ei&ÉWtiiR&k-.; tfe- BINNENLAND^ KV-, >ïi V I' G,U. D.") STADSNIEUWS. 73 Klasse op 31 Dcc. 1908 thans 1 20 15 2 29 18 3 28 29 4 19 17 5 14 16 G 15 12 7 7 11 8 4 6 9 2 2 10 2 2 plaats gevondende minister van Binncn- landsche Zaken venvacht, dat er een vol doend aantal afgevaardigden in Teheran ztd- len zijn gekomen, om een „quorum" te vor men, zoodat het parlement zijn openings zitting op 30 October zal kunnen houden. De Perzische legatie te Londen heeft een communiqué de wereld ingezonden om te pro- lesteerm tegen de verspreide vulsehc ge ruchten, als zouden rooftochten en plunderin gen aan de orde van den dag zijn in 't Por- zié van heden. Volgens dit communiqué is dit alles onzin, evenals het bericht omtrent een beiaamden aanval op Shiraz (Herzie), centrum op den weg van Bushir naar Ispahan, door Syed Abdel Ilussain. Alles is rustig in Perzié. De vioegeie troonpretendenten en de hofkliek zijn er thans geheel uit; hervormingen woulen voor bereid, en een energieke ontginning \nn de enorme hulpbronnen van PeizL is in 't verschiet. Petroleumhronnen,rijke melaalmij- non en irrigatiewerken. Z uid-A JErika. Te Londen is Zaterdag overleden dan Hofmeyr, de leider der Bondspai lij, in de Kaapkolonie. Hij leed sinds langen tijd aan oen hartkwaal, waarvoor hij in Euiomt gene zing was komen zoeken. Deze bekende Kaapschc staatsman werd derf -ton Juli 1S45 geboren. Hij kreeg zijn opvoeding in de Kaapkolonie en trad al spoedig in liet openbare loven. Eerst als journalist: hij redigeerde de Zuid-Afrikaan- sche Volksvriend en het Zuid-Afrikaansclre Tijdschrift, later als voorman in den Afri- kaandcr Bond, waarvan hij ten slotte de lei der werd. In het parlement van de Kaap kolonie speelde Hofmeyr een groote rol, maar hij kon er niet toe komen zeil in ecnig ministerie zitting te nemen. In den beginne stond „Onze Jan", onder wolken naam hij onder de Afiikannders oonulair was, met Cecil Rhodes op goeden voet, maar na den inval van Jame»on ging het streven van beide mannen uiteen. ITofmeyr was thans op bijzonder verlangen van den Bond naar Londen gegaan, toon de deputation uit de verschillende kolonies naai de Brilscho hoofdstad vertrokken om de ont- werp-grondwol van het Vereenigd Zuid-Afrika aait de Britsche regeering aan te bieden. Hofmeyr moest mede een oog in het zeil houden, opdat de belangen der Afrikaan- dors door het Engelsehe parlement en do JGngelscho staatslieden niet zouden worden benadeeld. Te Londen nu, waar hij nog vertoefde, nadat de werkzaamheden reeds waren afgeloo- pen, is „Onze Jan" thans onverwachts be zweken. Vereenigde Staten. Te El Paso, eert plaats vlak op de grens tnsbchcn do Vereenigde Staten en Mexico, heeft Zaterdag een ontmoeting plaats gehad tusscheii den president der Vereenigde Sta ten Taft en zijn Mexieaanschcn ambtgenoot Paitirio Diaz, 's Morgens had een samen komst niet gesloten deuren plants in de direc teurskamer van de Kamer van Koophandel, waar de heide presidenten betuigingen uur vriendschap en goede nabuurschap wisselden, flet gebouw was omringd door Amerikuan- schn troepen en de geheele brwr over de Rio Grande werd als neutraal terrein bewaakt door troepen van do heide naties. Diaz werd naar liet Amerikannsche einde van de brug begeleid door een Mcxicaansehe troepen macht van 3000 man. Er waren bijzondere militaire