Gemeenteraad. Het hoofdbestuur deed toezegging, dat het voort zal gaan zijn medewerking te verkenen tot een goedo uitvoering van de arbeids wetten. He begroeting werd vastgesteld op ƒ46,504.614 aan ontvangsten en ƒ23.112.12 aan uitgaven. De volgende bondsvergadering zal te Nij megen worden gehouden. Met algemecne stemmen werd o. a. de volgende motie aangenomen: „De bondsver gadering, kennis nemende van het voornemen van den minister van justitie in zake de ge vangenisdrukkerijen, van oordeel dat de werk loosheid in liet grafische bedrijf door invoe ring van zetmachines steeds grooter omvang aanneemt en opleiding van ge\angenen tot typograaf deze werkloosheid zal vergiooten; van oordeel dat de opleiding van gevange nen slechts uiterst gebrekkig zal kunnen zijn. zoodat de gevangene, in de maatschappij te ruggekeerd, als mindenvaaidigo arbeidskracht een zwaren bostaanstrijd zal "hebben te voe ren; spreekt als Irnar meening uit, dat oplei ding van gevangenen tot typograaf zeer on- gowenscht is; en draagt het hoofdbestuur op deze meening den minister en der Tweede Kamer kenbaar te maken." Kat. Hnlsriyt-tentoonstelllng. Aan gevel en ingang van het gebouw der tentoonstelling voor Huisvlijt te Scheveningen werd door den architect, den heer Joh. D. Looyen, 't aanzien gegeven, dat voor tijde lijke, maar onbekrompen ingerichte tentoon stellingen in do laatste jaren gewoonte is ge worden één lange smalle zaal met aan één der beide uiteinden een zijvleugel en in 't midden, den ingang flankeerende, twee torens; een bizondei'heid is hier echter nog, dat overal door ruime terrassen de eentonigheid van den gevel wordt gebroken, terwijl de lichte kleur, de vroolijke, vlugge ornamenteering, de vlaggentooi, elke gedachte aan eentonig heid en eenvormigheid verjaagteen tweede Inzonderheid is deze, dat het tentoonstellings gebouw het tentoonstellingsterrein sluit cn dus de open ruimte van de straat af geheel en al te zien is, welke ruimte door haar verzorgde bloemen, plantsoen- en gazon-aan leg, door haar verschillende belangwekkende en mooie zaken, die inzending ter tentoon stelling zijn, doch te omvangrijk voor hot gebouw, als: een plaggenhut, een motorboot, een molen en zoo meer, een sterken drang op den voorbijganger zal uitoefenen om binnen te treden. Wat het hoofdgebouw zelf aangaat, de eigenaardige vorm van hot beschikbare ter rein aan de Nieuwe Parklaan deed den recht- sehen zijvleugel zonder linkschen tweeling broeder blijvende ingang brengt liet eerst ij de kunst- en feestzaal, vervolgens in de centrale hal, die de beide helften van het hoofdgebouw met elkander verbindt, terwijl aan liet reehteruitcinde het restaurant is met een terras voor de muziek, aan het linker- eind een theesalon, dat een podium bei at, waarop iceds een piano staat en vermoedelijk een aantal muzieklesscnaars te staan komen; muist het theesalon springt liet Czaar Peter- huisje, zoo men weet op natuurlijke grootte geheel volgens liet op het einde der 17de eemv in Zaandam bestaande linis nagebootst, een weinig naar voren. bij eui wandeling door het ruime gebouw, ziet men, dat van de ongeveer 1G50 inzen dingen, (i it pl.m. negen maal zooveel voor werpen bestaande) reeds zeer vele zijn aange komen en geplaatst, maar dat hetgeen in het tweemaandolijkseh orgaan van den Volks bond tegen drankmisbruik, bij wijze van voor- loopigen catalogus woidfc aangekondigd, ver minderd met hetgeen we reeds kunnen aan schouwen, wel een belangrijke rest overlaat, die echter, naar men ons mededeelt, binnen enkele dagen zal zijn versmolten- Duidelijk is de