BINNENLAND. STADSNIEUWS. Ingezonden MeöedceJinïen. Gevonden dooreen inwoner yan Ylaardingcn Gempiigd Nieuws. Handel en Bedrijf. itt^aad »*ca5Sa*caBB«m*5 king heb bon tot de goede Po litic, ter vermijding van alle wanorde sfiptelijk worden naargekomen." In dezen geest handelde do Munieipnlifei.t van Schie dam dus reeds in 1706. Hofbericht. II. M, de Koningin-hl ooiier zal 29 Juni naar de stad Groningen vertrekken en daar tot den volgenden mond, MO .Juni, blijven. Koningin Emnm zal intrek nomen Ion huize van den Commissaris der Koningin, den heer Geert soma en op dat uitstapje verge zeld zijn van mevr. De Beaufort, grootmees- tcresse, barone^e Van lltcruim, hofdame; jhr. De Ranitz, grootmeester cn jtnt mr. Schimmcipenninek, karnorhoer. Te Groningen zal II. hl. op 29 Juni bij wonen de openingsplechtigheid van het nieuwe universiteislgebouw, dat II. hl. ver volgens zal bezichtigen. 's Avonds zal II. hl. deel nemen aan liet grootc* feestmaal, aangeboden door curatoren dor academie en tevens den lichlstoet der burgerij zien voorbij trokken. Op den dag van 30 Juni zal II, hl. be zoeken: do Industrieschool voor meisjes, het Doofstom meninslituut het Doorgangshuis, zoomede liet Groene Weeshuis. Des middags zal 11. hl. aanzitten aan een déjeuner ten stadhui/.o, nan Ie bieden door het Gemeentebestuur van Groningen. H. hl. hoopt ook een kort bezoek te brengen aan do sociëteit „de Harmonie", waarna Zij 's middags nog de maskerade zal zien voorbij trekken, om dan ten 6.40 u. van Groningen naar Socstdijk terug tc koe ren Tttn het Hof. Op hel Loo werd met groote spanning de komst van bet Koninklijk Echtpaar lege- moei gezien. Reeds om twee uur waren honderden uil. Apeldoorn en omliggende plaatsen met auto's, rijwiel of rijtuig aan gekomen. Bijzondere maatregelen waren genomen. Aan beide zijden van bet paleis tot voor en achter liet perron, was een afrastering geplaatst, van zware touwen, verbonden aan palen. Tegen 4 uur was een ontzettende mensclienmassa aanwezig, de meestert niet oranje getooid. Precies 4.12 stoomde de Koninklijke trein liet Lont-perron binnen. 11. AI. de Koningin stond aan hof venster van liet salonnjtuig, geestdriftig begroet door duizenden langs do geboete spoorlijn. Prinses Juliana Jag op oen hodjo voor lmt venster. Hot Ko ninklijk Echtpaar slapte eerst uit, daarna de verpleegster mot het Prinsesje. De be groeting had plaats door don. burgemees ter. Kot enthousiasme van het publiek was groot, toon "de Koningin uitgestapt was. Do Prins trad, na de begroeting door don burgemeester, op den stationschef helle voet too en overhandigde dezen hel kruis dor Huisorde van Oranje. Van do gereedstaande hofrijtuigen werd geen gebruik gemaakt, liet Koninklijk Eeltt- puar wandelde mol tiet gevolg en den bur gemeester naar bot Paleis. Do bekende takshond volgde hel echtpaar. Langs do geboete afzetting klonk daverend gejuich. II. AL do Koningin groette naar alle zijden. De orde werd uitstekend gehandhaafd door de Apeldoornsehe politie en den be wakingsdienst der marechaussee. Namens de gemeente en vereenigingen waren vele fraaie bloemstukken naar liet Paleis ge zonden. Consulaire dienst. Ingevolge Koninklijke machtiging zijn de hoeren W. P. de Jong en l. Scheltema de Ifecre erkend en toegelaten als iec-cont-uls van Koorwegen, respectievelijk te Mnkusser voor Celebes, de