voorzorgs maatregelen genomen uit vrees voor oen anarchistische betooging. V Middags tc 12 uur begaf president Taft zich naar de Mexikannsehe zijde van de Rio Grande ter beantwoording van het bezoek van Diaz. Hij werd daar met groote Plech tigheid ontvangen. De geregelde troepen van do Vereenigde Staten waren versterkt door een aantal regimenten van de stnatsmilitic van Texas. Te 1 uur 10 overschreed president Taft ongedeerd weder do Rio Grande om zich te begeven naar de aan Texas gelegen zijde, nadat hij in de straten van Juarez geestdrif tig was toegejuicht. Consulaire (llcnst. Bij Kon. besluit is aan den heer G. Bi- ge-elu, e.» n erzoek eervol ontslag ver leend uit zijn betrekking van vice-consul der .Nederlanden te Porto-Ferrnio, en is als zoo danig benoemd de heer AI'eboa, aan wien in hot Frariseh geschreven moet worden. Het vice-consulaat te Porto-Ferraio heeft het eiland Elba tot ressort. Blijkens ontvangen vA iTA Ouzo Marine. bij het departement van marine beiicht is de divisie, bestaande uit Mr. pantser-schepen de Euyter, Tromp en Koningin Regentes, onder bevel van_ den kapitein ter zee G. E. Tydoman, 16 dezer te Jokohama aangekomen. („Stek") Onzo Ministers. Minister Talma ging vanochtend naar het Loo voor een audiëntie bij de Koningin. Be Minister van Oorlog werd heden bij de begrafenis der slachtoflers van de ramp bij Katwijk vei tegenwoordige! door den kapitein der artillerie Blokhuis. Staatscommissie werkloosheid. De installatie van de staatscommissie voor ml vraagstuk der werkloosheid zal plaats hebben Zaterdag 23 dezer, voormiddags 11 uur, in do Tréveszaal in Den TTnae. door den minister van landbouw, nijverheid en handel, den heer Talma. Rechterlijke macht. Bij Kon. besluit van 15 dezer zijn be noemd, met ingang van 20 dezer: tot substituut-officier van justitie bij de ariondissoments-rechtbank te Rotterdam, nu-. J. L. F. Bohtlingk, thans ambtenaar van het openbaar ministerie bij de kantongerech ten in het arrondissement Amsterdam voor de kantons Amsterdam no. 1, 2, 3 en 4, tor standplaats Amsterdam, en tot ambtenaar urn het openbaar ministerie bij de kantongerechten in het arrondissement Amsteulam voor de kantons Amsterdam no. I, 2, 3 en 4, ter standplaats Amsterdam, mr. I'. M. E. Bauduiu, thans ambtenaar van het openbaar ministerie hij de kantongerech ten in het arrondissement Rotterdam voor do kantons Rotterdam no. 1, 2 en 3, Gouda en Schoonhoven, ter standplaats Rotter dam. Bij Kon. besluit \an 15 dezer is benoemd tot auditeur-militair in het 5de militaire arron dissement (standplaats Leeuwarden), mr. J. A. Eigcmnii, doctor in de staatswetenschap, thans leeraar in de staatswetenschappen aan de hoogeie burgerschool xoor jongens met 5-jarigen cursus te Rotterdam en leoraar in de staatswetenschappen aan do hoogere krijgsschool ie 's-Gra\enlinge, wonende te Rotterdam. Directeur-generaal van den landbouw. Wc vernemen, dat de berichten lolgens welke liet ambt van directeur-generaal zou worden opgeheven hij het vertrok van den heer Lovink, beslist onjuist zijn. Er is al thans in do laatste weken "aan enkele in land bouw kringen bekende wersoncn gevraagd ol ze een cventuecle benoeming zouden aan nemen. Waarschijnlijk is binnen zeer korten tijd iceds de benoeming te wachten van den heer E. II. Krclage, hoofd der bekende