gedachte, die de indee ling der tentoonstelling beheersebte, uit het leeds aanwezige, te onderkennen. Financieel nieuws. De minister van financiën maakt bekend dat op 9 Juli bij de betaalmeesters in kas wasf 3,-150,441,141/3 dat op denzelfden dag door de Nederl. Bank, inge volge art. 4Ibis van haar octrooi, aan 's lands kas een voorschot was verstrekt ten bedrage vanfl 3,747,003,701/$ c. dat op den genoemden datum in omloop waren aan schatkistpromessen f 10,000,000. en aan schatkistbiljetten f 12,000,000,— (»Stct.") - VLAARDINGEN, 12 Juli. Mej. H. M. Fockens, onderwijzeres aan de gemeente- bewaarschool, zal op 25 Juli 1910 den dag herdenken waarop zjj 25 jaar geleden als zoodanig in functie trad. VLAARDINGEN, 12 Juli. Gisteravond had de algemeene vergadering van den Volks bond plaats, welke zeer slecht bezecht was. Behandeld werd de beschrijvingsbrief voor de op 26 Juli a. s. te Scheveningen te houden vergadering en werden tot afgevaardigden "benoemd enkelen der bestuursleden en als lid de heer I, Breoderland. STADSNIEUWS. Toelating Hoogere Burgerschool. Toegelaten (zonder en met examen) Tot de eerste klasse: C. II. van Amerom, Ij. C. Blankstein, C. Bode, S. C. Bron- wusser, A. 'Bijloo, P. 0. Bijloo, Ma. Eth. van der Heyden, P. van den Hoek, S. IIoo- gewerff, G. P. Houtman, D. W. Ingelse, M. ICatan, O. H. P. Kluit, J. J. Kooyman, Aa. Sa. de Kroes, E. J. de Maar, L. Mal tha, S. P. B. Martens, E. H. Meyer, H. W. P. Paling, B. Piek, A. Pooi, J. van Rees, P. Schabelg, L. Scekles, en J. Vei--' hagenafgewezen ééneen adsp. kon wegens ziekte aan het examen niet deelnemen. Tot de derde klasseJ. A. Duyts en A. M. A. Lammerse. Tot de vierde klasseC. K. van Beau mont, A. do Regt en J. L. van der Wal. De Zomerfeesten In de S. 0. V. De gewone jaarlijksche zomerfeesten in den Tuin blijven steeds dezelfde, o£ mis schien een toenemende belangstelling wek ken; en dat verdienen ze "dan ook w'el. De kinderen zijn in deze door hun hou ding de beste critici en, hun houding ge tuigt van hun groote ingenomenheid met die feesten. Als gewoonlijk zijn do feesten begon nen met hot oplaten Zondagmiddag van de met gas gevulde luchtballons, waarbij er waren met parachutes en andere v|er- sieringen. Door den weinigen wind, die er was, stegen de ballons kalm omhoog en gingen dan in langzamen gang in zuidelijke rich ting, zoodat ze langen tijd met h!et oog gevolgd konden .worden, wat zoowel in den tuin als op den Vlaardinger dijk', waar tallooze belangstellenden mede van hel oplaten der hallons genoten, getrou welijk werd gedaan. De eerslo ballon, de kleinste van het 5-tal, streek reeds in den Diefh'oek neer. No. 3 heeft het echter verder in de we reld gebracht, die is neergekomen in den Lodewijkpokler, onder de gemeente Oude Tongo; te 2.45 opgelaten, is zij daax; to 4.45 gevonden door C. van ATarken- steijn Lzn. Gisteravond zijn de kinderspelen aan gevangen. Ditmaal was voor de kleinere kinderen eenige verandering in het pro gramma gebracht. Daarvoor was nu de hinkwedstiijd ge opend. Daarbij moesten zij een blokje over den streep hinken en wie daarbij won mocht het eerst de keuzo uit de prij zen doen. En zoo gingen allen ditmaal gewapend met een koek èn een gewonnen prijs naar huis, vol glorie over de re sultaten van dezen eersten edelen kamp strijd. Dan volgden, met niet minder opgewekt heid, de gewone wedstrijden. Blokjosrapen. Jongens 6-8 j. Ie prijzen Coen B. Walraven, Laur. Lie- zenberg, Herm. Trouwborst, Jac. Engoring, .Willem Oostrum, Theo Jansen, Piet Jan sen, Theo Jansen. 