hlolukken en Niouw- Guinea en te Scmarang Voor de. residential! lVkalongan, Banjoemas, Choribon, Kedoc, het witte papier, borg hij liet vloei in zijn 'portefeuille en zette toen zijn onaangenaam work voort. Dij opende een lade van liet bureau en vond allereerst een sierlijk bor duurwerk mot zijn monogram, maar daar onder lag weder een belangwekkende brief, geschreven met onbekende hand. Het leek oon echte zakenbrief, want hij las: „Tot mijn spijt kan ik je over het go- wenschie voorwerp geen nadere inlichtin gen geven het kost ongeveer tweedui zend gulden. Ik vind, dat die droge Door man dezen vensch van zijn lief vrouwtje best kon inwilligen, want dat hij geld ge noog heeft, is hier in do zakenwereld wel bekend. Komt tijd, komt raad, misschien slaat zo nog eens op hol en dan zal bij wel tot bezinning komen. Jullie vrouwen bent altijd in de vorkeerde richting ener giek 1 Groet, je vriendin van mij en zeg haar, dat ook kleine auto's dure voorwer pen zijn. Je Dirk Dikke" de naam was onleesbaar. Dat laatste zou wel niet goed zijn, zoo iets schroei nog nooit een beminde, maar, die hoelo brief kon toch niet aan Atargot gericht zijn! liet angstzweet brak Henk uit, hij wist niet meer, wat hij denken moest. Atet be vende. vingers zocht hij verder en vond een begin van een brief, ook van zijn vrouw afkomstig. Hoe snel veranderde do uitdrukking van zijn gelaat! Wat bevatte deze brief dan wel, dat de lieer Doorman plotseling de lade en het bureau sloot, hals over kop wegliep, hoed en stok kreeg en de straat opbolde? „Lieve moeder, ik dank u hartelijk voor de lijst voor mijn portret; ik denk dat mijn lieve Henk er mee in zijn nopjes zal zijn. Djokjakarta en Soeraknrta, op den voet van Nederlander, („Stel.") Bij Kon. bod. van 8 (lezer is de hoor L. Vallenilla Lunz erkend en toegelaten als consul van Venezuela, te Amsterdam. Onze Ministers. De minister van financiën, do lieer Kolk man, hoeft, gister \oor «uiige dagen met ver lof de stad verlaten. Personalia. Rij Kon, bed. win 10 dezer is nan mr. G. \V. baron wm Dedeni, op zijn wrzoek, met ingang van 16 de/er, eervol ontslag \er- leend uit zijn betrekking van kantonrech ter te Wngeningen, onder dankbetuiging (oor de als zoodanig bewezen diensten. Feestcomité 1909. De \ooirittcr van bet feestcomité 1909, te '«-Urnwuihnge, jhr. mr. \V. Th. Gevers Devnoot, en me wouw Gevers Deynoot, bie den Alaanda» 1 1 Juni en de commissaris der Koningin in de provincie Zuid-Holland, mr. J. G. Palp en itiewomv Pulijn, bie den Zaterdag 19 Juni aan do leden van dit comité te hunnen huize een diner aan. Bond voor reddingswezen. Van de op S Juni j.l. te 's-Gravenhago gehouden vergadering tot liet oprichten wm een Rond voor mhlingwozen en eerste fiulp bij ongelukken „liet Üranjckruis", mder oorziltersehap wm Z. K. II. Prins Hen drik der Nederlanden, ontvingen wij n officieel ver-I,-ig, nnn de Pers toegezonden door den lieer dr. W. P. Ruyseli op ver zoek van Prins Hendrik. Het resultaat,, benevens enkele .nedodec lingen omtrent liet verloop der vergadering, hebben wij reeds vroeger moede gedeeld. Wij willen uit dit offieieole verslag dus enkel nog tnededeelen dat de heer Ruyseli ter w-rgndering verzocht zich wegens zijn vele andere werkzaamheden te moeten verin1-- scliuldigen en Z. K. If. eerbiedig icr/ocht een jongeie kracht in zijn plaats in liet 