li dio vim hen, diem de dood wacht. En danhoe grootor oen natie is, des te geringer raakt men. gewoon liet leven te tellen, omdat hij do .groote meerder heid liet persoonsbegrip onwillekeurig ver drongen wordt door de collectivistisch© idee. Laatstbedoelde theorie nu (de his torie heeft het meermalen aangetoond) kan in een oligarchie of bij een kleine natie, als de republieken der Oudheid waren, onder zekere omstandigheden vruchten dragen in een groot rijk der moderne maatschappij moet ze op den duur ver derfelijk werken. Uit dit oogpunt is het voorzeker te betreuren dat de verkiezin gen van Mei j.l. weder eenige collecti- visten.meer in de Kamer gebracht hebben Stellig gaat Frankrijk van dien kant schok kende gebeurtenissen tegemoet. Voor het oogeublik echter zijn bewogen tijden nog niet te vreezen. Zelfs komt het voor dat in het Palais Bourbon de gemoederen al kalmer eri kalmer gestamd worden. Het eerste werk, waarvoor zich vertegenwoordigers van allo partijen, de meest rechtsche, zoowel als de meesf link- sche, verbonden hebben, zal daarin be staan, dat men het kiesstelsel tracht te hervormen. Die tijdelijke coalitie van de meest irit- eenloopende elementen voor een bepaald doel kan niet anders dan gunstig wer ken op do zeden der volksvertegenwoor diging, die in de allereerste plaats eenige verbetering noodig hebben. Alles tezanren genomen, mag men dus de allernaaste toe komst op politiek gebied met eenige ge rustheid afwachten. Haar, gelijk van tijd tot tijd voorkomt, zijn op het oogenblik de bladerr van Pa rijs met alles behalve vroolijke tijdingen gevuld. Naas-t het nieuws, dat men eiken dag over de gezonken onderzeesche boot verneemt, vinden berichten een plaats, welke geen hoog denkbeeld geven van de algemeene beschaving. Zoo zijn de jeug dige soldaten, moordenaars van mevrouw Gouin, in de afgeloopen week berecht en heeft do krijgsraad den oenen ter dood veroordeeld. De andere is met twintigjari gen dwangarbeid gestraft. De degradatie of vervallenverklaring van den militairen stand heeft gisteren op de gewone plech tige wijzo plaats gehad en het publiek uit de volksklasso heeft weder van die gelegenheid gebruik kunnen maken om te betoogen dat zij ook dezen misdadiger oen gerechten dood tocvenschte. Natuurlijk kan „l'ame do la foule", zoo als haar keun.tr Paul Adam, zou zeggen, onder zulke omstandigheden rechtvaardig genoemd worden. Har hoe vaak toont ze niet volstrekt geen recht op die quali- ficafie ïe bezittenDe van natuur zoo wreedaardiger! foule" heeft zóóveel op haar geweten, ze hc-oft zelve zóóvelen ze delijk vermoord, dat ze evenmin aanspraak heeft op het ïecht van spreken als op dat van lynchen. Doch bij een moord als dozen, gepleegd door twee militairen op een weeriooze oude dame in den trein, kan het oordeel niet te haul zijn. Dat, hetwelk gisteren uitgesproken weid te Auxerro over do twee kinderen, die een viervoudigen moord gepleegd hadden, is daarentegen wellicht te gestreng. Ook daar is de oene ter dood en de andere tot twintigjarige hechtenis in een tucht huis veroordeeld. De moordenaars waren echter zoo jong, dat men in dit geval de ontoerekenbaarheid had kunnen toepassen, die in het Franscho strafrecht zoo dik wijls wordt aangenomen. Zoo loopt bijvoor