BINNENLAND, STADSNIEUWS. Rochtzakeii. K erk en School. Sport. Remeifigd Nieuws. Volgens een telegram uit Konstantinopel zijn Dinsdag j.l, te Adnna de drie ter dood veroordeelde Armeniërs terechtgesteld. =9 Do Porto heeft aan de regoeringen dor groote mogendheden meegedeeld, dat zij van sultan Abdocl Ham id ongeveer zedig mfl- lioen gulden in beslag heeft genomen, welk geld uitsluitend voor leger et; vloot zal wor den besteed. In twee Duitsehe banken ligt er nog oen vijf millioen gulden van den oud- sultan, maar als deze zekere voorwaarden, hom gesteld, nakomt, wil de Porto haar aanspraken op dat. gold laten vallen. Aan do „Frankfurter Zeitnng" wordt uit Konslantinopcl geseind, dat lieden begonnen wordt met- het weg/enden van onnutte en overbodige ambtenaren aan de ministeries; Ilun aantal bedraagt eenige duizenden. Op sommige ministeries waren er zelfs een goede G00. Deze maatregel, die alleszins nood zakelijk is, levert echter het gevaar op, dat hot aantal ontevredenen steeds vermeerderd wordt. Griekenland. Over de houding van den koning, ten aan zien van den tcgenwoordigon stand van za- Ij^n, zogt het Atheonscihe blad „Akropo h»" van authentieke zijde de volgende ver klaring to hebben ontvangen: „Po koning, getrouw aan de constitutio neel© grondbeginselen, die hij sedert zijn aankomst in Griekenland steeds onvcrsto'ui- baar gevolgd hoeft, zal1 iodoren maatregel billijken en goedkeuren, welke de wettig ingestelde Kamer over weltke vragen ook, in 't bijzonnder colder voor of tegen bet opperbevel over liet leger on de positie dor overige prinsen, zal nemen. Van hel', eerste oogenblik af, waarop zich een neiging tot aanranding van de constitutie of tot bet bijeenroepen van een nationale ■verga dering door eenvoudige (bedoeld zal zijn afgedwongen) koninklijke besluiten zal doen geldon, heeft do koning het vaste, en on wankelbare besluit genomen, met zijn ge heelc familie afstand te doen!" Deze verklaring, die officieel! nog piot is tegengesproken, baart in de hoofdstad levendig opzien. liet schijnt dus vast te staan, dat de koning zich in do prinsen- kwestie zal buigen voor den will van de "Kamer. Marokko. Sultan Moelay Ilafid hoeft zich eindelijk Verwaardigd een antwoord te geven op de collectieve nota der mogendheden, bolrcf- fendo de op Bo-e Kamara en diens aanhan gers gepleegde wreedheden. Dat antwoord had hij evoiuvel net zoo goed voor zich kunnen houden. Hij vertelt er niets anders in, dan dat hij hoopte, dat zich in dan vervolge geen nieuxvo Boe Hm nar a tuin het hoofd van oproerige stam men zou stellen en dat, voor zooveel hom, Moelay Ilafid, betrof, bij geen plannen had straffen als da gewraakte opnieuw too te passen. Moelay Ilafid zal zioli door een speciaal gezantschap doen vertegenwoordigen bij de Hiulson-Fultonfeesten te New-York. De Maxokkaanscihe minister van finan ciën, £1 Mokti, heoCt opdracht gekregen, ia Europa, wapenen te gaan koopen. Voor dit doel zijn 300.000 doorns ie zijner be schikking gesteld. Corps diplomatique. In het hotel des Indes te 's-ITage is aan gekomen de militaire attaché van Rusland de heer Michel Adabaehe. Consulaire dienst. Bij Kon. besluit is de heer F. O, Jt. Rocpkc, vicc-coimui der Nederlanden te Val- divia (Chili), bevorderd tof consul aldaar. Gouvornour-gouernal Aed.