Canada. Een telegram uit OettaWa, del. IC dezer meldt, dat de inboorlingen op alle lijnen van den Canadeeschen Grand Trunkspoor- weg staken Nog niet do helft der perso nentreinen lijden, het goederenverkeer is geheel gestaakt. Rond vijf duizend mannen staken, het vorkeer is overal gedemorali seerd. BINHENLAm Yan het Hof. Y e r b e t e r i n g.! Het vertrek van de Koninklijke familie van het Loo naar Soest- dijk voor een tiendaagscl) verblijf bij II. M. de Koningin-Moeder is niet, zooals wij heb ben medegedeeld, op 30 Augustus, maar op 30 Juli vasigesteld. Rechterlijke macht. Bjj Kon. besl. van 6 dezer is benoemd tot officier van justitie bij de arrondissements rechtbank te Rorrmoni, mr. Th. W. F. Mat- hon, thans subsituut officier van justitie bij gemeld collegeen tot substituutofficier van justitie bij de ai rondissements rechtbank te Roermond mr. L. II. Roeters van Lennep, thans ambtenaar van liet openbaar minis terie bij de kantongerechten m hetanondis- sement Utrecht, ter standplaats Utrecht, He kvre»tle der Pamanoekan- enTjlassem- landen in het Engelsche Lagerhui*. Gisteiavond heeft J, C. Wedgwood (libe raal) -den minister van biiitenlandsciie zaken in het Lagerhuis gevraagd of de Neder- landscbo minister van buitenlandsohe zaken de aandacht van Zijner Majesteits regeering heeft gevestigd op liet prospectus van de Anglo Dutch Plantations op Java Ltd. en daarbij het ïecht heeft opgeeisoht het land bezit dier onderneming te onteigenen; en of, met het oog op het bekend gemaakte voouleel voor deze maatschappij bestaand in het recht op het vorderen van gedwongen, ar beid (heerexidiensten, Red.) Zijner Majesteits legeering zich er van zal onthouden eenigen diplomatieken steun te schenken aan de maatschappij, opdat de Engelsche aandeel houders gespaard mogen blijven van deel neming in een stelsel, dat niet te onder scheiden is van slavernij. Mc Kinnoi Wood antwoordde: Het eerste gedeelte der vraag moet bevestigend beant- woonl worden. Daar de Anglo Dutch Plan tation Ltd. geen. beroep heeft gedaan op den steun van Zijner Majesteits regeering, berust hot tweede gedeelte der vraag op een onder stelden toestand, waarover ik niet bereid ben to spreken; ook kan ik, zonder nadete in lichting, niet zeggen wat het a are karakter is van den arbeid, waarvan hier sprake is. Militiewet. Naar aanleiding van eene vraag om inlich tingen door den Commissaris der Koningin in Zuid-Holland tot den Minister van oorlog gericht, heeft deze medegedepld, dat het ont slag bedoeld bij de laatste alinea van de ar tikelen 90 en 99 der Militiewet 1901, zoo als die nader is aangevuld en gewijzigd, ook moet worden verleend, wanneer de oudere broeder reeds krachtens art 101 der wet uit den dienst is ontslagen op het tijdstip, dat omtrent de aanvrage om ontslag van den jongeren broeder nog moet worden beslist. Het cijfer der bevolking, Ter kennis van de Gemeentebesturen is gebracht eene circulaire van den Minister van Financiën, waarin deze mededeelt, dat ook door hem noodzakelijk wordt geacht bij de berekening van het bedrag der nitkeering aan de gemeenten over het jaar 1910 inge volge de wet van 24 Mei 1897, als het cijfer der bevolking op 1 Januari jl. aantenemen dat hetwelk wordt aangewezen door de uit komsten der laatstelijk plaats gehad hebben de volkstelling, evenals in 1900 geschiedde. Yrijz. Hem. Rond. In de laatst gehouden vergadering van het hoofdbestuur van den Vrijz.