In het zuiden, in, do Arabische provin cie Yemen, is het nog erger. Ook daar opstand togen het Turksche gezag, die te vens een religieus karakter 'heeft; de tele grammen spreken van een „mahdistisahc IxreVeging", die oen scherp revolutionnair karakter heeft aangenomen. De opstandelin gen zijn aan het moorden geslagen. De Ot- ioinaansdhe troepen rukken naar Hodeiila op. De Italiaanscho kruiser „Volturno" is naar tie havenstad Hodeida gedirigeerd, mot het doel, bij event, li eel o onlusten al daar dc Europeanen te beschermen. Krot a. Wel wordt van officieele zijde bericht, dat men zich in Griekenland heeft ncdon gelegd bij de beslissing der mogendheden ten aanzien van Kreta, uit particuliere mcdodcc- lingon echter blijkt, dat er opnieuw gisting in liet land is gaan hecrsche», nu duidelijk is geworden dat de mogendheden niel van zins zijn aan tien \olkswenbch om Kreta een deel van Griekenland tc zien uitmaken, tegemoet te komen. Jn de „Empros" woult medegedeeld, dat een week geleden 400 gen darmen met een aantal officieren uit de provincie naar Athene zijn godirigeeul, het geen het blad in verband brengt met den algemeenen staatkundigen toestand in het land. De kroonprins heeft zelfs, met het oog op mogelijke gebeurlijkheden, zijn voorgeno men reis naar Patras, waar hij den eersten steen zou leggen voor oen nieuwe kazerne, opgegeven. En de studenten hebben, na een gelioelc reeks geheime vergaderingen, besloten de sedert jaren afgeschafte .phalanx" (krijgs- schaar) weder in het leven to roepen. Den rector der universiteit zal worden verzocht, hij de vogeoring te willen bewerken, dat deze aan een officier de militaire vorming dezer phalanx opdraagt en dat van regeerings- wege geweren en munitie beschikbaar zul len worden gestald. Mocht de legcering zich daartoe niet genegen hetooncn, dan zon een beroep worden gedaan op liet land en vader landslievende Grieken verzocht worden om bijdragen voor de aanschaffing van wapenen. Een telegram uit do Kretenzische hoofd stad Kanon meldt, dat sinds de Gricksche vlag niet meer van do haven forten waait, men zo overal elders kan zien, op keiken en particuliere woningen. Ken correspondent heeft aldus van oen hoogte moor dan duizend vlaggen kunnen lellen. Verconigde Staten. Uit Pittsburg wordt geseind, dat er we der hotsingen hebben plaats gehad tnssclhen arbeiders van do ^Steelt» r"-maatschap pij en do troepen, waarhij een aantal ilooden zijn gevallen en tevens dat de krijgswet in werking is getreden. BINNENLAND. Hofbericht. Heden dineeren ten Paleize Het Loo Baronesse Van Harilenbroek, grootmeesteres van Hare MajesteitBaron Van Harinxma tlioe Slooten, benoemd Commissaris der Koningin in Friesland en mevrouw en Baron van Asbeck, gezantschapsraad te Parijs. Het bezoek van Koningin Emma aan Rotter dam uitgesteld. Hare Majesteit de Koningin-Moeder heeft met het oog op het voor een boottocht zeer ongunstig weder, voorloopig moeten af zien van het voorgenomen bezoek, op heden, aan de havenwerken van Rotterdam. Aan den burgemeester van Rotterdam is namens Koningin Emma bericht gezonden dat het bezoek voorloopig is uitgesteld. Consulaire dienst. Bij Kon. besluit is de heer M. Perez erkend en toegelaten als consul van de Dominicaan- sche republiek op Curnpao. Bij Kon. besluit is de heer J. P. G. Ecker erkend en toegelaten als consul van Peru te Willemstad. De minister van huitenlandsche zaken brengt ter algemeene kennis, dat hot vice consulaat der Nederlanden te Simonsstad (Zuid-Afrika), opgeheven