f: li r r* fs bH V *f v/ V\ r 'aire 1 ambtenaren ihr. Cr. L. G. de Boson Kemper en C. S. Lechner benoemd tot ad- spiranit vice-consuls. Tn aansluiting aan het bericht voorkomen de in de Nederlandsche Staatscourant van 24 Juni 1910, no. 115, brengt de minister van buitenlandsche zaken ter algemeene ken nis, dat de consul-generaal der Nederlan den le Christinniu, de heer H. N. Pettorsen, verzocht heeft de briefwisseling met liem in de Engelsche of in de Duitsche taal te voe ren. Onze ministers. Reuter seint uit Brussel: Be koning heeft de te Brussel aanwezige Nederlandsche ministers o at vangen. Reuter seint uit Brussel: De koning on de koningin hebben Dins dagnamiddag een bezoek gebracht aan de Nederlandsche afdeeling der tentoonstelling. Zij werden daar ontvangen door den Neder- landschen commissaris-generaal en de thans te Biussel zijnde Nederlandsche ministers. Provinciale Stalen van Zuid-Holland Provinciale Staten van Zuid-Holland heb ben heden in hun tweede vergadering als leden van Gedep. Staten herkozen, de heeren IJzeimans, mr. Van de Velde, nrr. Limburg eu jhr. mr. De Geer en als buitengewoon lid den heer Schippers. De Voorzitter bracht hulde aan de nage dachtenis van het Statenlid De Vries. Toegelaten werd als lid voor Rotterdam III de lieer De Jongh. In een volgende vergadering zal wonden behandeld een motie-Euersheim e.s. om door een commissie van 5 leden rapport te doen uitbrengen (met indiening van voorstellen) betreffende de wenschelijkheid van pensionee ring der leden van Gedeputeerde Staten. Dinsdag 11 uur zal worden overgegaan tot verkiezing van leden, der Eerste Kamer. B. W. J. C. van den Wal Bakef Met leedwezen zal in wiiden kring ver nomen worden het overlijden, gisteren te Hil versum, in den leeftijd van 67 jaren, van den heei R. W. J. C. van den Wall Bake: lid van Gedeputeerde Staten van Noord- Holland. Van den Wall Bake heeft vooral een rol an gewicht vervuld op het gebied van het verkeerswezen, eerst als administrateur van de Ilollandsche IJzeren Spoorweg-Maat schappij, waar hij de Voorganger was van Van Hasselt, latei* als directeur van de Ne- d cii .-Z ui d - A. f rikan nsche Spoorwegmaatij. Ge durende vele jaren is hij lid van den Amster- Jamschen gemeenteraad geweest, en sinds 1895 vertegenwoordigde hij Amsterdam in de Staten van Noord-Holland. Bvcndien wijd de hij van 1881 tot 1904 zijn krachten aan de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Amsterdam, gedurende eenige jaren als vice- voorzitter. Daarbij vervulde de thans over ledene nog vorschillende andere betrekkingen. Hij was: voorzitter van den Raad van Beioep voor de heffing van invoerrechten, eere-voor- zitter van de Teekenschool voor kunstam bachten, commissaris van de Ned. Handel maatschappij, directeur van de Oostersche Handel en Reederiien, commissaris van de Ned, Bank voor Zuid-Afrika, enz. II. M. de Koningin erkende zijn groote verdiensten door hem hot ridderkruis in de Orde van den Ncderlandschen Leeuw te ver kenen. Bovendien was hij ridder in de orde van den Rooden Adelaar van Pruisen. kmke, den wakkeren strijder van den bond. (Bij deze woorden verhieven de aanwezigen zich van hun zetelsVoorts bracht spr. in heiinnering de werkzaamheid van,het, afge- 1c open jaar. Spr. deed ten slotte mededeeling, dat de afd. Utrecht, welke eenigon tijd gele? den den heer De Winter als lid geschrapt hoeft, thans dezen heer gerehabiliteerd heeft. Spr. bracht hulde aan de afd. Utrecht voor den moed, dien zij in deze getoond heeft. De rekening over 1909 en het