-Dcm. Bond is besloten na overleg en in overeen stemming met het Centraal bestuur van het Alg. Ned. Werkl.-Verbond de actie voor grondwetsherziening en algemeen kiesrecht, die tot dusver was opgedragen aan een nit leden van beide organisaties samengesteld propaganda-comité,' van nu af rechtstreeks te doen uitgaan van beide hoofdbesturen, respectievelijk dagelijksche besturen van den Bond en. het Verbond; in onderlinge samenwerking. Yeroenlglng voor Vrouwenkiesrecht. In verband piet de te Middelburg ge houden jaarlijksclip aigcmcene zomerver gadering is een propagandatocht door Zee land gehouden, jnet het resultaat, dat 6 .nieuwe afdeelingen werden opgericht, nJL Goes, Temeuzen,. Kruiningcn, Tholen, Haamstede en Brouwershaven. De voreeniging telt thans 91 afdeelingen en ruim 9000 leden. De Nieuwe Courant en het Krupp-monopolle. Omtrent het besluit der Kamer in, co mité-generaal genomen om het Kny>p-rap- port niet te publicceren, hebben m den laatsten tijd allerlei berichten, in de pers gecirculeerd, welke een zeer Verkeerden indruk: van het gebeurde onder het pu bliek Vestigden. Als typisch' staaltje van tendenz-bericht 'in dit opzicht zij de mededeeling der „Nieuwe Crt." gesignaleerd, waarin mede gedeeld werd, dat tot niet-publicatieVan het rapport was besloten..!, omdat het „artilleristisoh! element" in de commissie ontbrak, welk gemis ook in het rapport tot uitdrukking kwam. Met andere woor den:, het rapport was minderwaardig; de 4 Kamer zat er een beetje verlegen mede, wat mot het resultaat van den arbeid der commissie, door haar zelve benoemd, aan te vangen, en. besloot toen maar, om uit dien onmogelijken toestand te geraken, tot niet-publicatie 111 Natuurlijk! is hiervan tittel noch jota waar, on wat erger >isde „Nieuwe Crt." kon weten, dat dit fantastisch' „nieuwtje", met sterke tendenz-stiekking, uit den duim gezogen was. Wij zijn echter in staat gesteld, zegt de „Tel.", waaraan wij het bovenstaande ont leen, en, do juiste toedracht van het ge beurde mede te doelen. Bij de behandeling van het Krupp-rap- port in comité generaal kWam natuuihjk het voorstel der commissie ter sprake om het rapport te publiceeren. Bij de daarover gevoerde discussie vroeg de heer Drueker: welke houding de regeeiing tegenovei het rapport aannam? De afgevaardigde voor Groningen wilde weten, hoe de regeeiing over do zaak dacht. De minister van marine antwoordde, dat hij daarop nog geen antwoord kon geven, omdat hij eerst vier en twintig uui ge leden kennis had gekregen van h'et rap port. Do heer Drueker bleef er echter op aan dringen, dat de Kamer naast de meening der comlmissie het oordeel der regeering zou vernemen. Toen dit voorstel niet voor dadelijke inwilliging vatbaar bleek. de minister van oorlog Was afwezig en diens oordeel was hier natuuilijk ook vangroot belang stelde de h'eer Drueker voor, het rapport niet te publiceeren, alvorens daar bij in een afzonderlijke nota h'et oordeel der regeering was gevoegd. Wanneer die nota gereed is vermoe delijk zal dit in September a.s. h'et geval zijn komt deze zaak Weder bij de Ka mer in behandeling, en dan zal hoogst waarschijnlijk wel tot publicatie van beide nota's worden besloten, al