"STAPsSËü^r"^^ Kerk en School. Ned. IIekv. Kerk. Gemengd Nieuws. do samenzweerders van Adipore voor hel Hooggerechtshof te Calcutta, schoot een jonge Bengalees met een pistool een agent Van poli tie dood, die een gnoolo rol had gespeeld in het onderzoek naai' de samenzwering van Mianopore. De moordenaar vluchtte op straat, achter volgd door een bereden poLitie-agent, naar wien hij een bom wierp die echter niet ont plofte. De moordenaar is gearresteerd. BlitS ENLANI). Hofbericht. IL- M. de Koningin-Moeder hegaf -zich heden te 113/t uur naar Reiikum, tot het brongen van een bezoek aati llr. Ms. slich ting Oranje-Nassau's Oord aldaar. liet gevolg hostond uit: freule Van de Poll, hofdame; jhr. De Ranitz, grootmees ter en voorzitter van het Bestuur dei- instelling en graai Van Limburg Slirum, kamerheer. Tevens was het lid van den Raad van commissarissen van Oranje-Nassau's Oord Staatsraad mr. De Ncrée van Babberick, uitgenoodigd H. M. op dit bezoek te ver gezellen. II, AL. keert hedenavond te 7 uur te 's-Grave nil age terug. Van hot Hof. Dezer dagen werd gemeld dat II. M. do Koningin-Moeder tot geneesheer van Haar hofhouding te Soostdijk benoemd zou heb ben dr. Muyskcn, geneesheer to Baarn. Van bevoegde zijde wordt verzocht medo to deelcn, dat dit bericht minder juist is. Een benoeming van dr. Muyskcn als op volger van dr. Greidanus, h'eeft niet plaats gehad, maar wel is dr. Muyskcn aangewe zen als geneesheer voor liet personeel in Hr. Ms. paleis te Soostdijk, terwijl ver schillende andere doctoren optreden als genceshecren van het personeel van Hr. Ms, domein. Dinar ten hove. H. 51. de Koningin gaf gisteren een di ner voor "de burgerlijke auLoriteiton,waar aan ©ok H. M. de Koningin-Moeder deel nam. Genoodigd waren: do voorzitter van do beide Kamers der iStaten-Generaal, de 9 ministers, hoofden der bestuursdeparte menten, de vice-president van den Raad van State, de president en de procureur- generaal van den Hoogcn Raad, de presi dent der Algemeene Rekenkamer, de com missaris der Koningin in Zuid-IIollaud, de directeur van Hr. Als. kabinet en de bur gemeester der residentie. Het strijkorkest der Kon. Militaire Ka pel luisterde het gastmaal met een con cert op. Onze Marine. Blijkens bij liet departement van marine ontvangen bericht, is Tfr. Als. pankerdek- sohifi Koningin AVillielmiua der Nederlanden, onder hevel van den kapitein-luitenant ter zee P. II. vuil Vooi'thuysen, 2 l dezer te Port-Said aangekomen. („Stet.") Audiënties De minister van Financiën verleent Donderdag '27 Januari, de minister ,van Binnenlandsche Zaken Vrijdag 28 Januari, geen audiëntie. Chef van <len genenden staf. Bij Ivon. besluit van 21 dezer is, met ingang van 1 Februari, in actieven dienst hersteld bij den genenden staf, onder gelijk tijdige benoeming tot chef van dien staf, Hr. Afs. adjudant in buitengewone)! dienst, de luitenant-generaal op non-activiteit, F. H. A. Sabron, van den srcnerakm staf. Eerste Kamer. De leden van de Eerste Kamer der Sta- ten-Generaal zijn thans ter vergadering bijeengeroepen tegen Alaandag 31 dezer, des avonds Sty's uur. Eerste Kamer-verkiezing;. Men seint ons uit Haarlem De Sinten van Noord-IIolland hebben heden tot lid der Eerste Kamer gekozen, ter ver vulling der vacature, ontstaan door het over lijden van den heer