beeld do apotheker Farat, die zijn vrouw- op zeer bijzondere wijzo mishandelde, de kans om ontoerekenbaar verklaard tewor den op gezag der geneesheer™, die zijn geestvermogens onderzochten. Inmiddels maken al die mi-winden, wan bedrijven, ongelukken en ai de rouw, waar toe ze -aanleiding geven, de dagbladen tot een weinig stichtelijke lectuur. Voor zeer jonge lieden althans, diende zij ge streng verboden te z.ijn, niet mindoi dan do onkiescho afbeeldingen in do iukel- ramen, waartegen de internationale con ferentie, onlangs te Parijs gehouden, on der moer, haar banvloek heeft goucht. Gelukkig dat het seizoen, hetwelk aan bteekt. aan de couranten gelegenheid ver schaffen kan van andere ondorweipen hun hooofdbestanddeel to maken. Parijs gaat zijn saeson, of maand van zomergenoe- gens en zomerweelde te gemoet. Indien slechts het weer medewerkt, wacht thans do Parrjzenaars, die er van profiteeron kunnen, de vreugdevolle periode van we- reklsch gedoe, die zijn vermaardheid heeft helpen vestigen. De klassieke courses, de bloemenfoesten, de vroolijkheid van het nationale feest van 1-1 Juli en de groote kennis te Neuilly, de Zondags vermaken in den omtrek der stad, de toevloed van vreemdelingen, dc gioote i est au rants en do zomertheaters, dat alles vormt een sym fonie, welker tonen niet ongewcnscht z.ijn, na den overstroomingstijd, do winterach tige lente, de rampen van allerlei aard en dc misdaden, die geenszins ontbroken hebben. Voor do Franscho Hoofdstad vangt eigen lijk nu het verjongingsfeest des jaars aan. Ieder viert dat, voor zoover- binnen zijn bereik ligt, mede, zelfs do eenvoudigste werkman, die Zondags naar het Bois de Vincennes of het Bois de Boulogne trekt of den trein neemt naar eon dorp in den omtrek. Voor de meestcn is liet een maand van optimisme, van zorgloos gonieten. .Wie, die weet hoe moeilijk het leven te Parijs op andere tijden zijn kan, zal het euvel duiden? JUVENIS. ALLERLEI. ÜE HYGIENE EN HET ROOKEN VAN TABAK Algemeen is men van meening, dat het rooken van tabak, evenals het dragen van corsetten door de vrouwen, ge heel in strijd is met do hygiëne, en dat ieder, die r-ookt, zich die gew'oonte alleen uit zucht tot navolging eigen heeft ge maakt. Nu is evenwel door een bekend hygiënist, Dr. Tassinari, te Rome, aan getoond, dat het rooken van tabak een niet geringe hygiënische waarde heeft. Ta baksrook namelijk is een krachtig ontsmet tingsmiddel, waardoor het als een voor behoedsmiddel tegen een aantal ziekten kan worden beschouwd. Ook dr. Aliller, van New-York, en dr. Vassili, van Napels, zijn van meening, dat tabaksrook de ont wikkeling van ziektekiemen tegengaat. Een groot aantal onderzoekingen werd door dr. Tassirini uitgevoerd omtrent den invloed van tabaksiook op de kiemen van cholera, longontsteking, enz. Te dien einde be dekte hij het inwendige van een paar bollen met een laag gelatine, die de kie men van genoemde ziekten bevatte daar op werd in de ruimte gedurende 20 a 30 minuten tabaksrook ingevoerd. Toen werd geconstateerd, dat de bacillen der Aziati sche cholera en der longontsteking geheel vernietigd waren, welk soort van tabak n „n. ook voor dit doel aanwendde. De gelatine werd door den tabaksrook vol maakt gesteriliseerd, terwijl er nauwelijks