stabsnieü\ys7 mr. II. King ma Boltjes, griffier bij het kantongerecht te Berlikum mr. J. H. RcKissing'n, griffier bij den mad van. beicep (ongevallenverzekering) te Hooge- veen. („St.-Ct.") Bij Kon. besluit van 1 dezer is benoemd tot griffier bij het kantongerecht ite Gelder- malsen, mr. J. E. Stolk, advocaat, procu reur en kanionxechter-plaatsvervanger te Gcl- derrnalsen, tevens werkzaam ter griffie van het kantongerecht aldaar, onder gelijktijdige toekenning van eervol ontslag uit zijn betrek king van kantonrechter-plaatsvemmger in het kanton Geldermaken. Mr. 6. Tan Tlenfcoven Mr. G. van Tienhoveai, commissaris der Koningin in Noord-Holland, is Vrijdag avond in Welstand uit Homburg te Haar lem teruggekeerd en heeft zijn ambtsbezig heden hervat. II 6f. Jansen f In den ouderdom van 94 jaren is in Den Haag overleden de heer H. G. Jansen, oud-hoofdingenieur der Kon. Ned. Marine. Kamerverkiezing Helmond. Mr. J. A. Swane, te 's-IIertogenbosch, Vrijdag in het district Helmond officieel candidaat gesteld voor de Tweede Kamer, naast den heer A. Fleskensi, burgemeester van Geldrop, den candidaat der R.-K. Kies- vereeniging in heit district, heeft, zoo meldt het „Huisgez.", Vrijdagnamiddag aan het hoofdbestuur der R.-K. Iviesc erecniging te Helmond geseind: „Niemand heeft mij toe stemming gewaagd om mij candidaat te stel len en aan niemand zou ik die ook gegeven hebben." Er zijn wel drie lijsten voor de candidatuur- Swano ingeleverd, en bij de onderteekenaars zijn, zoo bericht de „Eindh. Ct.", ook leden der R.-K. Kiesvereeniging. Inipeetle zeevaartnigen. De minister van landbouw, nijverheid en handel heeft aan dan bij Kon, besluit van 14 Juni benoemden expert P. Bouwmeester by de scheepvaartinspectie aangewezen het 4de district (gevormd voor het toezicht op de zeevisschersvaartuigen, Welke thuis be- hooren 'in Noord-Holland, Zuid-Hollanden Zeeland), met standplaats Haarlem. Jnrlsteu-ainer. In het Kurhaus te Scheveningon werd Za terdagavond het, na afloop der jaarlijksche juristcnvergadering, gebruikelijke diner ge houden. Voor het eeist sinds het veertigjarig be staan der juxistenvereenigmg zaten twee da mes aan, t. w. mej. mr. R. de Boer en mej. mr. C. Obreen, welke laatste dankte voor de woorden van ingenomenheid die aaa tafel over deze „nieuwigheid" waren geuit. Ook de aanzittende Vlaamsche juristen werden ge huldigd. Herstellingsoord H IJ. S. M. Een dame, die onbekend wenscht to blijven, schonk, aan de Herstellmgsooid- Veroenjging 18351905 voor II. IJ. S. M.- personeel een bedrag van 11000, als een bewijs van waardeering van de dienst- pres talies van, het personeel der H, IJ. S. 51., in het bijzonder gedurende do Julianafeesten. HnlarJljt- ten toonstelling. De inzending uit Oostenrijk op de a.s. na tionale tentoonstelling voor Huisvlijt, te Sclieveningen is op 28 Juni j.l. te Weenen in het Regeeringsinstituut voor do Viouwe- lijke Huisvlijt in Oostenrijk tentoongesteld geweest en onder meer met belangstelling bezichtigd door de Aartshertogin Maria Jo- sepha, den Nederlandsehen gezant en den Noderlandsehen consul-generaal te Weenen. Ook de Haagsche wethouder H. de Wil de, zal een der door de tweede afd. der ten toonstelling te organiseeren spreekbeurten vervullen en optreden met het onderwerp: „huisvlijt en huisindustrie". Legitimatie beWgs veor BaadtleJen te 's Grateahage. De heer Vas Dias stelt den gemeente raad te 's-Gravenhage voor, in