STADSNIEUWS."" Wegens den. toestand van den koning der Belgen heeft do gezant, baron Gtiil- latvme, het diner, dat hij gisteren aan le den van het corps diplomatique zou aan bieden, laten afzeggen, De Spnansche gezant bij ons hof, de lieer De la Riea, is voor eenigen tijd naar het buitenland vertrokken. Gcdurei de zijn atwezigheid worden de za ken van liet gezantschap waargenomen door den heet L. Salcedo de Rarreto, secretaris van liet gezantschap alhier, Consulaire dienst. De minister van buitcnlandsche zaken brengt in de Stct. tor algemecno kennis, dat de consul der Nederlanden te Manches ter overleden is. De waarneming van bot consulaat is op gedragen aan den beer AL, S. Bles, aan wien in het Neilerlandseh geschreven kan worden. Rechterlijke macht. Bij Kon. Besl. van 10 dezer is aan rnr. R. li. Baart de la Faille, op zijn verzoek, met ingang van 1 Januari, eervol ontslag verleend uit zijn betrekking van vice-pre sident der arroadissemmts-rcehlbank te Utrecht, onder dankbetuiging voor in rech terlijke betrekkingen bewezen diensten. Bij Kon. Besl. van 10 dezer is aan mr. N. J. van Luttervelt, op zijn verzoek, mot ingang van 15 dezer, eervol ontslag ver leend uit zijn betrekking van rcchtcr- plaatsvcrvanger, in do arrondissements rechtbank to Tiet, onder dankbetuiging voor do in die betrekking bewezen dien sten. ïjovlnkTidma. Zoowel in do stukkou als bij do tuoii lo unge gedachtcnvissoling over zijn begrooting heeft de Minister van Landbouw enz. zich van do aanleiding tot do ontslag-aanvrage van den hoer Lmvink nog al gemakkelijk af gemaakt. In de Kamer kwalificeerde de Mi nister de geruchten aangaande conflikten tusschen hein en don lieer Lovink, en een minder goede vorstand houding, welke dien tengevolge zou zijn ontstaan, zelf» als „malle praatjes". Daar het allen schijn heeft, alsof som mige leden van dit Kabinet deze wijze van „inlichtingen verschuilen" ak de juiste be schouwen, is hel niet van belang ontbloot, hier aan te halen wat hoi „Utr. Dgbld." dien aangaande mededeelt. Dat blad schrijft ni. „Verschillende personen van aanzien m lamlbomvkringen, leden van hot Lnndbouw- comitój bestuurders van landbouw maatschap pijen, alsook leden der Landbouw enquête commissie, hebben, niet hot Departement in unmaking komend, den indruk huisvaart-, gedragen, dat er iets broeide, dat Lovink weg wilde, omdat de nieuwe Minister hem te wei nig zollslandigheid liet. Dit alles werd reeds geruimon tijd beseft en zoo wisten zij ook, dat er in dr opduikende geruchten veel meer waarheid dan malheid schuil ging. Echter kun dal besef moeilijk tot een volledige b e- \v ii v o e r i n g worden uitgewerkt, omdat er dan verklaringen van ambtenaren zoude. gc.-dekl moeten worden tegenover die van hun eliei. lie eersten zouden daarmee in onge legenheid worden gebracht en natuurlijk vet'hiedl leeds deze overweging van dit middel gebruik to maken." liet „Vad." merkt hieibij op: Wij kunnen Iridium toevoegen, dat ook wij geen aanleiding hebben om na 's Minis ters ontkenning ook maar eenigszins te wij zigen, wat wij over deze zaak destijds schre ven. Ook de inlichtingen die wij ontvingen, en wei van personen uit de omgeving van den heer Lovink, wijzen wel degelijk op ont stemming bij den nu afgetreden" Directeur- Generaal over inmenging van den Minister in zaken die hij tot dusver zelf behandeld had, en ten opzichte waarvan de Minister kek is. Van