Oemengd_lienw8. Handel en Bedrijf. „We kiezen geen partij Vóói' en niet te gen Krupp, we willen slechts de waarheid dienen. En deze verlangt, neen zij eisch't de erkenning, dat het met de aanschaf fing van ons oorlogsmaterieel niet gegaan is zooals het behoorde; zij eischt de er kenning, dat in de toekomst de meest loyale concurrentie noodzakelijk isen dat de grootst mogelijke openhartigheid besta, zoo mogelijk' tegenover het land, maar in elk geval tegenover (le gekozen, Vertegenwoordiging van liet Volk'. Het behoeft zeker geen betoog, dat de commissie, waarin een hekend strijder voor dergelijke beginselen heeft zitting gehad, in haar verslag waaraan geen, afzon derlijke nota's van een minderheid .zijn toegevoegd "een strekking heeft gelegd, waarin die - beginselen zijn weer, te vin den." De zaak—Van Heeckeren. Natuurlijk hébben dat was te voorzien de driestarren van „De Standaard" aan de zaak gewijd, heel wat geschrijf uitgelokt. De hoofdredacteur van dat blad toch is als 'l ware de derde persoon in 't geding, op wien beide pai tijen zich beroepen. Wat hij in 't midden brengt, trekt daarom bijzonder de aandacht. Ovei 't algemeen is men de mce- ning toegedaan, dat vele mysterieuze passa ges, zooals de „N. R. Ct." zich uitdrukt, in dc driestarren vooi komen of dat, om mot „Het Vad." te spreken, „de Van Ileeckei'en- pnzzle sedert gisteren nog weer een weinig ingewikkelder en tevens een nog vnicht- bnardcr bodem voor praatjes en achterdocht is geworden", dat men weder voor nieuwe raadselen komt te staan, dat veel nog duis ter is, zoodat men wel kan getuigen, dat de zaak „nog niet uit is". „De Tijd", die dit laatste had verklaard, na de beslissing door de Eeiste Kamer in de zaak genomen-, staaft met voldoening, dat haar voorspelling, waar op zij van anderen kant is aangevallen, zich spoediger, dan zij zelve verwachtte, heeft bewaarheid. Blijdschap over het dan toch- gelijk-hebben straalt er in door. Wat aan gaat de zaak zelve, oordeelt het blad, dat, indien thans één punt in deze onverkwikke lijke zaak vaststaat, het wel dit is, dat in hooge mate betreurd moet worden dat zij, om welke redenen dan cok, tot onderwerp is gemaakt van publiek debat.. Z. i. zeker een zware verantwoordelijkheid voor degenen, welke daaraan schuldig staan. Zoo ooit, merkt het blad op dan mogen thans de gaven Van wijsheid en voor- zichtighe''' aan het zittinghebbend Kabinet worden toegebeden. Aan dat Kabinet thans de beslissing, wat in 's lands belang minder schadelijk moet geacht worden haLve open baarheid en offieieele tegeuspraak, welke on zekerheid omtrent hoofdzaken laat Voortbe staan, of volledige onthulling desnoods buiten de Regeering om, onder verantvootde- lijkheid dergenen, welke zich door geen lands belang of ambtsplicht tot zwijgen verplicht achtten. Bijzondere aandacht schenkt men aan dat gedeelte van „De Standaard"-driestar, waarin beaamd wordt, dat door den Diutschen keizer niet aan II.hl. de Koningin een brief is gezonden, handelende over onzelandsde- fensie. Daardoor woidt, naar „Land en Yolk" in het licht stelt, de mogelijkheid opengelaten; lo. dat het niet was een brief, maar een mondelinge mededeeling van den keizer, 2o, dat het was een brief of een mon delinge mededeeling a an een vertegenwoor diger des keizers3o. dat liet was een brief of mondelinge mededeeling van den keizer of van zijn vertegenwoordiger