'(liens vrouw; nauwkeurig naar zijn gedrag te vragen. De uitslag Was, dat hij Van de aan klacht werd vrijgesproken, en bij de ver kiezing kreeg hij de stemmen van bijna alle vrouwen, waardoor hij don zetel ge makkelijk won. WAARDE DER GETUIGENISSEN. Zoo heel lang is het nóg niet geleden, dat bij een zeker strafgeding de feiten minder geacht werden dan de getuigenis sen der personen. Een professor aan do universiteit te Genève, doktor Claparide, heeft oen onder zoek ingesteld naar de waarde, die men over het algemeen aan getuigenissen hech ten kan. Hier volgt een van zijn meest sprekende proeven. Tijdens een zijner colleges kvVam! op zijn last, maar zonder dat een der stu denten er iets van wist een vermomd en gemaskerd individu do zaal binnen gestapt, schreeuwende, gesticuleerde, uitte bedreigingen en veroorzaakte een klein schandaal. Een paar dagen daarna -.vroeg de pro fessor aan zijn leerlingen, hem het in dividu te beschrijven, daarna hour aa.n to wijzen onder een achttal gelijk vermomde personen, en ten slotte de voorden te her halen, Welke door dien persoon gespro ken Waren. Van do 22 studenten, die het college hadden bijgow'oorid, kon niet dén een nauw keurige beschrijving geven. Vier herken den hem terstond; acht durfden zich niet uit te sprekentien- Wezen een ander per soon aan, en Wat de gesproken woorden betrof, die kon met één van hen zich meer herinneren. Wat moet men nu denken van de zoo dikwijls pertinente verklaringen, afgelegd soms jaren ntt het misdrijf. Is het niet oin wan te rillen? DE OORSPRONG VAN DEN HANDDRUK. I Misschien hebben enkele onzer lozers zich wol oons afgevraagd, wat toch wel de aanleiding kan geweest zijn, dat per sonen elkaar de hand drukken, een ge woonte, die zoo ingeburgerd is, dat men machinaal de hand uitsteekt, als men een vriend of een kennis begroet. Ziehier een verklaring, die wol niet vleiend is voor het mensehelijk geslacht, maar zich toch laat begrijpen. De hand druk, nu een toeken van vriendschap, zou oorspronkelijk een manifestatie van wan trouwen zijn geweest. Wanneer in vroeger tijden twee mannen elkaar ontmoetten, dan moesten zij gelijktijdig ide rechterhand, waarmede men slagen toebrengt, uitsteken, om te toonen, dat het niet hun bedoeling was, vijandig op te troden. En om elkaar to overtuigen, dat zij geen verraderlijk wapen in de hand verborgen hielden, nam do een die van den anden in de zijne. De handdruk gaf dus te konnen: „je kunt mij vertrouwen, ik heb geen kwaad tegen je in don zin." f Dq overgang van deze betcekenis tot. een symbool van vriendschap is gemakkelijk te begrijpen. DOODKISTEN, DIE MEER DAN TWAALFDUIZEND GULDEN PER STUK KOSTEN. Gewénd als wij zijn om yan onzeAme- rikaanscho vrienden altijd overdreven din gen te hooren, kunnen wij toch hij do volgende mededeelingen niet anders dan verbaasd zijn. Niet tevreden met hun bui tensporige handelingen in zaken tijdens het leven, schijnen ze dit te moeton voort zotten, zelfs na den dood. Een van do gevallen, die aan 't licht gekomen zijn, is dat van een rij ken dok tor en zijn vrouw', die, hoewel zij beiden nog jong Waren, doodkisten voor zichzelf bestemd, lieten maken. Deze kisten waren voltooid, lang voordat de eigenaars ervan stierven. Men had tien jaar noodig om1 ze to maken, en zij bestonden, uit gesneden een ware vreugdeboodschap was en dat ik het eerste oogenblik niets anders voel de, dan dat mijn wenschen opnieuw hel opvlamden. Geen oogenblik dacht ik eraan, dat u misschien door diepe smart zou zijn neergebogen. Maar toen kwam do twijfel. Nu ik mij een positie had veroverd, nu ik cr aan denken kon oen vrouw in mijn huis te voeren, was ik in de wanhopige on zekerheid. Ja, zelfs ai zoudt u het verdriet