V STADSNIEUWS. Kunst en Wetenschap. Rechtzaken. gevangen van de leden van de Eerste Kamer der Staten Generaal die zich tot deelneming aan die excursie hadden opgegeven. Eerste Kamer, Het plan is de leden van de Eerste Kamer tot hervatting der werkzaamheden weer te doen bijeenkomen op Dinsdag 28 Juni. Personalia, llij Kon, Besluit van 2 dezer is benoemd tot vertegenwoordiger van de rogeeting, buiten bezwaar van 's Rijks schatkist, op liet van 13IS September te Barcelona te houden Yde internationale congres voor medische elee- tioiogit? en radiologie, dr. J. G. Gobi, ails, te Amsterdam. Generaal-isajeor Br#ams Naar men verneemt is de op pensionstel ling van gen -majoor Biaams, inspecteur der cavalerie, tegen t Augustus te verwachten en zal zij een gevolg zijn van eon daartoe strekkende aanviaag van dezen opper-officier zelf. Drusselsclie tentoonstelling. Bij Kon, besluit is benoemd tot adjunct commissaris-generaal voor Nedeiland bij de nlgemeene en internationale tentoonstelling te Brussel, de heer mr. J. A. G. bavon de Vos van Steenwijk, te 's-Gravenhage, lil en 2e secretaris der centrale commissie tot inrich ting van de ufdeelingen van Nederland en z^ne koloniën op bedoelde tentoonstelling. (ïStct") Eervol ontslag van hoogleeraar. Het gemeenteblad van Anrsteixlam bevat het voorstel van B, on W., om aan do hecren prof. mr. G. A. van Hamel, hoog leeraar in het strafrecht, de strafvorde ring en do wijsbegeerte van het recht en prof. mr. J. F. Ilouwing, hoogleeraar in het burgerlijk recht, en do burgerlijke rechtsvordering, aan de gemeente-univer siteit, op hun verzoek Piot het einde van het loopende studiejaar eervol ontslag als zoodanig te verlecnen. Prof, nu*. Houwing heeft ontslag gevraagd om gezondheids redenen. Ontslag dr. De Gelder. ])r. De Gelder deelt aan liet „Hdbl" mede, dut hij reeds een uitvoerig stuk, gericht aan dn Enquête-commissie in zake het beheer der tl. E. AV., gereed heeft., waarin hij meent, punt voor punt de beweringen van den direc teur, den heer Róssing, weerlegd te hebben, en tot de slotsom komt, dat al diens be schuldigingen aan zijn adres op onjuiste voorstellingen berusten. Herstel van Nceriand's onafhankelijkheid. Zooals destijds gemeld, kreeg, nadat ten vorigen jaro tot ontbinding van het comité voor hei. Julianafeest te Schevcningen be sloten was, het Uitvoerend Comité de op dracht zich permanent to verklaren en in liet bijzonder werkzaam te zijn voor de voorbereiding van het Onafhankelijk heid Meest. dat Schcveningcn op 30 No vember '1913 hoopt to geven. De burgemeester verklaarde zich desge vraagd bereid het eere-voorzitterschap van dat Uitvoerend Comité te blijven vervul len. Na rijpe overweging achtte het Uitvoe rend Comité het gewenscht, wilde Sche ningen het Novemberfeest in 1913 op luis terrijke wijzo kunnen vieren, reeds nu een begin te maken met het bijeenbrengen van gelden voor het bewuste doel. Als gevolg daarvan besloot het comité tot het stichten van de „Vereoniging tot Feestelijke Herdenking te Schcveningcn in 1913 van het Herstel van Neèrland's On afhankelijkheid". De vcreeniging heeft op haar statuten de Koninklijke goedkeuring gevraagd. Blijkens deze statuten is de vcreeniging aangegaan voor den tijd van 5 jaren, stelt zij zich ten doel bedoeld eeuwfeest te vie ren en tracht zij dit doel te bereiken door liet inzamelen van geldelijke bijdragen en door adios in het werk te stollen wat tot het welslagen van het herdenkingsfeest kan strekken. Het uitvoerend comité bestaat uil