EEN LEUZE kaste van beroepspolitici verhindert. Dat is misschien het ergste euvel in de poli tiek: het toenemen ,van het aantal men- schen, die van de politiek leven, (lelijk de zaken nu staan, is dat binnen zekere grenzen niet geheel te vermijden. Noemt echlev dit Java ad too, clan word! de po liticus langzamerhand niets flto een 'za kenman, die do politiek gebruikt om zelf direct geld te verdienen, gelijk b.v. in de Vcreenigdo Staten van Noord-Amerika veel voorkomt, of om door de politiek zaken te maken, gelijk in Parijs niet weinig moet gebeuren. Nu schrijve men .niet al deze euvels op rekening van de politiek. Wij zijn vast over tuigd, dat de toestand nog veel ernstiger zou worden, de demoralisatie "eed" krach tiger zou werken ats men zich een volks vertegenwoordiging kon denken los van po litiek, waar iedere afgevaardigde een soort kameleon zou zijn, die door handige be loften en veel voorzichtigheid Kamerlid ware geworden. Doch! aan den anderen kant, doet do politiek hier ook wel ecnig schoon minder kwaad, doordat zij do macht van enkelen in hun verbond groeier maakt. En nu is daartegen maar één mid del. Dat niemand de neus ophale voor de politiek. Dat ieder het als een verplichting tegenover den staat gevoele, dat hij van zijn opvattingen in de politiek getuigenis aflcgge. En dat niemand kome met do dwaze redoneering, dat hij er geen vor stand van h'eeft en het liever aan ando ren overlaat, omdat zijn stem tocli niet meetelt. Redeneerden allen, die niet direct voor politiek gevoelen, zoo, dan zaten wij al heel spoedig in toestanden, die met Ameri- kaansch nog veel te slap gekarakteriseerd zouden zijn. Neen hot is wel degelijk de plicht van eik burger dit, is geen vorkiezings- frazo om zich' voor het staatsbestuur to interessecrca en te zorgen, dal hot ge wicht van zijn stem meegeldt, dat hij zijn duit wol degelijk in het zakje doet. liet is een natuurlijk gevolg van do uit breiding van bet vorkeer, de vermeerdering van do leeskunst, do ontwikkeling van de drukpers eu do grafische kunsten, dat men toestanden ontmoet, die tot de conclusie zouden brengen, dat onze tijd er meer een is van hot uithangbord dan van den dcgc- lijkcri voorraad in den winkel, rnoer van het getuigen dan van liet doen. Zoo ontmoet men niet zelden groote, indrukwekkende leuzen, van de „waarheid waarvan men iedereen overtuigd acht, om dan even daar na tot de ontdekking to komen, dat die overtuiging maar peer oppervlakkig is en dat de meest eenvoudige neiging om naar die overtuiging te handelen, ontbreekt. Een merkwaardig geval, waarin zicli dit verschijnsel voordoet, vinden wij in de be weging voor betere woningtoestanden. „Do slechte woning ziedaar de vijand, die het alcoholisme bevordert, do immoraliteit in de band werkt, de moraliteit verhoogt, de uithuizigheid bevordert, liet gezinsleven aantast." Waarheden ais Jcooien zou men zoggen. En inderdaad allonvcge worden veld tochten geopend, moties aangenomen, re devoeringen gehouden, pnz,, enz. Aten is verder gegaan. ,\Ien heeft wetten gemaakt om betere woningtoestanden in liet loven te kunnen roepen. Organen geschapen, die op de .woningen hebben toe te zien. in één woord or is een groote, algemeenc beweging om do woningtoestanden te ver beteren. Nu spreekt hot van zolf, da! niet met één slag alle woningen zijn to verbeteren, dat hier een ontzaglijk werk verricht moet een waarzegster van Europcesche beroemd heid. Do faam had madame Ziska