S. A. Vening Meinesz, jhr. mr, J. Roëli, oud-voorzitter der Tweede Kamer, met 38 stemmen tegen 32 stemmen op mr. S. de Vries, wethouder van Amster dam. De overige uitgebrachte stemmen wa ren verdeeld als volgt: K. de Boer 4, H. van Ivol 4, C. van Deventer 2 stemmen. Het afileellngsverslag der Eerste Kamer. In het gistermiddag verschonen ufdee- lingsverslag der Eerste Kamer omtrent de begrooting van Buitenlandsche Zaken, wordt den minister hulde gebracht voor zijn houding in zake het Venezuela-inci dent, maar ook als indruk medegedeeld, dat wij door Venezuela worden .bezigge houden, zonder dat door ons een afdoend resultaat wordt bereikt. Onderscheidene leden betwijfelden het nut der Noordzce- entente voor ons land. Aangedrongen werd op een derde Vredesconferentie, doch heter voorbereid. Onder herinnering, dat de le den dor 2o Nedorlandscho Roodo-Kruis- ambulanec in den Zuid-Afrikaanschen oor log, nog steeds onder verdenking van verraad en spionnage staar, waarvoor zij op Ceylon gevangen zate i en door do Nederlandsche regeering nooit een afdoend onderzoek is ingesteld, of die beschuldi ging juist was, werd er op afgedrongen, dat de minister van Buitenlandscfio Za ken, nu in Engeland eon verzoenende po litiek in Zuid-Afrika wordt gevoerd, izou trachten, deze zaak tot klaarheid te bren gen. Bij hol verslag is gevoegd een nota van den heer Van Heeckercn van Keil, ten aanzien dor Noordzee-entente, waarin hij breedvoerig nogmaals uiteenzet, .waarom, zijns inziens, in die entente een stipulatie had moeten zijn opgenomen, zekerheid ge vende, dat do integriteit, casu quo neu traliteit van ons vaderland in geval van een Noord-Europeeschcn oorlog of drei genden oorlog, voortaan geëerbiedigd zou worden. De Belgische missie. Het diner, dat de Belgische gezant ba ron Guillaume en baronesse Guillaume boden ter cere van het bijzondere Beigi- scjhe gezantschap aanbiedt, tolt als gas ten, [behalve de loden dozer buitenge wone zending en van de Belgische lega tie, de minister van buitenl. zaken, jhr. de Alarees van Swindoron; Baron Sir- tcma van Graves tins, grootmeester van Hr. A[s. Huis; Baron van Pallandt Kec' rijnen, oppcr-ceromonicmeester; generaal jhr. v. d. Poll, opperschenker, graaf AAL van Bijlandt, hofmaarschalk van II. AI.; jhr. Van AVcede, hofmaarschalk van II. Al. de Koningin-Moeder, on Baron van As- beck, Hr. Afs. adjudant, toegevoegd aan de missie. Mr. W. F. Tan Leeuwen. De senaat van de gemeentelijke universi teit van Amsterdam, heeft in zijn gister middag gehouden vergadering besloten aan den afgotreden president van curatoren, den oud-burgemeester van Amsterdam, mr. AV. F. van Leeuwen, te vcrleenenhet eere-doctoraat in de staatswetenschap. Greoto en kleine luydcn IIol feit, dat dr. Kuypcr en mr. De Savornin Lohman op het laatste hofbal zijn gezien, heeft blijkbaar oonige ont stemming gewekt bij de kleine anti-revolu tionaire luyden. Die ontstemming uitte zich o. a. door een ingezonden stuk van broeder P. Z. de B. in do antcrev. „Sticht- sclio Courant". De redactie van dat blad verdedigde daarop de hoeren als volgt: AVij hebben wel eens gehoord, dat er op verre na geen tooneelen, voorvallen als op andere bals. Dit neemt niet weg dat volgens onze Gereformeerde opvat tingen het deelnemen aan danspartijen steeds ongeraden