Haarlem- sche hloombollenkwcckorsfirma. Tn de Zaterdag gehouden vergadering vim de staatscommissie voor den landbouw werd door den voorzitter, den lieer Lovink, naar aanleiding van zijn vertrok naar Ncder- landsch-Tndie, op hartelijke wijze afscheid genomen van do leden, die zich daarna vcr- conigden aan een maaltijd, hun voorzitter aan geboden. Scheidsgerecht. Inzake het Zweedsch-Noorsch maritiem grensgeschil zijn heden de debatten door den president van het scheidsgerecht gesloten verklaard. De uitspraak is vermoedelijk a.s. Zaterdag. Ridder Militaire Willemsorde. Per s.s. »Kawi" is Zondagmorgen terug gekeerd de sergeant der infanterie M. M. Odoifer, ridder der Militaire Willemsorde 4de klasse. Hij wer.1 des morgens ten 9 ure op het dek met militaire eer ontvangen en op harte lijke wij-ze toegesproken door den kapitein van afmonstering A. Jonker, terwijl de mu ziek van het korps koninklijke scherpschut ters de plechtigheid opluisterde. Wederopbouw van San Francisco. liet Nederktndseh (IlaugxcTi) Coi respon- deutiebureau voor dagbladen ontving heden ochtend liet volgende telegram: Langs iloz.cn weg vertolk ik der Nedor- lamlsche Regeering do groote waavdcering van ons volk voor de aanwezigheid van de „Noord-Brabant" en den lieer Loudon to San Francisco, bij gelegenheid der viering van den wederopbouw van de stad, een dank baarheid, vooral voortspruit node uit hei feit, dat ter onzer eero het schip ecu zoo verre leis heeft afgelegd. Du gezant, do officieren en de bemanning zijn hier welkome gasten. Een officiecle dankbetuiging zal langs anihte- 1 ij ken weg gezonden worden. Dank ook aan de Pers. (gel.) EDWARD R. TAYLOR, Burgemeester van San Francisco. Een burgemeester raadslid geschorst, De burgemeester van Bost, do boor J. F. AI. üobbelaorc is Zaterdag als lid van den gemeenteraad geschorst, met I togen 2 stemmen. De naaste aanleiding daartoe moet zijn, dat hij in strijd zou hebben gehandeld mot artikel 24 alinea 3 der ge meentewet, waarin verboden wordt, dat loden van den raad middellijk of onmid dellijk „deelnemen aan onderhandselie pacht van gemeentegoederen of inkomsten, aan Icvciingen of aannemingen ton be hoeve der gemeente, aan het koopon van betwiste vorderingen ten haren laste". Bond ran militairen. ond-iniHtalron en land" weermannen. Er is in West-Friesland een beweging ontstaan, om de afdeelingen van den bond van militairen, oud-militairen en land weermannen los te maken van dien bond, omdat do laatste zich' meer en moer als bijwagen van de S. D. A. P. zou Jaten gebruiken. Het plan is, om te komen, tot een ge heel nieuwe voreeniging, die beslist nou- traal zal zijn. Achterlijke kinderen. Do Vereeniging van Ondeijwijzcrs en Artsen, werkzaam aan inrichtingen van onderwijs aan achterlijke en zenuwzwakte kinderen, hield een algemcone vergadering in het Haagsch'e Koffiehuis te Utrecht Na eenige mcdedeelingen van Hol oostuur worden 5 bestuursvoorstellen door de ver gadering aangenomen 1.'Een centrale commissie in Ie stellen voor het oprichten van oen ge/ondheids- koloniehuis ten behoeve van achterlijke kindoren. 2. Stappen te doen ter verkrijging van leerplicht voor scholen voor achterlijken. 3. Voor een jaar lid to worden van den Bond ter behartiging der belangen van het kind. -i. Een afgevaardigde te zendon naar do vergadering, bijeengeroepen door de boeren Mouton c. s. (congies moreele opvoeding). 