flaüfiol en SetirUV. komen alsof al wat deze afgevaardigde lmd gezegd als lichtzinnige klap, een diplomaat onwaardig, moest worden beschouwd. AVij nemen ten volle aan, dat de Minister een geheel juiste verklaring heeft afgelegd, maar dan rijst de vraag, wie heeft den toen- maligen gezant te Stockholm om den tuin geleid? "Welke intrigue zit daarachter. AVnnt wit gelooven geen oogenblik, 'dat de Zuid-Hollnndscho afgevaardigde te kwader tiouw zoude zijn of lichtvaardig zijn ern stige mededeeling zou hebben gedaan. De zaak is nu een binnenlandsc.be aango- Icgenheid geworden. liet volk dient te we ten wat er gebeurd is onder rijn bewinds lieden on ambtenarenwaardoor de geruchten zijn ontstaan. Nog een opmerking. AVij ucblen bot niet goed dat in liet Parlement gesproken wordt over vreemde souvereïnen, eelijk gisteren i« geschied. Bezigt een Minister zoo vleiende uitdrukkingen om do sympathie van het volk, welke hij daar heeft waargenomen, voor den vreemden \rorst te beschrijven, dan lolct bij daardoor anderen uit lot cri- tiek, tot het opperen althans van feiten waaruit zou kunnen blijken, dat die pcr- soonsvereering niet zóó ontzaglijk groot en niet zoo algemeen is als Zijne Excellentie deed voorkomen. ITot verheugt ook ons, dat, ondanks de nog steeds dreigende Kiintollenkwestie, de vriendschap met Duitschland geheel onge stoord is, maar deswege to meer achten wij liet ncKxlig. dat de Rogeering zich onthoude van uitspraken, die vooral irovaarlijk zouden kunnen worden, wanneer zij tot tegenge stelde meeningsuiting leiden. De persoon van cen vreemden vorst worde in het Parlfr ment Liefst niet besproken noch in gunstigen noch in ongunstigen zin. Godsdienstoefeningen aan boord van ,,De Standaard" heeft zich in een vier tal artikelen: „Aan wal en buitengaats" beziggehouden mot de kwestie der prec- kenbundels aan boord van oorlogsschepen, waarover in de Kamer bij de behandeling dor Marinebcgrooting zooveel is te doen geweest. In den breede gaat zij na de ge. schiedenis van de godsdienstoefeningen aan boord van de oorlogsschepen. A'erderdoet zij uitkomen, dat de spil, waarom de gods dienstocfening aan boord thans draait, de vraag is of men te doen heeft met een kerke lijken dienst, ja, dan neon; dat dit oudtijds wel zoo was, daar loen de Kerk zich niet de. oorlogsschepen recht streeks inliet; maar thans niet meer, en dat thans de manschap aan boord vaneen oorlogsschip op geen manier meer cen tij delijke kerk kan vormen, maar dat ze wel cen gezin vormt. Daarom dan. zou, naar de meaning van het blad, aanboord dier schepen kunnen plaats hebben wat men noemt een h u i s e 1 ij k c gods dienstoefening. Zeer goed kon men zich zegt zij aan boord bepalen tot oen gebed, het le zen van de Wel, lief lezen van een kapit tel uit de Heilige Schrift, hot lezen van de XII Geloofsartikelen, 011 een dankzeg ging om te besluiten. Aroor het openings gebed kon men het Onze Vader nemen, en voor het tweede gebed het van ouds in gebruik zijnde. Kon men daarbij, mits een orgel werd aangeschaft, en er iemand was die het bespelen kon, ook een enkel geestelijk Hot laten zingen,, zoo zou dit stellig het karakter der godsdienstoefening verhoogen. Van den commandant werd dan niets gevorderd, wat hij niet kon doen. AVilde hij na do lezing van het Woord er iets aan toevoegen uil