de hce- ïcn A. Hoogenraad, voorzitter; J. D. Ru ijs Th.Az., onder-voorzitter; J. C. Ver maas, secretaris; mr. E. Palis, penning meester; mr. M, de Hoos, N. A. de Niet, dr. O. do Niet, C. G. Pauptit, S. M. Vas Uias en J. J. Waterreus. Rotterdam's .financiën. B. en W. van Rotterdam hebben aan den inad medegedeeld, dat, dank zij de gunstige uitkomst van den dienst 1909 en de bevredi gende loop der verschillende ontvangsten in 1910, h-'t percentage tan de inkomstenbelas ting op 4 percent kan worden gehandhaafd en niet, als bij de vaststelling der begrooting verwacht werd op 41/3 o/0 behoeft gebracht te worden. Het saldo van den dienst 1909 be draagt 71H ton tegen 41/4 ton in 1908. De oorzaak hiervan is deels een ruimere opbrengst van verschillende middelen, maat* ook het streven bij de verschillende ressorts om overset.1 yding der toegestane credieten te vermijden. Haagsche Journalistenvereeulglng Hoe 't staat met de onverkwikkelijke his torie der onrechtmatige arrestatie van den journalist, den heer Van Raalte, door de po- Jitie-inspectour Van Rossen, is ook tot hiertoe niet gebleken. Men weet alleen dat verleden Zaterdag de commissie voor politic-aangele genheden er zich meê bezig gehouden heeft en 't geval min of meer als een rechtsver volging behandelend, getuigen heeft gehoord. Baarbij moeten tn! van politic-beambten een gmisch van de lot hiertoe bekende en dooi den inspecteur aanvankelijk ook erkende voorstelling dor feilen, afwijkende lezing heb ben gegeven, waartegenover do zoo ruw be jegende collega machteloos stond en zich ook niet heeft trachten te verdedigen'. Volgens hem was het een listig meengezettc comedie, vuurtegenom* hij eenvoudig zijn,lezing als do ware handhaafde, liet zal nu moeten blijken welken indruk do commissie van 't verhoor heeft ontvangen *zij heeft Woensdag ham- advies vastgesteld aan den burgemeester ad interim, die teil slotte zal hebben te beslis sen. Hoe de alloop ook moge zijn, het pu bliek dat onvoorwaardelijk geloof hecht aan I.t4 u-rluui! vun tien onschuldig gearresteer den mui) Min goeden intuin, ziet met de groot ste belangstelling de ontknonpïng tegemoet. tu een Zaterdag gehouden di ukbezochte veigaderin» \an de, Ilnagsche Journaliste 11- M'ieeniging word de bejegening op den avond vuti (le aankomst van president Roosevelt al daar, den journalist Van Raalte door den in specteur van politie Van Rossen aangedaan, uitvoert» liesproken. De vergadering was van meening dat. de wsnuheid van de voorstel ling van bet gehemde, gelijk die in de Pers i-. gepubliceerd, door den persoon van den heer Van Raalte alleszins werd gewaarborgd. Algemeen vvenl verontwaardiging te kennen gegeven over dc behandeling door genoemden collega in de uitoefening van zijn beroep on dervonden. Van de Aanneming eener motie werd, in afwachting van de nog hangende uitspraak over genoemden politic-ambtenaar, a fgozacn. Als voorzitter werd herkozen de heer mr. L. J. Plemp van Duivolond, terwijl als secre taris-penningmeester in de plaats van den lieer J. E. Stokvis, gekozen werd dc heer mr. Aug. Mesritz. Maatseh. tot berordertng der Toonkunst. Dc algemeenc vergadering van de Maat schappij ter bevordering der Toonkunst werd Zaterdag te Arnhem in hotel Sonsbcek ge houden, onder voorzitterschap van den lieer C'h. E. II. Boisscvnin, to Amsterdam. I11 zijn openingswoord wees de voorzitter er op, dat. de maatschappij thans '111 een over gangstoestand verkeert. Die kan evenwel lei den tot een bloeienden, wanneer alle