aan een ander officieel persoon dan onze Koningin; do. dat de brief handelde niet bepaaldelijk over onze landsdefensie. Een en ander in verschillende combinaties te groepeeien. En „De Nieuwe Ct." vraagt, wat, indien dan „een brie f als bedoeld in werkelijkheid niet bestaan, heeft" in 1904 wel gebeurd is, dat dr. Kuy- per bewogen heeft baron Van Heeckeren in vertrouwen te nemen.. Bekend is het niet, voert zij aan, maar het zou ons niet verwon deren ais het do cone of andere uitlating (direct oi' indirect) van den keizer is geweest over de moeilijkheden, welke de onvoldoende Verdedigbaarheid van Nederland in geval van een Engelsch-Duitschon ootlog zou kunnen voioorzaken. De Minister van BuiterJandsche Zaken heeft nimmer het bestaan van elke aanleiding tot het Van Ileeckeren-ka- baal ontkend. Nog in zijn jongste redo gaat zij voort lozen wij: „Maatregelen, welke volgens den heer Van Heeckeren van Keil in den vreemde zouden genomen zijn, zoo strijdig met onze landsbelangen, dat tegen een herhaling daarvan in de Noordzee- entCnto wharborgen moesten gevraagd wor den, daarvan bleek mij na een grondig onderzoek schijn noch schaduw) to be staan." Maar natuurlijk kan hij' nietmede- deelen wat er in 1904 gebeurd, is; dat is een reg eeringsgeheim, waarvan hij den invloed echter blijkbaar niet zoo gevaar lijk of ernstig voor ons land acht als dr, Kuyper het deed in 1904 en de Keer Van Heeckeren !nog steeds. Deze laatste, die het geheim wél heel ernstig vindt, durft ook niet vertollen vat h'et eigenlijk was, Hij h'ad dus moeten zwijgen. Het komt ons voor, dat het verwarrend guiproquo zich' zóó w'el verklaren laat. Do hoofd zaak h'et geheim' is ons nu, natuur lijk nog altijd onbekend; maar dit komt hij geh'eimten meer Voor en daarbij zal men zich hebben neer) te leggen,zoolang de heer Van Heeckeren niet publiceert. Verder blijft niet onbesproken de an dere driestar van „De Standaard", waar in werd. .gezegd: „Aan een vriend, die zeeg sterk o]> herkiezing (van, den heer Van Heeckeren-als Kamerlid) aandrong, is do raad gegeven: Wilt ge uW doel berei ken, zorg dan'Vóóh alle! dingen, idat de h'eer Van Heeckeren zich' verbindt om van nu af aan geen voord meer over deze zaak te spreken. En w'aar bij dit oetenen van pressie gewaagd werd van een pu blicatie van brieven, die voor dn Kuy per onaangenaam zou kunnen, zijn, is zoo stellig mogelijk' geantwoord, dat dit hem. koud liet." Daaruit valt, acht de „N. R, Ct.", af te leiden, dat door, een vriend van dr. Kuyper gedreigd is met openbaar making van. brieven, die voor "dr. Kuyper onaangenaam zou kunnen, zijn, als terug stoot op een zekere pressie van dr. Kuy per, om den heer Van Heeckeren zich zelf het zwijgen te doen opleggen. Is h'et nu niet geheel onmogelijk vraagt het blad dat dr. Kuyperi over het succes van zijn pressie zóó gerust is, of hij schijnt de onaangename publicatie nog niet uitgesloten to achten? Dan zou h. i. t geen „De Standaard" verder schreef niet meer zijn dan de uiting Van oen eenigs- zins beangst gem'oedc n voorzorg om, wanneer de dreigende publicatie plaats mocht grijpen, reeds te voren do overeen stemming te hebben Vastgesteld van den inhoud der brieven met de, naar nu blijkt, vrij beperkte beteekenis der door dr. Kuy per tegenover den Minister van Buiten- landsch'e Zaken, tot diens „voldoening", verstrekte verzekering. Vermelden wij ten