beu de regeering te Peking zeer verontrust, terwijl door het weinig krachtig optreden dier regeering de revolutionnaire elementen in het rijk zich meester vnn den toestand beginnen te voelen. Door de beweging worden het eerst getroffen Chineesche ambtenaren, die bekend staan om hun vriendschap voor de vreemdelingen. In Kiangsoe werd het gerucht verspreid dat de Europeesche mogendheden met China willen doen wat Japan met Korea gedaan heeft. In Yoenan wordt door het genootschap der „Roode Lamp" openlijk eeaeoerd voor een opstand onder het devies „Volgt de dynastie en doodt de vreemde duivels". In Tsjekiang zijn scholen verwoest, omdat de menschen meenen, dat door het invoeren van scholen de belastingen zooveel zwaarder geworden" zijn. In Hoepeh staan de zaken er even slecht voor; men verwacht, dat daar ten gevolge van hert slechte weer een hongersnood zal uit breken, waardoor ongetwijfeld de opstandige beweging zeer in de hand wordt gewerkt. BINNENLAND. Prins Hendrik der Nederlanben Pit Londen wordt 19 Mei geseind: Prins Hendrik h'eeft gistermiddag in zijn tijde lijke woning in Grosvenor Gardens, toebe- hoorende aan graaf Saint-Germains, de bestuurders der te Londen gevestigde Ne- derlandsche lichamen ontvangen. Do be stuurders van elk' lichaam werden groeps gewijze afzonderlijk voorgesteld. Ten slotte ontving de Prins de Nede.r- landsche persclub' te Londen. De Prins was allerminzaamst en keuvelde een oogenblik belangstellend met alle voorgestelden. Het vriendelijke en ongekunstelde optre den van den Prins maakte een Utergun- stigsten indruk', vooral toen de Prins zijn voornemen te kennen gaf, onmiddellijk na de receptie de Nederlandsche vereeniging te bezoeken. Prins Hendrik verwijlde een half uurtje in de clublokalen, bezichtigde alles met belangstelling en luisterde aandachtig naai de toelichtingen van den president, den heer Stoop, aldoor even ongekunsteld-jo viaal blijvende. De laatste foto van Prinses Juliana werd den Prins vertoond, waarop hij glimlachend zeide, dat die laatste foto wel niet de allerlaatste zou zijn! Toen men hem vroeg, welk echt Hol landsch bittertje hij zou nemen, antwoord de de Prins sch'alksch: „Een Oranje-bit tertje". De Prins zit hedenavond met de vor stelijke gasten des Konings aan bij den gala-maaltijd in het Buckingham-paleis. De Prins gaat morgenavond naar Esher, en vertrekt Zaterdag in een automobiel naar Sheernees, ten einde zich voor de terugreis in te schepen op het pantser schip „Heemskerck". s Prins Hendrik naar Maesrtcht. Naar „De Tijd" vrneemrt, zal Z. K. II Prins Hendrik op 16 Augustus een bezoek brengen aan Maastricht, ter gelegenheid van de algemeene vergadering van don Nederl Zuivelbond. Naar verluidt, zullen de deelnemers den volgenden dag een excursie maken, vermoede lijk naar liet Limb, kolenbekkeu. Reeds wor den toebereidselen getroffen, om Z. K. II. te Maastricht een schitterende ontvangst te be reiden. Onze Marine. Blijkens bij het departement van ma rine ontvangen berichten, zijn Hr. Ms. pant serschip Heemskerck, onder bovel van den kapitein ter zee G. L. Goedhart, en Hr. Ms pantserdekschip Utrecht, onder bevel van den kapitein ter zee G. P. Vvan blocking Colenbrander, 18 dezer respectievelijk te Sheerness en te Buenos-Ai res aangekomen („Stct.") Audiënties De gewone audiëntie van den min, van Justi tie ad. int. zal Zaterdag 21 Mei a.s. niet plaats