Ingezonden Medetieeiüiffeiu Bewijs na bewijs. Kunst, en Wetenschap. Rechtzaken Kerk en School. Ned. Herv. Kerk. Christ. Geref. Kerk. Oraengd Nieuws. chocg een jockey-vet; zijn metgezel was deftiger uitgedost, met eon Imogen zij den op. Gistermiddag omstreeks 5 uur keerden do hooge bezoekers van den tocht naar Marken terug. Personalia. Mr. W. J. van Weldercn baron Rengers te Leeuwarden vierde gisteren zijn vijf en twintigjarig jubileum als volksvertegen woordiger, eoevst van 1884 tot 18S8 als lid van do Tweede Kamer; sedert 1S89 als lid van de. Eerste Kamer. Zijn juist gisteren te Leeuwarden vertoevende mede leden boden hein een prachtige bloemen hulde aan. J Tweede Kamer verkiezing. De centrale R. K. kiesverecniging in het district bodegraven heeft met algemeene stemmen candidaat gesteld voor de Tweede Kamer, het aftredend lid, mr. J. W. 11. M. v. ldsinga. De Katholieke Kiesverecniging te Arnhem heeft voor de Tweede Kamer candidaat gesteld ds. II. C. Hogerzeil, den candidaat der anti-rev. In een zeer druk bezochte vergadering van de anti-revolutionaire kiesverecniging Nederland en, Oranje, te Groningen, is bij acclamatie besloten de candïdaluur van don heer jhr. mr. A. F, de Savornin Loh- man te steunen. Besloten werd dr. A. Kuyper uit te noo- digen een spreekbeurt tc houden, ter aan beveling van deze candidatuur. De vrijz.-dcm. kiesverecniging te Delft stelde candidaat mr. dr. IT. J. Rorneyn, zoodat thans allo vrijzinnige groepen in bet district samenwerken. De r.-k. kiesverooniging Noord-Brabant beeft gisteren tot candidaat voor ile Twee de Kamer in het kiesdistrict 's-Hertogcn- boscb gesteld het gesteld het aftredende lid jhr. mr. A. F. 0. van Sassc van Ysselt, die deze candidatuur heeft aanvaard. Ken fegencandidaat in dat district wordt niet verwacht. Wegens bedanken door den heer De Marez Oyens voor de candidatuur in liet kiesdistrict Gorinehcm heeft de centraio antirev. kiesverecniging in dat district-met algemeene stemmen gekozen den hcerPol- lema, Kamerlid voor Sncek. De centrale antirev. kiesverecniging in het district Ede 'heeft candidaat gesteld os. II, .1. \V. Rudolph, te Leiden. In tie Woensdagavond gehouden verga dering van de aftl. Breda en omstreken van den Bond van vrije liberalen is be sloten om in dit district candidaat Instel len den heer mr. P. Tideman, te Bloe-t mendaal. (.,NT. Ct.") Bezoek. Ruim honderd leden \an de ,,Vereinigung fiir Staatsuisoonschaftliehe Foribildung" brachten gisteren t-en bezoek aan de resi dentie, waar zij verschillende merkwaardig heden bewilligden. Aan dit bezoek aan tien lïaag werd een tochtje naar Loosduincn ver bonden. Bij liet. bezoek aan de veiling van Loosdui urn en de mod Ituinen van de heeren G J. v. Marrow ijk en J. Kortekaas, was het gezelschap in vier groepen gesplitst en werd hel rondgevoerd door de tujubouw-spccial tci- ten, de heeren Bonthui.-, Mansfekl, W. Gel ders on 11. Volder.