zelfs in Portdalo bekend gemaakt, want zij ad- verteorde op ruime schaal en ook de nieuwsbladen van Bristol maakten recla me voor haar. Miss Quin, een oprecht godsdienstige vrouw, beschouwde waar zeggerij als een heksenkunst: loei: was zij niet in staat aan de sterke verzoeking weerstand te bieden. Zij moest weten of de predikant haar liefhad, ja of wen. Eindelijk bevond zij zich in een groot, donker vertrek, flauw door kunstlicht ver licht. Zwarte gordijnen, versierd met de teekens van den Dierentuin, in goud ge borduurd, waren stevig dichtgetrokken, om vooral iederen zonnestraal buiten te slui ten; een dergelijke portière hing voor de deur. Op oen rond zwart tafeltje stond een vergulde kom. benevens oenigo andore der- gelijko sieraden. Terwijl miss Quin moest wachten bekeek zij al deze dingen mot zekeren schroom. Itoe kan men de atmos feer noemen, welke in deze kamer h'eersrh- te? Er was aan alles iets geheimzinnigs, geen onkel geluid van buiten drong door tot de ooren van de zenuwachtige oude jongejuffrouw. Plotseling hoorde zij een diepe stem deze woorden spreken„Doch ter, wat wilt ge van mij? Spreek! en vrees niets." Niettegenstaande deze geruststellende woorden schrikte miss Quin vreeselijk, zij kon met moeite een gil weerhouden. Op den groeien stoel, tot nu toe onbezet, zat een stevige vromv met donkere, schitte rende oogen. Madame Ziska droeg een avondtoilet van zwart satijn. Raar dikke, goedgevonn- worden alvorens men in werkelijkheid ook maar één stap vooruit is. Niemand kan dus verwachten, dat in één of zelfs maar in twee jaar hier een radi cale en verstrekkende verbetering zal zijn ingevoerd. Ook. bij de grootste vlijt en flinke doortastendheid en Nederland komt op dit gebied tegenwoordig niet achteraan - kan het slechts voetje voor voetje gaan. Men zou dus mogen verwachten, dat als er maatregelen te nomen zijn om in den overgangstijd tijdelijke verbetering aan to brengen om togeri hot kwaad der slechte woning, althans binnen beperkte grenzen te reageeren, men zou dus mogon ver wachten, dat die maatregelen algemceno toepassing zouden vinden. Niets is jntusschen minder waar. De drang, om hier tijdelijke verbetering te brengen, is geheel gering. En voor zoover nog hervormers van goeden wille hier wil len ingrijpen, vinden zij bij de meest ge- interesseorden weinig begrip, weinig be langstelling voor hun plannen. een voorbeeld. liet is zeker een ideaal, vooral een Noder- landsch ideaal, dat ieder op den duur zijn eigen, vrijstaand huisje krijgt met eeuigen te bebouwen grond daaromheen. Duidelijk gaat de stadsontwikkeling in dio richting: verwording van de oude stratensUul tot een city, waar do „zaken" zijn en daar omheen de tuinstad, waar de woningen in het groen liggen. De reusachtige: her vorming in de vervoermiddelen van de laatste 10, 15 jaar stelt ons in staat zulke steden te houwen en gemakkelijk do groo- tero afstanden af to leggen, die daarin zullen zijn af te leggen. Intusschen van vandaag op morgen gaat deze ontwikkeling niet en nog vele jaren zal hot duren, voordat ieder zijn eigen plekje grond h'eeft Men is dus op het idee gekomen, om in den overgangstijd voor de stadsbewoners buiten do bebouwde kom der stad kleine buUcntuiiüjes aan te leggen, waar de bewoners der muffe huisjes in het goede jaargetijde de frisse he lucht kunnen krijgen, flic voor hen een groote behoefte moet zijn. Philanthropic behoeft dit niet te zijn. Kleine lapjes zijn goed