de Antwerp verordening, regelende de samenstellingen den werkkring der vaste raadscommissien, de bepaling op te nemen, dat aan, ieder lid der commissie door B. en W. een be wijs verstrekt wordt, dat toegang geeft tot de gebouwen, terreinen, werken en inrich tingen, behoorende tot den dienst, diebm nen haar werkkring valt. Bond TO«r Staatspensloneering. Volgens liet tiende jaarverslag van den Bond voor Staatspensionneering bedroeg hot aantal leden op 301 Juni j.l. 34,380 (het vorige jaar 28,530), het aantal algemeene leden 398 (v. j. 430), totaal 34,778 (v. j. 28,966). liet aantal afdeelingen klom van 343 tot 357. De inkomsten, in 1909 bedroegen ƒ9607.60, de uitgaven 8391.655, het saldo is 1215.34i Onder den invloed der Kamerverkiezingen werden cenige federaties van afdeelingen op gericht, thans zijn er negen federaties. Het engnête rapport orer de G. E. W. (e Amsterdam. Zaterdag is verschenen het rapport der raadscommissie die een onderzoek heeft ingesteld naar de gegrondheid van de grie ven door dr. De Gelder tegen het hem ver leende eervol ontslag ingebracht en naar de juistheid van de door hem geuite beweringen betreffende hot inwendig beheer der gemeen- tc-electrieiteitewerken. De commissie bestond uit de heerenmr. L. W. van Gigh, voorz., L. Serrurier, A. Haimscn, W. F. 51. Wibaut en C. L. 51. Lambrechtsen van Ritthem. Iïct omvat in 30 bladzijden vergroot kwarto formaat verhoeren van verschillende hoofdambtenaren der Gem. Electr. Centrale, missives o. a. van den oud-butgemeester Van Leeuwen, den oud-weth. mr. Th. Heems kerk, van den directeur eri onder-directeur van de gemeentetram, van den heer P. A. 5rensehouwer, en stelt aan het slot voor te besluiten 10. aan den directeur A. 5V. Ressing eer vol ontslag te verlecnen uit den gemeente dienst met ingang van den dag, volgende op dien van dit besluit en met uitkeering van een jaar salaris 11. den hoofdboekhouder, J. C. Groot hef, onmiddellijk ingaand eervol, ontslag te verlec nen met 12 maanden jaarwedde; III. den chef der installaties, H. Grivel, onmiddellijk ontslag (niet eervol com.) te ver kenen, mot 3 maanden salaris. Voorts aan dr. G. de Gelder, eervol ont slagen ingenieur-onderdirecteur der Gemeen- te-eleetriciteitswerken een schadeloosstelling toe to kennen tot een bedrag, gelijkstaande met tweemaal zijn jaarwedde. Het besluit tot het doen dezer voorstel len en ten aanzien des heeren Ressing en De Gelder met eenparige stemmen, ten aanzien der hecien Groothoff en Grivel, genomen met 4 tegen 1 stom. In het thans verschenen rapport der com missie van onderzoek in de zaak-De Gelder, vinden wij de volgende meeningen Hot doe! van den directeur der G. E. W., A. W. Ressing, was liet bedrijf der G. E. te versterken en te bevoordeelen, zelfs ten koste van andere gemeentebedrijven. Daar naast alles ai te weren wat de G. E. tot na deel kon strekken. De commissie zal de aanduiding van den beer De Gelder, dat in het bedrijf „anarchie" heerschte, zeker niet tot de hare maken. Doch wel is haar gebleken, dat door den dir. de liieiarchische vethouding tus- schen zijn ambtenaren niet altijd is geëerbie digd. Veel ernstiger dan wat de comm. aan tref ten opzichte der ambtelijke hiërarchie in 't bedrijf, was het gesteld met de opvattin gen, die de comm. in dit bedrijf aantrof ten opzichte van wat in een gemeentebedrijf is geoorloofd. Groothoff, de chef der admini stratie, deinsde voor leugen niet