is. Breukelen. Te Breukelen is eergisteravond eene gecom bineerde vergadering gehouden van de hoofd besturen der anti-revolutionnaireenroomsch- kathoheke kiesvereemgingen. Het staat thans vast, dat de roomsch-katholieken en de an- tirevolutionnairen beiden een eigen candidaat zullen stellen. Over de houding, aan te nemen hij een even- tueele herstemming, zal in een nadere con ferentie worden Kslist. JDe Hndsonfeesten. Ter bijwoning van de Hudson feesten heb ben o.a op het s.s. i Rotterdam" der Hol land - A merikalijn plaatsen besproken de hoeren mr W. F. van Leeuwen, burgemees ter van Amsterdam, mr. Ch. P. Eeghen, president der Kamer van Kooohandel en Fabrieken te Amsterdam, de heer E P. de Monchy, president der Kamer van Koophan del en Fabrieken te Botterdam, de lieer W, Westerman, directeur der Rotterdamsche Bank, jhr. Otto Retichlin, directeur der Holland-Amerikalijn en veie andere autori teiten, waaronder eenige met hunne dames De Christen Geheolontltouders-Ycreeiilging. Onder leiding van ds. A. Drost, uit Loenen, wertl gistermiddag te Utrecht, voorafgaande aan de 29ste algemeene vergadering der ver- eeniging, een bijeenkomst gehouden van ue besturen der provinciale organisaties dier vereeniging. Aan de orde was o. a. gesteld de vraag Hoe staat de vereeniging, dus ook de provin ciale afdeeling, tegenover allerlei maatschap pelijk weik? De inleider, de heer Bos, uit Groningen, kwam tot enkele stellingen, voor namelijk hierop neerkomende 1. De roeping der Christelijke gemeente is, wat haar arbeid betreft, het licht des Evangelies te laten schijnen op allerlei per soonlijke, huiselijke sociale verhoudingen, het aan de sociologen overlatende de waarheden van het Evangelie in hun verschillend werk toe te passen. 2. De roeping der N. C. G, O V. is over eenkomstig die der christelijke gemeente haar licht te laten schijnen over het drank- vraagstuk in zijn veelzijdigen vorm. 3. Allereerst is haar terrein de christelijke gemeente, ten einde haar te brengen tot het vervullen barer roeping tegenover de drink gewoonte. 4. De vereeniging wake cr zooveel mogelijk voor, dat haar leden wezenlijke christenen zijn. De heer Waiiman, van Edatn, leidde nog de vraag in, hoe men denkt over samen wet' king iit plaatselijke afdeelingen met andere diankbestrijdersvereenigmgen Na uitvoerige besprekingen kwam men tot do conclusie samenwerking plaatselijk en onder reserve. Nederlandsclio Barbiers- en Kappei abend. Maandag had te Amsterdam de algemeene vergadering plaats van bovengenoemde orga nisatie. Va> de 42 aangesloten afdeelingen waren tr 37 vm legenwoonligd ütt het jaar verslag van den bonds secretaris, den heer W. Inte Onsman, bleek, dat zonder buiten gewone propaganda, de bond toch met circa 100 leden steeg en nu ruim 1200 leden telt. Aan zieke bondsleden werd in het afgelooperi jaar bijna f1900 uitgekeerd en aan weduwen 1450. !n 20 gevallen van besmettelijke ziekte werd eene extra uitkeering verstrekt tot een gezamenlijk bedrag van circa f380, aan ver sterkende middelen f150. Voorts wordt gemeld de opname van een patiënt in het sanatorium te Sonnevanek, voor rekening van het bondssanatoriumfonds. Het bomKknphaal bedraagt f' 12,572.18, Het Werkgevers-Risico-Fonds bewees, in verband met de Wet op het Arbeidscontract, zeer goede diensten. Naast de geldelijke uit- keertngen werden door den beheerder van dit fonds 282 adviezen verstrekt. Het Bureau van Inlichting betredende handehkwestiën e. a verstrekte aan 181 leden den noodigen bijstand. Na