een der vele dag boeken, hij kon dit doen, ook kon hij zelf een kort woorcl or bij spreken. Maar eisch is dit niet. Ook bij de huislijke godsdienst oefening blijft dit veelal uit. Op die manier zou men, zet. bot blad ten slotte uiteen, van heel do keuze van preekenbundels, waaruit nu de moeilijk heid opkwam, vanzelf af zijn. Acht men dat er altijd een toespraak bij zal moeien h'ooron, dan natuurlijk moet, oordeelt bet blad, de Regeering zulke toespraken beschikbaar stellen, ais zij acht, dat met Gods o-ere overeenkomstig zijn en wezen lijke zielespijs kunnen geven. Allen, dan stuit men aanstonds op de moeilijkheid, dat, komt er cen Kabinet van andere rich ting, clit Kabinet van andere meening kan zijn, en andere toespraken, in gewijziguon geest, zou ronddeelen. Dit nu ware zeer onverkwikkelijk, en daarom komt liet aan het blad voor, dat deze wisseling beter te mijden ware, en vanzelf wordt geme den, zoo men zich tot het Onze Vader, do AYet, de Schrift en de twaalf Geloofs artikelen, besloten door het gebed, bepaalt. ALLERLEI. scKelijk lichaam cen deel, dat nooit be driegt. Zooals de h'and is, zoo is de aard van dengene, aan wien zij toebehoort. Be kijk zc dus nauwkeurig, als gij voornemens ijt uw leven aan dat van een ander le kotenen. Bij hot kiezen van eon man, vonnijde men een man met lange, smalle handen. Dit is de hand van cen zenuwachtigen, drukken man. Het bewijst, dat hij wispel turig en niet to vertrouwen is. De vette hand met pufferige vingers, is niet die, welke den trouwring aan cen mooi vingertje mag schuiven. De eigenaar van zulk een hand is lui en zelfzuchtig, Zeer witte handen verraden oen egoïsti sche, in zichzelf opgaande natuur. D<> man met zeer roode handen is haastig gebakerd, vroolijk en sanguinisch van temperament. Het is een uitstekend vriend, maar een middelmatig echtgenoot. Een harde, dikhuidige hand, is clikwlijs het eigendom van een, man, die vorstand mist en die langzaam en flegmatiek is. Als de hand of palm zeer hol is, zul do man geen succes hebben in zaken. Een rietwerk van lijnen op de palm, toont een lobberig, lichtgeraakt of fijngevoelig ka- raktor aan. Toekenen van zwakke gezondheid, zijn blauwe, korle, vette nagels, zonder maan tjes. Als de nagels krom zijn als van een kat, is de man wreed en brutaal, Roode, korte, breede nagels zijn toekenen van drift en twistzucht. Niet alleen door den vorm van de hand kan men het karakter aanduiden, maar ook door den vorm der vingers. AVelmecnende menschen, maar dm eiken dag alles in een ander licht bezien, zijn de personen, wier vingers ieder een andere buiging verloonon. Boogvormige vingers of die, welke elkander alleen aan de toppen of aan de basis ra ken, zijn het toeken van bekwaamheid en sterkte van karakter. Do vingers, dienaar achteren buigen, boteekencn vastberaden heid. Als zij rood zijn, dan vertolken zij kiaclit, geestelijk zoowel als lichamelijk. Lange vingers zijn grijpvingers. Een vinger, breed aan den top, verraadt geestkracht. Spitse vingers met gladde ge ledingen belmoren aan cen impulsief, wis pol Ui rig, ongeduldig monseh. Een pink met een verhevenheid aan de basis naai' den buitenkant, beteekenl over bet algemeen een goed oordeel en goede hoedanigheden. Hot is echter niet volstrekt noodig iemands hand grondig te onderzoeken, vóór dat men het