'oor- loopig bestuur te willen benoemen. IfsclBm Z. K. ff. bet ton zeerste betreurde chn heer Ruyseli als lid van hel -oorloopig be st uur te moeten missen, meende lij nnn diens verzoek gevolg tc moeten geven en noodigde daarop den heer dr. G. J. Co"-Jt, voorzitter der commissie voor Je tentoon stelling voor Roodo Kruis- en "Reddingwezen uit de plants van den beer Ruyseli te wil len innemen. De heer Teljer verklaarde daarop gaarne de door den heer Ruyseli open gelaten plaats tc willen vervullen. De overige leden verklaarden zich dadelijk bereid in bet wiorloopig bestuur zitting te nemen. Handelsonderwijs. R. cn AV. hebben het navolgende aan den Raad bericht: Door den inspecteur van het Aliddelhaar Onderwijs, inzonderheid belast met het toe zicht, op do hamlolwuisussen, werd ons in October van liet vorig jaar het voorstel gedaan, om de avondschool, verbonden aan Schoid A, Ie vervangen door een handels avondschool, mol .I-jarigen cursus en daar aan verbonden voorbereidende avondschool met 2-jarigen cursus, van welke scholen do kosten voor de Gemeente, wegens uit zicht oji Rijks- en Provinciaal subsidie resp. 50 en 15 °,i> der bruto kosten nau welijks honger behoefden ie zijn dan die voor de tegenwoordige ongesubsidieerde avondschool, terwijl zulk een handels school mei voorberoiidendon cursus veel meer nut kon afwerpen. De Inspecteur was zoo welwillend een schels Ie geven van de inrichting van een dergelijke school. Wij hebben op dit voorstel eeist de Com missie van Toezicht op het Lager Onder- wij.- gehoord, AVeliswaar zou dit onderwijs onder het .Middelbaar Onderwijs gaan res- Ik heb veel ploi/ier gehad, toen ik ver nam. dat u Tine's handschrift hebt ver wisseld met het mijne; wij hadden gewed, dat niemand er onderscheid 'in zou zien dat komt nog van onzen kostschooltijd. Tine's bloeder, de lange Eduard, die in een automobielfabriek in betrekking is ge komen, heeft haar ecuige dagen geleden geschroveu en die kleine tuf-luf-, die ik zoo leuk vind zijn zoo razend duur, dat ik niet met mijn goden Denk er over spre ken wil. (tij is zoo goed en attent voor me, en liet zou hem zeker heet erg spij ten, als hij mij dat genoegen moest ont zeggen. 0, moeder, u weet niet hoe ge lukkig ik met Henk hen! Hij is wel een beetje jaloerscb, doch daar let ik niet meer zoo op on dat zat vanzelf wel overgaan. Ik moet nu wel afbreken, men kan niet eens kalm oen brief schrijven Tine is daar, of ik meega winkelen. Later moer..." Wat stond er voor de deur, toen Alar- got 's avonds thuis kwam? Een kleine automobiel! Afargot was in de wolken on Itenk's gezicht straalde, maar Inch zag hij or een beetje verlegen uit. „Maar, mannie, is tiet heusch waar, is dio auto werkelijk voor mij?" „Zeker, kindje, zeker. Je wou cr immers graag eentje heblmn." „Kou en of! Alaar ik begrijp toch niet, wie je dat verteld heeft. Zeg eens, hoc weet je dat?" „Dat kan je n'iet schelen en dat zal je ook nooit weten, Het was slechtseen toeval I" sorteoicn, doch tot nu toe behoorde do Avondschool verhouden aan School A, toch onder het Lager Onderwijs, waarom wij dan ook voel gewicht hechtten aan het advies van genoemde Commissie. Ka deze hoorden wij ook do Commissie van Toezicht op hot Aliddel.baar Onderwijs. Heide Commissies achtten do vervanging noodzakelijk. Ka mede zelfstandig de zaak te hebben onderzocht, kwamen