-Jtndië, De benoemde gouverneur-generaal van No- derlanclsch-lndié, zal aan hen, die hom over dienstzaken xvensehen te spreken, daaitoe de gelegenheid geven op Dinsdag en Woensdag 2S en 29 dezer, van 10 tot 1 uur, in het gebouw van het Departement van Koloniën, /ij, die van deze audiëntie venschen gebruik te maken, worden verzocht zich vóór Don derdag 23 dezer bij het Departement van Koloniën op te geven, onder vermelding van kwaliteit en woonplaats, en onder medodec- ling op welken, der beide vastgestelde dagen men bij voorkeur wenseht- te komen. („Stct.") Rechterlijke macht. Naar wij vernemen heelt mr. Croockewit, rechter in de Uaagsche rechtbank, die dezer dagen zeventig jaar werd, eervol ontslag uit zijne betrekking gevrangd. Personalia. Bij Kon. besluit van 15 dezer is jhr. mr. F. G. van Panlmys, administrateur, chef der afdeeling Consulaire en Handelszaken, aan het departement van buitenlamlsclic zaken, benoemd tot zaakgelastigde met tien persoon lijken titel van buitenge woon gezant en ge volmachtigd minister te Bern. Mijnwet - Van Kol. De heer J. W. van Nispen tot Sevenaer heeft zijn amendement op art, 1 van boven genoemd wetsvoorstel gewijzigd ten einde het amendement in overeenstemming te brengen met de redactiewijziging van den heer Van Kol. Het Rottcrdamschc station. Do gisterenavond te Amsterdam gehouden ledenvergadering v:m_ Architeetura et Ami- citia heelt besloten een adres tot den ge meenteraad van Rotterdam to richten om een prijsvraag uit te schrijven voor het nieuwe stadhuis met omliggende gebouwen. Meeting voor algemoenkiesreelit. Nu de Nationale Meeting voor Algemeen Kiesrecht niet doorgaat, wordt vanwege den Ihmgschon BesittmtdersLond en de D. A. P. een plaatselijke hetoogiug ge houden op a.s. Zondag 19 September, in hot gebouw „Concordia", Koogezaml. Alle hier gevestigde arboidcrs-vm'onigiu- gen zijn lot deelname uitgenuodigd verschih lende sprekers zullen hef woord voeren, teixvijt do Arb. Muziekvereeniging .„Kunst en Strijd" do meeting zal opluisteren. Vervroegde winkelsluiting. De Studie-commissie int het Nationaal comité voor vervroegde winkelsluiting, waarin thans zitting hebben de heeren ds. A. Brumm'clkamp, 's-Gravcnhagc en mr. A. J. Fokkers, Leiden, vergadert, Zaterdag a.s met hef Uagelïjksch Bestuur, ten einde over te gaan tot uitbreiding der commissie, en tevens om nader do werkwijze der com missie vast Ie stellen. Kei comité van Actie voor vervroegde winkelsluiting Ie Gronin gen, waar dc Gemeenteraad in zijn zilling van 25 dezer een beslissing zal' nemen, op hel. verzoek lot 'hel in 'L loven ine pen van een gemeentelijke vviordonimr op de winkelsluiting, veizocld aan het Na tionaal Comité voor dien datum uo» een spreker te doen optreden, aan welk vnr- zoek door het Nationaal Comité zal wor den voldaan. VLAARDINGEN 1G September, De be langrijke diefstal, die hier hoeft plaats ge had, houdt natuurlijk ieders gedachten be zig ou is voortdurend hef onderwerp van aller gesprek, met lid gevolg, dat er heel wal verhalen londguan, die mei. de waar heid nicls uitstaande hebben. fin dit is eonigizins te hegrijpen, waar dezo diefstal onder zeer eigenaardige om standigheden heeft plaats gehad, die dezen tol ecu zeer geheimzinnig geval maakt. Immers moesten drie sloten, die van de kluisdeur, van de brandkast, en van