koop te leveren. Een Hutje, een prieeltje, een klein tentje is daar betrekkelijk ge makkelijk te maken. En zoo kan men dan op eenvoudige wijze een lnchtkuuroord scheppen, waar licht en lucht zullen zijn to krijgen, waar men licht, gezond tuin werk zal kunnen doen, waar men zijn eigen aardappeltjes kan verbouwen, wat mooie sierplanten kan zaaien, kortom, een cen trum van eenvoudig en gezond levensgenot voor li'et huisgezin kan maken. Waar bo vendien zieke leden van het gezin een luchtkuur kunnen doormaken, reconvales centen genezing kunnen vinden en de kin deren een frisscho gelaatskleur kunnen krij gen. Het idee beveelt zichzelf aan. Tiet ligt geheel in do lijn van de. goedc-woning- heweging en is gemakkelijk te verwezenlij ken. En zelfs wanneer men do. bedoeling er van beperkt, wanneer men alleen direct hygiënisch wil optreden, voorkomend zoo wel ats genezend, wanneer men een plaats wil hebben, waar hloodarme kinderen wat zonlicht kunnen krijgen, lijders een rust en ligkuur in de frissehe lucht zouden kun nen doen, reconvalescenten zouden kunnen aankomen zelfs wanneer men de zaak opvat als een goedkoop sanatorium voor de niet direct-welgestelden, zou men op zijn vingers kunnen narekenen, dat in iedere stad op elke 10,000 rncnschen toch ion minste 50 te vinden zouden zijn, voor wie zulk ecu bui ten tui ut je van hel hoogste belang zou zijn en die het gemakkelijk zouden kunnen jnrichten. En toen men hoort er bijna niet van. Reu zoo gemakkelijk te vcrwezenlijke idee, dat zooveel heil zou kunnen geven, alléén al uit een medisch oogpunt, blijft in verre de armen waren tot aan den elleboog bloot, aan den linkerarm droeg zij een gouden (of mogelijk een verguld koperen) slang met oogeu van smaragd (misschien wel van glas). Zij had zwart haar, dat los was gekapt, een scherp gelaat, dat wèl beschouwd iets onaangenaams en som bers had. Haar neus was groot; haar dikke bloedioode lippen vormden een scherpe tegenstelling met de doodelijke bleekheid van haar gelaat. „Ik... ik... had u niet hooron binnen komen I" stamelde de bezoekster. Dit was niet zeer verwonderlijk, want de waar zegster was door een valluik in den grond binnengekomen. „Spreek en vrees niets!" herhaalde ma dame op kalmeerenden toon. ,,U is gekomen om in de toekomst te lozen en ge hebt wijs gedaan. Laat mij uw hand zien 1" „Ik... ik kan niet meer dan twee pond betalen," zeido miss Quin zenuwachtig. „Laat mij uw hand zien, dochter," her haalde de waarzegster. Zij wilde niet twis ten over de belooning, want zij was in derdaad zeer tevreden met het aanbod. Na vluchtig de hand van miss Quin be keken te hebben en lmar gelaat aan een meer zorgvuldig onderzoek te hebben on derworpen, leunde madame Ziska in lmar stoel en glimlachte bemoedigend, „Uw hand is heel interessant om te be- studeeren," zeide zij. „Ik kan er veel van uw verleden in lezen, maar daar hebt. ge niet veel aan. Wat wou u van mij we ten?" Miss Quin was zeer bedeesd, toch' had madame weldra alles vernomen omtrent weg de meeste steden onvenvezenlijkt. In een h'eel enkele geval is de inrichting tol stand gekomen, gelijk onlangs weer op kleine schaal in Amsterdam. En hoort men elders van pogingen in deze richting, dan verneemt men er dadelijk bij, dat dc inrichters een groot gemis aan belangstel ling in deze zaak bij de meest belangheb benden gevonden hebben. Nu goloovon wij natuurlijk wel, dat niet overat do zaak met. de noodige voorzich tigheid wordt