ook wij tot do conclu sie, dat de vervaaging zeer gewonscht is, zoodat wij vrijheid vinden met voorstellen daartoe tot Uwen Raad te komen. (Gebruik -makoude van de schets van den Inspecteur on de niitLige wenken van. do Commissie van Toezicht op het Lager On- denvijs ontvangen, deeten B. on AV. mede hoe zij zich de inrichting denken.) Eenigen tijd, nadat wij de bovenbedoel de» voorstellen van den Inspecteur hadden ontvangen, n.L. in Februari van dit jaar, richtte zich lot Uwen Raad het Bestuur der Afdeeling Schiedam van den handel- drijvenden en industrieelcu middenstands- hond „do Hanze", met hel bericht, dat het een avondcursus voor handelsonderwijs wenscht op te richten en met verzoek om waar als voorwaarde voor Rijkssubsidie is gestold, dat ook do Gemeente subsidiee rt) behalve een vrij lokaal verlicht en zoo noodig verwarmd, een jaarlijkseh subsidie van f100 to mogen ontvangen. Wij wonnen, daarop de adviezen in van den Inspecteur en do bovengenoemde Com missies. Gingen deze blijkbaar van dc meenhig int dat bij de oprichting van een gemeente lijke handelsavondschool als aangegeven, woliko zij noodzakelijk achtten, een inricii- ting, gelijk adressant beoogde, overbodig is, deze mooning wordt door ons niet gedeeld. Wij mcencn, dat deze cursus werkelijk van nut kan zijn voor volwassenen, die alsnog do allcrnoodigsle ontbrekende ken nis vooral van boekhouden willen aan vul Ion. Doch ook voor jongelieden kan deze cur sus naast do Geineenteliandelsavomlscliool wellicht reden van bestaan lyibben, voor namelijk voor degenen, die inoonon tevre den to kunnen zijn met een onderwijs, dat niet zoover gaat als op de gemeentelijke school. Ten slotte zouden wij, alvorens met uit gewerkte voorstellen te komen, gaarne hel oordeel van Uwen Raad over deze Iwee punten kennen: a. of hij do vervanging van de avond school, verbonden aan schooi A, door een 'handelsavondschool, met. voorbereidenden cursus, In den geest als is aangegeven, wenscht. 'li. of hij genegen is subsidie te vcrlee- nen aan een partiiculicrendiandelscursur als dk* welke de afdeeling „do Hanze" wenscht op te richten. Bij bevestigende beantwoording van vraag a, noodigo de Baad ons College uit, om mol nadere voorstellen te komen, nopens do vervanging daarbcdoold. Bij bevestigende beantwoording van vraag h, noodigo de Baad ons College uit, met adressant in nader overleg te treden om trent mogelijke wijziging, o. a. van bet in gediende leerplan enz., opdat bij bet ver iaenen van subsidie een behoorlijke inrich ting der gewenschte klasse verzekerd zij. Leeraars-trakt omenten R, en W. hebben bet volgende schrijven aan den Baad gericht: Wij hebben de eer hierbij Uwen Raad aan te lneden twee ontwerpen tot wijzi ging van: to. de verordening regelende de jaar wedden van de leeraren en beambten, aa.n de openbare scholen voor hooger- en mid delbaar onderwijs. 