Christ. Geref, Kerk. ttINNENLAm STADSNIEUWS. 4 Sept. Rerk en School. Sport. Luchtvaart. nw^rnn^im n ~n'in irrm imrrnrf n irrnrrrn-'itrt-r-— amMeAHteto £*t*WXUtf*+**iAC&dNt aK—CUHBBa—MB het rijtuig, rijdt weer om zijn huis heen en beantwoordt in alle plechtstatigheid het bezoek van den Franschen consul. Ilisce felociter peraefcis verzendt hij twee telegrammen, één naar de Quai d'Orsay te Parijs on één naar de Ballplatz. te Weenen, beiden meldende, dat de officieelc plechtig heid niet alle mogelijke welwillendheid aan beide zijden heeft plaats gehad. En op ld Juli, den nationalen Franschen feestdag, heeft dezelfde onzinnige vortooning plaats, maar dan in omgekeerden zin. Hofbericht. Aan het gala-dejeuner van 31 Aug. a.s ten Paleize Het Loo ter gelegenheid van Hr. Ms. verjaardag zijn, behalve de Hoven van H. M. de Koningin en II. M.'de Koningin- Moeder, genoodigdde voorzitters van de Eerste en Tweede Kamer der Staten Generaal, al de ministers, de vice-president van den Raad van State, de Commissaris der Koningin in Gelderland en de directeur van het Ka binet. In 't geheel ongeveer 72 gasten. Gedurende het dejeuner zal gespeeld wor den door de Kapel van het 8ste Regiment Infanterie. Vau liet Hof. II. M. do Koningin-Moeder vertrok Za terdag te 3.5-1 met den gewonen trein, waar in het salonrijtuig was gehaakt, van het station Raam naar het Loo. Hare Majesteit was vcigezeld van jonkvr. Van de Poll, ba rones Van Ittersum en jhr. Van Tets. II. M. arriveerde om vijf uur in haar salonrijtuig aaa het station Apeldoorn. Het koninklijk rijtuig word naar het eerste perron gereden, waar H. AL dc Koningin haar Moeder hartelijk begroette. De burgemeester was aanwezig. Door de gereserveerde wacht kamer begaven de Vorstinnen zich naar het geieedstaaiule rijtuig, dat it la Daurnont be spannen was. Onder toejuichingen der tal rijke menigte, reden zij naar 't Loo. Rij het palcis was veel publiek, dat hartelijke hoera' aanhief. Ook belangstelling. Audiënties. De minister van Landbouw, Nijverheid en Handel zal "Woensdag 1 Sept. geen audiën tie verkenen. Personalia. "Uit ïïed. Indië is te 's-Giavenhage be richt ontvangen, dat de .kapitein, ter zeo Olivier, laatstelijk commandant van het pantserschip „De Ruijter", Wegens ziekte naar Nederland zal terugkceren. langs de Loolaan was gioote Consulaire dleust. Rij Kon. besl. is de heer Ct. Rademaclier erkenden toegelaten als consul tan Duitcsh- land tc Soerabaja, voor Socrabaja, Kediri, Pasoeroean, Bcsoeki, Madoera, Bali, Lom bok en de Zuider- en Oosterafdeeling van Borneo. hi aansluiting aan het bericht, voorko mende in de „Stct." van 21 Juli 1909, no. 16S, brengt dc minister van buitenland&chc zaken ter kennis van belanghebbenden, dat do vice-consul der Nederlanden te Seattle (Staat Washington), verzocht heeft de brief wisseling met hem in de Nederlandsche taal tc Voeren. („Stct.") Onzo Marine. Blijkens bij het departement van marine ontvangen bericht is Hr. Ms. pantserdek- schip Noordbrabant, onder bevel van den ka pitein ter zee W. van Voss, 28 dezer mit Oost-Indië verdokken, ter aanvaarding van de icis naar San-Francisco. („Stct.") Blijkens bij het departement van marine ontvangen bericht is de divisie, bestaande uit Ilr. Als. pantserschepen dc Ruyter, Tromp en Koningin Regentes, onder bevel van den kapitein ter zee G. F. Tydeman, 28 dezer .d Hongkong