terug. De chef der installatie, Grivel, exploiteerde zijn positie in 't bedrijf als bion van bij-inkom sten ten eigen bate, door als adviseur over zelf ontwwpen bestekken op te treden, en zich daarvoor te laten betalen en, eveneens ten eigen voordeele, aan een of twee bepaalde in stallateurs-firma's sterke voorkeur te geven, zelfs ten koste van anderen, hetgeen aller- vege ontstemming verwekt. Ook gebruikte hij in zijn woning eloctrisch licht, waarvoor een meter zonder regel, door hem zelf opge nomen werd en zijn verbruik niet ten volle betaalde. Ook de lampenfabriek Philips Co., werd door hem en don directeur bevoordeeld. Een klerk op 't kantoor der G. E. schreef adres sen voor de prijscouranten dier firma, adres sen van aangeslotenen bij do G. E. Bij den heer Ressing was de allesbeheer schende drijiveer: de steike drang om het be drijf der G. E. te dienen, zooals hij meen de dat een bedrijf mocht worden gediend. De opvatting van den directeur, dat, waar hij voordeel voor het bedrijf zag of meende te zien, alles geoorloofd was, acht de com missie volstrekt verwerpelijk. Doch zij acht hot geboden te doen uitkomen, dat het in derdaad dit motief was, dat vrijwel al het op- tieden, ook het jammerlijkste van den lieer Ressing heeft beheerscht. De commissie heeft niet ervaren, dat an dere gevallen van meterverValsching dan de door haar vermelde zijn voorgekomen. De conclusies zijn bekend. Be bevolking Tan Amsterdam. Do bevolking van Amsterdam is in Mei gedaald van. 570,152 op 570.104 zielen. Het geboortecijfer in Mei was 1159, dat van vestiging 2320, samen 3479. Er over leden 609 en vertrokken 2918 personen, sa men 3527, gevende een verschil Van 48. VLAARDINGEN, 4 Juli. De »St.-Ct(no. 453) bevat de wijzigingen in de statuten van de Vrjje Gereformeerde Gemeente alhier. VLAARDINGEN, 4 Juli. Bij dc directe belastingen enz. is verplaatst de commies le klasse A. Schelling, van hier naar RotterüKm, en de kommies 2e ld', van het s.s. „Argus" naar hier. Yootns is met ingang van 1 dezer Hier benoemd de kommies 3e kl. J. A. Con- standse. VLAARDINGEN, 4 Juli. Gisteravond laat zijn door do politie alhier betrapt twee Schiedammers, die zich' schuldig maakten aan diefstal van bloemen uit h'ot plant soen, gelegeai aan het WfrploegK "Chassé- plein. Proces-verbaal is opgemaakt Tan onzen KameroTerilehtsehrljven. Het „Schiedamsch Volksdagblad" heeft ons schrijven overgenomen, waarvoor onzen dank, en het heeft er in een artikel „Spik splinternieuw" het volgende op geantwoord: lo. dat wij ons niet bewust zijn scheld woorden, en dan nog wel een heele vloed, over het hoofd Van den armen overzicht schrijver te hebben uitgestort; 2o. dat de overzichtschrijver, die ons verwijt zijn antwoord in een vroeger debat niet te hebben opgenomen, nog nooit en enkele letter uit ons blad overnam en aan rijn lezers voorlegde. Ook nu niet, want dan haddeft zeker „de lezers zich blind ge zocht naar de scheldwoorden. Wat nu de zaak zelf betreft, moeten wij erkennen dat de overzichtschrijver een ontzettend knap on vindingtijk man is. Wat tot nu toe geen enkel liberaal of socialistisch Kamerlid en geen enkel blad, noch van rechts, noch van links, ont dekte, is voor hem en de politieke krin gen, waarin hij verkeert, zoo klaar en hei dei als de zon om 12 uur 's middags. De heer Lobman, via de Eerste Kamer, wegjager van Minister Nelissen Het ia zoo aardig gevonden dat liet haast jammer is