2o, het reglement voor de openbare mid delbare scholen. De wijziging van eerstgenoemde verorde ning strekt: a. Om naar aanleiding van een rond schrijven van heoren Gedeputeerde Staten een regeling te treffen, waarbij wordt uitgemaakt, wanneer de lesuren aan pa- rallelklassen of facultatieve vakken tot de vaste worden gerekend, en derhalve voor de periodieke traktomentsverhoogingen en do pensioenberekening in aanmerking ko men. Bij het ontwerp wordt do beslissing in handen gelegd van den Raad en als regal voorgeschreven, dat zij, als vast zuilen wor den beschouwd, als de parallelklassen drie jaren achtereen hebben, bestaan of de fa- piittatilevo lessen in gelijk tijdvak zijn ge geven. Daartoe strekt de loevoogi'mg aan art. 1 cn de wijziging van art. 2, 2e lid. b. Om den amanuensis een verhooging van traktement te verzekeren, drie alles zins billijk moet geacht worden. Do toestand toch voor den tegenwoordh gen amanuensis Krabbendam is sinds zijn indiensttreding te zeer veranderd, dan. dat een hoogere belooning van f 100.— die hom bij do laatste herziening <ler verordening in 190-1 ten deel viel, voldoende kan ge noemd worden, hetgeen in het oog zal springen, als men bedenkt, dat de Hoogere Burgerschool bij zijn indiensttreding 40 leerlingen, verdeeld over 5 klassen, lelde en nu ISO leerlingen, verdeeld over 10 klassen. Do'or de bedragen der periodieke verboo gingen, geregeld bij art. 2, gelijk wij voor- stollen op hot dubbele te brengen, zal door hem oen verbetering van traktement van nog eens flOO.worden genoion. e. Om den voet, waarop de waarnemin gen 7)ij vacatures zullen beloond worden in de verordening neer te leggen, waar toe twee nieuwe leden aan art. 6 worden toegevoegd. Deze belooncng zal geschieden op don grondslag van liet minimum-trakte ment, gelijk bij de waarneming van de jong ste vacature aan het,Gy|mnasiutn reeds werd toegepast. Do wijziging van do onder 2e genoemde verordening, strekt hoofdzakelijk om, ter voldoening aan een wenk van den Alinistev van Binnonlandschc Zaken, te doen uit komen, dat do cursus der Burger-Avond school een vol jaar duurt, zij hel dat slechts voor een gedeelte van het jaar onderwijs wordt gegeven zulks ten behoeve van even-. lueole pensioenaanspraken van aan die school verbonden personeel. (Zie wijzi ging van art. 27). Van deze gelegenheid is gebruik ge maakt om eenige veranderingen in deze verordening aan te brengen, noodig gewor- lon. doordat ile Burger-A vondischool, behou dens enkele lessen, is overgebracht naar liet gebouw (Ier Ambachtsschool. Er zijn veel mannen cn vrouwen-in Schie ten), die met een verdiriotige huidziekte aan- .'odituu zijd. ze hebben misschien aambeien >f prikkelenden huiduitslag en tevergeefs lebben ze getracht genezing te bekomen. Voor zulke inwonen zal de volgende, open hartige verklaring vim iemand uit bun buurt -en welkom, bemoedigend nieuws zijn. De lieer J. S. Korpcrslioek, wonende Emnus Yliiardingor-Ambaoht B 19, te Vknrdingen, meldt on>: Jaren lang heb ik last geluid van een soort huiduitslag. (Ecze ma). liet wm een klein plekje ter grootte •uil een gulden achter mijn knie, dat voort» lureml ont-token was en mij onuitstaanbare eulc bezorgde. Kooit luid ik hiervoor zelfs verliebling kunnen krijgen, loon ik bij toeval morde van Foster's Zalf. Onmiddellijk bij aanwending hiervan verdween de brande- righejd en toen ik een doosje zalf gebruikt bad, was de aangetaste plnals radicaal gene zen on kon ik absoluut niets meer van de vroegere jeuking bemerken. Ik vind deze zalf een onbetaalbaar middel. 11c ondergeteekendc verklaar dat liet bo venstaande waar is en machtig het pu bliek te maken op elke wijze die LI goed dunkt. Verzeker U dat gij de echte Foster's Zalf gt., dezelfde soort die do lieer Korpers- hook gehad hooft. WIJ WAARSCHU WEN TEGEN NAMAAK. Zij is te Schie dam verkrijgbaar bij de firma Kappelhof en ITovingh (voorheen Frans Visser), Toezen ding geschiedt franco na ontvangst van post wissel li ƒ1.78 voor één of ƒ10'.