aangekomen. („Stct.") Ook vanwege hot bestuur der Kon. Ma rino zijn maatregelen genomen in verband met hot hcerschen der cholera te Rotter dam. Het pantsersehip „Noord-Brabant" com mandant kapt. ter zee Van Voss, heeft thans Noclerl. Indié verlaten, op reis naai NeW-York, ten einde tegenwoordig te zijn hij de Iludson-Fultonfoesten. ster, waar de bloemen gestaan haddon. Zij was bezig een draad in een naald te ste ken. Hij vroeg haar, wat zo daarmede doen wilde. „Maar weet je dan niet, oom Borg, dat de zwaluwen vertrokken zijn?" Bogus wist er inderdaad niets van, want dat had hij nooit bij Plinius of Herodotus gelezen. „Kale," zoo ging Jessy voort, „Kate zeide mij gisteren „Katel riep Bogus uit, hemel I zoo noemt bet kind de eerbiedwaardige Clausen timil" Ka te zei mij gisteren: de zwalu wen zijn van 't jaar veel vroeger dan ge woonlijk weggetrokken en dat voorspelteen vroegen en strengen winter. Dat zei Kate. En nu heb ik vannacht mama weergezien; zo was weer heelemaal in 't wit on zo had geen bloemen zooals den vorigen keer. Aiaar ze heeft me gezegd: lossy, je. moet de oude pelsjas van oom Bog uit de kleer kast ha Ion en die in orde maken als ze kapot is." Toon ik wakker werd, ben ik er dadelijk naar gaan kijken en omdat ze overal gescheurd is, wil ik haar nu gaan herstellen." De winter kwam en was gelijk do zwa luwen voorspeld hadden. Bogus zat in zijn pelsmantel gedoken on warmde zijn voeten bij den haard, terwijl hij zijn verhandeling hier en daar wat veranderde. Aiaar zoo vaak hij zijn nieuwe ervaringen met do theorie van het kwaad en der monsehelijko dwalingen wilde verzoenen, kwam Jessy zijn gcdaehlengang storen door hem een kruik warm hier to brengen of mei haar De Zendeling A. Lett. Bij het Departement van Koloniën is, bij een telegram uit Padang van 23 dezer, be richt ontvangen, dat de zendeling A. Lett die sedert 1890 in dienst van het te Bannen gevestigde Riinsehc zendingsgenoot schap, in Nederlandsch-Indiü werkzaam wasop dc Men tow ei-eilanden (gouverne ment Surnatia'b Westkust) verraderlijk ver moeid is. Omtrent dien moord bevat een nader, van den gouverneur-generaal ontvangen telegram, de volgende bijzonderheden: ,,Do bevolking van Kampong Talapoolei op Zuid-Pageh zich willende melden, hield do zendeling Lett, op eigen verzoek, voorloopige besprekingen met haar. Halverwege den stoo- mer Coram en het strand, zijn twee Tala- ixxdeiers in de prauw van Lett overgestapt, bereid om mede te gaan naar de Coram. Daarheen roeiend, attaqueerden zij, op het geschreeuw dei' strandbevolking, den zende ling met kapmessen, en vluchtten vervolgens naar liet strand. Lett is 's avonds over leden." Hof van Arbitmgo. In tegenwoordigheid van cenige leden van den Raad van bestuur van liet Permanent Hof van Arbitrage, en een aantal belang stellenden, werd Zaterdagmiddag om vier uur in bet gebouw van genoemd Hof, de opc- nings/.ittmg gehouden van liet Scheidsge recht, waaraan de beslissing is opgedragen van een geschil omtrent oen deel van de zee- ffreus tusschen Noorwegen, en Zweden. liet Scheidsgerecht bestaat uit de heoren mr. Locif, hd der Tweede Kamer, oud minister van justitie, voorzitter; Beichmann, president van het Hof van Appèl te Dront- heim en Ilammarskjold Upsala. Het scheidsgerecht. De hoeren Ferdinand SchuJtliess, Akersch- hol'f, Gustav Rcinitis, E. W. Dahlgreu, C. O. Montan, Aushelm