aangepakt. Een juist inzicht in de hygiënische beleekenis van zulke instellingen is nog verre van algemeen en zoo moet men dus, de zaak opzettende, den menschen tegelijk duidelijk maken dat en waarom deze instelling van zoo groot belang kan zijn voor do gezondheid. Boven dien begaat men hiot zelden hier de fout naar buitenlandscho voorbeelden om van werkliedentuinon te spreken. Zeer ten onrechte. De tuinen moeten te huren zijn door ieder, werkman of niet, die niet op andere wijze een grooteren tuin kan krij gen. Doch deze overwegingen vorklaren niet voldoende liet verschijnsel, dat er in Ne derland betrekkelijk zoo weinig belangstel ling is voor deze nuttige, sympathieke en gemakkelijk te verwezenlijken instelling. Evenmin kan men liet tekort aan belang stelling tegenover Duitschland alleen ver klaren door er op tc wijzen, dat de Duit- schors in hun steden nog veel meer op, in en door elkaar wonen dan wij. Neon do hoofd verklaring blijft voor ons deze, dat de groote leuze dor wening- voibetcring, die men in de politiek voort durend hoort weerklinken, en die ook bij den Noderlandschen wetgever sympathie iieeft gevonden, nog niet geheel en al, werkelijk, en in jiaar geheoie beteekenïs door het grootste gedeelte van ons volk begrepen wordt. Ingezonden Mededeelingen. Hoe gij vergiftiging door urinezuur kunt opmerken. Wanneer overvloedig urinezuur zich in mv lichaam begint op te hoopen, zult gij spoedig opmerken, dat iedere weersverandering uw gestel aandoet, cu dat gij u op vochtige, ne- \elige morgens loom, dot en prikkelbaar ge voelt. Uw spieren worden dan stijf en rheu- matisch Gij krijgt wateigezwellen onder de oogen en in de enkels. Gij hebt pijn in de lendenen on zijden, en een ellendig gevoel in uw rug, vooral des morgens hij het ontwaken. Misschien krijgt gij ook stoornissen met de urine, neerslag of graveel in uw water. Deze verschijnselen duiden erop, dat nog erger kwalen in aantocht zijn, want hoe lan ger het urinezuur niet wordt verminderd, des te meer vergiftigt het uw gestel, en wanneer het overvloedige niet" spoedig door de nieren wordt uitgedreven, gaat gij lijden aan lenden jicht, waterzucht, ontsteking van de blaas, .graveel, steen, rheumatiek, bloedvergiftiging, on zullen uw nieren cel na cel vernietigd wor den en laten zij het levengevend eiwit ont snappen. Foster's Ruapiin Nieren Pillen staan de nieren op een zachte wijze bij in hun grootsch werk om hot overvloedige urinezuur af te loeren en om het lichaam te zuiveren van de niergiften, die zoovele mannen en vrouwen zwak, ziek en moedeloos maken. Wij waarschuwen togen namaak en maken u erop attent, dat op iedere doos de handteo- krning van James 1'oster voorkomt. Dc échte Foster's "Rmrpijn Nieren Pillen zijn te Schie dam verkrijgbaar bij de lieeren Kappelhof ITovingh. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel h 1.75 voer één of 10.-- voor zes doozon. kapitein Baldwin en den predikant, be halve hun namen. Zij hoorde ook van do erfenis en waarom miss Quin aarzelde do vermeerdering van haar inkomen bekend te maken. „U wou welen of de predikant uw liefde beantwoordt, ja of neen?" vroeg ma dame kortof. „Welnu, dat kan ute weten komen." Zij wierp een weinig po cd er in de verzilverde kom, roerde er in met een ivoren stokje en boog zich over den in houd hoen. Miss Quin huiverde. Zij twijfelde geen oogenblik meer: madame Ziska beoefende de zwarte kunst. Na ecnige oogenblikken begon madame te