hebben. Personalia. Bij Kon. Besl. van 17 dezer is, met ingang van 1 Juli, benoemd tot directeur der regis en domeinen te Leeuwarden, A. E. J. Bert ling thans inspecteur der registratie en do meinen in de 9de divisie van inspectie te Leiden. Keizer Wilhelm. Op last van den Duitsohen keizer hadmet het oog op den zworen familierouw, geen of- ficieele ontvangst van Z. M. plaats bij zijn aankomst uit Duitschland in Vlissingen en zal hem evenmin een officieel uitgeleide ge daan worden bij zijn terugkeer uit Engeland Ook voor de voorgenomen begrooting des keizers door een vertegenwoordiger van II. M, de Koningin was om bovenbedoelde reden be dankt geworden. Uitvaart koning Edward VII. -,0ok ,aan het uiterlijk aanzien, dat som mige deelen van de residentie droegen, kon men bemerken, dat de dag van heden be stemd was voor de uitvaart van koning Eduard, van Engeland. Halfstoks waaiden de resp. vlaggen hunner natiën van de gehouwen, waarin de legatiën van vreem de mogendheden gevestigd zijn. En tusschen elf en half twaalf uren in den voormiddag bewogen zich groepen van in rouw gekleede ingezetenen, zoowel da mes als heeren, en. vele rijtuigen met gala- dragende hoogwaardigheidsbekleeders, di plomaten en autoriteiten naar het landeh lijk gelegen Engelsche kerkje aan het plant poen in de Van den Boschstraat. 't Waren allen functionarissen uit Je officieele wereld en deelnemendcn in den ouw over de Britsohe kolonie daar ter stede gebracht, die in kennis waren ge steld met de beschikking van den Engel- sclien gezant bij ons Hof om in de kerk van H.H. Johannes en Philips een rouw dienst te houden ter nagedachtenis van Zijne Majesteit Koning Eduard VII. Deze rouwplechtigheid werd in tegen woordigheid van een groote schare vol bracht. In de voorste rijen van het bedehuis zag men bij deze gelegenheid bijeen de vertegenwoordigers van II. M. de Konin gin Baron Sirtema van Grovestin, groot meester; van II. M. de Koningin-Moeder jhr. do Ranitz, grootmeester; van Z. K. 11. den Prins kapitein, jhr. van Suchtclen, adjudant. Deze afgevaardigden der Kon. familie werden in gala hofrijtuigen met grool livrei naar het kerkgebouw) gebracht, aan den ingang waarvan Zij ontvangen weiden en naar hunne plaatsen geleid door Bii Buchanan gezant van Groot-Bri tannic, bijgestaan door het legatie-personeel. De verdere aanwezigen, wier tegenwoor digheid bij deze huldiging van de nage dachtenis van den overleden Souvercin, een ambtelijk en representeerond karak ter droeg, warende- leden van het diplo matieke corps, die ontvangen werden door graaf C. li. Bentinck, tweede secretaris der Britsche legatie, de groot-officieren van. het Huis van II. M. de Koningin, de mi nisters, hoofden dor Bestuursdepartemen ten, de voorzitters van de beide Kamers der Statcri-Gencraal, de directeur van Hr. Ms. kabinet, do commissaris der Ko ningin in Zuid-Holland, de waarn. bur gemeester der gemeente, de militaire gou verneur der residentie, de chef van het kabinet en de secretaris-generaal van het Dep. van Buitcnl. Zaken, resp. gezant graaf Van Limburg Stirum en mr, Hannema, Den Engelsclien gezant waren behulp zaam met de ontvangst der autoriteiten, belangstellenden en verdere aanwezigen, meest leden der Engelsche kolonie, de ge zantschapsattaché, jhr. Michicls van Ver- duijnen en Baron van Nagel Jr., beiden werkzaam op het kabinet van den Min. van Buitcnl. Zaken, zoomede