—- poor zes loozen De verkiezingsdrukle le Rotterdam De vorkicringsdruklc le Rotterdam was weer ontzaglijk. Voor de courantenbureaux Maasbode, Groute Mnikt, Dagblad, aan den Wolf.shock, dat een schitterende illuminatie rad ontstoken, en het Nieuwsblad dat een biosooopvertooning gal', stond al vroeg in den avond een opeengepakte massa. "Vooral het Beursplein was weder liet brandpunt. Bere den politie had de tramlijnen vrijgehouden, doch daardoor kon de menigte liet bureau van bet Nieuwsblad niet dichterbij naderen, wat wel wat ontevredenheid gafsteeds groeide de massa aan en toen halfticn de bioscoopvortoouiing begon, was het publiek niet. meer te houden, zoodat hef tramver keer toen tocli groote vertraging ondervond, intusschen liep alles in de baste orde af on toen linlfelf de totale uitslag bekend was, dunde dc menigte. Aan gejuich ea gefluit bij het bekend worden van den nieuwen uitslag kwam geen einde. Arbeidsconflict, Toen in Februari j.l. de arbeiders der firma Nico ter Kuiie en Zonen tc En schedé hun grieven niet opgelost konden krijgen en daarom weigerden het Arbeids contract te tcekeuen, wat een staking ten gevolge had, stelden de firma on bet be stuur der Fabriknntenverceniging den eiscli om eerst het contract te teekenen an daarna de grieven te behandelen. De arbeiders ga ven toe in de hoop, (lat de firma dan om trent de grieven een gunstige beschikking zou nemen. Toen echter eenigen tijd later een com missie uit de arbeiders de kwestie weer bij di" firma ter sj -ike bracht, antwoordde deze, dat ^indien zij verbeteringen zou of wilde invoeren, dit uit eigen beweging zou doen." Dit antwoord voldeed de arbeiders in geen en deele, waarom zij de zaak aanhangig ge maakt hebben bij de besturen der organisa ties „De Eendracht" en „Unitas", die zich thans met een schrijven tot het bestuur der Fabrikantenvereonïging hebben gewend, met verzoek hun een onderhoud te verleenon, om over de bestaande grieven te spreken en te trachten die tot oplossing te brengen, om zoodoende een tweede staking ie voorkomen. indien de lieer A. Politiek, van Beverwijk, zich niet in een roeiboot begeven had on na een eind roeiens liet genoegen mocht sma ken, allo drenkelingen te redden. Aanhoudingen. Do Scheveningsclie politie heeft twee per sonen wegens rij wiel verduistering aangehou den. Zij hadden fietsen gehuurd bij een rij. wiellinadelaar, die lien later op straat aan trof met zijn eigendom en ben aanwees aan de politie. Deze stelde een hunner, een boek houder in een Ilmigsch magazijn, ter be schikking van de justitie en maakte legen den ander, een schoenmaker te Scheveiun- gen, proces-verbaal op. Inbraak in een postkantoor, In het postkantoor St. Pieter te Maas tricht is ingebroken. Er is voor ongeveer 500 aan postwissels en specie gestolen. De inbrekers hebben de deur van liet, post kantoor opengezaagd. De marechaussees heb ben de zaak in onderzoek. Overreden, Tc Tilburg werd in den Bestond door een bakkerswagen het 2-jurig zoontje van 15, le Jong overreden met hel gevolg dat het poedig overleed. Aardbeving in Zuid-Feanlmjk. Vrij hevige aardschokkon zijn gisteravond in het zuiden van Frankrijk gevoeld. Een