slotte, dat „Het Va derland" zijn .opmerkingen besluit: Eene vraag nog. Wil het artikel van „De Standaard" zeg gen, dat de heer Van Heeckeren nu los gelaten Vordt, en zijn senatorszetel dus voor hem' verloren is? Het komt ons voor, dat "dit er hog niet uit behoeft te volgen, ofschoon het be denkelijk wordt, indien „De Standaard" zegt, zich b'uiten de zaak te zullen houden. Waar zooveel koelheid gedemon streerd Wordt, is vijandschap niet verre. Intusschen: wij Wachten af. Het is meer gebeurd, dat „De Stan daard" den óénen dag een Verklaring gaf, die zij den anderen dag introk. Waarom ook nu niet? En de reden, waarom zij voor den h'eer Van Heeckeren, indien zij hem nu losliet, nog kort ge leden volte face maakte, is nog altijd niet opgehelderd, maar moet toch wel een ge wichtige zijn. Relaties, waarvoor m'enzulk een gang naar Canossa overheeft, verbreekt mc-n niet zoo licht. het geen onderwerp m'eer ,van debat in de Eerste Kamer." Bij het bericht van „L. en V." over het briefje van dr. Kuyper aa!n baron Van Heeckeren teekent „Het Volk" aan „Dat is weer een (typisch, staaltje van het Kuyper-régime. Een. belofte om. ever een of andere zaak te spreken, of te zwij gen, indien men tot lid ,yan de Eerste Ka mer woi'dt benoemd, is in flagranten strijd met do Grondwet. Zelfs de ruggespraak1 over wat men in de Kameil doen zal, is in de Grondwet verboden. Of eenig lid in de Kamer, in de Eerste zoowel als inde Tweede, over eenige zaak spreken of zwij gen zal, daarover móg |hij geen "beloften afleggen. „klaarWat in de iwet staat of wat tot de goede parlementaire zeden behoort, wat gaat dat dr. Kuyper aan? Hij stelt zijn satellieten Voor de keuze: mijn zin doen en anders er uit. „De van God gegeven leider moet zich wel onlekker voelen over deze zaak-Van Heeckeren, om met zulke lompe middelen de waarheid in den put te willen houden. Zoo „Land en Volk" een gissing piag wagen omtrent de waarheid in de zaak- Van Heeckeren, is deze zaak wederom ge heel en al een zaak-Iiuyper. .„Gefingeerde moeilijkheden tegenover het buitenland, konden hem uit tweeërlei oogpunt te stade komen. Zij konden die nen als verontschuldiging voor de opdrij ving van militaire uitgaven, en zij konden den grooten man, gekroond wegens de on derdrukking van de misdadige woelingen in het binnenland, doen huldigen als redder van Nederland uit biutenlandsch gevaar. „Deze partij nu heeft hij ook geblazen tegenover zijn technischen adviseur inbui- tengewonen dienst ,den heer Van Heecke ren. „Deze heeft wat hem te vergeven is dit voor ernst opgenomen, en is de gegevens waarschijnlijk ^ille van den bewusten Minister afkomstig blijven be schouwen als ernstige stukken van ge wicht. „Zoo kwam hij in het nauw. In ,deze benarde positie, tegen de ongelijk ster kere partij, die thans leiding geeft aan de diplomatie, w'as zijn zegsman, de auc tor intellectualis, de aanstichter Van de geheele geschiedenis, zijn aangewezen Ver dediger, Maar dit zou karakter hebben geëischt. En grootheid van karakter is tot dusver aan die zijde vergeefs gezocht, Derhalve mocht de heer Van Heociberen het loodje leggen. „Hetgeen wij èn van deze zaak,-èn van dr. Kuyper langzamerhand zijn te Weten gekomen, maakt meer en meer Waarschijn lijk, dat dit alles werkelijk zoo is. „Maar dan heeft ook de huidige Regee ring de macht, om daaraan eens en voor goed een einde te maken. Zij kan weten