Be geboorte. van zijn besluit te doen terugkeeren en voor het bestuur te behouden. De secretaresse bracht verslag uit over hot afgoloopen jaar, dat onder dankbetui ging werd goedgekeurd. Do penningmeester legde rekening cn ver antwoording af en moest tot zijn spijt con- stateeren, dat ook dit jaar de geldmiddelen verminderd waren, zoodat hij dus moest aandringen op meer propaganda. Tevens gaf hjj zijn besluit te kennen, zijn functie neer to leggen. Deze werd welwillend aan vaard door den tiieuwbenoemden len se cretaris, dr. W. J. W, Huinink Tot afgevaardigde naar de algemeens ver gadering op Zondag 0 Mei te Utrecht te houden, word gekozen Ue lo secretaris, dr. W. J. kV. Huinink, tot plaatsvervangend afgevaardigde, dr. Behagen lan boelen. Oranjekleurig zegel. Bij besluit van den Minister van Finan ciën d.tl. 30 April is 't oranjekleu rig zegel, bedoeld in het Kon. besluit van 15 Maart 1909 (Staatsblad no. 71) d.tl. 30 April ingevoerd, nevens het be staande zegel. Die oranjekleurige zegels zijn van heden af verkrijgbaar aan de registratiekantoren in de hoofdplaatsen der provinciën, zoomede te A'dam en It'dam. Aan het kantoor van het buitengewoon zegel te 's-Gravenhage kun nen effecten, wissels en andqre stukken met dat nieuwe zegel worden gestempeld, echter voor zoover de dienst dit toelaaR daar nog slechts 2 persen in gebruik zijn. De Mijde gebeurtenis. Bij de uitgevers Van Holkema en Waren- dorf, die indertijd het gedenkboek bij do inhuldiging der Koningin" en het „Gedenkboek bij het Huwelijk der Ko ningin" hebben uitgegeven, ligt thans ter perse om reeds zeer spoedig te verschijnen De Geboorteklok, Gedenkschrift bij de ge boorte van II. K. H. de Prinses, bewerkt door Corn. J. Gimpel. Dit 'Gedenkboek is het resultaat van maandenlange studies en nasporingen. Hare Majesteit 'de Koningin had de welwillend heid daartoe Haar particulier archief open te 'stellen. De'Geboorteklok bevat o m. beschrijvin gen Van plechtigheden, feesten, enz. bij de geboorte van alle regeeronde vorsten uit het Huis Oranje-Nassau, loopende tot he den en bevat een groot aantal reproduc ties van fraaie en zeldzame teekeningen, oorkonden en munten. De uitgevers hebben, rekenende op een enorme verspreiding, den prijs van bet fraaie geïllustreerde en op kunstdrukpa pier gedrukte boek, op slechts 90 cents gesteld. V LA A RD ING EN1 Mei. Gelijk gnnsch ons vaderland, heeft ook Vlaardingen medego- juicht in den ulgemeenon nationalen jubel, die aangeheven is bij do vervulling der blijde verwachting. De eerste berichten be reikten ons tegen 8 uur, toen de bulletins in rijke verscheidenheid werden verspreid. En toch wilde men er niet dadelijk aan. Daar hadden al zooveel „moppen" in de kranten gestaan, 't kon nu ook wel weer zoo zijn. Niettemin zag men telkens weder de frissche driekleur uit een of ander dak venster ontrollen. Verscheiden rnenschen op de been. vooral op de Markt bij 'l Raad huis groote drukte. Zoodra dan ook ruim 10 uur het offieieete bericht kwam en de- Burgemeester dit voor 't stadhuis de me nigte bekend maakte, was er één groot gejuich, dat de menigte vol enthousiasme aanhief. Nu verliep er ook geen half uur meer of schier overal wapperden d - vlag gen. Op alle scholen werd vacantie gegeven, zoodat de jeugd, óók vol vaderlandsliefde, spoedig op Ixooge toonen, uit volle borst, de nationale liederen kon uitjubelen. Zonder afwisseling, doch ook zonder op houden, een uur lang, klingelden de klok ken