is. En verder AVannccr echter mannen, jwien wij ons vertrouwen schenken, cr anders over denken, en mecnon, dat in hun positie de beleefdheid .vordert om al thans zich even te vertoouen, dan wen- schen wij omtrent een dergelijke £aak tc zeggen: „Een ieder zij in zijn eigen gemoed ten volle verzekerd." Het bezoek van II. M. de Koningin aan Amsterdam. In Juli van liet vorig jaar reeds, nam do sereenig'mg „Algemeen Belang", in district V, liet besluit tot versiering van dat district, Ier gelegenheid van liet a.s. Koninklijk be zoek, waarbij Prinses Juliana voor bet eorst in de hoofdstad des rijks haar Blijde ïn- conisto zal doen. Alen meende toen, dat deze gebeurtenis in bet laatste gedeelte van het afgcloopen jaar plaats zou grijpen, doch, zoo als men heeft ervaren, liet bezoek werd uit gesteld. Eu hoewel liet ook titans nog niet officieel bekend is, heeft men alle reden, om aan te nemen, dat in het aanstaand voorjaar Prinses Juliana met haar Moeder Amster dam zal bezoeken. Alet het oog daarop werd gisteravond een vergadering belegd van het cere-comité en het uitvoerend comité, gepresideerd door den lieer mr. H. Smeenge, waarin de plannen werden toegelicht. Het doel van het tech nische comité, dat zich gevormd heeft, is, om de versiering te doen zijn een gehrele hulde van het district aan het Vorstelijk Iluis. Alles kan niet versierd worden (de straatcomité's zullen daarom goed doen, om zich in verbinding te stellen met het uitvoe rend comité), cn daarom wil men op eonijirc centrale punten iets aanbrengen (b.v. bij de hoofd toegangen tot de stad). Twee hoofd punten wil men versieren (Sarplmtipark on Museumstraat) en verder de versierng gelei delijk aanbrengen. Congres voor radiologe on electrleltolt. Bij Koninklijk besluit is, buiten bezwaar van 's Rijks schatkist, benoemd tot gede legeerde der Nederlandsche regcerinp bij het van 13-—15 September 1910 te Brus sel te houden internationaal congres voor radiologie en olcctriciteit, dr. II. E. J. G. du Bois, oud-hoogleeraar aan de Rijks universiteit te Utrecht, thans wonende te Berlijn. Flnantieel nieuw». De minister van financiën maakt bekend et. dat op 22 Jan. bij de betaalmeesters in kas was. ,f 2,981,861.101/2 b. dat op denzelfden dag door de Nederl. Bank, inge volge art. 11 bis van haar octrooi, aan 's lands kas een voorschot was verstrekt ten bedrage vanf 13,307,098.39 c, dat op den genoemden datum in omloop waren schatkistpromessen tot een bedrag \anf 8,000,000.-— (sStct.") "VLAARDINGEN, 25 Januari. Het Onder steuningsfonds onder den zinspreuk jHet Algemeen Belang" hield gisteravond in de 2aal sExcelsior" z'n jaarvergadering. Jaarverslag, notulen en rekening en ver antwoording van den directeur-penningmees ter werden ongewijzigd goedgekeurd. Aan ziekengelden is in het afgeloopen jaar ruim f8000,uitgekeerd. De ballans van bet vorige jaar wees op een achteruitgang van ongeveer f 90,Het aantal leden bedraagt 1428. De ontvangsten in 1909 waren f9235,48, de uitgaven f9325,07. De heer PI. v d. Berg aftredend direc teur werd met bijna algem. stemmen herkozen Heden is in druk verschenen een voorstel tot wijziging der inkomstenbelasting en een overzicht van de resultaten van progressie bij verschillende heffingen, berekendnaar de primitieve kohieren der inkomstenbelasting 