over den dood van uwi man kunnen verge ten, zou in een andoren man niet 'agevaar lijke mededinger voor mij kunnen opstaan „Ik heb voorzichtig naar al uw levens omstandigheden geïnformeerd, en ben zoo spoedig mogelijk hierheen gereisd. In twee maanden heb ik 12.000 mijlen afgelegdgis teren ben ik hier aangekomen en heden sta ik vóór u, „Ik ben open en eerlijk jegens u geweest en hob u alles gezegd, zooals ik het denk on zooals ik het volgons mijn hart niet anders zeggen kan. Ik veriang niets van u, Hodwïg -— vergeef me, Hedwig, zoo hebben Wo u daarginds altijd genoemd en ik vraag van u geen a itwoord, en ik doe u geen vraag. Ik wil echter hier blij ven, tot ge me zegt: „Gal" Ik zal uw hand vragen, als u het me toesteat Ik ken uw karakter en ik weet, dat gij mij goed ver slaan zult, hoe uw besluit dan oox moge uitvallen. Op dezo kaart hier schrijf ik mijn adres. Wilt u mij terugzien, zoo roept u mij, die ieder oogenblik en ieder uur aan u denkt en op uw wenk wacht." rozenhout, prachtig versierd. Zij* kostten twaalfduizend gulden per stuk! Nadat zij voltooid waren, lieten de eigenaars, blijk baar trotsch op hun kostbare, maar tevens griezelige bezitting, ze 'tentoonstellen,. De dokter stierf twee jaar vóór zijn vrouw, maar zij liet zijn lijk in een gew'one kist plaatsen, ging voort met de rozenhouten kisten tentoon te stellen en liet er lezingen bij houden. Zij zelf stierf niet lang geleden, en h'aar laatste dvriaasheid was, eongroote som geld na te laten tot liet bomden Van een prachtigen grafkelder, Waarin zij en haar echtgenoot naast elkaar zouden kun nen rusten. Deze kelder moet de eerste honderd jaar onafgebroken olectrisch ver licht worden. Een ander geval is dat van een dame, die te New-York woonde en biji den dood van haar man diens lijk liet plaatsen in een kist van echt mahoniehout, versierd met goud en van binnen gevoerd met zijde, die niet minder dan 96 gulden per meter kostte. De handvatsels Waren van goud, en een massief gouden knop, Waar mee de kist versierd was, woog alleen zes pond. Deze dame liet vooi; zichzolve een dergelijke kist vervaardigen, die met bijvoeging van een doodskleed de reus achtige som van 48.000 gulden kostte. NIEUWTJES VAN HIER EN DAAR. Engelsche soldaten zijn betere schutters dan Duitsche of Fransche. Het grootste huis van de wereld staat te Wredcn, een voorstad van Weenen. In dat huis zijn 1400 kamers, verdeeld in 400 suites, ieder van drie tot zes kamers. Het kan 2122 personen huisvesten, die meer dan een ton aan huur betalen. Te Devonshire overleed onlangs eon on afhankelijke dame, die bijna haar gcheele leven in bed had doorgebracht. .Negenen dertig jaar geleden kwam' zij tot de ont dekking, dat het lied eigenlijk do gemak kelijkste plaats ter wereld was, en besloot daar de rest van haar aardsch bestaan door te brengen. Van dien dag af stond zij, ofschoon ze een goede gezondheid genoot, nooit meer op. De predikant van de Vereenigde Staten onti angt zijn salaris in maandelijksohe termijnen. Den 26en van iedere maand zendt de schatbewaarder een wissel naar het Witte Huis van 4166 dollars. De vreemdst versierde graven zijn wel die van de negers in Zoeloeland. Eenige prijken met de medicijnfloschjes, bij de iaatste ziekte van den overledene gebruikt, en naar het aantal fleschjes kan men na gaan, of de ziekte van langen of korten duur is geweest. In Parijs worden tweemaal zooveel mis daden gepleegd door personen tusschen den leeftijd van 15 tot 20 jaar, als door die tusschen de 20 en de 40 jaar. De grootste weelde in Midden-Afrika is zout. Te zeggen, dat iemand zout bij' zijn eten gebruikt, heeft dezelfde beteekenis als te zeggen dat hij1 een rijk! man is. Van do 38 sultans, die sedert de ver overing van Konstantinopel door de Tur ken over h'et Ottomaanscho rijk geregeerd hebben, zijn 34 een gewelddadigen dood gestorven. 