Keclitzafeen, STADSNIEUWS. het dagelijksch bestuur. Die heeren en de directrice, zuster Brodie, leidden de vorstin rond in de verschillende afdeelingen Over de inrichting der nieuwe zalen speciaal gaf II. M. hare ingenomenheid te kennen. Het gebouw was gevlagd. Een talrijk publiek buiten juichte H. M. toe. De bloemenhulde. .Bij het damescommité voor de Indische bloemenhulde is het volgende telegram van dankbetuiging van H. M. de Koningin ont vangen sik betuig bet comité gevormd uit de dames welke in Nederlandsch Indië geves tigd waren, mijn meest oprechten dank voor de prachtige bloemenhulde mij heden ge bracht. De gevoelens van liefde en aanhankelijkheid mij vertolkt door deze bloemen en door de fraaie oorkonde welke het geschenk vergezelt, worden door mij op hoogen prijs gesteld en ik verzoek U aan alle geefsters mijn warmen dank over te brengen". (w. g.) WILHELMINA. De aubade aan If. M. de Koningin. De aubade, gistermiddag gebracht aan II. M. de Koningin door een leger van zangeressen en zangers is, onder begunsti ging van glanzend voorjaarsweer, uitnemend gelukt en geëindigd! meü een zoo grootsohe en indrukwekkende vólks-huldiging, dat zij de Koningin ongetwijfeld diep moet hebben getroffen. Imposant was, vanaf do tribunes, do aanblik van het Malieveld. Een ontzaglijke volksmenigte was diaar samengestroomd. Uren van to v'oren kronkelden uit alle declen van de residentie als zwarte slangen de men- sehenstroomen naar het in 't zonlicht glan zende veld. Iedereen wilde van deze zan- gershulde getuige z.ijn. Zoo was, toon het uur van aanvang na derde, een compaetto massa op het veld en langs do bos ebranden samengekomen. Wanneer men van de tribune af do oogen over de Maliebaan liet gaan, deinde de menschenzee in brecde golven. Het is niet te schatten hoe groot deze reuzennienigte was. Ook 't afgezette gedeelte, waar de aubade zou plaats hebben, gaf een druk, woelig too- neel te aanschouwen. De heide groote tribu nes, plaats biedend aan eenige tienduizenden personen, waren tot in do nok gevuld. Daar tusschen in stond de kleine Koninklijke tribune, keurig versierd mot golven van donkerrood fluweel en met brcede waaiende palmen. Vijf zetels stonden daar gereed om de Vorstelijke personen te ontvangen. Vóór deze Koninginne-loge had het zan gerskoor plaats genomen. liet was 2500' personen sterk en werd gevormd door ver- schillende zangvereenigingen uit de resi dentie, terwijl enkele muziekkorpsen hun modewerking verleenden. In het midden van dit leger van zangers stond kalm on fier de muziek van de huzaren. De manne tjes mot de „berenmutsen" hoog op de paarden, zoo wachtte alles de komst van de Koningin af. De generalissimus der zangers, de bekende heer M. H. van 't Ivruys, die de door den heer P. Landman gedichte cantate op mu ziek had gezet, stond reeds geruïmen tijd op z n 4 meter hoogen dirigeeratocl. Vol spanning en verlangen zag de ontzag lijke mensehen massa naar de Vorstelijke per sonen uit. In de nabijheid der Koninklijke loge merkten wij verschillende autoriteiten op, waaronder de burgemeester, de commissaris der Koningin in Zuid-Holland en de com mandant van het veldleger, generaal Kool. Kwart voor vijven schetterde het „Wilhel mus" uit de kopeuustnunenten ter eeie van de prinses Von Wied met haar dochter, die het terrein binnenreden. Do prinses, een statige, vriendelijke verschijning en haar dochter een bekoorlijke, innemende figuur. Zij werden eerbiedig door de autoriteiten begroet en ontvingen keurige bouquet.ten. Vijf