jaarverslag, beide reeds gepubliceerd, weiden goedge keurd. Vastgesteld weid de begrooting over 1911*. Als plaats voor de volgende vergadering werd Utrecht aangewezen. Medegedeeld weid, dat 121 ufdeelmgen veregenwoordigd wiaren. De heer A. Voorbnood te Arnliem werd als lid van het hoofdbestuur herkozen, ter wijl als zoodanig weiden gekozen in de vaca tures-Wiei inga en -Klomp, de heeren B. Kanis, te Amsterdam en ds. J. van Veen, te Doldcum. Ned. Chr. 6. O. B Da Neder]. Chr. Geheelontboudeisbond zal zijn 21e algemeene vergadering houden op 24 Augustui te Amrtjefldam. Den avond tevoren zal een openbare ver gadering warden gehouden, waar de bonds voorzitter, de heer R. R. Posthuma van Hoorn, een rede zal houden over het onder werp Is er geen oozaak? Financieel nieuws. Naar wy vernemen, is bij de inschrijving op 1400,000 aandeelen der N. V. Hollandi.i", Hollandsche fabriek van melkproducten en voedingsmiddelen, te ,s Gravenhage, van het recht van voorkeur een zoo ruim gebruik ge maakt, dat voor de inschry vingen zonder recht van voorkeur slechts nauwelijks iets beschikbaar blijft. VLAARDINGEN, 6 Juli. Het hoofd der Nutsbewaarschooi, mej. J. W. Mulder, heeft tegen 1 September a.s. als zoodanig eervol ontslag aangevraagd. De tijdelijke waarneming dier betrekking wordt opgedra gen aan mej. G. J. H. van den Berg, helpster aan die school. VLAARD1NGEN, G Juli. De heer A. Postma, ondei wijzer aan de Gcref. school Emmastraat alhier, is benoemd tot hoofd der Chr. school te Zwingelspaan (Noord-Bi'abant). KETHEL EN SPALAND, 6 Juni Voor het natuurkundig examen der Rijks-Veeartsenij school te Utrecht is geslaagd de heer A. de Ronde van hier. gezin* van elders, welke leerlingen in Schie dam gehuisvest zijn, en tot 90 voor de lceilingen die buiten Schiedam wonen. Zij hebben voorts oveigelegd een ontwerp- schrijven aan Ged. Staten ter toelichting van het door B. en W. ingenomen standpunt ten aanzien der overige door dat college gemaak te opmerkingen. Be nieuwe zwemplaats. B. en "W. hebben een gewijzigd ontwerp verordening op het gebiuik der nieuwe zwem plaats ingezonden bij den Gemeenteraad. Behalve dat eenige redactiewijzigingen zijn aangebracht, wordt daarin thans aan B, en W. opgedragen de vaststelling van een regle ment voor de inrichting, alsmede de verstrek king van de noodige instructie aan het per soneel, Voorts is de regeling der zwemtijden uit de verordening gelicht en in handen ge legd van B. en W. Dit college overweegt nog hoe vooral op de Woensdagen en Zaterdagen een betere verdeeling kan verkregen worden, waarbij in de juiste maat rekening wordt gehouden met de belangen der verschillende categoriën, hetgeen niet zoo heel gemakkelijk is. B, en W. zeggen voorts dat behalve op grond van principieele overwegingen ook in het belang van het personeel de zwemplaats Zondags gesloten moet blijven. Een verschillend tarief voor het gebruik achten B, en W. ongewenscht, vooral omdat het moeiljjk is een grens te trekken Het zelfde geldt voor het beschikbaar stellen van kamertjes aan kosteloos toegelatenen. Art. 4 bepaalt thans dat ook door niet betalende vrouwelijke personen van den ka mertjes kan worden gebruik gemaakt. Juf f.'