zeer sterke schok, die vier minuten duur de, werd waargenomen to .Marseille. De koffiehuizen in het midden der stad lie pen onmiddellijk leeg; bat publiek was zeer onder den indruk en begaf zich naar de openbare pleinen. De klok van bet Palais de ia Bourse, die juist kwart over nege nen sloeg, ging stilstaan, evenals de stads klokken. Er heersehte groote opwinding in de stad. Ongelukken vielen niet vooi. Om twintig minuten over tienen vvul er een minder lievige schok gevoeld te Aix in Provence. Ruiten werden verbrij- zelxd; alle elcolriselue lampen, die do stad verlichten, gingen uit. Allerwegen was men als verdwaasd van schrik. Uit A'ignon woult cori zoor krachtige schok gemeld. Ook te Béziers, Montpolücr, Palavas, Cette, Toulon, Nizza en Pcrpignan zijn aardschokken waargenomen, (lie 5 tot f> seconden duurden. Er zijn geen persoon lijke ongelukkon bij voorgevallen. De gebroeders Wright door president Tafl gehuldigd. De gebroeders Wright, de vernuftige uit vinders van het naar hun genoemde aero- plan, zijn thans uit Europa naar de Ver- eenigde Staten teruggekeerd, waar zij overal met veel geestdrift worden begroet. Donderdag, bereikte dit eerbetoon hunner landgenooten zijn hoogtepunt, toen presi dent Talt hun op het Witte Huis te AVasli- inglon do medailles overhandigde, gesla gen als blijk van erkenning hunner groote verdiensten op luchtscheepvaarlgebied. AMSTERDAM, lt Juni. Lijnolie. Vliegend 25j 25}, Juli-Aug, ƒ25 24Septe-Dec. 2-1 21|. Jam-April /24}. BUDAPEST, 11 Juni. Tarwe: Stemming prijshoudend. HAMBORG, 11 Juni. Petroleum Pennsylvanisehe in loco mk. 7.00, Spiritus fiauw; per Juni mk. 20, Juli-Aug. rnk. 20 (zonder fust). NEW-YORK, 11 Juni. Juli Sept. Dec. Jan. Mei Tarwe: 1241/2 1167/8 1151/g Juli Sept Dec. Jan Mei \T a i s821/2 79 691/? Vier menschenlevcns gered. In het Noordzeekarraal, nabij do water- machine van den Zuidwijkemicerpolder, is Vrijdagmiddag een zoilboeier omgeslagen, tengevolge van de zuiging van een pnssec- rend stoomvaartuig. De lieer Atos, van Vel- sen, en diens vriend met hunne dames, ge- rankten te water en zouden verdronken zijn. Hoogwater te Schiedam. Juni 12: vm. 10.48 nm. 11.20 13: 11.55 r> 140.38 y> 1.7 5> 15142 2 8 Hoogte van het water op de rivieren. Berichten van 11 Juni. 08ITH, 8 u. 'smorg 9.85 Gew. 0 01 M KOBLENZ, Ou. 190 Gew. 0.02 M TRIER, 9u. 045 Gev. 0.04 M KEULEN, 11 u. i 1.02 Gew. 003 M RUHRORT, 8u. 0.69 Gew. 0,03 VI Zon en Maan. 'onsopg. Juni 13: 3,41 vm. onilerg. 8.19 nm, 14: 3 40 8.20 153.40 8.20 11 Juni L. IC. 17 Juni N. M. Faillissementen. Uitgesproken: S. Polak, winkelier in meubelen, tc Utrecht. Reehter-eommissnris jhr. mr. J. Selniurbeque Boeijecurator mr. A. P- M. van Gils. J. G. Rollcman, weduwe van G- E. bic rink, winkelierster, te Stad-IIardetiberg. Rechter-coinmissaris mr. J. AV. Tol tuig. curator F. Stuart. B. II. van Beek, koopman, to 's-Graveti- hage. Rechter-comrnissaris mr. J. G. Gra- teunacurator mr. E. L. van Emden. F C. Kooper, colporteur, te 's-Graven- luigc. Rech'ter-commissaris mr. A. K. Croockewit; curator mr. P. Droogleovcr For- tuyn. G. F. II. Smits, te VGravenhage. Rech ter-comrnissaris mr. II. A. van Pees; cura tor mr. II. Ligtenberg. M. Miiller, wed. Patzer, te Rotterdam- Rechfer-eommissaris mr. J. Rosen Jacob- toncurator mr. E. S. Hollander,

Schiedamsche Courant | 1909 | | pagina 6