dat het niet waar is. Want het is beslist onwaar wat de „Sch. Ct." vertelt en wij .staan versteld over de bespottelijke eigenwaan en de gren- zenlooze durf waarmede dit Verhaal den 3olke wordt voorgezet. Mogen wij eens een paar wagen en opmerkingen maken? lo. de verwerping dei' eersite aehter- atansontwerpen geschiedde voor ciica 2 ja ren. Eenige maanden daarna werden zo op nieuw door 51iuister Nelissen ingediend en zag hij ze aangenomen door heide Kamers. Is dit een houding van iemand die een geduchte knauw heeft gekregen? En dan, wat is door 5Ir. Nelissen nog daarna niet ingediend? Hij kon mot recht dc werkzaamste Minister genoemd worden en het bericht dat hij zich overwerkt luid verbaasde niemand. 2o. Sinds wanneer is de heer Lohman d c leider der rechterzijde niet alleen in de Tweede, maar ook in de Eerste Ka mer? Voert hij daar ook de reomschen aan? En als dit zoo is, hoe komt het dan dat de Eerste Kamer wèl aannam het Va- derschajisontwerp, waartegen de heer Lok man zóo bizonder fel gekant was dat hij er nog een open brief over richtte aan de Eerste Kamer en met de Achterstands- ontwerpen? 3o. Spreken wij beslist tegen dat de heer Lohmnn heeft verklaaid geen ver- tiouwen te stellen in het beleid van Mr. Nelissen; hiermede moet dan natuurlijk bedoeld zijn, het algemeen beleid van dezen bewindsman. Op welge pagina van de Handelingen is dit te vinden? Zoo zouden wij kunnen doorgaan. Ge noeg evenwel om te laten zien dat de spik splinternieuwe vondst van de „Sch. Cvt" or een is, die de toets zelfs van een zeer matige kritiek niet kan dooistaan. Wij wenschen hierbij de volgende aantec- keningen te maken: lo. verwondert het ons volstrekt niet dat het „Schiedamsche Volksblad" zich niet be wust is ons met scheklw oorden overladen te hebben. Op liet voetspoor van de „Stan daard" toch heeft de anti-revolutionaire kleine pers zich het uitschelden van den tegenstander zoo tot eenc tweede natuur ge maakt, dat ze liet wellicht, onbewust doet. In hot artikel van 25 Juni in het „Volks blad" toch werden wij genoemdeen man van schromelijke partijdighei d; iemand, die zijne lezers tendentieuze onjuistheden op de mouw \vi. spelden; iemand die beschou wingen geeft waarover ieder ontwikkeld menseh zijn hoofd moet schudden met diep mede- 1 ij d e nen thans worden wij van, niet min der beschuldigd dan van „bespottelijke eigenwaan en grenzonloozen d u r f, maar dat is geen schelden, neen, dat is alles Christel ij ke liefde. 2o. Wij hebben nooit beweerd, dat de heer Lohman, via de Eerste Kamer de wegjager (hè, wat triviale uitdrukkingis geweest van Air. Nelissenmaar wij beweren en hou den vol, dat het eerste gioote verzet tegen 5Ir. Nelissen, waarvan zijn bedanken einde lijk het gevolg was, is begonnen in de Twee de Kamer, en dat ia helaas niet spiksplinter nieuw; men is het in politieke kringen daar over vrij wel eens, dat alles heel anders ge- loopen zou zijn, als de bekwame maar veel te goede 5Ir. Nelissen, met name den heer De Savomin Lolunan, direct flink de tanden luid Laten zien. Het is onze schuld niet dat het „Schiedamsche Volksblad" blijkbaar geheel buiten die kringen leeft. En juist dat Mr. Regout ia de afgeloopen week die Achter- standsontwerpen met zoo groote meerderheid iu de Eerste Kamer zag aannemen bewijst beter dan iets anders dat de oppositie, die Mr. Nelissen in deze heeft ondervonden, minder zijne ontwerpen dan wel hem zelve gohl. 3o. Dat