zal de regee ring zich dan ook wel weer tegen publi catie verzetten. Zóó, en niet anders is h'et bij de dis cussie in comité generaal over deze aan gelegenheid toegegaan. Over de door de „Nieuwo Courant" pour le besoin de la cause gefingeerde niotieven is geen woord gerept. Hot internationaal Uitgevers-Congres. II. Nadat de heer Vincent Loosjes de ten toonstelling had geopend, maakten de con- giessisten, velen met hun dames, een wan deling door de tentoonstellingszalen. Met zeer veel belangstelling werden verschil lende inzendingen in oogenschouwi geno men, en was men meestal vol lof over hetgeen ons land op uitgoversgebied pres teert. Ook bij het Nedcrl. Persmuseum werd door velen een oogenblik verwijld. Te 5 uur waren het bestuur en de gedelegeerden van het congres in de raads zaal van het Prinsenhof bijeen, waar zij' door den burgemeester, de wethouders dr Jitta en mr. van den Bergh, en do raadsleden Scheltema, Zwart, Simons en Douwes werden ontvangen. In een in goed Fransch' uitgesproken rede verwelkomde de heer Roell de con gressisten namens de burgerij van Amster dam en spr. besloot zijn korte rede met een h'eilwensch voor de buitenlandsche gasten en hun souverein, en den wensch dat dit zevende internationale congres goede gevolgen mocht hebben. De heer Vincent Loosjes, vice-president van het feestcomité, dankte den burge meester voor zijn goede woorden en be sloot met een heihvensch voor de stad Amsterdam. Hierna weid de oorewijn aan geboden. Des avonds te halfnegen werd vanwege het minder gunstige weder, in de zaal van het Concertgebouw] een concert gege ven, door het gemeentebestuur den con gressisten aangeboden. Aan tafeltjes zat men heel gezellig bij een. Het concert, bij den aanvang waar van de h'onneurs door den heer Rócll en mevrouw werden waargenomen, werd gedi rigeerd door den tweeden dirigent van het Concertgebouworkest, den heer C. Dopper. Gedurende de lange pauze bestond ge legenheid om zich aan twee buffetten m de koffiekamer van eenige ververschingen te voorzien, en werd de heer en mevr. Rtiell aan verschillende heeren en dames voorgesteld, met wie zij zich eenige oogen- blikken 'onderhielden. Ruim 11 uur was het concert geëindigd. Dinsdag. Hedenvormiddag vingen de huishoude lijke werkzaamheden van het congres aan, niet toegankelijk voor de Pers. Te 2 uur gingen de congressisten per extra-salonboot naar Marken, om vervol gens in Volondam het middagmaal te ge bruiken. Op het program van heden staan: 10 uur, zittingen der afdeelingen; 2 uur, algemeene veigadering; 4.30 bezoek aan het Bestelhuis van den Boekhandel, Spui straat. Te 9 uur des avonds, bijeenkomst in Paviljoen Vondelpark, waar weder een con cert wordt aangeboden. VLAARDINGEN, 20 Juli. Burg. enweth. stellen den Raad voor de gemeenterekening over 1909 voorloopig vast te stellen de gewone ontvangsten op 1435,033.421/2 de gewone uitgaven op -424,292.511/2 en mitsdien het batig saldo op f 10,740,91 VLAARDINGEN, 20 Juli. De zwem- en badinrichting zal morgen (Donderdag) worden geopend. STADSNIEUWS. Gemeenteraad. Openbare veigadering van den raad dei' gemeente Schiedam op Dinsdag 26 Juli 1910, des namiddags 2 uur. Verdaging dor notulen van de vergade- ting van 12 Juli 1910. Mededeelingen. Ingekomen stukken. Agenda 1. Voorstel van B. en VV. tot benoeming van den heer mr. J. O. v. Brie] Sasse tot gede legeerd lid van de Ambachtsschool voor Schiedam en Omstreken, in de plants van den heei M. L. Hoiinerlage Grete. 