'Blondgelokte menschen komen tegen woordig minder voor" dan vroeger. De oude Hebrdeërs waren een blondharig ras; nu zijn ze, op enkele uitzonderingen na, donker. Zoo is het ook, hoewel in min dere mate, met de Ieren, ondèr wie ander halve eeuw geleden een donker persoon een zeldzaamheid was. ANECDOTEN. Een heel dom boertje {ze zijn tegen- De sterke reus met het door de tropen zon verbrande gezicht, maakte een buiging on ging. Toen zij alleen was, leunde de jonge vrouw met gesloten oogen en diep ade mend in haar stoel en zocht niet als vroe ger naar een verklaring voor haar gevoe lens, zij vroeg niet meer naar het wezen der liefde, maar zij droomde zonder wen schen en zonder vragen. Toen het kamermeisje binnen kwam, sloeg de pendule met haar zilveren slag het twaalfde uur. „Mijnheer v. d. Berg wenscht mevrouw te sproken." Verschrikt rijst de jonge, mooie weduwe op, en terwijl zij haar gedachten verzamelt, zegt zij: „Ik kan niemand meer ontvangen, ik heb ontzettende hoofdpijn." En terwijl de heer v. d. Berg bedrukt en teleurgesteld de trappen afloopt, zit de vrouw, die hij ten huwelijk wilde vragen, voor haar schrijftafel en schrijft: „Aan den Heer Joost Trending, Hotel de l'Europe. Geachte Heer! Als u over uw tijd nog niet anders be- sHukt hebt, dan zoudt u mij groot genoe gen doen, morgen om vijf uur bij mij thee te komen drinken. Hoogachtend, Uw, toegenegen Hedwig." woordig uitgestorven) kocht eens een heel ziek paard. Thuisgekomen geeft hij het Water. Het beest drinkt niet. Daarna eten. Ook het voedsel weigert 't bee3t. 't Boertje wrijft zich' daarop vergenoegd de handen. „Als je nou nog werkt," zegt hij op getogen, „dan ben je 't beste peerR, dat ik krijgen kon." ■AANGENAAM. Dame in een auto tot voetganger: „Wilt u mij een dienst bewijzen, mijnheer?" „Met genoegen, mevrouw!!" „Och, gaat u daar dan eens midden op den weg staan, opdat ik ,kan' zien, hoe vlug ik stoppen kan, zonder u te raken. Ik ben namelijk bang, dat deze rem niet goed werkt." ONMOGELIJK, „U moet op uw! rechterzijde slapen, me neer." „Neen, dokter, dat kan ik h'eusch' niet doen. Mijn vrouw praat in ,haar slaap, en met mijn linker-oor kan ik alles hooron." ALTIJD VROUW. Kech'ter, die een Vrouwelijke beklaagde scherp opneemt. Beklaagde: „Mijn lijfje zit netjes, vindt u niet, mijnheer do rechter?" OM DEN LIEVEN VREDE. Tw'ee officieren, die tijdens den Ashan- tijnschen oorlog als vrijwilligers dienst namen, kwamen elkander op straat tegen. „Wat ter wereld doe je hier?" „Wel, ik heb vrouw noch kinderen en houd veel van den oorlog. Maar hoe kom jij hier?" „Precies om de tegenovergestelde reden," hernam zijn vriend, „want je moet we ten, dat ik wouw en kinderen hem', en den v'redo liefheb." IIIJ BROMDE. „Kijk naar de rekening," zei hij, „twin tig gulden voor odeurs, die vervluchtigen en verdwijnen." Zij glimlachte koeltjes. „Ja," zeide zij, „die vervluchtigen en verdwijnen, nadat ze zich' vereenigd heb ben mot den rook' van de fijne Havana's van vier-, vijfmaal dat bedrag." EEN LASTIGE ZAAK. „Zijt gij de beroemde madame Roulette?" vroeg hij, nadat hij vier trappen was op geklommen en in hot geheimzinnige ka mertje toegelaten was. „Ja," antwoordde de zonderling uit ziende (Vrouw, die hem ontvangen had. „Do groote waarzegster?" „En gij voorspelt de toekomst?" „Stellig." „En gij leest gedachten?" „En ontvouwt het verleden?" „Dat doe ik." „Zeg mij dan," ging de ondervrager voort, terwijl hij den knoop uit zijtn zak doek deed, „welke boodschap het was, die mijn vrouw gezegd heeft vanavond stel lig voor haar mee te brengen." GEEN