de heer M. Eraser, lid van Kerkbestuur der Anglicaan- sche gemeente alhier. Bij dezen lijkdienst was voorganger de Rev. II. Radford, predikant hij de lingei- sche gemeente, bijgestaan door den Eenv. lieer Lake. Tweede Earner. In de Tweede Kamerzitting van heden was ingekomen een missive van de leden Van den Molen en De Geer, ten geleide van een voorstel van wet, mot memorie van toelichting, tot regeling der bevoegdheden verbonden aan de akten van bekwaam heid, vermeld in art. 56 onder a en b dei- wet van 17 Augustus 1S78 (Stbl. no. 127) uitgereikt in het jaar 1890. (Dit betreft dus de acte L. O., in 1890 verkregen.) Scherenlngsche liaTOn. Men meldt aan de „N. Ct.", dat het tweede deel der buitenlandsche reis van de raadscommissie inzake de Schcvcning- sche haven ('t bezoeken van eenige havens in Engeland en Frankrijk) is uitgesteld tot 20 Juni, omdat de wethouder dr. C. Lely, wegens ambtsbezigheden nu niet gemistkan worden. Chr. Scholen voor M, U. L O. Gisteravond hield de vereeniging tot op richting en instandhouding van christelijke scholen voor M. U. L. O-, onder voorzitter schap van den heer Ds. D. J. Karres, haa.r ledenvergadering in hot gebouw Prinso- giaeht 4, te 's-Gravenhagc, In twee bestaande vacaturen werden als bestuursleden gekozen de hoeren Dr. G. A. llulsebos, oud-conrector van het Gym nasium te Utrecht, en C. van der Vooit van "Zijp, lid van de Tweede Kamer 'der Sta ten-Generaal. Beido heeren ter vergadering aanwezig, lieten zich de benoeming welgevallen. De voorzitter deelde mede, dat de bouw der Da Costaschool in de Yorhultststraat goede vorderingen maakt, zoodat met de allergrootste waarschijnlijkheid do opening der school tegen einde Augustus a.s. mag pvorden tegemoet gezien. Ook blijkt het gebouw, nu het zijn vol tooiing nadert, nog verre te overtreffende Verwachtingen, die naar de teekening er van waren gekoesterd. Zoowel de gemakkelijke, volteekening der uitgeschreven obligatie-leening als de aan vankelijke loop den inschrijving van leer lingen, bewijzen, dat de school belangstel ling ondervindt en inderdaad in een be hoefte zal voorzien. bon te Rotterdam op Dinsdag *24 dezer. Op de agenda staat o. m. de benoeming vam een Bondsraadslid in de plaats van den heer Ei Pestman Koning, die door drukke bezigheden zich genoodzaakt zag als zoodanig af te treden; de Bondsraad beveelt aan mr. \V. H. K. Furnee, te 's-Gra- venhage. Het jaarverslag van den secretaris ver meldt, dat de hond op 31 Dcc. j.l. 380 gewone leden telde. Het getaal buitenge wone leden steeg van 426 tot 561. Het getal donateurs klom van 192 tot 220. Aan 98 gewone leden werd ziekengeld verstrekt tot oen bedrag van f962.50, bovendien ontvingen 153 leden onderstand en tege moetkoming voor de som van f 1879.35. Ook kregen enkele leden, die zelfstandig een beroep uitoefenen, een kleine tege moetkoming om hun hot uitoefenen van hun beroep ^gemakkelijker fe maken, door vergoeding van reclame-kosten als anders zins, 1,1 De ontvangsten in 1909 bedroegen f5964.24, de uitgaven f4262.54. Rjjkspensionneering T* gemeente-ambtenaren. Do Nederlandsche bond van gemeente ambtenaren schrijft ons, dat zij tegen Za terdag 28 Mei a.s. te 's-Gravenhage een propagandavorgadering h'eeft uitgeschreven voor een Rijksregeling van de pensionnee- ring van gemeente-ambtenaren en van hun weduwen en weezen. Als sprekers zullen optreden de Kamer leden prof. mr. II. L'. Drucker en prof. dr. W. II. Nolens, en de heeren J. N. Elenbaas, burgemeester van Krabbendijke en Th. Pels, secretaris van. 