., Delfland, Bij Kon. besluit van 2 dezer is benoemd tot hoogheemraad van het hoogheemraad schap Delfland de heer S. J. von den Bergh te 's-Gravenhage. Keuringsdienst. B en W. van Gouda zijn tot de conclusie gekomen dat een volledige keuringsdienst van voedings- en genotmiddelen, onder leiding van een daarmede uitsluitend te belasten scheikundige, niet gewenscht is. B. en W. meenen dat zulk een volledige keuringsdienst te kostbaar zou zijn, en ook, dat de daarmede te belasten scheikundige geen voldoenden werkkring zou hebben, met het oog op de grootte der gemeente. Abonnement of aansluiting bij een elders gevestigd scheikundig bureau achten B. en W mede te kostbaar. Zij erkennen echter, dat uitbreiding van de keuring van levensmiddelen hoogst ge wenscht is, en zij stellen daarom voor, tegen een honorarium van tl500 per jaar, aan den heer Grendel op te dragen het maken van 520 analyses van melk en karnemelk, min stens 104 analyses van voedingsvetten (boter, reuzel, enz.) en minstens 50 onderzoeken van brood B. en W. hebben daartoe den raad de noo dige voorstellen gedaan. Bond toor Staatspensloneoringr. Voorafgegaan door een feestelijke bijeen komst vanwege de afd. Utrecht, is gisteren to Utrecht de 10de algemeene vergadering gehouden van den Bond voor Staatspension- neering, welke druk bezocht was. De voorzifter, pastoor Prins, uit Haarlem, wees in zijn openingswoord er op, dat de bond aangewezen is "om het goede beginsel van staatspensioen bij allen te doen door- - dringen. Dit geschiedde niet, zeide spr. door rumoer,* maar door stille werking, go- lijk liet zuurdcesem, dat het geheele beslag doortrekt. Wie zegt: ik wil er niet van we ten, zal op zekeren dag zijns ondanks ervaren, dat hij er van doortrokken is. Spr. bracht voorts hulde aan de nagedachtenis van hen>, die in het afgeloopen jaar aan den bord door den dood ontvallen zijn, en wel in het bij zonder aan die van den lieer Boze, uit Grijps STADSNIEUWS. Gemeenteraad. Openbare vergadering van den Raad der Gemeente Schiedam, op Dinsdag, den 12den Juli 1910, des namiddags 2 uur. Vaststelling van de notulen der vergaderin gen van 7 en 21 Juli 1910. Mededeel ingen. Ingekomen stukken. Agenda 1. Benoeming van een lid van de Com missie van Toezicht op heb Lager Onderwijs (vacature G. W. van Bergen Walraven). Aanbevolen worden door de commissie: 1. do heer A. Boot; 2. de heer A. J. J. de Groot. 2. Verzoek van mei. J, C. C. van Bem- mel, om eervol ontslag als onderwijzeres aan school C, met advies van B. en W. 3. Verzoek van den gemeente-secretaris om hem een vacantie-verlof te verleenen, met advies van B, en W. 4. Ontwerp-besluit (model C) tot wijzi ging der gemeentebegrooting, dienst 1910. 5. Voorstel van B. en W., tot vaststelling van, naar aanleiding van door heeren Gedepu teerde Staten gemaakte opmerkingen, gewij zigde verordeningen op de heffing en de in vordering van schoolgelden op de Middel bare scholen en het gymnasium. 6. Voorstel van B. en W. tot vaststelling eoner verordening op de zweminrichting, te vens houdende hun advies op het ingekomen verzoek van J. A. van Buysen e. a. en het voorstel van het raadslid, den heer P. de Bruin. 7. Voorstel an B. en W. tot vaststelling ecner verordening regelende de samenstelling en den werkkring van de commissie voor het Stedelijk Muziekkorps. 8. Vaststelling van diverse rekeningen, met advies van de Financieele Commissie. 