1909/10 alhier. Ds. G. J. Hearing van Doidreclit zal 10 Febr. a s. voor de Afdeeling Schiedam van den Ned. Prot. Bond in de Nieuwe Kerk des avonds eene lezing houden over Geloot en Twijfel. „Schiedam Yoorull". Gisteravond had de algemeene leden vergadering plaats van do vereeniging „Schiedam Vooruit", in welke zou wodden beslist over het Bestuursvoorstel tot ont binding der vereeniging. Op uitnoodiging van zijn medebestuurs leden had tie heer v. Bergen AValraven de leiding der vergadering op zich ge nomen. Deze opent de vergadering met een kort woord, waarin hiji zijn leedwezen uitdrukt dat het aantal ter vergadering gekomen loden zoo bitter klein was. Spr. herinnert dan aan het verlies, dat de vereeniging heeft geleden door het over lijden van twee bestuursleden, den lieer T. E. J. Kramers en den heer A'. Gouka, den zoo verdienstelijken voorzitter, beiden krachten, die moeilijk tc vervangen ?ijn. Spr. wijdt een woord van eerbiedige hul de aan hunne nagedachtenis. De Secretaris leest hierna de no tulen der vorige vergadering, die onge wijzigd worden goedgekeurd. Do Voorzitter, mededeclende, dat hij op aandrang van den heer Gouka, zich de benoeming van bestuurslid had laten welgqvallcn, onder voorbehoud, dat dit slechts voor een korten tijd zou zijn, herinnert er aan, dat de vereeniging door gebrek aan de noodigo middelen een moei lijk bestaan heeft geleid, waarom het Be stuur besloot, dit jaar, in plaats van de gewone subsidie van f 1300, ditmaal een subsidie van f2000 aan de gemeente te vragen. Do gewone subsidie zou slechte het middel zijn, om weer een jaar voort te sukkelen, maar met f2000 zou de ver eeniging kunnen toonen, dat zij in het be lang der gemeente wikle en kon werk zaam zijn. Echter, de gemeenteraad wees het verzoek af, niettegenstaande dc krach tige verdediging van het verzoek door don heer B. A'. J. AVittkampf, wien hij daarvoor hulde brengt. Na dit raadsbesluit bleef het Bestuur niets anders over, dan om het voorstel tot ontbinding der vereeniging te doen. Zonder geld kan de vereeniging niet blij ven bestaan. Do heer AViittkainpf vraagt, of er nog pogingen zijn aangewend bij particu lieren om moer steun te verkrijgen; het lijkt hem zoo'n eigenaardig verschijnsel, dat de induslrieelen niet krachtigen steun, verleenen aan deze vereeniging, die toch zoo nuttig voor do gemeente heeft ge werkt en nog zou kunnen werken. -Ook hij betreurt de geringe belangstelling bij' de leden, die daardoor de wapens hebben gegeven in do handen der tegenstanders. De Aroojzittor deelt mede, dat een propagandaccjrnnussie het vorig jaar in dio richting heeft gewerkt, en deze heeft, zooals de Directeur mededeelde, be reikt, dat do contributie met flOO was gestegen. De heer Ilij man meent, dat een ver eeniging, die nog 184 leden, met een contributie van f64G heeft, niet behoeft to worden ontbonden; zij kan gereorga niseerd worden en op kleinere schaal werken, terwijl de vei/houding van den Directeur tot de vereeniging clan dient gewijzigd te worden,, zoodat deze die be trekking als nevenbetrekking kan vervul len. Alisschien is dan nog een geringe subsidie van de gemeente te krijgen. Do Voorzitter betwijfelt, of dit denk beeld uitvoerbaar is. Een dergelijke di recteur zou natuurlijk te veel zijn eigen belangen op den voorgrond