boven alle drukto uit. Den gehcelen dag door oen prettige drukte op de straten; hot was een ontspanning, volgende op dc dagen van inspanning, die vooraf gingen. Des avonds te zes uur werd in de ver schillende kerken een dankstond gehouden, die zeer goed bezocht waren. Tegen 8 uur was een spoedeischendc Raadsvergadering belegd, waarin door den Burgemeester mededeeling wordt gcdiun van "t navolgende telegram: Hare Majesteit de Koningin is voorspoedig bevallen van een Prinses. Secretaris-generaal, H B, KAN. Doch alvorens eenige woorden te wijden aan dit heuglijke feit, gevoel ik wij ver plicht, voorlezing te doen van een ander ingekomen schrijven, dat luidt: „Mevrouw de weduwe P. Kikkert, geboren A. G. Ea sing, vervult hiermede den tremigen plicht uw geacht college kennis te geven van het overlijden op 31 Maart 1909 van haren betreurden Echtgenoot, den hoer Paulus Kikkert. Zij houdt zich van uwe deelne ming overtuigd." Dit schrijven is reeds namens n met een brief van rouwbeklag beantwoord. Spr. wijdde hierna eenige waardecren- de woorden van oprechte waardeering aan diens nagedachtenis. Het hoofddoel van deze bijeenkomst, M. II. 1, is enige oogenblikken stil te staan bij de tijding, die land en volk verblijdt. En wanneer ik zeg „verblijd", dan is daarvoor alle reden. Is niet sinds maanden de thans in vervulling gekomen blijde verwachting het onderwerp, waarop zich de gedachten en geboden van elk rechtgeiaard Nederlan der concentrecren Is niet somwijlen met vreoze en boven uitgezien naar dezen dag, waarop bij vernieuwing een schakel is ge legd in den stevigen baud, dien Neder land met Oranje verbindt? Is niet ons aller juichtoon een bewijs van liefde, ,dat Neerlands volk bezielt, wanneer hot ziet op de moedervreugde die onze go- liefde Koningin thans deelachtig is gewor den? Én sluiten wij bij onze dankbaarheid jegens Haar niet tevens in de gevoelens van hooge vereering, die wij de Koningin- Moeder cn den Prins der Nederlanden toe dragen? Ja, Mijne heeren! Ik weet, uw getuige ,tè zijn en die van onze geliefde gemeente, wanneer ik dia gevoelens hier uitspreek. En waarlijk is er alle reden tot dankbaarheid gestemd te zijn I We behoe ven slechts in uwe herinnering te bren gen de teleurstellingen, die een en ander maal in de verschillende geledingen van ons volk gevoeld werden, wanneer na een hoopvolle verwachting de tijding kwam, dat die hoop vervlogen was. En thans zijn do gebeden van ons geliefd Vorsten huis en van ons volk verhoord on wij ge voelen behoefte om even te memorceren do hooge en grooto beteekonis van dit feit. Sedert Prins Willem I is dc liefde voor 't huis van Oranje onverzwakt blijven voortleven in ons volk, en al is het ook, .dat de his torie monenten aanwijst, waarop die lief- do dan eens in meerdere of mindere mate verflauwde, om daarna weer in hevige mate op to laaien, toch is or steeds ook in den tijd van afval, êen groote kern gebleven, die zich één gevoelde met Oranje. Het is mijn plan niet, historie te gaan schrij ven; gij allen kont de verplichtingen die ons land en volk aan Oranje heeft en ook wederkeerig woult gewaarderd de groote liefde cn toewijding van het volk aan zijn geliefd Vorstenhuis en daarin, in die wederzijdsche gevoelens van aanhanke lijkheid, zien wij juist den vasten grond slag van de reeds zoovelo malen beproef de liefde. Do geschiedenis van ons vader land heeft het reeds zoovele malen geleerd, dat het ten venlerve van ons volksbe staan