's-Hcrtogen- bosch. Bllndenbond. De vijftiende algemeene vergadering van den Nederl. Blindenbond zal plaats heb- Nederl. Mlddernachtzeudlngvereenlging De algemeene vergadering van deze ver eeniging zal in 't begin van September te Rotterdam gehouden worden. In deze vergadering zal dr. J. Th. de Visser, lid van de Tweede Kamer, een onderwerp inleiden. VLAARDINGEN, 20 Mei. Tot onderwijzer aan de Clir. School te Tinte (bij Brieile) is benoemd de heer 3. de Ligt, thans tijdelijk ondersvijzer aan de Ohr. School Ilofjesstraat alhier. STADSNIEUWS. Gemeenteraad. Openbare vergadering van den Raad de zer gemeente op Dinsdag 24 Mei 1910, des namiddags ten 2 ure. Verdaging van do vaststelling der no tulen van de vergadering van 10 Mei j.l. Mededeelingen. Ingekomen stukken. Agenda: 1. Benoeming van een lid van de com missie van toezicht op het Middelbaar On derwijs "(vacature-Gouka). Door de commissie worden aanbevolen: de heeren dr. C. F. van dor Linden en C. Houtman. 2. Benoeming van 2 leden en 2 plaats vervangende leden in de commissie, be doeld in art. 22 van het Werkliedenregle ment. Door do beide Kamers van Arbeid wor den aanbevolen voor leden de heeren: A. Godschalk, W. M. Kloppers, A. P. S. Swartjes en Joh. van 't Zelfde; Foor plaatsverv. leden de heeren: W. Boender, Th. H. Hickendorff, J. van der Most en J. van Pelt. 3. Benoeming van een lid van de com missie voor hot grondbedrijf (vacature- Gouka). 4. Onlwerp-besluit (model C) tot wijzi ging der gemcentebegrooting, dienst 1910. 5. Voorstel van B. en W. oni een cre- diet van f 3600.beschikbaar te stellen voor de riolcering van Kethelstraat, Korte Achterweg en Roosbeek. 6. Voorstel van B. en W. om over te gaan tot afbraak van de bestaande zwem inrichting. 7. Voorstel van B. en W. tot vaststelling eener verordening, regelende den water staatkundigen toestand voor het ontpolder- de gedeelte van Oud-Mathenesse. 8. Voorstel van B. en W. tot vaststelling van nieuwe schoolgeldregclingen voor de Openbare Middelbare Scholen en voor het Gymnasium. 9. Beroepschrift van J. W, F.. B. Olivier on C. M. Deining, tegen het besluit van B. en W., waarbij hen vergunning is ge weigerd voor den bouw van 6 pand~n aan de Damlaan; met prae-advies van B. enW. 10. Bezwaarschriften tegen aanslagen in het vergunningsrecht voor do uitoefening van den kleinhandel in sterken drank, vergunningsjaar 1910/T1; met prae-advies van B. en AV. 11. Adressen van de Middenstandsver- eeniging „De Hanze" en anderen tot h'ct doen vervallen van de meterhuur voor wa terverbruik en teruggaaf op het ahorn.. ment voor water, wanneer minder wordt verbruikt, dan waarop volgens abonnement iccht bestaat; met prae-advies van B. enW 12. Aanbieding van S. G. van Waalwijk van Doom q.q., om aan de gemeente te verkoopen een stuk grond achter do Arisch markt; met prae-advies van B. en W. En verdere voorstellen en mededeelingen. Waterstaatkundige toestand Oud-Mathenesse Het volgende schrijven van B. en W is bij den Raad ingekomen: Wij hebben de eer hierbij Uwen Raad aan te bieden een verordening regelende den Waterstaatkundigen toestand van de landerijen behoorende tot het krachtens Besluit dor Provinciale Staten aan het pol derverband onttrokken deel van Oud-Ma