eenige uil werking te bespeuren was op de typlms-bacillen. Alen zou te veel verwachten, door aan te nemen, dat de tabaksrook kiemen ver nietigt, die reeds in het organisme zijn opgenomen; maar toch zal bet iederen rocker welkom zijn, te vernemen dat het rooken als een voorbehoedmiddel te be schouwen is tegen eenige der meest ge duchte besmettelijke ziekten. Intusschcn is het ook verstandig, hierbij te bedenken, dat onmatig rooken tot niet minder ge duchte verschijnselen van nicotine-veigif- liging kan leiden. geweest een violdoend aantal muzikanten bij elkaar te krijgen, en men daauom „La Dame Blanche" zou geven zondei muziek. „Als .dit het geval is," zei Boildieu heel bedaard, „dan doet het mij van harte leed, dat Scribe niet op mijn plaats zit, want die heeft liet libretto gemaakt." DE KOE-OORLOG. Kleine oorzaken hebben soms groote gevolgen. Wie zou bijv. kunnen denken, dat een koe eens meer dan 15.000 men- schen den dood berokkende en een naam- loozen jammer bracht over een uitge strekte, bloeiende landstreek? En toch was het zoo. Rij de feesten namelijk, die in 1274 te Ardenne weiden gegeven, bij gelegenheid dat Guy van Üampierre in 't huwelijk trad met Isabella van Luxemburg, werd eeu arme boer van dallet betrapt op het feit, dat bij een gestolen koe ter markt bracht. Zijn landheer, baron van Gosnes, met het gebeurde in kennis gestold, deed den schelm oppakken, gaf den beroofde zijn koe terug en wilde zijn ondeugenden lijf eigene voorbeeldig straffen Gelukkig vond de arme drommel beschermers onder de edelen, die met baron van Gosnes ter feest waren opgegaan. Zij sprongen voor hem in de bres en verwierven zijn ver giffenis. Slechts één was hierover onte vreden, namelijk Joan de Ilalloi, baljuw van de Condroz. Bewerende, dat het recht zijn loop moest hebben de baljuws trokken voor ieder halsgerecht zeken; som deed hij den boei achterhalen, maakte zijn proces op en liet hem aan een boom ophangen. Een zoodanige handelwijze gold bij den baron van Gosnes voor majesteitsschennis. Oogenblikkelijk wilde hij zijn geschonden recht wreken, on, in de Condroz geval len, verbrandde hij er een groot aantal dorpen. De Comlroriërs wreekten dit op hun beurt door het vernielen van Jallet. Alen versterkte zich aan bcido zijden; do eene edelman werd na den anderen in het geschil gewikkeld, en weldra stonden geheel Luik, Namen en Luxembutg in volle vlam. En zoo werden om één en kele koe ettelijke steden en dorpen in de ascli gelegd en veie duizenden men- scbcn van 't leven beroofd of in de el lende gedompeld. CHRYSANTEMUM-COMPOTE. In New-York is het tegenwoordig mode, in Chineesche restaurants te gaan dinee- ren. Men vindt daar niet alleen de tra- ditioneele zwaluwnesten, maai- ook an- dero lekkere beetjes en kostelijke gerech ten. Vooral wordt er voei werk gemaakt van het dessert. Als lieden van smaak stellen de Chineezen zich niet, zooals ge wone stervelingen, tevreden met devruch- ten, die het jaargetijde biedt, maar ze bereiden ook de bloemen en de recepten van de desserts van chrysanthemum, viooltjes en rose bladeren zijn reeds over gegaan naar de „five o'cloks". Voor een vrouwelijk geheSnello moet er niets fijnere en kostelijkere bestaan dan zoo'n chiysan- themum-compöt©, waarvoor het