r STADSNIEUWS. 997.11 1500.— 1000.— 47.55 - 450.- 50 - 1154.611/2 - 160.92 - 60.- 1200.— 200.- - 60,—r- - 12O0.— - 300.— - 2000.— 79.08 - 75.— - 75 61.- - 25.- 500.- 25.— - 500. - 437.44 Ut'clitzalfcii. overeenkomstig do klassegewijzo premie-be taling. Recht op uit koering gaat ia het tweede jat® na de invoering der verzekering; nieuw toetredende leden moeten een jaar lid van den bond geweekt zijn alvorens zij voor uit- knering in aanmerking komen. De uitkeeiing gaat in veertien dagen na dat de werkloosheid is ingetreden en heeft plaats gedurende drie maanden- Socialistenmond, Deze bond zal op 7 Xovemher een con gres houden. Op dc agenda staat o. m. Aanwijzing van dc plaats, wam het honds- bestuur zal zijn gevestigd. ([lel bestuur stelt Amsterdam voor.) Ton de geoordeelde Haagscho Itaadsledoo. De heer "W. B, van Liefland te X-Graven- hage heeft het volgende schrijven tot het bestuur der Centrale R.-K. Kiesvereeniging aldaar gericht »In verband met de bekende rnotiën, in verschillende kiesvereenigingen hier ter stede aangenomen en ter kennisgeving en beuor- deeling ook aan het centraal bestuur (lei- katholieke kiesvereenigingen toegezonden, acht ik het gewenschl mijn ontslag als voor zitter van het centraal bestuur te nemen. Ik doe dit uitsluitend, opdat de R.-K. kiesvereenigingen geheel vrij over de bekende zaak kunnen beraadslagen en besluiten". Wij vernemen, dal bedoeld centraal be stuur, bestaande uit de besturen der drie districts-kiesvereenigingen, Maandagavond zal vergaderen. (sRes.bode".) VLAARD1NGEN, 29 September. De heer P. van den Kerkhof!, alhier verkreeg op een tentoonsrellirig te Utrecht met de inzending van eigen gemaakt fornuis een gouden me daille. VL AARD 1XGEN. In do gisteravond gehouden, vergadering van den raad de/er gemeente walen alwezig de Ureum: P. v. Geld ore n en II. de Borden, beiden niet ken nisgeving. Xa goedkeuring der notulen deed do voor zitter mededeeling, dat lot \oorziiter der commi-Mft vöor do gemeente gasfabriek was benoemd do burgemeester, lot voorzitter der commissie voor de gemeentewerken, de heer Versier e en lot. voorzitter der commissie voor de zeev isehlml de hoer v. Dam. Onder de ingekomen stukken, die voor kenntegeving werden aungonomen, bevond zich o. a. een verzoek van de tijdelijke leeraren dor burger-avondschool oni Verhoo gt m>: hunner .salarissen. Toen de benoeming van een onderwijzer aan school O. aan. de orde kwam, merkte do hier De lieer op, dat zicli onder het drie tal so'hcit.uMcn., op dc voordracht geplaatst, -zich twee bevonden, die niet in 't bezit wa ren van acte s, hoewel dit in de oprjreping was gevraagd en er zich onder de sollici tanten wel bezitter» der bedoelde acte be vonden. Du.e opmerking gaf aanleiding tot een tijdelijke sluiting dor openbare verga dering. Xa heropening dor openbare vergadering drukte dc heer De lieer, ondanks de ont vangen inlichtingen zijn »pijt uit, dut op dc voordracht niet voorkwam ecu eveneens ge solliciteerd hebbend, onderwijzer in deze ge meente, die wel de gevraagde bevoegdheden had. Een motie, door hem ingediend, waarbij een nieuwe voordracht werd vvenschclijk geacht, vond echter geen steun. Tot onderwijzer aan school C werd daar op benoemd no. 1 der voordi-acht, de hoer XT- Vijlbriof, tc Leiden. Tot onderwijzeres aan school B werd' be noemd mej. M. S. D- van Dij!, te Am ur erstol. Tot directeur der zccvischhal werd be noemd dc heer K. van Zeventer, alhier. Hierna kwam anti do orde het voorstel der commissie voor strafverordeningen, tot her ziening der algemeenc politic-verordening. Naar aanleiding daarvan maakte de heer Dc Witte do opmerking, dat in deze nieuwe verordening verbazend veel wordt verboden, spr'. waarschuwde