het loket, waarin de effectentrommel was ge plaatst, geopend worden, alvorens de diet dezen wegnomen kon. Deze sloten moeten geopend zijn mot do sleutels, want nergens is eenig toeken, hoe gering ook, dat maar aanleiding kan geven, tot het vermoeden, dat met eenig gewold zou zijn gehandeld; niet de minslö beschadiging zelfs. Boxenrticn vernemen wij, dat voor den dief, dio den trommel wist te bereiken, in jjoid voor f L500 voor het grijpen stond; toch is dat ongemoeid gelaten; een dief versmaad anders wait los geld niet. Ten slotte kunnen wo nog mededcolen, dat mevrouw Kikkert verzakend was tegen inbiaak, zoodal, als de diet daarmede be kend is geweest, deze heeft kunnen ver onderstel teil, dal de bestolene niet de schade zou lijden, doch de maatschappij, bij welke de verzekering gesloten wa-f. Zijn wij wc! ingelicht, dan zou in dit geval de maatschappij niet van plan zijn, eventueelc schade te betalen, omdat er van ,,i n- braak" hier geen sprake is., alleen van diefstal. Dit geval kan dus leerzaam zijn voor andere, tegen diefstal verzekerden. Wij willen hier nu nog laten volgen, wat het „N. v. d. D,." meldt, omtrent lu-l verloop der zaak, welke or locgolenl heelt., beslag te kunnen leggen op een waarde van f 80.000, dof vermiste effecten, in to taal bcloopcnde f 140.000. Maandagmorgen ontslag do Wiegmans- bunk een order om een bedrag an 13,000 aan effecten te verhandelen. Drvar deze op dracht uit Den Haag en van een hij de bank onbekende kwam, beskxit de directie, dei- gewoonte getrouw, niel zoo dadelijk tot de uitxoering o\er te gaan, te meer, omdat haar jui-t het bericht win den dielslnl uit de bla den bekend wits geworden. Zij stelde zich telephonnch met het kantoor te Vlaardingen in unbinding en al spoedig bleek uit de numnieis der stukken, dat deze werkelijk van duit diefstal afkomstig naren. Het gexolg was, dat nog den/elfden dag een Huag-ch politiebeambte naar Amsterdam kwant en de oflieior van justitie aldaar met de ontdekking in kennis werd ge.-told. Aan den Iiaagscheu politieman werd de inspecteur der recherche Pateer toegevoegd, die op last van do justitie een verder onderzoek instelde, daar inmiddels xvas gebleken, dut minstens aan een tiental andere in-tellingen en firma's aldaar, eveneens door een onbekende, derge lijke orders als aan dc IVicgmanshank waren opgedragen. 't Mocht, gelukken overal de effecten nog intact aan te treffen. De bedragen liepen nog al uiteen, sommige hedioegen xvaarden van ƒ5000, andere iets meer. zoodat op een totaal x an ruim /SO',000 kon xvoiden beslag gelegd. Van de bedoelde firma's hadden eenige reals uit eigen beweging aangifte gedaan, andere stonden op het punt dit to doen of laadden daartoe nog geen gelegenheid gehad. Voor zoox'cr bekend heeft een en ander nog niet geleid tot de ontdekking van den afzen der der orders, al mag uit dc wijze, waarop zij werden verstrekt en do bekendheid met de betrokken firma's wol worden afgeleid, dat bier een vakman in bet spel is. Men hoopt dezen wol uit te vinden, xvanr- na dan nog moet blijken, in hoeverre hij bloot ais tusschonpcrsoon heeft gehandeld, dan wel met den dader of daders van den diefstal en met het misdadige van dien loc- log bekend xvas. VLAARD fNGEN, 1G Sopt. Tot adjunct- commies ter secretarie alhier is benocind de heer