afdec- lingen er van doordrongen worden, wat zij in liet belang der maatschappij verplicht zijn. Vervolgens werd door den algenieeuen secre taris, den heer A. Loman, het jaarver slag uitgebracht. liet. aantal afdeeliugon bedraagt 27. Dc uit keering van hef kunstcmiarsfonds heelt plaats aan 41 rechthebbenden. liet aantal leden der zangvereenigiagen be lli oeg 318.», tegen 3144 velleden jaar; dat der leerlingen der muziekscholen 2047. Ifet aantal contrihucerende leden bedroeg in 1909—1910 5553. Voorts telde do maat schappij 87 honoraire leden, 37 buitenland- .-elie- en 4 binnonlandsclie correspondeeren- de leden, 4(1 leden van verdienste en 3 buiten gewone oere-Iedcn, totaal 5721 leden. Vervolgens kwamen een aantal ïiuancicele voorstellen ter tafel Op voorstel van het hoofdbestuur werd be sloten, om de afdracht van dc door de afvloe iingen geheven contributie aan de algeineene kas voor het jaar 19101011 per lid vast te stellen op ƒ0.90van het beschikbaar saldo zal 2/5 gebracht worden op do rekening van het volgend jaar. Een som van 6U0.wordt, toegestaan om aan een jong violist, voorgesteld door de afdeeling Leiden, een toelage te kunnen toe kennen tot voortzetting zijner muzikade stu die. Uil liet onderwijsfonds wordt 400 toege staan, ten einde daaruit aan de afdeeliugon, die het geven van kosteloos zangonderwijs aan kinderen in haar kring wenschen te be vorderen, toelagen te kunnen geven,. Uit liet onderwijsfonds wordt 800 toe gestaan voor liet houden van examens, terwijl het bedrag van 800 op de vorige begroot,ing voor ditzelfde doel toegestaan, met 400 ver hoogd wordt, wat noodig is gebleken door het groote aantal candiduïen. Van het legaat vim de wed. Ar. de Perrtit- llatwau (groot 1000), woult 500 in het kunstenaarsfonds en ƒ500 in het onderwijs fonds gestort. Goedgekeurd wordt, dat het hoofd best uur de plaats zal bepalen, waai de volgende alge meenc veig.ideriug zal gehouden worden, na dat de aandacht op Utrecht gevestigd is, nis middelpunt van het land. Goedgekeurd werd een voordel van liet ie&ervefonds, een bedrag van 5000 nomi naal 21 inschrijving Giootboek te doen overschrijven op de rekening afdeclingcn- i'onds. Discussie werd gevoerd over oen voorstel, dat van. in dc wet vastgelegde belasting van onlréc's op uitvoeringen ontheffing kan wor den verleend bij volksuitvoeringen. Een voor ste! om deze ontheffing imperatief te stellen, werd niet behandeldnadat gebleken was, dat do beslissing in hoogste instantie bij do algcmecne vergadering is. Na de pauze kwam oen voorstel aan do orde, waarbij facultatief wordt gesteld, of men, zoo er in de plaats van inwoning of 10 K.M. daarvan, in den omtrok geen afdeeling is, zich als lid moet opgeven bij de algemeenc afdeeling (zooals thans is voorgeschreven), af bij een andere afdeeling. Xa een uitvoerige discussie werd op voor stel van Haarlem en Amersfoort besloten het punt aan te houden tot het volgend jaar. Vervolgens kwam aan de orde een voorstel van het hoofdbestuur, om mui de afdeeling Arnhem een voorschot, groot 800, rentende 3 uit het afdeeiingsfonds to verstrek ken, met verplichting harerzijds om jaarlijks f 100 af te lossen. Dit voorstel is gedaan omdat Arnhem haar schuld van 2535.37 can afkoopon door een bedrag van ƒ800. Dat bedrug kan de afdeeling evenwel niet betalen, wel de door het. hoofdbestuur voorgestelde aflossing. Goedgekeurd. Op voorstel van het hoofdbestuur werd aan de afdeeling Den Helder een bedrag van 1000 renteloos geleend uit het onderwijs fonds, voor