wat de lieer Van Heeckeren onder zich heeft. Weet zij het niet, dan kan zij het hooren van haar vrienden, do heeren Hovy en 't Hooften wie de derde en eventueel vierde Vriend mogen zijn, wien do heer Van Heeckeren zijn schatten heeft laten kijken- En dan kan zij openlijk Verklaren dit alles is niets, h'et is ee'n poes, dooi den amateur-diplomaat Minister voor zijn technischen adviseur, opgeblazen tot een olifant. „Zoolang de Regeering dit niet wil of niet durft doen, is de zaak-Van Heeckeren niet uit; zal zjj bljjveln rondspoken tot schade van onze belangen." „De Noordbrabaïiter" (R.-K.): „Wij constateert»! dus, dat de oud-MLnis tor Kuyper geen licht ontstoken heeft door den brief voorgoed uit het debat te elimi neerdn, integendeel, dat hij de zaak nog meer verward heeft. En het is wel eig jammer, dat hij na hot schrijvün van dit stuk in do „Standaard" ;op vacantio gaat met do boodschap, dat hij vooi' niemand te spreken is. „Hadden wjj reden oxnj (hier, b'oven te schrijven: „Van Ileeck'eten und kein Ende"? „Dit. zaakje is nog lang niet uit, al is Belgische persmanieren. Onder dagteekening van 5 Juli schrijft men aan „De Tijd" uit Brussel Onmiddellijk na het bezoek van den ko ning en de koningin van België aan liet Ne- deilandsche paviljoen op de Brussolsche ten toonstelling, kwamen eerst twee en kort daarna nog drie andere heeren met hooge hoeden zich bij de inzenders voorstellen in de hoedanigheid als verslaggevers van Brus- selsche dagbladen. Een vooral scheen de woordvoerder voor de anderen. Dan werd aan de inzenders gevraagd, waarbij zij den naam van hun blad noem den: of deze willen meewerken om een goed verslag te kunnen geven. Wanneer daarop een toestemmend antwoord volgde, dan zei den die heeren met hoog.. hoeden„Wilt U ons maai- inlichtingen geven, dan is het goed, het kost drie frank per regel". Met enkelen schenen de heeren tot accoord te ko men, zelfs „voor 'n tientje". Eenige inzen ders die in dit optreden weinig smaak had den, maakten den heeren duidelijk, dat wij, Nederlanders, zulke persmanieren niet ken nen, dat bij de Noderlandsehe pei-s zulk een handel niet gebruikelijk is en men. 't aan de heeren overliet al of niet te schrijven over de NederlandseJie inzendingen. Wilden de heeren, door een partijdig en ongemotiveerd verslag zich zelf compromi- teeren, zij mochten hun gang gaan. Vooral de heeren Mouton uit Deventer en Brom uit Utrecht, beiden leden der Sub commissie voor de Kunstnijverheid, gaven den heeren hun portie aan passend on waar dig antwooid. De vijf heeren trokken af met begrafenis- gezichten onder hun hooge hoeden en had den, gelukkig tevergeefs, getracht, ieder van eiken inzender „een tientje" of meer los te krijgen. Hun oogst is zeker bij de kunstnij- veriieid niet groot geweest. Uit dit alles blijkt, hoezeer hot te waar- deeren is, dat onze Nederlandsche pers zulke practijken niet voert. Ontslag van een politieagent. Men meldt uit Leiden aan de „Tel." In het politiekorps alhier heerscht groo- te ontstemming over het dezer dagen on gevraagd ontslag van den politieagent 2e kl. G. Meijer, die door den burgemeester als hoofd der, politie, als zijnde niet ge schikt voor den inWendigen dienst, eer vol is ontslagen. Hierover heeft de Politie- vereeniging, aangesloten bij denBondjvan Gemeentopolitieb'eamb ten in. Nederland, in den afgeloopen nacht een buitengewone