Koningin Einins. Reuter seint d.d. 15 dezer uit Londen: Koningin Emma heeft den dienst in de Nederlandsche keik in Austin friars bijge woond. Prins Hendrik In Engeland. Z. E. II. Prins Hendrik gaat den 17den dezer des avonds naar IJ muiden en vertrekt den lSden dezer des morgens met tlelleoms- kerck naar Sheerness. Aankomst aldaar on geveer 4 uur 's namiddags. De Prins gaat dan door naar Londen, waar hij blijft tot den 21sten a Dien dag gaat hij naar Esher, Clerment Ilouse, en blijft daar tot den volgenden ochtend en vertrekt dan naar Sheerness, om 'met do 1 lecniskerck een tocht langs de Schot- sclre kust te maken. De terugkomst van den Prins te Umui- den is bepaald op 25 Mei, 's avonds. Dien avond of den volgenden dag gaat Z. K. II. naar Amsterdam, on den 2den Juni zal hij naar het Loo terugkeeren. Z. K. II. de Prins zal, als vertegenwoor diger van 11. 31. do Koningin bij de begra fenis van koning Edward, worden verge zeld door kolonel graaf Schimmelpenninck, - adjudant van li. 31. de Koningin, en lui tenant ter zee 2e kl. Bijl de Vroo, adju dant van Z. K. H. Corps diplomatique. De heer J. de Neeff, gezantschapssecre taris van België te 's-Gravenhage, is aan gewezen om tijdelijk do function van zaak gelastigde van België te Athene te vervul len tijdens liet verlof van den Belgischen gezant aldaar. Audiënties De gewone audiëntie van den minister van oorlog zal op Donderdag 19 dezer niet plaats hebben. Ridderorde. Bij Kon. besluit van dezer is benoemd tot commandeur in de orde van Oranje- Nassau, mr. .T. Kappeyne van de Coppello, kantonreehler-piaatsvervanger in het kanton Amsterdam (tweede kanton), wonende te Amsterdam. Ouderscheiding. Bij Kon. besluit van 12 dezer is aan -Jen sergeant der infanterie van het leger in Nederlandsch-Indië A. J. R. !e Bron de Vexola (algemeen stamboek no. 43540) toegekend de aan de orde van Oranje-Nassau verbonden eere-medaille in zilver, en zulks ter zake van zijne verrichtingen bij de militaire actie in West-Nieuw-Guinea in de jaren 1908 en 1909 Rechterlijke macht. Bij Kon. besluit van 13 dezer is, met in gang van 1 Juli aan mr. C. H, Q. van Strjjen, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend uit zyn be trekking van griffier van den Hoogen Raad der Nederlanden, onder dankbetuiging voor de in rechterlijke betrekkingen bewezen diensten an benoemd tot griffier van den Hoogen Raad der Nederlanden, mr. E. van de Velde, thans substituut-griffier bij gemeld college. Bij Kon. besluit van 12 dezer is aan mr. J. A. Tellegen, op zjjn verzoek, met ingang van 1 Juni, eervol ontslag verleend uit zijne betrekking van kantonrechter te Groningen. De voorzitter der Tweede Kamer. Hit Den Haag wordt aan het Nwsbl. v, h. N. gemeld, dat de heer Van Bylandt het voornemen heeft met het einde van dil zittingsjaar, wegens gezondheidsredenen, zijn ambt als voorzitter der Tweeds Kamer neer te leggen. L. J. S. Tan lompen, f In den ouderdom van 72 jaren is te 's-Gra venhage overleden de heer L. J. S, van Kem pen, oudste firmant van de bekende fabriek van zilverwerken enz. te Voorschoten, oud-lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal voor 's-Gravenhage, en oud-lid van den llaag- schen gemeenteraad, in welk college hjj zich steeds bijzonder interesseerde voor de ver- traaiing der residentie, speciaal voor den aan leg van parken. Hoewel de heer van Kempen het gezicht miste in de laatste jaren dat hij aan het open baar leven deelnam, volgde hjj steeds met groote belangstelling de discussiën in den raad en nam hij nog meermalen aan het debat deel. Statenverkiezingen. Do r.