2e prijzen Ch. Smits, Wim Evers, Jan v. d. Most, Th'om. Groenendaal, Bert Janse, Jan Smits, L. Wittkampf, Jan Nolet, Blokjesrapen. Meisjes 6-8 j. Ie prijzen: S. van Rest, Dina Gabel, Lina Monlfoort, Cato Groenendaal, J. v. Reijgersberg, Mina van Dijk!, Mar. Jansen, Truus Jansen, Cor. v. d. Burg, Pietje van Vlaardingen, Toos Folet. 2e prijzen: Mar. OVerzier, Anna Oster- holt, M. Schaap, Dina Montfoort, Anna v. Vondoren, C. Vervoort, Mina Boer, Tiees Jansen, Wilh. Jansen. Vlaggenloop. .Meisjes 8-10 j. Ie prijzen: Anna v. d. Heijden, Cato Rebers, Anna Liezenberg, Paulina Liezen- borg, Anna Stahho, Anna Groenendaal, Job. Ris, Ant. Linnenbrink, Marga Bruns, Mina Bijnell, Mina Smits, G. Hoving, Willi. Blaisse, Jo Dulfer. 2e prijzen: Max. Reijgersberg, Tonia Trouwborst, Joh. Linnenbrink, Jac. Voth, Jansje van Oostrum, M. Groenendaal, F. Diest, Mar. v. Dorp, Lina v. Yondercn, Cato van Dijk, Adr. Treurniet, T. Enge- ring, Mar. Kamman. Driobeenigo wedloop. Jongens 8-10 j. Ie prijzenLeo van Toorn, Cor. Schaap, Piet Nederpelt, Dirk Jacobs, Go v. Bergen Walraven, Adr. do 'Koning, AI. v. d. Burg, J. van Vlaardingen, Nico Janssen, Wim Zoetmulder, Wim Blaisse. 2e prijzen: Ant. Oosterholt, Cor y. Yon- dcren, Ant. v'. Rest, Henr. Soheffers, G. Aleijer, Frits van der Sman, Ant. Ritman, Iï. Roelants, Jan Wuisman, Piet 'Janse. Het doet ons genoegen to kunnen mede- dcelen, dat ditmaal het Bestuur zich heeft mogen verheugen over de ontvangst van meer geschenken van particulieren voor dezen wedstrijd dan dit in de laatste jaren vel het geval was. Hopen wij dat op dezen goeden weg zal voortgegaan wor den, en het aant.n edele gevers steeds zal toenemen. Wij willen hierbij niet on vermeld laten, dat de heer Vervoort, visch- handelaar, Hoogstraat alhier, voor eiken avond 3 vischkomman met goudvisschen heeft beschikbaar gesteld en bovendien een reusachtige paling, die gisteravond onder de prijzen was opgenomen. Hedenmiddag te 4 uur vangt do tweede serie wedstrijden aan en deze zullen be sloten worden met een bioscoopvoorstelling in de zaal. Bioscoop Alberts Fibres. De firma Alberts Fibres, di e thans ook hier ter stede op liet Doelepkin haar tent opslaat zal weldra de reeks van Voorstellin gen aanvangen, waarmede zij op verschil lende plaatsen van ons land een uitstekend en welverdiend succes heeft, verworven. Om te doen zien hoe de films beoordeeld worden, geven wij het navolgende uit een venslag van de „Twentsche Courant", toen de firma Albert Fibres te Almelo was. „Onder liet vele interessante dat ons gedu rende de dagen dat zij hier vertoeven, gebo den zal worden, noemen wij o. ni. een kunst- 'fihn„De vogels en hun omgeving." Hot fotografeeren der vogels is een betrek kelijk nog jonge kunst. In ons land is voor eenige jaren het tijdschrift „De Lovende Na tuur" ei'mee begonnen. De eerste foto's wa- icn niet overduidelijk. Dal zat hem in de ont zaglijke moeite, die het kostte, om de schuwe tn schrikachtige vogels to naderen, nog wel niet. een voor hun oogon onheilspellend instru ment in de hand. Een moeilijke kunst ia het tot nu toe gebleven, maar de vooruit gang in de ■verkregen kiekjes is toch groot. De beweeglijkheid der dieien, en dikwijls de hinderlijke omgeving van biezen of strui ken rond liet nest, dikwijls het nest zelf, doen toch nog menigmaal aan de duidelijkheid afbreuk. Verbeeldt U daarom mijn verrassing, zoo schrijft een medewerker aan. een Haagscho courant voer de opname der 1 ree ren Alberts, toen dc hoeren Alberts een film op hot doek deden verschijnen, zéé innig mooi, zóó na tuurgetrouw gekleurd, dat het een triomf der techniek mag lreeten. Ik