VICTORIAWATER. minister van oorlog, een order voor het derde legerkorps uitgevaardigd heeft de Grieksche grens over te trokken, wanneer soldaten of bandieten in uniform worden opgemerkt onder de Grieksche benden, die hot grensgebied onveilig maken. Aan de Italiaansche „Secoio" wordt uit Athene gemeld, dat do opwinding onder het volk door den boycott zoo groot is gewor den, dat de regeering vreest voor de open bare meening te moeten wijken en oorlog te moeten voeren. De boycott neemt steeds toe. Te Trébizonde werd zelfs geweigerd het Grieksche consulaat van de noodige levensmiddelen te voorzien. Korea. De „.New-York Herald" verneemt uit Peking, dat Japan voortdurend zijn troe pen in Korea blijft versterken. Do strengst mogelijke censuur wordt door de Japan ners uitgeoefend, zoodat zelfs correspon denten van Japansche dagbladen niet in de gelegenheid worden gesteld aan hun bladen te seinen, w'at op het oogenbhk in Korea voorvalt. Hot schijnt, dat de Japa'nsche regeerings- commissarissc-ir den keizer willen dwingen zelf een proclamatie uit te vaardigen, 'Waar bij hij zij'n Waardigheid overdraagt aan deh mikado va'n Japan. Kreta. De kwestie der toelating van Mohamme danen tot de Nationale Vergadering, is op gelost. Volgens een Reutortelegram uit Ka- nea heeft de oppositie verklaard, dat zij de regeering alle Vrijheid liet, om aan de beschermende mogendheden mede te deo- len, dat de toelating der Mohammedaan- sche afgevaardigden zal plaats hebben in do bjjeenkomsf, der Nationale Vergadering, die tegen Zaterdag bijeengeroepen is. China. Een telegram uit Peking maakt melding van een opstand in de provincie Yunnan, in de omstreken Van Tsjao-Tong, in het noordoosten der provincie. De beweging schijnt alleen 'tegen de vreemdelingen en den vreemden godsdienst te zijn gericht TJet vaandel der opstandelingen draagt het devies: Volg de dynastie, verdelg de vreem delingen, Een aantal christendorpeu zijn verwoest Er is blijkbaar nog geen enkelen zendeling vermoord. De stad Tsjao-Tong wordt bedreigd door een boxer-groep, die de „Roode Lampen" worden genoemd. Ook van andere plaatsen wordt van hel optreden van opstandelingen melding go- maakt i BINNENLAND. Yan het Hof. Z. K. II. de Prins is voornemens 27 dezer het zendingsfeest op Raaphorst te bezoe ken. Onze ministers. De Minister van Binnenlandsche Zaken, Air. Heemskerk^ was heden naar het Loo ter conferentie met H. M. de Koningin. Eerste Kamer. De Eerste Kamer is voornemens Dinsdag 12 Juli a.s. in openbare vergadering de wetsontwerpen af te doen die in staat Van wijzen zijn. Aangezien de lijst dezer wetsontwerpen zeer groot is, - zal waar schijnlijk ook Woensdag daarmede gemoeid zijn. Geschenk voor H. M. de Koningin. De heer Victor van Erp, vertegenwoor diger van de Kloosterafdeeling ter Nat. Huisvlijttentoonstelling, heeft aan. II. M. de Koningin aangeboden het portret van Hare Majesteit met den Prins, uitgevoerd in kunstnaaJdwerk door de zusters van „Het Arme kind Jezus" te Simpelveld, en voor II.K. II. Prinses Juliana een kribbe (stal te Bethlehem), Welke geschenken doorH. M. zijn aanvaard. In een aan den heer van Erp namens-de Konigin gezonden te