is, als we niet één zijn mat Oranje. We kennen dan ook do gewichtige en groo te belangen, die ons nationaal bestaan ra ken. En nu weten wij het ook wel, dat onze vorsten uit het Huis van Oranje hun ge breken hadden eh zullen behouden, maar toch voer Nederland er steeds wél bij een Oranjetelg aan het hoofd der Regeering te hebben. De dikwijls wankelende hoop, of dit in de naaste toekomst alzoo zoude zijn is dan, /ils er geen tegenslag komt, wat God verhoede, verwezenlijkt. Aan het Koninklijk Huis is een nieuwe loot toegevoegd, waar uit, paar wjj vurig bidden, een vernieuwde opleving van dat Huis zal plaats hebben. Dat met deze jonggeborene in vervulling moge £ijn gekomen wat de dichter Ten Kate pis inleiding schreef van het groote standaardwerk „Het Vorstenhuis Oranje- Nassau" Telg van zóóveel Helden zonen! Neerland en Oranje is één, Wie jsou 't kleine volk verschoonen Als Eijn Konings-stam verdween? Tarten yij, aaneengesloten, Revolutie's ^stormgeloei 1 Zij do laatste van Uw loten Voorböo ,van een nieuwen bloei I Ik ^tel voor uwe goedkeuring te hech ten aan de navolgende reeds verzonden- telegrammen Aan de Koningin: De gemeente Vlaardingen, wenscht Uwe Majesteit perbiedig geluk met do heuglijke gebeurtenis en bidt Haar een spoedig her stel ,toe, de Kroonprinses een voorspoe dige groei en beiden Gods onmisbaren ze gen. Aan den Prins der Nederlanden: De gemeente Vlaardingen wenscht Uwe Koninklijke Hoogheid eerbiedig geluk met de geboorte van de Kroonprinses, en bidt van ,God een spoedig herstel der Koninklijke Moeder, pen voorspoediger! groei van de jonge Prinses en voor Uw Huis Gods on- misbrren /.egen. Aan ,de Koningin-Moeder: De gemeente Vlaardingen wenscht Uwe Majesteit eerbiedig geluk met de geboorte van tde Kroonprinses, en bidt Gocls on misbaren .zegen af over het Koninklijk Huis. Ik verzoek u thans, Mijne Ifeeren. op staande van uwe zetels, in uw hart te wil len instemmen met deze bede: God be hoede Hare Majesteit, onze geliefde Ko ningin, Hij doe de jeugdige Oranjetelg op groeien tot heil van land en volk en zegene den Prins der Nederlanden en Hare Ma jesteit do Koningin-Moeder! Terwijl ik u ten slotte uitnoodig met mij aan te heffen een driewerf hoezee! voor Hare Majesteit de Koningin, Hare Konink lijke Hoogheid de Kroonprinses, Zijne Ko ninklijke Hoogheid den Prins der Neder landen en Hare Majesteit de Koningin-Moe der. Dat zij leven Hl Tegen 8 uur zou de lichtstoet aan den Binnensingel .opgesteld worden, waaraan door teen 20-tal vereenigingen, waaronder vyf muziekcorpsen, is deelgenomen. Wel hadden de donkere wolken gedreigd, doch natuur mitfemiJe z'ch Oir tegen den avond was het goed weer. 't IVas een effectvolle stoet, ,dio zich vanaf den Binnensingel i'4 beweging zette. Hier groepjes met lam pions, daar versierde rijtuigen, ginds ge- costumeerde jiuzaren. Door de volo stra ten ,een enorme menschonmnssa, overal enthousiast, jneejubelend de vroolijke tonen der .muziek'. Voor 't raadhuis werd het hoofd van den stoet toegesproken door den Burgemeester, jaarna een luid hoera uit do pompacte menschenmassa. De avond kan voorts als uitnemend ge slaagd beschouwd worden. Voor zoover ons bekend, pijn geen wanklanken gehoord. Het publiek gedroeg zich uitnemend. Nadat do stoet ,om elf uur ontbonden was, gingen nog verscheiden groepjes zingende door- de straten. Allengs werd het stiller en even na .middernacht lagen de meesten in die pen ,rust, droomend van het heil, dat Neer