D. B. Gohrcs, ambtenaar ter secretarie te 'Enschedé. OVERSCIUE, 1G September. Itel lijk van een man, flat Zaterdag j.l. hier half naald nil de sehic gehaald is, is zonder her kend te zijn, begraven. Van hel lijk zijn pbotografischo opnamen genomen. Gcmconleraail. Openbare vergadering van don Raad dei Gemeente Schiedam, op Dinsdag, don 21cai September 1909, dos namiddags, ton 2 ure. Vaststelling der no tul om van don I7en Augustus j.l, en verdaging van die van den 7on September d. a. V. Mod eclcclingen. Ingekomen stukken. Agenda.: 1. Seöediging van de loogckiton raads leden, de hoeren I. M. van der Srha'ik en C. Klein. 2. Benoeming van voorzitters en leden der vaste rnnclscoinmissicn. 3. Trekken der afdodingen voor heil on derzoek dor gemeenlo-begrnoit.ing voor 1910; voorgesteld wordt, dal in iedere afdeeling een lid van de commissie x-oor de Gemeente merken zal zilling hebben. 4. Benoeming van personeel dm* beriia- iinps-diolen, voor jongens. o. Idem voor meisjes. 6. Benoeming van een ambtenaar van den Burgerlijken Stand als bedoeld in art. 3b der verordening, betreffende den Burger lijken Stand. Aanbevolen wondt S. Niphis, ambtenaar tor Secretarie, Afdeeling Bevol king ca Riirgeriijke Stand. 7. Adres van de slageiwvereemging „Ons belang" tol afschaffing van het keurloon van vlcesch; met advies x'ati Burgemeester en Wethouders. 8. Adres van F. D. B. Boy, om bet ]io[jo, gelogen aan hot Oude Kerkhof, te noemen „Sl. Janshofje", met advies van Burgomces tor en Wethouders. En verdere voorstellen en medederdingen. De hceien A. C. M. van Dolcter, A. A. Holst en J. J. Valkenburg, zijn bevorderd tot koiporaal bij het reservekader. Faillissement, Opgeheven is het faillissement van P. van Bink, koopman, Broei sveld alhier. Met ingang van 1 October a.s. is tot icdaeteur-verslaggever van bet „Dagblad van Gouda" benoemd, in de plaats van den lieer M. -T. C. van Swietein, die met ingang van dien datum als zoodanig ont slag heeft x'crzocbt, dc heer P. .1. Bob b,el, alhier. Boiul win Gemeente-politiebeambten. Op 17 en IS September a.s. zal in dc Molstraat te 's-Graxcallage een groote bonds vergadering inhouden xxorden van afgevaar digden der ateleelingcn van den Bond van Gcmeeutopoliliebeamhtcn in Nederland. Van het politiekorps alhier zullen den eerden dag 5 en den tweeden dag 2 afge vaardigden dc/e vergadering bijxvoncn. De leden der Tweede Kamer zijn ter bij woning danrxnn, uilgenoodigd. Als een vennekk'iibwaardig feit deelt men ons mode, dat hier heden dc eerste motor- aak van do Ruhr is aangekomen met een lading voor den Steenkolenhandel. 1 ledenvooi middag zijn in de schutsluis tusseheu Schiu en Lange Haven de nieuwe sluisdeuren ingchangcn Op Woensdag 22 September a.s. 's avonds te 8 uur zal in het Vcrkooglokaal aan de Lange ILixen een lezing gehouden worden door don heer J. P. Seheemakers, over het onderwerp: „Een nationaal belang". Door oen schipper is aangifte gedaan bij de politic dat bij gisteien, na zijn Westlan der eenigen tijd onbeheerd in de Buiten haven te hebben laten liggen, daarop teiug- keercndc, Vermiste een touw van circa 10' vaam en een stuk spek van 3 pond, terwijl hij mui zijn overige voorhanden mondvoorraad (suiker, boter, melk) had kunnen zien dat men zich daaraan had te goed gedaan. De politie stelt een onderzoek in. A iy KIN' D A i 15 Sept. Groote Schouwburg, 74/2 uur. N. "V MJet Tooneel", Adam in Balling schap. 