minuten later klaterde weer het „Wil helmus" over het veld. Daar was de Koningin-Moeder. Een hartelijk gejuich ging uit de menigte op, waarvoor Koningin Emma vriendelijk dahkie. Ook Zij werd door de autoriteiten en het feestcomité ontvangen. Weer oven later deinde uit de verte een aangroeiend gejubel aan, voor de derde maal klonk liet „Wilhelmus" en daar was dan eindelijk de Koningin. Stormachtig werd Zij toegejuicht. Zij diroeg een keurig toilet van licht grijze zijde met blauw gekleurde en geweven ran den afgezet en had een parasol bij zich. De Prins was in de generaalsuniform groot tenue. Vlug stapte de Koningin uit en trad op den burgemeester toe, die haar diep bui gend begrootte. Ook den anderen autoritei ten gaf Zij de hand, evenals ,de Prins dat 'deed en Zij liet zich de heeren van het feestcomité Voorstellen. In enkele woorden gaf de burgemeester zijn vreugde te ken nen en zijn dank, dat Koningin Wilbelmina deze aubade had willen aanvaarden. Toen tratien de Koningin en de Prins hun loge in. Met een vroolijken lach op Iiaar- gelaat, een pracht-bouquet van orchi deeën in de hand liep de Koningin op Haar Moeder toe, en kuste Haar. Vervolgens be groette Zij de vorstinnen Von Wied. Naast elkander, de Koningin in het midden, na men toen de vorstelijke personen plaats. Een teeken van jhr. Van Geen .„de heer Van 't Kruis hief zijn dirigeerstaf op en daad stegen de eerste klanken -der aubade in db zonnige lucht. Achter elkaar, ordelijk en regelmatig, werd de cantate uitgevoerd. Met groote be langstelling werd dooV de vijf vorstelijke personen geluisterd. De Koningin krijgt zoo langzamerhand -den ouden blos' weer op het gelaat. Spoedig scheen de Koningin het eenigs- ZiLns frisch te vindon, want op een wenk van Haar bracht haar adjudant een tijger- vol, dat Zij over de knieën legde. De cantate eindigde met het zingen van: „Al is 't Prinsesje nog zoo-klein", dat vroo- lijk on frisch daverde over 't breede veld. Toen liet de Koningin den dichter en den componist in Haar loge ontbieden, gaf hun Haar tevredenheid te kannen en Haar dank voor de gebrachte hulde. Ook de Prins, de Koningin-Moeder en de prinsessen Von Wied betuigden hun ingenomenheid. Vervolgens klom de heer Van 't Kruys weer op zijn hoog podium en plechtig werd liet slotkoraal gezongen, dat aldus luidde: Komt, dunken we allen God, Ilij wilde ons heil bereiden Ons Vorst'lijk Huis, ons volk Door Ziine trouw verblijden; Hij schonk te Zijner tijd Dit frissclie, jonge leven, Beveelt het in Zijn gunst, En wilt Hem core geven. Toen dit koraal was gezongen, stonden de Koningin en de Prins op en namen in Hun loge afscheid van Hun verwanten. Op dat oogcnblik moest iedereen constatec- ren, dat de stemming onder het publiek, wat de aubade als zoodanig betrof, niet geest driftig was. Do melodie der cantate was noch vrooliik noch frisch, maar toch zou er aan deze «ogenblikken een schitterend slot komen. Koningin en Prins daalden uit Hun loge; één voor één drukten Zij den leden van het feestcomité on den autoriteiten de hand. II. M. gaf nog eens Haar ingenomen heid met deze huldiging te kennen. Toen riep Zij haar secretaris en vlug kwam jhr. Van Cieen nader, eerbiedig buigend „Stapvoets over het terrein", zei do de Koningin. En toen volgde een onvergetelijke huldiging. Duizenden en duizenden luidden de Ko ningin niet kunnen z.ien, maar nu kwam Ze in Haar rijtuig, de paarden uiterst lang zaam loopend, door do rijen jubelende men- schen, Tiet werd een zegetocht. Eerst langs de