volgende recept is: Alen neemt een l'risscho chry santhemum, wascht die zoigvuklig, maakt de bloemblaadjes los en doopt deze in een mengsel van geklopte eieren en meel; trekt ze clan daaruit ©n dompelt ze in he.ete olie, spreidt ze een lialven minuut lang uit op een papier, dat het vet op zuigt, bestrooit ze met suiker en dient ze dan op. EEN OPERA ZONDER MUZIEK. Boildieu, de beroemde Franscho com ponist, was, op reis zijnde, verplicht, zich in een kleine stad op te houden. Nauwe lijks was bet bekend, dat de bekende toon dichter zich in bet plaatsje bevond, of alles was in beweging, en bet duurde niet lang, of er verscheen bij Boildieu een commissie, uit dilettanten bestaande, met het verzoek, dienzelfdcn avond wel in den schouwburg te 'willen verschijnen, w.aar men ter zijner eer zijn laatste mees terstuk, „La Dame Blanche", zou opjvoe- ren, Boildieu nam do uitnoodiging aan. We!dr,a stonden er op 'de hoeken der straten groote aanplakbiljetten, vermelden de, dat men het allcsovertreffen.de zang spel, „La Dame Blanche", 'zou geven, en dat do componist persoonlijk tegenwoor dig zou zijn. De zaal was reeds vroeg eivol, en getrouw' aan 'zjn woord, zat Boildieu op een voor hem afgezonderde plaats, waar hij hot mikpunt was van alle mogelijke tooneelkijkers en kijkglaas- jes. Op hot oogenblik evenwel, dat men beginnen zou, kwam oen acteur het pu bliek verwittigen, dat het onmogelijk was NIEUWTJES VAN MER EN DAAR. Slechts één op d© duizend paren be leeft zijn gouden bruiloft. Weinig ldauw-oogige menschenz'rjn kleu renblind, en men zegt, dat vrouwen over 't algemeen een beter gezicht hebben dan mannen. In zekere streken van Spanje en Italië hebben lucifers de tondeldoos nog niet vervangen. De keizerin van Rusland heeft den mooisten haardos van. alle Europeesche vorstinnen. Iederen dag wordt het haar geborsteld, terwijl er een bijzonder wasch- middel gebruikt wordt. Zeven borstels worden achtereenvolgens aangewend; het kappen duurt dan ook niet korter dan twee uur. De koningin van Griekenland Ls een bijzondere liefhebster van bloemen, en tweemaal per week laat zij groote hoe veelheden ervan in de verschillende hos pitalen te Athene uitdeelen. Men zegt, dat zij dagelijks uitgaat om hot lijden van anderen te verzachten. Arascagai, de componist van do „Ca- valleria Rusticana", is zeer buitensporig m de keuze zijner kleeren. Zijn dassen, de snit van zijn jas, de kleur zijner sok ken zijn voortdurend aan verandering on derhevig. 't Is ook een groote liefhebberij van hem, allerlei klokken en horloges te verzamelen. Mevrouw Bown, do echtgenoote vaneen Ëngelsch rechter, die onlangs gestorven is, werd, op haar uitdrukkelijk verlangen, begraven in het ambtsgewaad van haar overleden man. Een schip bestaat gemiddeld 26 jaar. Een zwaan wordt dikwijls ouder dan 300 jaar. Een zec-aiend, die in, 1715 ge vangen werd en toen al vrij oud was, stierf in 1819, en een witkopgier, in 1708 gevangen, stierf in 1826 in een der vo lières van het kasteel ^Schönbrun bij Wee- nen, zoodat hij 118 jaar in gevangen schap had doorgebracht. In Bretagne heerscht nog oen vreemd huwelijksgebruik. Op zekere feestdagen verschijnen de jonge meisjes m roode jakjes, met witte of gele bandjes versierd. Het 'aantal bandjes duidt