STADSNIEUWS. Kunst en Wetenschap. Kerk en School. Sport. Beversen, 2do concertmeester van het Thea ter te Breslau en leerling van Witeck, Donderdag zullen zich doen hooren de dames E. Champury (piano), mej. Resner (viool), en de heer J. van Rysselberg (zang). De lezingen van deze Week vermelden als sprekers: Maandag den 25en dezer den heer prof. Van Veen, voorzitter der ten toonstelling, over: Huisvlijt en den Volks bond, en Vrijdag 20on dezer den heer J. Stam, uit Amsterdam, over: De Geschiede nis der beweging voor bezigheid in ledige uren. Onderwerpen en sprekers, die wel zullen betrekken. Bijzondere attracties voor deze week zijn voorts het optreden van Cocadouis op Dinsdag en Woensdag, zoowel des middags als des avonds en voorts op Woensdagmid dag een vertooning van/ do Oud-Uollandscho Poppenkast en van goocheltoeren in het theesalon dor Tentoonstelling. Dit zal ook van buiten bereikbaar zijn, tegen afzonder lijke entrée. In bet Restaurant der Tentoonstelling, flat 's avonds vrijen toegang geeft, blijft de Italiaansche kapel zich doen hooren. Geheel gereed was de Huisvüjttentoonstel- ling te Scheveningen niet, toen zij word geopend en daarom komen nog steeds meer dere zendingen aan die ten zeerste de mooi- te Van het bezichtigen waard zijn. De zen ding van de 2 groote huisvlijtvereenigingcn uit Denemarken, welke op den openingsdag nog niet was gearriveerd, is thans aangeko men totaal omvat zij een paar duizend voor werpen van grooten en kleinen aard, welke leder vooi zich spreken van de hooge trap van ontwikkeling, welke de huisvlijt in Dene marken reeds heeft bereikt. Ook uit Schotland is alsnog een fraaie inzending gearriveerd. Deze is echter van veel kleiner omvang dan de Deensche, doch daarom niet minder te waardeuren. Zij goeft een aanblik op het zeer verscheiden werk, dat de Scottish Home Industry Association weet aan te moedigen en voortgang te doen vinden. De inzending werd de vorige week met belangstelling bezichtigd door Lady Finlay, een der beschermsters van de Schot- scho vereeniging, ochtgenoote Van Sir Ro bert Finlay, die te 's-Gtavenhage vertoeft als raadsman in het arbitraal geding tim- sclien Engeland en Amerika. De thans eveneens aangekomen Russische inzending, welke door bemiddeling van don Russischen vice-consul to Rotterdam, den heer de Peterson weid verkregen en nogal tamelijk uitgebreid is, geeft een ruim over zicht over het vele, dat door de Russische boeren wordt bewerkt en over den hoogen graad van ontwikkeling, die daarbij reeds door hen is bereikt. De Engelsche gezant heeft zijn bezoek aan do Schotsche afdeeling toegezegdevenzoo de Chineesche gezant aan het Ghineesche in terieur, dat ter tentoonstelling is ingericht. Van andere gezanten, onder wie ook G rtiaf Ehronsviird, den Zweedschen minister, ont ving de tentoonstelling reeds meermalen een bezoek. Een mooie daad. Hot lid van den gemeenteraad tc 's-Gra- vonhago, de heer Deen, die reeds menig maal aan instellingen «net philantropisoh. sociaal en kunstlievend jdool persoonlijken en stoffelijken steun (verleende, welke zich ook uitstrekte tot alles wat de bevordering der volksontwikkeling, met inarno het on derwijs, betreft, Heeft Ret, pi'an opgevat en tot uitvoering daarvan /de noodige fondsen beschikbaar gesteld, om op zijn kosten pl.m. 100 leerlingen van de hoogere bur gerscholen, vakscholen, ambachtsscholen, normaalscholen en andere (dergelijke onder- wijs-inrichtingen te 's-Gravcnhage, zoowel openbare als bijzondere, jeenigo dagen naar de Brusselsche tentoonstelling uit te zen den, ten einde jdio afdeeüngen te bezich tigen bij het |bezoak, waarvan voor hen iets te leoren valt. De bedoeling is alleen leerlingen van den leeftijd Van _,15 tot IS jaren, wier