-. Mot een extra-tram ging het tc vijf uur weer naar den Haag terug. In den namiddag- gingen de deelnemers O O Q aan dezen zevendaagschen studietocht noor Nederland naar Selieveningcn, waar zij zich spreidde zich over haar gelaat uit; uit hare blikken schitterde hein do zalige over gave en het geloovigo vertrouwen der lief hebbende vrouw tegen. Mevrouw Romig was niet weinig ver baasd, toon zij bij haar terugkeer de stu dente hand in hand met haar zoon vond. „Maar Frits!" riep ze ontsteld. De professor lachte en drukte de hand van hef verlegen meisje. „Lieve mama," sprak hij, de jonge dame tot zijn moeder voerend, ,,u ziet hier twee gelukkigen voor u. Wij hebben ons zoo oven met elkaar verloofd.'" Mevrouw Romig had eenige seconden noodig om 'zich van haar verbazing te horstellen. Zij had in het geheel niet be merkt, dat zich buiten do belangstelling van den lecraar nog een ander gevoel voor do studente in het hart van haar zoon had ontwikkeld. Bet jonge meisje was haar echter reeds lang lief geworden. Toen omhelsde zij de blozende hartelijk cn kuste haar moeder lijk. Toen zij oenigen tijd later gezamenlijk vergenoegd aan tafel zaten, IcsL liet meisje op eenmaal lachend: „Nu heeft mama toch gelijk gehad!" „Hoe-zoo?" vroeg de professor, de hand van de naast hem ziittendc liefdevol stiec- lcrul. i „Ze heeft tot me. gezegd: „,To bereikt het nuot, jo wordt nooit dok Ier os." De professor hoog zich naar de geliefde en omhelsde haar. „Jo eongierighoid ging juist hooger," sprak hij, „in plaats van dokteres, pro moveer ik je tot professores." in Hotel AJleburg aan een groot fecntmuu! vereenigdcii. O VERSCIIIE, 28 Mei. Door G. J. Steijaard, motorfabrikant, wonende to Rot terdam, werd hedenmorgen aan de poli tie alhier, kennis gegeven, dat in den afge- loopen nacht van zijn afgesloten erf voor de inotoreiifabriek slaande aan de Schans alhier, was ontvreemd een hoeveelheid, nieuw en oudijzer, in, verhand daarmede werd hedenmiddag per politiewagen uit Rotterdam naar hier overgebracht dc 20- jarigo A. B., en do 20-jarige A. It. v. cl. V., heiden wonende te Rotterdam, die al daar door de politie waren aangehouden, en in bezit bevonden van een roeiboot met ruim 300 k.g. ijzer, van dat erf afkom stig. Wij jmlrtieeeren wederom een belangrijk geval. De heer A. van Kralingen, Spoor.Miigel 32, te V km relingen, deelt, ons mede: Gedu rende ruim tv.ee jaren heb ik erg gesukkeld aan een nierziekte. Ik had dooiloopend een hevig, stekende pijn in het benedengedeelte van den rug en in de lendenen. Bij bet minste wat ik deed, kreeg- ik hartkloppingen en Intd veel last van duizelingen cn hoofd pijn. Daar mijn ,-laap heel wat. te wenscheu overliet, was ik 's morgens meer \ermoeid dan 's avonds te voren hij liet naar bed gaan. Mijn eetlust werd langzamerhand min der; terwijl mijn roeten veelal opgeloopen waren. De urine was steeds vuil, troebel en liet veel bezinksel na. Veel had ik al tegen mijn ziekte aangewend, doch kon geen ver betering in mijn toestand brengen. Op aan raden ging ik er toe over Foster's Rugpijn- Nieren Pillen te probeeren en hen /eer ver heugd dat ik hiermede een proef genomen iieb. Reeds nadat ik de pillen oen week ge bruikt had, kon ik een verandering ten goede in mijn toestand waarnemen. Do pijn in den rug werd minder, mijn urine helder en ik gevoel mij als 't waie oen geheel ander monsch. Rij voorkomende gelegenheid zal ik Uw pillen steeds recommandoeron. Tk ondergeleekcnde verklaar dal. het bo venstaande waar is en machtig II het. pu bliek te maken op elke wij/o die U goed dunkt. TTefc waren de échte Poster's Rugpijn Nie ren Pillen, die de lieer Man Ivru'liiigen ge had heeft. Me 17oker IJ dat gij liet echte ge neesmiddel knjgf, de hand treken ing van James Poster staat op elke doos. Zij zijn tc Schiedam verkrijgbaar hij de fiimn Ivappcl- Imf en Tlovlngii (voorheen Frans Visser), Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a ƒ1,75 voor dén, of ƒ10.