spreken, nog steeds over de 'com heen gebogen „Do predikant heeft u lief!" verklaarde zij; „maar hij is arm en aarzelt u zijn lief de te bekennen. Hij voelt zich zeer droe vig en eenzaam, want hij is bang dat u met den kapitein zult trouwen." Miss Quin uitte een kreet van genot en bloosde hevig. „Nu zal ik zeggen wat u doen moet," ging madame voort en zij schoof een klein laadje in de tafel open, waaruit zij een fleschje te voorschijn haalde. „Dit fleschje bevat een liefdedrank, dien ik u, voor slechts één pond verkoopen wil, omdat uw ge zicht in mijn smaak valt. Gewoonlijk kost het vijf pond, want het is oen zeer kost baar mengsel en de toebereiding duurt jaren lang." „Een liefdedrank 1" fluisterde miss Quin. „0, ik ben hang, dat het niet goed is daarvan gebruik te maken." „Het zal hem den moed geven om uw ALLERLEI, DE KIN. Do menscheiijko kin is wol de studio waard, daar zij het karakter even duidelijk verraadt als de lijnen der hand, en daar ieder zijn kin zichtbaar draagt, is het ge makkelijk, haar te onderzoeken. De tango, smalle kin behoort aan een poëtisch temperament en verraadt e,m ge brek aan vastheid van doel, zekere buig zaamheid van karakter, zoowol als fijne bewerktuiging. De vierkante kin daarentegen bewijst groote kracht, zoowel als vastheid en vol harding in het nastreven van een bepaald doel en het uitvoeren der denkbeelden, die een levendige geest heeft ontworpen. Een rondo, kleine kin, is het teekon van een genotzockcnden aard, die nog ver meerderd wordt door de aanwezigheid van een kuiltje daarin. Dit schoonhcidsteekcn, dat zoovele vrouwen bewonderen en zelfs benijden, geeft echter coquetlorie aan en verraadt, dat haar bezitster gaarne verwend wordt en verzot is op bewondering cn lof. Ongelukkig bewijst zulk een kin lichtzinnig heid van temperament en wispelturigheid, hoewel aan den anderen kant moet wor den vermeld, dat do eigenaars daarvan hoogstwaarschijnlijk lang zullen leven, go- zond zijn en in geval van ziekte spoedig zullen herstellen en weer gezond worden. De breede kin is liet eigendom van hen, die ruim begaafd zijn met aangeboren waardigheid in adel en karakter.'Wanneer deze kin echter niet dik is en, zooals moestal, vergezeld van dunne lippen, dan heteekent ze wreedheid. De middelsoort kin, vooral wanneer ze een gleuj] in het midden heeft, verraadt een vroolijk, levendig karakter, dat onder gewone omstandigheden niet gedrukt wordt, maar geneigd is, den lichteren kant der dingen te beschouwen dus wel de meest poëtische onder Je kinnen. Zoo deze kin echter gepaard gaat mot een vooruitstekende onderlip, dan wijst ze op zelfzucht, brutaliteit cn zelfs laagheid, zoodat hierdoor alle andeie hoogere en edele karaktertrekken worden teniet ge daan. DROOMEN IS NIET ALTIJD BEDROG. Een Weener schoenmakersjongen droom de van drie nummers. Om ze te kunnen koopen, wilde hij van zijn meester een paar gulden leenen, maar kreeg ze echter niet. Nu moest de jongen van een klant twee gulden incasseeren; deze gebruikte hij voor den inzet en won werkelijk 8000 guldon. Overgelukkig gaf hij zijn meester do twee gulden terug en wilde er nog 200 gulden aan toevoegen als rente voor de onvrijwillige leoning, de meester nam het niet aan en verlangde de geli'eele winst; de zaak kwam voor het gerecht, maar de meester zag zich! zijn oiscli ontzegd. DE KLEUR DER OOGEN. Blauwe oogen verraden coquotterie, grij ze oogen waardigheid, verstand en uitste kende