9. Verzoek van het bestuur der vereen ging tot bevordering van Christelijk School onderwijs en. van het bestuur der Departe mentale bewaarscholen, om op grond van üe letrekkelijke verordening, wederom de jaar- üjksche subsidie voor haar bewaarscholen te mogen ontvangen, met advies van B. en W 10. Verzoek van W. wan Spronsen en Co tot overneming door de gemeente van de reeds aangelegde Christiaan Huygenssfrnat e. a., met advies van B. en W. 11. Verzoek van G. Sarderman en J. 01 denhuis om hun concessie te verleenen voor het leggen van draden voor electriscbe klok ken in deze gemeente, met advies van B. en W. En verdere voorstellen en mededeelingen. S. O. V. Zomervermakelij kheden. Heden kwamen wij in het bezit van het programma der jaarlijks terugkeerende zomer- vermakelijkheden in den Tuin. Als gewoonlijk vangen die aan mot hot oplaten van mot gas gevulde luchtballons en matinee door de vercemging „Oefening baart Kunst" alhier, en wel op_ 10 Juli as. Maandag en Dinsdag 11 en 12 Juli zullen weei kinderspelen plaats hebben. Den eersten dag zullen dit zijn koektiekken (3 jaai), ninkwedstrijd (46 jaar), blokjesrapen (jon gens en meisjes van 68 jaar), vlaggemved- loop (meisjes 810 jaar), dneboenige wed loop (jongens 810 jaar). Den tweeden dag: balanceerspel (meisjes 1013 jaai), wedloop met hindernissen (jon gens 10'13 jaar), versieren van stroohoeden (meisjes boven 13 jaai) en kegelen (jongens 1318 jaar). Dinsdag zal na afloop der wedstrijden een bioscoopvoorstelling plaats hebben, in liet bijzondei voor kinderen samengesteld. Reclame plafond. Naar aanleiding van het gisteren door ons onder het opschrift „Een Practicus' uit de „Haarl, Ct." overgenomen bericht, deelt de h'eer J. Hagendoorn, coiffeur Broersveld 72 alhier, ons mede, dat m zijn salon reeds sedert een, jaar zulk® ©en reclame-glafond te zien is. De Haarlemsche barbier heeft dus niet de primeur van dit soort reclame missie opgericht en wel in Geldeiland, Aan dr. N. Adriani werd opgedragen eea reis naar het eiland Halmaheira te doen om ge gevens te verzamelen omtrent de talen daar in gebruik. Op de Staatsbegrooting voor 1910 is gebracht een subsidie van ƒ4000 voor dit werk. Tot den druk van het O. T. in liet Niasaisch, werd besloten. Opdracht tot de bezorging van een "bijbel in heit Am- bonsch-Maloisdh werd gedaan aan den heer C. Ghr. J. Scluoder. Het weik, nagelaten door den onder moordenaarshanden gevallen zendeling Aug. Lett zal woiden uitgegeven. Uitgaven in het Windessisch (N.-Guinea) en het Karo-Bataksch zijn ter petee. Andere ver talingen en herzieningen zijn in voorberei ding. De rekening, aangeboden door den alge- meenen penningmeester, jhr. B. L. Quariea van Ufford, sloot met een nadeelig saldo van ïuim 3000. Tot leden van het hoofdbestuur weid her kozen de hoer H. J. Emous en werden ge kozen de heeren L. M. de Jong Schouwen burg, W. H. van Oordt H.W.Az, (Rotter dam), mr. R. del Carnpo, gen. Camp, ds. Chr. Hunninghere, jhr. B. "W. P. ,van Riems dijk, de laatste tevens als ondervoorzitter. Namens de Geldersche provinciale commis sie werd verslag uitgebracht, waaruit haar voorspoedige werkzaamheid bleek, terwijl ten slotte de heer L. J. van Wijk eenige mede deelingen deed aangaande gehouden wereld- zendingsconferentie te Edinburg, Ned. Herv. Kerk Beroepen te Veldhoven (N.-Brde heer A. H. "Wefers Bettink, cand, te Utrecht; tot hulpprediker te Dinxperlo de heer O. D. Muhlnikel, cand aldaar. Bedankt voor het beroep te Makkinga en te Oldeberkoop ds. J. G. van Loenen te Oldeholtwolde te Oudemirdum c.a. ds. R. Jaarsma te Maasland. Hooger Onderwijs. Ann de universiteit te Amsterdam zijn be- vordeid tot doctor in de rechtswetenschap op stellingen J. C. Kodertsch, geb. te Ambl- Doetinchem en J. W. van Zanten, te Tiel. Universiteit van Amsterdam. Bevorderd tot doctor in de rechten op Stellingen de heer J J Ter Maten, geboren te Amsterdam. Universiteit te Utrecht. Bevorderd tot doc tor in de rechtswetenschap op stellingen, de heer H. Kolkman, geb, te Zvrnlletot doctor in