men, zonder leider te zijnvan de Rechterzijde in de Eerste Kamer, toch zeker .wel groeten, invloed op haar kan uitoefenen, als men leider is van, de coali tie in de Tweede Kamer, kan eigenlijk een kind "begrijpen. Wij zullen daar dus geen woord aan toev'oegcn. Dat de Eer ste Kamer ook niet het .Vaderscihapsont- werp verwierp, kan alleen "hem1 verhazen, die niet weet, dat de ervaring leert, dat dit achtbaar lichaam!, als het weer eens zoo'n stout stukje heeft uitgehaald als de verwerping der AchterstandsointwerpeinJ was (want uit een politiek! oogpunt was het eenvoudig onvergeeflijk, een van. do knap ste ministère van eigen ministerie zoo groote nederlaag toe te brengen), liet weer eenigen tijd heel gedwee is. Afaar waar verwonderen wij'ons eigenlijk over? Het „Schiedamsch Volksblad" is zoo weinig op de hoogte, dat het niet eens de Handelingen leest, en. met oen moed een betere zaak! Waardig durft tegenspre ken, dat de h'eer Lohman verklaard heeft geen vertrouwen in het beleid van 5Ir. Nelissen te hebben, en ons vraagt op welke pagina der Handelingen' dit is te vinden. Wij zullen de maat onzer goedheid vol meten on ook! in deze de onwetendheid van onzen tegenstander tegemoet komen. By de Algemeene Beschouwingen over Hoofdstuk' Justitie op 25 Nov. 1908 (zie blz. 707 der Handelingen) begon, do heer De Savomin .Lobman zijn rede aldus „Mijnheer de v.ooijzittor Lot mijn leedwezen mf,oet ik bezwa ren opperen tegfen hot beleid van den Aliïiister van Justitie. En hij eindigde die redevoering met de volgende, nog veel scherper Woorden:, „Daarom ver'zook ik den Alinis- ter van Justitiie, kich' Wel to willen herinnieren, dat, in,'d]ien ik mijn ste'm geef aajn deze be groeting, deze sjtem nog niet ijl zich sluit eon voftum van vor- trouwen in het bejleid van den 51 i n i s ter." Het „Schiodamscih Volksblad," zal het nu dan wel eindelijk met ons eens zijn, dat men oen zaak moet bestudeerd heb ben en kennen om er mee over te praten? Doctoraal Examen. Aan de Leidsche universiteit werd heden met gunstigen uitslag afgelegd het doctoraal examen in de rechten door den heer J. A S. Endtz, van Schiedam. Te Leiden, is Zaterdag geslaagd voor het piactisch apothekers examen 2e ged.de heer F. H, Backer van hier. Aan het Commissariaat van Politie is terug te bekomen een bedrag van f 10.40 op straat gevonden. De 20-jarige F., wonende aan de "Westvest, is gisternamiddag te C uur ongeveer, stoeiende in de Lange Haven gevallen. Een heer die juist passeerde stak hem zijn wandelstok toe en met behulp van een paar andere perso nen werd de drenkeling weer op het droge gehaald. Gistermiddag hadden eenige jongens mot elkaar twist gehad, na afloop waarvan een hunner zijn portemonnaie, inhoudende een gulden, vermiste. Van eenige meisjes die bij den twist tegen woordig waren geweest, wist één mee te dee- len dat een der vechtende die portemonnaie had opgeraapt en zij wees dien ook aan. Op de/en weid dan ook de portemonnaie gevon den, maar de eigenaar bemerkte al ras dat de inhoud verdwenen was. Natuurlijk werd vermoed dat dengene die in het bezit van du portemonnaie was bevonden, ook wel de gulden daaruit gehaaid zou hebben, maar deze ontleende dit, zeggende dat hij de porte monnaie leeg had gevonden en in zijn zak gestoken. Een nader onderzoek wordt nog ingesteld. In de Boterstraat zou de politie hedennacht een beschonken man arresteeren, wat echter niet bleek te zijn naar