onze zijde zouden vvii gaarne verder over deze znak gezwegen hebben, mits do Arinister er zich zoo niet afgemaakt had. Jieilerland en Venezuela. l)e Venezuelaanscho gevolmachtigde had heden wederom een bespreking met den Minister van Buitenlamlscho Zaken. Present iegold. Gedep. Staten van Zuid-Holland hebben bezwaar gemaakt, tegen den door den Raad op de gemeenlebegrooting van 1910 uitgetrokken post tot. het toekennen van presentiegelden aan do leden voor het bij wonen der vergadering van de raadscom- missiön. Do Amsterdauische Burgemeester. Bij prof. An erna, den voorzitter der Vrij dagavond to Amsterdam gehouden mee ting .is van mr. van Leeuwen blijkms de „Stand," een schrijven ingekomm, waarin hij zijn oprechten dank betuigt voor de toezending der motie, aangenomen in do vergadering, en o. a. schrijft: De bewijzen van hartelijke sympathie en waardoering, die ik in zoo ruime mate ondervonden heb, thans ook weer van hen, die onder uwe leiding bijeen waren, worden door mij ion hoogste gewaardeerd en stemmen mij tot groole dankbaarheid. De tegemoetkomende en welwillende houding door een groot deel der burgerij tegenover mij ingenomen, zal voor mij steeds liet lichtpunt blijven van het tijd perk, waarin ik hot voorrecht heb gehad mijn krachten aan de belangen van de hoofdstad te kunnen wijden. Do dnolzaak Het valt niet to ontkennen schrijft de Arinister van Oorlog in zijn AIcmorio van Antwoord dat hier bedoelde ac- tiefdienendo hoofdofficier door hot aanne men van een duel de strafwet heeft over treden, en dus niet gehandeld heeft overeenkomstig de eisohon der krijgstucht. Dat hel gehouden tweegevecht eu do daarop gevolgde straf het prestige van den kolonel bij het korps, waarover liij het commando voert, op gevoelige wijze heeft geschaad, is tot lieden niet gebleken. Naar de mecning van don Minister kan de vraag, of bet begaan van genoemd strafbaar feit, en het deswege ondergaan van gevangenisstraf, op do booordeeliug van een officier van invloed mag zijn, in het algemeen niet anders dan bevestigend worden beantwoord. De Aviriiemsclio courant De „Maasbode" bevatte het bericht, dat do „Arrih. Ct.", die thans de vrijzinnig- democratische richting is toegedaan, met ingang van t Januari a.s. zal ophouden als politiek nieuwsblad te verschijnen, en in het vervolg als neutraal blad zal wor den uitgegeven. Wij kunnen dit op grond van informa tion van goed ingelichte zijde zoo be slist mogelijk tegenspreken, schrijft het „Vad." De waarheid is naar-men ons me dedeelde dat de „Arnhcinschc CL" al zal zij na hot aftreden van mr. Van Gilse niet meer een orgaan der vrijzinnig-de mocratische richting zijn, vrijzinnig blijft, en in vooruitstrevend liberalen zin zal worden geredigeerd. liet verheugt ons, dit van het oude orgaan van Thorbecke, dat op zulk een schitterend verleden mag wijzen, te kunnen molden. Do volkstelling'. De voorschriften tot regeling van de werk. aamheden der gemeentebesturen ten opzichte der negende algemecno tienjaar lijkse lie volkstelling, uitgegeven van hel Centraal Bureau voor do statistiek, be vatten o, m. de volgende mededeclingen Hel materieel, voor 'de volkstelling be- noodigd, bestaat, uit de formulieren, waar van de modellen achter de voorschriften zijn gevoegd, te weten modellen: A. (geel), kaart voor een man (of jon gen), niet in gestichten of instellingen. 