de Nederlandsche letterkunde mej. E Neurdenhurg, geb. te Breda, op proefschrift Van Nyeuvont, Loosheit ende practikeHoe sij vrou Lortse verheffen. Universiteit te Groningen, op stellingen bevorderd tot doctor in de rechtswetenschap de heer J. H. Kuiper, geboren teWintscho ten Technisch onderwijs. Technische Hoogeschool. Ingenieurs-examen bouwkundig ingenieur, de heeren VV. P. 0. Knuttel, F. J. Kubatz, H. Menalda van Schou wenburg, H. F. Mertens. A. H. van Rood, c i. AGENDA. Juli, Beursgebouw 81/a uur. Vergadering Kamer van Arbeid Voedings- en Genotmiddelen. 9 en 10 Juli. Tivoli Schouwburg, 8 uur, Berliner -Lustspiel Ensemble. Theo dore Co. 8 en 12 Juli. Rotterd. Diergaarde, 8 u. Kon. Scherpsch. Bart Verhallen. 10 Juli Rott. Diergaarde. 21/2 u. Concert Stafmuziek 4e Reg. Inf. 10 Korte Haven 17, 8 uur. Loge Vriendentrouw, afd. I. O. G. F. Vergadering. 12 Gemeenteraad, Schiedam, 2 uur. Het Stedelijk Museum aan het Doeleplein alhier is eiken Woensdag van 2 tot 4 uur voor het publiek opengesteld. Van vergaderingen, 'bijeenkomsten, con certen, vermakelijkheden, e. d. g. verzoe ken wij steeds geregeld mededeeling, opdat wij die in onze agenda kunnen opnemen. Knust en Wetenschap. Mauve. Het bekende schilderij van Mauve „Turning the furrow" een der belangrijkste werken uit de collectie Alexander Young, ging op de te Londen gehouden vbiLing "dier collectie na liardnekkigen strijd over aan de fiima Boussod en Valadon en Cie, den Haag, voor ƒ38.430. rxdei'd woidt." De 50Ö0 5 6000 negers in dt arena aanwezig, die zwaar op hun eandi- daat gewed hadden, brachten. Johnson een ovatie. De minste plaats kostte 25. Het was de eerste maal, dat Jeffries verslagen werd. Jeffries is 35 jaar, Johnson 33 jaar oud. Beide Boksers zijn zoons van dominé's. Toen Jeffries bijkwam, zei hij„Ik deug niet langer meer als bokser. Viaag Johnson, oE hij mij zijn.handschoenen wil geven." De neger voldeed onmiddellijk aan dit verzoek en drukte zijn tegenstander de hand. De vrouw van den neger woonde den sliijd bij, terwijl mevr. Jeffries door de tolephoon op de hoogte werd gehouden. In Amerika en Engeland was met span ning de' ontmoeting tegemoet gezien. Jef fries, de onoverwinnelijke, was favoriet. Toen 't nieuw's in Londen vernomen werd, was men zeer teleurgesteld, zoo ook in Parijs en andere Europeescho centra. Doch in Amerika zelf waren de blanken ^voe dend over het resultaat. Nadat het bekend was, dat Johnson, do neger, overwinnaar was, hadden in de meeste plaatsen, onre gelmatigheden plaats. Jn New-York weid een zwarte politie-agent door eenige Kon- derden onverlaten bijkans gelyncht. Do man werd gedood. In de zuidelijke ^steden werden negers, in dienst van 'blanken, ont slagen, op straat gezet, Wlaar hen een woedende, menigte wachtte. In Illinois wer den zij* o. m. bij honderden tegelijk afge ranseld. Negerwijken werden bestormd en in brand gestoken, ouden van dagejn 'mis handeld. In Los Angeles, Waar Jeffries woont, waren de negers hij het (vernemen van Johnson's overwinning gek van vreug de. In de straten ontstond een (formeel gevecht, 5 negers en 3 blanken werden halfdood in de hospitalen opgenomen. Over het geheele land had een neger-vervolging plaats. En dat al, omdateen eg er- bokser een blanken bokser verslagen had. Schoolgelden H.