tribuneallen stonden op en er stormde een donderend gejuich de lucht in, dat niet scheen te eindigen. „Leve de Koningin Leve de Prins!" werd er gejubeld, en vcr- der-op was het publiek niet tot bedaren te brengen. Het vloog in dichte rijen vlak langs het Koninklijk rijtuig en er was nie mand onder de tienduizenden, die in deze «ogenblikken in deze grootsohe huldiging niet van ganscher harte heeft meegedaan. Wij hebben do Koningin vaak en op vele plaatsen en bij vele gelegenheden hooren bejubelen, maar zooals thans zeer zelden. De rit over het terrein duurde ongeveer lien minuten, en, terwijl steeds maar 't „Wilhelmus" door de lucht klonk, zat de Koningin, die niet kon ontkomen aan den indruk van het oogonblik, buigend' naar alle zijden en zwaaiend met de handen, maar steeds te bedanken Voor de overweldigende, spontane ovatie. De zangeressen liepen met het rijtuig mede en bleven hot rusteloos omjuhclen, tot bij het Voorhout de paarden in draf werden gezet en 't Vorstenpaar, tusschen dichte ge lerleren van juichende Hagenaars door, naar het paleis terugkeerde. Ook aan de Ko ningin-Moeder werd eon hartelijke hulde ge bracht. Ook voor Haar daverden luide toe juichingen door de lucht, en ten slotte moes ten de prinsessen Von Wied doelen in het vreugdebetoon. Zoo was dit slot, zoo werd deze ovatie bet meest indrukwekkende van de aubade, en tevreden met de?x» huldebetuiging aan zijn Koningin, wandelde het volk naar huis, om des avonds terug te koeren, toen op het Malieveld! een feestconcert werd gegeven en, door een schitterend vuurwerk, de glorie van het Iluis van Oranje fel brandde tegen de avondlucht. Den Prins, die geruimen tijd bij 't. schit terend geslaagde vuurwerk aanwezig was, Werden herhaaldelijk warme ovaties gebracht. Ouzo Marine. Blijkens bij het departement van marine ontvangen berichten is [Ir. Ms. pantser- schip Evertsen, onder lieve] van den kapi tein ter zee li. E. Dullemond, 8 dezer to Christiania aangekomen, en is Hr. Ms. pant»erdek=chip Friesland, onder bevel van den kapitein ter zee W. J. C'ohen Stuart, 7 de/er van Beyrouth vertrokken („Stct.") Personalia. By Kon. Besl. van 28 Mei is benoemd tot vertegenwoordiger der regeering op het van 29 Augustus tot 4 September e.k. te Buda pest te houden NVIde Internationaal Genees kundig Congres, dr. K. F. Wenckebach, hoogleeraar te Groningen. Bij Kon. Besl. van 27 Mei is aan den heer dr. G. J, van, der Fiier, hofkapelaan van II. M. de Koningin, op het daartoe door hem gedaan verzoek, een eervol ontslag verleend uit zjjne betrekking van lid van het hoold- comité der Yereeniging sliet Nederlandsche Roode Kruis", en zulks onder dankbetuiging voor de door hem in die betrekking bewezen diensten. Het Schercnlngsche feest. Het comité voor de Scheveningscho Oran jefeesten heeft zicli ontbonden. Er is een batig sloi, (lal voor liefdadige doeleinden zal worden besteed. Het uitvoerend comité ds permanent gebleven ter voorbereiding van een nationale feestviering in 1913. De Schoveningscho predikant, ds. Van Oosten, heeft schriftelijk zijn waardeering uitge sproken over do voorbeeldige cn ordelijke houding der bevolking, waartoe het comité niet weinig heeft hijgedragen. Hot comité zal eon manifest -van danik en hulde tot do bevolking richten. Oud-'s-Hertogenboscli. Hedennamicklag had de plechtige opening van Oud-'felïertogenbosch plaats, dak gelijk reeds vroeger gemeld1, in verband met het zilveren ambtsjubilé van den burgemeester is opgericht. Zoodra men het terrein opkomt ligt aan den linkerkant een postkantoor, waar men zijn brieven kan posten, mits voorzien van rijkspostzegel en een zegel met de beelte nis van den jubilaris en welke correspon denties voorzien van den stempel „Ouid- VHertogenbosch" naar 't rijkspostkamtoor zullen worden doorgezonden. Daarnaast staat een typisch huisje, waarin een schoen lapper aan zijn werk bezig is en een vrouw tje op een kantkussen werkt. Dan volgen een reeks van eigenaardige gebouwtjes, waarin bakkerswinkel, bodega, anrikiteiten.