beslissende ja of neen zegt. Een blik op iemands duim is voldoende, want de duim verraadt den geheelcn man. De duim is verdeeld in drie dealen, die do drie hoedanigheden typceren, welke de wereld overlieerscbenzie!, verstand en liefde. Als de duim ongelijk ontwikkeld is, en het eerste deel buitengewoon lang, dan wordt de man noch door liefde, noch door versland, maar alleen door zijn bru ten wil geregeerd. Als het middelste lid veel langer is dan bet eerste, overheersebt de rede. Is bel derde lid laag en de duim kort, dan is die man een slaaf van zijn zinnen, geleid noch door zijn wil, noch door zijn vorstand. 0 NB E D R IEGELIJK E KENïEEKENEN. Als een meisje op het punt staat in het huwelijk to treilen, is zij natuurlijk verlangend do karaktertrekken te loeren van den man, dien zij als heer en meester heeft gekozen; zij vleit zich weliswaar met do hoop, hom tamelijk goed to loeren ken nen gedurende den tijd hunner (verloving, maar veel kleine dingen zijn misschien aan haar oplettendheid ontsnapt. Goede eigen schappen en zwakheden kunnen or geweest zijn, die zc niet opmerkte. Man en vrouw zijn gewoonlijk op hun best in de dagen vóór liet huwelijk, en zulke eigenschappen, als slecht humour en drift komen niet te voorschijn in den kor ten tijd, dien zij in eikaars gezelschap doorbrengen. Maar daar ,is aan jhot men,- Sommige insecten nu zijn zeer verlek kerd op die gom, welke zoet en welriekend is, on ze vormt hun hoofdvoedsel. Om dio gom nu te kunnen opslorpen, horen zij een gaatje onder aan die doornen; deze worden op die manier een soort van fluitje, dat, als de wind er in speelt, al naar gelang der grootte van de gaatjes in de doornen, zachte en helle tonen doet hoot'cn. Do regenboom slorpt met kracht de voch- ghoid dor lucht op, en men ziet voortdu rend het water uit zijn stam sijpelen en in rijen van. zijn takken vallen. Dit verschijnsel is zoo belangrijk, dat de grond rond don boom in een waar moe ras is herschapen. Deze boom komt voor in do bossch'en nabij de stad Nogabanda, in Columbia, en werd opgemerkt door den consul dor Vcreeuigde Staten. De inboor lingen noemen hem l'amai caspi, „rogen boom". Do tooverboom komt insgelijks in dc Ver een igrio Staten, in Nevada, voor. 't Is oen phosphorhoudende boom, waarvan men het licht in cen donkeren nacht op een kilo meter afstand kan bemerken.. Ook wordt melding gemaakt van een plant in Brazilië, dio dezelfde eigenschap bezit; 's nachts werpt zij lichtende stralen uit, die haar gansche omgeving verlichten. Deze plant, de Odpó, bewaart haar licht gevende eigenschappen nog verscheidene dagen, nadat zo afgesneden is. DE MUZIEK ALS GENEESMIDDEL. Of de muziek als werkelijk geneesmiddel beschouwd mag worden, is een feit, dat natuurlijk alleen de geneesheoren kunnen beoordeeld!. Dat zc echter in de hoogste mate kalmcerend op herstellenden werkt, zullen velen wol cons hebben opgemerkt In hoofdzaak is het dc rhytmische klank der kerkklokken, welke op iemand, die van een ernstige ziekte genezende is, weldadig werkt. Kinderen zijn in de hoogste male toe gankelijk voor muziekde geestelijk tuin denvarigen kunnen zich zelfs niet aan liaar macht onttrekken. Dat bewees cen geval van zwaar idiotisme, zooals iemand mede deelt, waarin de muziek een grootc rol speelde. Ze kan do woeste aanvallen van een