-kath. Kiesvereeniging te 1/fiden heeft voor hot Lidmaatschap der Provinciale Sta len in de plaats van, het aftredend lid II. Paul (lib.) den hce.r J. A. Bots (kath.) lid van den Leidschcn gemeenteraad, candidaat gesteld en zal voor de vacature-den Jloutcr den candidaat der anti-revolutionairen overnemen. De r.-k. Kiesvereeniging te Dordrecht heeft, besloten, bij de verkiezing voor de Provinciale Staten geen eigen candidaat te stellen, maar den door de anti-rev. to .stollen candidaat over te nemen cn krachtig voor diens verkiezing te ijveren. Te Gorinchem zijn van nnti-rev. zijde de heeren J. 3V. Alokking, te Gorinchem, en B. L. A. Ductz, te Leerdam, voorloopig candi daat gesteld voor do Prov. Staten in dat dis trict. R.-K. Kiesvereenïg-Ingon in Znld-ïïollartd De algemeene {vergadering van den Prov. Bond van R. K. Kiesyereenigingen in Zuid-Holland zal in Den Haag worden ge houden op Zondag 29 dezer. Behandeld zal worden, naar het „Centr." meldt, het volgende oritwerp-ndjvies De Provinciale Bond van B.. IC. Kios- vereenigingen in Zuid-Holland, in haarjaar- vergadering bijeengekomen overwegende, dat Bel voornaamste belang bij de a.s. Staten-verkiezing is het behoud van do meerderheid tier Rechterzijde in de Eer ste Kamer der Sinten-Generaal; dat daarnaast ook het Provinciaal be lang eischt, behoud eener anti-liberates meerderheid in de Provinciale Staten, waardoor oen vertegenwoordiging al er ver schillende partijen in het College van Ge deputeerde Staten is gewaarborgd adviseert den aangesloten Kiesvereenigingen, het daarheen te leiden, dat tusschen de par tijen tier Rechterzijde overeenstemming worde verkregen in dien zin, dat in allo stemdislricten hij eerste stemming gemeen schappelijke Candida ten worden gestold. Verder staal op de agenda het volgende voorstel Gorinchem Js het wensc.helijk, dat onze kiezers meer ingelicht worden. ov*cr den aard en den historischon ontwikkelingsgang onzer politiek, voor zoover zij naast en tegen over die der andere partijen staat, opdat deze inlichtingen moge strekken tot leid draad voor het stellen van eigen Candi da ten." Zich houdende aan een vroeger ingeno men standpunt, vermeent het Bondsbestmu de behandeling van dit voorstel te moe ien ontraden. Oefeningswedstrijd „E. Iï. B, O." Tijdens de Groene Kruis Jubileums tentoon stelling cn congres, te houden in het park ,.Tholi" te litiecht, September 1910, zal een oefoningMvedstiijd in het verleencn van eerste hulp hij ongelukken plaats vinden. Doel van dezen oefeningswedstrijd is: hij ons volk de idee ingang te doen vinden, van welk een groot belang hert, is, overal wunr dnartoe gelegenheid bestaat, ten allen tijde een gioep van personen ter beschikking te heb ben, die in staat zijn, met gebruik der een voudigste hulpmiddelen spoedige en voor het oogonblik afdoende hulp te verleencn. Hoewel in verschillende gemeenten in ons land sedert jaren cursussen worden gegeven in het verkenen van 13. IL. B. O. en de Staais- commNsie in het belang van het verleencn van eerste hulp bij bedrijfsongevallen dat streven krachtig steunt, mcenen ondergetockenden dat een ocfoningswedstrijd in 13. II. B, O. van gioot paedagogiseh nut kan zijn. Aangemoedigd door het welslagen van don eersten