-- voo zes doozen. De Ilaarlemsche Ilalsen. lief. Kamerlid Thomson hooft omtrent do restauratie van schilderijen van Frans Hals in het Stadhuis te Haarlem den minister van biimenlandstdie zaken de volgende vra gen gesteld Is het juist, dat de meesterwerken van Frans Hals in hef Stadhuis te Haarlem aan gewaagde proefnemingen ter zoogenaamde restauratie onderhevig zijn? Indien ja, bestaat er dan van de zijde dor Regeering aanleiding om waar die meesterwerken immers in zekeren zin mogen geacht worden nationaal bezit te zijn te trachten in deze in te grijpen, c.q. ingrijpen mogelijk te maken. Daarop heeft do Minister tan Binnen- landsche Zaken schriftelijk geantwoord, dat, naar aanleiding van deze vraag, inlichtingen werden ingewonnen hij de coimni-Me van toezicht op hot Stedelijk Miwenm te Haar lem. Daaruit is gebleken, dat hij die com missie van gevaagde proefnemingen op de meesterwerken van Frans Tfals niet bekend is, dat daartoe door haar geen last wordt gegeven, en dat alk herstellingen aan de, schilderijen van liet museum, en dus ook aan de genoemde belangrijke stukken, worden verricht naar de aanwijzingen, onder hei loc- zicht en onder goedkeuring van haar mede leden dr. A. Brediu.s en prof. jhr. dr. -T, Six, die moer bepaald dit doel dor ambts verrichtingen der commissie op zicli hebben genomen. Ben aanleiding tot ingrijpen kan de Mi nister daarin niet zien. Jentoonstclling van Muziekinstrumenten te Botterdam. Dc volgende bekroningen zijn toegekend: Orgels: De jury bestond uit de hee ren: Hosselaar, v. d. Kiev cn Fransen. Grand Prix: Th. Mannborg, Leipzig (vert. C. C. Bender, Amsterdam). Gouden med,: Kaim Sohn, Kirehcim (vert. D. v. Gessel, Hot: Worcester Reel Organ Cy.; Jac. J. Vellekoop, Den Haag; J. v. d. Tak Co., Rott.M. Iloriigel Lou I sell, Leipzig (vert. Joh. de Heer, Rolt.). Verguld z.iiv, mod.Ernil Miiller, AVer- diui (vert. Joh. de lieer, Rott.); Joh. de Hoer, Rott., Harmonola. Ziiv, mod.: The Baldwin Cy., Cincinnati (vert. Joh. de lieer); The Carpenter (vert. Joh. de Hoor); Homo Taber, Chicago (verf. Joh. do Heer); Jos. Stol le we rek, Quculau Melz. Eerv, vermelding: Joh. Malcoln Co., Londen. Orchestrions. Jmy als hoven. Grand ï'rix: Tratc Co., Herlijn (vert. Louis Rosenberg, Amst.). Gouden med.Bock de la Fai, Tegelen. Verg. zilv. med.E. Diinst, Leipzig (vert. Cr. P. v. Daal en, Rott.). L i L.l cratu u r. De juiy bestond uit de heeren J, II. Besselaar Jr., ,B. Dramans en Com. Immig Jr. Grand Prix: G. Alsbach Co., Amst.; Paul Kooppen, Berlijn; Musikseliule Kaiser, Weenen; II. Becknesse, Rott. (vóór Braille muziekschrift); W. F. Liehtonauer, Rott.; Vereen, voor Noord-Nederl. "Muziekgeschie denis; A. A. Noski, Middelburg. Gouden med.G. Schellekens, Tilburg; Frans Bakker, Rott. Zilv. med.: L. M. Lannneise, Rott.; F. Bruckman, Munchen; G. D. Baedeker, Es sen-Ruhr. Eerv. vermelding: Cr. II. v. Eek Zn., Den Haag. Pianos. Dc jury bestond uit de heeren J. II. Sickemcyer, Rott.; Julius llontgen, Amst.; Ant. Mes, Middelburg; A. L. Krom, Utrecht; J. M. Cuypers, Den Haag; Ch. de Ruyter, Breda, allen