huishoudelijke vergadering gehouden. De vergadering spiak met algemeeno stemmen als haai' overtuiging uit, dat zij- dit ont slag beschouwt te zijn met in overeen stemming met de thans hij- de politie heer- schcndo rechtsbegrippen. liet rechtsgevoel der leden is door het ontslag-Meijer zeer, ernstig geschokt. De vergadering besloot den ontslagene na zrjn ontslag Vanwege do vcreeniging financieel te steunen en een beroep te doen op financieelen en moreelen steun van allo bij den Bon,d van Politiebeambten aangesloten vcreenigingen. Het ontslag weid, niet' op rek'ening ge steld van den burgemeester, en men droeg het bestuur op, zich tot den burgemees ter te wenden, met het verzoek', het .be stuur een onderhoud te willen toestaan. Boog water. Te Ameide heeft, naar de „N. R. Ct." meldt, de Lek Donderdagavond den voor dezen tijd hoogst zeldzamen stand van 2.60 M. -{- A. P. bereikt, tot groote schade van het hooi op de uiterwaarden, sommige waarvan zijn dngeloopen, andere hebben zooveel kwelwater binnen gekregen, dat het hooi ligt te drijven. i Men meldt _u.it Maastricht: De Maas is in de laatste 16 uren nog 45 c.M. ge wassen en staat nu 2,52 M. Een gedeelte van het Stadspark! staat Weer onder water. i Kwartjesvindersmisère. Vier kwartjesvinders hielden gisterennamid dag reünie op het Stieltjesplein te Rotterdam, zoo vertelt de „N. R. Ct.", vermoedelijk in afwachting van de passagiers, die met het stoomschip Rotterdam, van de Holland-Ame- rika-lijn, uit New-York medek women. Maar een agent van politie merkte hen op, hetgeen wedeikeerig was en de kwartjes- "nders aanleiding gaf hun uitkijk te.verlaten en de wijk te nemen in de halte van het spoorwegstationnetje aan de Roentgenstraat, steeds door den dienaar der politie gevolgd. In den eersten trein den besten, die hij do halte stopte, stapte het viertal en liet zich naar het Beursstation rijden, waar zij bi] aan komst door een ander agent weiden verwel komd, die telefonisch van hun aankomst be richt luid ontvangen. Ook liet treinpersoneel wist welke passagiers het in den trein luid en Kie!'J mede een. oog in 't zeil, zoodat de boe ren voor bokkesprongen bewaard bleven. Moord Gisterochtend hoorden de huisgenooten van dr, R., Wonende Keizersgracht te Am sterdam, tijdens diens spreekuur, plotse ling in diens werkkamer een revolverschot vallen. De dienstbode, die kwam! toesnollen, vond den dokier dood, badende in zijn bloed. Vermoedelijk Was hij het slacht offer van een misdadigen aanslag gewor den, althans zelfirioord leek niet Waar schijnlijk Van een dader was echter geen spoor te vinden. Onmiddellijk Werd de justitie gewaar- schuWt, die thans eeu onderzoek' instelt. Vermoed Wordt, dat een patiënt de dader is van den aanslag. („Tel.") met een dochter des lands huwde, die hem een groot aantal zonen en dochters schonk. Het eigenaardige van de Cocos-eiianden is, dat zij zelfs op hun hoogst gelegen punt niet meer dan acht voet boven de zee uit steken. Het voornaamste eiland, dat naai de bezitters is genoemd, telt een aantal Mar leische dorpen. De wateren, rondom de eilan den worden onveilig gemaakt door talrijke haaien. Het voornaamste uitvoerproduct is copra, en aan den uitvoer van dit artikel heeft do familie Ross haar groote rijkdommen/ te dankèn. Brandstichting. Wegens opzettelijke brandstichting ineen door h'em' bewoonde woning te Didam, geppleegd op f Juli j.L, is