thenesse, van welke verordening het eind ontwerp is opgemaakt door de Commissie belast met het ontwerpen der verordenin gen tegen welker overtreding straf bedreigd, Het is Uwen Raad bekend, dat de Ge meente bij dat Besluit verplicht is do waterscheiding tusschen dat deel met het overblijvende deel van den' Polder tot stand te brengen en in stand te houden alsmede om' het afgescheiden deel te b'e malen op gelijk peil als de Polder zal bemalen Worden. Tot waarborg nu, dat de Gemeente in de volbrenging dier plichten niet zal wor den gehinderd, is een verordening ver- eischt. Bovendien blijft voor do landerijen de behoefte aan een regeling van den Wa terstaatkundigen toestand, waarin thans de Polder voorzag bestaan. Tot een en ander is Uwj Raad krach tens art. 135 der Gemeentewet bevoegd, waar door de Provinciale Staten hot Al gemeen Reglement voor do Polders in de provincie Zuid-Holland op dit gebied is verklaard niet meer van toepassing te zijn. In dit ontwerp zijn nu naast de bo venbedoelde bepalingen betreffende de waterscheiding dit zijn inzonderheid art. 7, le lid en art. 8 uit de keur van den Polder zooveel mogelijk overge nomen de voorschriften waaraan naast de bepalingen dor Bouwverordening, behoefte bestaat. Nog is een bepaling opgenomen omtrent de zuivering van slooten van planten en vuil in het midden van den zomer. Een vaste schouw daarvoor kwam minder go- wenseht voor, omdat bij hol bevel tot liet schoonmaken van slooten rekening zal moeten gehouden worden met den toestand van liet land. Reorganisatie Schoolgeld II. B. S. liet navolgende schrijven van B, en W. is bij don Raad ingekomen Wij hebben de cor U hierbij aan ie bie den een nieuwe schoolgeld regeling voor de Openbaie Middelbare Scholen, welke strekt om verandering te brengen in de school gelden aan de Iloogere Burgerschool. Ecnerzijds bedoelt zij voor de Schiedam- sclie leerlingen een gematigde proportioncele helling in te voeren, anderzijds de buiten- leerlingen liooger te treffen. Wat dit laatste punt betreft, was de dub bele splitsing der school voor alle klassen, met vrees nog voor drie-dubbele splitsing van enkele klassen, steeds een doorn in het oog, al» men zag, dat de meerderheid der school bevolking uit buitenled liegen bestond. Daaiom hebben wil in 1908 er ernstig vseik van gemankt om te trachten tot e overneming van onze school door het Rijk te geraken, daarbij pleitende op hetjiij uit- rtek intercommunale karakter van de school in velband met den eigenaardige financieelen toestand onzer Gemeente. Dit heeft echter niet mogen gelukken cn na de door don. tegenwoordigon Minister van Binnenlandscho Zaken in de Tweede Kamer afgelegde verklaringen is voorshands in deze richting niets meer te verwachten. Toch is men thans verder dan vroeger, daar door dc Regeering bij de behandeling van de Staatsbogrooting voor 1910 uitdruk kelijk de rechtmatigheid is erkend van een hoogeie schoolgeklheffing van buitenleerlin gen dan ran ingezetenen. Deze heeft echter haar eigenaardige bezwaren. De regeering bad dan ook bet oog geves tigd op een ander middelnl. liet vragen van bijdragen van de buitengemeenten van waar leoiüngen de school bezoeken. Ontegenzeggelijk is dit vee! billijker, daar die ouders toch reeds in zooveel ongunstiger ]>o-it.ie zijn, waar zij hun kinderen moeten doen heen en weer reizen of elders huisves ting moeten bezorgen. Waar de Regeering dit in de memorie van toelichting bij Hoofdstuk V der Staatsbegroo- ting aan de hand gaf, zijn wij op het voet spoor van de gemeente Haarlem daarop inge gaan en hebben dc buitengemeenten aange .