tegen tc veel detailleer!ng. De voorzitter antwoordde, dat deze ver ordening 50 minder bepalingen bevat dan de vorige, dat deze nieuwe een uitvloeisel is van de pracfijk in den loop van vele jaren opgidann en het daarin thans vervatte nood zakelijk is gebleken. Op voorviel van den heer Ij. v. Geldof, werd besloten al a van art. 13, waarbij de bewoner» van porceelcn verplicht worden na sneeuwval den openbaren weg, grenzende aan hun porreden, ter breedte van minstens één meter, van sneeuw te zuiveren en bij gc- gladheid zand of asclr te strooien, te doen vervallen. Door B. en W. werd liet behoud van deze bepaling verdedigd. In verhand met art. 97 dezer verorde ning, waarbij aan B. en W. de bevoegd heid wordt gegeven om bij gelegenheid der- loting voor de nationale militie vergunnin gen on, „verloven" tot verkoop van. alcolrol- houdenden drank op die dagen en uren ge sloten te doen houden, waren van vijf Ver schillende ver-eer ligingen adressen ingeko men om die inrichtingen hij verordening den gehoolen dag der loting gesloten tc doen houden. Dc Voorzitter en met hem de Raad, waren echter van mcening, dat een zoodanige bepa ling, hoewel zij zeer zeker sympathiek was, in de praetijlc te \ccl bezwaren zou ont moeten- Aadat neg oenige geringe wijzigingen waren aangebracht, werd de verordening over eenkomstig bot voorstel der commissie, aan genomen, Op voorstel van B. en W. werd besloten afwijzend tc beschikken op liet verzoek van D. van Weel, om wijziging van het eeuwig durende erfpnchtsiecht voor- zijn grond aan de Koningin Wilhelminahaven X.Z. in tijde lijke, en vermindering van den ct-fpnchtsprijs. Van de nfd. Vlaardingen van den Con ti aleu Bond van bouwvakarbeiders, was een verzoek ingekomen om aanvulling der bouw verordening met bepalingen omtrent klim- en steigenimtorieel. Dit verzoek werd door den In-er De Witte ondersteund. De Voorzitter merkte op, dat deze zaak reeds in hot burgerlijk strafwetboek is ge rodeld. De heer Witte meende, dat oen verorde ning met nadere voorschriften de veiligheid v cel beter zou bevorderen- Na nog oenige discussie zogden B. on W. toe do zaak naoer tc zullen overwegen. Op voorstel van B. cn W. werd de breed te van den Schiedamschon weg, Oost, be paald op 25 Meter. Bvcneens werd op voor stel van B. en W. besloten tot uitgifte van gemc-entcgiond in erfpacht aan de hoeren R. ,T. Boos en G. van Buureu van Heijst- Op voorstel van de commissie voor dc ZcevLehlml word besloten de bezoldiging van den directeur der Zccvischhal voor 1909/10 te veitioogen en te brengen van I der lunlo-opbrengSsfc dor aangevoerde yiseh op i met een gegarandeerd minimum van 100.- Tlieina werd overgegaan tot vaststelling oener verordening beh-efunde de gezondheids- politic. Van do verceniging van melkverkoopers was, in verhand met de/o verordening, een adres ingediend, waarbij verandering van en kele artikelen werd verzocht, zooals inzake de bepaling van een minimurn-vetgeluilte der melk, het minimum-soortelijk gewicht van afgeroomde melk, liet toestaan van ander dan leidingw nier en water uit noi-fonpompen, in dien dit maar gekookt is, mildert» bepalin gen bij het voorkomen van besmettelijke ziekte in de woning van een mclkslijtcr enz Geen dezer door adresrauto vor/oclitc wijzi gingen werden evenwel door dc meerderheid van den. raad wenschelijk geoordeeld. Van dc bakkers was, naar aanleiding van de in deze verordening opgenomen bepaling, waarbij liet gewicht van wit brood werd vast gesteld op een halve kilogram en een kilo gram, oen ad re- ingekomen met het verzoek dit gewicht te bepalen op 41 hectogram en 9 hectogramdan zou de tegen woord ige rroodprijs gehandhaafd kunnen blijven. Dc heer De Heer- maakte