ouders behooren totale on- en minvermo genden, tot het imedemaken van deze schoolreis in de gelegenheid te stellen!. De Barenielaan. te Breda. In de raadsvergadering te Breda is ge bleken, dat de Baronieka n-kwest ie nog niet tot een eind is gekomen. B. en W. zijn er lil. niet toe overgegaan, de van den heer Ingen Housz, wegens overneming van de Baronie- laan, van de gemeente ontvangen 25.000 te besteden tot dekking van liet tekort, dat ontstaan was door niet-goedkeuring van de rekening over 190S, waarin de som, die de gemeente voor den aankoop had besteed, wao opgenomen. De 25.000 van den heer In- gen Housz worden in de rekening over 1910 gebracht als buitengewone ontvangst, en al dus verantwoord. Mitsdien wees liet proces verbaal van opneming der boeken on kas bij den gemeente-ontvanger, de jongste raads vergadering overgelegd, nog steeds een tekort uit in de kas, van 25.000. Voor liet ont brekende worden twee betalingsmandaten tot de gezamenlijke som van 25.000 getoond de beta 1 ingsniundaten ter voldoening van de som, indertijd (190S) door de gemeente be steed tot aankoop van de Baronielaan, welke aankoop, gelijk men weet, door de kroon ver nietigd is, en de niet-goedkeuring der reke ning 1908 ton gevolge had. Het schijnt het voornemen te zijn, dit tekort van jaar tot jaar te laten voortbestaan, tenzij er een mid del wordt gevonden, om B. en W. tot aan zuivering te dwingen. Althans, zoo begrijpen de „N. R. Ct." een en andor uit een niet zeer duidelijk verslag van haar correspondent. Yeredellng van het ambacht. In Amsterdam, Assen, Roermond en Zwolle heeft het afleggen van proeven van bekwaam heid ter verkrijging van de graden van mees ter on gezel, waarvoor de Vereeniging ter Veredeling van het Ambacht jaarlijks beoefe naren van verschillende ambachten in de gelegenheid stelt, een aanvang genomen. 203 candidaten hebben zich aangemeld, verdeeld als volgt: Voor de meesterproef11 timmerlieden, 11 huisschilders, 8 smeden, 3 meubelmakers en 4 metselaars, allen reeds gediplomeerd gezel, Voor den graad van gezel89 timmerlie den, 37 huisschilders, 13 smeden, 21 meu belmakers en 6 metselaars. Finantleol nieuws. Het faillissenent Schmier. Omtrent het faillissement der firma Schmier te Haarlem, vernemen wij, dat voor namelijk R-K. geestelijken en kleine katho lieken de slachtoffers zijn. Een der geeste lijken moet er voor f 50 000 inzitten Ook kerkelijke fondsen zijn de dupe. Den safehou ders wordt gelegenheid gegeven hun eigen dom terug te halen. VLAARDINGEN, 25 Juli. Bij Kon. besl. van 21 dezor is als blijk van goedkeuring en tevredenheid do bronzen eerepenning voor menschlievend hulpbetoon .en een loffelijk getuigschrift toegekend aan A. J. van Delft, ketelmakor, te Vlaaidingen, we gens de door hem met levensgevaar ver richte redding van een drenkeling uit het water van den Roonervliet te Maassluis, op 20 Juni 1.1. VLAARDINGEN, 25 Juli. Bij liet Woensdag cn Donderdag te Breda gehouden examen voor adsi&tent-apotheker slaagde me juffrouw E. IC. Poortman, vain hier. („N. VI. Ct.") OVERSCIIIE, 24 Juli. Hedenmorgen meld de zich hij do politie aan do 34-jarige zjwerver F. D., een Amsterdammer van geboorte, voorgevende de (.lader te /ïjnvan een diefstal, met braak, pl.m. 4 weken ge leden gepleegd te Boskoop. De man is in arrest gesteld, tot een nader onderzoek zal zijn ingesteld. OYERSCH1E,, 25 Juli. Hedenmiddag is hier gearresteerd de 23-jari^o veedrijver J, K., als verdacht van ontvoering van een minderjarig meisje. OVERS CHIE,"25 Juli. Zaterdag is alhier bij den tolgaarder ido Haan aan don Schie- damschen weg komen .aanioopen een tij- gerkleurige jachthond, voorzien (van een penning, jaartal 1910 <No. 99, welke voor den eigenaar in bewaring wordt