weet in de ver-ste verte niet hoe het gelukj ia zóó de vogels in hun kwieke bewegingen, hun gracieus wip pen en wiegen, hun plotseling wegvliegen uitgebeeld te krijgen. Natuurgetrouw zijn die vogels in zooverre niet, dat ze veel grooter vertoond worden dan ze in werkelijkheid zijnde basterd nachtegaal b.v. was zoo groot als een duif, maar dat verhoogt de duidelijkheid. Het groen, de struiken, de biezen, die soms on der een zacht koeltje verrassend bedriege- lijk wuifden en wiegelen, alles bijeen maak ten nrerrig plekje tot een idylle van Willem Maris. Maar wat mij deze film zoo sympathiek maakte, was de duidelijke voorstelling dei- ouder liefde in het voeren der jorrgen. Blijk baar ging het met het publiek evenzoo. Er was soms een licht gemompel, zoo iets vanhoe snoezigals het voedsel uit den moedersnavel in de wijde open bekjes der jongen verdween. Zóó de vogels te kunnen waarnemen, als ze rustig en onbevreesd lrun liefdeleven leven, in de Natuur is daarvoor zoo zelden gelegenheid is niet alleen bij zonder interessant, maar het kan, een krachtig middel worden om de vogels meer te leeren lief krijgen. En dat verdienen ze tooli zoo, onze gevederde vriendjes. Ik geloof vast en zeker dat er dien avond menigeen was, die zich het leven der vogels zóó niet had voorgesteld in en op hun vaak zoo kunstige nesten. En daarin zit hern nu mijn groote sympathie voor deze fraaie ver tooning, want de vogels kennen is de Vogels liefhebben." Een arbeldigeschll. lieden diende voor het kantongerecht alhier een zaak, die, vooral door het aan tal vervolgden, nog al de aandacht trok. Dat getal bedroeg n.l. 54. Op de glasfabriek de Schie is in de maand April 1910 een wijziging in het arbeidscontract gemaakt, bepalende dat tusschen Zaterdagnacht 12 uur tot Alaan- dagmorgen 8 uur het werk' wordt opge heven. De gerequestrcerden, hooWel hun, als die week behoorende tot den nachtploeg, was opgedragen in de nnacht van pinkster maandag 16 Mei '10 van 12 u. tot den mor gen van 17 Alei te 6 uur in de fabriek der requestranten de Directie dor N. V. Glasfabriek do Sehio aanwezig te zijn en den gewonen arbeid te verrichten, zijn moedwillig, zonder eenige gegronde xeden, weggebleven. De Directie had de verplichting om in de fabriek te komen op het daarvoor be stemde bord doen aankondigen en later de lastgeving nog door 2 beambten doen her halen. De door de vennootschap geleden schade wordt matig geraamd op f200.waar van elk der in gebreke gebleven arbei ders zal hebben te betalen een bedrag van f3.70. Voor eisclïeres, de directie van 'de Schie, trad op mr. B. Limburg, van Rotterdam; voor de gedaagde arbeiders mr. Mendels, van Amsterdam. Afr. Limburg achtte de zaak zoo dui delijk, dat hij eigenlijk zonder verdere toe lichting meende te kunnen volstaan. Daar hij echter zag, dat mr. Afendels zich de moeite had gegeven uit Amsterdam voor de verdediging dezer zaak over te ko men, gaf hij nog een korte uiteenzetting van het geschil. In het aanvullend arbeids contract van 30 April was overeengeko men, om tegemoet te komen aan het ver langen der arbeiders en van Zondagsnachts 12 uur tot 's morgens 6 uur niet te la ten werken. Toen eiscberes evenwel ver nam, dat ook op den nacht van Pinkster maandag door de werklieden niet zou wor den gewerkt, heeft ze laten, aanzeggen en aanplakken, dat dien nacht Wel gewerkt zou worden, maar ze kreeg ten antwoord dat men niet zou komen Werken. Door dat 54 werklieden moedwillig wegbleven, konden enkele ovens niet werken en leed de fabriek schade. Bovendien m'oet men rekening honden, dat de nachtploeg 