stellen, tot schade van die der gemeente. Alen moet nieuwe relaties kunnen opzoeken en niet afwachten, dat die van zelf komen; daar voor is geld noodig. De heer AVittkampf merkt op, dat men over het bedrag eenor subsidie niet moet marchandoeren. Als het gemeente bestuur het nut der vereeniging niet in ziet, bereikt men niets; zag het dit wel in, dan zou het wel de gevraagde f2000 hebben gegeven, i Do heer Slavenburg merkt op, dat bij reorganisatie de nieuwe vereeniging al dadelijk zou beginnen mot een belangrijk tekort, wat een belemmering zal zijn voor het succes daarvan. Do Secretaris leest eon gedeelte voor uit cle circulaire die is verzonden bij de stappen tot oprichting van Schiedam Vooruit. Een noodkreet als toen werd ge slaakt, heeft thans geen raison meor; diq verbeterde toestand is het res ui Laat van het werken der vereeniging. En waar go- wezen wordt op de nadoelen voor do ge meente dio voortvloeien uit de vestiging van nieuwe industrieën hier, daar wijst spr. er, op, dat daartegenover, zeer grooto voordeelen staan, zoojwel directe ..als in directe. Do voorzitter brengt nu het be stuursvoorstel in stemming; de meerder heid der aanwezigen verklaart zich daar tegen, maar, waar de statuten bepalen dat 't voorstel aangenomen is als niet 50 leden zich daartegen vorklaren, en dit aantal niet aanwezig is, moest het voorstel als aan genomen beschouwd worden. Uitvoerig wordt nog gesproken over de wcnschelijkheid om de vereeniging niet te laten verdwijnen, maar ten slotte legt men er zich bij neer, dat devereeniging jzal worden gelikwideerd. De voorzitter zegt, dat de eerste daad daarbiji thans zal zijn het verleenen van eervol ontslag aan den directeur. Dit wordt verleend. 1 Do stappen die noodig zullen zijn om tot een fatsoenlijke afwikkeling der za ken te komen, worden aan het bestuuur ter vaststelling overgelaten, al werden ook eonige denkbeelden aan het Bestuur in overweging gegeven. De heer Zoetmulder wcnscht een enkel woord to zeggen nu tot het ontslag van den Directeur is besloten. Spr. "herinnert zich nog, wat hij heeft gezegg tot den heer de Meijer, toen deze naar de betrekking kwam sollicileeren Gij wenscht die betrekking, maar weet dat ge een grooten ausdauer moet hebben om de vereeniging hier in stand to hou den, want gewoonlijk duren hier dergelijke zaken niet lang. En spr. wil constateercn, dat het leven van Schiedam \rooruit lan ger heeft geduurd dan hij had verwacht cn dat is te danken aan de wijze, waarop do Directeur zijn taak heeft vervuld. Dat het met de vereeniging in den laatston tijd niet ging als het wel moest, maar van den doode niets dan goed, aan den Directeur kan daarvan geen verwijt gedaan worden. De vereeniging was goed voor Schiedam. Als men nagaat wat Schiedam Vooruit in dc 10 jaren van haar bestaan heeft ge daan, hoe zij een anderen geest in de bur gerij heeft gebracht, dan moet men werkelijk wel zeggen dat zij veel tot stand heeft ge bracht. Zeer zeker zullen dan ook allen, die do verdiensten van Schiedam Vooruit inzien, het bestuur, maar vooral den directeur, hart grondig danken en het betreuren dat de Ge meenteraad de subsidie heeft geweigerd. En waren vele leden niet te zeer reeds gebon den, allicht zou de krachtige strijder voor de belangen der vereeniging meer succes helmen