WIND OVER. De molenaar van een oudmv'etschen windmolen in zeker dorp had, door ge brek aan wind, or veel last meo om zijn wieken in beweging te houden, en om die roden was hij voortdurend ten achter met zijn werk'. Dit verveelde de boeren dermate, dat zij besloten een vergadering te beleggen om plannen te beramen, teneinde oen nieuwen windmolen te bouwen. Hoewel niet uitgenoodigd, woonde de molenaar toch do vergadering bij, en te midden van do beraadslaging stond hij op en sprak: „Gij vilt een nieuwen windmolen oprich ten, nietwaar? En alle wind uit het dorp is al noodig om' mijn molen in bewoging te houden; ge zult dus naar een andere plaats moeten gaan, dat is zeker 1" Dit gezegde bracht de boeren tot in keer, en van dien dag af ondervond de molenaar geen tegenwerking meer. VOOR DAMES. MODE. Schijnbaar houdt mevrouw Mode meer dan ooit rekening met den vroegen, war men zomer, want zc brengt ons een on eindige sorteering in mousselines, dunne crêpe-stoffen, tule's, batist, li neon, zijden en wollen cachomire, om niet te gewagen van het Engelsche borduursel, dat in ve lerlei combinaties bijzonder op den voor grond dringt. De mode van dit seizoen is werkelijk kostbaar; kostbaarder dan men, oppervlak kig beschouwd, wel zou denken, en dat komt omdat de kosten van het arbeidsloon op 't oogenblik zoo hoog zijn. Alleen er varen handen zijn in staat een modem toilet naar behooren af te leveren, .dat, met al zijn borduursels, incrustaties, .sou- taeheering enz. een zeer tijdroovenden ar beid vordert. De naaisters hebben het dan ook zoo buitengewoon druk, dat zij de een na de ander teleur moeten stellen,, en veie dames zullen bij het aanbreken van de hondsdagen nog niet in het bezit zijn van haar zomertoiletjes. Maar er zijn ook meer eenvoudige, lichte zomerjaponnetjes, die door kleinere naai sters met weinig kosten gemaakt kunnen worden, en toch' de elegante vrouw heel lief staan. In de eerste plaats komen daarvoor in aanmerking de dunne zijdjes, die men voor f 1.50 den meter kan koopan. Vooral in zWart-en-wit geruit staan ze bijzonder lief en behoeven een wéinig kostbare gar- neering, terwijl ze zeer verschillend ge maakt kunnen worden. Bijv. een fouvreau met een breeden band van zwart liberty- satijn onder aan den rokizoom. Het décolleté en de randen der korte pvermouwtjes wor den insgelijks met zwarte biais en, een paar smalle rouleaux afgewerkt; een jvvit kanten onderblouso voltooit het geheel. Een wit-en-zwart ruitje staat nieuw en friseh, wanneer men het afwerkt met empire-groon, hetzij dun-fluweel of liberty - zijde. Verder maken wij do dames attent op h'et moderne „plumetis", dat vooral veel gedragen wordt in écru ,en zoowel met witte als gekleurde moesjes bewerkt is. Dan de linnen japonnen met grove witte katoen geborduurd, of wel met een een voudig kraag-garnituur van Iersche kant. Eindelijk nog de effen mousselines met da moderne foulard-zijde. Deze worden als volgt ingericht. Op een dunnen voeringiok wordt een dertig c.M. hooge rand van foulard-zijde gewerkt, veelal marineblauw met witte moezen; daar overheen een tuniquo van effen mousseline. Het lijfje moet eveneens van mousseline zijn, en zoo het in den rok gaat, bedekke men do scheiding met een hooge, gedrapeerde cein tuur van foulard. Op deze wijze zijn nog tal van aardige zomerjaponnetjes te corn- bineeren, die toch onder het bereik van bescheiden beurzen vallen. Een rijke garneering is de Iersche kant, die echter uit den aard der zaak vrij kost baar is, omdat echte kant uit do hand gemaakt Wordt en veel arbeid kost. Ook hier kunnen handigheid on geduld even wel veel uitwerken. Er zijn heel wat vrouwen en meisjes die voldoenden vrijen tijd hebben om! zelf kant te