legram wordt medegedeeld, dat H. M. het fraaie en kunstvolle naaldwerk der gees telijke zusters teu zeerste heeft bewonderd en met groote belangstelling bezichtigd. Een adres aan H. 3d. d« Koningin. De heer C. Sijthoff, die onlangs veroor deeld werd tot een heehtenisstraf en deze straf heeft ondergaan, een vonnis ter zake van een in het „Rotterdamsch Nieuws blad, Waarvan de heer Sijthoff directeur is voorkomend stukje, waarin een ad vocaat van poging tot omkooperij van een der verslaggevers van dit blad beschuldigd wordt, heeft zich bij adres gewend tot II. M. de Koningin. 1 Adressant betoogt daarin op grond van zijn in deze zaak opgedane ervaring, ,de noodzakelijkheid van het maken van een stenografisch verslag van de ondervragin gen in een strafzaak en de dwingende nood zakelijkheid van een herziening van het strafsysteem bij de Nederlandsche rechts pleging. Thans wordt do leer gehuldigd dat voor .wie betalen kan een boete geen voldoende straf is en deze dus behoort te Worden opgesloten in een gemetseld hok op water en- brood. Adr. ,wijst op hot in andere landen bestaande stelsel van voorwaarde lijke veroordeeling, dat in zeer vele gevallen voorkomt de vernietiging van levensgeluk, levenskracht en levensmoed van zoo menig arme verdoolde; dat bovendien de grie vende hardheid vgn h,et vonnis in de uit voering zal verzachten, zonder nochtans de pijn van het besef der veroordeeling weg te nemen. Ten derde vraagt spr. steun voor de gezinnen van de veroordeelden die niet kunnen buiten, diens verdiensten en dus door die insluiting dubbel gestraft worden. Het adres eindigt aldus: Moge in de historiebladen later vermeld kunnen worden: Hare Majesteit Wilhelmina schonk in Hare zegenrijke regeering aan Haar volk grooter rechtszekerheid, doordien zij ge lastte het invoeren van de stenografie bij de instructie en de behandeling in de rechtszaal van strafzaken. Zij gelastte, dat de voorwaardelijke ver oordeeling in Haar landen zou worden in gevoerd; Zij nam onder Haar bescherming de vrouwen en kindoren der veroordeelden, opdat dezen door algemeene verarming niet nog zwaarder getroffen zouden worden dan de Nederlandsche wet dit eischt; Het Koninklijk recht van gratie werd in vollen omvang weder hersteld. Holl. Mij. ran Landbouw. Het hoofdbestuur der Holl. Mij. van Land bouw heeft bij de regeering aangedrongen op krachtige handhaving der wet op de paar denfokkerij, wijl deze wot tot nadeel der paardenfokkerij volgens ingekomen klachten wordt ontdoken. Middenstandsbond. Voor de 7de algemeene vergadering en het 7e Congres van den Middenstandsbond, te houden te Arnhem in „Musis Sacrum", op 19, 20' en 21 Juli a.s., zijn nog prae- adviezen over het onderwerp„de wettelijke bestrijding van oneerlijke praktijken in han del en bedrijf" uitgebracht door den heer O. R. Barends, secretaris van de Arnhem- sche Vereeniging van Iiandel en Nijverheid en door den heer G. J. C. Heides, te Am sterdam. De Arnhemsche Vereeniging voornoemd heeft zich tot taak gesteld een onderzoek in to stellen naar een onderdeel van de ver schillende vormen van oneerlijke concurren tie en wel dezedie bestaat in het geven van minder