idioten knaap onmiddellijk tol kalmte brengen. Merkwaardiger wijze had deze knaap, die niet in staat was, de meest primitieve ge dachte in woorden uit te drukken, oen zeer fijn muzikaal gehoor en toonde hij het hoo ren van de liederen van Schumann en Schubert grootc vreugde, terwijl een straat deuntje hem in de grootste woede kon doen ontsteken. liet andere geval is eveneens eigenaar dig. Het betreft een psychisch doof kind waarmede gehooroefoningen gedaan wor den; bij het hooren van een loon der piano hield het onmiddellijk met builen op. Hier had de muziek een kal meurende uit werking. Volgons sommige moeders moet do muziek ook een uitstekend middel zijn tegen - honger. Van cen kind van twee maanden wordt verhaald, dat het van honger schrei de, doch door de muziek tien minuten lang werd afgeleid. W ON DE RB 0 0 MEN In de eerste plaats moeten wij daar on der rangschikken den fiuitenden boom. 't Is een boom, die in Nubiü groeit en werd beschreven 'door dokter Schweiii-Turth Do inboorlingen noemen hem, „tsofar". en trekken er een soort gom uit, dio in den handel bekend is als „gedaref'of sennaar gom. De takken van den „Isofar" zijn ge heel met doornen bezet, en in deze doornen bevindt zich oen soort merg, gom, dio door den boom wordt voortgebracht. NIEUWTJES VAN HIER EN DAAR. De eerste vingerhoeden werden in ons land gemaakt. Het grootste deel van hel platina komt uit het Oeral-gebergle in Rusland. In Italië worden als doel van hun da- gelijksch rantsoen, aan de soldaten sigaret ten verstrekt. Er zijn in de Rngolsche taal ineer dan 600 spreekwoorden, welke betrekking heb ben op honden. Alle Poolhonden zijn onder hun haar voorzien van een dikke laag wol. Een Fransch physioloog heeft ontdekt, dat bijna allo misdadigers grootc ooren hebben. Er zijn viermaal zooveel woorden in dc Engelscho taal dan in de Fransche. Men schal het aantal personen, dal in Duitschland met de een of andere branche van muziek dc kost verdient, op 150.000. Een molshoop heeft altijd vier of vijf uit gangen onder den grond. Door oen van deze kan de bewoner zich altijd overtuigen of er gevaar dreigt. Ei- kunnen nu glazen huizen van zeer sterke samenstelling gebouwd worden. Glasfabrieken in Silesië maken glazen stee- nen voor alle soorten van gebouwen. Slroo, in blokken geperst, en hard ge noeg om als plaveisel te dienen, wordt tot dit doel in Warsaw, Polen, gebezigd. De nienschen verwonderen zich overliet mechanisme van hot menschelijk lichaam met zijn 422 heendoren en 60 slagade ren. Maar vergeleken met den karper is do mensclt nog heel eenvoudig van samen stelling. Deze merkwaardige viscli brengt niet minder dan 4.386 beenderen en spie ren in beweging, lederen keer, dat hij ademhaalt. Hij heeft 4320 aderen, om niet te sproken van zijn 95 spieren, is een attest van zijn doktor, dat zijn neus alleen maar bevroren is." AFDOEND MIDDEL'. „Ja," vertelde do teruggekeerde Poolrei ziger, „eens scheelde bet niet veel, of wo waren bevroren. Tot ons geluk echter (hij zond cpn nadenkenden blik naar 't pla fond), „hadden wo de tegenwoordigheid win geest oen gloeiend gesprek te begin nen." VERDACHT. Bezoeker: „Waar zit toch' tegenwoordig de sigarenhandelaar Meijer, die anders iederen avond hier kwam?" Kastelein: „Dat weet ik ook niet. Twee weken geleden kocht ik nog duizend siga ren