de som aan, die haar vader haar als bruidschat zal meegeven. Ieder wit bandje beteokerit zil ver honderd francs per jaar; ieder geel bandje heteekent goud duizend francs per jaar. „Wat een dwaze jongen 1 Aan wie ver telt hij dat?" „Aan zijn schuldeischors, lieve!" ArOOI GEZEGD. Patroon (tot luien 'kantoorbediende) Zeg, 'Jansen, ik geloof heusch, dat jij alleen op kantoor komt om ergens te kun nen wachten tot het vijf uur is." HET WONDER. Een man lag Zwaar ziek. Een auto had hem overreden en één zijner handen ern stig gekwetst. „Dokter," vroeg hij bezorgd, toen hij aan bet beter worden was, „als mijn hand geneest, zal ik dan piano kunnen spelen?" „Ja, zeker," antwoordde de dokter. „Dank u, 'dokter," mompelde de patiënt, „u is oen Wonderdokter, want vioeger kon ik niet pianospelen." „Jij loopt iedere maand met een an deren jongen 1" „Ja, dat komt omdat meneer en me vrouw hebben gezegd, dat ik voor af wisseling moest zorgen in de keuken," ZIJ MISTE' HEAL Een axme vrouwi in 't noorden van liet land, die een winkeltje hield, en die het zeer lastig gemaakt Werd door haar echt genoot, die een schande der familie was. werd plotseling door den dood Van dezen huisplaag verlost Een dame, die dikwijls kleine inkoopen in den winkel deed, ging haar opzoeken, om haar van haar deelneming te overtui gen, ofschoon zij wel .wist, dat de dood van haar miui nu juist "niet zoo'n groot verlies voor liaar was. Zij was toch even wel niet voorbereid op het 'antwoord, dat zij ontving: „Wel, vrouw' G„ je mist zeker je man wel eig?" „Nu, mevrouw, dat zou ik denkon'tis zoo vreemd, in den winkel te komen en iets in de geldla te vinden." VOOR DAMES. ANECD0TEN. Rentenier (een cent uit zijn portemon naie nemend): „Je hebt zeker wel beten tijden gekend?" Bedelaar: „Nu, of ik, ik gaf aan een bedelaar nooit minder dan een dubbeltje ZIJN ArAATSTAF.- Gauvdief (voor een schoenenwinkel tot zijn medeplichtige): „Zeg, Kees, Wat zou een paar van die schoenen kunnen kos ten?" „Hoogstens een maand col." UITGEREKEND. Vader (die zoooven met tweelingen ge zegend is): „Je behoeft vandaag niet naar school te gaan, Jantje, en morgen kan jo den onderwijzer zeggen, dat je van daag twee broertjes gekregen hebt." Jantje: „Kan ik morgen niet zeggen maai- één broertje, on do volgende Week nog één." ONDER VRIENDINNEN. „Jo aanstaand© vertelt overal, dat je je gewicht aan goud waard bent," OVER VERTEERBAARHEID DER SPIJZEN. Een goede huisvrouw, is er steeds op uit, hot welzijn der haren te bevorderen. Alet lust en liefde overlegt zij dagelijks rijpelijk wiat voor ieder der haren het heilzaamst is om' te eten. Vandaag heeft zij bijzondere zoig. Afgewerkt, overspan nen en zenuwachtig kwam1 haar man van het kantoor thuis en sedert eenige dagen is een kleine maagontsteking bij hem merk baar. Het universeole huismiddel „citroensap", waarbij hij zich' steeds bedient vair uit geperste citroenen, nooit van gekookt ci troenzuur, wil ditmaal ook niet rechthei- pen. In ieder geval moet licht verteer bare kost aan de orde van' den dag zijn. Licht verteerbare kost. Hoevelen hebben hierover geen helder begrip, weten niet wat men er onder verstaat, en toch, van, hoeveel gewicht is het, hiervan goed op de hoogte te zijn. Daarom moet men in de eerste plaats weten, hoeveel tijd elke spijs noodig heeft om te verteren. 