Berqlof en Hendrik Saulesson, allen deel uitmakend van het scheidsgerecht in het grensgeschil tusschen Zweden en Noorwegen, hebben intrek geno men in het Hotel des Indes, te 's-Gra- ve ullage. Breukelon. De Alinister van Binnen!. Zaken heeft, be paald, dat de verkiezing, ter vervulling der v dcature-De Waal Malefijt in de Tweeod Ka mer, district Br enkelen (om af te treden den 3en Dinsdag van September 1909) zal plaats hebben op Donderdag 9 September e.k., dc stemming zoo noodig op Dinsdag 1-1 September en dc herstemming op Alaan- dag 20 September a. v. Voor de vervulling der vacature-De Waal Afalefijt van hd der Tweede Kamer, district Brcukelen, (op te treden den 3en Dinsdag van September 1909) is de verkiezing be paald op Donderdag 9 September, de stem ming /.oo noodig op Woensdag 22 Sep tember en de herstemming op Dinsdag 5 October d. a. v. Naar verluidt zouden de antirevolutionai ren van plan zijn, als er geen vreedzame op lossing komt tusschen hen en dc loomschen, bij de a.s. Kamerverkiezing in het district Brcukelen, den nieuwen minister van kolo niën, den. heer De "Waal Alalefijt, opnieuw eandklnat te stellen. (,,Ifet Volk.") Alen meldt omtrent de verkiezing van een lid der Tweede Kamer en van do Piov. Staten in het kiesdistrict Breu kelen, het volgende De Clirist.-Hist. Kiezersbond was eerst van plan den candidaat der anti-revolution- nairen te steunen voor het lidmaatschap der Tweede Kamer. Bij nadere overweging is men daarvan echter teruggekomen, omdat men meent, dat 't kiesdistrict Broukelon veel meer chr.-histovisch is dan anti-revolutionair. Vele personen in dit district stemden tot nu steeds den liberalen candidaat, omdat men volstrekt niet gediend is van een anti revolutionair. Alen hoopt nu, dat dezen den candidaat der chr.Jiist. zullen stemmen. De randidatuur is althans aangeboden aan mr. II. J. Doudc van Troostwijk, te Nieuwer- huis, lid der Pxov. Staten, die deze hooft aangenomen. Voor het lidmaatschap der Prov. Stalen /al candidaat gesteld worden door de clrr.- hist. partij jhr. Sandbeig, burgemeester van Abcoude. („Tijd.") Een verklezlngskwestio. Tegen Woensdagnamiddag wordt de raad der gemeente Vclscri samengeroepen, ten einde kennis te nemen van de mededeeling van Gedcp. Staten, dat dit college niet heeft goedgekeurd het besluit van den raad, waar bij op grond van ingekomen bezwaren, niet zijn toegelaten de bij herstemming gekozen hecren Mulder, Koelemeij en Van Rhijn. Het mettgoedkcuren van dit raadsbesluit door Gedeputeerden doet velen vreemd aan. Gede puteerden toch meenon dat de uitslag geen andere zou zijn geweest, wanneer tie gewraak te informaliteiten niet waren voorgekomen. Met belangstelling mag dan ook de uitslag tegemoet gezien worden, daar juist het stand punt van de meerderheid in den raad was, niet of de uitslag der stemming een andere bad kunnen zijn, maar of de wet is nage leefd. Dat meende de meerderheid van niet en besloot daarom tot niet-toelating, terwijl zij juist met nadruk afwees het standpunt mi door Gedeputeerde ingenomen. Ilaars in ns mocht niet gevraagd worden ten wiens gunste de uitslag had kunnen zijn, daar juist door die vraag op den voorgrond te bron gen, het niet werd een principieele kwestie over wetsnaleving, maar een partijkwestie. Te verwachten zal dus wel zijn dat de raad in beroep bij de Kroon