gehadbem brengt spr. gaarne hulde. Tenslotte een woord van hulde en dank aan den heer De Meyer, die voor de vereeniging zoo krachtig en zoo lang heeft gewerkt. De heer AV" ittkampf sluit zioh bij de woorden van hulde, door den heer Zoetmulder gesproken, aan. Spr. heeft do vergaderingen der vereeniging wel niet steeds bezocht, maar steeds heeft hij met belangstelling en sym pathie haar werken gevolgd. De directeur was een „zakenman" in den goeden zin des woords, hij deed zijn werk niet als ambte naar, maar als koopman. Daarom spijt het spr., dat de vereeniging Verdwijnt, omdat zij nog heel veel goeds had kunnen doen. Spr wenscht den lieer de Meyer toe dat hij spoedig een hem waardige betrekking zal krijgen en dat het hem in alle opzichten wel moge gaan. De Voorzitter sluit zich aan by de woorden van de beide heeren, die den direc teur hulde brachtenook hij wil dat doen, voor alles wat deze voor Schiedam en voor dc Schiedammers heeft gedaan. Dat de vereeni- ging niet kan blijven bestaan, liet heeft niet gelegen aan den directeur, noch aan liet bestuur. Spr. hoopt dat de heer De Meyer spoedig een andere betrokking zal krijgen, waarin hij een aangonamen werkkring zal vinden. De heer do Afeyer dankt zeer getroffen voor dc woorden van waardecring die de hoeren tot hom hebben willen richten. Daarna wordt de vergadering gesloten. In de Offieieren-Vereeniging zal Zaterdag en Zondagavond een voorstelling gegeven worden met Keijzer'sBioscope, terwijl Zater dagmiddag bovendien nog een kindervoorstel ling zal gegeven worden. Voor nadere bijzonderheden verwijzen wjj naar de in dit nummer voorkomende adver tentie. Hedenmorgen is hier aangehouden een man die ongekeurd vleesch uit Rotte-Am hier binnen veerde. Een gedeelte van het vleesclvwerdgo edgekeurd en een ander deel in beslag genomen tot nader onderzoek. Geveilde en verkochte onroerende goederen. Verkocht22 Januari. Notaris H. B. E. Blaisse. Een woonhuis met schilderswinkel en af zonderlijke bovenwoning en erf, Hoogstraat no. 492, met een gang,uiitkomende aan de Korte Kerkstraat, groot 79 centiare, in veiling f 4000, daarvoor verkocht. Yolksbadhuis. In de week van 17—23 Jan. j 1 werden genomen 228 baden. kuipbaden 16 kuipbaden 32 regen j 16 regen s 153 school 5 ets, kinder s 11 AGENDA. 25 Jan. Evang. Lu Ui kerk, 8 u., Uitvoe- ring Gemengd Dubbel-kwartet 25 s Gr. Schouwb., 8 u. Rotterd. Too- neelgez. Fedora. 25 Tivoli-Schouwb,, 8 u. Voordracht- avond Albert Vogel. De Maecenas Seideravond. 26 Gr. Schouwb., 8 u. N.V. Het Too- neel. De vrouw en het spel. 26 Tivoli Schouwb., 8 u. Lield. uitv Union De driftige kaptein Tic. 26 Soc. Harmonie, Rotterdam, 8 u, Orkest van het Concertgebouw, 27 Lokaal K, Haven 17. Ds. P. Bak'ma. 27 Nutszaal, Rotterdam, u. Sevcik- kwartet. 27 j Tivoli Schouwb., 8 u. Gez. Gebr. A v. Lier. 'n Wereld zonder mannen 29 S. O. V. 8 uur. Uitvoering Gymna- stiek-vereeniging tThor", onderald. van het Volkshuis. 29 Gr. Schouwb., 8u. N.V. HetToo- neel. John Glayde. 1 Febr. Gemengd Koor. Das Lied vonder Glocke, orator, van Max Bruch. 2 Musis Sacrum. 8 uur. Geref. Zangv. ïSoli Deo Gloria". Uitvoering. 3 Volkshuis, Rotterd. Tooneel, dir. Van Eijsden. 5 Soc. deVriendschap, 81/2 u. Jaarfeest Nederl. Bakkersgezellen-vereen. 5 Groote Schouwburg, 8 u Duitsche Opera. Fidelio. 