den zin van diens kameraad die hem vasthield en, niettegen staande de agent hem herhaaldelijk gelastte' den man los te laten, hem bleef vasthouden. De agent was daardoor genoodzaakt den vriend met den sabel en klap te geven, waar- bij deze een paai- lichte verwondingen in het gelaat opliep, die op het politiebureau wer den verbonden. Zaterdagavond zijn bij de verlof houdster C. G,, alhier, door de politie in beslag ge nomen 3 flesschen sterken drank, die zij in strjjd met de wet in voorraad had. Door de politie werd aangehouden de schippér P. J. W., die in het sAlgemeen Politieblad" gesignaleerd stond Toor fl. boete, subsidiair 2 dagen hechtenis De man betaalde de boete en kon toen weer zjjns weegs gaan. AGENDA. 5 en 8 Juli. Rotterd. Diergaarde, 8 u. Kon Scherpsch. Bart Verhallen. 7 Juli. Beursgebouw 81/2 uur. Vergadering Kamer van Arbeid Voedings- en Genotmiddelen. 8, 9 en 40 Juli. Tivoli Schouwburg, 8 uur Berliner Lustspiel Ensemble Theo dore Co. 10 Juli Rott, Diergaarde. 21/g u. Concert Stafmuziek 4e Reg. Inf. lederen avond Circus Variété. Specialiteiten voorstelling. Het Stedelijk Museum aan. Het Doelepleit alhier is eiken Woensdag van 2 tot 4 uur voor het publiek opengesteld. Van vergaderingen, bijeenkomsten, con certen, vermakelijkheden, e. d. g. verzoo- ken wjj steeds geregeld mededeeling, opdat wy die in onze agenda kunnen opmtmen. Kunst en Wetenschap. Weer een Drucker-schenking. Zaterdag is door mr. H, Roosegaarde Bisschop uit Londen aan minister Heemskerk de akte aangeboden, waarbij onze te Londen gevestigde landgenoot, deer J. C. J Drucker en diens echtgenoote vrouwe Eraser aan het Rijks-Museum opnieuw een schenking doen. In het Eyks-Museum hangen twee doeken van Anton Mauve, Het moeras en De moes tuin, en een doek van Willem Maris, Een den. Bovendien bevinden zich daar een ta fel opgelegd met ebben- en palissanderhout een stel meubelen van notenhout met open gewerkte rugleuning en zitting van ge bloemde zjjdezes stoelen en een fauteuil van notenhout, de zittingen hekleed met rood Utrechtech velours (Louis XVI). Die doeken en die meubels waren door den heer Drucker aan het Rijks-Museum in bruikleen afgestaan Dit alles, meldt het»Hbl.," hebben de heer en mevrouw Drucker thans aan dén Staat der Nederlanden geschonken. De Genestet gehuldigd. Zaterdagmiddag is to Delft een eenvou dige, maar Heffende hulde gebracht aan. den echt-Nederlandsche dichter P. A. de Ge nestet. Door toedoen van een aantal vereerders waren gelden bijeengebracht om een spre kende herinnering te plaatsen op de plek, waar do Genestet als voorganger der Re- monstrantsche gemeente gewerkt had. Aan den gevel van Ret huis, dat door gang verleent naar het kerkgebouw, is het, naar een ontwerp van prof. A. W, 51. Odé, in brons uitgevoerde medaillon portret van den dichter aangebracht met' een cartouche van zandsteen, Waarin gebei teld: P. A. do Genestet, 1829—1861, Zaterdagmiddag is dat gedenkteeken plechtig onthuld. In hot kerkgebouw waar rich meerdere familieleden van wijlen de Genestet, benevens genoodigden, ,waaren de r B. en W). van Delft, verzameld had den, heeft ds. Buisman gesproken over den dichter en den theoloog do Genestet. Spr. bracht ook hulde aan prof. Odé, die met zoo sobere gegevens een zoo spre kend gelijkend portret wist te modelleuren en eindigde met een aansporing^, om dc woiken van De Genestet te blijven lezen, opdat ze niet verdrongen