1 uur.. Gekookte rijst.Rijst is dus het voedsel, dat men het spoedigst verteert. 1 nar 30 miiuitsn. Geklopte eieren, groentesoep, gebraden wild, zacht gekookte appelen en peren. Ooft als moes gekookt, gekookte zalm on forellen, spinazie, as perges, selderij, fijngewreven erwten of boonenbrij, gerelonbrij, havermout. 1 aur 45 minuten. Gekookte hersens en gekookte sago, 2 uur. Gekookte inHk, rauwe eieren, gekookte gerst, gebraden ossenlever, ge kookte zure appelen, stokvisch, 2 uur 15 minuten. Versche ge kookte melk, gekookte kalkoen. 2 uur 30 minuten. Gebraden kal koen, gebraden wilde gans, gekookt iams- vleesch, gebiaden speenvarken, gerooster de aardappelen, in de hulzen gekookte bruine boonen, tuinboonen, erwten, linzen. 2 uur 4b minuten. Pudding van eieren en melk, geroosterd rundvleesch, kippenfricassée, oesters. 3 uur. Zacht gekookte eieren, gestoofd sehapenvleesch, rauwe ham, biefstuk, ge braden rundvleesch, gebakken kabeljauw) en baars, gebak. 3 uur 30 minuten. Gebraden var- kensvleeseh, vereeh gezouten varkens- vleesch, gesmolten of gebakken boter, huid- gekookte eieren, oude kaas, versche braad worst, gekookt rundvleesch, gezouten rund vleesch, gekookte aardappelen, gekookte zachte ra pon, versch tarwebrood, gekookte witte kool, gekookte radijs, gekookte uien. 3 uur 45 minuten. Gekookt vet, rundvleesch, brood met boter en koffie. 4 uur. Gekookt en gebraden tam ge- vogelto, gebraden sehapenvleesch enkalfs- vleesch, rundersoep, gerookte zalm, droog brood met koffie. 4 uur 15 rn' i n u t o n. Wild gevogelte, varkensvleesch met groente gokookt. 4 uur 30 minuten. Gekookt sehapen vleesch, voracli gezouten pekelvleesch met zuurkool. 5 uur. Zeer hard gekooktè eieren, go- braden rookworst, gebraden taai kalfs- vleescK, gebraden oud sehapenvleesch, steenvruchten, kersen, pruimen, rozijnen, amandelen, champignons, noten, peulen van peulvruchten. 6 n u r, Oud pekelvloesch', gebakken pa- Kng. Personen met zwakke magen een, spijs voor te zetten, tot welker vertering meer dan vier uren noodig zijn, is een groot- fout. Dat de verteerbaarheid door toovocr ging van zout, specerijen, peper, kaneel mosterd, oude kaas, rammenas, suiker en' wijn bevorderd wordt, zal wel algemeen bekend zijn. VOOR ONDEREN. EEN WiARE GESCHIEDENIS. (Vervolg.) „Alarie heeft gelijk," vond mama; „bo. vendicn is 't voor jou." Alarie was weer gaan zitten, en zo be-' greep, dat ze den knecht niet zoo lang' korr laten wachten. j Ze ging dus do trap af ou zei heel' nuffig, „dat ze dc freule wel bedankte voor haar allerliefste invitatie, en dat ze er gaarne van zou profitceren." Toen ze terugkwam in de huiskamer had zo een heel onvoldaan gevoel. Ze wist wel, dat ze geen pretje verdiend had. Een oogenblik kwant het bij haar opj om haar moeder vergiffenis te vragen voor haar ondeugend gedrag en stoute aanmer kingen van zooeven; maar neen, dat was toch te gek, een groot meisje van twaalf jaar vernedert zich niet op zulk een ma nier. Dat was goed voor een klein kind. Ans vertelde haar, hoe zij thuis altijd haar zin doordreef en nooit ongelijk be- kende; dat vond ze wel het domste,wat jo tegenover je ouders doen kon. Dan ver-, kochten ze nog meer wijsheid en