naar h'et Huis van Bewaring te Arnhem overgebracht de 51-jarige arbeider H. B. J. Z:jn schamele inboedel was voor, een vrij hoog bedxag verzekerd. ln den trein. Het slachtoffer van twee Duitsche zak ken roisters is een Hollandsch! vièchhande- laar geworden. Na in Berlijn 3000 mark geïncasseerd te hebben, begaf [hij zich op do terugreis. In Minden kwamen er twee dames in zijn coupé, waarmee hij de reis alleen voortzette. In den loop van het ge sprek deelden de beminnelijke (reisgezel linnen hem: mee, dat ze uit Berlijn kwa men en op een vacantif reisje naar Scho ven ingen waren. Langzamerhand verflauw de het gesprek en de Hollander, viel in slaap. Toen hij hij Oldenzaal aangeko men ontwaakte, waren zijn jreisgenooten verdwenen en met haar zijn brieventasch met geldswaardige papieren. Haringstatistiek. Een bewijs dat dit jaar al vroeg nieuwe haring is aangebracht, levert de statistiek, loopende tot 7 Juli. Tot dien datum is op allo vissch.erspLan.tsen te ztunen aangebracht door 121 logge ia en 6 bommen: 32.535 ton ba ring, tegen het vorige jaar door 48 loggers: 12.332 ton; in 190S door 25 loggers: 6552 ton en in 1907 "door 41 loggers en 1 bom: 11.457 ton. Op 7 Juli 1909 waren de haringprijzen volle haring ƒ24.25 tot 25, en maatjes van ƒ14.50 tot 15 de ton, en thans op 7 Juli volle haring 21.50 tot 24.25 en maatjes van 14 tot 15 de ton. Er van docr. Naar de ,,'s-II. Ct." verneemt, hoeft zich Donderdagnamiddag een kellner van het Ho tel de l'Europe te Amsterdam meester weten te maken van een som van ongeveer 25,000' mark, die aan een der gasten behoorde. De man is voortvluchtig. Om-dbue te ivater. Gistermiddag -aakte aan den Delf- gauwsclien wog d? omnibus DelftDelf- gauwPijnacker te water, doordien het paard schrok van het toeslaan, .van een bakkerswagen. Twee vrouwen, die in don omnibus zaten, werden aan gelaat en han den gewond door do glasscherven van do gebroken ruiten; de koetsier bezeerde een zijner beenen en h'et paard, brak ben poot, Met behulp van tuinders Werden paard en wagen op het droge gebracht; het paard werd afgemaakt en de wagen bleek nogal beschadigd te zijn. De koning der Cocos-eilanden. Donderdag j.L is te Ventnor in Engeland ovei leden George Clunies Ross, de koning dei' Cocos-eilanden, een groepje kleine eilanden in de zuidelijke Indische Zee, die naar En geland was gekomen om daar hei-stel voor zijn zwakke gezondheid te zoeken. De geschiedenis van de connectie der fa milie Ross met de genoemde eilanden is als een hoofdstuk uit een avonturiersroman Toen Darwin op de Cocos-eilanden de vor ming van koraalriffen bestudeerde (1847) luid de stichter der Ross-dynastie, June Clunies Ross (een Schot van geboorte, oud Britscli zee-officier), zijn tenten daar reeds opgeslagen. Zijn zoon volgde hem in 1854 op en deze werd in 1871 weder vervangen door don thans overleden George Clunies Ross De eilanden, waarvan Ross de eigenaar is en tevens de beheersclier en die onder Britscli protectoraat staan, zijn een waar Utopia. Gemunt geld is er onbekend, Stukjes perkament geteekend door R<m dienen als eenig betaalmiddel. Misdrij ven komen ei' niet voor, zoodat militair o:! politietoezicht overbodig is. Ross, die de beschikking had over leven en dood van zijn zes it zevenhonderd onder danen, was wel de meest Vaderlijke despoot die men zich kan voorstellen. In zijn jeugd had hij te Glasgow Voor ingenieur gestudeerd, maar in 1864 was hij naar zijn eilanden teruggekeerd, waar hij AMSTERDAM, 8 Juli. Lijnolie. Vliegend ƒ39 38f, Aug. 38i ƒ381, Sept.