land was beschoren. VLAARDINGEN, i Mei. Heden is het vijf entwintig jaren geleden dat de heer C. M. Hoogenboom, arts alhier, als zoodanig pro moveerde Dij deze gelegenheid vielen hem veie blijken van belangstelling ten deel. VLAARDINGEN, 1 Mei. De heer II. K. A. Vosbergen vierde heden zijn vijfentwintig jarige dienstvervulling als hootd aan school D. In den morgen werd hjj gecomplimenteerd door den burgemeester, schoolcommissie, hoof den van andere scholen, personeel zijner school, oud-leerlingen en leerlingen. Van het gemeentebestuur ontving de jubilaris een cadeau in couvert, var. oud-leerlingen een bronzen beeld staande op ren zuil, van het schootpersoneel en van leerlingen etsen in lijst. Gelukwenschen van collega's-hoofdonder wijzers werden toegezonden, terwij 1 de heer v, d. Laan, schoolopziener, telegrafisch zijn gelukwensch aanbood De toestand van Hare Majesteit de Ko ningin en van de Prinses is alleszins bevre digend. De nacht verliep zeer rustig. Prof. KOUWEIt. Dr. ROESSINGII. De namen der Prinses. De namen der Primes zijn Julianu Louise Emma Marie Wilhelmina, prinses van Oranje-Nassau, hertogin van Meekkmbur-g. Ham Koninklijke Hoogheid J u 1 i a n a Lonise Emma Marie Wilhelmina, I'rinser van Oranje-Nassau, Hertogin van Mecklen burg enz,, is heden in de register» van den Burgerlijken Stand ingeschreven. Uit deze namen blijkt dat de jeugdige Prinses is genoemd naar haar beide groot moeders, H. M. de Koningin-Moeder en 31. Iv. II. de Groothertogin van Mecklenburg, en naar Haar Moeder. Het is de bedoeling van het Koninklijk Oudrenpaar geweest om, door daaraan den naam Louise toe te voegen, de nagedachtenis to eeren van Louise do Colligni, de echtgenoote van Willem den Zwijger, terwijl de Prinses den roepnaam „Juliana" zal dragen, ter eere der nagedach tenis van de zoo hoogstaande en uitnemende moeder der stamvaders van de beide takken van het Huis van Oranje-Nassau, gravin Juliana van Nassau, geboren gravin van Stolberg. Geboorte-aangifte. De ministers van Justitie en van Buiten- kuidschc Zaken, die bij de geboorte- aa.ngifte als getuigen assisteerden, zoomede de wethouder van 's-Gravenbage, de heer- De Wilde, en de ambtenaar van den Bur gerlijken Stand, werden ten paleizc ontvan gen door den hofmaarschalk graaf Van Bij- landt, den ceremoniemeester baron Snouekaert von Sclmuberg en den kamerheer Jhr. van Pabst. van Bitigerden, die de autoriteiten ge leidden naar de voor de aangifte bestemde salon en die hen later- ook weer uitgeleidde deden. Prins Hendrik trad heti salon binnen vergezeld van zijn adjudant Jhr. Van Such- telen en verzekerde den aanwezigen autori teiten na wisseling van handdrukken, zoo hartelijk verheugd te zijn over de geboorte van zijn kindje. De pleegzuster droeg het vorstelijk wichtje binnen. Tiet. is oen kindje met blozend ge zicht en goed van gewicht. De chef der afdeeling van den Burger lijken Stand, Meys, las de geboorteacte voor, welke de partijen teekenden. Dot wethouder I)e Wilde sprak den Prins toe en verklaarde het een eer voor den Bur gerlijken Stand van Den Haag dat het vorstelijke kind in de register» dier ge meente is ingeschreven. Hij hoopte dat iiet Prinsesje tot in lengte van jaren onder de levenden moge zijn aangeteekend, tot. vreug de van het Koninklijk' Huis en tot heil "n zegen van het dierbaar vaderland. De Prins dankte den wethouder niet een handdruk, waarmede de plechtigheid was volbracht. De Geboorteacte, .De acte van