2. Benoeming van een curator van liet Gymnasium, wegens periodieke aftreding van den heer P. C. A. Hnlffman, Aanbevolen woiden door liet College van Curatoren, de heeien1. ds, P. C. A. Haltf- man2. ds. A. Tap. 3. Vaststelling der rekening en balans en winst- en verliesrekening Van liet Grondbe- diijï, betreffende het dienstjaar 1Ö09- 4. Voorstel van 11. en W. tot vaststel ling van het percentage der plaatselijke dnccte belasting naar het inkomen, dienst 1910/11 op 4.8 5. Voorstel van B. en W. tot vaststelling van de kohieren nos. 1 en 2, der plaatselijke directe belasting naar het inkomen, dienst 1910—11. 6. Voorstel van. B. en W. tot wijziging der veroidening op de Brandweer, ten aan zien van de bezoldiging van den machinist van de stoombrandspuit, 7. Adressen van de Nederlandsche iood- uilfubiikanten en het bestuur der Sociaal- Techmscho Vereeniging van Democratische Ingenieurs en Architecten, in zake bet ge brtiik van loodhoudende verven bij Gemeente wei ken, met advies van B. en VV. En verdere vooistellen en mededeelingen. Eindexamen 5-jmige H. B. S. Zuid-Holland, Zuidelijk gedeelte, le Groep. Geslaagd 22, afgewezen 2. Geslaagd zijn: J. van den Bijlaardt, Wj. Jóbsis, J. C. J. Groot, J. van der Poel, J. VV*. Ter- mijtelen, D. Kramer, Me. Wa. Eth. Veer kamp, II. A'. A, Statius Muller, allen van do H. B. S., Waldeck Pyrmontkade, te 's-HageC. A. Huldy en C. Hz. van Rossen, van de H. B. S. te Schiedam; L. A'. Alting Mees, J. F. van Diermen, P. van Deun, W. S. Bitter, VV. H. Boom, Ee. Raamma kers, G. du Rij van Beest Holle, II. P. VV. Smit, Ge. Aa. de Vlaming Pleysier, en J. E. de Vrij Obreen, allen van de II. B. S. Stadhouderslaan, to 's-Hage; T. W_ Siert- sema en G. J. J. van Berckel, van de H. B. S. te Delft. Opbelleren faillissement. Door de Rotterdainsche rechtbank is he den opgeheven het faillissement, van B. Schaafsma, hoofclbrievenbesteller bij de pos- tciijen te Sohiedam, Lange Achterweg no. 2S. Failliet veiklamd 6 Juli 1910. Een mlddelecimach transport Gistermiddag werd door de politie uit Vlaardingen hier aangebracht een minder jarig meisje, de 19-jarige E. P., te Nieuwe diep thuis behoorende, die te Vlaardingen zwervende was aangetroffen. Door de politie van hier wordt z(j nu naar de politie te Delft gebracht, die ze op haar beurt weer naar enz totdat ze na een verschrik kelijk lange reis en na alle politie bureaux onder geleide van een politie-agent bezocht te hebben, ten slotte aan haar ouders te Nieuwediep overgegeven zal zijn, door de wijze van transport waarschijnlijk zich zoo verlaagd gevoelende dat het een wonder te noemen zal zijn als zjj weer tot een beter inzicht komt. Deze voorschriften voor transport behooren meer thuis in 9i0 dan in 1910. Bioscoop Alberts Frères, De firma Alberts Frères doet wel al het mogelijke om hot haar bezoekers zoo aan trekkelijk mogelijk te maken. Thans iheeft zij weer besloten zie de in, dit nummer voorkomende advertentie voor den Don derdagavond een geheel nieuw programma samen te stellen, zoodat ook hij die reeds een of meer voorstellingen iheeft bijgewoond, daar ook den laatsten avond kan heengaan, over tuigd dat weer een geheel nieuwe serie pro jecties zullen bewonderd kunnen worden,. Het programma dat gisteravond werd uit gevoerd en ook hedenavond gegeven zali worden, behoeft in. geen enkel opzicht achter to staan bij de vorige programma's, zoodat eeri bezoek geniet kan worden aanbevolen. Alle avonden was tot nog toe do tent ge vuld met een groot aantal bezoekers uit alle standen van hier en elders. 