redenaarstalenten; zwarte, een harts tochtelijk, levendig temperament; bruine loederheid en trouw; groenachtige oogen daarentegen valschheid cn twistzucht. GEDULD EN ONGEDULD. Het geduld is een mooie, zeldzame bloem, het ongeduld daarentegen een woekerend onkruid; zoo drukt men Het poëtisch uit, maar goed bezien is hét geduld een deugd, die ons leert met kalm gemoed dat tc ver dragen, wat tegen onze natuur is, lijden, pijn, ongemak, zorg, mislukking, kortom alles, wat onzen wil weerstreeft. Het ongeduld daarentegen is een opstand hand aanzoek te doen," antwoordde ma dame. „Welk kwaad steekt daarin? U be hoeft niets anders te doen dan er een wei nig van in zijn thee te mengen als li ij u een bezoek komt brengen. 'Vijf pond is de prijs van dat fleschje, maar ik geef het u voor één pond." Miss Quin stak een bevend handje uit. „Geef het mij," zeule zij opgewonden. Tien minuien later zat zij in den tlice- s al oil in 'de Cornstroot, tegenover haar gezonde, flinke nicht, mot deri liefdedrank in haar taschje, Freda babbelde vroolijk over hetgeen zij voor do winkels had zien ■liggen en at met jeugdigen eetlust een massa kleverige koekjes. Miss Quin was een weinig afgetrokken; langzamerhand kreeg zij echter haar gewone opgewekt heid terug en zij begon berouw to krij gen over de buitensporige uitgaaf van drio pond. Eigenlijk gezegd geloofde zij niet, dat do tooverkunst de stoommachine had overleefd. In de prozaïsche omgeving van den banketbakkerswinkel, met liet ge luid van handolsdrukto in haar ooren, verflauwde langzamerhand do herinnering aan madame Ziska's akelige, geheimzin nige tooverkunsten. Gedeeltelijk mag lïaar herstel toegeschreven worden aan Freda's eetlust; zij ging steeds voort met hot eten van koekjes en taartjes. Ecnige dagen daarna kwam dc predi kant een visite maken in hot witto huis. Freda was niet thuismr. Baggs wist dat zij dien middag een tennismatch' had, zoodat Hij zeker was van oen tète-A-léte met haar tante. Hij had onderzoek gedaan tegen lijden en onaangenaamheden, een brok, dat ons van dit lijden cn deze on' aangenaamheden niet bevrijdt, maar int» gendoel het zwaarder en ondraa«liiW maakt. Het geduld verlicht inderdaad allo onaangenaamheden, in welken vorm zij 0n? ook mogen naderen, en het ongeduld ver ergert ze. 'Waarom is er desondanks zoo weini» geduld en zooveel ongeduld in de wereld? liet antwoord is gemakkelijk te vindon- om geduld te verkrijgen, moeten wij ons oefe nen in zelfbeh'eersclring en vorloocheninc van eigen uil, wij moeten onze natuurlijke neigingen onder strenge tucht houden on zo trachten te b'ehcersehen. Dit is niet gemakkelijk, wie den strijd begint, die weet er ook van te verhalen dnt zoo gemakkelijk do met moeite gewon nen heerschappij over ons zelf" Hooi ziekte, lijden en zorgen weer verloren gaat dat de kostbare schat van hot geduld ge! knakt wordt als een zwak riet, als de storm der wederwaardigheden over om komt bruisen, cn dat die sch'oone dernnl zeer moeilijk te veroveren, maar ge makkelijk te verliezen is. Wie in geregelde omstandigheden, zon der zorgen, regelmatig van den oenen dag in den andoren leeft, wie door het gelul begunstigd wordt, zal, zooals van' zeil ^preekt, niet zoo door ongeduld bestormd worden, als hij, die een drukkend, opwin dend beroepsleven voert, wien geldzorgen, ziekte, lijden in don oen of anderen vorm naderen,; on tocli kunnen wij zeer dikwijls do opmerking maken, dat juist menschen, dio het lot met ongeluk