geboorte van de jonggeboren Prinses is als volgt opgemaakt: Heden den eersten Mei negentien honderd en -negen heeft Zijne Koninklijke Hoogheid Hendrik WJadimir Albrccht Ernst, Prins dei- Nederlanden, Hertog van Mecklenburg, Vorst van Wenden, Sehwerin en Ratzeburg. Graaf van Sehwerin, Heer van do Landen Rostock en Stargard, enzoovoorts, onzoo- voorts, oud 33 jaren, aan mij, Hubert na de Wilde, Ridder in de Orde van Oranje-Nas sau, wethouder, ambtenaar van den Burger lijken Stand der gemeente 's-Gnavenhagp, te kennen gegeven en verklaard, in tegenwoor digheid van Meester Antonius Petrus Lau- rentius Nclissen, oud zeven cm vijftig jaren, Ridder in de Orde van den Nederlandschen Leeuw, Minister van justitie, en van Jonk heer meester Reneke de Marées van Swinde- ren, oud- acht en veertig jaren, Ridder in de Orde van den Nederlandschen Leeuw, Minis- ter van Buitenlandsche Zaken, beide wonen- de alhier, dat het kind aan ons voorgesteld wordende en hetwelk is van het vrouwelijk geslacht, geboren is in het Koninklijk Paleis, gelegen in het Noordeinde, nummer acht en zestig, binnen deze gemeente, op Vrijdag, den dertigsten April des jaars negentienhonderd en negen, des voormiddags ten G.50 ure, mitsgaders dat hetzelve kind, genaamdJULIANA, LOUISE, EMMA, MARIE, WILHEL MINA, Prinses van Oranje-Nassau, Hertogin van Mecklenburg, een dochter is van Hem Hendrik Wladimir Albrccht Ernst, Prins der Nederlanden, Hertog van Mecklenburg, Vorst van Wenden, Sehwerin en Ratzeburg, Graaf van Sehwerin, Heer van de Landen Rostock en Stargard, enzoovoorts, enzoo voorts, cn van Zijno Koninklijke Gemabnne Hare Majesteit Wilhelmina Helena Pauline Maria, Koningin der Nederlanden, Prinses van Oranje-Nassau, Hertogin van Mecklen burg, enzoovoorts, enzoovoorts, enzoovoorts, heiden resideerende te 's-Gravenhage. Tk, ambtenaar van den Burgerlijken Stand der gemeente 's-Gravenhage, heb daarvan Dn paloize bovengenoemd deze akte opgemaakt,die door Ziino Koninklijke Hoogheid, de beide getuigen en mij na voorlezing is ondertee kend. Officieele en Niet-officie&lo spoed. De „Mecklenburgjsche Zeitung" ver spreidde om half negen in een bulletin het telegrafische bericht van do geboorte van de Prinses. De Nederlandsche consul Komnierzienrat Bauch Iteesch dadelijk de Nederlandsche vlag. Hoewel het stortregende, volgden spoe dig vele huizen zijn voorbeeld en staken de vlag uit. Onder de bui-gerij heerscht blijde opge wondenheid. Een tweede telegram, 10 u. 49 uit Sehwe rin verzonden, meldt: Groothertogin Marie, prins Henirik's moeder, ontving de eerste tijding door de „Mecklenburgische Zeitung" aan het ont bijt, en spoedig daarna een eigen telegram uit Nederland. In den loop van den ochtend kwamen velen reeds hun naam in het register in het paleis van groot-hertogin Marie schrij ven. De Nederl, gezant te Londen ontving't be richt uit Den Haag een uur voor het amb telijke telegram door bemiddeling van Reu ter. Aan het gezantschapsgebouw werd da delijk de vlag gcheschen. Te Amsterdam heerscht zekere veront waardiging over de laakbare langzaamheid der hooge autoriteiten, die zoo erg met de nachtschuit, komen. Waren de luie verzen ders van het officieele bericht te -den Haag journalisten geweest, zij hadden zeker nu reeds met drie maanden gedaan gekregen. Alen oordeelt, dat een ernstig protest tegen deze op dit. moment buitengewoon erger lijke langzaamheid niet achterwege mag blijven. Intusschen het publiek, niet kunnende gelooven