gaat. Arbeidswet Door ruim twintig houders van werk plaatoen tot het vervaardigen van dameshoe den en damesldeeding, gevestigd te Dor drecht, is een adres gericht tot den Alinis ter van Landbouw, N. en II., waarin zij te kennen geven dat zij door het Kon. Besluit van 12 Juli 1909, Stbl. no, 266, tot in trekking van dat van 9 December 1889, Stbl. no. 17G, en tot vaststelling van een algemeoncn maatregel van bestuur, als be doeld bij de artikelen 5 en 11 der Arbeids wet, in hun bedrijf ten zeerste worden be lemmerd. Zij verzoeken een tweetal wijzigingen aan te brengen, in hoofdzmdc om tegemoet tc ko men aan het, voor hun bedrijf onoverkome lijk bezwaar, dat in de maanden van over stelpende beizoeridrukte, den werktijd wordt beperkt, welke beperking door bet nieuwe K. B. is in het leven geroepen. schalksche oogen en lieven glimlach een levend protest in te dienen tegen de pes simistische ideeon van den geleerde. Toen de zomer kwam, gingen oom en nichtje tc zamen wandelingen doen buiten dc stad. Jessy bracht daarvan allerlei bloe men en planten mede terug. Om Bogus zeide haar den naam van alios)wat zo plukte en des avonds rangschikte Jessy ze zorg vuldig. Het meisje gat op die wandelingen blijk van 'n lieflijk gemoed en een frisschen geest. Eens op een avond, toen ze op ta fel al do planten had uitgestald, die zo over dag had geplukt, zeide ze eensklaps tol Bogus „Oom Bog, ik' ken nu zoo wat alle planten, die je me hebt uitgelegd. Deze hier hebben genezende kracht, die andere vertroosten. En nu zou ik die wol graag willen bewaren, om ze steed te herken nen en ze aan anderen te doen kennen. Daarom heb ik een groot boek noodig om zo er in te drogen." „Welnu, hier is er een," zeide Bogus en gaf haar het eerste deel van zijn „Men- schohjke dwalingen". Toen op ieder blad van het boek een bloem te drogen lag, werd het tweede deel genomen,- en zoo kwam het, dat na drie zomers het standaardwerk van den geleer den Bogus, den wijsgeer uit den tijd van koningin Elisabeth's regeering, veranderd was in een... herbarium. werd gistermorgen in de groote Vliet, nabij Maassluis, het tweede kasconcouis gehou den. De uitgeloofde prijzen, acht in getal, werden behaald als volgt: lo prijs, A. van Dorp; 2e pr„ A. do Bie, 3e pr„ J. Ver- hey, 4e pr„ J. Bastcmeyer, 5e pr., J. Bors- boom, 6e pr., A. Kalisvaart, 7e pr., D. Schouten, 8e pr., J. Schouten. Tijdens, en na afloop van den wedstrijd, werden van de club speciale fotografische op namen rremaakt. Gemeenteraad. Vergadering van den raad dezer gemeente op Dinsdag 7 September a. s. des namiddags 2 uur. Door den heer Staatsraad i. b. d. Com missaris der Koningin in deze provincie is tot lid van het college van zetters be noemd de heer W A Hoek en zulks in de plaats van den heer Th. E. J. Kramers, over leden. Koninginnedag, Morgenochtend te 9 uur znl in de Groote Kerk een dankstond gehouden worden ter gelegenheid van den geboortedag van H. M de Koningin. Daarbij zal ds. Bokma als voorganger optreden. De Ringrijderij. Op verzoek van de Commissie voor de ringrijderij hebben B W. vergunning ver leend om, met het oog op den toestand van den weg in de Warande, de ringrijderij morgenmiddag te doen plaatshebben in de Nassaustraat. ceic-penning voor menschlievend1 hulpbetoon, en een loffelijk getuigschrift toegekend aan P. van Dijk, smid bij de Ilollandsche IJze