- en zil verwinkels gevestigd zijn. Bijzonder trekken dan nog de aandacht de Ruische pooit en de poort der Lieve "Vrouwe Broederschap, in welke laatste men zich in't poirteisboelc kan laten inschrijven, waarop men een burger- schapsbowijs ontvangt. Achter deze poort weer een rij van oud-Hollandschc winkels, theehuizen, het stadhuis met daarvoor het oud geschut, het open tooneel het Schutters hof enz. Oud-'s-IIertogenbosch mag in elk opzicht gezien worden. De vaardige handen van de ontwerpers en uitvoerders, Doms ilet'insen, J. Mmtnans en Aug. Sitijling heb ben hier een kranig en tevens kunstig stuk werk geleverd. Om 1 uur werd heden het terrein open gesteld en reeds onmiddellijk was er een groote menigte nieuwsgierigen om de merk waardige gebouwtjes te bezichtigen en zich reeds een goed plaatsje te verzekeren voor de plechtigheden, die zouden plaats hebben. Togen 2 uur vereenigden zich de Presi dent-schepen, de schepenen en urnbuehts- dekenen in hun schilderachtige costuums voor de pui van liet Raadhuis, waar de President-schepen werd geïnstalleerd en hem de sleutels der stad werden overhandigd. Na de aanbieding van den eerewijn had de installatie van het vendel en de uit reiking van het vaandel door den president schepen plaats. De jonge dames Van Gulick en freule Verheijen boden, namens het dames-comité, aan den president-schepen hot vaandel aan, waarna deze heb woord nam en tob het vendel der eloeveniers een toespraak richtte en liet overreikte ,,den eustelijcke banier ofte standnert, hem door eenighe scer treffelijke poirteressen inrijden gcnereusclijck geof- freert", onder heb uitspreken van de hoop dat de „Bossche Scuttcn moedigh, ontsachlijk ende onvervaert" zullen blijven. Intusseheu was do eere-voorzitter Mr. A. Baron Van Voorst tot Voorst, commis saris der Koningin in Noord-Branbant, op „Oud-'sHertogenhosch" gearriveerd en werd liij door het vendel begroet, dat daarna werd geïnspecteerd. De voorzitter, jhr. A. van Rasse van Ysselt, hield daarop een toespraak tot den eere-voorzitter, welke door dezen met een rede word beantwoord,, waarin hij Oud- 's-IIertogenbosch geopend verklaarde. Om half vier kwam de burgemeester, door den voorzitter en enkele cornité-leden afgehaald, op het terrein, waar lnj door den President-Schepen werd toegesproken, die de geschiedenis en de ontwikkeling der stad memoreerde en daarbij wees op het vele door den burgemeester tot stand gebracht. Hierna dankte de burgemeester, ging de eerewijn rond cn werd hot vendel ge respecteerd. Nu luid de plechtige aanbieding van het eere-burgerschap aan den jubilaris plaats. Na den burgemeester schreven zich Baron Van Voorst tot Voorat en de overige heeren in het poirtersboek in, wat onder fanfares geschiedde. Een rondgang werd daarna, gemaakt over Oud-'s-Hertogenbosch, en de burgemeester, gevolgd door den schilder- achtigen stoet van oud-Bossche regeerders, was door hetgeen hij te z.ien kreeg zeer verrast. Om half zeven heeft een officieel diner plaats, terwijl 