8. 0. Y. Zooals men weet, zal morgenavond in de S. O. het concert plaats hebben van de zangverecniging „Polyhymnia", di recteur de heer B, Jurgens, en het Stedelijk muziekkorps, directeur de heer C. K. L. Burgdorffer. Ligt het reeds voor de haud, dat deze twee Schiedamsche vereenigingen, die be' de zich' in groote Waardeering van de burgerij mogen verheugen, heel wat bezoe kers naar den Tuin zullen doen gaan, er is ditmaal nog een derde reden. Ter plaatse waar vroeger rechts van do muziektent een bloemperk' was,, is th'ans een vijver gemaakt, getooid met bloemen óp den hellenden rand, en met een keu rige rots in het midden, eveneens met bloemen getooid, fegwjjl daarboven uit een draaiende fontein haar Water zacht en bijna geruischloos op de bloemen laat neer vallen. Deze waterpartij heeft de heer L. Ver voort ,vischhandelaar, Hoogstraat alhier, doen aanleggen, met het doel deze aan het bestuur der S. O. V. aan te bieden, wat morgenavond, voor den aanvang van het concert, zal geschieden. Links van de tent bevindt zich thans een bloembed, dat een nieuwe bekoring daar ter plaatse zal brengen aan de be zoekers, die zich aan die zijde zullen neervlijen, om le genieten van de ten geh'oore gebrachte muziek, waarvan het programma hier volgt: CONCERT op Donderdag 21 Juli 1910, door de Zang- vereeniging nPolyhymnia", directeur de heer B. Jurgens, en het Stedelijk Muziekkorps, directeur de heer C K. L. Burgdorffer. Aanvang des avonds te 8 uren. Programma. 1. Velocipeden Wettfahrt Marscli, C. La- tnnri; 2. Tempelweihe Ouverture, Kéler Béia3. Les Fleurs Waker, E. Wddteufel 4. Bede, Daniel de Lange; 5. Exaiudi Deus, Bulthasar Florence; 6. Beim Sonnenunter- gang, Niels W. Gade. Pauze. 7. Avondvrede, "VV. van Thienen; 8. Zandmannlje (Volksliedje)9. Fnihlings- zauber, Max von Weinzierl10. „Dur und Moll" Potp., A. Scbreiner; 11. Serenade Fur Flote u. Waldhom, Titl; 12. Fiohe Heimkehr Marsch, C. L. Unrath. De Nummers 4, 5, 6, 7, 8 en 9 zang. Yolksbadhnls. In de week van 11—47 Juli werden ge nomen 312 baden. kuipbaden 23 kuipbaden 36 regen i 9 regen s 203 school 5 ets kinder 30 AGENDA. 20 en 2! Juli, Zomer-theater. Alberts Frères, 8 uur en 91/2 uur. Bioscoopvoorstel- ling. 20, 21 en 22 Juli. Tivoli Schouwburg. Ber liner Lustspiel Ensemble. 81/4, u. Im Luxuszug. 21 Juli. S. O. V. 8 u. Concert zangvereen. »Polyhymnia" en Stedelijk Muziek korps, 22 en 26 Juli. Rotterd. Diergaarde, 8 u. Kon Scherpsch. Bart Verhallen. 20 Gemeenteraad, Schiedam, 2 uur. 31 Juli. Rott. Diergaarde. 