van hem, en sedert dien lijd heb ik hem niet weer gezien." COLLEGA'S. Een jong getrouwd paar zou cen reisje naar Londen maken. Mijnheer gaf zijn vrouwtje natuurlijk eerst de zoo noodige inlichtingen: hij was er al meer geweest, en 't is daar cen eerste veroischto op dc zakken te passen. [lot wemelt er van zak kenrollers. Daarom ecu zakdoek niet zoo in 't oog loopend dragen, kindje, er steekt altijd een puntje uit je taschje. Het jonge vrouwtje lachte haar zaligsten kinderlach. Eenmaal in Engeland's hoofdstad aan gekomen, besluit mijnheer zijn vrouw een lesje te geven. Al zijn geld in zijn linkerborslzak ber gend, do cenige plaats, waar hij don schat veilig acht, laat hij, in het volle besef zij ner onaanvechtbare voorzit btigboid, zijn vrouwtje te midden van liet gewoel van de acty, ecnigo passen voor zich uit loo- pen, om dan met voel handigheid haar zakdoek niet alleen, maar ook haarporlc- monnaie uit liet weer openslaande taschje te halen. Verheugd over zijn 'list, laat hij beide voorwerpen in zijn linkerborstzak glijden, bij zijn geld. Bij zijn geld!... Neen, want hij ontdekt tol zijn groolen schrik, dat hij zelf gerold is. Hem, den model-reiziger, den voor- zichtigen man, is al het reisgeld ontstolen. Alet een verwensching op dc lippen, blijft Lij staan. Een hand wordt hem op den schouder gelegd. AVnt is dat? Zou hel politic zijn, die hem voor cen berocpsdief Loudt? Dat ontbreekL er nog maar aan. Schuw, met de uitdrukking van den op hoi (ciclaad betrapte, kijkt hij op. Een vreemdeling neemt den onberispe lijken Imogen hoed af en overhandigt hem dc gerolde portefeuille, vertrouwelijk Huis terend: „Hier is uw eigendom terug, (let was een vergissing. Toen ik u nazag, ont dekte ik, dat we collega's zijn." Vriendelijk groetend, verdween de vreem deling daarop onder de menigte. ANECDOTEN. „AVordt ge hier, zoo buiten af, veel las tig gevallen door landloopers?" ,,0, neen, niet in het minst. Ik heb aan do poort een bordje laten aanbrengen, waarop slaat: „AVij zijn vegetariërs, maar onze hond is het niet." NIET ZOO DOM. Conducteur: „Zeg eens, boertje, hier mag niet gerookt worden." Roer: „Ik rook nie." Conducteur: „Maar je h'ebt toch je pijp in je mond." Boer: „Joa, en ik hè mien klompen aan die voet, en toch loop ik nie." Kiln,„Waarom is jo aanslaande vandaag niet hier?" Martha: „Ik heb ongenoegen mei hem gehad Ella: „Als hij nu eens niet terugkwam?" Martha: „Maak je niet ongerust, zoo lichtzinnig springt hij niet met mijn geld om," HET ALLERNIEUWSTE. Zij: „En wanneer denk jo vandaag van je luchtreis thuis te komen, mannetje?" Hij (luchtreiziger): „Dat weet ik niet zoo precies, schat; maar je hoeft niet op tc blijven. Leg den huissleutel maar in den dakgoot." BELANGRIJK GETUIGSCHRIFT. Bezoeker (van cen vergadering cener gc- heelonthoudersvereeniging)„Wal is dat voor oen geschrift, dat daar in een IJjst aan den muur hangt?" Lid: „Ja, weet u, onze voorzitter heeft een zeer opvallend rooden neus, en dat YÖOR DAMES. DE SLEEP. Sedert de sporl ook onder do vrouwen zooveel aanhangsters heeft gevonden, se dert de vrouw turnt, tennist, roeit, fietst en haar auto bestuurt, heeft dc voelvrijc rok zijn zegetocht door de wereld aan gevangen. In den beginne beschouwde men deze nieuwigheid eonigszins met wan trouwen, maar spoedig heeft men er zich aan