gewicht, minder inhoudsmaat, minder lengte- of brcedtemiuit, of minder tal van verpakte artikelen. Zij meent, baar be schouwingen samenvattende, dat een artikel als het navolgende in het Wetboek dient te worden opgenomen „Het is verboden verpakte goederen te leveren, in een winkel of op eenige andere voor het publiek toegankelijke verkoopplaats voorhanden te hebben, uit te stallen in het openbaar, rond te brengen, rond te venten, te vervoeren of te doen vervoeren, in- of uit te voeren of ten vervoer of uitvoer in op slag te hebben, indien niet op alle verpakkin gen voorkomt in duidelijke letters en cijfers de hoeveelheid in maat, gewicht of aantal der verpakte artikelen. Die aanduiding moet, indien de goederen in een winkel of op eenige andere voor het publick toegankelijke plaats voorhanden zijn, nf in het openbaar worden uitgestald, voor de bezoekers of \oor het publiek duidelijk zicht baar zijn. Bij het rondbrengen, rondventen of uitstal len in het openbaar van verpakte goederen, worden al de gedragen, vervoerde of bij de uitstalling aanwezige goederen geacht te wor den rondgebracht, rondgevent of uitgestald." De heer Ilerdes komt in zijn prae-advies tot de volgende conclusion 1. De gcoiganiseerde middenstand lean door groote activiteit cn doelmatige bestrij ding van de oneerlijke praktijken in handel en bedrijf, veel bijdragen tot meerderen groei en bloei van den soliden handel, doch kan daarbij de medewerking en steun van de Regeering niet missen. 2. Een afdoende beteugeling van de on eerlijke praktijken in handel en bedrijf mag eerst dan met eenige zekerheid worden ver wacht, als de Regeenng in een desbetref fend wetsontwerp, die deloyale handelingen zal strafbaar stellen. 3. Indien de Regeering, binnen niet al te langen tijd, een wet zal hebben in het, leven geroepen, als hierboven bedoekt, ook dan nog mag de georganiseerde middenstand niet tién oogenblik vei Hauwen in zijn ijver tot het scheppen van zuivere toestanden in handel en bedrijf en is daarbij nog verplicht steeds een wakend oog te houden op de rich- tige nakoming der bepalingen, in bedoelde wet vastgesteld. VL'AARDINGEN, 9 Juli. De heer L'. M. van Buuren, opzichter bij het bouw- en •woningtoezicht alhier, is in gelijke betrek king benoemd te Haarlem. VLAARDINGEN, 9 Juli. De sinds 20 jaren alhier bestaande kuipersgezellenver- eeniging, voorheen genaamd „Wij" streven naar verbetering", later ingedeeld als on- derafdeeling der Ned. Vereeniging van Hout bewerkers enz., is thans door de plaats ge had hebbende ontbinding van de Ned. Ver. van Houtbewerkers enz., weder een plaat selijke vereeniging geworden. Als secreta ris-penningmeester-bode daarvan is be noemd de heer W, Drop, voorheen gesala rieerd propagandist der Ned, Ver. van Houtbewerkers, Kuipers, enz. De heer J. Hoogerwerf, voorheen bonds voorzitter, heeft thans als voorzitter der plaatselijke vereeniging zijn ontslag ge nomen. STADSNIEUWS. Gemeenteraad. (Aanvulling.) Ibis. Benoeming van twéé administra teuren van, het Fonds van het voormalig Oude AI an liuis, wegens periodieke aftre ding. Door administrateuren Worden aanbe volen: I. (in de vacature-Beukérs)L de heer G. A. J. Beukers; 2. de "hoer Wt A. Beukers A.Jzn. II. (in de vaeature- v. d. Schalk): 1. de heer J. AL van der Schalk; 2. de heer Dr. W'. H- van Riet schoten. 