goedkeuring der jaarverslagen bad de periodieke verkiezing plaats, waarbij werd hei kozen als le voorzitter Jan B. Polman Tuin als le penningmeester W. II. Polman Tuin als 2e penningmeester en plaatsbur,- houtler H. E. Sonnenschein als redacteur en ambtenaar van bet bureau van inlichting W. H Inte Onsman, allen van Amsterdam als lid in de commissie van bijstand A. .1, Kooman van Middelburg. Door de afdeeling Amsterdam werd aan den bond een bonds- vl-g geschonken De agenda bevatte meest regelingen van huishoudelijken aard. Besloten werd tot aansluiting bij het na tionaal comité voor vervroegde winkelslui ting. De uitkeering bij ziekte wertl gebracht op f 1.10 per dag gedurende 182 dagen. Sub sidies zullen worden verstrekt aan de be staande en nog op te richten vakscholen, In 't komende winterseizoen zal de propaganda opnieuw ter hand worden genomen, enpio vineiaio districten worden gevormd met cor respondentschappen. Na afloop der vergade ring vereenigde men zich aau een gemeen- schappelijken maaltijd. Groote Tainboinr-tentoonstollliig te Zeist. Dank zij de onverpoosde en onversaagde energie tier hoofdcommissie, is eindelijk de groote, beter nog de grootsohe tuin bouwtentoonstelling te Zeist, ter geiegon- heid van liet zilveren jubileum der afdee ling van de Mij. voor Tuinbouw" en Plant- kunde aldaar, tot stand gekomen, en luden oflicieel geopend. Als ecu parelsnoer, zoo liggen de .be bloemde slrooken gronds geslingerd om het buitengoed „Schoonoord", met een brok stuk tn.irhlig bosschage lot sluitstuk, lfot terrein, 1.2 II A. groot, loopt om het builen, on is, evenals hetzelve, eigendom van mr. C. C. \V. van Bomondl Vis, die don grond welwillend voor de tonloonstelling afstond. Begieimd door twee lanen, een straatweg en een vaart, omgunlelt hel ter rein ten deele bet door een vijver daarvan gescheiden buitengoed, en biedt, waar men zich ook stelt, een vvonderschoonen aan blik. i In drie sterk afgescheiden gedeelten laat zich dit overheerlijk stuk paradijs verdoe len een langwerpig bloemrijke voorhof, een uitgestrekt, weelderig tentoonstellings terrein met veel gebouwen en tenten, en het geheel samengehouden door een rustig hroksfuk bosch, waar ter verpooziiig en ontspanning muziek gegeven wordt en ta feltjes en stoeltjes statui. De vootbof is meer nog dan elk ander deel van liet terrein een lusthof, hetwelk men door een frisseiteii nicnwstijlschon in gang, door twee eleetrische bogen gefhuri koerd, betreedt. Een Franse he tuin ligt prachtig in ge boomte besloten en sluit zich schoon bij de natuurlijke entourage aan, en "de pal men en varens van Blooker (Soesterberg) en de verdere monumentale inzendingen dor firma's Bommel (Amersfoort) en Mel ville van Carnbec, Hijsen burg, geven aan hot geheel een rijke stoflage. Lieve tuin huisjes blikken bescheiden uit geurig groen, en oud-Engelsche tuin-aineuiblementeu noo- den lot bewonderen. Ook eon groep ter racotta tuinomamonten in ouden stijl dwingt tot slilstaan. Door hot bosohgedoelte wandelend treft ons het tecr-Lijnc rosarium der firma Ora- tauia, Iloogcvoon, do volle wintertuin van Smitskamp en MeeuWenberg, Zeist en twee teuten, voor speciale tenloOinistelMngcli dienstig. Doze speciale tentoonstelliingan, worden gehouden: van kasplanten op 25 tot en met 28 Aug.van afgesneden lozen op 1 tot 3 Sept,; van bloemwerken op 7 tot 9 Sept.; van snijbloemen op 10 en 11 Sept.; van groenten en ooft op 14 toit lö Sept. Vorder gaando, komen Wij aan hot eigen lijke tentoonstellingsterrein, nagenoeg