oefennigswedstrijd in li)OS, welke ver bonden was aan tie Tentoonstelling lloode Kruis en Reddingswezen te 's-Gravenhage, achten bostunrderen de „Groene Kruis Jubileums-Tentoonstelling", waar een groot aantal personen uit alle gedeelten van ons land samenkomt, een geschikte gelegenheid, om (Jour het houden van een wedstrijd Imvonge- noemd dool te dienen. Voor de gewone afdceling worden beschik baar gesteld gouden, zilveren en bronzen me dailles. Voor de eere-afdeeling een zilveren lauwer krans. De medailles worden het eigendom dor winnende vereenigingde leden der winnende groepen ontvangen een herinnerings-mcduillo, vermeldende den naam der groep en den prijs. De houders van den eereprijs moeten dezen, zoo dikwijls het eomitë dat noodig ooideelt., verdedigen (in dezen wedstrijd liet ITaagsche brandweerpersoneel). De naam der winnende vorocniging wordt met de namen der deelne mers steeds vermeld. De eens-prijs berust bij bet bestuur der winnende vemmiging. Houdt deze op te bestaan, dan geeft zij don eere prijs nan liet comité terug. Vrouwenkiesrecht. De Vereeniging voor Vrouwenkiesrecht zal op 10 Juli een buitengewone algemeene vergadering houden te Middelburg. VLAARD1NGEN, 17 Mei. De inspectie over de verlofgangers der militie zal alhier worden gehouden op Maandag 6 Juni a.s., des voormiddag3 te 10l/2 uur, in de Stads school. VLA AROLNGEN, 17 3Iei. De christelijke hnrmonieveivon. „Sursum Coala", directeur de heer Adr. <1. de Maarc-, behaalde gisteren op het nationaal concours te Dordrecht den 2cn piijs in de 2e afdceling. De /.augvereen. „De Stem des Volks", di- leclotij- de heer 31. Groonevekl, behaalde op hef concours te Nieuwenhoom in do derde af dceling den 2en prijs. LAARD1XC1F.N, 17 31ei. Gisteren zijn alleen aan liet station alhier 3824 plaats kaar ten afgegeven. Rekent men daaibij, dat niet minder roi/jgers van de balie Sehied. dijk ver trekken, dan bewijst, hot, dat velen van het heerlijke Pinksterweer gebruik hebben ge maakt om eens uit te gaan. VLAARDINGEN. 17 3Ici. In de „Har monie" vierden Zondagavond de muziekver- etniging „Voorwant Is" haar 5-jarig, en de aid. Vlaardingen der Ned. Ver. van Glas- en Aardewerkers haar 8-jarig bestaan. Als feestredenaar trad op do heer 8. P. Baart van Delft. Verder verleenden medewer king de zangvereemging „De Stem des Volks", de tooneelverceniging „Kunst en Strijd," terwijl „Voonvnats" zelf de feestvie ring opluisterde met de noodigc muzieknum mers. Tot. slot werd een bal gegeven onder lei ding van den lieer 31. L. v. d. Sloot van Schiedam, zoodat het reeds morgen was voor dat men, en in opgewekte stemming, uiteen ging- VLAARDINGEN, 17 Mei Vrijdagnamiddag werd door den keurmeester van vleesch in den winkel genaamd Rott.Slagersver. 40 K.G. ongekeurd en "voor de comsumlie ongeschikt vleesch en dienzelfden avond nog 410 K. G. gevonden. Het afgekeurde vleesch is vernietigd en tegen den houder van den winkel proces-verbaal opgemaakt. (N, Vi.Crt) STADSNIEUWS. Vergadering van den Raad dezer gemeente op Dinsdag 24 Mei 1910, des namiddags 2 uur. Feest werf dnsto. Naar wij vernemen heeft de burgemees ter, dr, 31. A. Brants, Zaterdag óp de werf Gusto een bezoek gebracht om den heer en mevrouw Smulders te compfimen- teeren. Naar wij vernemen heeft de burgemees ter, dr. 31. A'. Brants, het huis, waarin hij woont, Tuinlaan 80, verkocht aan den heer P. Loopuijt, die van zijn vroeger voornemen, om elders te