's avonds het Vendel evohi- tiën zal uitvoeren. Maatschappij van Weldadigheid. Men meldt ons uit Amsterdam Onder leiding van den voorzitter van commissarissen, den heer mr, W. TI. de Beaufort, werd gisteren alhier de jaarlijksche nlgemeene vergadering gehouden van afge vaardigden der Maatschappij van Weldadig heid. Aan liet verslag van den directeur, den heer G, van Leusen, is het volgende ont leend. Door de afd. Amsterdam werd een ge zin in de Maatschappij geplaatst, terwijl 23 pereonqn vertrokken, van wie elf als dienst bode, 5 als gehuwden," 3 als fabrieksarbei ders, 1 in militairen dienst enz.. Ifet, aantal besteddingeii bedraagt thans 262. Voor de vrijboeren was 1908 een vrij gunstig jaar. De pacht kwam geregeld' in, terwijl bijna zonder uitzondering op oude schuld werd afbetaald. De op 1 Jan. 1908 opgerichte filiaal der Coöp. Handelsvereeniging en Landbouwers bank te Steenwijkerwold, heeft in een be paalde behoefte voorzien. Aan voeder-artike len werd voor 4.393 tegen contant geld afgegeven. In Rustoord I overleden twee personen. Terwijl Rustoord II -door -19 alleenstaande oude mannen en vrouwen werd bewoond'. Eén overleed, twee werden opgenomen. Nog steeds wordt de eeiedienst door 2 pre dikanten on een R.-K. geestelijke waarge nomen. Het lager onderwijs wordt gegeven in 5 rijksscholen. Hieronder is begrepen het onderwijs in nuttige handwerken en her- hnlingsondenvijs. De ambachtsschool te Steemviik werd door 9, de land- en tuinbonwcuisus te Frede- riksoord, door 27 leerlingen bezocht. De gebouwen eischen voortdurend groote uitgaven. Zoo werd o. n. een geheel nieuwe vrijboerenwoning gebouwd. De landbouw en veeteelt was vlij gunstig. De liooi-, haver- en ï'ogge-oogst uitstekend. De aardappeloogst leverde 200 hectoliter op tegen 90 H.L, tan vorigen jaie. Onder de veestapel kwain geen noemenswaardige ziekte voor. Aan rundvee werd verkocht ƒ12129, melk ƒ13.400 varkens ƒ11.701, diverse landbouwproducten ƒ6130 en een paard voor ƒ175. De Coöp. stoonizui vel fabriek Deli verwerkte de melk van 1500 koeien, waarvoor ƒ175.142 werd uitbetaald. OndeTmelk en karnemelk wenden gratis teruggegeven. Ruim 6 II.Aheideveld werd geëgali seerd voor aanleg van grasland, en oven zooveel oppeivlakte met. grove don non be plant. Voorts te Willemsoord en te Bosch- oord 6 H.A, aangelegd voor grasland. Daarvoor werden 8 ossen als trekkracht ge- bruikt. 20 II.A. werden tot 55 c.M. diep geploegd ter beplanting mek grave dennen. In Boetchoord verden 40 II,Agrove den nen voor het eerst gedund. De finnncieele osultaten zullen grooter zijn dan vroeger. Bracht liet 1 O-jarig eikenhout slechts ƒ60 a ƒ100 per HA., door verkoling werd ƒ225 verkregen. De mandeinakerijen werkten met 50 personen cm leverden een klein voor deed on. Voor de oprichting van een kerk-huishoud- seliool is nog geen voldoend kapitaal bijeen. Met leedwezen berichtte de redactie van bot jaarboekje „Erica", dat bot heeft opge houden te be.9t.nan. Door de afdeelingen werd ƒ3530 hijge dragen in het financieel tekort. Zuster M. Dirkzwager vervult als wijk verpleegster uitmuntend haar taak. Aan giften en legaten werd ongeveer 8200 ontvangen. ITet Neder!. Traotaat-Genoot- sehap schonk 100 biibelschc almanakken. Tiet bezoek aan de Maatschappij was we der vrij groot, vooral van land- en tuin- bouwvareonigingen. Onder de vreemdelingen behoorden de heer Augurt Haver, Noorsch predikant en de heer Lock, lid' dor staats commissie van het armbestuur in Engeland. Over het algemeen mag men aldus