het aanschaffen van piano's en andere instrumenten, ten dienste eener op to richten muziekschool, mits die school bin nen 1 jaar tot stand komt uil de afdeeling rechtspersoonlijkheid krijgt. Het hoofdbestuur stelde voor, een bedrag mui 200 te betalen in de kosten vun een muziekfeest van de afdeeling Enklutizen hij gelegenheid a 11 baar 75-jnrig bestaan. De afgevaardigde van Enklutizen pleit \oor een bcdiag van 500, waartegen de voorzitter bezwaren heeft. Een voorstel-Enk- l.uizon 0111 hel bedrag op 500 te bepa'rn, wordt niet voldoende ondersteund, waarna liet voorstel van het hoofdbestuur wordt aange nomen. Na afdoening van cenige onderwerpen van meet huïshoudelijken aard werd de algemeenc begrooting vastgesteld op 10,75*2.80, met een post onvoorzien van 233 en een ge raamd saldo ad 2400. De begrooting vim het reservefonds werd vastgesteld op 1700, die van het afdeeüngenfonds op 1195.67, elft van het onderwijzersfonds op ƒ2463.124. De vergadering werd vervolgons gesloten. Nedsrlandseho Hotelhonderibond. Dezor dagen hield naar wordt mede gedeeld do Nederland sche Hotclhou- dersbond zijn jaarvergadering in het Park hotel te Hoorn. Uit het jaarverslag van den directeur van het Hotelhoudersbondsbcstuur bleek, dat het ledental 418 bedraagt. In het jaarverslag wordt geconstateerd, dat de verhooging van den prijs van het gedistilleerd por glas of het Verkleinen van den inhoud daarvan, alsmede het afschaffen der „halfjes" een noodza kelijk gevolg van do verhooging van den accijns op het gedistilleerd van f63 op f90 per hectoliter bij 't publiek geen bezwaren had ondervonden. De volgende jaarvergadering, ter gele genheid van het 20-jarig bestaan van den bond, zal to Amsterdam worden gehou den in Mei 1911. Besloten werd tot definitieve aansluiting bij de Fédération universelle des sociétés d'höteliers, welke gevestigd is te Bazel. Als vertegenwoordigers van Nederland, om zitting te nomen in het bestuur dezer federatie werden aangewezen de hoeren H. Warndorff, Bible-Hotel, te Amsterdam, en Th. Koek, Ilölel des Pays-Bas, te Utrecht. Mede werd besloten, dat de Nederland se he Hotelhoudershond officieel zal deel nemen aan do internationale tentoonstel ling voor reiswezen en vreemdelingen verkeer, Berlijn 1911, alsmede zijn mo reeion steun zal verlecnen. aan "de in 't laatst van Augustus a.s. to Groningen te houden nationale tentoonstelling voor ho tel-, café-, restaurantbedrijf en kookkunst. Tiet bestuur werd, in overeenstemming met de gewijzigde statuten, van 9 op 11 Joden gebracht en bestaat thans uit de hoeren: II. Warndorff, Biblo-Hötel, te Am sterdam, voorzitter; Th. Koek, Hötetdcs Pays-Bas, to Utrecht, secretaris; D. Dei- muu Szn., Zandvoort, penningmeesterP. N. J, v. Doornik, Hotel Ncuf, Amsterdam; A. Meijer, Harmonie, Groningen; A. W. Polman, „Restaurant Polman", Amster dam; F. Simon, „Musis Sacrum", Arn hem; 11. Feitsma, Hötel Bellevue, Dor drecht; L. Tckke, Restaurant Diergaarde, 's-Gravenhage; G. Woudos Jzn., Parkhotel, Hoorn, en II. A. Zoethout, Restaurant Sta tion, 's-llertogenbosch. Dir. belInToerr. en Aec. Bij den dienst der directe belastingen zijn: Benoemd met ingang van 16 dezer: tot kommies 3e klasse: C. Hoogcnberk, te Rammelbeek; A. A, Sprenkels en L. A. J. Snoodijk, te E ijsden; II, Nijenhuis, tc Groesbeek; E. Doelens en 1L Klein, te Dinxperlo; J. Burger, te Eijsden; P. L. v. Gesset, te Lohith (tijd.); A. Fenijn en Zeijlemaker, to Ossendrccht; L. J. Leo pold, te Losser; A. Groenendijk, te Bar- ger-Oostervcen; A. de