gewend, zoodat. ons heden cen spoit- liovende dame in oen lange japon heel vreemd zou toeschijnen. Steeds is do voet- vrije rok korter geworden, hel kortst wordt hij cchLcr gedragen door de moderneAme- rikaanschen, de meest sport!ievenden al ler vrouw on. Den doktoren kwam de voet vrije rok in hun strijd tegen den sleep zeer tc pas. Do sleep werd als de straalvogende bacii len-verzamelaar gebrandmerkt, on men kon reeds verwachten,, dat hij, in den hart go- daan, uit de wereld zou verdwijnen. Maar hij verdween niet. Ifoo gemakkelijk, prac tised en hygiënisch do korle rok ook is, hij voldoet niet aan liet verlangen der vrouwen om kostbare stoffen in mooi sluitende vouwen te drnpceren cn daar door de schoonheid van baar eigen gestalte te verhoogen. De sleep is verouderd sedert de dochters van Karot don Groole cen door haar vader in 't geheel niet ge billijkte luxe huldigden, is de sleep niet meer uit de kleerkasten der meergegnede en voorname dames verdwenen. Tot de 42de en 13de eeuw werd hij steeds langer, zoodat de dames hem gemakshalve over den arm droegen. Toen in de 46de eeuw de zware Vcnetiaansche zijde en brokaat- stof haar weg door Europa maakten, wer den do slopen uil dat kostbare materiaal saamgestcld en gingen deze dikwijls van moeder op dochter, ja, zelfs op kleindocb Ier over. Zulk oen sloop had, zooals zich denken laat, -een zeer respectabel go- wicht, .waarom bij dan ook door pages moest worden gedragen, zooals nu nog bij dc hoffeesten plaats heeft. Rij gebeurtenissen van bijzondere bctec- kenis moesten adellijke dames den sleep barer vorstin dragon; zoo dwong o. a. Na poleon zijn zusters, don sleep van Jose phine le dragen, waarin ze zich met woede in hot hart schikten, alleen daar toe gedwongen door zijn ijzeren wil. Wanneer tegenwoordig do voetvrijo rok in bot sportleven en op de straat mot volle recht Ret overwicht behoudt, toch blijft de sloep in den salon en in de bal zaal don hoofdtoon voeren. De sleojp ver leent aan een feestgewaad, van welken vorm ook, dop. stempel van ware pracht En wanneer ook vele stemmen zich toren hem zullen verheffen, oen "deel der vron! welijkc sekse zal hom steeds blijven dv. gon, n.l. dio .dames, welke haar groo'|c voelen er mee kunnen bedekken. VOORRONDERE^ DE BRTJ1D A''AN DEN JONG EN-KONING. (Vervolg.) In dien tnssehontijd zeilde. Jacobus recht op het dod af, zonder in 't minst tc ver- inoedcn, dat or een slag geleverd weul. En 'zoodra hij1 geland was in een kleine Fransche haven, kleedde hij zich als cen dienaar en zond alle ridders op één na weg, wiens bediende hij voorgaf te wezen, Zij gingen eerst naar Parijs, waar U cobus en zijn vriend uitgingen en allerlei prachtige kleeren koelden en vccrenvoor de koppen hunner paarden, en oen prach tig geslepen diamant. En waar zij j„ Parijs heengingen, wees het volk hen na cn zei: „Daar gaat de koning van Schot land en zijn vriend 1" Maar zij verstonden weinig Fransch en begrepen dus niet, dat men hen herkend had. Ar and aar gingen zij naar ATmdome om Maria op te zoeken. Jacobus was dol op avonturen, en evenals de prinses had hij waarschijnlijk voel tooversprookjes gelezen zoodat hij besloot Maria vermomd to zien! Do twee jongelui gingen dus, nog in hun reispakjes gesloken, naar een kennis op hot platteland, waar zij wisten Maria te zullen