worden, waarvoor in dezen tijd van snelle stroomingen som tijds gevaar bestaat En ten slotte droeg spr. het gedenkteeken over aan het bestuur der Rem. gemeente, het in diens hoede en zorg aanbevelende. Ds. G. J. Wl Oldeman aanvaardde het geschenk onder warme dankzegging en gaf, namens het bestuur, de verzekering, dat hot gedenkteeken mot piëteit zal Worden verzorgd. Kerk en School. Ned. Herv. Kerk De kwestie te Delden. Te Dolden, waar baron Van Heeckeren het collatierecht heeft, is beroepen oen predikant van orthodoxe richting. Naar het „Vrijzinnig Weekblad" nu mededeelt, heeft in de vorige week de kerkoraad verga derd en met een kleine meerderheid be sloten den heer Vair Heeckeren te verzoe ken, op zjjn besluit terug te komen en een ander aan te wyzen. Ann do inede- deeling van "dit verzoek "is de verklaring toegevoegd, dat de vrijzinnige kerkeraads- Jeden, indien er niet aan ïvordt voldaan, zich verplicht zullen zien èf blanco lo stemmen öf heen te gaan. Van den hoor Van Heeckeren is reeds bericht ontvangen, dat hij bij zijn besluit blijft. Ondanks de vrijzinnige meerderheid in den kerkeraad krijgt Delden dus een twee den orthodoxen predikant. Aan hot „Vrijz. Weekbl." schrijft vor der iemand: Is het u bekend, dat Wijlio, sedert Januari 1909 vacant, zoo drijverig en leelijk behandeld Wordt door den col lator, die een orthodox predikant hebben wil, terwijl do gemeente een evangelischen begeert? Het classikaal bestuur van 's-Gravenhage heeft beslist, dat bij do beroeping van ds. P. L. L. Post, te 'Wijdones c. a. naar Rijswiijk, geen informal! teilen hebben plaats gehad en het beroep dus wettig is. Aangenomen het beroep te Gorm- cliem ds. J. Luuring, te Zwartsluis. Geref. Kerken. Bodankt voor het beroep to Breda ,ds. J. Gipsen, te Barneveld. Aangenomen het beroep te Rukrort de heer C. J. Wielenga, cand., die voor het beroep to Alarken heeft bedankt. Remonstrahtsche Gemeente Beroepen te Bruchem! o. a. ds. J. G. Dekking, to Alonstor. Bedankt voor liet beroep naar Oude Wetering ds. J. L. la Gro, te Zwammer- dam; te Retranchemenl (Zeeland) ds. H. Brink, te Ruinerw'old (Dr.). Hoog er Onderwijs. Aan de Universiteit van Amsterdam zijn bevorderd tot doctor in do geneeskunde Afej. J. van Rees, gob. te Amsterdam, en de heer W, A. Wiemer, geb. te Haarlem. Universiteit van Amsterdam. Doctoraal examen plant- en dierkunde: mejuffrouw) N. L. Isebree Mocns (cum! laude). Universiteit Groningen. Doctoraal 2e ge deelte in do geneeskunde: de heeren! D. Kramer en S. do Walle, laatstgenoemde met het praedicaat cum laude. Te Leiden is tot arts bevorderd de heer M. Hijmans. Univeraiteit te Groningen. Doctoraal exa men godgeleerdheidde lieer N. Oosterveen. Universiteit te Leiden. Examen voor den Indischen rechterlijken dienst de heer nu*. A. van Olst. Bevorderd tot doctor "111 de rechts weten schap op Stellingen de heer L. F. A. de Rooij, geboren te Siboga (Sum. Westkust). Te Utrecht rijn bevorderd tot arts: mej. J. C. Bezemer en de heer B. v. d. Linde. Bevorderd tot se mi-artsde heeren L. Arisz, I. J. v. d. Helm en B. M II. Met- trop. Bevorderd tot tandartsde heer J. C, Schuurman. -Lager Onderwijs. De gemeenteraad van Alontfoort heeft, na geheime zitting, besloten tot verkoop van de openbaro school met otulerwij"zerswo- nig, in verhand met het plan van. het R. K. kerkbestuur tot stichting van een R. K. Jongensschool 6eT0Hd.cn.

Schiedamsche Courant | 1910 | | pagina 2