10 Tivoli Schouxvburg. 8 u. Operette ensemble Janinart, De Dollarprinses. 17 en 19 Sept. Groote Schouwburg, 8 uur, Arsène Lupin. 17 Sept. Groote Kerk Rotterdam. 21/2 uur. Orgel-voordracht. 19 S. O. V., 8 uur De twee NVeezen. 21 j> Gemeenteraad Schiedam, 2 uur. 22 Verkooplokaal, 8 u. afd. Schiedam Volksweerbaarheid. J. P Schoen makers Een nationaal belang. 27 1 S- O. V. Kunst aan het Volk, 8 uur. Maria Stuart. Van vergaderingen, bijeenkomsten, con certen, vermakelijkheden e. d. g. verzoeken wij steeds geregeld mcdedeeling, opdat wij die in onze agenda kunnen opnemen. Lijst van onbestelbare brieven en briel- kaarten van hier verzonden gedurende de le helft van de maand September. Brieven. J. van Dort, Esesluis. L. F. v. Baars, Rijswijk. Briefkaarten. G. v. d. Broek, Doesburg, Mej. M. Kloppers, Den Haag. T. Jansen, Rotterdam. Mej. G. v. d. Bos, 7 2 zonder adres. Buitenland (Brief). G. Schlossier, Duisburg. Mr. P F. L. Verschoor zal in de bekende duelzaak, welke a s. Maandag voor de Uaag sche rechtbank behandeld xvordt, den heer Romer vprdedigen Ned, Ucrv. Kerk. Beroepen te Kellevoetsluis ds. G. Tim mer te De Lierte Stolwijk (toez.) ds. Boer te Brielscli-Nieuwland. Evang. Lutiieusciie Kerk. Synode. Gisteren kwam de Synode xui.11 de Evango- Mscb-Luthersoho Kerk te Amsterdam in bui- tongewoiune vergadering' bijeen in do oude Luilhorsclie kerk aan liet Spui. Aaivwezig waren de voorzitter, ds. II. C. Lohr, van Rotterdam; da vice-voorzitter, ds. J. A. Heling, van Amsterdam; liet secre tariaat, bestaande uil de hoeren TI. .T. Mains- sen en P. van Wjjk Jr., Vooiteds. Pt Groote, II. C. Delsman, uit Amsterdam; J. II. C. Keijsc, uit Middelburg; ds. Pont, wit Leeu warden; prof. mr. J. Domela Nictiwcnlnus, uit 's-Graycnhago; ds. J. F». Ternooy, Apül, uit Alkmaar; mr. II. J. C. van Tienen, uil Zaandam; ds. J. W'. K. Ifoiovers1, uit Breda; Julius Sehmitz, wit Maastricht; W. II. van 't Koogerlniis, uit Rotterdam; mr. II. Wes>- termmui Jr., uit Busmiim; II. .T. Bumjes, uil Amstcidam; ds. J. E. Schroder en W. S»r- demnn, uit Arnhotn; de financicete com missie, beslaande uit 11. C. Ilcybroek Wzn. en J. C. NL Jolian Kmcgt, uit Amsterdam; de' prae-advisours prof. dr. D. E. J. Voller en prof. dr. A. I. II. W. Brandt. Van do loden waren verhinderd ter ver gadering te komen de liecron Domola Nieu- xvenhuis, Hazenberg, Van Tienen, Pont en Sehmitz; de eerste diric werden vcawangen door hun secundi, C. L. LuiLkebiUJ, mr. C. W. Volljjraff en ï\f. Proijcr, terwijl do praeadviseur prof. dr. Brandt mede afxvc- zig is. Na onderzoek der geloofsbrieven, opdat de voorzitter de vergadering en, deelt mede, daL do roden, xvaarom deze buitengewone vergadering is belegd, blijkt, uit een ingeko men scluijven van prof. Brandt, van xvclik schrijven do secretaris xtooriiezing Roet, Prof. Brandt heeft zijn eervol ontslag als hoogteeraar bij het Evangeilisdh-Luthorsobc Seminarium aangevraagd om vcrsdhillicinde redenen, 0. a. om zich onverdeeld aan zijn studiën te kunnen wijden» De Synodale Commissie heeft curatoren mededeoiing van dezo ontslagaanvraag gedaan en hun Ver zocht, do noodige maatregelen, im hel be lang van liet Seminarium te treffen. De voorzitter stelt voor