aan doze onbegrijpelijke, deftige langzaamheid op zoo'n gewichtig moment, blijft twijfelen. Er moet iets niet in orde zijn. De onrust neemt toe. Te 10 uur, kwart over 10 nog steeds niets. De ontstemming groeit, de twijfel wordt grooter. Doch eindelijk, daar dreunt het. verlos sende kanonschot. Deze klacht betreft Amsterdam, wij heb ben reeds gisterem dezelfde kacht geuit van Schiedam, maar zij geldt voor alle gemeen ten in Nederland. En die klacht klimt nog sterker voor de ge meenten met minder dan 20.000 zielen, welke het bericht niet ontvingen rechtstreeks van den Minister van Brnnenlandsche Zaken, maat- van den Commissaris der Koningin. Die klei nere gemeenten ontvingen het~*be- richt, voor zoover zij door telefoon of teic- gaaf aangesloten waren, eerst te 2 uur, dat is dus 7 uren na dat de met zooveel span ning tegemoet geziene gebeurtenis luid plaats gehud. Die gemeenten hebben dan ook maar niet met haar vreugde-uitingen gewacht op de „officieele" mededeelingen, maar zijn af gegaan in de eerste plaats op de berichten der hladen, in de tweede plaats op de offi cieele mededeeling die de grootere gemeen ten ontvingen. Wij vragen ons af: Waarom werd ïoch aan de brievengaarders en postdirecteuren welke aan het draadnet verbonden zijn, op- gelogd om nu reeds 3 weken tot half twaalf 's nachts op het. kantoor aanwezig te zijn. In 7 uren immers konden zij van het verste punt, nog tijdig terugkeeren om het bericht te ontvangen. V Men schrijft: ons uit Den Haag: Do lieve Meimaand zette zich heden ochtend even na achten in met een sneeuw bui, die vlokken door de lucht liet dwar relen, zooals men ze gewoon is in het hartje van den winter te zien nederdalen. In de temperatuur van dit lenteseizoen smolten de bevroren waterd&elen, pamv- lijfcs met den grond, in aanraking als sneeuw voor do zon. 't Was anders een ongewoon schouwspel den vlaggentooi der stad en het ragfijne groen der hoornen zich achter het wazige sneuwnet te zien verflauwen. Later in den ochtend kwam een hagelbui dit wiutertooneeltje in Bloeimaand vol tooien. Na, het gcfuif in de straat op den dag, avond en een gedeelte van den nacht v~ gisteren, had de stad heden haar gewolf kalm aanzien herkregen, behalve natuur]:;? dat zij het nationale feestkleed heeft h houden en dit zal. nog wel vooreerst J voortduren. 0 - Uit Rott'erdam. Nimmer werd wellicht te Rotterdam een uiting van ongekunstelde feestvreugde i aanschouwd als gisteravond. Het was 0d straat tot laat in den nacht zwart van de rnenschen, alle met oranje getooid endaar tusschen verkleede groepen, waarbij <4 al weder het oranje de hoofdtoon vormde Het was een gejuich zonder einde cn mra hoorde niets dan volksliederen zin™ Daarbij deed vooral het oude lied „ffji zijn brave Hollandsche helden" veefJ, geld, waarbij dan door koele troepen tra straat een rondedans werd gemaakt. Verschillende eafó's hadden in haast nut- zikanten laten aanrukken en men wilde niet anders dan volksliederen hooren, wei- ke door de stampvolle zalen met ontbloot hoofd en staande werden aangehoord om dan met een donderend hoera en leve de prinses bekroond te worden. Verschillende reusachtige electrische il luminaties, die reeds bij voorbaat gereed waren, waren ontstoken en menigeen had gister overdag nog in haast Versieringen, illuminatie laten aanrukken. In den vooravond waren in alle oorden der stad de kinderoptochten met lampions uitgetrokken, wat reeds dadelijk eon fees, telijke stemming