ren Spooi wegmaatscluippij te Schiedam, we gens 't met levensgevaar redden van een kind uit de rivier de Maas op C Juni 1909. Luchtsport. De postduivenvereeniging -ede Luchtsport", gevestigd b(j den heer J. G. Tóns, hield Zon dag 29 Augustus een wedvlucht vanuit Olden- zaal, afstand 480 KM. De duiven, om 7 uur in vrijheid gesteld, bereikten hun hokken als volgtle J. G. Tóns 40342, 2e J. Tbns 10344, 3e P. v d. Klink 10 3448, 4e R. Mak 10—4026, 5e II. Mak 10—40-32, 6e P. v. d. Klink 10-40-33, 7e J. G Tons 10-41-58, 8e B Ilinte 10—42—12. Bond van Socialistische Esperantisten. Naar men verneemt is te 's-Gravenlmge opgericht de Socialista Klubo Esperantista Frateco, naar de oprichters hopen, de kiem van een Nederlandschen Bond van Socialis- tistische Esperantisten, in navolging van den bestaanden Katholieken Esperantobond. VLAARDINGEN, 30 Aug. De verschil lende bureaux van de gemeente-secretarie zullen op morgen (Dinsdag) voor het pu bliek gesloten zijn. Alleen voor aangiften van geboorten en overlijden bestaat gelegenheid des voormiddags van S1 tot 9 uur. VLAARDINGEN, ~30 Aug. In de zaal „Harmonie" had Zaterdagavond der vorige week dc prijbiritdeeling plaats van den- vak- en reclame-wedstrijd1. Door don voorzitter san „Flardinga", den heer Alulié, met een inleidend ssootd geopend, werd door spreker gowe/en op de groote be teekenis en liet sue ces van de/en gehouden wedstrijd. Spr. er kende, wat betreft de kwaliteit van het in- gozondenc, dat die dc stoutste verwachtingen overtroffen had, en door 'l enorme bezoek aan dc tentoonstelling ervan, de belangstelling en waardeering in de hoogste mate heeft ondervonden. Spi'. wenschte den prijswinners(sters) ge luk met de behaalde overwinningen, inzon derheid hen, aan wien een koninklijke onder scheiding was te beurt gevallen. Nadat elk der prijswinnens(sters) bij het in ontvangst nemen a part was toegesproken, begioet, met fanfares der muziek en applaus der aan wezigen, waarop volgde een dankwoord dor prijswinncrs(stei's) zelf, nam dc burgemees ter nis beschermheer het woord, den prijswirmcrs(stcrs) felicitecrende met de be haalde onderscheidingen. Spr. constateerde dat „Flardinga" met deze vak- en. reclame tentoonstelling, ook voor zichzelf een groote reclame gemaakt heeft, en sprak daarbij den uensch uit, dat het ledental zoodanig zal toenemen, dat „Flardinga" in do naaste toekomst niet meer zal te worstelen hebben met geldzorgen. Na een slotwoord van den heer Mulié, werd door een der inzenders, den beer W. van 't Woudt, een door hem ingezonden en be kroond stuk decoratie-schilderwerk, artn de vcreeniging „Flardinga" aangeboden, en door liet bestuur dankbaar' aanvaard. VLAARDINGEN, 3 Cf Aug. Door dc hengclaarsclub „De Hopende Visscher", Woensdag De H. B. S. 1 September a.s. zal de IIoo- geie Burgerschool alhier gedurende 40 ja- len hebben bestaan en mot trots kan op den vooruitgang van deze school worden gewe zen. Het eerste toelatingsexamen voor deze school werd gehouden in Mei 1869, en het tweede toelatingsexamen den Ion Sep tember d. a. v„ op welken datum de school weid geopend met 36 leerlingen. De eer-s te jaren reeds nam het aantal leerlingen geleidelijk toe dooh bleef toen 'n tijdlang staan op een aantal varieeren.de tusschen 50 en 60, om daarna Weer tolken jare te stijgen, en Wel zoodanig, dat thans de nieuwe cursus aanvangt