11. (wit), kaart voor een vrouw (of meis je), niet in gestichten of instellingen. C. (blauw), kaart voor een,man (of jon gen), in gaslichten en instellingen. D. (grijs), kaart voor een vrouw (of meisje), in gestichten of instellingen. 15. (oranje), kaart voor een tijdelijk aan wezige man (of jongen). F. (wit), kaart voor een tijdelijk aan wezige vrouw (of meisje). Cl. Verzamelkaart voor het hoofd van een gezin. 11. Verzamelkaart, voor een afzonderlijk levend persoon; verzamelkaart voor be stuurders van gebouwen, gestichten of schepen. Als gehouwen, gestichLen, schepen en instellingen, moeten worden beschouwd: lo. gebouwen en Schepen voor militaire "doeleinden, maréchaussee, kazernes, inva lidenhuizen, krankzinnigengestichten, rijks opvoedingsgestichten, tuchtscholen, en 2o. kloosters, inrichtingen van onderwijs, ge stichten tot opvoeding, gestichten tot ver zorging voor den ouden dag, gestichten voor doofstommen of blinden, armhuizen, woningen der Ataalschappij van Weldadig heid, ziekenhuizen en passantenhuizen. Dus niet: militaire woningen buiten do kazernes, hotels, pensions, huizen van commensalen en slaapsteohoudcm, socië teiten en andere gebouwen, hierboven niet genoemd. Ontvangbewijs voor schippers; bewijs voor schippers en bewoners van woon wagens, dat zij aan liet gemeentebestuur hunner woonplaats de noodige mededeclin gen hebben gedaan; ontvangbewijs voor bewoners van woon- wagens biljet voor opgave van het aantal per sonen in gebouwen, gestichten of sche pen, vermeld in art. t, van het Koninklijk besluil van 27 Juli 1887 (Stbl. no. 1-121, laatstelijk gewijzigd bij Kon. besluit van 3 October 1899 (Stbl. no. 211); register voor eiken volksteller, bevattende tevens zijn instructie staat van de plaatselijke iudeoling (hier bij de gestichten en instellingen afzonder lijk en met name te vermelden), on van de hulzen, schepen en woonwagens. Evenals bij de vorige volkstelling is ook nu weder do 31ste December gekozen als do voor de telling meest geschikte dag. Alen meent, dat de bevolking op dien dag moer dan op eenigen anderen (lag, in haar werkelijke woonplaats aanwezig is. Ten opzichte van personen, die inrich tingen van onderwijs bezoeken, is zulks echter niet het geval, daar dezen op den Bisten December wegens de Kerstvacantie voor een groot doel hun werkelijke woon plaats, d. w. z. do inrichting, tijdelijk ver laten hebben. Ten einde de moeilijkheden die daar door met betrekking tot do invulling der kaarten zich kunnen voordoen, zooveel mo gelijk te voorkomen, is aanbevolen zoowel de besturen der inrichtingen als onder wijzend personeel en leerlingen tijdig in te lichten omtrent do bepalingen van do „Voorschriften en inlichtingen omtrent de invulling der kaarten". Tusschen 2G December 1909 en 1 Ja nuari 1910 moeten dc telkaarten worden bezorgd met de daarbij behoorende ver zamelkaarten. Ter voorkoming van mogelijke overbren ging van besmetting door het,materieel der volkstelling, zal het goed zijn, dat de tel lers het materieel niet brengen in wonin gen, voorzien van het kenmerk ter aan duiding van oen besmettelijke ziekte, voor al ageval van pokken, en roodvonk. Kun nen zij de kaarten niet ingevuld krijgen, zonder dat deze aan aanraking met smet stof worden blootgesteld, dan kunnen zij aan het hoofd van het gezin mededcelen, dat hij, zoodra hot gevaar voor besmetting geweken is, de noodige opgaven op de secretarie der gemeente moet komen doen. Do