-Dec. ƒ3737j, Jan.-April ƒ331 33f. LEEUWARDEN, 8 Juli. Boter. Boereboter le soort ƒ46.50. Aan voer: 9 4, 6 4 en 4 zestiende vaten. Fabrieksboter ƒ47 h ƒ48.50. Aanvoer: 9 39 4 vaten. Ntteering van de Commissie, le kwal. Fa- biioksböter ƒ48. Noteering van de Commissie der Ver. van Boter- en Kaashandelaren in Friesland, la soort Fabrieksboter ƒ47.50, PARIJS, 8 Juli. Spiritus per Juli fr. 59.75, Aug. fr. 60.4 laatste maaiden fr. 49.25, 4 eer ste maanden fr. 46.50. Stemming gedrukt. BUDAPEST, 8 Juli. Petroleum. Pennsylvanische in loco mk. 6.20. Spiritus in loco prijsh.per Juli mk. 18, Aug.-Sept. mk. 18, (zonder fust). HAMBURG, 8 Juli. Tarwe: Stemming vast NEW-YORK, 8 Juli. Juli Sept. Dec. Tarwe: 1094 106| Juli Sopt. Ma is: 384 70 1072 Dec. 674 Mei Mei Faillissementen, Uit de Staats-Oourant. U itg esproken. G. Kwakkel Jzn., metselaar te Epe. Rechter-commissaris mr. dr. Wi ridder van Rappard; curator: mr. J. II Sölner, A. van den Akker, schilder, te Arnhemi Rechter-comteissaris: mr. R Fr 'A. Cro mers; curator: mr. Wi. E E. baron van. der Feltz. 1 1 i A. J. G. Gregoire, commissionair, te 's-Gravenhage. Rechter-commissarisinx, C. W. Schlingemann; curator: mr. R. Van Veen. j 1 1 W. H. Korenh'of, broodwinhelier te 's-Gra venhage. Bcchter-comxnissarismr. P, Pol- vliet; curator: mr. J. L. G. van Meerwijk. J. J. van den Waals, te 's-Gravenh'age. Rechtef-commissaxis als voren; curator: mr. A. G. G. Royaards. Q. A. van der Zijden, schilder en dro gist, te Voorburg. Rechter-commissaris jhr. mr. P- L. V. Meeuwencurator: mr. E. G. S. BourRer. Opgeheven: J. C. Coppens, handelsreiziger, te's-Her- togenbosch. Geëindigd: G. van Dijk, Winkelier, te Haaksbergen, M. J. Helder, te 's-Gravenhage. F, A. A. Heldoom. A. Centen, timmerman, te WanToy. C. Ketelo, vroeger bierbrouwer, te Eind hoven. 1 1 L. H. Buijs, koopmaïi en, Jederfabrikant, te Rotterdam'. Hoogwater te Schiedam. Juli 9vm. 5.44 nm, 6.12 106.28 6.54 117.11 7.29 12t 7.54 8.18 Hoogte van het water op de rivieren. Berichten van 8 Juli. LOBITH, 2 u, n.m, 13.94 Ger. 0.10 M KOBLENZ, 6 u. 's morg. 4.94 Gew. 0,22 M TRIER, 9u. 3.14 Gew.0.36 M KEULEN, llu. 5.36 Gew. 0.09 M RUHRORT, 8 u. 4.79 Gev. 0.06 M Zon en Maan. Zonsopg. Juli 10 3.51 vm. onderg. 8.17 nm. 11 3.52 t> 8.16 123.53 8.15 14 Juli E. K. 22 Juli V. M. Familieberichten. (Uit eenige couranten.) Getrouwd: 6 Juli(bij volmacht)Ph. K. Polack en N. v. d. Werf, Sinabang (N.-I.) Amsterdam. 7 Juli: A. Broekman en. A. A. Geerüngs. J. C. Keg en jWi- G. Braakman, Amsterdam. J. C. A. Pas en A. M. E. v. d. Mooien. I. Lopes Pias en S. Rodrigues Lopes. M. Bromet en B. Swaap. H. I. Coppenhagen en M, Schatz. II. v. Collem on A. do Jong. W. Th. Bickei en M. C. Prent yan Dalen, N. Kuyper en M. L'am. ,Wj. J. Slis en F. Monshouwer. J. G. Ojemann Jr. en Ch. S. Ph. Haalmcyer, allen Amsterdam. J. J. Haver Drocze en J. A. Kersten^ Bloe- mendaal. II. J. B. L'ooman en E. C. y. Ingen, Bussum. Bevallen: 6 Juli: ,Wosjenvoudt-Eva- rard, Z., Amsterdam. Doormany. d. Eist, Z„ Den Haag. J. B. Baak—Nickel, Z., Amsterdam. 1 Overleden: 5 Juli: J> Koom Hz., 72 j., Oostorblokker. VA F. de HaasV. d. Reydeu, 22 j„ Den Haag. O. J. yj. (1. Veen, 55 j., Bols ward,. t

Schiedamsche Courant | 1910 | | pagina 7