Vries, te (iendrin- gen; J. do Jonge, M. v. der Duin en L, Kliers, te Winterswijk (tijd.); .T. Meu- lemans en W. Nabers, te Vriezonvecn; W. Mulders, te Aaltcn; II. F. W. Scholten. te Pannordcn; T. Mooibroek, te Heurne; J. G. Nijholf en G. II. Mulder, te Didam; J. do Witte, te Rucphen; A. P. A. de Vlieger, te Goirlc; C. van Rijs, te Eijs den; R. Eggens, te Losser; J. Magielsen, te Chaam; F. Rakker, to Hardcnbcrg; P. E. Broddel, to Dalen; P. W. Sjerp, te Maten; G. U. Duif en P. Klop, te De Lutto; J, Tissingh, te Roswinkel; A.Smits, te Zmulcit; B. Siefers, tc Waubaoh (tijd.); J. Hagenaar, te Locht (tijd'.); S. Wieringa, te Ootmarsum; 3. J. van Es, te BochoUz (lijd.); J. D. Moes, te Uczingen; IL van den Berg cn L. A. van 'l Hooft, te Ara- sten rade (tijd.); L. van den Berg, te Nieuw- Amsterdam; G. van Egmond, te Weerdin- gennarke; 11. Holtkamp, te Herkenbosch; A. A. van der Harst en A. ,T. vair Moort, te 'Stamproy; .T. L. Slcijsler en A. Sants, to Den Braam; A. J. Dees, te Mhoer; E. van Rossum, te Haaksbergen; J. Triostram, to Nijswiller; G. W. H. Vossen, te Wolf haag (tijd.); P. Koczo, te Lonnekcr; J. Bood, tio Noorbeek; J. van Bevercn, te Huijbergen; C. J. W. Bergman, te Sus- teren A. Veiraeij en II. Bles, te Lat- Lrop; G. van Noord, te Radewijk. Verplaatst: met ingang van 11 do zer: F. M. Muller, kommies 2e "kb, van Roosendaal (b.) naar BridleJ. dc Bruin, koinm. t. w. 2o kl., van Wessom naar „Argus"; O. Zwiüink, id., van amb.rech. 2o afd. naar Wesseni. Ingang 16 dezer: B. v. 'd. Velde,komtn. 2o kl., van Roeimond (v.) naar Ncder- weci't; J, Dekker, id., van Maastricht (v.) naar Linno; S. van Learning, id„ van Maastricht (b.) naar Schinveld; J. Bounra, id., van Nieuw-Amsterd. naar Dalen; E. F. Otlens, id., van Weerdingermarke naar Barger-OostevveenJ. v. d. Hoek, koiiun. 3e kl., van Maastricht (v.) naar Grcven- bicht; W. A. v. d. Plas, id., van Boxmeer naar Ooffelt; F. de Vries, id., van Schin veld naar Poslerlrolt; D. Sang ars, id., van Roernront (v.) naar Weert; D. Hulst., id., van Gennep (g. en 1.) naar Bergen; S. Visser, id., van Gennep (g. en 1.) naar Bergen; C. Joon, id., van Noorbeek naar Kerkrado (st.); H. Vegter, id., van Sus- teren naar Sittard; II. Klove, id., vair Tcgelen naar Belfeld; J. F. Oslhoff, id., van Echterbosch naar Belfeld; G. Neppe- lenbroek, id., van "Ottcrsum naar Box meer; R. de Vries, id., van Losser naar Lonnekcr; J. Glas, id., vair Ootmarsum naar Radewijk; L. C. Michielsen, id., van Bezingen naar Wecrselo; H. van Leaning, id., van Barger Compascuum naarSmeul- veen. Bevorderd: ingang 1 Juli: F. J.van Ilooff, komtn. 3e kl., tot komra. 2e kl., tc Baarlo. („Wbl. v. d. Adm. der d. bel.") Bij Kon. Besl. van 10 dezer, is, met ingang van 1 September: opgeheven hot ontvangkantoor der dir. belastingen, invoerrechten en accijnzen te VGravenzan.de (residentie Hoek van Hol land) ingesteld een ontvangkantoor der dir. belastingen, invoerr, en ace. te Hoek van Holland, omvattende de gemeente 's-Gra- venzande; A. D. van Doorn, verificateur der in voerr. en acc. te Rotterdam, voor den tijd van één jaar belast met dc waarne ming van de betrokking van ontvanger der dir. bel., invoerr. en accijnzen te lloek van Holland; zijn benoemd: tot ontv. dor (lii*. bei. on acc. to Box tel, J. C. J. Zilkens, ontv. derzelfde mid delen te Drutcn; tot ontv. der inv, en acc. te Enschedé, W. A. Schepels, ontv. der dir. bel. en acc. te Bergum, VLAARDINGEN, 11 Juni. Loop der bevol king van deze gemeente van 1 Januari tot en