van dit ver zoek oen voorstel, dat echter met 7 tegen Memmen verworpen werd, terwijl liet arti kel, roofd.s het in het ontwerp staat, onveran derd word aangenomen. De gehcele verordening dor gezondheids- pölitio word vervolgens in zijn geheel goed gekeurd. Tenslotte werd de wijziging der verorde ning op don invoer, het vervoer en do kon ing van vee, vleeseh en toebereide vJecsch- umon en den handel in vWseh en toebc- i reide vleeschwaren zonder discussie goed- gekeurd. Zilveren Jubilouin. Heden herdacht de heer G. van der Zee den dag waarop hij gedurende 25 jaren op het kantoor der firma P. Loopuyt en Co. alhier is werkzaam geweest. Als jongste bediende daar gekomen, staat hij daar thans als chef van liet overige perso neol en die promotie heeft hij te danken gehad aan zijn grooten ijver, trouw en be- gaatdheden, die door zijn patroon teri zeerste worden gewaardeerd. Heden mocht hij daarvan de bewijzen ont vangen. Op het kantoor komende werd hij daar door den heer Loopuyt hartelijk [toege sproken en bood deze hem een cadeau aan als bewijs van waardeering voorde vele jaren van toewijding aan de firma. De heer Van der Zee vierde zijn zi'veren jubilee verder in den huiselijken kring en daar mocht hij ook van velen die h-m kennen de bewijzen van hartelijke sympathie ont vangen, zoodat de 29ste September 1909 voor hem zeer zeker tie meest aangename herinne ringen zal achterlaten. Naar ons bericht werd, heeft* het Bestuur van de Spaarbank te Schiedam, gedwongen door de voortdurend lage geldkoersen, beslo ten detedert 1907 tijdelijk verhoogde rente van 3,fio/o terug te brengen met 1 Januari 19l0 tot de vioegere rente van 3o/0 Solrée artistique. Belangstellenden herinneren wij nog aan de op Vrijdagavond-a.s. in Musis Sacrum te geven soiréc artistique, muzikale en drama tische kunst door Jolian Koning, Teo Mal- pughi en Adri Saamrevf. Zooals men weet zijn kaarten te verkrijgen ad 10,60 bij G. Odó's Boekhandel (voor leden van Kunst aan het Volk en van het Volks huis voor f0.40) terwijl 's avonds aan de zaal nog kaarten verkrijgbaar zullen zijn .tegen 10.70 en f 0.45. I)o Inithcrsche Bazar. Hedenmiddag te 1 uur is de bazar, die in het Verkooplokaal aan de Lange Ilaven wordt gehouden ten voordeele van het fonds voor een nieuw kerkorgel in de Luthersclie kerk, officieel geopend en hebben ook wij daarvan gebruik gemaakt om nog weer eens een kijkje te nemen in de zaal, waaraan wij ook gisteren een kort bezoek brachten. Wat wij gisteren daar zagen en als beloiten meenden te mogen aankondigen, vonden wij heden als een vervulling dier beloften niet alleen, want wat wij zagen heelt onze ver wachting nog overtroffen. Reeds in ons nurnmer vau gisteravond wezen wij er op dat het begi ip van versie ring, nu hier toegepast, zoo ver afwijkt van wat wij hier vtoeger steeds hebben gezien Ditmaal is niet getracht de hi,tor ie te doen herleven, nocli om ons te verplaatsen in een ander werelddeel, hier is enkel be doeld een gracieuselijke versiering aan te brengen die de zaal zou afscheiden in een reeks van verkoopplaatsen, en die in de ge legenheid is geweest de Ba ar te be/oeken, zal moeten ei kennen dat er een heerlijke harmonie bestaat tir-schen de luchtige smaak volle versieringen en de daai bij geëtaleerde goederen die in rijke verscheidenheid in do verschillende stands zijn verspreid. Het ontwei p voor deze bazar is gemaakt door den heer P. Sanders, architect alhier, en onder diens leiding ook uitgevoerd; maar zeker zou deze zijn denkbeel-i niet zoo vol ledig hebben kunnen verwezenlijken hadde hij daarbij niet gehad de groote medewer king van enkele patroons. De heer II. Gabel heeft op uitstekende wjjze de noodige smaakvolle betimmering