gehouden. Burgemeester dezer gemeente. Het „Vaderland" schrijft onder hot op schrift: Het doel der coalitie: Na Delft Schiedam 1 c Nauwelijks is de ,Schiodamsche burge meestersplaats vacant, of (Ie Katholieken eischen haar Voor con dor hunnen op. Zoo schrijft „llot iCentrum": „Het is wel te verwachten, dat voor deze niet onbelangrijke gemeente opnieuw oen man van .Rechts zal worden bonpemd. Met name zijn /do Katholieken in Schie dam zeer talrijk on maken zij bijna do helft der ganscho beVolking uit." De aftredende functionaris, /dr. Brants, is anti-revolutionair. Wij willen hierbij op een onjuistheid wijzen in de schatting van het aantal Ka tholieken door „Hot Gentium". Volgens hot verslag omtrent den toestand der gemeente Schiedam pver 1908 bedroeg het aantal inwoners dezer gemeente in totaal 31409; liet aantal Katholieken-daar bij was 11597. De Katholieken maken dus niet „bijna de helft dor ganscho bevolking uit", want hun aantal stond ,in 1908 tot dat der niet- Katholieken als 37 tot 63. Wij kunnen do juiste cijfers over 1909 niet geven, want het genieentoverslag over dit jaar bevat -toevallig deze statistische opgave niet, wij .wezen daarop reeds in ons vorig nummer. Bij de te 'sGravenhago gehouden exa mens voor de hoofdakte, is o. m. geslaagd de heer A. do Wit, van hier. De ingeschrevenen voor de Nat. Militie voor de lichting 1911, die vrijstelling wegens broederdienst mochten hebben, worden er aan herinnerd dat zij zich voor het opmaken der daarvoor benoodigden stukken in den loop dezer week aanmelden ter secretarie afdee ling militie. Huishond, en Industrieschool. Bevorderd z(jn van de le naar de 2e klasse L. Brand, Schiedam; C. v. Dam,Overschie; O. Jordaans, SchiedamA. Horstink, Rot terdam A. Oosthoek, id.M. Visser, id. B. v. Vliet, Schiedam. Diploma ontvingenA. v. Beijnen, Rotter dam K. Kramers, Schiedam O Moerman, VlaardingenM. Pouderojjen, Rotterdam II. Scholte, Schiedam3. Smits, id.II. Veth, id.N. de Zeeuw, Vlaardingen. Opleiding ïllulp in de Huishouding" wer den bevorderd van de le naar de 2e klasse M. van Creveld, Rotterdam; J. Veth, Schie dam. Baggenverk. .Hedenmorgen is men aangevangen met het uitbaggeren der Voorhaven, waarvoo-r een groote baggerbak wordt gebruikt, Nu men aan het uitbaggeren is .begonnen van de Voorhaven cn voor dit werk ook reeds zijn aangewezen de Oosterhaven en hot haven tje bij de Waterleiding, torivijl, zijn wij wel ingelicht, ook de Spuihaven daarvoor in aanmeiking zal komen, willen wij er thans op wijzen dat het ook wel noodig zal zijn do Westerhaven en het SpuikanaaL, ter plaatse vaar de oude zwemschool heeft gestaan, eens flink uit te baggeren. Wel kan men op het oogenblik niet in. liet Spuikana'nl komen mot een baggerbak, maar het biuggetjo over de Westerhaven zal waarschijnlijk toch wel meer naar de buitenzijde verlegd worden, zoodat dit komt tegenover de nieuwe atraat voorbij de panden Van den heer Hazckamp, .waar door deze, die heel wat in schepen verlaadt, voor zijn fabriek behoorlijk ligplaats Voor die schepen kan verkrijgen. Dlllettnntenclub „Alb. Xhijm". Het Bestuur der Dillettantenelub »Alb. Thijm", deelt ons mede dat bij den te hou den wedstrijd in voordrachten, door deze club uitgeschreven, als jury zullen optreden de heeren Th. Mouwens, voorzitter der afd. Schiedam van de Ned. R. K. Volksbond, Dr. C. J. Vinkesteyn, H. Veugelers, P. Zoetmulder en A. Zoetmulder. Voorts dat nog zijn ontvangen zilveren medailles van de heeren P. M J. A. Lager wee, M. L. Honnerlage Grete, B. A. J. Wittkampf en van de zat gvereeniging St Cecilia, de propagandaclub St. Paulus en de tooneeivereeniging Vriendenkring, allen al hier. Wedvlucht. Zondag 24 Juli hield de Postduivenver- eeniging „De Luchtsport" een