den Singel, daaruit te doen wegnemen om, voor zoover zij gezond zijn, ze elders, waar ze van dienst kunnen zijn, te doen plaatsen. De heeren De Groot en Kranen voeren hierover het woord, welke door den heer Van Westendorp worden beantwoord. De gevraagde machtiging wordt verleend. Mem, Missive houdende voorstel om ann A. Son nevoid de noordwestelijke punt van liet „Sferrebosch", groot ongeveol 1500 vierk. M., onderhands te verhuren voor ƒ5 per seizoen. Dit voorstel wordt met algemeene stem men aangenomen. Van de Commissie voor de Gasfabriek en Drinkwaterleiding, Missive ten geleide van de, verslagen dier inrichtingen over 1908. Kennisgeving; zullende de verslagen als bij lage worden opgenomen in het verslag van den toestand der gemeente. Van de Commissie van toezicht op het Dager Onderwijs, Missive ten geleide van het beredeneerd verslag van den toestand van het lager onderwijs. Kennisgeving; zullende liet verslag als bij lage worden opgenomen in hot verslag van den toestand der gemeente. Van liet bestuur der Gemeentelijke Ar beidsbeurs, Missive ten geleide van het ver slag der Arbeidsbeurs, over 1908. Kennisgevingzullende bet verslag als bij lage worden opgenomen in het verslag van den toestand der gemeente. Van de Gezondheidscommissie, Missive ten geleide van de rekening van ontvang sten en uitgaven over het innr 1908. In handen van de Financiëele Commissie gesteld om advies. Van de Directie van bet Vrij-Entrepót, Missive ten geleide van do rekening en ver antwoording over 190'S. In handen van dc Financiëele Commissie gesteld om advies. Van den Directeur der Burger-Avond school, Missive houdende mcdedoeling van de data waarop het eindexamen en de jaar- lijksche tentoonstelling zal worden gehouden. Kennisgeving; zijnde den leden hiervan reeds schriftelijk mededcelitig gedaan. Van mr. I). Lodder, Missive houdende verzoek om ontslag als lid der commissie van toezicht op het lager onderwijs. Tiet ontslag wordt eervol verleend, br dankbetuiging voor de in deze betrekking bewezen diensten. Van mr, E. II. Hijmans, Missive houden de mededeeiing dat hij do benoeming tot lid der commissie van toezicht op het lager on derwijs aanneemt. Kennisgeving. Van IV. van der Graaf, straatmaker in dienst- der gemeente, Adres houdende verzoek hem te vergunnen te Rotterdam te blijven wonen, In handen van B. en W. gesteld om advies. Van de Atereenigïng van Nederlandsehc Arbeidsbeurzen, Adres houdende verzoek om een bijdrage uit de gemeentekas om, m samenwerking met de Emigratie-vereeniging, te, Amsterdam, te Homburg a/Rh., werk zaam te zijn in het belang van de talrijke daar werkende en werkzoekende Neder landers. In handen van B advies, Van het best-uur der Coöperatieve Bak kerij- cn Verbruiksverceniging „Door Een dracht Sterker", Adres houdende verzoek het daarheen to willen leiden, dat ook in deze gemeente een verordening op het gewicht van het brood wordt in het leven geroepen. Tn handen van advies. Van het bestuur der Schiedamsche Cric ket- cn Voetbalclub „Hermes", Adres hou dende verzoek om voor de door baar uitge schreven wedstrijden, ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan der club, een medaille n!s oorc-prijs beschikbaar te stellen. B. en W. stellen voor een verguld zilve ren medaille beschikbaar te stollen. De heer G o s 1 i n g a stelt voor ^cen me-) en IV. gesteld om B, on W. gesteld om I *k* i

Schiedamsche Courant | 1909 | | pagina 2