- en M. O. Door Gedep. Staten zijn eenige opmeikin- gen gemaakt ten aanzien van de door den Raad vastgestelde veroideningen op de hef fing van schoolgelden voor de Middelbare scholen en het Gymnasium. B. en W. hebben een gewijzigd ontwerp verordening bij den Gemeenteraad ingediend, waarin groote redactie-wijzigingen zijn aange bracht en waarin bovendien is ingebracht vermindering van, schoolgeld tot 80 een per leerling voor meerdere leerlingen uit één Een fabriek van oude Hollanders. Dr. W. Martin heeft in het Bulletin van den Oudheidkundigen Bond de aandacht ge vestigd op een fabriek van valsche oude schilderijen, die waarschijnlijk in Den Haag gevestigd is. Meu vervaardigt er binnenhui zen van Ostade en stillevens van Fjt. De schilderijen zjn op nieuw hout, dat van achteren met een sausje schijnbaar oud is gemaakt. Kerk en School. Nederlandsche Bijbelgenootschap. Gisteren is te Amsterdam de algemeene vergadering van het Nederlandsch Bijbelge nootschap gehouden,, onder voorzitterschap van den heer René van Ouwenaller. Uit het verslag bleek dat in het jaar 1909 waren verspreid 95,651 Bijbels of gedeelten daarvan. Met 1 Januari 1.1. is eep nieuwe regeling in werking getreden, waardoor meer dan te voren de medewerking van den boek handel wordt verkregen. Ook is in den loop van het verslagjaar de eerste provinciale com- Sport. Boksen. Om het wereldkampioenschap. Over den bloedigen kamp, Maandag te San Rena in Nevada tussohem den neger John son en den blanke Jeffries gestreden, vinden we nog de volgende bijzonderheden ver meld. In elk geval hebben de ondernemer en de beide boksers ei* een vermogen mee ver diend. De neger kon na den wedstrijd 325.800, als overwinnaar en voor contrac ten met een bioscopeondernemei', het zijne noemen en Jeffries, ondanks zijn verlies, ƒ195.0'OO. Vair de gioote attractie, welke de match op de Amerikanen oefende, hebben we reeds verteld. De meeste toeschouwers sliepen in park en plantsoenen, voor levensmiddelen werden hongersnoodprijzen betaald. .En toch, de vechtpartij was een teleurstel ling. De neger bleek verreweg de sterkste en in plaats van de 45 ronden, elk van 3 minu ten, werden slechts 15 benut. Na 45 minuten was Jeffries niet meer in staat te vechten, lag hij in een hoek van de arena te steunen,. Het gevecht nam om 2.45 Maandagmiddag een aanvang. De gouverneur Dickereon was er bij tegenwoordig. De beide boksers lieten op zich wachten, terwijl de menigte de arena in snelde en 15.000 liefliebbers, wegens plaatsgebrek, buiten bleven staan schreeuwen. Beide boksers droegen handsclwenen van 5 ons gewicht. De arena was open. Jeffries bok ste mot de zon in den rug.' Het begon zeer kalm. De neger Johnson, was op zijn manier nog vroolijk, hij babbelde zoo mu en dan tegen Jeffries en toen op zijn lippen, na een termen vuistslag het bloed verscheen, zei hij doodkalm: „Hot eeiste bloed is mijn", en hij tikte Jeffries vertrouwelijk op den schouder. Na vier ronden was de strijd feitelijk beslist. Jeffries, wiens eene oog reeds dicht was ge slagen, verdedigde zich zoo goed en kwaad als het ging, de neger had een besliste over macht. Het ééne oog geheel gesloten, het gezicht en lichaam vol bloed, vocht Jeffries dapper verdeiy doch zijn slagen schenen John son niet te deren. De neger nam het kalm op, doch in de 15de ronde besloot hij een einde er aan te maken, en met een gewel digen slag tegen *zijn rechtcr-kaak, viel Jef fries togen de touwen van den ring. Hij trachtte nog op te staan, kreeg nog 'n mep en bleef toen bewusteloos liggen. De scheids rechter telde tot tien, doch de blanke kam pioen dacht er niet meer aan. Het publiek verliet onvoldaan den ring. Johnson Voelde zich zoo frischi als een hoentje, zoo verklaar de hij tenminste aan -verschillende reporters. Sommige