1 2bis. Benoeming van een leeraar in de aardrijkskunde en c. q. ook in geschiede nis aan de Hoogere Burgerschool (vaca ture- v. d. Belt), aanvankelijk voor één jaar, ingaande zoo iriogelijk 1 September a.s. Aanbevolen worden: 1. J. F. A. van de AVa.ll, te IJzendijke; 2. AI. Zeldenrust Sz,, te Helmond. Gymnasium, Na gehouden examens zijn heden be vorderd Van de le naar de 2e klasse: E. Hol lander, W. H. Oeberius Kapteijn, Ai J. Karrenian, N. C. van Mastrigt, AI. J. Prins, H. A. AI. 'Roelants, A. Stolk, A. J. van de Ven, A'. K. Vink, D. van Vugt. Afge wezen twee. Van de 2o naar do 3e klasse: AL H. A. Blaisse, II. L. Blankstein, I. AL J. de Boer, G. II. Dirkzwager, G. J. Duyven- dak, J. Hoek, AI. A. H. Perquin, J. J. Zoetmulder. Afgewezen één. Van de 3e naar de 4e klasse: D. L. E. Blankstein, J. Houtman, A, R. Mulié, W. J. C. A. Nijgh', J. Ph. Schadeo, A. TrouW. Afgewezen twee; één leerling kon wegens ziekte niet aan het examen deelnemen. Van de 4e naar do 5e klasse: A. AI. Doelman, AL G. J. Vos. Van de 5e naar do Go klasse: A. AI. de Jong (a), E. Van Raalto (a), II. A'. Schadee (a), C. J. M. Vos (b), AL AL Westerman (a). Afgewezen drie. De uitslag van het eindexamen der leer lingen van do Ge klasse "hebben wij reeds vroeger vermeld. Drie leerlingen hebben wegens verhui zing naar elders de school midden inden cursus verlaten. Tot de eerste klasse worden toegelaten: J. Ph. Duyvendak, F. Hage, W(. A. Hoek, J. Ris. Hoogere Burgerschool. De uitslag der overgangsexamens is als volgt: Bevorderd tot de 2de klasse: J. W. van Aalst, F. Algie, J. B. Berck, H. Bokhorst, R. Bouman, Ha. Wa. van den Brink, J. C. de Bruijn, P. Bubberman, C. A. M. van der Burg, J. Dorsman, Ca. Ca. van Engelen, N. Genet, A. de Groot, J. Haasnoot, C. At. Hage, L. W. van der Heem, AL A. van der Hoeven, J. AL van der Hoeven, J. G. Jacobs, H. J. Knock, J. J. Kooper, T. Lodder, C. R. Alerkus, J. N. AIos, J. van Noortwijk, J. Ch. Paling, J. Ph. Plooij, Sa. Ja. Pols, C. J. Rond- berg, C. Schaap, A. Schaberg en P. Stou- tenbeek; afgewezen 9. Bevorderd tot de 3de klasse: J. Biesheuvel, Aa. Blommendaal, Ca. Ale. Ha. van der Brugge, J. de Bruijn, M. C. de Bruijn, C. Dirkzwager, Pa. Ca. van De venter, J. Li Geeleri, G. Ch. Geelen, J., van der Graaf, A. Gorzeman, A. van der Ham, J. J. varE Heijst, AL Kranen, Wj. J. Klijn, Aa. Ga. Koper, Tha. Ee. Krijger, Aa. de Lange, Oe. Leis, Ma. Lindeijer, H. Mak, L. Aleuldijk, P. K. van Aleurs, C. W(. Moer man, J. Pols, Ma. Ala. Poot, W. Punt, Na. Ale. Ja. van Rhijn, S. Richter Uitdenbo- gaardt, E. II. Ris, B. Rosmolen, H. Schou ten, J. J, Tettelaar, A. Tuijn, Ca. Ja. Aa. Vegter, Aa. Ca. Ja. Vegter, W. AL Ver boom, Li Weltevrede; afgewezen 8. Bevorderd tot de 4de klasse: Ja. Aa. de Baan, E. Boele, N. J. Van Buijsen, M. Dirkzwager, Aa. de Groot, J. L. C. van der Heijden, C. AL Hoogenboom, J. Houtman, J. Ingelse, H. Jansen, II. J. Kooijman, P. Kramer, L. Kramers, C. M. Kroes, G. R. AL Langeveld, Ale. van Aleurs, Ja. Eth. Mak, C. Aioerman, H. G. van