met ruim 190 leerlingen, geplaatst in 10 klassen. En niettegenstaande deze enorme uitbrei ding van het aantal leerlingen, is de school nog sleeds in het zelfde gebouw gehuisvest. Wel zijn er in den loop der jaren verschil lende veranderingen in de indeeling van hot gebouw aangebracht en kost het op het oogenblrk heel wat moeite, om allo leer lingen een plaats- te kunnen aanwijzen, maar toch meenen Wij in het feit, dat het gebouw thans nog in staat is allo leerlingen op te nemen, reden te mogen zien, om een woord van hulde te brengen aan de man nen, die dit flinke, kranige gebouw hebben gesticht on reeds toen hebben voorzien do groote uitbreiding die het Middelbaar On derwijs wachtte. In de provincie Zuid-llol land is de Hoogere Burgerschool thans naar het aantal leerlingen de derde sohool en heeft zich een goede naam weten te ver werven door het succes van haar onderwijs. Bij de jongste eindexamens is die goede naam weer bevestigd, want van de 29 leer lingen dezer school slaagden er 24, of ruim 83 o/o, terwijl het gemiddelde percentage der geslaagden voor de groep scholen, waar toe Schiedam behoort, 74 o/0 was. Er is dus alle reden om feest te vieren nu dezo school haar vierde tiental jaren heeft volbracht. En daartoe Werd ook be sloten, zij het ook dat het geen o'flicieelo feestviering zal zijn. Integendeel, de feesten zullen een volkomen Tntiom karakter neb- hen. Leeraien en oud-leeruren, leerlingen dn oud-leerlingen, zullen zich Woensdag en Donderdag vore enig en, oude vriendschap- handen zullen in die dagen worden her nicuwd, nieuwe gesloten worden en allen zullen zich verheugon in het succes der school, waar zij nu of vroeger hun kennis mededeelden of vergaai tien. Woensdagmorgen ite 9l/2 uur zullen de deelnemers zich aan het Hoofdplein op do goieedliggendc booten begeven om can boot tocht te maken naar Dordrecht, Waar een lunch gebruikt zal worden. Misschien zviib len de leerlingen in optocht door Dordrecht trekken met aan het hoofd de muziek, die ook tijdens den boottocht het haie zal bijdragen om con prettige feeststemming te Wekken en te onderhouden. Des. avonds zullen de deelnemers aan dozen fees tel ij ken tocht als gaston toegang fiebbcn qq p^q concert, dat In de. S. 0. Y. zal gegeven wor den. Donderdag zal' een reuni'c gehouden wor don in hot gebouw; der II. B. S. en zullen do ouderen nog weer eens een wandoling kannen maken door het gebouw, waarin zij een zoo belangrijken tijd hebben doorge bracht, zullen zij weer zich kunnen herinne ren, het lief en leed, dat zij "daar hebben ervaren. Des middags zullen de feestangors zich aan een diner in Musis weder vereeniigen om ten slotte de feestelijkheden te eindigen in een samenkomst in de Officieren Vereen! ging, waar een aantal dames-leerlingen en -oud-leerlingen eenige liederan ten ge- hoore brengen cn zullen opvoeren „Dat drukke leven". Een bal zal den avond' ,en het feest be sluiten. Mensclillevend hulpbetoon. Bij Koninklijk besluit is, als blijk van goedkeuring en tevredenheid, de bronzen Zaterdagnamiddag viel do 6-ja.rige Nelly van Dijk, wonende in de Overschiesche straat, bij het spelen in do Sohie. Zij Werd gered door J. v. Waart, wonende Singel 194/12, die zich daartoe gedeeltelijk te wa ter begaf. De dokknecht van de 's-IIertqgenbossche vrachtboot, die eveneens, het ongeluk zag, sprong gekleed te water, maar