vragen betreffende de godsdienstige gezindte van de personen, luiden: a. Behoort hij tot een kerkelijke ge zindte of tot een vcreeniging met gods dienstig dool? (met ja of noen beant- ding) b. Zoo ja, tot welke kerkelijke gezindte of vcreeniging? Zeer bepaald aanduiden: Ncderduitsch Hervormd, Gereformeerde kerken, Christe lijk gereformeerde kerk, Oud-gereformeerd, Gereformeerd onder het kruis, Evangelisch Luthcrsch, Hersteld Luthcrscli, Uoomsch- Katholiek, Oud-Roomsch, Portugeosch Is raëlitisch, do Vrije Gemeente, enz. Burgemeesters Oft Sccreiarisjon. Gklormiddag werd in de groote zaal van het gebouw ,,de Vereeniging", te Rotterdam een vergadering gehouden van leden der Pro vinciale Vcreeniging van burgemeesters en •secretarissen in Zuid-Holland, belegd op ver zoek van G leden. Hel aan de orde zijnde onderwerp betrof de missive van den heer commissaris der Koningin dd. 4 November jl. A no. 2270 (4e afti.) in zake de vaststelling van nieuwe voorschriften betreffende het bonden van be volkingsregisters, waarbij het porsoonskaar- lensteLel voor alle gemeenten zou worden in gevoerd. Dc voorzitter, mr. A. R. Zimmerman, de vergadering openende, herinnerde nog aan een nader schrijven van den Minister van Binnenlundselie Zaken, waarin wordt mede gedeeld, dat de invoering voot 1911 niet "te verwachten is. Het onderwerp werd ingeleid door den heer Bos, burgemeester van Overschie. De/e wees erop, dat dc invoering van het peifcoonskaartenstclsel, voor dc kleinere ge meenten bezwarend zal zijn, wegens den meer deren arbeid welke deze zullen in hot loven roepen en dc daaraan verbonden kosten. Ver goeding van Rijkswege zou dus billijk zijn. Wat betreft do technische bezwaren, aan do zaak verbonden, vensces spr. naar een der ingezonden stukken in de „N. R..C.", waar in deze breedvoerig zijn uiteengezet. Dc lieer Musquotior, burgemeester van Schipluiden, nagaande do inrichting van de sedert 1907 in verschillende steden ingevoer de stelsels, waarbij hij inzonderheid stilstond bij die van Utrecht on Amsterdam, wijst op de moeilijkheid, uit de verschillende stelsels een keuzo te doen. Vöoftd met de plaatselijke omstandigheden zal daarbij rekening gehou den moeten worden en zal in de algemeene voorschriften daarvoor voldoende ruimte ge laten moeten worden om de uitvoering in verband mot deze to kunnen regelen. .De ge- zin.-boeking zal naast liet per.-oonskaarten- stchel behouden moeten blijven en de inrich ting daarvan aan de gemeentebesturen blijven overgelaten. Spr. erkent dat de invoering meerdere kosten zal vorderen, zoo voor meer ruimte als voor moer '-arbeid, maar liet levert ook zijn voordeden op, daar Nederland ook oj> liet gebied van de bevolkingsboekhouding zijn naam heeft hoog te houden. Spr. gaf de vergadering in overweging het volgend besluit te nemen 1. dat thans met belangstelling is verno men dat nieuwe voorschriften omtrent de bevolkingsboekhoudingwaarbij het per- soonskaartenntelsol voor Mie gemeenten zal worden ingevoerd in overweging zijn; 2. dat het hoogst vvenschotijk, ja zeer nood zakelijk moet worden geacht, dat deze voor- •sehril'ten, welke reeds ongcveei 2 jaar in overweging zijn, met bekwamen spoed moch ten worden vastgesteld, nadat de gemeente besturen alsnog in de gelegenheid zijn ge steld, hunne bezwaren, die nog tegen den inhoud dier voorschriften mochten bestaan, ter ketaiis vim de hooge Regeering te bren gen en nadat daaraan mogelijk is tegemoet gekomen, doch niet later dan 1 April 1910. 