der Afolen, Ja. Ea. Eth. Norenburg, A. Oost- hoek, D. Oranje, A. M. E. Papenhuijzen, G. Reder,"-A. C. A. Ris, H. W. Spoon, A. C. C. Spruijt, J. P. Spruijt, J. Wï. Stevens, Wj. Uijtenbroek, C. J. Vischer, L. van Vlaar- dingen, II. van Zwanenburg; afgewezen 4. Bevorderd tot de 5de klasse: A. S. de Bats, P. J. Blom, II. ,Wi Duij- vendijk, Ha. Duijvendak, A. Endtz, Ha. Wa. de Groot, J. S. AI. de Groot, A. Hoogendijk, C. J. J. van Katwijk, K. J. E. Kimmijser, L. R Knapo, Aa. Ala. Ca. Kooper, Ja. Aa. Ala. Koper, C. A. Kruik, T. I, Li, T. K. Li, J. F. W. Meijer, G. van der Most, C. de Pater, Ca. Ca. Reterink, A. Schepp, J. J. Schoon, J. G. Schoon, Ja. Spruijt, G. Spruijt, G. J. Vink, Al Westerterp; ai- gewezen 5. In de Godsdienstoefening der 'Afdeeling Schiedam' van den Nederl. Protestanten bond zal morgen als spreker optreden prof. dr. L. Knappert yan, Leiden. Landweer. Wij herinneren bij deze belanghebbenden (dat zijn de landweerplichtigen van de lichting 1903), er aan, dat zij op Vrijdag 15 Juli a.s., in den St. Joris Doelehun wapenen, kleeding- en uitrustingstukken enz. moeten inleveren; zij, wier geslachts naam begint met een der létters A tot en met L' des voorm. te 9 uur, en zij, wier geslachtsnaam begint met een der letters Al tot en met Z, des voorm. te 10.30 uur. Nadere bijzonderheden bevat de open bare kennisgeving van 18 Juni. Bioscoop-voorstellingen. In •verband met ons bericht van gisteren kunnen wij th'ans verwijzen naar do in dit nu minor Voorkomende advertentie van Alberts Frères, berichtende hun komst hier ter stede, met hun reizend zomer-tbeater, dat plaats biedt voor 1000 zitplaatsen. De openingsvoorstelling is 14 Juli. Met een extra-trein zal hét theater mor gen hier aankomen en Alaandag Wordt aan gevangen met het transport naar het Doe- lepleïn en don opbouW. Gistermiddag zijn 2 jongens van 17 en 14 jaar, op den Vlaardingerdijk aangehou den in het bezit van een tros touw. Zij gaven op die te hebben gevonden. Het touw is in beslag genomen om een nader onderzoek om trent de herkomst in te stellen, terwijl de jongens weer zijn heengezonden. Door de politie werd vannacht in bewa ring gesteld de 21-jarige II. K., die zich wederom op de glasfabriek in een loods wederrechtelijk te slapen had gelegd. Heden- morgen is hij na verhoor ontslagen. Bij de politie is gistermiddag gedeponeerd oen vermoedelijk valsch vijfcentstuk, dat Za terdagavond der vorige week was ontvangen. Officieren-Vereeniging te Schiedam. ISATISÉE te geven door het Muziekgezelschap ^Oefening baart Kunst", Directeur de heer H. v. Gent, op Zondag 10 Juli as., 4snam. I uur. Oplaten van met gas gevulde luchtballons. Programma. Eerste Afdeeing. 1. Défilé de l'Harmonie Pathé (Marsch), X. Bellanger; 2. i'Aube (Ouverture), J. Ileljmans; 3. Donau Wellen (Wals) Iva- novisi4. Faust (Mosaique sur l'Opera Gom nod), Jos. Kessels. Tweede Afdeeling. 