vier kant en van groote uitgestrektheid. Heer lijk hlocit hier alles in do felste kleuren en geurt hier alles in de zoetste aroma's. Recht voor ons uit zien wif het giootc regccringsgehouW: „Rijksinzending", waar voor een regelmatig terrein, dat ons lot den tijd van het Rococo terugroept. Daar duiken uit het zorgvuldig geraseerde gras kunstige figuren op, uit Buxes en Taxes geschoren, waarmede de firma Keeson Tofs- voort, Aalsmeer, alle eer inlegt. Verder kan men hier bewonderen van de firma MeouWenherg een praehtperk Dahlia's, Latlicirus enz., van Moeikoorl (Utrecht) een bekoorlijke rotspartij, vruchten tuin en vim J. A. Kers, de Bilt. Wanne kassen zijn er ook. IVo passeoren voorts een inzending blauwsparren, ook varens, orchideeën, pal men, magnolia's, als curiosum ook varens, ontspruitend uit een wolbehaarden wortel stok, vleesöhctende planten, kabtestaart enz. enz. Elders treffen wij aan rosariums van .f. Abbing en Zoon, Zeist, en Copijn, Cr toen clean, bij welke laatste inzending wij nog aanlteffen een. groote collectie soli taire coniferen en sparren. Langs verschil lende inzendingen passeoren wij au de af deeling kassenbouw, vanwaar do iveg leidt naar hot Rijksgebouw. De Rijksinzending betreft hoofdzakelijk do leermiddelen der 2 klassen van do Rijkslandbouwwinter- school, hoofdzakelijk der Tiefcche en die van Aalsmeer. Do Utredhlsche landbouw- curstis heeft een aparte tafel met toestellen. Men ziet hier de leerzame methode van het demonstratief onderwijs, terwijl overal kaarten aangeven het doel en streven dezer rijkskweekscholen. Feu afdeeling vormt hier ook de inzen ding van liet instituut voor phytopatholo- glr, te Wegdringen gevestigd, on van prof. dr. J. Ritzema Bos, is hier ccn uitgebreide collectie van schadelijke dieren ea organis men, aLmede van velschillende planten ziekten te zien. Landkaarten langs de smaakvol opgesierde wanden, geven de cen- tiale proeftuinen aandit gebouw is een van de meest instructieve bezienswaardigheden van liet tentoonstellingsterrein. Sierplanten uit do hortussen van Leiden ca Utrecht uit de laatste de zeer zeldzame Cycado- ceno verfraaien liet interieur van iiet luchtig en licht gebouwde museum, want zoo mogen wc de rijksinzeiuling wel noemen. Van de \o!e verdere inzendingen, in de ópen lucht of in tenten „te pryck ghesteld", vermelden wij nog: middelen ter bestrijding van insecten van „Phvtobic", hesprooiers, 'n pradii-collectie Cfloxynia's en Primula oh «mica's-, zaden, snijgtoen, handelsplanten looi- bouqueltan, Mixed Border's, prachtig losse gioopen, w aar in de merkwaatdigo Phy- sostegia virgiiriana, elcetro-cultuur, tuinarchi tectuur, boeken op het gebied van bollen-, boomen-, fruit- en gioenlenteelt, pulverisa- tors ter bestrijding van den nonvlinder, ririli- salpelor, terwijl ook de „Tuinbouw-onder- linge, centrale kmdbouw-onderlïnge, voor bedrijlVrisico" een tent heeft. Ook voor attractie is goed) gezorgd. Oud- Zeist is een keurig, schilderachtig markt plein, waarop een raadhuis, schouwburg, bierknijp, waterput, drukkerij, theehuis, boekhandel, stadsherberg enz. enz., slaan. Ook poffertjeskramen, een schiettent e. tb, /lillen het publiek een aangename afwisseling bieden, 2G Augustus wordt. II. M. de Koningin- Moedei UTwaclit, 2 September de Prins. I fedenmiddag 2 uur had de opening plaats. Jhr. Cf. F. van Tets, voorzitter der afdeeling Zeist van de Maatschappij voor Tuinbouw- en Plantkunde, hield daarbij een redevoering, waarin hij de geschiedenis der afdeeling gedurende