5. Statuten ca huishoudelijk reglement zóó te wijzigen, dat oprichten van afdee lingen mogelijk zij. Vei volgens hiel cl de heer M, A. van Praagh. een leznng over ,,üe z,org voor ontslagen leerlingen". Spreker behandelde achtereenvolgens horhalingsondenvijs, be roepskeuze, vakopleiding en toezicht, en sprak den wonsch uit, dat de school ook invloed zou kunnen oefenen bij een jveiv tuecle veioordeeling en bij afkeuring voor de militie wegeus gcoslcszwakte. Door verschillende leden weiden inzake de eer ste punten opgedane ervaringen medege deeld. Uit Amsterdam kon met blijdschap geconstateerd worden, dat in de enkele gevallen, dat een oud-leerling mot de jus Utie in aanraking kwam, steeds overleg was gepleegd mot de school en dat bij loting voor de militie in gevallen waar- zulks noodig was, oen schnjven vanwege do school aan den mot dc keuring he iasten officier van gezondheid steeds vol doende geweest was om vrijstelling te ver krijgen. S S s VLAARDINGEN, IS October. Hedenmor gen is door A. van L. in de Paterstraat bij ongeluk met een kolenwagen in den bakkers winkel van A. Poot gereden, terwijl mede twee kleine kinderen werden aangereden, waardoor een der kinderen het ongeluk had een arm te breken. Opkomst miliciens verlofgangers. liet vei bod tot opkomst onder de .wa penen van verlofgangers der Militie uit en naar gemeenten, waar zich gevallen van cholera voordeden, is onlangs dooi den Minister van Oorlog opgeheven; die verlofgangers worden thans togen 29 No vember a.s. opgeroepen. Van die oproeping worden voorloopig uitgezonderd de miliciens-telegrafisten dei- lichting van 1907, behoorende tot bot re giment Genietroepen. Zeemilitie. Wij herinneren bij dezen de jongelieden van do lichting 1910, die bij de Zeemilitie wenscben lo dienen en daarvoor in de termen vallen, dat zij zich daarvoor moe ten aanmelden aan de afdeeling Militie (Schoolstraat 12) vóór den len No vember a.s. Na dien datum bestaat voor die aan gifte geen gelegenheid ineer. Voor bijzonderheden verwijzen wijnaar de in deze gemeente aangeplakte kennis gevingen, alsmede naar ons nummer van 11 October, waarin die kennisgeving is opgenomen. Bevolkingsregister. Wij maken te dezer plaatse onze lezers opmerkzaam op de in dit blad voorkomende herinnering aan de verplichting van ieder om aangifte te doen voor het bevolkings register, daar verzuim kan leiden tot hech tenis en boete. De docliter van madame Angot. Zateidagavoml werd in de S. O. V. voor do leden van het Volkshuis door het Goudsch Operette-comité opgevoerd de ope rette comiquc in 3 bedrijven: „Do doch ter van Madame Angot", en wij kunnen onmiddellijk hieraan toevoegen, dat het een uitstekend geslaagde avond is geweest: oen geheel gevulde zaal en een succes volle opvoering van de operette. Do intrige van het stuk is deze: een meisje wordt door do vrouwen en man nen van do Parijsche markt als kind aan genomen, omdat het alleen op do woield staal. Die ouders wenschen dat liet meis je, dat als kind van madame Angot is ingeschreven, zal trouwen met Pompon net, den pruikenmaker, maar zij schijnt meer te houden van don liedjeszanger Ange Pitou, die wegens zijn satirische lie deren telkens in dc gevangenis komt, maar gewoonlijk weer spoedig wordt ontslagen