5. Les Pages d'Artois (Marsch.), Gabriel Allier; 6. Tolosa (Ouverture), Louis Rey- naud; 7. Grand Air Varié, L. Langlois, solo voor trombonne, voor te dragen dooi den heer D. Jongbloed8. Le Postillon de Longjomeau (Phantasie), F. Mourgue; 9. Finale. «Gevonden voorwerpen. Aanwezig aan het Commissariaat van Politie: 5 gonjezakjes, fust, bril, damescein tuur, sleutels, kindersokje- en schoentje, zakschaartje. Bij de volgende personen: honden muil band, Alackay, Rhoonschesche straat 9; gouden beerenring met steen, Aande- wiel, Polderstraat 178; zilveren heeren horloge, v. Dijk, Singel 1946; zeeuwsche broche, we'd, de Pater, Piet Heinstraatll; zakje met eenig geld, Meiboom, Rozenbur- gerstraat 1; lichtbruin hondje, Goslinga, Westvest 39; modderpraam, v. d. Schalk, Bierbrouwerij; hondenpenning, van Lint, Houtstraat 22; kanten kinderkraag, Bots, St. Pietersteeg 4; duimstok. Schep, N. Ha ven 273; rozenkrans, Schwagermann, O. Kerkhof 7; damesportemonnaie met in houd, v. d. Velde, Rolt. dijk 95; dames pantoffel, Brunts, Kortlandstraat 8; gou den broche, Mak, L. Ons Genoegen, 21; rozenkrans, v. Noort, Singel 125. AGENDA. 9, 10 en 11 Juli. Tivoli Schouwburg, 8 uur Berliner Lustspiel Ensemble. Theo dore Co. 9 en 10 Juli. Circus Variété, 8 u. Speciali teiten-voorstelling. Zondagmiddag van 2—4 uur. 10 Juli S. O. V. Alatinée muziekgezelschap „Oefening baart Kunst", met opla ten van luchtballons. 10 Korte Haven 17, 8 uur Loge Vriendentrouw, afd. I 0. G F. Vergadering. 10 Rott. Diergaarde. 2% u. Concert Stafmuziek 4e Reg, Inf. 10 Oil. Soc. Park, Rotterdam. 3 en 8 u Concerten Stafm. Kon. Scherpsch. 11 S. O. V. Kinderfeest voor jongeins en meisjes van 3 tot 10 jaar. 12 Gemeenteraad, Schiedam, 2 uur. 12 S. O. V. Kinderfeest voor jongens en meisjes van 10 tot 18 jaar, en bioscoopvoorstelling. 12 en 15 Juli. Rotterd. Diergaarde, 8 u. Kon. Scherpsch. Bart Verhallen. 14 en volgende dagen. Zomér-theater Alberts Frères, 8 uur. Bioscoop voorstelling. 14 Volkshuis, 8I/2 uur, Schied, Vereen, voor openluchtspelen. Ledenver gadering. 21 i S, O. V. 8 u. Concert zangvereen. sPolyhymnia" en Stedelijk Muziek korps. Het Stedelijk Museum aan hét Doeleplein alhier is eiken Woensdag van 2 tot 4 uur voor het publiok opengesteld. Van vergaderingen, bijeenkomsten, con certen, vermakelijkheden, e. d. g. verzoe ken Wij steeds geregeld mededeel ing, opdat wij die in onze agenda leunden opnemen. •Natuurlijk Mineraalwater uit de bron te OBERLAÏÏNSTEIN. Kunst en Wetenschap. Bonis Bouwmeester. Het gaat Louis Bouwmeester in Indië op dit oogenblik! niet haar wensch! Zóó zelfs, dat hij er, ernstig over denkt, zoo spoedig m'ogelijk naar Nederland terug te keeren. („Tel.") Zangwedstrijd. Door hét comité Voor den internationa len zang wedstrijd, uitgeschreven door „'s-IIertogenboscb' Belang" en te houden, op 21 en 28 Augustus a.s., wordt bekendge maakt, dat als verplichte koren zijn aan gewezen, voor afdeeling A'.Uchtendhym- ne", gedicht van Pol do Alont, gecompo neerd door Th. van Warnetvoor afdee ling B: „Avondschemering", gedicht van L. AL, gecomponeerd doop Alph'. Mosmtfhs. De jury wordt eerst op den dag Van, Sen wedstrijd bekend gemaakt. Landbouw on Teeteelt, Op een door de afd. Hoorn van de Holl. Alij. v. Landbouw uitgeschreven prijsvraag over aanleg van boomgaarden is één antwoord ingekomen, dat niet voor een bekroning in aanmerking kon komen. Sport. Cricket. Voor den wedstrijd, die Zondag a.s. op het terrein