maken. Do motieven voor Iersche kant zijn over het algemeen heel eenvou dig en het linnen garen moet grof zijn, zoodat het werk vlug gaat. Wanneer men zich nu de moeite getroost een breede entre-deux te haken voor den rokzoom twee meter is voor de Kedendaagsche mode al meer dan voldoende en men haakt een bijpassend kraag garni tuur, dan heeft men een zeer moderne garneering, die op verschillende linnen toiletten be nut kan worden. WENKEN. Gelakte schoenen. Om gelakte schoenen voor scheuren te vrijwaren wrijft men ze in met varkens reuzel, na zo eerst met een nat sponsje te hebben bevochtigd. Bloempotten. Alvorens nieuwe bloempotten in gebruik te nemen, moet men ze eerst eenige uien in het water zetten; het is opmerkelijk hoeveel water zo opzuigen. Oude potten daarentegen moeten, vóór ze weer opnieuw gebruikt worden, afgeboend worden. Bij 't verpotten is het niet kwaad de potten van binnen met koemest te bestrijken, dan krijgen de jonge worteltjes de geschikte voedingsstof snol en rijkelijk. Het bewaren van honing. Honing bewaart men in glazen, in goed vertinde blikken bussen of ook wel in stee- nen potten. Hoofdzaak is, dat hij luchtdicht gesloten het best mot perkamentpapier of met goed sluitend deksel op een droge plaats bewaard wordt. In geen ge val mag de honing in den kelder staan. Honing noemt allo vocht gretig op, gaat dan gisten en wordt zuur. Goed bewaar de honing kan jaren lang goed blijven. YOOÏt KINDEKEN. WILDE BLOEMEN, (Vervolg.) Als de Mama's zeiden „loopen", en de dochters vonden trammen prettiger, dan zou het ontzettend dom! zijn geweest, om niet te doen wat je het prettigst vond. En dan ookde tram' van vier uur zooveel, was een ontzettende boemel en hield overal op; je kon gerust er op re kenen, dat die een half uur er over deed, dus dat was een uitgezochte gelegen heid om wat te lezen. Het was een tram met verscheidene wagens, en een ervan werd door de meisjes in beslag genomen; een paar zorgden voor lectuur, een paar anderen voor lekkers; één las „er voor en zoo werd het een gezellig half uurtje. Even vóór het dorp stapten ze uit en gingen dan nog een poosje in het gras liggen, om niet te vroeg thuis to komen, want Fientje's Mama was niet do eenige, die er -aanmerking op had gemaakt. De lectuur werd vervolgd, en als ze dan 't laatste eindje van den weg Rollend afleg den en met roode wangen thuiskwamen, verbeeldden ze zich', dat de Mama's niet zouden merken, dat zo getramd hadden. Nadat dit eenigen tijd geduurd had, zei Fientje's Mama op zekeren dag: „Kind, ik kan nu maar niet begrijpen, dat je nooit eens iets thuisbrengt van je Jmschwan- (leling. Vooral in 't najaar is er zoo ont zaglijk veel moois te vindon." Den volgenden dag bracht Fientjo.een groote bouquet wilde bloemen en aller lei bladeren en takjes mee. Mama was er heel blij mee, doch moest Eet meegebrachte in verschillende vazen verdoelen, daar het te veel voor één was. Terwijl zo bezig was het bouquet los te maken, deed ze de opmerking: „Mam- lieve kind, hoe kom je er zooveel touw, om te binden, en dan nog wel van dat dikke?" „Ik heb er volstrekt geen tomvi om ge daan," begon Fientje, en toen ziende, hoe veel haar moeder er af Wond, „0, ja, dat is waar,Marie van Doorn heeft do bloemen geschikt." „En had die dan zooveel touw, bij zich?" vroeg haar moeder lachend. „Dat schijnt wel," antwoordde Fientje, eveneens lachend. Zij liet er een paar dagen over heen, gaan en bracht toen weer- een heele ver zameling boschproducten mee, ditmaal wa ren zo evenwel niet met pen touw saam gebonden. Een dag of veertien nadat Fientje h'aar eersten ruiker aan haar moeder had ge geven, zei deze op een Vrijdagavond: „Kin deren, zorgt jullie, dat je vanavond je werk