3. dat het mede zoor practise!) zou worden geacht, indien niet imperatief maar slechts facultatief werd voorgeschreven dat hot gezin s register uit vaste boekdoelen, of uit kaarten, of losbladige boekdoelen mag bestaan, ten einde gelegenheid te laten, het zij terstond, hetzij geleidelijk, tot het hou den van losbladige goz.insregisters ovor to gaan met een uitersten teriniin van 1 Jan. 1919; 4. dat het eindelijk ook noodzakelijk is, dat de overige volledige invoering van het persoonskaartenstclsel bij do bevol kingsboekhouding eerst in working treedt 1 Januari 1912 of zooveel later, nadat do nicu- vve voorsolmfton tot stand komen. Alsnu verkreeg^ het woord dc heer mr. Do Voogd, chef van het bevolkingsbureau tc Rotterdam, die ook den Alinistcr tot, voorlich ting heeft gediend, die de zaak nader zou toe lichten. üc drang naar een goede bevolkings boekhouding steeds sterker geworden zijnde, noopte dit den Minister in deze te komen tot algemeene voorciiriften. De stappen tot nu toe in deze van regceringswege gedaan, in verband ook met de bezwaren tegen liet denk beeld van de Invoering van het persoonskaar- tenstelscl aangevoerd, werden door spr. uit eengezet, zijnde do stand der zaak voor liet oogenblik, dat zij opnieuw in handen eenor commissie van onderzoek is gesteld, en 'Je invoering niet vóór 1 Jan, 1911 zal plaats hebben. Dc beer Bos achtte de invoering van het persoonskaartenstclsel zoo bezwaarlijk dat hij den Minister zou willen aüvisecren er voor goed van af te zien. Een ander is van oordeel, dat bet maken van fouten door invoering van het persoons- kaartenstelsel niet voorkomen zal worden en ook acht spr, het noodzakelijk, dat bij in voering de gemeentebesturen voor de kosten behoorlijk schadeloos gestold, zullen worden. De voorzitter vroeg zich af of de zaak wel \oldocnde voorbereid geacht moet worden, om in deze vergadering tot een bepaald be sluit 1c leiden. Er zijn twee moties ingediend die tegenover elkander staan. Spr. beeft voor geen van beide persoonlijke bezwaren, doch zou het pracliscbor vinden dat de vergade ring er zich voor liet oogenblik toe bepaalde aan de Rcgegpng te verzoeken tijdig in ken nis gesteld tc worden met dn adviezen on het voorloopig ontwerp en daarbij, onder overleg ging van een uittreksel van de hier genoem de discussie, te wijzen op de noodzakelijk heid cener billijke vergoeding der kosten. Enkele leden wensehten een meer bepaald besluit genomen le zien. Bij de stemming kreeg echter het Voorstel van den voorzitter als zijnde van de verste strekking den voorrang liet werd met bijna algemeene stemmen aangenomen, nadat er op verzoek van een der leden aan was toegevoegd dat op spoe dige indiening van de plannen der Regcering werd aangedrongen. Daarna werd dc vergadering gesloten. Oir. belInvoerr. en Ace. Bij den dienst der directe belastingen enz., zijn: benoemd ingang 1G dezer: tot kommies 3c kb: R. A. Boer, tc Barger- Compascuum; AI. van Gent, te Sustcren; J. dc Vries te Geesteren; II. P. van Pelt te Siebcngowald; T. van der Bunder to Noorbeek; AI. Aliedoma to Glanerbruggo; C. Alanger te AVellerlooi; G. Lampe te Arcen; II. do Jong to Locht; T. Nauta to AVauhacb'; J. B. Zengerink te Glane; T. do Roo en L. Zecders to Tegelon, en J. Goed te Amstonrade; ingang 1 Januari: tot kommies to water 2e kl. bij do am bulante recherche le afd., W'. 