uitgevoerd, die door den heer G. van Meurs is geschilderd. De heer Beausar heeft kosten noch moeite gespaard orn door het aanbren gen van Chineesche matten en sierlijke dra perieën van verschillende .stoffen die sge- raamten" te belichamen tot een schoon ge heel, terwijl de bloemisten, de heeren Van Dijk en Van Vooren, hebben gewedijverd om door het aanbrengen van een schat van bloe men en groen aan het geheel dien heerlijken tooi te geven, waardoor het ensemble zooTi volmaakt geheel is gewoiden. Daartoe draagt bovendien nog bij de keurige klem ige elec- trische verlichting die door den heer Jurgens aan het tentje in het midden der zaal is aangebracht. Een aardig tentje, op zich zelf staande, is ook die waarin vruchten zijn ge plaatst en waarvan de versiering uitsluitend bestaat uit het mooie eenvoudige erica, ge boord met lila linten. Zooals wij zeiden, hedenmiddag te 1 uur is dezc^ bazar officieel geopend door ds. .1. J. L. Dutvendak, predikant der Evang. LuIh. gemeente alhier. Op zijn verzoek werd begonnen mof het zingen van een lofzang, die door hein zelve oj) (lc piano werd begeleid. Dan tot zijn openingsrede overgaande, dankte spr. de aanwezigen voor hun te genwoordigheid en voor do daaruit blij kende belangstelling. Bet is een feestelijk gezicht, zegt spr., zooveel vriendelijke aangezichten, bezield door die vriendelijke gevoelens, en waar lijk, er is voel dankensstof. Wij zijn nu nog slechts aan het begm, maar hopen op een heerlijk einde: een mooi orgel in onze kerk. Spr. herinnert er aan, hoe reeds vanaf do stichting van het kerkgebouw, in 1892, werd gewenscht, een mooi orgel, en daarom werd besloten, jaarlijks een collecte te hou den; doch. dit bleek niet voldoende, om in afzien baren lijd de noodige golden bijeen te krijgen. Een commissi© vormde zich (do hoeren Schulze, Marks on v. Waart), om andere bronnon aan tc boren: prikkaarton brachten X 150 op, en toen werd hot denk beeld geopperd, om oen bazar te houden. Daarvoor werd rondgegaan en 'die locht was een triomf, een serie van overwin ningen cn zegeningen; overal ontmoette men vriendelijkheid en tegemoetkomingen; men werd verblijd door do menschcn, die zich a 11c even welwillend betoonden. Daar voor hartelijk dank. Do bazar, die in het Vcrkooplokaal ge houden wordt, zal, hoopt spr., een gele genheid blijken te zijn, waar veel verkocht wordt. Dan doolt spr. mede, hoo op de desbe treffende verzoeken zich onmiddellijk ge heel welwillend zich bereid verklaarden, de heer P. Sanders, architect, tot h«l ma ken van een ontwerp, de heer II. Gabel, Lot het ulvoercm van hol timmerwerk, 'dc hoer G. v. Meurs, voor het schilderwerk, de heer Beausar, voor do drapeering, do hoeven Van Dijk en 'Van Vooren voor de bloemversicringen, de heer ÏÏurgens voor de elcchisclro verlichting en voor de elec- tnsche vischgelegcnheid. Spr. brengt de zen allen zijn harlclijkcn dank. En naast deze blijken van groote welwil lendheid kan spr. wijzen op de welvoorziene étalages, eveneens de resultaten der wel willendheid van zoo vélen, die hun gaven aan het comité schonken; ook tot dezen richt spr. een woord van harlclijkcn dank. Tan er op wijzende, dat die vriende lijkheid der menschcn zonder God nioL zou hebben bestaan, zegt hij, dat dit een dank toon aan Hcnr doet blinken in het hart en daatom een: lof zij den He-ere. Ten slotte gaat spr. voor in het gebed, een bede bevattende voor het succes der bazar, een dank voor het goede, dat reeds is ervaren. Daarna richt spr. nog ecu woord van bijzonderen dank tot den burgemeester, dr. AI, A. Brants, (lie zoo vriendelijk is ge weest, deze openingsplechtigheid mede bij to wonen. Met een aansporing Lot koopen, noodigt spr. daarna allen