's nachts 12 uur begon, dus toen de feest dag Was afgeloopen. Van de 54 wegge- blevenen zijn er, 27 gedagvaard. Voor een zekexe G„ die een ziektebbwijs van den dokter kon toonen, trok spr. de Vordering in en hij verminderde derhalve de ge- heele vordering met Vat deel. M r. M e n d e 1 s begon met op te merken, dat uit de kwestie blijkt, dat de grootst mo gelijke coulance ia deze zaak voorzit. Het gaat - niet zoozeer om. de knikkers, in casu het geld, dan vel om het recht. De hoofdzaak komt echter hierop neer of deze vordering is chicaneus en vexatoire, ja, dan neen. Spr. achtte de heek opzet klein en chicaneus. Wat toch is het geval. Er is, dat heeft eiscberes op den voorgrond gesteld, een aan vullingscontract op het arbeidscontract geslo ten op-einde April.- Voor spr. de beteekenis daarvan nader uiteenzette, stelde hij op den voorgrond, veel posita van elscheres te er- kermen, zooals do sluiting van contract en aanvullingscontract en ook dat gedaagden den nacht van Pinkstermaandag niet zijn verschenen. Wel echter blijft spr. ontken nen, dat daardoor schade is geleden in de fabriek van eischeres. En dat vooxopgesteld, voegt eiscberes daaraan toe, dat iedcy der gedaagden een schade van 3.70 zou hebben toogelmacht. Wat dit laatste betreft, noemde spr. het een ongeooi loofde conclusie, dat door het wegblijven van 54 menschen 200 schade is toegebracht, liet gaat hier niet aan, meende spr., een collectie van die 54 pei'sonen te maken, zo vormen geen zedelijk lichaam. Ieder staat hier voor de gevolgen van zijn daad, aan elscher is het dus te be wijzen, dat door ieder gedaagde persoonlijk een schade van 3.70 is toegebracht. Want neem aan, betoogde spr., dat er één was weggebleven., dan zou lui nooit gedaagd zijn voor 3.70, omdat dan geen schade weid veroorzaakt, maar omdat ook anderen toeval lig zijn weggebleven, moet die een nu ook betalen. Spr. ging alsnu over tot een uiteenzet ting van de bekende historie van het aan vullingscontract. De groote grief was, da! de menschen, die Zondagsnachts om 12 uur moesten werken, eigenlijk geen vrijen dag den hunne konden noemen, want ze moesten dien grootendeels verslapen. Den 30sten April is toen de directie met de arbeiders overeengekomen, dat Zondagsnachts niet meer zou worden gewerkt, evenals op de meeste andere fabrieken. De strekking van deze heele actie is volgens spr., zich in den gedachtengang der werklieden ver plaatsend, geweest: als ik een vrijen dag krijg, moet ik een „heelen" vrijen dag heb ben. In 't contract worden de 2e Kerst dag, 2e Paaschdag en 2e Pinksterdag ge lijk met do Zondagen als vrije dagen ge noemd. Deze moeten derhalve, concludeer de pleiter, ook als reëele vrije dagen wor den beschouwd, en niet als kalenderdagen. De strekking van deze voorwaarde in het contract is geweest het volkomen genieten van den vrijen dag. Spr. meende, dat bij do interpellatie van het Arbeidscontract de grammaticale uitleg van deze dagen als door eischeres gedaan, xyet geoorloofd is. Het was z. i. derhalve een volkomen in breuk maken op de goede trouw; der arbei ders, achteraf te gaan zeggen: we hebben het alleen gedaan voor den specifieken Zondag. PI. kwam Vervolgens nog op tegen de bewering v*an eischeres, dat alleen de nachtarbeid van Zondag op Maandag is afgeschaft, dat staat niet in de bepalingen. Met het oog op dit alles kwam spr. tot de slotsom, dat niet de arbeiders, maai de fabrikanten inbreuk op het arbeidscon- tiact hebben gemaakt De arbeiders, dat blijkt ten duidelijkste, hebben zich gesteund op den geest der wet, zooals in art. 1375 B. ,W. wordt