'R. Colmer, thans tijdelijk in dienst. Bevorderd ingang 1 dezer: tot kommies lo kl., de kommiezen der- 2c klasse: J. Pik to Hoek van Holland; R. Iliemstra te Gent; C. Buiten te Arnhem,; J. Wijkstrn te Driebergen; J. Smit te Rotterdam; C. A. van Duijn te Delft; L. P. Al. van do Wiel, L. Fokkens, J. F. Zonnevijlle en D. ïtakldcr te Rotterdam; C. Kopmcls te Naaldwijk; AV. Ilartstra to Rotterdam; J. de Groot to Amersfoort; E. Bouwmeester te Rotterdam; G. Bokma te Leiden; J. do Ronde te Delft; D. Raesink te Zutph'en en A. J. K. Kooij te Rotterdam; tot kom mies 2c kl., de kommiezon der 3o klasse: K. Alook te Gramsborgen; P. J. de' Bio to Valkenswaard en A. Pol to Niemv-Schoo- nebeek; tot kommies tc water lo kl., do komm. t. w. 2o kl, II. Klein, a. b. van stoomboot Zeemeeuw. Verplaatst ingang 1 dezer: B. Nool, rijkski. 3e kl. ,van kr. Dordrcch't (i. en. a.) II. P. Knijpers, id., van kr. Simpeiveld (tijd.) naar kr. Dordrecht (i. en. a.); G. E. (tijd.) naar kr. Simpcldvclu; .T. A. Simons, id., van kr. Afaastricht (d. b.) (tijd.) naar kr. Maastricht (d. b.). Ingang 16 dezer: J. Jansons, komin. 3e kl., van Grevcnbicht naar Vlodrop (Stn.); II. AVoldring, id., van Vlodrop (Stn.) naar Grevenbicbt. Ingang 1 Jan.: J. II. Hubens, komm. lo kl., van Ravenstciu naar 's-IIcrtogen- bosch; J. Al. Jassen, id.., van Boxtel naar Ravenstein; C. Michielscu, komm. 2c kl., van Nijmegen naar Zevenaar; B. ,T. Schaap, id., van Togelcn naar Boxtel. Ingang 1 Alei: II. Kruize, komm. lekl., van Vicrvcrlaten naar Haren. Eervol ontslageningang 1 AlaartN. A. van ürongelen, koimn.-ontv. le Glane. (Wkbl, v. d. Adin. d. dir. bol., enz.) Bij Kon. Bosl. van 10 dezer is J. 0. C. Bouma, ontvanger, der directie belastin gen en accijnzen te Wijk bij Duurstede, op zijn verzoek, met ingang van 2-1 dezer ontheven van zijn tegenwoordig beheer. Bij Kon. Besl. van 10 dezer zijn, inge volge de Weduwen wet voor de ambtenaren 1S90 en de wet van 2 Juli 1898 (Stsbl. no. 1G7), de navolgende pensioenen verleend, als aan: G. II. Valstar, weduwe X. A'. Schuit, verificateur bij 's Rijks belastingen, 1CG2; C. Vaaiburg, weduwe 11. IL Visser, kom mies 1ste klasse bij 's Rijks belastingen, f447. Flnnntie,o! nieuws. De minister van financiën maakt bekend dat op 11 Dec. bij de betaalmeesters ia kas wasf 3,254,064.45l/2 b. dat op denzelfden dag door de Nederl. Bank, inge volge art. 14 bis van haar octrooi, aan 's lands kas een voorschot was verstrekt ten bedrage van f11,819,692,63l/2 c. dat op den genoemden datum in omloop waren schatkistpromessen tot een bedrag van -f 2,000,000 00 (»Stct.") VLAARDINGEN, 44 December Bij Kon. Besl. van 4 dezer is, met ingang van dien datum nan A. G. Mnlié, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als voorzitter der plaatselijke commissie voor de ongevallenverzekering te Vlaardingen, ingesteld bij het Koninklijk besluit van 26 November 1902 (Stsbl. no. 202) benoemd tot voorzitter dier commissie, P. van der Grijp, onder toekenning van eervol ontslag als plaatsvervangend voorzitter benoemd tot plaatsvervangend voorzitter dier commissie, J. W. Alaassen, lid van den raad der gemeente Vlaardingen, VLAARDINGEN, 44 December. Op de Vischmarkt te Rotterdam zijn voor de con- sumtis afgekeurd twee vaten baring, afkom stig van C. v. D., alhier. De vaten zijn naar deze gemeente teruggezonden. Gemeenteraad. Vergadering