gaan wonen, is teruggekomen. De m.mnenzangvereoniging „Inter Nos", directeur de heer Bern. Diamant had ter gelegenheid van haar 5-jarig bestaan een concours uitgeschreven van mannen- en gemengde koren. Dit concours heeft Zaterdagavond en do beide Pinksterdagen plaats gehad. Daarbij heeft de mannonzangvereoniging „Zang en Vriendschap" van hier (met 4 tegen 1 stem) den 4en prijs A in de 2e afdce ling van mannenkoren behaald en het gemengd koor „Polyhymnia" van hier den 4en prijs (algem. st.) in de le afdeeling der gemengde koren. Op de groote internationale tentoonstel ling van pluimgedierte en konijnen, gehou den to Zwkdle, op 14, 15 cn 16 Mei, be haalde de lieer 3V>. C. Gerlaeh alhier op zijn inzending zilver Wyandottes een 2o en 3e prijs. In den Nat, Muziekwe Istrijd 2e Pinsterdag te Bolnes gehouden behaalde het Muz. Gez. ^Oefening baart Kunst" den 2e prijs in de le afd Fanfare, Kwartetwedstrijd 4e afd 3e prijs en Kwartet wedstrijd 2e afd. 3e prijs. Scbledamsch Vrijwilligerskorps. Voor liet Sehicdninseh Vrijwilligerskorps was 2e Pinksterdag een nuttige en aangena me dag. Was toch met 2en Paaschdag de af dceling don Briel van Volksweerbaarheid naar hier gekomen om met do Schiedamseiie af deeling in 't strijdperk te treden,, nu was het Schiedamsche korps naar het mooi gelegen den Brie! gegaan. Aangetreden om 8,f uur aan het Doeleplein, marcheerde de jonge afdeeling met tamboers eu hoornblazers langs Boterstraat, Dam, Vlanrdingschen dijk naai' Vlaardingen, om aldaar per boot naar de plaats van bestem ming te gaan, alwaar heel wat Brielenaars, waaronder vele militairen, op behoorlijken af stand de manoeuvre volgden. Oolc werden en kele hoogore militairen op de fiets opgemerkt,, die met belangstelling de oefening volgden. Nadat te 5 uur „eindigen van de manoeu vre" geblazen was, keerden de beide afdeelin- gon te 0:j uur in den Briel terug. Na een kor ten tijd vertoefd te hebben in de cantine der Brielsche afdeeling, waar de afdeel ingen elkan der opwekten om voort te gaan tot het ver wekken van meerdere belangstelling bij allo Nederlanders in liet doel en streven van de vereeniging Volksweerbaarheid„allen weer baar", wat te vorkrijgen is door de beoefening van gymnastiek, scherm- en schietoef., enz., trok de Schiedamsche afd., uitgeleide gedaan door de Brielsche afd., na een „tot weerziens" naar de boot, welke te 7.10 uur vertrok. Nate Vlaardingen aan wal gestapt te zijn, werd we- doiorn in opgewekte stemming de marsch. naar Schiedam aanvaard, waar men te 9| uur aam kwam. Op de Groote Markt werd de troep ontbonden. S. Y. V. Ter gelegenheid van het zesjarig bestaan der Sc-hicdamsche Voetbal Vereeni ging was Zaterdagavond in do Vriendschap een feestavond georganiseerd voor do leden met hun 'dames en donateurs. Omstreeks 8!/a uur werd de vergadering geopend door den voorzitter. In 'tkort schelste hij den vooruitgang der vereeni ging, financieel en ook moreel. Den dona teurs werd dank gebracht voor hun mede werking en hun op liet hart gedrukt de S. V. V. zooveel in hun vermogen was te steunen, waardoor het mogelyk zal wor den do leden aan verschillende zaken, die goed zijn voor hun ontwikkeling, te laten deelnomen. Dank werd gebracht aan allen die hebben, medegewerkt tot hot welslagen van den internationalen wedstrijd. De se- riowedstrijden hebben niet dat genoegen gegeven wat or van verwacht word, deels door Verhindering van verschillende