haar 25-jarig be staan naging. Spr. dankte aan het. slot zijner tede allen, die tot het welslagen der ten toonstelling hadden medegewerkt, in de eerste plaats do Koninklijke familie, die niet minder dan G medailles had beschikbaar ge steld vervolgens de regecring, die hier haar eerste zelfstandige inzending op het gebied van tuinbouw heeft en eindelijk o. a. nog, en niet in het minst, de familie van Eo- mondt Yis voor het afstaan van het prach tige terrein voor de tentoonstelling. Ilierna voerden het woord minister Tal- ma, baron De Grancv, voorzitter der maat schappij van land houw, en de burgemeester van Zeist, mr. Chottcrbooko Patijn van KJoetinge, waarna een wandeling rond het terrein werd gemaakt. VLAARDINGEN, 25 Augustus. Door onzen stadgenoot G. van ten Hoek is gisteren te Breda met goed gevolg examen afgelegd voor de hoofdacte. VLAARDINGEN, 25 Aug. De lotelingen dor lichting 1909, Adriaan van der Vlis, Willem Jansen, Johannes van der Pijl), Fop "Wapenaar en Marinus vara 'der Struis, zul len op Zaterdag, den 25on September 1909 te 's-Gravonhage worden ingelijfd. OVERSCHIE, 25 Augustus. Gisieren is te Utrecht geslaagd voor de hoofdacte de heer J. van Loon, alhier. STADSNIEUWS. De heeren J. M. van der Schalk en C. Klein hebben hunne benoeming tot lid van den Raad aangenomen. Gedep. Staten dezer provincie zullen in openbare vergadering op Maandag 30 Aug., des namiddags te 11/2 uur, in het gebouw van het prov. bestuur verslag uitbrengen in zake de door den heer P. de Bruin, lid van den Raad dezer gemeente ingebrachte be zwaren tegen de toelating der op 7 en 17 Juli jl, gekozen leden voor den Raad. Bij liet te Utrecht gehouden examen ter verkrijging der hoofdacte is gisteren geslaagd de heer J. A. Bijloo van hier. Heden herdenkt de heer J. Bakkes den dag, waarop hij gedurende 25 jaar als mees terknecht bij do firma M. Dirkzwager Azn. is werkzaam geweest. Zooals te verwachten was, is deze dag voor den. Jubilaris niet onopgemerkt voorbijgegaan. Gisteravond Lij de patroons thuis ontboden, weid hom daar onder de hartelijkste bewoordingen een. cou vert overhandigd. Van het personeel der distilleerderij mocht hij een prachtige pen dule met coups ontvangen, waarbij oen fraai uitgevoerde oorkonde was gevoegd. Het overige personeel verraste hem met een keurige lamp. Een van do familieleden van de patroons deed vooris den jubilaris cett 'fraai kastje geworden, terwijl het kan toorpersoneel hem bedacht met een gemak - kclijken stoel. Nadat de jubilaris heden morgen 'do keurig versierde werkplaats was komen bezichtigen, kon hij bet verdere van 'den dag in don huiselijkere kring gaan doorbrengen, waar hij, zoowel van hier als elders, menig blijk vare sympathie mocht ontvangen. Ook bij do firma Ad. v. d. Eel aart was heden een jubilaris. Aldaar herdacht de heer A. Koster den dag, waarop hij ge durende 25 jaar als meesterknecht werk zaam was ..geweest. Vanmorgen te 10 uur op het kantoor geroepen, ontving hem daar de patroon, die hom, onder een hartelijke toespraak, waarbij hij hem o. a. aan 'de overige knedhts ten voorbeeld stelde, een stoffelijk bewijs van erkentelijkheid, in den vorm van een douvert, overhandigde. Te vens mocht de jubilaris van het kantoor personeel en zijn mede-arbeiders een stoel ontvangen, liet verdere van den dag werd door den jubilaris in 'den huiselijken kring doorgebracht. Naar men ons meedeelt zijn vanat morgen de programma's voor de officieele feestelijk heden op Koninginnedag a.s. bij alle boek bandelaars