uit, de étalages te be zichtigen. Wij hebben aan die uitnoodiging gaarne voldaan, want onder liet vele, dat daar geëtaleerd is, bevindt zich heel wat, dat de bezichtiging alleszins waard is. Vooral op bet gebied van handwerken is zeer veel moois te bewonderen. Aan verscheiden heid ontbieckt het trouwens op geen der stands, en wij zijn overtuigd daarbij de i billijke prijzen der artikelen In aanmer- Li'ng nemende 'dat aan het einde der bazar dc meeste artikelen wel verkocht zullen zijn. Wij kupnen een bezoek aan deze bazar in alle opzichten gerust aanbevelen. In een gisteravond gehouden vergadering der Verceniging van Mclkverkoopcrs, werd tol bestuurslid gekozen de lieer A. Stecne- vcld. Voorts werd besloten met ingang van 1 October den prijs der zoete melk tc bren gen op 9 cont per liter. Door do politie alhier weiden gistcr- awmd aangehouden 3 minderjarige jrerso- ncii, die ban woonplaats, Dordrecht, hadden verlaten om hier werk te zoeken, waarin z.ij echter niet naren geslaagd. Zij zijn heden morgen naar Dordrecht op transport gesteld. Gisteravond werd door den sluiswachter aan het Spuiknnaal, v. Vieringen, gezien dat 3 personen in hot kanaaltje naar de Maas bozig waren met een ïociboot. Het bleek bij onderzoek dat liofc koperen boven gedeelte der pijp van een daar liggende mo torboot was weggenomen cn overgebracht op een andere motorboot die bleek reeds las gemaakt te zijn. Gelukkig bad v. Vieringen, die alleen niet veel bad kunnen uitrichten,, zijn hond hij zich; deze sprong op de boet over en beot een der mannen, waarom zij haastig in hun roeiboot do Maas opvluchten cn ver dwenen in do richting van Rotterdam. Do politie stelt een onderzoek in. Gemeen tcbcgrootlng 1910. ÏV. Hieronder laten wij volgen de uitgaven zooais die onder hoofdstukken en artikelen zijn gebracht. De cijfers in de eerste kolom geven aan de werkelijke inkomsten in 1908, die in de tweede kolom de begrootingscijters voor 1909 en in de laatste kolom de raming voor 1910. 13844.80 -14375.- 49.95 - 7 50 - 1087.801/2 - 4841.361/2 - 50.- 50.- 1000.- 4000.- UITGAVEN. Hoofdstuk I. Algemeen Bestuur der Gemeente. Afdeeling I. Personeel en Bureau-onkosten. Jaarwedde van den Burgemeester f 3500.f 3500.— Jaarwedden van de Werhouders. 4500,- 4500. Jaarwedde van den Secretaris - 3000- 3000.— Jaarwedde varr den Ontvanger - 2800.- 2800.— Presentiegeld va r de leden van den Raad - 529.50 - 600.'- Jaarwedden van de ambtenaren en bedienden der Gemeente-Secretarie, den concierge en de boden Kosten van de uniform kleeding van den adjunct bode Schrijfloonen Schrijf- en bureaubehoeften, briefporten, vracht- loonen en andere kleine uitgaven Druk- en bindwerk Kosten van het onderhoud en schoonhouden van het gebouw of vertrek, bestemd voor de vergadering van den Raad en van Burg, en Weth. en voor de Secretarie der Ge meente Onderhoud en aankoop van meubelen voor de gebouwen of vertrekken - 345.281/2 - 200. Kosten van licht en brandstoffen - 408.90 - 400. Kosten van bet abonnement op het Staatsblad, Provinciaal blad en dag-, week-of maand bladen en den aankoop van boeken - 243.70 - 300. Kosten van het Archief- 1552 77 - 1020. Kosten van aanplakken en omroepen - 150.80 - 260. Kosten wegens het plaatsen van advertentiën in de dagbladen - 470,38 - 500. Kosten v. zegels v. registers, reken, enz, - 599.75 - 600. Reis- en verblijfkosten- 137.70 - 225. Kosten voor het plaatsen van kennisgevingen, be richten enz. in de Schiedamsche couranten - 400.- 400. Kosten van het opmaken van het verslag der handelingen van den gemeenteraad - 560.— - 600,— Kosten van vertering ten behoeve van het huis houdelijk bestuur- 106.65 - 50 Kosten voor huldeblijken aan verdienstelijke ambte naren of bedienden- 175.