5 en 6 Febr. S. 0. V. 8 u. Keizer's Bioscope- voorstelling, 5 Febr. 5 uur. Kinder voorstelling. 7 Febr. S. O. V. 8 uur. De schelmstreken van Scapin. 14 Oranje-vereeniging. Algem. leden vergadering. Te Rotterdam eiken avond Circus Variété Pflaging en Casino, Coolsingel. Van vergaderingen, bijeenkomsten, con certen, vermakelijkheden, e. d. g. verzoeken wij steeds geregeld rnededeeling, opdat wij die in onze agenda kunnen opnemen. Beroepen te Amsterdam (vac. De Vis ser), dr. J. R, Slotemaker de Bruine, te Utrecht, en (vac. Iloedemaker), ds. D, den Breems, te Rotterdam; te Joure, ds. E. v. d. Berg, te Trieh't. Ger. Kerken. Bedankt voor h'et beroep te Huizen door ds. AV*. B. Renkema te Renkum; te Hondrik-Ido-Ambacht door ds. J. B. Ne telenbos, te Oostkapelle. Hooger Onderwijs. Universiteit te Leiden. Doctoraal examen wetenschap: de Heet mr. A. AL Joekes. •Universiteit te Utrecht. Doet. ex. rech ten: de heer J, AAL E|. Opstelten. Dinsdag don 8slen Februari, des na middags te twee uur, zal de rector-mag- nificus dr. J. Q. Kluyver, ter plechtige viering van den 335sten verjaardag der stichting van do Leidsche hoogeschool, een redevoering houden in het groot auditorium van h'et universiteitsgebouw. Accijnsverhooging. Hoe druk dc belastingambtenaren te Am sterdam, onder wie de accijns van het gedis tilleerd ressorteert, liet hebben gehad door de verhooging van dien accijns, kan blijken, dat 1250 aangiften zijn geschied door perso nen of firma's, die accijns moesten bijbetalen. De daaraan verbonden administratie, werd uit den aard der zaak nog omvangrijker, door dat de juistheid der aangifte moest gecontro leerd worden. Naar bet „N. v. N." hoorde, zijn slechts een vijftigtal gecontrolecrdon geverbaliseerd wegens ontduiking der heffing. Nog een lijk van de d Handel en Nijverheid". Tc Sneek is bericht ontvangen, dat een lijk, aangespoeld bij Molkerum, het over schot is van den dekknecht Johannes v. -i AVal, die in de vorige maand op de „Han del en Nijverheid" zoo om '<t leven kwam. Thans worden nog dc lijken van den ka pitein Kloosterman en vtan den zoon van genoemden dekknecht vermist. Aardbeving ie .s-Hertogenbosch. Op goeden grond zegt de ,,'s-II. Ct." Ie kunnen mededeclen, dat de buitengewoon lievige aardbeving," die Zaterdag op vorschl- lende observatoria werd waargenomen, ook to 's-Hertogenbosch is gevoeld. Door verschil lende personen is onder de ncgenuursche Mis liet uur waarop ook de observatoria dc aardbeving berichtten in de St. Jan de schok waargenomen, die zoo groot was, dn' de zware kopeien luchters, die in do kerk hangen, er door in beweging werden ge bracht. Een werkman die zich beneden in een kolenhok bevond, liccft ook duidelijk on- dergrondsch gerommel gehoord, 't Staat vast, dat een en ander niet is veroorzaakt door eonige dTeuning van buiten, doch dat men hier werkelijk met een aardbeving te doen had. Rijden op rolschaatsen Bij 'den Amsterdam Raad is spoedig een voorstel te wachten, om liet rolschaatsenni' den in de drukke winkelstraten te verbie den. Het rijden op minder drukke punten zou men willen toelaten. Reeds gisteren wer den de rijders door de politie van do trot toirs, zooals op het Rembrtandtplein en het Leidsche plein, verwijderd. lste klasse. 2de klasse,

Schiedamsche Courant | 1910 | | pagina 2