clubs, deels door het ongunstige weer. Aan den heer Scholte werd dank gebracht voor het beschikbaar stellen van den tweeden prijs. Voorts werd besloten oen Elftalcommissie to benoemen, en een reserve-elftal samen te stellen. Verder werd b'esloten h'et terrein, niet in gebruik te nemen vóór 30 Augustus, op welken datum de Oranje Vereeniging hot terrein in gebruik zal nomen. Voorts werd hot voorstel, om de zusterverecniging „Hor mes", alhier, geluk te wenschen met haar opnamo in do eerste klasse der N. C. B., met applaus begroet en aangenomen. Nadat allo aanwezigen voorzien waren van verfrisschingen, werd begonnen aan do afwerking van h'et zeer amusante pro gramma. Vele voordrachten hebben de aan wezigen doen schaterlachen. Den heer De Leur zorgde voor goede muziek. Tot on geveer drio uur in den morgen bleven al len genoeglijk bijeen. Pinksteren, B eerlijk' zomerweer Heeft de Heide Pink sterdagen tot gunstige uitgaan-dagen gestem peld, en vooral de tweede Pinksterdag is daarvoor door talloozen gebruikt. 'Zoo ging er een extraboot van Rotter dam en Schiedam naar Oostvoome, waar op meer dan 500 passagiers medegingen die een heerlijken dag hebben doorge maakt aan den Noordzeekust 3taar toen was ook de M-eugde voor de meesten daarmee over, want een ge weldige dikke mist was uit zee komen op zetten en, toen de passagiers aan boord waren gekomen, deelde de kapitein mede, dat hij in dien dikken mist niet kon varen. Velen spoedden zich' toen naar de tram van do Rotterdamsche Tramweg 3Iaat- schappij, een stoomtram, die, zoo als men weet, de Hollandsche eilanden met Rotter dam verbindt. Te 9 uur zaten de reizigers in de tram, die echter eerst te lO'/i uur vertrekt 10 rijtuigen vormde deze tram en te 12>/i uur aan de Rozenstraat lo Feijenoord aankwam. Onder de reizigers in deze tram waren er echter velen, die nu nog een wandeling to maken hadden naar Schiedam, Vlaardingen en zelfs naar 31aasland, zoodat die half in den nacht pas aan hun bestemming zullen zijn aan gekomen. Het mcercndeel der passagiers echter heeft den nacht op de boot door gebracht en zijn hier vanmorgen omstreeks éi/i aan liet Hoofd aangekomen. Onder deze passagieis waren, naar wij hoorden, een paar meesterknechts van branderijen, die de sleutel der branderij in Hun zak hadden, zoodat het personeel eerst na inklimming aan het werk kon gaan. Of het slot van deri mooien Pinksterdag wel prettig gevonden zal zijn, valt be zwaarlijk te gelooven. Blijkens het overzicht van de opbrengst der rijksmiddelen werden aan accijnzen ontvangen: in April 1910 f4,596,607.90 tegen f 4,448,630.94Va in April 1909; in de eerste 4 maanden van 1910 beliep dit f 19,351,37G.921/2 'tegen f: 1.8,141,417.851/2 in dezelfde periode van 1909. Luchtsport 3faandag 16 3fei hield do postduivenvereo niging „De Luchtsport" een kasvhiolvt van Berlijn, afstand 608 IC,31. De duiven werden te 5 uur in vrijheid gesteld en bereikten de hokken als volgt: P. v. d. Klink, 3.10.24; idem 3.10.45; idem 3.12.30; 31. Bonman 3 20.4; J. llulhoven 3.42.2; F. v. d. Klink 3.42.19. Zondag is door de politie alhier te 's-Gravenhage aangehouden de 22-jarige J. v. d. T„ verdacht van Donderdagnamiddag 1.1, een rijwiel, dat voor een café aan de Hoogstraat alhier stond, te hebben ont vreemd. Hot rijwiel was is in den Haag voor fl.0 verkocht en werd daar in be slag genomen. In de Van Oldenbarneveltstraat te Rotter dam is van den slagersjongen D. v. H., te Schiedam woonachtig, een rijwiel gestolen. Geveilde en verkochte onroerende goederen. Verkocht: 14 Mei, Notaris W. J. A. Roldanus Een winkel- en woonhuis, met afzonderlijk bovenhuis, erve eu open plaats aan de Gröoto Markt no. 5, groot 158 centiaren, met recht van uitgang naar de Nicmvstraat door de gang, in veiling ƒ4600, verkocht voor ƒ5000. AGENDA. 