van den Rand dezer gemeente op Dinsdag 24 December a.s. des namiddags 2 uur. De Commissaris der Koningin in de Provincie Zuid-Holland heeft benoemd tot lid van de Gezondheidscommissie te Schie dam, de heer D. R. Gerhardl, directeur der ambachtsschool aldaar. Zilveren jubile. Do heer J. II. v. Wcslendorp J.Dzn. herdenkl den 24stcn dezer den dag, waar op hij zich vóór 25 jaren, bier als apo theker heelt gevestigd. Dit ter verbetering van oen vroeger bericht. Voor het examen als assistent-apotheker te Rotterdam gehouden, is heden gestaagd de heer J. Ris Jz, alhier. De heer A. ter Horst, directeur der Che mische fabriek alhier, is benoemd tot lid der commissie, welke een onderzoek zal in stellen naar het bestuur der gasfabriek te Zutphen. De Vereeniging A lberding Thym" alhier, zal op Zondag en Maandag (2e eri 3e Kers dag) een uitvoering geven in liet gebouw van den R. K. Volksbond, waarbij zal wor den opgevoerd »Aan Göd en Koning trouw" drama in 3 bedrijven van dr. J. E. H, Menter. Zooals wij gisteren hebben gemeld, heeft do scheimvcrceniging „St. Alichael", on- (lerafdeeling van den R. K, Volksbond, alhier, Zondag een eersten en tweeden prijs op een concours behaald. Ter eerc daarvan waaide gisteren on heden de vlag van hot gebouw, maar halfstok. Politie. Do politie brengt aan de ingezetenen in herinnering lo. dat het schrobben der straat alleen geoorloofd is op do eerste 4 werkdagen der week, des voormiddags tusschen 8 en 11 uur; 2o. dat hot bij vriezend weder verbo den is de straten of stoepen tc schrob ben, te dweilen of tc boenen, daarover water te doen uitloopen of te gieten, en aan dc straat glazen te wasschcn. Gisteravond ongeveer G uur zou dc zakkendrager L. Kooien met een haak een in de Noordvostgracht liggend schip van den wal stooten; daarbij school echter dc haak uit en hij het water in. Gelukkig waren do brugwachter Nicu- wenburg en een agent van politie spoedig tor plaatse on slaagden dezen or in den drenkeling weer spoedig op den wal to helpen. Hij had enkel een verwonding aan de linkerhand gekregen. De passage over do Koemarktbrug is gistermiddag gedurende eon twintig minu ten gestremd geweest, omdat een aak daar passeeren moest, doch moeilijk tegen het sterk afvloeiende water op kwam. Gisteren is door de politie bij con op- koopcr in beslag genomen een partijtje Louw, daar verkocht door een jongen, doch dat vermoedelijk van diefstal afkom stig is. Door de politie werd hedenmorgen aan gehouden do in hot Algemeen Politieblad gesignaleerde schipper G. v. d. K. Deze betaalde do boele van fl on kon toen weer zijns weegs gaan. Door de politie is gisteren bier auiar het politiebureau gebracht een 14-jai'ig meisje, dat verdwaald bleek tc zijn. Zij kwam van Rotterdam waar zij groot ge bracht wordt door een tante, doch van waar zij was weggcloopen omdat do be handeling daar haar niet beviel; zij was nu op weg naar Amsterdam, om zich daar tc vervoegen bij een vroegere onderwijze- zos. Het meisje is naar Rotterdam terugge bracht. AGENDA. 14 Dec. Geb. v K, en W., Rotterdam, 8 u. De Wognuminers. 44, 45 en 47 Dec Tivoli-Schouwb. Optreden van madlte, Afadeleine, droomdan- seres, 44 en 17 Dec. Gr. Schouwb., 8 u. Rotterd. too- neelgez. De Lelie. ID Dee. Verkooplokaal, 8i/o u. "Vereen. Mlan- deldrijvende Middenstand". Leden vergadering. 15 Lokaal Koite Haven 17, 8 uur, Ds. Bokma.

Schiedamsche Courant | 1909 | | pagina 2