gaf. Als de officieele feestviering over 14 daag zoo slaagt als dezen avond, dan heeft Rot terdam pp waardige wijze aan zijn feest vreugde .uiting gegeven. Kortom, (de Rotterdammers hebben ge- toond, dat zij in de rij der oranjeklanten nog altijd boven aan staan. Dc Vereeniging tot Verfraaiing van Rot terdam en Bevordering van bet Vreemdelin genverkeer, heeft een circulaire rondgezon den, waarbij ze haar plan kenbaar maakt tot het stichten van een blijvend gedenkte ken aan de blijde gebeurtenis en wel is den -vorm van een gederrkteeken van g«. brandschilderd (glas, in lood gevat, aan lo brengen in de Groote- of St. Laurenskerk, Het denkbeeld werd door het college vaa gecommitteerden der Ned. Herv, Kerk on den architect der kerk, don heer B. Hooy- kaasplr., met groote ingenomenheid begroet De (kosten worden geraamd op f 60(50 en .ieder gal daartoe het zijne kunnen bij dragen. A m s t e r d am. In de hoofdstad is gisteravond feest ge vierd, met zulk een spontaniteit, als we al- den aanschouwden. Rijk cn arm, jong er. oud, allen deelden in de vreugde, allen juichten over de geboorte van een Neder landsche Prinses en uit dat juichen, uit dat medeleven met on3 Oranjehuis, sproot de Prinsesse-avond nis een uiting van het hart. Kwijtschelding van straffen. H. M. do Koningin heeft aan de chefs der korpsen van het leger als haar wenscb te kennen gegeven, dat ter gelegenheid van de geboorte van de Prinses van Oranje Hertogin van Mecklenburg alle aan mili tairen opgelegde straffen van cachot, pro voost, politiekamer of arrest met alle ge volgen er van zullen worden kwijtgeschol den, terwijl deze kwijtschelding zich ook zal uitstrekken tot het verbod om buiten dienst de sabel of do bajonet te dragen. STADSNIEUWS, Door den waarnemend Burgemeester is van den heer Dr. M A. Brants, Burgemeester dezer Gemeente, uit Wiesbaden het volgende telegram ontvangen Wethouders, Raad en ingezetenen van Schiedam geluk gewenscht met de geboorte van de Prinses van Oranje. De Burgemeester, BRANTS. Gaarne voldoet de waarnemend Burgs- meerter aan het verzoek om dit ter alge- meene kennis te brengen. De overstelpende drukte van gisteren op ons bureau is oorzaak, dat wij dit telegram eerst heden opnemen. Oase bulletins. Van verschillende zijden is ons gevraagd of nog bulletins te bekomen zijn, door ons gistermorgen uitgegeven, zonder dat Re vouwen zijn. Wjj deelen daarom mede, AR wij nog een kleine hoeveelheid plano exem plaren bezitten, err die beschikbaar ste len voor een ieder, die er prijs op stek zulk een exemplaar te bezitten. Men wende zich daartoe tot onze ad ministratie, Lange Haven 14L II uldetelegramui cn. Door het Bestuur der Oranje-Veren ging is nog het volgende telegram oao den Beschermheer der Vereeniging, dr- A. Brants, thans te Wiesbaden, verzonden. Het Bestuur der Oranje-vereeniging. eï gelegenheid van de geboorte der prinses in feestvergadering bijeen, biedt u hare n de aan en hoopt, dat u op den officiese feestdag weder geheel hersteld te mi» e der burgerij moogt zijn teruggekeerd. Daarop is het volgend 'antwoord en vangen: Zeer gevoelig voor uwe huldebetuiging, instemmende met uwe feestvreugde, breng ik u dank. Hoop op feestdag met u te ZR Brants. Bij den voorzitter der Oranje-vereenigbj in het navolgende antwoord op een to-g zonden gelukwensch ontvangen: Hare Majesteit de Koningin-Moeder dra mru ÉMWTIIf UTlllWWMMMWWBMWWWBWMWMW—I 11mimnreit■nHTwriTABi

Schiedamsche Courant | 1909 | | pagina 2