wedvlucht van Eindhoven, afstand 87 K.M. De duiven werden om 7.30 uur in vrijheid gesteld on bereikten hun hokken als volgt: P. v. d. Klink 9 u. 12 min. 19 sec., B. v. Dijk 9—14—21, B. Hinten 9—14—48, P. v. d. Klink 9—16—5; A. Lensveld 9—19—49; B. v. Dijk 92049 Gebr. Nieuwstraten 9—20—51; A. Lensveld 9—20—53; B. Hinten 92055 idem 92057 idem 92059. Vanmorgen is een handwagen van de fir ma Dirkzwager, beladen met gist, in de Schie gereden, doordat de bestuurder uitgleed en viel. De gist was bedorven. Zaterdagnamiddag omstreeks 7 uur viel de 7-jarige P. Touw, wonende aan de Hoofd straat, van de sluis in de Buitenhaven. Hij werd daaruit gered door twee schippers waar van de een zich in een roeiboot begaf en de andere den knaap met een haak wist te grij pen en het zoodoende mogelijk maakte hem behouden in het schuitje te halen. In den nacht var» Zaterdag op Zondag omstreeks 4 uur werd brand ontdekt op het terrein der firma Brice Whyte Sons Ltd. aan den Buitenhavenweg alhier. Het bleek dat in brand waren geraakt eenige hoepels en afval daarvan, vermoedelijk veroorzaakt doordat den vorigen dag bij het schoonmaken van den vuurpot gloeiend asch daar was uitgestort. Met eenige emmers water werd het vuur gebluscht. Geveilde en verkochte onroerende goederen. Verkocht: 23 Juli. Notaris H. B. E. Blaisse. Een winkel- en Woonhuis met bakkerij, open grond en woning met erf, Nieuwstraat No. 14, groot 2 aren 88 centiaren, in vei ling 2600, verkocht voor ƒ3400. Een luiis en erf, Lange Achterweg no. 13, met uitgang in de Roosbeek, groot 54 centia ren, m veiling ƒ900, uit de hand verkocht. Een pand, waarin café en twee bovenwo ningen, met open plaats, Overschiesche- straat no. 76, hoek Overselliesche Dwars straat no. 8, gedeeltelijk, groot circa 1 are, 10 centiaren, in veiling ƒ10,500, opgehou den. Yolksbndhuis. In de week van 18—24 Juli werden ge nomen 262 baden. kuipbaden 24 kuipbaden .30 regen s 13 regen j 162 school 5 5 ets. kinder 36 AGENDA. 25 Juli. Plaats Soc. Harmonie (Ingang Haag- scheveer), Rotterd. Concert Rotte's Mannenkoor met medew. van de stafmuziek Kon. Scherpschutters. 26 Gemeenteraad, Schiedam, 2 urn-. 26 en 29 Juli. Rotterd. Diergaarde, 8 u. Kon Scherpsch. Bart Verhollen 27 s Tivoli Schouwburg, 81/4 uur. Derl. Lustspiel Ensemble. Gretchen. 2S Juli S. O. V. 8 uur. Concert Stafmu ziek Reg. Huzaren ,don Haag. Ka pelmeester A. de Goede. 31 v Rott. Diergaarde, 21/2 u. Concert Kon. Scherpschutters. 2 Aug. S. O. V. 8 uur, Oranjevereeniging, Vocaal- en Instrumentaal concert met vuurwerk en tuinverlichting. Van vergaderingen, bijeenkomsten, con certen, vermakelijkheden, e. d, g. verzoe ken wij steeds geregeld mededeeling, opdat wij die in onze agenda kunnen opnemen. De Cameron-prijs. Prof. August Bier heeft van do hooge- sohool te Edinburg den. Cameron-prijs gekre gen voor zijn nieuwe methodo Voor plaatse lijke gevoelloasmaking, welke zware opera ties mogeliik maakt zonder toepassing van narcose. De Cameron-prijs wordt om de vijf jaar toegekend voor een belangrijken vooruitgang op heelkundig gebied. De Borromaeus-encycliek. De „N. R. Ct.**schrijft: Onze Romeinsche correspondent stelt ons in kennis met een afzonderlijk dubbel nummer van de Corrcspóndanco de Rome, een officieus Vaticaausch! bulletin, naar hij in een zijner laatste brieven schreef, dat gewoonlijk om den anderen dag van de Vatigaansche drukkerij verschijnt. Dit dubbele nummer, dezer dagen uitgekomen, heeft als titel: „Nog eens de Encycliek- Editae saepe", en geeft een artikel weer zoo schrijft ons nu enzo coriespondent „uit het Basler Volksblatt", een krantje van den derden rang. Er is echter geen twijfel of het stuk is in Rome geschreven en slechts i n het Bazeler blaadje versche nen om op