-ebt even, met het gevolg, cell Ier, dat, behalve ren, die ontwijkend antwoordde, allen zonder onderscheid weigerden een bedrage te geven Nu heeft de Minister ën in audiënties die bereidwillig aan leden van ons College werden verleend, en in de Kamer, de toezegging ge daan, dat wettelijke maatregelen zullen wor den bentamd, om de buitengemeenten behoor lijk in de kosten te doen deelen van elder gevestigde scholen, die door leerlingen uit bun gemeenten worden bezocht; edoch, deze zijn er nog niet. Intusscben wenselien wij niet otil te zitten eli zien nu geen anderen uitweg, dan tot zoo lang de bedoelde wettelijke maatregelen nog niet zjjn ingevoeld, van een verhooging van schoolgeld voor buitenleorlingen gebruik te maken. Wij moeten daarbij dadelijk opmerken, dat dit middel niet zonder bedenking ook voor de Guncente z.elf is, daar de verhooging van liet schoolgeld tot gevolg kan hebben, dat leerlin gen de school vqrlaten, zender dat de kosten dei school daardoor verminderen, zoodat dit 'tiivere verües-posten zijn. Vandaar ook, dat wij de toepassing van den kostenden prijs per leerling niet aan durfden. Wat de uitwerking der regeling aangaat, hebben wij gemeend, onderscheid te moeten maken tusschen heen en weer reizende en hier gehuisveste huilcnlcarlingen, zooals dit ook op andere plaatsen is geschied. Het komt ons nl. voor dat do laatstgc noemde groep aanspraak heeft op behande ling op gunstiger voet, met het. oog op do voordeden die hun vestiging hier aanmerke iijko kosten medebrengt voor de ouders, waarvan verscheidene bovendien nog tot do minder bemiddelden behooren., gelijk zal blij. ken uit dc overgelegde staten. Wat tie bedragen van de schoolgelden be treft; wanneer men der< staat inziet, waarop de ouders der kinderen zijn vermeld met op gave van de belastbare inkomens der ingeze tenen onder hen, dun zal men. ontwaren, dat de Schiednmsche leerlingen voor de ovor- groote meerderheid voortkomen uit de min- nt ;r bemiddelde en de middenklasse. Van 'do betalende Schiedtunsclic leerlingen zijn f* de ouders van 56 aangeslagen naa-r een elastbanr inkomen van hoogstens ƒ2500. AVenschten wij geen verlaging van school. ;old, tot het vooiatellcn van een verhoorihg au liet geldende schoolgeld van GO voor genoemde gicep, vonden wij evenmin vrijheid, Volgens ons voorstel zullen dan de aang& agenen naar een belastbaar inkomen van iven ƒ2500—4000, 80, en de overmen 100 betalen. Deze bedragen komen ons zoowel geinatrid s billijk voor De bedragen van 80 en 100 gelden dan ook resp. voor dc Uier gehuisveste en voor de ■en en weer reizende buiionleciTin°-en. Nog zij de aandacht or op gevestigd, dat i hebben gemeend de gelegenheid te moeten icnlaten voor de behing van half sein»!. -ld voor hen d.ie bezwaarlijk het volle school- geld kunnen betalen. Die gelegenheid bestaat tlmns niet. Wij hebben haar celitei beperkt tot de inkomens beneden ÏO'OO. Bleef de schoolbevolking ook bij de npu«t helling gelijk zij thans is, dan zouden de "nnneieelc gevolgen zijn als volgt: Thans wordt betaald voor 181 -e Hingen aan schoolgeld 10.065.