door den invloed van juffrouw Lange, de minnares van Barras, aan wien zij echter niet bizonder trouw is en ook voor Pitou liefde heeft opgevat. Pitou laat zich', om mot Clairette Angot te kunnen houwen, omkoopen door Larivaudière, op wiens verhouding met juffrouw Lange hij een liedje heeft gemaakt, en hij belooft 'dat niet te zullen zingen; maar nu geschiedt dit, tegen zijn wil, door Clairette, die daarvoor nu in do gevangenis wordt ge bracht. Moj. Lange hoort deze geschiedenis en laat Clairette bij Kaar brongen en her kent in Kaar een kostschoolvriendin. Ter wijl Clairette bij haar is, komt ook Ange Pitou en Larivaudière, wat natuurlijk ver wikkelingen doet dreigen te ontstaan. Ten slotte bemerkt Clairette, dat Pitou haar niet trouw blijft en besluit zij om met don pruikenmaker te trouwen. De titelrol in deze operette wordt .ver vuld door mevrouw Fruyt van. Hertog Pasveer, die bijna h'et goh'eele stuk door op het tooneel is en onvermoeid met fris- sclie opgewektheid ten einde toe met veel talent zingt en speelt. In Kaar schuilt ccn zeer goede operette-actrice. Als Madllc. Lange treedt op mevrouw Vermaat—-Van Veen, die op meester lijke wijze deze rol vervult en zich, vooral in het tweede bedrijf, een dilettante-actrice van den eersten rang toont. Bewonderens waardig was o. a, in dat bedrijf haar samenspel met Larivaudière (den hcc'r Westbroek). Haar en mevrouw Fiuvt van Hertog werd herhaaldelijk bij open dook oen donderend applaus gebracht voorliet uitstekend spel en zang. Mot den heer Westbrock toonde jrich als uitstekend acteur en zanger de hoer Van Veen (Pomponnet). Behalve deze hoofdrollen bleken ook de meer op don voorgrond tredende ncven- rollcn in goede handen, terwijl ook de koren, gezongen door een dertigtal dames en hoeren, allen in kleurige, aardige cos- tuums, zeer goed tot hun recht kwamen. (Ixcii aardig tafereel was o. ill. in het derde bediijf het hal, waarbij een viertal kinderen op alleraardigste wijze een ecu voudigc dans uitvoerden, welk tafereel ten gevolge van het aanhoudend applaus nog eens weid herhaald. Na elk bedrijf en, zooals reeds ge zegd, ook meermalen hij open doek weerklonk een davercnR applaus in dc zaai, ten bewijze dat het talrijke publiek zeer genoot van deze opvoering, ca liet vele goede in spel en zang wist tc waai- deeren. Tot het welslagen van deze opvoering heeft bovendien niet weinig bijgedragen de uitstekend verzorgde begeleiding van een dilettanten-gezelschap. „Vriendenkring". Gisteravond werd ter gelegenheid van het 12l/2jurig bestaan der vereeniging »Vrien- denkring" een nationale wedstrijd gehouden van komische voordrachten en duelten hij werd door een talrijk belangstellend publiek bijgewoond. De jury, bestaande uit de heeren M. Horn, C, J. Vinkesteijn en A. M. den Draak, kende als prijzen toein de afd. voordrachten, 'le prijs W. Engelbrecht, Dordrecht, met iOngelukkige Schoolmeester", tevens ver wierf deze de publiek prijs 2e prijs de heer B. Heinrich, van Rotteidam, met Voor't va derland"; 3de prijs do heer J. J. Schafthuizen, van hier, met »Terug van 'thai Masqué". In de afd. duetten verkregen de heer en mej, C. H. Damme, van Rotterdam, met uGerrit en Teun" den 1 en prijs, terwijl de publiek prijs ook werd toegekend aan beide, de zangprijs verwierf mej. L Steenhouwer, uit Scheve- ningen, met