-- - 200. - 1514.871/2 - 880.- f 3500.— - 4500.- - 3000 - 2800.- - - 600.— - 13808.50 50.— - 50.— - 1000.— - 3850.— - 1090.— - 250.— - 475.— 250.— 1020.- 310.— 450.— 700.— 225.— 400.— 520:— 50.— 200 Totaal der Iste afdeeling f 40831.73 39510.- Afdeeling II. Kosten van bijzondere verrichtingen. Kosten van de kiezerslijsten en van het uitoefenen der kiesverrichtingen f Kosten van verteringen ten behoeve van het bureau van stemopneming Kosten van de dubbelen der leggers en plans van hel kadaster - Kosten van den burgerlijken stand Kosten van het bevolkingsregister- Kosten van de 9e tienjarige volkstelling - Kosten vallende op het houden der loting voor de nationale militie Kosten van begeleiding van militieplichtigen en verlofgangers- Bij voorschot te verstrekken f39498.50 Totaal der Ilde Afdeeling f 2500 271/2 f 4010.— f 5210. Totaal van het Iste Hoofdstuk 43332.00% /43520.— f 44708 50 Hoofdstuk II. Kosten van toezicht en van invordering der plaatselijke belastingen. 7355 38 944.941/2 - Jaarwedden Teruggave van belasting- Uitkeering aan het rijk van het aandeel in de kwade posten wegens de directe belastingen. (Wet van 29 Juli 1848 Staatsblad no. 32 en 18 Sept. 1852, Staatsblad no. 177) - Vergoeding aan het rijk van 2l/g pCt, vin het onzuiver bedrag der grond- en personeels belasting, ten behoeve der gemeente ge heven, voor zoover de opcenten betreft - Belooning vari schatters en herschatlers van de huurwaarde der Socaliteiten voor de uitoefe ning van den kleinhandel in sterken drank - '150. 8612.50 600.- 500. 8075.- 600.- 500 - 934.33 - 1153.391/2 - 1164.61 150. 150.- Totaal van het Ilde hoofdstuk 7 9822.09l/2 ƒ11015 89% -10489.61 AGENDA. 29 en 30 Sept. Verkooplokaal, Lange Haven. Bazar voor een nieuw orgel in de Ev. Luth, Kerk alhier. Tivoli Schouwburg, 8 u, Operette- Ensemble Janmart. Walsillusie. Geb. v. K err W. Rotterdam. 8 uur. Feestconcert Stafmuz. Kon. Scherp schutters 1 Oct. Musis. S uur, Soiree artistique. 1 Groote Schouwburg, 8 uur. Arsène Lupin. 1 en 2 Oct. Tivoli Schouwburg. 8 uur. De Hagespelers. De belangrijkheid van den ernst. 3 Oct. S. O. V. 8 uur. Keijzer's Bioscope. Nutszaal, Rotterdam. Concert dames Tilly Waisflsch, mej. Offers en Nelly Francken, Gemeenteraad Schiedam, 2 uur. Groote Schouwburg, 71/2 u. N. V. Het Tooneel. De vroolijke vrouwtjes van Windsor. 29 Sept. 29 2 en 3 Oct. 5 7 Volksbiullmls. In de week van 20—20 Sept. '09 werden genomen 263 baden. late klasse. 2de klasse, kuipbaden 14 kuipbaden 31 regen 23 regen 170 school 5 ets. kinder 25 Voor het Kantongerecht, Onder do lange reeks van weinig belangr rijke zaken die lieden voor liet kantongerecht alhier worden behandeld, kwam ook voor ecu poldcrkwestie. Als beklaagde stond daarbij terecht do veehouder Jac. Post, uit Overechie, die als aangelande in den Polder Schievcen, niet overeenkomstig den door het polderbestuur gegeven last, langs zijn land bad gebaggerd, zoonis bij den schouw bleek; ook toen. de naschouw gelroudcn werd, had hij aan dien last nog niet voldaan. Bekl. erkende de feiten in. de dagvaar ding vernield, doch ontkende het recht van liet Polderbestuur om een keur te leggen op anderer eigendommen, zich daarbij beroe pende op art. 31, dat bepaald dat boeten, wor den vetliaald op den eigenaar on hij niet is eigenaar van het water. Als getuige wordt gehoord de lreer C. Treurniet, voorkitter van het Polderbestuur, die van mecnlng is dat Post wel degelijk eigenaar van waler is. Deze is data- echter bezig .land te maken, want hij kat de bie zen daar groeien. Bekl. ontkent eigenaar van hot waler to zijn, doch erkent aangelande to zijn; zijn eigendom, grenst aan liet water.

Schiedamsche Courant | 1909 | | pagina 2