met 31 Mei 1910. M. V. Tot. Bevolk, op 1 Jan. 1910 40813 11074 21887 Vermeerd.: M. V. Tot. Geboorte 117 138 255 Vestiging 151 177 328 268 315 583 41081 14389 2*2470 Vermind.: M. V. Tot. Overlijden 46 54 400 Vertrek 234 251 485 280 305 585 Bevolk, op 1 Junil9i0 10801 11084 21885 Aantal huwelijken in Mei12. Vermeerdering in Mei 51. VLAARDINGEN, 13 Juni. Bjj Kon. besluit van 10 dezer is met ingang van 4 September benoemd tot ontvanger der directe belastingen te Rotteidam, 4e afdeeling, da heer E. W. Beth, ontvanger der directe belastingen, in voerrechten en accjjnsen alhier. VLAARDINGEN, 13 Juni. De heer J. de Vlieger is te 's-Gravenhage geslaagd voor het examen voor opzichter van den Water staat. Een benoeming'. Uit het verslag der jongste Raadszitting in het antirevolutionaire weekblad nSchie- damsch Volksblad" knippen wij het volgende, opdat het onder de oogen kome van hen, wie de daarin voorkomende opmerking geldt Het belangrijkste was zeker wel de benee ming van een secretaris-penningmeester van het Stads-Ziekenhuis. Op de aanbeveling ston den mr. G. van Baren en mr. M. M. van Vel- xen. Uitgebracht werden op mr. van Velzen 10 stemmen, op mr. van Baren 6 en 2 in bla' co Gekozen was dus mr. van Velzen. Wanneer wjj mogen aannemen dat de anti revolutionairen en de heer van der Meer op den anti-rev. heer mr. van Baren gestemd iiebben, dan volgt daaruit dat behalve de 8 aanwezige Katholieken ook nog 2 man van de linkerzijde hun stem uitbrachten op mr. van Velzen. De hoeren vrijzinnigen, die zoo gaarne schermen met het roomsche gevaar, bl'jken dus in de praktijk altijd nog een roomsche te verkiezen bovon een anti-revo lutionair, Hetgeen te onthouden is. Aan de Leidsche universiteit werd heden met gunstigen uitslag afgelegd het candi- daats-exnmen in de rechten door den heer M. J. A, Steenhuis van hier, Blijkens achterstaande advertentie biedt de heer F. Louis Beukers gelegenheid tot het huren van een automobiel, waarvoor een verhuurtarief bij hem verkrijgbaar is. /De 27-jarige C. K., alhier woonachtig, is in den nacht van 'Zaterdag op Zondag door de politie aangehouden, verdacht bloemen ontvreemd te hebben uit den tuin eener woning 'aan de Westvest. Ilij is Zondagmor gen na verhoor weer ontslagen. De bloeder werden bij hem in beslag genomen f E Zaterdagavond is een jongen, die op steendrukpers in de cartonnageiabriek »Neer£' landia" als inlegger stond, met zijn a onder die pers geraakt, tengevolge waarvan hy -eèn paar ernstige vleeschwonden opliep' die door een dokter moesten verbonden wor'* den. Gistermorgen werd K. N., die beschonken'; was, dooi* de politie in bewaring gesteld - waarbij hij zich ernstig verzette. Hij Wenp deswege verbaliseerd en hedenmorgen weer ontslagen. Door tie politie is Zondagmorgen omstreeks 41/2 uur aangehouden de 22-jarige J. J p,j{ alhier wonende, die verdacht werd gepoogd te hebben met een valschen sleutel eerst in! een winkel en dairna in een pakhuis te ko men en na ontdekt te zijn op do vlucht to zyn gegaan. Hij is gisteravond na verhoor, weer ontslagen. Zaterdagavond kreeg de vrouw vanJ.M.II, alhier, op de Hoogstraat een flauwte, waarom 1 zij in een r.abijzjjmlen winkel gedingen en' vervolgens per vigilante naar haar woning gebracht werd. 0 AGENDA. *13, 14 en 45 Juni. Tivoli Schouwburg, 8%n, liet klein tooneel J. H. Speenhofl', 13, 44 en 15 Juni. Circus, 8u. Kaat Mossel'. 14 en 17 Juni. Rottere!Diergaarde, 8 uur. Kon. Scherpsch. Bart Verhallen.' 14 Juni, Lokaal Doeie, 8l/a uur. Oud-Kader- bond. Vergadering. 