pianofabrikanten. Grand Prix: C. Bechstein, Berlijn (veit. Gebr. Rijken De Lange, Rott.); B' d. Haak Sohn, Bannen (vert. C. C. Bender, Amst.); Paul de Wit, Leipzig. Gouden med.: V. Berdux, Munchen (veil. J. H. Paling, Rott.); Sollied mayor, Stuttgart (vert. C. C. Bender, Amst.); C. Quispel, Rott.; Kaim Sohn, Kircheim (vert. D, v. Gessel, Rott.); Gebr. Knake, Munster (vei t. Gelir. Rijken De Lange, Rott.); Knabe, New-York; Jos. Stollewerck, Queulau-Metz Ford. Thiirmer Meissen (vert. 0'. C. Bender, Amst.). Verg. zilv. med,: M. v. Lieshout Zn., Ttosondaal; Aug. Förster, Lobau (vert. D. v. Gessel, Rott.). Zilv. med.S. C. v. Oudlteusdcn Co. Den Haag; H. J. Ruhr, Utrecht; G. L, Na gel, Heilbron (vert. W. Meininger, llott.); Zeitter und Winkelman», Bronswijk (vert. dezelfde); Gebr. Niendorf, Luekenwaldc (vert. dezelfde); W. Ribmullcr Zn., Got- tingen (vert. Cl F. v.d. Does, Den Haag): Boys und Voigt, Berlijn (vert. C. Quispel, Rott.). Eerv. vermelding: II. Garn, Wilmerdorf (vert. A. v. cl, Heytlen Co., en J. H. Wit- tenheer, Rott.); Aug. Dassel, Berlijn (vert. A. v. d. Hoyden Co.); F. .Weber, Ber lijn (vert. dezelfde).. Oplichting Een kacheJi'abrikanf te Amsterdam had een reiziger, die met 5 provisie be taald werd. Deze, A. B. genaamd, stond gisteren terecht voor de Amsterdamsclie rechtbank als verdacht- van oplichting.- Hij zou nl. opgave gedaan bobben van bestellin gen, die later bleken geen bestellingen Je zijn, on desniettemin dc provisie hebben op gestreken. Gefingeerde bestellingen waren het echter ook niet. Bekl. was hij een winkelier te Schiedam geweest, die aanvankelijk alleen een paar for nuizen wemelde te betrekken. Andere kachels nhd hij niet noodig. Tc langen leste liet hij zich evenwel bepraten, voor de indevering, togen den wintertijd van 13 caloi'ifères, waarvan later de aflevering zou worden vast gesteld. De patroon, als getuige gehoord, had evenwel den indruk gekregen, dat de caio- rifères definitief verkoeld, waren en de pro visie uitgekeerd, terwijl een persoonlijk be zoek zijnerzijds aan Schiedam, de kwestie, in heel ander daglicht stelde. De betrokken winkelier deelde hem mede, dat hij do ka chels niet besteld had en ze ook niet. wenscli- te te aanvaarden. Hooge nummers zou hij zelfs onmogelijk bobben kunnen bestellen, omdat hij daarvan nog voldoende in voor raad luid. De bewuste winkelier werd dienaangaande gehoord, maar diens antwoorden waren' niet in staat om den sluier Volkomen op te lich ten. Een andere winkelier, te Nijmegen, zou een aantal petroleumkachels willen betrek ken, zonder nader bericht dan en dan te leve ren, waarvan beklaagde eveneens de provisie in zijn zak stak. Dc patroon hierover gehoord, deelde mede, dat hij bij een hier afgelegd bezoek vernam, dat er geen bestelling luid plants gehad. Wat deze winkelier, als getuige gehoord, verklaarde, klopte echter voor het grootste gedeelte weer met hetgeen beklaagde dienaan gaande had medegedeeld. Het O. M., hierop als zm. overtuiging uit drukkende, dat niet geheel gehandeld was overeenkomstig de Christelijke beginselen, achtte het wettig bewijs niet geleverd on cisclvte vrijspraak. Uitspraak over ld dagen. Invoer van rijwielen. Het gerechtshof te Arnhem heeft gisteren uitspraak gedaan in de bekende zaak van den arbeider uit Aalten, die te Bocholt werkte en daartoe