toeschouwers (waten,,.nijdig op Jef fries, die volgens hen „niet 't recht had in denxing te komen", en anderen zeiden weer: „hij is oorzaak, dat het geheele witte ras ver- Liiclityaart. De vliegwedstrijden te Reims. De vliegwedstrijden te Reims brachten Maandag in vijf minuten vier ongelukken. De machines werden vernield. Het veld geleek wel een vliegmachine-kerkhof. Een der aviateure, Martinet, werd ernstig gewond (vermoedelijk een gebroken rib). Gemengd Nieuws. Tuinfeest Roode Kruis. Men meldt uit 's-Gravenhage Het hoofdcomité der vereeniging ïHet Ne derlandsch Roode Kruis" steld zich voor den 9en Augustus a.s. in den namiddag tegen een toegangsprijs van fl. ten bate van de algemeene kas dier vereeniging, een tuinfeest te geven waaraan verbonden zal zyn eene tentoonstelling op kleine schaal van verple gings- en transportmiddelen ten behoeve van de gewonden en zieken op en nabij het slag veld. H M. de Koningin heeft hiertoe het park van Haar paleis ïHuis ten Bosch" ter be schikking gesteld van den voorzitter van het Hoofdbestuurs-comité, Z. K. H. den Prins der Nederlanden Hertog van Mecklenburg. By het feest zal de Kon. Militaire Kapel van het regiment grenadiers en jagers eene muziekuitvoering geven. Het Haagsche mannen-, zoomede het Haag- sche vrouwen-comité van het Nederlandsche Roode Kruis, evenals de Nederlandsche Ver eeniging voor Roode Kruishonden en ver schillende particulieren hebben hunne mede werking toegezegd. Diefstal van tin. In de loods Hamburg" aan de Parkhaven te Rotterdam is gisternacht ingebroken Door het verbreken van een ruit kwamen de dieven in de loods, waar zy, na een paar deuren open gebroken te hebben, zich toegang verschatten tot dat magazijn, waar tin opgeslagen is. Ontvreemd zyn daar 5 blokken Australisch tin elk wegende 351/2 KG. en een gezamenlijke waarde van f 180 hebbende. (N, R. Ct.) Déraillement. De tram van 9.55 u. van Rotterdam naar Hellevoetsluis, is Maandagavond by Spijkenisse door verkeerden wisselstand gederailleerd. De laatste tiein, die eerst circa 12 uur te Brielle aankwam, is terstond na de passagiers daar gelost te hebben, met werkvolk ter assistentie teruggekeerd naar Spijkenisse. Persoonlijks ongelukken zyn er niet bij voorgekomen. Het gestolen kwart millioen. Do looper van de Ontvang- en Betaalkas, B., Ls Maandag voor den reehtor-commissaris geleid. Nog voor den commissaris van politie heeft B., in tegenwoordigheid van een directeur en den procuratiehouder dier instelling bekend, verleden jaar Juni een stuk verduisterd te liebben. Toen werd er een stuk van ÏO'DO dollar Southern Pacific, een waarde vertegenwoordigende Van onge veer ƒ3300, vermist. Ondanks ijverige na sporingen van de zijde der directie, zoowel als van die der politie, kon men het ver miste st.uk nergens terug vipden. In verband met deze verduistering van verleden jaar zijn wij nog eens op onder zoek uitgegaan, om te weten te komen, of deze man, die nu werkelijk niet zoo onschul dig blijkt te zijn, als men wel geneigd zou zijn aan te nemen, ook )>oven zijn stand leefde. Overal, waar wij kwamen, word ons echter verteld, dat de familie B. voor*zeer fatsoenlijk doorging. In het algemeen hebben de buren den in druk, dat het nu zoo diep ongelukkig gezin meer over luid voor kleeding dan voor het eten. Twis4 kwam nooit vuöi\ het gezin leefde in volkomen eenheid. Nooit ging B. fjj j mi fL mf. JSY te-'-r ■*s A i Ui H I' Jf j'j f lit „5 ?lT i ;V#7 si*.4? S.yiwsi - VS. V W'"t |4 i rik 8, res "'few v f f* -

Schiedamsche Courant | 1910 | | pagina 2