hot gevraagde ont slag eervol te verlcenen, wat mot algemceinc stemmen xvordt aangenomen. Iliwwan zal xvoiden kennis gegeven aan dr. Brandt, die op het oogenblik to BazeJi vertoeft, 011 aan de regeoring. Na een gedaohitónxvisseliing oxrer do be langen van hol seminarium sluit do voor zitter met dankzegging do yergaderiiug. Glenn 11, Curtiss. Hef uilslapje, door den aviuieur Ciufiss naar Enrojia gedaan, heeft hem geen wind eieren gelegd. I Lij keert naar Amerika terug met 37S00 gakten aan geronnen geldprijzen, In de vliegxveek te Rheims xvon hij 19000 gld., in dit "te Brescia 18,800 gld„ een aar dig financieel resultaat xoor txvee vliegcon- courscn. Cholera. Reuter seint uit Bremen dato 15 Sopt: Nadat Rotterdam wederom vrij van cho lera is verklaatd, en zelfs aun dc schepen gezondheidspassen worden verleend, heeft de Nord Deutsche Lloyd zijn bepaling van den 10 dezer, dat uitvarende mailboolen van tie Oost-Aziatische lijn de lurven Rot terdam X'oorloopig niet aan mochten doen, op- gcluwen. Het Rijkspostsehip „Kleisl", dat 22 September a.s. Brcmcrhaxên verlaat, lal Rotterdam als gewoonlijk xveer aandoen. Kindermoord. Hedenmorgen zijn gevankelijk to Rotter dam uit Vlnardingon aangebracht een boe renknecht en een boerendochter, verdacht op het eiland Rozenburg zich aan kinder moord te hebben schuldig gemaakt. Zij zijn in het huis van bewaring opgesloten. Inbraak. Toen hedenmorgen de baas der firma Beyer Co., in bouwmaterialen, gevestigd in dc v. d. nilststraat te Oud-Dolfshaven op het terrein kwam, vond1 hij de groote poort deur geopend. Het bleek dat dieven aan de achterzijde waren binnengekomen, op het kantoor alle bureaux liadden opengebroken en eenig geld ontvreemd. Dc brandkast hadden zij te xrer- gcels geforceerd. Door aan de binnenzijde de poortdeur te openen hadden zij het terrein xxcer verlaten. Aangehouden. In een landverhuizers-logement te Rotter dam is aangehouden de Rus A. S., x-er- acht vim een diefstal van 800 roebels te Sosnowicc in Polen gepleegd, llij was op reg om naar Amerika de vlucht le nemen, lij is thans in het huis van bewaring op gesloten, totdat over zijn uitlevering zal be schikt zijn. De grondiuorhersstaking te Amsterdam. De leden van St. Leonardus zoude» heden niet aan liet werk gaan Blijkbaar zijn zij bevreesd voor de clausule in de door sllelpt Elkander" aangenomen motie, dat ieder die thans het werk opneemt als «onderkruiper" zal xvorden beschouwd. Onze waterwerken Dinsdag zijn in het Amstei-lloiel te Am sterdam afgestapt een dei tiental Amerikanen, leden van de National Waterways Commis sion van de .Ver, Staten. Onder hen bex'in- den zich dc Senaatsleden Theodore E. Bur ton, uit Ohio, x'oorziUer van genoemd comité, Jacob II. Gallingcr, E. M. Simmons,, North Carolina, cn dc Iiceron D. S. Alexander, New-York, Frederick C. Stevens, Minnesota, Irving P. Wanger, Pennsylvania, en Stephen M. Spurkman, Florida, allen leden van The house of representatives. In hun gezelschap bevinden zich eenige professoren x'an x'cr»chiiiende universiteiten, ahewk een tweetal ingenieurs. Den zeventiende» Augustus j.l. zetten dc hoeren te Bremen voet aan wal cn begon nen van daar uit hun reis door Europa, ten doel hebbend vctsohiltendc bekende water werken in oogenschoiuv ic riemen en te zien, in hoeverre de methode, die