be sluit de directeur over het afgeloopen jaar tevreden zijn. De finnncieele toestand blijft echter bij de hoogere eischen van den tegenwoordiigen tijd meer dan ooit afhanke lijk van de goede gezindheid van vrienden en begunstigers. Het verslag over de Gerard Adriaan van Swieten-Tuinbouwschool over 1908 luidt alleszins gunstig. ITet hcz»ck was bijzon der groot. Op 16 Augustus (Floraliadag) alleen 5000 bezoekers. Van vele oud-leerlin gen kwamen gunstige berichten in. Studie reizen werden ondernomen naar Antwerpen, Gent, Brussel. De cursus 19OS/O'9 ving aan met 38 leerlingen. N.l. 16 in de eerste, 16 in de t,woede en 6 in de derde klasse. Het verslag werd na korte besprtking, onder dankbetuiging nan den directeur, goedgekeurd. De lieer Van der Veer, werd weder voor een jaar als agent aangesteld. Mr. E. J. M. A Beckers werd als com missaris herkozen. [Jit de rekening en verantwoording bleek dat een nadeolig saldo bleef van ƒ29.643, waf, gereduceerd is kunnen worden tot ƒ14.672,» door het kapitaal van ƒ799.758 tot ƒ785.086 te verminderen. De afdeelingen Den Bosch en Hilversum mogen elk jaar 1 gezin nam' do kolonie zen den. De jaarwedde van don directeur werd met ƒ1000 Verhoogd, waarna de vergadering ge sloten werd. V L AARD IN GEN9 Juni. Bij de heden gehouden stemming voor een lid van de Kamer van Koophandel en Fabrieken (vaca ture P. Kikkert) waren uitgebracht 48 stemmen. Hiervan veikregen de heeren: J. Schip pers 29 stemmen, A. de Haan 19 stemmen, zoodat gekozen is de heer J. .Schippers. IvETIIEL, 8 Juni. De heer A. de Ronde is geslaagd hij het examen voor het t,woede studiejaar aan de veeartsenijschool te Utrecht. De lieer G. Bubbcmton is cum lande ge slaagd bij het examen voor liet. vierde (laat ste) studiejaar aan de veeartsenijschool te Utrecht. Door den spoorwegarbeider P. B. Swart, wonende Oosterstraat 103, is ons. vertoond de poot van een postduif die nabjj blok GA aan de Hollandsche spoorbaan tegen een telegraafdraad is gevlogen en dood is neer gestort. Om die poot was een alluminium- ring bevestigd, gemerkt 1351 f^|iers Gistermiddag pl.m. kwart voor zes werd de wed. G. Vink, wonende in de Gorzen, op d" Ilooikade door een fietsrijder aange reden. Ze kwam te vallen on liep een wonde aan hel achterhoofd on eenige schram men aan den rechterarm op, terwijl ze zeide veel pijn te gevoelen in do lenden. Door andere vrouwen werd ze opgeholpen en Haar huis gebracht. Do fietser, die eveneens was gevallen was spoedig weer op dp fiets en ging er van dbor. Zijn imam is échter bekend. Hedennacht ging hot aakschip de „Vijf Gebroeders", liggende in de Buitenhaven alhier, zoodanig overhellen door het werioo- pen van het water, dat het. gangboorden de eeno zijde onder water kwam. De 'schip, per, die bang was, dat het schip zou omslaan begon onmiddellijk to lossen, bovendien kwam weldra de vloed hom te hulp, waar na het niet lang meer duurde of het schip had zijn natuurlijko positie weer ingenomen. Vanmorgen omstreeks 7% uur kantelde een handraelkwagen van de zuivelfabriek Ceres alhier, met het gevolg dat eenige bus sen melk leeg vloeiden en 5 flesschen braken ficveilde en verkochte onroerende goederen. Verkocht9 Juni. Notaris W. A. van Doluer Dz. Een bouwmanswoning met stal, wagen schuur, erve on open grond, aan den Ouden- t dijk nr. 1-20, nabij het Ml ais te Riviere", groot 5 aren 38 centiaren, en een pereeei 7 catering, groot 12 aren, 30 centin veiling 'A f750, niet verkocht ij Een bouwmanswoning met