21/g u. Concert Kon. Scherpschutters. Het Stedelijk Museum aan Ket Dooleplein alhier is eiken Woensdag van 2 tot 4 uur voor het publiek opengesteld. Van vergaderingen, bijeenkomsten, con certen, vermakelijkheden, e. d. g. Verzoe ken v/ij steeds geregeld mededeeling, opdat wij die in onze agenda kunnen opnemen. Kunst en Wetenschap. Vogel in het woud. Dc lieer Vogel zal te De Dutte bij Olden- zaal buiten, „te midden der* bosschen" optie den en met accompagement van een pianist een piano in een bosch! ballades voordragen. Als de andere vogels het nu maar niet om de concurrentie onmogelijk maken. Eechtzaken. Rotter damsche Rechtbank. Voor de Rotterdamsehe rechtbank ver scheen gisteren de 33-jarige G. P., steller, te Schiedam, die in verzet kwam tegen een vonnis der rechtbank dd. 26 April, waarbij hij ter zake van mishandeling tot twee maan den gevangenisstraf veroordeeld werd. Hij zou namelijk op 26 Januari in de glasfa briek „de Schie" M. Bron met een glasbla- zersbtaaspijp, waaraan gloeiend glas zat, een slag op het hoofd gegeven hebben, waardoor deze Bron bloedend verwond werd, Beklaag de be weenie in drift gehandeld te hebben. Bron had ruzie met zijn vader en toen lfij hem zag slaan was beklaagde er op afgevlo gen. Omdat hij echter dienselfden dag ontsla gen was en weken lang werkeloos had rond- gelooperi, vond beklaagde twee maanden ge vangenisstraf wel wat voel. Het O. M. vordeide bekrachtiging van hel vonnis. Kerk en School. Fienng van de Hervorming. Op 31 October 1917 is h'et de vierhon derd-jarige gedenkdag der Kerkhervorming. De redactie van do Schatkamer, maand schrift voor den heiligen dienst, stelt nu voor, den Hervoxmingsdag reeds in de drie voorafgaande jaren met ongoivonen ijver te vieren, opdat de volgende opklimming worde verkregen: 31 October 1914: Plaatselijke Hervor mingsdag in de afzonderlijke gemeenten, corpsen, jongelings-, zendings- en andere vereenigingen. 31 October 1915: Gr0ep3-Hervormings- dag van de kerken enz. - 31 October 1916Nationale Hervor mingsdag. Nu reeds treden nationale rege- lingseommissies op, die Hervormde, Gere formeerde en andere kerken, Protestanten bonden Leger des Heils enz. tot algemeene deelneming oproepen. 31 October 1917Wereldhervormingsdag, wyiartoe de nationale regelingscoramissies zich aaneen hebben gesloten met de v/e- reldverbonden van Jongelingsverbond, Le- ger des Heils enz. De Schatkamer vindt reden - voor een grootsche viering. Met een open oog voer wat anders zou moeten zijn, zal een on bevoordeelde vergelijking van 1517, IGl? 1717„ 1817 en 1917 ons ook toonen, hoe zeer de verscheidenheid van Christehjken arbeid is toegenomen (pers, zending, so ciale arbeid), 1 Geref. Kerken. Beioepen te Oost-Kapelle de heer C. J. de Kruijter. cand. te Middelburg. yemengd Nieuws, Ongeluk met een motorboot. Bij de Regentessebrug in de Wijnhaven te Rotterdam, lag hedenmorgen de benzine motorboot Van den heer J. C. van Ieperon, gérant van het Grand Café du Passage, ge reed, daar heden een pleziertocht gemaakt zou worden. Hedenmorgen omstreeks 7 uur bevonden zich! aan boord (le heer van Ieperen met twee gasten en de machinist, toen op het onverwachts een zoo hevige knal gehoord werd, dat de bewoners van den omtrek verschrikt naar buiten kwa men loopen. Men zag de vlammen ver bo- ven de Regentessebrug uit de motor op stijgen. Vermoedelijk was een vonk van den motor terecht gekomen in den benzine tank, welke 90 liter benzine bevatte. Het bleek, dat alle vier, do personen ernstige brandwonden, hadden bekomen aan het hoofd. De machinist, die het ergst verwond was, werd ter plaatse door dr. C. Nolens verbonden, terwijl de anderen, zich naar het nabijgelegen ziekenhuis konden begeven. De brandweer Was