omschreven. De bedoeling, die bij de arbeiders heeft voorgezeten, was niets anders, dan een reèele, vrije Zondag, en als voorbeeld daarvoor hadden zij in het contract den Zondag genomen. Ten slotte wees spr. er nog op, dat in het contract staat geschreven, dat de nacht arbeid blijft afgeschaft, indien men niet on der zekere minimum-productie komt. Hiex-- uit blijkt, dat nog bewezen moet .worden, dat er in de week van .Pinksteren schade is geleden. Z. i. was het evengoed mo gelijk, dat in die week nog is ovexverdiend. Mr Limburg, repliceerende, wees op't eenzijdig standpunt, in do brieven der vak organisaties aan de directie ingenomen, cn waarop mr. Mendels zijn betoog had. ge baseerd. Dat in andere fabrieken de Zon- dagnachtarbeid was afgeschaft, is niet juist. In enkele is dit het geval, maar niet in de grootste. 1 PI. betreurde het, dat zijn confrère deze actie klein, chicaneus en vexatoire durft noemen, en dan zelf waagt te komen met zoo splitsbare uitleggingen. Er, was 'door de 'fabrikanten volkomen fair play ge speeld. Zo hadden de menschen van te voren gewaarschuwd. Alen heeft liet arbeidscontract erkend, dus aan den rechter rest het, dit uit* te leggen. Ook wordt van de zijde der ge daagden erkend, dat zij zijn weggebleven. Door de directie Was voorts slechts f200 schadeloosstelling gevraagd, hoewel de ac tio haar wei meer zal kosten, maar men wilde den arbeiders slechts leeren zich te houden aan een gesloten overeenkom'st. Voorts toonde spr, aan, dat door weg blijven der arbeiders de fabriek! enorm, renteverlies lijdt en dat bovendien de ovens waren aangemaakt. Ook wees spr. op art. 1637 w B. W'., dat daar is om' alle „chi canes" af te weren. Dit geheele arfikel drukte i. i. do geheele verdediging inden hoek. i Vervolgens bleef spr. erbij, dat Weg was gebleven in strijd met de aangegane over- eenk'onxst, waarin duidelijk staat van Zon dag op Alaandag, om alle misverstand te voorkomen. Onbetamelijk onwaar is, te zeggen, dat ook' (Pinkster)-Maandag bedoel 1 is. Geen jurist zou dezen uit leg geven. Alen heeft den Zondagnacht- arbeid afgeschaft, meer is ook niet ge geven. De kantonrechten; is hier sü. i. ge bonden aan het contract. Daar Waar de arbeidsvoorwaarden zijn, vastgesteld bij contract heeft hij niet het recht daaxwaa af te wijken. In het contract is voorts aangegeven, dat de arbeiders, zich,' hebben te godragen naar de aankondigingen goor de firma meegedeeld. Het simpele feit, dat de arbeiders niet gedaan hebben, Wat het contract hun op legt, is volgens pl. üiet weg te cijferen. Afr. AI e n d e 1 s, .zich verwerende, meen de dat hem minder fair play niet verweten mocht worden. Hij had verschillende punten der dagvaarding erkend, alleen inzake de schadevergoeding bleef hij ontkennen. Wat de bewering betrof, dat hij uit brieven eenzijdige conclusies had getrokken, bleef pl. volhouden, clat in de grootste meerderheid der glasfabrieken geen Zondagnachtarbeid wordt verricht. Vooral op één punt was door mr. Lim burg kracht gezet, n.l. op het juridische van de zaak. Waar schade opgeëischt wordt, daar had spr. zich niet in ,te laten, dat was de zaak van den. kantonrechter, werd er betoogd aan de hand Van .art. 1637 w. Dit artikel doet hier echter volgens pl. niet ter zake, want daar wordt met de woorden: „Indien de schade niet opeischbaar is" onderscheid gemaakt tusschen twee soorten van schade. Hier heeft men niet te doen met „niet-opeischbare" schade, zoodat de kan tonrechter aan eischeres wel degelijk kan opleggen aan te toonen het bedrag der ge leden schade. Voorts ontkende