gaven ze je nog meer preekjes, meende ze. Lida deed dus maar not of er nieri gebeurd was, en sprak opgewonden vroo lijk over het pretje, dat ze in het zicht had. „Wat mag ik aan, ma?" vroeg ze al heel gauw. „Och, ik zou mijn bruine jurk maar aantrekken." „Mijn bruine? Hè, foeil Mag ik mijn nieuwe blauwe niet aandoen, of mijn beste zomerjurk?" „Weineen, kind. Voor don circus kleedt men zich niet zoo, en bovendien, dewin- ter is pas begonnen, je moet dus zuinig op je nieuwe zijn." Lida zuchtte en vond het heel akelig, dat mama zoo zuinig en zoo voorzichtig was, zonder te bedenken, dat mama er, zonder die zuinigheid en die voorzichtig heid, nooit zou gekomen zijn. Den volgenden ochtend' op school zaten Lida en Ans elkaar aldoor teekens te ge ven, waardoor ze beiden! opgoteekend wer den en Lida zelfs een nul voor baar les kreeg. Om twaalf uur hadden de meisjes het in de kleedkamer erg druk over den cir cus en hot was met gnooto glorie, (lat Lida aankondigde: „Ik ga vanavond ook," waarop Ans heel genadig volgen liet:,.Ja, ik vraag haar mee." „Prettig voor Lida, om door jou mee genomen. to wor'den," merkte een der meis jes schamper op. Lida kreeg een kleur, maar deed alsof ze het niet merkte. liet kwam er toch niet .op aan, wat die nesten op school zeiden. Ze waren natuurlijk jaloersch, om dat zij de vriendin was van Ans Melters, liet rijkste kind uit de klas. 's Middags, klokslag drie uur, stond zij bij Ans voor de deur. Ans wachtte haar al in de gang oji en fluisterde: „Stil, zeg niks, ik zal 't jo op straat wel ver tellen." En toen kwam er een groot veihaal van hoo ze haar mama en ook juf ver schalkt had, torn alleen met Lida uit te kunnen gaan. „Aan ma heb' ik verteld, dat ik met juf en de kleintjes meeging, en juf heb ik wijsgemaakt, dat ik met mama uit mocht, „Zio je, ik mag nooit alleen met meisjes of zoo, maar ik vind 't juist erg leuk. We gaan eens lekker door do winkelstra ten, hè? En eens flink fuiven. Ik hol) een gulden." „Een gulden!" riep Lida verbaasd. „Krijg je zooveel zakgeld?" „Geld in je zak is niet hetzelfde als zakgeld," lachte Ans. „Neen, zoo scheu tig is ma niet, maar ik weet den weg in ma's portemonnaio „Wat zeg je?" „Gunst, kind, je hoeft niet zoo ver schrikt to kijken. Ik neem' zoo dikwijls een kwartje en ook wel eens hem gulden van ma weg; dat is heel gewoon. A\at van ma is, Iqomt mij toch ook toe. Am- mand kan zijn geld meenomen in z'Jn graf later krjjgcn we het ijocb.' „jflè, foei, Ans!" „Kom, wees nu niet zoo'n vrome zus. Zet nou -gauw een vroolijk gezicht, dan trakteer ik jo op de bioscoop en la'er op taartjes." Lida had wei eenige gewetensbezwann, doch Ans wist dio heelemaal weg te rede- neeren en eigenlijk v,ond zo het heerlijk om de vertooning van een,' bioscoop H zien. Ans nam tweo plaatsen op "en tweeden rang en ging toen op den eersten zitten erg blij ©ver haar slimheid. ,/t Is toch donker in! do zaal, zo fflrt- ken er niets van." Lida vond 't eerst heel erg, doch be sloot maar hot to vergeten. Zo hadden vreeselijke pret; er wbrucn ook zulke dolle dingen vertoond. Toen 't uit was, zei Ans: „Nu laartjw eten, ik heb nog t\yeo kwartjes." (Slot volgt.) 1 In 4 Jfwjrt4i>TW*s*wUifca *atxi*essmitixiaea(i i ti !i

Schiedamsche Courant | 1910 | | pagina 10