dagelijks, reeds vier jaar lang, per rijwiel naar zijn werk ging en 's avonds uit Duitschland naar Aalten te rugkeerde. Hij word bekeurd in Maait jl, toen hij naar Aalten reed op een nieuw rijwiel. De Zutphonscho Rechtbank had bekl. van rechtsvervolging ontslagen cn te ruggave van liet In beslag genomen rij wiel gelast. Het ten laste gelegde werd door het Hof beWezon geacht, doch alleen strafbaar met verbeurdverklaring. Het vonnis der Rechtbank te Zntphen werd derhalve vernietigd en liet in beslag genomen rijwiel verbeurd verklaard. gisteren terecht de 32-jarige Albert Jan Elzinga, schoenmaker te Sappemccr. Hein wordt ten laste gelegd dat hij te Sappe- rneer in den avond van 1 Februari heeft getracht opzettelijk en met voorbedachten rade Rcnsina Maiulema, weduwe van Klaas van der Wijk, en liaar dochter Anneehien Fokkina van liet leven te berooven, door op de vensterbank aan de buitenzijde ha- rei' woning een doosje te plaatsen in den vorm conor reclame-proefdoos, bevattende een wit en poederachtig mengsel, bestaan de uit zetmeel en een hoeveelheid zuring- zuur, waarin 15 gram en 9ül mgr. zuting- zuur. De helft daarvan was voldoende voor ieder der heide vrouwen om haar Je doo- den, althans haar te brengen 'in levens gevaar. Het doosje had tot opschrift: „Deze Poeder is voedzaam en krachtig, wordlbe rcrid als sago, voldoende voor Twee Per sonen. Gratis Proef." Rckl. had 'in zijn huis het mengsel ge vormd. Gelukkig proefde Rensina Mande- ma het poeder maar even en merkte zij aan smaak en gevolgen, dat het nadeelig was of kon zijn. Yeider wordt bekl. ten laste gelegd, in het najaar van 1908 te Sappemccr Johanna van der Wijk van het loven te hebben berooid, althans zwaai lichamelijk letsel toegebracht. In Octobei hoeft hij aan vrouw Van der Wijk voor noemde poeders ter hand gesteld als ge neesmiddel tegen de wormen. Ze heston den echter geheet of gedeeltelijk wit zu ringzout, bevattende een groote hoeveel heid zuringzuur. Bekl. had het 'doel, dat genoemde vrouw haar dochter meerdere- van deze poeders zou doen innemen, zoo als geschiedde. Het meisje is daarop le vensgevaar!ijk »iek geworden en tengevolge van daaidoor ontstane etterige ontsteking van het bulkvlies op 25 Nov. 190S over leden. Beklaagde wilde, bekende hij, vrouwen dochter dooden, om zoodoende haar be-' zittingen als erfgenamen machtig te wor den. Hij was aan lager wal. De worms poeders hoeft hij haar gegeven zooals hij die van dr. Meihuizen ontving. Aan den dood van Johanna zegt hij onschuldig te zijn. Eiisch van het 0. Jl. vijftien jaren ge vangenisstraf. Beroepen ic Balk ds. P, Bootsma, te Exmorra; te Brakel (Geld.) de lieer K. J. van den Berg, cand. te Rotterdam. Beroepen te Haarlem ds. P. de Groot, tc Noordeloos. IIüoger Onderwijs. Universiteit te Utrecht. Doel. Ned. Lette ren Mej. C. H, Berg. Te Utrecht zijn bevorderd: tot arts: dr. C. J. C. van Hoogenhuijze; tot tandarts mej. L. C. A. Pel en mej. W. J. Sanders. Universiteit te Utrecht: Bevorderd tot doctor in de wis- en natuurkunde op proef schrift: Anomale magnetische draaiings-dis- persio, in verband met selectieve absorptie, de heer G. J. Elias, gek te Arnhem. Te Amsterdam zijn bevorderd tot arLs, de heeren T. J. de Yrieze, geb. te Winj fechoten, en E. J. A. Gcrards, goh. te So rakarta. Te Leiden is bevorderd tot arts