de voordracht »Frantz en Ka- thie"; 2e prijs de heer en mej. P. G. Schaap, uit Rotterdam, met »Soldatenliefde"; 3e prijs de heer en mej J. W. de Bruin, eveneens uit Rotterdam. Ten slotte werd nog een eer volle vermelding toegekend aan de heer en mej. W. Demperveld uit 's-Gravenhage. Des middags werd een bijeenkomst gehou den van leden en deelnemers. Bij deze gele genheid -werd den voorzitter, den heer J. M. Voorhu ijzen, door de leden een tweetal tegel schilderingen aangeboden als blijk van waar deering van hunnen voorzitter. Gisteren is bier aangebonden een persoon die onder Valsehe voorgovens trachtte een rijwiel te huren bij een rijwielverhuurder, wien de zaak niet zuiver toescheen, zoodat hot opzet, mislukte. Bij onderzoek bleek bo vendien dat dc man aan do politie een val- sehen naam had opgegeven. Hij is te Delft woonachtig. Gemeente-begrooting. MEMORIE VAN ANTWOORD op hot verslag van liet onderzoek der Gemecnle-Begrooting voor 1910 in de afdeelingen Van don Gemeente raad. UITGAVEN. (Vervolg.) Volgnummer 123. Kosten van havens, vaarten, kaaimuren, sluizen en andere wa terwerken. De kosten van het gebruik der stoom boot ten dienste der boeien, do haven dienst, de brandweer, de havenpolitie en het ijsbreken eenorzijds, en die van het spuien anderzijds, zijn afzonderlijk opge geven ïesp. f 800.en f 700. Ten aanzien van de overeenkomst met dc firma Smit Co., uic dc stoomboot beschikbaar stelt, is abusievelijk opgegeven, dat de akte dateert van 29 December 1897, daar de overeenkomst den 29 December 1905 is vernieuwd, voor don duur van 5 jaren, eindigende 31 December 1910. De spuiing van do grachten, zooals die thans plaats vindt, is niet te vereenvoudi gen. Hot onder dezen post samengebrach te bedrag strekt voor de bediening vandc schuiven, in de Korte Haven, Vlaardingor- straat en Oost-Frankoland, benevens den nachtdienst aan de Buitensluis, Hiervoor zijn 6 personen, veelal 's nachts, werk zaam; de verdeeling is als volgt: Schuif Korte Haven: 2 man. ƒ18 per maand ƒ432. Schuif Vlaard. straat: 2 nmn G per maand 144. Schuif Oost Frankeland 1 man ƒ1 per week 52. Naclitd. Buitensluis: 1 man om de andere week 72. Te zamen 700. De kosten van bediening van de Spui- sluis.aan het einde van het Spuikannal cn de Varkenssluis, die ook ten laste van het spuien komen, zijn elders in dit Volgnum mer opgenomen. Volgnummer 128. Dag- en weekgelden van werklieden voor zoover niet onder an- deie posten tc brengen. De machinist van den Berg met zijn 3 knechts en 5 leerlingen verrichten ongeveer al bet smeedwerk voor de gemeente bcnoo- digd, voor zoover geen draaibanken en der gelijke daartoe vereischt woiden. Door het smeedwerk in eigen beheer uit ie voeren, wordt op velschillende posten be langrijk bezuinigd. Volgnummer 130. Uitgaven voor den Rei nigingsdienst. Dc/e post is hooger uitgetrokken clan bet vorig jaar: lo. wegens do te verwachten mindere op- biengsl der afvalstoffen; 2o. wegens periodieke loonsverhoogingen dit jaar toe te kennen 3o. wegens liet hooger bedrag voor sneeuw- opmimen uitgetrokken 4o. wegens dc noodzakelijkheid van nan- schafling van een nieuwen ijzeren praam en meerder onderhoud van het materieel; 5o. doordat de baggerspecie thans niet meer naar de losplaats te Rotterdam kan woulen gebracht, doch naar zee moet worden