spoedig met 6 spui ten en de reddingsbrigade ter plaatse, en bluschte den brand met twee stralen, ver haalde de boot om verdere gevaren te voorkomen en liet een deel van de ben zine in het water loopen, wat minder aangenaam was voor do visschon, die zich in de fuiken bevonden van de nabijgele gen vischschuiten. Alleen de dekhut en het achterschip ble ven behouden. Het voorschip, waarin de motor zich bevond, is echter geheel ver nield. Door den trein aangereden. Men seint ons uit Assen: Te Eext is hedenmorgen door, een trein van Stadskanaal een rijtuig aangereden, waarin gezeten waren de vrouwen van de landbouwers Pol en Schuil, uit Wildei- vank, die met haar mannen paar hetZen- dingsfeest te Assen wilden. Vrouw Schuil was onmiddellijk dood, haar hoofd weid afgereden, terwijl vrouw Schuil ernstig werd gewond. Haar werd een voet afge reden. De mannen reden per fiets voor bet lij- tuig. Pot had de vrouw) van Schuil, die vermoeid was van het fietsen, zijn plaats in het rijtuig afgestaan. De vrouw, van Rot is por extra-locomo tief met waggon naar, het Academisch zie kenhuis te Groningen vervoerd. Voor postzegelverzamelaars. Men schrijft aan de „Nieuws Courant": In het begin van Juli 1910 is een niemvi postzegel van 3 cent in gebruik gesteld voornamelijk ten dienste van locale aan port onderworpen 'dienstbrieven en onvol doend gefrankeerde stadsbriefkaarten. Hier toe is gebezigd het postzegel van een gul den der uitgave 1881'87, met schuinen zwarten opdruk 3 cent. Toen in 1894 de lichtblauwe postzegels door donkerblauwe werden vervangen en op dunner papier gedrukt, "was de voor raad van het een julden zegel nog groo' genoeg, zoodat sinds 1887 van h'et een gulden-postzegel geen nieuwe druk ver scheen in de donkerblauwe kleur. Wegens de verlaging der porttarieven wordt tegenwoordig het een-gulden-zegel hoogst zelden gebruikt. Een gedeelte van den voorraad werd in 1906 met 50 cent overgedrukt, terwijl begin Juli een over druk met 3 cent verscheen. De voorraad van dezen afdruk schijnt zeer klein ge weest te zijn, daar deze 3-cents opdruk op het postkantoor te 's-Gravenhage slechts een paar dagen verkrijgbaar Was en op verschillende andere postkantoren zelfs in het geheel niet geweest is. Sinds een paap dagen is th'ans bet de finitieve 3-cents-postzegol in donkerblauwe kleur verkrijgbaar. Wegens den geringen voorraad belooft deze 3 cent op oen gul den een zeeg zeldzaam, zegel' te worden. Ongelukkige regenval. Hoe ongelijk de regen in ons kind vallen kan, blijkt wel uit het volgendeEr viel van Zondag op Maandag j.l. te Groningen 2, Helder 16, Amsterdam 33 (waarvan 32 in twee uur tijds), Utrecht 4, Viissingem 5, Maastricht 24 en Zutfen 30 mM. De regen was dus in de streek: Vlis9ingen, Utrecht, Groningen, niet van beteekenis. Deugnieten. Aan het commissariaat van politie aan de Nieuwe Haven te 's-Gmvenhage kwamen twee jongens zich aanmelden, om mede te deden, dat zij door hun ouders aan hun lot waren overgelaten. Vader en moeder waren met twee "zusjes naar Maastricht gegaan en luidden de drie jongens, de oudste 15 jaar, de tweede 10 en de jongste 9 jaar oud, thuis in him woning aan de Vaiüantlaan ach tergelaten de bureii zouden wel op hen letten. Dc oudste ging er echter met den Ists klasse, 2de klasse,

Schiedamsche Courant | 1910 | | pagina 2