spr., dat niet-werk'en door arbeiders altijd schade aan den werk'- gevqr bxengt, b.v. bij lagen stand der ar beidsmarkt. Ten slotte ontkende pl. nogmaals, dat de arbeiders listiglijk hebben beraamd om vrij te nemen. De vakbond had er zich in 't goheel niet mee bemoeid; 't was een absoluut spontane actie, alleen omdat de patroon niet heeft Willen onderhandelen, over do opvatting van. h'et contract. Air. L'imburg bood aan om desnoods zeer subsidiair van alle posita der dag- vaardiging de bewijzen te leveren, waar door de zaak echter ten koste fier arbei ders, wier zaak hij als een .verlorene be schouwde, z. i. onnoodig verlengd zou worden. De uitspraak werd bepaald op heden over drie weken. Vergadering van Dinsdag 12 Juli, 's namiddags 2 uur Voorzitter de Burgemeester, de heer di'. M. A. Brants. Tegenwoordig 16 leden; afwezig de hee- ren De Groot, Smit, Van Westendorp, met kennisgeving, en de heeren Ris en Eve is. Dc notulen van de vergaderingen van 7 ei' 21 Juni j.l. worden goedgekeurd. Mededeelingen Burgemeester en Wethouders deelen mede dat bij hun College zijn ingekomen Van Gedeputeerde Staten dezer provincie, Alissive d.d. 28 Juni/1 Juli j.l. B no. 3418 (3e Afd.) G. S. no. 83, ten geleide van de door lien goedgekeurde raadsbesluiten d.d. 21 Juli j.l. a. tot afstand van grond aan S. C. Van Waalwijk van Doom q.q,, gelegen aan de Thomas it Ivempisstraat, ter breedte van '20' AI. en ter diepte van ongeveer 18 M., tegen 7.50 per vierk. AL b. tot afstand van een stuk grond aan D. Kok q.q., gelegen aan de Grocnelaan, breed ongeveer 12J AL, en diep ongeveer 26 M. tegen 8.per vierk. AI. Kennisgeving. Idem, Alissive d.d. 20/28 Juni j.l. B no. 3348bïs (3e Afd.) G. S. no. 102/2 ten ge leide van hun beschikkingen op de adressen \an G. Krabbendam Gzn., -J II. Jenner, A. 11. Ris Hzn., de Wed. II. Hille, J. II. Trouwborst cn W. Kuling, houdende be zwaren tegen liun aanslagen in de plaatse lijke directe belasting naar het inkomen, dienst 1009/10. Kennisgeving. Ingekomen stukken: Van .Burgemeester en Wethouders, Mis sive houdende hunin antwoord op de door den heer mr. Jansen in de vorige vergade ring gedane 3-tal vragen. Op de eerste 2 wordt door hen een ontken nend antwoord gegeven, terwijl zij op vraag 3 antwoorden dat zij hun bevoegdheid ont kenen aan art. 2S, 4e lid der Woningwet, in verband met art. 179 J der Gemeentewet. Na eenige discussie, waaraan voorname lijk de heer nu-. Jansen deelneemt, wordt deze mededeeling voor kennisgeving aange nomen. Idem, Procesverbaal van de door hen op den 25 Juni j.l. gedane opneming der boe ken en kas bij den Gemeente-Ontvanger, waaruit bleek dat alles in behoorlijke orde was. Kennisgeving. Idem, Missive houdende hun advies op, het adres van het Bestuur der Sociaal Tech nische Vereeniging Van Democratische In genieurs en Architecten betreffende het ge bruik van loodhoudende verfstoffen. Ter visie gelegd ter behandeling in een volgende vergadering. Idem, Missive houdende hun advies op en met het adres van den Gemeente-Ontvan ger om verlof Van 3 Augustus tot en met 1 September a.s, B. en W, stellen voor de dadelijke be handeling en het verlof te verkenen. Dienovereenkomstig besloten. Idem, Alissive houdende vooxistel tot het wijzigen van de rooilijn voor de perceelen sectio L no. 158, 159 en 161 aan den Buitenhavemveg; den daarachter liggenden. grond niet meer tot openbaren dienst is be stemd, cn den beloelden grond te verkoo- pen aan de N. V. tot exploitatie van On roerende goederen „het Ankei-", te Rotter- i»«ru f r\ /-* A/11

Schiedamsche Courant | 1910 | | pagina 2