en harde beproe vingen overstelpt, geduldiger zijn, dan do door het geluk verwende. JAPANSCHE SCHOLEN. In voorname kringen in Japan doet men de jonge meisjes op een soort hoogere burgerschool, waar geschiedenis, aardrijks kunde on talen (Engelseb! en Fransch) onderwezen, worden, evenals hij ons, ook literatuur en kunstgeschiedenis, doch waar het hoofdvak liet schrijven is. In Japan geldt een vrouw, dio niet mooi schrijven kan, als niet voornaam. Verder loert zij do kunst om haar lichaam to verzorgen, bloemen tc kweeken, leert uit chrysanten rozen, uit bloeiende takken van vruchtboomen kunstige guirlandes en ver sieringen te maken. Haar oogen lecroii de kleuren juist te kiezen en te mengen. Zij leert liet koken cn koekblikken, en elke week gedurende den driejarigen school tijd noodigen de jonge meisjes haar vrien dinnen uit op de in de school bereide thee. Zij leeren er ook piano- on koto- spelen. Do koto is liet Japanschc nationale instrument. Naast deze scholen zijn er in Japan een menigte Fransche en Amorikaansche kloos terscholen. BEGIETEN VAN KAMERPLANTEN. Bij liet groote belang van het begieten, der kamerplanten, is het noodzakelijk, dat dit werk door een en denzelfdcn persoon verricht wordt, en dat niet héden deze, morgen een ander do planten hegiet. Ongelukkig wordt bij het begieten dikwijls geen onderscheid tusschen de planten ge maakt. Niet zelden is het een vaststaande regel, dat do planten iederen dag of om do twee dagen zonder uitzondering bego ten worden; er wordt niet naar gevraagd of op een bepaalden tijd oen pot nog nat genoeg is, terivijl do andere gedurende dien tijd reeds tc droog word. Dc planten worden regelmatig op zekere tijden begoten. Dan is het geen wonder, dat verscheidene planten, die een groote b'eh'oefto aan. water Hebben, in den tussclien- tijd spoedig van dorst vergaan, terwijl an dere letterlijk gedood worden door een overmaat van water. naar het testament van de overledenpoet- tai'ie, on was tot hot yorstandige besluit gekomen, liever met miss Quin te trou wen dan mot haar mooie nichtje. Dit wijze besluit had hem zonder twijfel een halve nachtrust gokost; want miss Quin was dan toch negen cn dertig jaar en zag daar ook wel naar uit. Het duurde een poosje voordat miss Quin dc kamer binnenkwam. Zij Bield zich rustig cn bedaard, cn niemand zou zeggen hoe zenuwachtig cn geagiteerd zij was, want het liefdedrankje hield zij krampachtig in do linkerhand. Zij was van plan liet tot den laatstee, droppel toe aan haar bedcesden bewonderaar loc Ie dienen, ofschoon zij er njet veel goeds van verwachtte. Want zij was tot de over tuiging gekomen, dat madame Ziska niet veel meer was dan oen bekwame kwak- zalfster. Zij was in gemoede overtuigd, dat men in vroeger tijden, toen do Bijbel geschreven werd, had kunnen toovcien, maar dat de geheimen der Zwarte Runs aan het tegenwoordige geslacht waren overgeleverd, daar twijfelde zij sterk aan. Zij was wol van plan hot 'drankje toe je dienen, maar enkel cn alleen voor de grap en omdat, zij er nu eenmaal drio pond voor had betaald aan madameZis'a „Wat ziet u bleek vandaag!" zeide zij vriendelijk, terwijl zij om de thee scheko. ,,U'h'eeft toch niet slecht geslapen? Baggs drukte Haar de hand cn zuchtte erbarmelijk, „Voor het aanbreken vanden dag had ik nog geen oog dichtgedaan. „Ach, wat spijt mij dat!" fluisterde miss Quin. 1 Baggs zuchtte, want hij had juist op

Schiedamsche Courant | 1910 | | pagina 10