47 Mei. Circus, R'dam 8 u. Ned. Operette Ens. De Graaf van Luxemburg. 47 en 20 Mei. Rotterd Diergaarde, 8 uur. Kon, Scherpsch. Bart Verhallen. 49 Mei. Groote Schouwburg, 8 u. Concert. Stafmuziek Kon. Scherpschutters. 23 Kantoor Vennootschap, 2 uur. Al gem. Verg. aandeelhouders N. V. v. Deventer's Glasfabrieken Schie damDelft. 24 s Gemeenteraad Schiedam, 2 uur. 29 s Rolt. Dierg. 21 u. Concert Staf muziek 4e Reg. Inf. Het Stedelijk Museum aan h'et Doeleplein alhier is eiken Woensdag yan 2 tot 4 uur voor het publiek opengesteld. Kunst en Wetenschap. Zangwedstrijd van tinier Nos". Door de 31a rmmizangvereeniging „Inter Nos fe Rotterdam, werd. ter viering van haar 5-jarig bestaan een wedstrijd voor mannen- en gemengde koren uitgeschreven, welke Zaterdag, Zondag en 3Iaandag inde Groote Doelezaal gehouden Werd. De jury voor de Mannenkoren Weid. sa mengesteld uit do heeren L. F. Brandts Buys, Velp; Bernard Diamant, Rotterdam; Karei .j I;unm, Venlo; IL van NieuWen- hoven, Breda, en A. B. H. Verh'eij, Rot terdam, terwijl In de jury voor de ge mengde koren de heer Van NiouWenKoven vervangen werd door mevrouw Annie Lanï- brechts—Vos, Rotterdam. Een groot aantal gouden, verguld zil veren, zilveren en bronzen medailles Wer den door belangstellenden beschikbaar ge steld, waaronder o. a. de groote bronzen medaille van Iï. 31, de Koningin en die van Z. K. H. Prins Hendrik en een zil veren van li, 31. do Koningia-Moeder, 'een gouden van do gemeente Rotterdam, enz. Voor do eere-Wedstrijden waren respec tievelijk door do Ned. Kiosken-3Iaatschap- pij en door een aantal kunstvrienden een zilveren lauwerkrans beschikbaar gesteld. Reeds Zaterdagavond bij het concours der derde afdeeling mannenkoren bleek do belangstelling zeer groot. De zaal wr heel bezet. j In deze aideeling dongen 12 vr--n-J gingen mede. 1 De prijzen werden toegekend als y.u.l le, voig. zilv. mod. cn f100, Cone-Mi,' Rotterdam; 2e, V. Z. 3L en f50, E;rt Rotterdam; 3e, V. Z. 31. en f25, Vi'har' ding, 's-Gravenhage; 4a, zilv. medaille' Aurora, Rotterdam; 4i>, zilv. med., D00) en voor 't Volk, Dordrecht; 5e, zilv' Excelsior, Delft Zondagmiddag werd Het concours det tweede aideeling mannenkoren gehouden Daaraan namen 10 vereenigingen deel - In deze aideeling werden de prijzen als volgt toegekend: le, V. Z. 31. en f 150' Caeciüa, Tilburg; 2e, V. Z. 31. en f75 Inter Nos, Teteringen; 3e, V. Z. 31. en fh) Zanglust, Dordrecht4a, zilv. med., Zanó en Vriendschap, Schiedam'; 4b, zilv. mod0 Harmonie, Amsterdam; 5e pr., zilv. med' Zand en Vriendschap, Rotterdam; Se eerv. vermelding, Zanglust, Rotterdam. Zondagavond kampte de eerste afdee ling mannenkoren. De prijzen Weiden als volgt toegekend- lo, gouden med. en 1350, Delfts Alannen koor, Delft; 2e, V. Z. 31. en f150, Nut en Genoegen, Rotterdam; 3o, V. Z. 11, en f75, Amstels Werkman, Amsterdam- 40, zilv. med,, Crescendo, Haarlem. Daarna had de eerewedstrijd voor man nenkoren plaats. De eereprijzen wérden behaald alsvoht-, Te, zilv. lauwerkrans, Delfts Mannenkoor Delft (3 tegen 2 stemmen); 2e, zilv. van II. 31, do Koningin-Moeder, Caeciüa, Tilburg (alg. stemmen); 3e, groote bronzen med. van Z. K. H. Prins Hendrik, mr-1 niet toegekend. 