stallen, schu- ren, hooiberg, erven, boomgaard, tuin, mest- putten en weiland, te zanten groot ongeveer 39 aren, nabij het sHuis te Riviere", aan de Schie nr. 122 en uitkomende aan de Ouden- dijk, in veiling f 2500, niet verkocht. Een perceel weiland, groot ongeveer 1 hec- tare, 65 aren, 64 centiaren, nevens perceel '1 H, strekkende van den Oudendijk tot aan de Schie, in veiling f5100, niet verkocht. Een perceel weiland-kade, zijnde een ge- deelte van de 's-Gravenlandsche kade, groot H 1 hectare, 23 aren, 40 centiaren, nevens en strekkende als perceel III, in veiling f3100, niet verkocht. AGENDA. 9—13 Juni. Tivoli Schouwburg, 8 u. Comp. lyrique liliiputienne de Rome (05 lilliputters) 9 Juni. Lucie de Lammermoor, 10 Le Barbier de Sevilia, '11 La Somnambule. 12 La grande via. Ca valei ia j Rusticana, 1 13 2 uur. Die Geisha, 8 uur 1 Lucie de Lammermoor, J 10 Juni. Offic.-Vereen. Verg. voor reebtsche kiezers. Spr. jhr. mr. D. J.de Geer. I.1 en 15 Juni. Rotterd. Diergaarde, 8 uur, f Concert Stafmuz. Kon. Scherpsch. B. Verhallen. 13 Juni. Rotterd. Diergaarde. 21/2 uur. 6e Regt. Inf. P. A. Stenz. 15 Gemeenteraad Schiedam, nam. 2u. 17 Musis Sacrum. S. T. M. 31/2 uur, 1 Buiteng. Alg. -Verg. van Aandeelh. Van vergaderingen, bijeenkomsten, con certen, vermakelijkheden e. d, g. verzoeken wij steeds geregeld mededeeling, opdat wij die in onze agenda kunnen opnemen. Voor het Kantongerecht. Wanneer men een zitting van het Kan- tongerecht bijwoont, krijgt men wel don indruk dat hot vertrouwen van het publiek in "de nauwgezetheid en rechtvaardigheid der poli tic en justitie groot is, want het rnvorendeel der beklaagden verschijnt zelfs niet voor dit gerecht en laat de behan deling geheel aan de daarvoor aangeweze nen over. Toch zijn er natuurlijk wel, die daar verschijnen en dan maakt mem wel oens kennis met zonderlinge toestanden. Zoo bleek op deze zitting, dat op do drukkerij- van den heer v. d. E. to Maas sluis jongens van 15 jaar werken van 's morgens 781/2, van 9 tot lS'/a, dan 's middags van 27 en 's avonds van 7'Ji tot 12 uur, alzoo 14 uur. Daarvoor werd vervolgd do boekhouder der firma, als de, man, die, bij afwezig heid van den patroon en van den mees terknecht (die op den dag van het consta- leeren van dit feit ziekt en daauloor af wezig was) als don verantwoordelijken chef werd beschouwd. Deze verdedigde zich door aan te voeren dat hij zich nooit met het werk noch root hot personeel bemoeide; hij hield zioh bij zijn cijfers. De 15-jarige jongen verklaarde echter, dat de boek houder hom dien avond to 1L uur had op gedragen couranten, die verzonden moes ten worden, naar den treirn te brengen, ta- wijl uit do verklaring van een anderen jon gen, 16 jaar oud, biedt, dat deze dagvel- deeling regel was, zoodat ieder ook zon der special» opdracht, zijn werk wist. Het "Openhaar Ministerie vroeg' dan ook vorooidealing tot f8 boete s-ubs. 3 dagen hechtenis. Over 44 dagen zal vonnis gewezen wot den. Zeiden wij daareven, dal eon groot ver trouwen bleek to bestaan in de politic, daarop bleken ook uitzonderingen te til11» Tegen Kr. If., een 19-jarige jongen, waren twee vervolgingen ingesteld wegens h» 's' avonds luidkeels zingen op den open baren weg, welko feiten door twee ver* schillende agenten van politie op verschil lende dagen waren geconstateerd. Hij ont kende echter do feiten, zie je, hij had wel gezongen, maar zachtikens, doch de agente'1 hadden oen pik op henn omdat ze hem nooit te pakken konden krijgen, daarvoor was lnj

Schiedamsche Courant | 1909 | | pagina 2