-- A'olgcns onze voorstellen zou otdon betaald: 10 Schied. leerlingen vrij 56 idem h-f 60 8 idem ii S0 1 idem il 100 18 buitenlecilingen alhier loonachtig it 80 88 buitenloerlingen heen en weer reizende ii ƒ100 bov 3360.- 640.- 1100.- 1440.— Ai korting voor gezinnen met meer dan één leerling Blij ft 14.938.— De opbrengst is thans: 10.065,— Winst uit de voorgestelde nieuwe heffing, voorzoover geen leerlingen de school om het boo- gore schoolgeld verlaten 4873.— AVal de verdere 'uitwerking aangaat, mee- ncn wij dat een meer volledige regeling dan dc bestaande is gegeven. Ook zij de aandacht gevestigd op de ver ia tering, dat in het vervolg bij ziekte eu andere gewettigde verhindering om van liet onderwijs gebruik te maken, restitutie vnn betaald schoolgeld kan worden verleend. De beslaande verordening houdt de draconische bepaling in, dat betaald schoolgeld nimmer wordt teruggegeven. Na deze toelichting stellen wij U voor de aangeboden verordening lot een punt van behandeling to maken in Uw vergadering. De verordening op de invordering meen den wij intact te kunnen laten. Ten slotte kunnen mij mededoelen dat de Commissie van Toezicht op het Middelbaar Onderwijs, wier advies wij op de aangeboden regeling inwonnen, ons beeft bericht, dat zij een schoolgeld van voor leerlingen builen de gemeente Schiedam woonachtig, alleszins billijk doch tot beoordeeling van een evenredig schoolgeld zich niet gerech tigd acht. Staten-vcrklering;. Door de R. K. kiesvereeniging jRecht, Plicht en Orde" is besloten den eandidaat der anti-revolutionnairen, den heer mr. C.J von Briel Sasse, aftredend lid, als haar ean didaat bij de verkiezing van een lid der Provinciale Staten over te nemen en krachtig le steunen. CoÖp. Bouwrereemlging. De uitvoering van den bouw van 12 wo ningen aan de Veenlantstraat, waarvan de aanbesteding Woensdag door den architect P. Sanders voor de Coöperatieve Bouwver- eeniging werd gehouden, is gegund aan den laagsten inschrijver P. Bokhorst voor de som van f 25995. Vanmorgen is op den Rotterdamschen dijk een 9-jarig meisje zwervend aangetroffen. Zij was met een troep mariniers, die een wan deling van uit Rotterdam over Schiedam maakte, meegeloopen en toen wist zij den weg terug niet meer te vinden. Door Je politie werd zij naar Rotterdam teruggebracht, AGENDA. 20 en 21 Mei. Circus, R'darn 8 uur. Ned. Operette Ens. De Graaf van Luïsui- burg. '20 en 24 Mei. Rotterd Diergaarde, 8 uur, Kon. Scherpsch. Bart Verhallen. 22 Mei. Volkshuis, 10l/2 uur. Vereeniging Dageraad. Openb. cursus-vergade ring. Spr. W. HaversHet kerk geloof een struikelblok op den weg naar de vrije gedachte. 22 S. O. V„ 8 uur. T.a.v.e n.u. Voor dracht- en concertavonddubbel strijkkwartet, mejuffr. Jeanne Slok ker, sopraan, de heer J. v, Bijs- selberg, bariton. 22 j> Groote Schouwburg. 8 u. Concert Staf muziek Kon. Scherpschutters. 22 t Tivoli Schouwburg 2V|j o. Multa- tuli-Matinée door AVillern Royaards- 23 Kantoor Vennootechap, 2 uur. Al gem. Verg-, aandeelhouders N- y v. De venter's Glasfabrieken Seki«- dnmDellt. 24 t Gemeenteraad Schiedam, 2 uur, 29 Rott, Dierg. 2l/2 u. Concert Stat* muziek 4e Reg, Inf. Het Stedelijk Museum aan h'et Doelepte" alhier is eiken AVoensdag van 2 tot.duut voor het publiek opengesteld. Van vergaderingen, bijeenkomsten, c® certen, vermakelijkheden, e.d. g. verzoeken wij steeds geregeld mededeeling, opdat wj die in onzo agenda kunnen op«weöf is hi 8800.- 402.-

Schiedamsche Courant | 1910 | | pagina 2