en sigarenwinkeliers verkrijgbaar. Blijkens achterstaande advertentie zal op 31 Augustus 1909 hot kantoor der Spaar bank den gehcelen dag gesloten zijn. Voor postzegrelveizanielanrs. Bij K. B. van 10 Juli is aan de heeren P. 3. van Hatderwijk alhier en W. van Eeden te 's Gravenhage, opgedragen verschillende buiten gebruik gestelde Koloniale postwaar den en kleurproeven daarvan ten bate van den lande te verkoopen en alle met dien verkoop verband houdende werkzaamheden te verrichten Naar men verneemt zullen genoemde hee ren in het a. s. winterseizoen bedoelde post- waarden aan de verzamelaars ten verkoop aanbieden. Gisteren is in oen gezin aan de Sdhi© con kostganger, die juist van oen uitstapje was teruggekeerd, plotseling doodgebleven. Nadat door een dokter do dood Was ge constateerd, werd het lijk overgebracht naar het lijken huisje op do openbare begraaf plaats alhier. 1SKN t) A. 25 Aug. S. O.Y. 8 uur. Concert Zangvereen. Polyhymnia, dir. B Jurgens en Ste delijk Muziekkorps, dir. C. II. L. Burgdorffer. 25 Verknopte!-,aal. 8 u. Vergadering v Landbouwers en Tuiniers. 25 en 26 Aug. Groote Schou vburg. 8 u. Het Rotf. Tooneelgezelschap. De Reis om de Wereld in 80 dagen. 27 Aug. Rolt. Diergaarde, 8 uur, Concert Stafmuz. Kon. Scherpseh. B. Ver hallen. I Sppt. S. O. V. 8 uur. Concert zangver- eeniging sSt. Caecilia", Dir. A. M. den Draak, en Harmoniegezelschap ïSt, Ambrosius", Dir. J. F. M. Smits. Kunst en Wetenschap. Schild erijenzwendcl. In een door de sN. Ct." geplaatst inge zonden stuk, deelt de heer Willem C. Rip mede, dat er bij de in Pulchri Studio, dooi den iner Jac. de Vries Gzn. geëxposeerde schilderijen, zich een studie bevindt, die valscli gesigneerd is met den naam »A. Mauve". De heer Rip herkent dit werk als een in 1883 door hem vervaardigde studie in de omstreken van Rotterdam. Eeehtzalten. De zaak-Möller. (Wegens plotselinge ongesteldheid van een der vaadsheeren, mr. Bijdoudijk, kon het gerechtshof te Amsterdam heden geen atrest wijzen in do %zaak van den arts C. C. C. II. Möllor, wiens phiritsing in een krankzinnigengesticht, wegens ontoereken baarheid, door de Rechtbank gelast was naar aanleiding van hot gebeurde in „Pa- lais Royal", op 20 Juni 1908, dat door de Rechtbank als bedreiging en poging lot doodslag op den, directeur van dal hotel, den lieer A. Meyer Ezn. /was gequalil{-( ceerd. Do uitspraak werd nader bepaald op Woensdag 1 September, UU de Pers. Een eenvoudige, docii stellige vraag. Onder dit opschrift- schrijft ,,De Tijd": „De „Stichtsche Orl." en, als wij ons niet vergissen, meer andere anti-revohitionmiire bladen - spreken in verhand met de aan staande verkiezing in het district Breukeion herhaaldelijk van „een vóór de stembus ge sloten contract". Bedoeld wordt een tusschmi Katholieken ea anti-revolutionnaircn gesloten overeenkomst, welke zou inhouden, dat liet den Katholieken niet vrij staat, bij de wel dra te houden tusrehentiidsc-he verkiezing een eigen Katholieken caiutidaat te stellen. Aan contract breuk doen wij in geen geval moêdeze ligt ook zeer stellig niet ia het plan der Katholieke partij als zoodanig. Daarom aan de bedoelde bladen dc perti nente vraag: door wie, waar en waaneer word het contract, waarvan z.ij melding ma- kon, gesloten? En wat houdt het- in? Ons is van dergelijk contract niet het minste of geringste bekend. Willen de hinden, welke zich daarop be roepen, niet de verdenking van oneerlijke verdachtmaking op zich Iaden, dan zijn zij verplicht, de ges-telde zeer eenvoudige