3faandag waren de gemengde koren a n do beurt. Des middags kampten in tweede afdeeling 13 vereenigingen. Voor deze afdeeling waren 7 prijzen beschikbaar, die als volgt werden toege kend le, V. Z. M. en f 100, Polyhymnia, Rotterdam; 2e, V. Z. 3L en f50, Onder Ons, Den Haag; 3e, V. Z. 31. en f25, Arbeiderszangkoor De Stem, Utrecht; 4a, zilv. med., Gemengd Koor, Dordrecht; ih, zilv. med., Euphonia, Rotterdam; öa,Z.mg en Vriendschap, 31oercapclle; 5b, zilv. med., Rottordamsch Bondskoor. Des avonds gold hot de eerste afdeeling gemengde koren, Waaraan 6 vereenigingen deelnamen. De prijzen werden als volgt toegekend: le, gouden med. en f175, Onder Ons, Haarlem; 2e, V. Z. 31. en f 75, Haag'ch 3Iannenkoor, afd. Gemengd; 3e, V. Z. 11. en f25, Rotterd. OndorWijzerszangvereeal- ging; 4e, Polyhymnia, Schiedam. liet concours werd waardig besloten met den ecrewodstrijd voor gemengde koren, waarvoor als verplicht koor gesteld was „Licht", op. 14 van Annie Lambrechts— Vos. De eereprijzen w'erden toegekend aan; le, zilv. lauwerkrans, Onder Ons, Haar lem; 2e, groote bronzen mod. van 11. 31 de Koningin, Polyhymnia,, Rotterdam. Do plechtige uitreiking der prijzen ral plaats hebben op Zondag 22 Mei a.s. Het concours mag volkomen geslaagd worden genoemd. Tot het Taatsle toe bleef do belangstelling, ook van het publiek, zeer groot. De komeet van Ilaïïey, De lieer J. v. d. Bilt schrijft in „Hui- ten" van deze week. „De aan den ochtendhemel verschenen ko meet van Halley heelt, ten minste voor do groote menigte, niet aan de verwachting beantwoord, ten gevolge van dea r hel deren achtergrond, waartegen het hemel licht bekeken moest worden en de geringe hoogte die het, vóór 't volkomen dag was, bereikte. 1 Hot is to h'opon, dat de aan den i. rond hemd te verschijnen komeet van Halley den bewoners der aarde voor dat gemis schadeloos zal stellen. Ook hier ij a op onze breedte echter do omstandighed n niet zeer gunstig en goldt ten. volle Het „pro- li tons de Pinstant". Wie er prijs op stolt deze beroemde komeet, na alles wat er over geschreven cn gesproken is, ook met eigen oogen te bewonderen, make van eiken hel deren avond tusschen 21 en 27 3Ici ge bruik. Hij plaatse zich' zóó, dat hij een vol komen vrij uitzicht naar het westen heeft, cn dat geen enkele kunstmatige lichtbron hem store. Hij drage vooral zorg, op zijn post te z(jn vóór 9 uur en trachtte zich met b'di'ulp van een schetskaartje aan don hemel te oriëntoeron." Rechtszaken. Lolisio. Bij den Hoogen Raad werd lieden conclu de genomen in de zaak van J. G. Haighton, directeur der noaml. vennootschap „Loten® te 's-Gravenhage, door do rechtbank nlènn1 veroordeeld lot 100 boete of 10 dagen hech tenis, wegens overtreding der Lotcrijwet. Als cassatiemiddel was a„te voord, dfttdc rechtbank artikel 10 der Lotcrijwet heeft geschonden door niet le Imslisscn datde maatschappij, waarvan de rr-fpiirant directeur is, is aangelegd vóór 1 Ji!' 1005. Advocaat-generaal mr, Ledeboer concln- doerdc tot verwerping. De Hofvijver].10:stie. Zaterdagmiddag heeft de president der ITaagsche rechtbank vonnis gewezen in 1)6 zaak van den Staat tegen de gemeente 's-Gra venhage inzake den Hofvijver. In dit vonnis wordt bevolen, dat de doof «o.

Schiedamsche Courant | 1910 | | pagina 2