venaard Go. wegens hoogeie uitgaven, uitgetrokken voor ongevallenverzekering. Dc oorzaak onder 5o. genoemd, is dc \aoinaamsfto, zij alleen brengt een meerdere uitgaaf mede van ruim ƒ2500. Volgnummer 131. Uitgaven voor liet pak huis „dc Nederlanden". Zoo er termen mochten bestaan voor de bedoelde gratificatie, zouden de voorstellen daartoe bobooien uit te gaan van do Direc tie van het Vrij-Entropöt.. Volg nummer 132. Jaarwedden der onder wijzers. Het aantal .leerlingen, geplaatst op de scholen A en B, is als volgt: School A. Klasse op 31 Dcc. 1908 thans 4 15 28 5 20 16 6 18 19 7 10 7 8 3 2 9 1 1 Totaal 79 School B. Totaal140 128 Volgnummer 137. Kosten van het aan schaffen en onderhouden der schoolboeken, leermiddelen en sehoolbelioeften. Men houdc in het oog, dnt de vorige be groeting extra werd belast met posten voor eerste inrichting ten behoeve van dc nieuwe school G en de hulpafdecling van school F. Doch bovendien meenden wij, dnt ten aan zien van de leermiddelen eenigszins zuiniger kan worden te werk gegaan en daarom zijn wij bezig daarmede ecu proef te nemen. Deze is echter nog piet afgoloopen. In af wachting daarvan zal men goed doen, liet voorgedragen bedrag aan te nemen. Wal bctu-ft de oprichting der nieuwe school F, verwijzen wij naar het daaromtrent onder de algemeene beschouwingen medegedeelde. Volgnummer 148. Kosten van het Gym nasium. d. Ondciboiul der gebouwen, meubelen, enz. In antwoord op dc desbetreffende vraag uit de 1ste Afdeeling, kunnen wij mede- deelcn, dat bij nader onderzoek ons is geble ken, dat do post op liet bedrag van het loo- pcncle jaar kan worden uitgetrokken, zx>odal hij mol ƒ100 is to verminderen. Volgnummer 151. Kosten voor vakscholen. Den 15en Juni 1909 verklaarde de Raad, op hot verzoek van do „Vereeniging „de Ilanze", afdeeling Schiedam, zich genegen subsidie te verleenen aan een particuliere ImndeLcursus, als die, welke die afdeeling vcnschtc op te richten, met uilnoodigilig aan ons College om met adressanto in nader overleg te lieden, omtrent mogelijke wijzi gingen o.a. van het ingediende leerplan enz., opdat hij het verleenen van subsidie een be hoorlijke inrichting der gewenschte klas ver zekerd zoude zijn. Dit overleg is nog niet afgeloopen, zoo- dat de iinaneieelo regeling nog niet kan geschieden. Dc naam der Vereeniging „dc Ambachts school voor Schiedam en Omstreken" toont- reeds aan, dat ook niet-ingezetenen van de schooi profitccren. Het moet inderdaad be treurd worden, dat de buitengemeenten niet in verhouding tot liet profijt der vandaar ko mende leerlingen mede subsidieeren. Volgnummer 155. Belooning van doctoren, heelmeesters, vroedmeeslers, vroedvrouwen enz.. In den loop des jnars zijn 14 consenten afgegeven voor kosteloozc verloskundige hulpzooals reeds vroeger is betoogd, moeten de diensten der vroedvrouwen niet naar die Sonsenten worden berekend, maar dient iu aanmerking genomen te worden, dat velen, die niet gratis geholpen willen worden, thans voor zeer geringe belooning worden bijge staan. Daaromtrent kunnen echter geen cij fers verstrekt worden. Volgnummer 159. Subsidiën aan Gods huizen. Wij begrijpen niet, hoe kan worden v'oor- gesteld, do memorion van toelichting dei4 bij- bogroolingen te verwerken onder dc betrok- V H Vï v 'i -vV u Ai v

Schiedamsche Courant | 1909 | | pagina 2