kon, dooi de zuiging van de boot, het meisje niet bereiken en werd dus weer aan boord ge holpen. Vanmorgen omstreeks 7 uur is P. Verkade, 27 jaar, wonende op 't molentje in den N. Mathenesserpolder, met een wagen, bespan nen met een paard, in botsing gekomen met de electrische tram, even voorbij het Roode Hek. Het paard was, waarschijnlijk door de naderende tram, schichtig geworden, terwijl de wagenbestuurder van de tram geen ge legenheid meer had de tram tijdig te stop pen, zoodat de aanrijding onvermijdelijk was. De wagen werd ingedrukt en door de scher ven van een ruit van het voorbalcon werden de wagenbestuurder, de koetsier en het paard verwond, gelukkig geen van allen bepaald ernstig. Officieren-Vereeniglng te Schiedam. COÜCËRT op Woensdag 4 Sept 1909 door de Zangvereen. >St. Caecilia", directeur de heer A, M. den Draak, en het Harmoniegezelsch. »St. Ambrosius", directeur de heer J. F. M, Smits. Aanvang des avonds ten 8 uur. Programma. 1. Volksliederen 2. Marsch ïlleil Prinses Juliana", J. F.M.Smits. 3.Ouver ture Nabuehodonosor, G. Verdi. 4. Walzer Goldene Myrthen, P. Farbach. 5 Bede, G. A. Heinze, Bariton-Solo en Koor, 6. Domine salvam fac Reginam nostram, A. Giesen. Pauze. 7. Te Deum Laudamus, Joh. J. H Ver hulst. Soli, koor met begeleiding. 8. Ou verture Madchen von der Spule, F. v. Suppé. 9. Polka ïElisabeth", Solo voor Piston, J. F. M Smits. Voor te dragen door den heer L. Krabbendam (op verzoek). 10. Fantaisie de l'opóra »Faust", C. Gounod. De nummers 5, 6 en 7 zijn zang. 30 4SSH 1) A. 30 Aug. Tivoli Schouwburg. 8 uur. Ned. Operette Ens. De Dollarprinses. Rott. Diergaarde, 71/2 uur, Concert Kon. Scherpschutters, B Verhallen. S. O. V. 8 uur. Concert rangver- eeniging sSt. Caecilia", Dir. A.. M, den Draak, en Harmoniegezelschap ïSt. Ambrosius", Dir. J. F. M. Smits. Te Rotterdam eiken avond Circus Variété Pflagjng en Casino, Coolsingel Van vergaderingen, bijeenkomsten, con certen, vermakelijkheden e. d. g. verzoeken wij steeds geregeld mededeeling, opdat wij die in onze agenda kunnen opnemen. Ned. Uerv. Kerk. Beroepen: te Kestercn ds. J. A. van Boven te Barneveklto Borger (Dr.) ds. A. J. A. Scholte, te Ileer-IIugowaard 1e Woudsend, ds. J. P. v. Dijk, te Nijega (II. O. en N.). Gerep. Kerken. Aangenomen: het beroep te Axel (kerk B) door ds. Chr. Bruins, te Ilendrik- Ido-Ambacht; het beroep te Westergcest dooi- den heer S. W. Bos, cand. to Zwolle. Doopsgezinde Gemeente. Beroepen: te Makkum ds. Jb. Huls hof f, te Rottevalle. Beroepen: te Hilversum ds. II. J. L. dc Vries, te Groningen. Gisteren had alhier een voetbalwedstrijd plaats tusschen S. V. V. I ran hier en H. B. S. I van Rotterdam, II, B. S won met 4 tegen 3 en werd daardoor winnaar van de verguld-zilveren medaille, uitgeloofd door een sportliefhebber. De vliegweek te Reims. De vliegweek te Reims is Zaterdag ge ëindigd. Kranig voorbereid, is zij, een reusach tig succes geweest vbor Frankrijk. liet aan tal bezoekers, uit alle doelen der wereld sanmgostroomd', wordt geschat op 150.000. En hor-zeer de opwinding de mcnschen tc pakken heeft, blijkt wel uit een mededee ling van den .Figaro"-correspondentdie vertelt van oen vriend van prins Radziwill, een groot sportman, die stallen vol heerlijke renpaarden heeft, dieren van 8 en 10 dui zend francs: hij kwam naar Betheny, zag

Schiedamsche Courant | 1909 | | pagina 2