vraag zonder omwegen te beantwoorden." Uemengd Nieuws. Rollerdamschc Diergaarde. Men schrijft ons uit Rotterdam De heer A. de Bloeme alhier, wien de Diergaarde reeds zoo talrijke geschenken te danken heeft, schonk dezer dagen wederom een 2-tal zeldzame apen, t. w. de witwang mangabey aap, een niet vaak in dierentuinen voorkomende gast, zoodat de apencolleetie, toch reeds zoo talrijk, een interessante soort rijker geworden is. Men vindt nu in het apenhuis eene geheele serie apen uit den Congo, van af de meest gewone tot de meest zeldzame en daaronder, vooral van de laatst bedoelde, een geheele reeks van bovenge- noemden schenker. Ook de heer C. L, van den Akker te Solok heeft zich weder bijzonder verdienstelijk ge mankt jeeens onze Diergaarde met het aan bieden van een even kostbaar als zeldzaam geschenk, bestaande in een Sumatraansche gems, bij de inlanders onder den naam van kambing oetan (boschgeit) bekend, een dier soort die men vergeefs in de Europeesche dierentuinen zoekt en daarom in onzen tuin in hooge mate welkom is. Irt 1908 werd een dergelijk dier aangevoerd, het stierf eenige maanden geleden, na herhaaldelijk met ziekte te hebben te kampen gehad. Hopen wij dat dit exemplaar, een nog jong maar zeer fraai wijfje, gedurende een reeks van jaren voor de Diergaarde moge behouden blijven. Van denzelfden schenker ontving de vereeniging ook nog een Maleischen of honingbeer, een noS j°nS dier dat kort i.a zijn geboorte in het bezit van den schenker kwatn en met de zuigfleseh werd grootgebracht. Gevaarlijke ^oefeningen" Men schrijit aan de „N. Ct.": In den afgeloopen week heeft het gar nizoen van Middelburg oefeningen gehou den in don omtrok van don Slooschen 'dam. Do manschappen moesten zich eerst Hoor het water naar do Zuidb'ovelandsclhe kust begeven, hetgeen zondry eonig noemens waardig incident word volbracht. Minder goed liep de terugtocht af, die gemaakt moest worden door de slikken vlak bij den dam. Verscheidene mannen zakten tot liet midden en zelfs tot don hals in de slik, en meestere door anderen er worden uit getrokken. Schoenen of gedeelten er van werden verloren. Hot ergste was echter, dat eenige soldaten door deze hui ten ge-I woon zwaic manoeuvre zoo werden aange pakt, dat zij per atnbulaucowagen naar de kazerne moesten ferugkberen en man bij o n zelfs geruimen tijd de kunstmatige ademhaling moest toepassen, daar men het ergste vreesde. Ook de bovengenoemde amhulancteWagcn moest halverwege terug- keeren, daar de paareh n niet vender konden en vielen. Slechts nu t de grootste inspan ning kreeg men doa wagon, weer op den vasten wal. De voortvluchtige onderofficieren. Uit Luik wordt gemeld, dat de uit Den Bosch gevluchte "fouriers en de sergeant in een café aldaar als straatzangers musiceer en. Si mons speelt viool, Pikerna zingt Fransche liederen, terwijl Verhagen met het bakje rond gaat. Van daar gaan ze naar Parijs. De fiet sen werden te koop aangeboden bij een rijwiel handelaar op de Groote Markt te Luik. De justitie heeft de zaak in handen. Brand. Gisteravond brak na afloop der werkzaam heden een hevige brand uit in.de bukskin- fabriek der firma '"tebert Vondemahmer te Stratum. In korten tijd stond de geheele fabriek in lichte laaie. I)e spoedig aangerukte brandweer kon tegen de vuurzee niets uit richten zoo dat op last van den burgemees ter van Eindhoven de brandweer dier gemeen te hulp verleende. Het groote fabrieksguouw en het woonhuis kunnen als verloren be- .k

Schiedamsche Courant | 1909 | | pagina 2