aan de Damlaan voor do le klasse det Nederlandsche competitie plaats zal heb ben tusschen Hermes 1" en Volharding I uit Amsterdam, is door de vereeniging „S. V. V." alhier een verguld zilveren medaille be schikbaar gesteld. Werkende loden van S. V. V. hebben op vertoon van diploma vrijen toegang. Rolschaatsen. Rotterdam zal een tweede rolscliaatsenbaan krijgen. De groote bloei waarin, zich do rol- s-choatsensport daar ter stede mag verheugen, heeft de directie van het Algemeen Verkoop- lokanl doen besluiten de groote zaal van dat gebouw als rolscliaatsenbaan te doen inrich ten. Een prima Amerikaanscli mepplehouten v'oer zal worden gelegd. Half Juli zal de feestelijke opening reeds plaats hebben. Zwemmen. Voor de Internationale ZwemSwedstrijden, op 17 Juli te Rotterdam' (Waalhaven) te houden, lieten zich reeds do Volgende bui tenlandschei zwemmers inschrijVbn Voor de 5000 meterA'. Alaas, Antwer pen; Ad. Bulling, Oldenburg; Frans Setje, Oldenburg; Ed. Everaerts, Brugge. Onder handelingen worden nog gevoerd met Javis, Engeland, en P. Ooms, Holland. Vooresta fette: de Belgische ploeg Blitz, Roys en Dommers. Luchtvaart. Over den Sont. Woensdagavond hébben Oedei'strom' en Svendsen getracht den Sont over Invlie gen, van Kopenhagen naar Alalmó. Oederstrom daalde neer op het eiland Saltholo, wegens den wind, terwijl Svend sen na oen vlucht van 21 K.AL naar do plaats van opstijging terugkeerde. Weer een slachtoffer. Uit Béth'ény, het vliegterrein bij Reims, wordt gemeld, dat, toen barones Laroche op een hoogte van 50 meter vloog, het toestel - plotseling viel, in zijn val de aviatrice verpletterend. Een later telegram meldt, dat volgens den gerjeesheer een hérstel van barones Laroche mogelijk is. i Over den Atlantischen Oceaan Reuter seint uit LondenDo „Daily Tele graph" bevat de laatste beschikkingen voor den tocht met een bestuurbaren luchtbal lon over den Atlantischen Oceaan door den luchtreiziger Wellman. De tocht zal plaats hebben in het laatst van Augustus of het begin van September, van NewWork naar Londen. De luchtbal lon, door hem' voor dien tocht to gebrui ken, zal zijn de „America", gemaakt voor de pooltochten van Wellman, en gohéel nieuw ingericht bij Parijs. Wellman zal in den ballon oen equipage van 6 man medenemen. Ingezonden Mededeelingen. Te veel eten en drinken. Door een of andere onmatigheid in de levenswijze wordt soms een acute indi gestie of plotselinge aanval van consti patie veroorzaakt en roept dan een toe stand in 't leven, waartegen vele uit stekende genees hoeren het gebruik van natuurlijk „FRANZ-JOZEF-Bitterwater.voor schrijven. De eerste volle doses, een wijnglas vol, geeft onmiddellijk' verlichting, en de kwaal zal zich niet weer voordoen, tenzij do onmatighéid tot gewoonte geworden is of herhaald wordt. Bij wijze van voorzorg doet men wél, een tweede (ongeopende) flesch ;,Franz Jozef" in huis te hebben. Uit de Pers. Nederland en de buitenlanbsche pers. fn verband met de averechtscho berich ten, die over ons land nog telkens in de buitenlandscho pers .opgeld doen, oppert „De Standaard''' de idéé, onz'e consuls eq 1 V - r i

Schiedamsche Courant | 1910 | | pagina 2