hij don aanleg dnan'au werd toegepast, ook in Ame rika gebruikt zou kunnen worden. Van Breinen begaf men zich allereerst naar Berlijn, 0111 vervolgens naar Dresden, Weencn, Praag en Bocda-Post te gaan. Tot aan do ijzeren poort xverd tie Donau bevaren daarna kwamen Main en Rijn aan de beurt. De liecrcn reizen zooveel mogelijk per boot. "n Frankfort a/Main, Straatsburg, Karlsruhe, Mains cn Dusseldorf worden de x'erscbillonde waterwerken bezichtigd. Eergisteren bevoer men het Dortnuind-Emskanaal cn arriveerde des ax'onds te Amsterdam. Do hoeren ITuidekooper, Amerikaansch vice-consul aldaar, 011 A. B. Marinkelle, ingenieur van den Waterstaat, toonden het gezelschap gistermorgen de Amsterdamse lie hax'cns cn de huitenkanalen. ITcdon dacht men zich te bepalen tot een bezoek aan de stad', dat in hoofdzaak de grachten zal gel den. Des avonds vertrekt de commissie naar Rotterdam, waarna Brussel, Parijs cn Londen nog con beurt krijgen. In deze laat ste stad denkt men zich den 17den October e.k. weer voor Amerika in tc schepen. Don eeretcn Januari e.k. zullen de hecicn oen uitvoerig rapport over hun reis hij het Congres indienen. Otot het geheel eenomen was de commis sie zeer voldaan over alles xvat zo in do oude wereld op het. gebied van xvutenverken had den aanschouwd. Ons land, met zijn vele dijken cn kanalen, viel bijzonder in hun smaak. Juist, omdat de havens in Amerika van nature zoo'11 bijzonder gunstige ligging bezitten, die van New-York wordt onder do beste ter wereld gerekend, bexxondcrdo da commissie bot vernuft onzer ingenieurs. Uil de gevangenis ontvlucht. Men êeint ons: Gisteravond is uit de gevangenis te Hee- renx'ocn ontvlucht de 35-jarige P., uit Zxvang- xvpstoind, die zich in preventieve hechtenis bevond en lieden gevonnist zou worden wa gens verduistering van oen fiets. P. is klein x'ati gestalte en een oud be kende van do justitie, llij is ox-cr den ring muur der gex'angeni? geklommen en door de gracht gezwommen. De moord le Koebange, Men meldt uit IToogevcen aan 'i ,,1tbhl."': Naar men ons mededeelt is de oorzaak xan hot aanhouden van dc txvee zoons van den xermoorden Bakker gelogen in liet feit dat een uitgowas«ehejf onderbroek van een van beiden gevonden is. De brook is opge zonden naar het laboratorium, ten einde tc onderzoeken of het bedoelde kleedingstuk nog bloedsporen beval. Gasvcrstik king. Door het openvallen van een gaskraan is gistermiddag in bewusioloov.cn toestand in zijn woning gevonden, dc kcllnor J. B., wo llende Hehncrstraal 27, to Rotterdam. Daar het niet mocht gelukken dc levensgeesten op te wekken, is hij in bewusteloozen toe stand naar het ziekenhuis oxtrgebracht. lievige brand,. Gisteravond tc zeven uur brak door on bekende oorzaak brand uit in den brandstof fen handel van den heer Soons aan den Scharnderwcg tc Maastricht. De brand liet zich al dadelijk zeer ernstig aanzien. Dc kistenmakorij, de schuren cn stalling van den heer Soons zijn verbrand, oir ook de schuur en do stallingen van het aan grenzend perceel, bewoond door den heer Vrijons. Ecu gedeelte van het xx-oonliuis van den heer Vrijons. is verbrand. Alles is ge deeltelijk verzekerd. Vee en paarden zijn gered. Do Mo-.3trield.schc brandweer kon door den verren afstand van dc naastbijzijndc

Schiedamsche Courant | 1909 | | pagina 2