de lieer A. J. Stenfert Krocso. Universiteit te Leiden: doctoraal ex. rechten, de heeren: S. M. S. van Pan hu ijs en Q. J. Terpslra. Universiteit te Leiden: Doctoraal-examen rechten: de heer .1 Visser; candidaats-exainon klassieke lette ren: de heer C. J. Bryce, cum laude. Bevorderd tot doctor in do rechtsweten schap op stollingen, de heer A. Th. ten Hou ten, geboren te Winterswijk. De staking te Glanerbrug De staking op de katoenspinnerij Filer- mark" te Glanerbrug duurt voort. Dc leiding dezer „directe aetie"-slaking is in handen van de Yrije Organisatie. De .sinkers collecteeren aan de fabrieken te Enschedé en zullen tut ook, blijkens een verspreid manifest, lijsten voor ondersteuning langs de huizen laten circideercn. Drank best rij din g De afdeeling Utrecht van den Volksbond tegen drank misbruik heeft de exploitatie ter hand genomen van een zevenlal kiosken, waar goede dranken aan strenge eisclien van samenstelling beantwoordende legen lage prijzen zullen verki>cht worden.j Titsschen de buffers doodgedrukt. Bij het rangeeren van een goederentrein der II. IJ. S. Ar.geraakte gisteravond, doordat hij uitgleed, *do rangeerder G. Hoogland, op het sfationsemplaccme.nt te Almelo, tussehen de buffers van dien trein. Do man was onmiddellijk een lijk. Mij laat een weduwe met 3 kinderen na. Een gevaarlijk mensch. Voor de rechtbank te Winschoten stond Een krankzinnige gevat De ontvluchte krankzinnige uit. Wolfhezen is gistermorgen door dc politie te Apeldoorn aangehouden en naar hot geslicht teruggeleid. Een reizend huishouden. Te Dinxperlo heeft con roodstaartjo onder een spoorwegrijtuig 2e klasse, dat in dc laatste dagen in verschillende treinen dienst deed, een nestje gebouwd en vier jongen uitgebroed. I oude inval. Onze Amsterdamsclie politie vervult, met ijver haar taak als zedenpolitie selnltfi het „llbld,". J l Een enkele maal evenwel met te veel ijver Zoo is het dezer dagen geschied, <i,)t 0D uitnoodiging der op strenge zedelijkheid ge stelde omwonende buren in zekere woui,,B een pohüe-mval werd ondernomen. Want men vermoedde daar ontucht De buren hadden er jongelieden zien "in- aan, jongelieden met lange haren en wijd,* apes; ook jonge dochters had men daar innen zien gaan, jonge dAchters met slappe matelootjcs en reformjaponnen Neen, daarbinnen kon liet niet veel goed, zijn wal, Led reven word Men wist wêl ■at een eerzaam melkslijter er zijn wonin» inddoch wat beduiden deze samenkom- sten, wat deze luide, hartstochtelijke sprekken, waarvan men de vage klanken kon opvangen. Dus: Politic-inval Af aar de inspecteur vond een «c/elschnn jongelieden en jonge dochters, Vnrioiï schuldig water en mölk drinkend, daarlri don tijd doorbrengend ™et debatteren, naar zij beweerden, over sociale en ethische en literaire onderwerpen van het lieden en de toekomst. Li was geen artikel in de politie-verorde ning, die dit feitelijk verbood. En de politie moest zich, onven-iehterzake, terug trekken. Doch de buren bleven speuren en spieden en spionneeren. De melk-bijeenkomstcn bleven bestaan, Telkens kwamen nog do jonge lieden en dé jonge dochters bijeen dan klonken de stem men alsof er vurige pleidooien werden ge houden, en bij hot uiteengaan waren do haren der jonge lieden verward en de bleeke wangen der jonge dochters waren lichtelijk gekleurd. Dus: Tweede politic-inval! Altaar andermaal vond men het. gezelschap water en mèlkdrinkende, en andermaal bleken dc gesprekken te loopen over sociale en ethische en literaire onderwerpen van het heden en de toekomst. Andermaal aftocht van de zedelijkheids- politie, onverrichter zake. Doch voor de derde maal zou men einde lijk slagen. Nu legde zich de waakzame politie hij hoven- en onderbuur op den loer. Fn dan eindelijk, ja, daar constateerde ■zij Wat? Laat ons cl'it in kuisehe tule duidelijk ma ken. Aran uit haar .-piedplaat- zag -/.ij in de kamer van den ceraunen melkslijterdaarin zag zij één der lang-harigc wijd-om-enpe-de jonge lieden en één der slap-gcmateloote reform-dragende jonge doeliterenen na te zamen langen tijd gesproken te hebben, na derden zij elkaar, en bloos zwarte inkt, hij het neerschrijven! en wisselden een leus. Dus: Derde politic-inval Flagrant déli ditmaal! Maar wat heeft toen de jonge man ver klaard, en wat heeft dc jonge dochter even eens erkend, dat hij en zij liet ja-woord ge wisseld hadden, welke gebeurtenis men te bezegelen pleegt door hel vervolgens wisse len van een kus. En andermaal heeft do politie haar be moeiingen moeten staken, onven-iehterzake, want ook in zulk delict voorziet nog niet onze zedelijkheids-verordeni ng. Eén resultaat heeft de politie evenwel be reikt 1 De eerzame melkslijter, die een kring om zich heen had weten te verzamelen var jonge schilders en jonge literatoren an jonge politici en jonge idealisten, hij heeft zijn standje verplaatst. De Kfreng-zedolijkc buurt-hewoners kun nen weer vrij adem lijden. Docli wij zullen er aanstonds wel meer van hooren, wanneer de wnter-en-mclk-hijeen- komsten straks elders hervat worden Gevangenispretjes te Madrid. De gouverneur van dc Aludridsche cen trale gevangenis Sennor SallihiH, heeft zijn betrekking verloren, omdat zijn ideeën over het gevungemsbcsluur van zoo verdraagzame natuur waren, dat de Spunn&ehc regcenng zich wel genoodzaakt zag hom af te zetten. In do gevangenis, waar deze al tc goedmoe dige heer het bewind over voorde, werd een leventje geleid, waarhij de fidoliteil niet, zoo nis gewoonlijk ill de gevangenis een uitzon deringstoestand is, maar als principe was aangenomen. Onder vele andere privilegiën, waarin z.ich deze gevangenen verheugden, be vond zieli ook do uitgave van een wekelijks verschijnende geschreven krant, die den teel- zeggenden titel „De macht" droeg. Do re dacteur van dit orgaan was een literair ta lentvol man, die verschillende talen meester was en tegenwoordig een lange gevangenis straf uitzit wegens bedrog. De mluctiestaf van de „macht", was samengesteld uit de meest beschaafde gevangenen en hun cellen in de tweede gang werdenin ware reductic- bureaux veranderd. De exemplaren der gc~ vnngeniskrant, die heel mooi mei zwarte inkt geschreven en met pen Rekeningen ver sierd waren, werden voor een peseta hot stuk verkocht, terwijl de in kleuren geïllustreerde exemplaren het dubbele vatt deze som kostten. Hot verlof om zich op liet, weekblad tc mo gen abonneeren verkregen de gevangenen door sigaren aan den cipier te geven. De hoofdbron van inkomsten van macht" was echter de ndverlcntie-afdeeling- Onder het gemoedelijke regime van den lueiisohlievemlen sennor Salillas hielden vei-

Schiedamsche Courant | 1909 | | pagina 6