15 Gebouw Spoclingvereen., 11 uur. A!g. Verg. Schied. Spoclingvereen. 15, 48 en 49 Juni. Circus Variéié, 2 uur, Kaat Mossel. 26 Juni. Rott. Dierg. 21/2 u. Concert Staf- muziek 4e Reg. Inf. Het Stedelijk Museum aan hot Doeleplcin alhier is eiken Woensdag van 2 lot 4 uur voor hot publiek opengesteld. To Rotterdam eiken avond Circus Variété Pflllging en Casino, Coolsingel. Van vergaderingen, bijeenkomsten, con certen, vermakelijkheden, e. d. g. verzoo- ken wij steeds geregeld medodeeling, opdat wij die in onze agenda kunnen opnemen. Mevrouw Tartaud, Naar het »Rott. Nbl." met leedwezen ver neemt, is mevrouw Tartaud ziek. Simls enkele -j dagen wordt zij verpleegd in het Sanatorium te Rotterdam, waar zij Zaterdag eon kleine operatie onderging. liollenlamsche Rechtbank. Voor de Rotterdamsclic rechtbank werd Zaterdag voortgezet de behandeling der zaak tegen J. M. 13., directeur* dor naamlooze vennootschap Impoit-Maatschappij voorheen Vuil der Laan Go., 'te Schiedam., be klaagd lo. mui liet opzettelijk verzwijgen van een op 1 September 1909 aan een zij ner ondergeschikten overkomen ongeval cn 2o. van het op 9 November opzettelijk vitl- schelijk en in strijd mot de waarheid veikk- ron, dat aan bedoelden ondergeschikte een loopjongen op 1 September liet onge val niet was overkomen. Als getuige wordt nu nog gehoord de heer Brtdé, commies der Rijksverzekeringsbank to Amsterdam, die voor den rechter vuil instruc tie had veiklmuxl, dat beklaagde in het ge heel geen aangifte had gedaan van het be wuste ongeval. Getuige deelt mede op deze ver klaring te moeten terugkomen- Hij legt aan de rechtbank over een bij hem ingekomen aangifte d.d. 15 November, door beklaagde zeil oiulcrteekcml. Beklaagde beweert deze aangifte te hebben ingediend op aanraden van getuige Bremer, doch niet omdat hij de overtuiging had, dat liet noodig was. Steeds had hij in den waan verkeerd, dat loopjon gens niet vcrzekeringsplichtig waren, cn dus van huil overkomen ongelukken ook geen aan gifte behoefde te geschieden. Die overtuiging had zich bij hem gevestigd, naar aanleiding van een gesprek met getuige Vegter, agent dei Rijksverzekeringsbank. Dit onderhoud vond zijn aanlciling ineen door beklaagde van de Rijksverzekeringsbank ontvangen circu laire, door hem weergegeven in een aan ge inige Vog'ter gericht en ter terechtzitting aanwezig schrijven. liet O. M., dat in een vorige zitting tegen beklaagde een jaar gevangenisstraf gecischt bad, betoogde 1111, (lat speciaal do gewijzigde verklaring van getuige Rrklé eon geheel ander licht op do/.c stuuk bad geworpen, cn do ovei- luiging had gegeven, dat beklaagde bet hem ten laste gelegde niet opzettelijk deed. Dies werd lot zij'n vrijspraak gorcquirccrd, vvuai- incdc mr. Jos. van Raalte, de verdedigen instemde. Dc rechtbank hooft hierop den beklaagde 011 middellijk v rijgesp rok e n De Vlaardintjscha gczondheidspoliticvcror- dening. De Hooge Raad verwierp heden het beroep van L. T. te Vlaardingen, door de Rechtbankte Rotterdam tot geldboete veroordeeld wegens lo. het ten verkoop en voorhanden hebben, rondventen of vervoeren van melk, terwijl deze zich niet bevond in bu83en voorzien van liet opschrift aangevende de soort van de melk, en '2o. het niet zorgen dat op een wagen waarmede vervoerd werd behoorhjK de naam en de woonplaats van den koop man was vermeld. De moord to Rijswijk, Bevestigd wordt, dat de behandeling dcf zaak van jhr, G. v. S. (moord te Ryswjjk)

Schiedamsche Courant | 1910 | | pagina 2