ai hebt, want morgen Jcomt tante Truus en llie zal wel „met jullie willen uitgaan." i De kinderen waren niet weinig met dit bericht ingenomen, want tante Truus was aller lieveling: zoo vroolijk en zoo gul! „Ik wou, dat tante met ons naar de stad ging, om' taartjes te eten," zei Fientje. (Slot volgt Gemengd Nieuws. De Harwich-lijn. Voor den dienst tusschen Hoek van Hol land en Harwich is wederom een nieuw tur bine-stoomschip, de „St, Petersburg", zuster schip van de „Munich" en de „Copenhagen", en speciaal voor de Great Eastern Railway Company gebouwd, in dienst gesteld. De inrichting der le klasse komt over een met die der moderne „Atlantic Liners". Op het verhoogde dek bevinden zich een aan tal „Staterooms" en hutten en een ruime rooksalon. Een deel van het opperdek is ge reserveerd voor de dames, die daar een salon te hunner beschikking vinden. In het tus- schendek bevindt zich de groote eetzaal, waarmede de le klasse hutten in verbinding staan. Bijzonder gioot is liet aantal der één- en tcee-persoons hutten. Aan de ventilatie en de verwarming van het schip is groote zorg besteedde hutten en verder het gehoele schip worden geventil- leerd en verwarmd volgens het „Thermo- tank" systeem. Daardoor wordt aan het schip frissche lucht toegevoerd, die elke 10 minu ten geheel ververseht wordt. De binnen- en buiten-hutten, van liet opper- en beneden- dek worden geventileerd met versche lucht, welke direct van buiten aangevoerd en dos winters behoorlijk verwarmd wordt, en de reizigers kunnen door middel van roostere, die in elke hut zijn, aangebracht, den toevoer der versche lucht naar welgevallen regelen. De „St.-Petersburg" is voorzien van Tri plo-Turbines van het „Parsons-Maritie" type. Evenals de andere schepen in dezen dienst, is de „St. Petersburg" uitgerust met toestel len voor draadlooze telegrafie en ondew.ee- kloltsignalen. Het schip is gebouwd op do werven van de beeren Brown Co. te Clyde bank, is 343 Engelsche voeten lang, 45 En gelsche voeten breed en heeft een diepgang van 18 Engelsche voeten, 9 duim. Koloniën. Cholera. In het stadsverband te Batavia werden den 9den Juni 4 lijders opgenomen, terwijl 2 overleden. In het militaire hospitaal kwamen 8 laders bjj waarvan 1 ernstig. TJit Soerabaja wordt dato 8 Juni aan de Java-Bode geseind Het aantal cholera-gevallen is iets aan het vermeerderengisteren kwamen hier 5 ge vallen voor waaronder twee Europeesehe kinderen, een uit de Krembangan-buurt en het andere uit Modjokerto. De Java Bode van 9 Juni meldt nog: Naar wij vernemen, heeft zich verleden nacht op de Hertog Hendrik opnieuw een geval van cholera voorgedaan. Van de 6 personen welke op dien bodem waren aangetast zjjn er drie bezweken. De Hertog Hendrik zal thans eenigen tijd in quarantaine moeten blijven, zoodat het ter reechr~van Ampanan manoeuvreeende eskader twee belangrijke eenheden mist. De manoevres gaan echter ongewijzigd door. I)e kasdlefstal. Van Daalen, de dader van do kasdiefetal te Koeta-Radjn, aangebracht te Soerabaja per .stoomschip Le Mire, is reeds vele maan den lijdende on wordt kunstmatig gevoed, („Sum. Post".) Handel en Bedrijf. Uitlotingen. LOTEN IIONGAARSCHE HYPO THEEKBANK, 3 a fl. 100 van 1894 Trekking 25 Juni. Betaalbaar 25 Sept. Serie 911 no. 92 Kr. 100,000; serie 239S no. 7 Kr. 3000;-serie 76 no. 98, serie 2036 no. 11, serie 2626 no. 95, elk Kr. 1500; serie 227 no. 23, serie 362 rus. 47, serie 487 no. 30, serie 874 no. 88, serie 1055 no. 52, serie 1327 no. 38, serie 1537 no, 96, serie 1900 no. 69, serie 210'8 na. 5, serie 2881 no. 59, elk Kr. 400. Amortisatietrekking. 6 serién, nos. 1100, met Kr. 20 premie. 46 151 709 788 1989 2337 S1 4> „Ja. „Ja

Schiedamsche Courant | 1910 | | pagina 10