aantreffen. Hier begaven zij zich onder do menigte, maar Maria had in het geheim naar Schotland gezonden om een portret van Jacobus, en toen zij dos den knappen, blonden jongen zag, wist zij, dat het do koning was. Maria was even stoutmoedig als zomooi was; zo stapte dus naar den jongen ko ning toe cn sprak: „Sire, als het Ihe Majesteit behaagt, zou ik graag willen, dat u met mij of met mijn vader spmk. Ik hen Maria van Vendom o." .Tacobus keek op cu zag do schitterende oogen, het donkere haar cn do roode wan gen zijner aanstaande bruid. AVel was hij met haar uiterlijk ingenomen, maai', eer lijk gezegd, vond hij baar vrije maniervan optreden niet aangenaam. Toen nam Maria den koning en diens vriend mee naar hel kastcci van baar vader, en, loen zij zich gestoken hadden in de mooie kleeren, die zij in Parijs ge kocht hadden, kwamen zij naar beneden in de groole bal van het kasteel, waar ter hunner eer een schitterende partij werd gegeven. En men deed niets dan vroolijk zijn en lekker eten en muziek maken. En toen de jongen-koning zich aan tafel zette, werd er oen troonhemel boven zijn hoofd geplaatst. En iedere kamer, waarin hij zich begaf, was vervuld metde heerlijkste en wclriekendste geuren, en zijn bed was behangen met cen kleed van zui ver goud, dat mooier was dan alles, wat hij ooit in Schotland gezien had. Hij bleef gedurende drie weken in Vendomo en gaf Maria vele kostbare geschenken. Hij' be wonderde haar zeer en vond baar erg lief. Fm daarom vroeg hij Maria ten hu welijk en werd aangenomen. Den volgenden morgen vroeg stegen Jacobus en zijn vriend te paard cu ver trokken van Vendome om zich naar het paleis van koning Francis te begeven. Toon zij liet koninklijk paleis dicht wa ren genaderd, ontmoetten zij den zoon van den koning, die hen onmiddellijk herken de. Zij stapten terstond af, en de jonge prins nam don koning in zijn armen en kuste hem. ,,0, Jacobus, goede koning Jacobus, boe kan ik u ooit dankbaar genoeg zijn, dat ge mijn vader van zijn vijand verlosl hebt!" riep dc prins. (Slot volgt.) Uïtlotingon. LOTEN STAD ANTWERPEN, 2 van 1903. Trekking 10 Fabr. -- Betaalbaar 1 Maait IS seriën: 2571 4792 5132 7452 8884 13207 18303 22960 03467 37638 29853 30725 30873 31817 3*3298 33923 39145 399S1 Serie 7-152 no. (5 fr. 25,000; serie 2571 no. 8 fr. '1000; serie 39415 no. 15 Sr. 500; serie 2571 no. 21 en serie 27038 no. 2, oik fr. 250. De volgende elk fr. 200. Serie -171)2 no. 5; serie 13207 uo. I}®- rie 18303 no. 2; serie 18303 no. 3; serie 18.303 nu. 211 serie 23407 110. 4; serie 23167 no. 13; serie 234G7 no. 23se? 27038 no. 22; smie 29853 no. 4; serie 30725 no. 16; serie 30725 no. 10; SP? 30725 no. 21; serie 30725 no. 23; se? 30725 no. 25; serie 30873 no. 4; sera 30873 nu. 23; serie 31817 no." 2serie 31817 no. 3; serie 3329S no. 22. De volgende elk IV. 150. Serie 7452 no. 13; serie 8884 no, 8, serie SSS4 no. 21; serie 13207 no. 12; se rie 18303 no. 7; serie 22986 no. 23; serf 23167 uo. 14; serie 27038 no. «se? 27038 no 8; serie 2703S no. 9se? 27G38 no. 10; serie 29853 no. 20; se? 80725 no. 3; serie 30873 no. 3;S0? 31817 no. 6; serie 33298 no. 12; so? 33923 no. 0; serie 394 15 no. 2s«'ic 39415 no. 4; serie 39984 no. 8. De overige nos, vervat in bovenstaand6 seriën met fr. L10, OORLOGSSCHEPEN.

Schiedamsche Courant | 1910 | | pagina 10