ongezochte wijze in de Cor- respondance de Romo te kunnen aange haald worden, die om politieke redenen niet direct met het stuk voor den dag kon komen. De hand van Rome en de inspiratie van het Vaticaan zijn er duidelijk in merkbaar; trouwens na overneming door de redactie der Correspondance de Romo Wordt het stuk onderteekend. Men is het er dus alweer mee eens, gelijk met de artikelen van Decurtins." De inhoud van het artikel behoeven wij niet weer te geven, aangezien het niets nieuws bevat, n.l. een aanval op de leer en het karakter van Luther en andere voormannen der Hervorming, maar vooral op Luther, uit wiens geschriften en brie ven woorden worden aangehaald, waaruit moet blijken, dat hij en die hem volgden terecht in de encycliek „vijanden van het kruis van Christus" enz. zijn genoemd. Men ontkent aan Protostantsche zijde de ge breken van de Hervomerrs, met name van Luther, niet, maar heeft bezwaar tegen de wanvoorstelling, die Roomsche schrij vers van Luther en andere Horvormeïs plegen te geven. Dergelijke groepoering van plaatsen uit de geschriften van Luther is al zoo dikwijls geleverd, en van de andere zijde als onjuist afgewezen, dat het niet de moeite waard is haar weer uit dat Ba zeler blaadje over te nemen. Te minder is daar aanleiding voor, om dat de paus, over zijn aanval op de Hei- vormers, ter verantwoording geroepen, niet gezegd heeft: zoo is mijn oordeel over hen en zoo blijft het, en het Vaticaan of de officieele woordvoerders van deR. K. Kerk ui de verschillende landen piet dat oordeel herhaald, hebben. Dan zou men van een betoog voor de juistheid ervan kennis moeten nemen. Wij hebben echter alleen ontwijkende verklaringen gehad of stilzwijgen, zoodat wie wilde, evenals de heer van der Voort van Zijp in de Tweede Kamer, deed, het als twijfelachtig kon foorstellen, of de encycliek wel de Hervormers op het oog had. Indien Hervormers bedoeld zijn, waar van de encycliek twel den schijn wekt aldus den heer /van der Voort van Zijp dan zou men „onzerzijds" ten krachtig ste tegen dat oordeel moeten opkomen/. „Maar," ging hij /voort, „heeft men, zoo als de verklaring /van uit Rome gegeven is, daarbij op het ,oog inzonderheid de omge ving van Borromeo, de libertijnen, de re naissance, de wederdoopers en verschillen de anle.c pioepen", dan was 't jam nar dal de R. K- Kerk die groepen niet met name had genoemd. Daargelaten, dat het „inzonderheid" do redeneering van den heer van der Voort van Zijp in de war brengt, wij zouden die verklaring „van uit Rome" wel eens willen zien. De heer Nolens, die na den heer van der Voort van Zijp uit naam der R.-K. leden sprak, zei niets, waaruit men mag afleiden dat niet de voorgangers, vorsten en volken van de Hervorming in het alge meen bedoeld zijn. E11 nu is het belang van het artikel, overgenomen in het Corres pondance de Rome, het officieuso hulletijn van liet Vaticaan. reden waarom wij er gewag van maken hierin gelegen, dat er onbewimpeld in erkend wordt, dat de bekende passus op de Hervormers slaat, en het hatelijke oordeel, over hen uitgespro ken, wordt gehandhaafd. Na aanhaling b.v. van eenige woorden van Luther, waaruit zou, moeten blijken, dat hij zijn leven met luieren en slempen heeft doorgebracht (hoe hij onderwijl den heelen Bijbel vertaalde en al zijn ander werk gedaan heeft, is niet recht duidelijk), zegt do schrijver: „Kan men zich 11a de lezing van dit stuk beklagen, dat de ency cliek, over de Hervormers sprekend, de woorden van Paulus gebruikt; mannen wier God de buik is?" En pan het slot van het artikel wordt nogmaals de juist heid yan het oordeel van de encycliek over de Hervorming volgehouden en zelfs onweerlegbaar bewezen geacht. „Van uit Rome" is dus Voldoende beves tigd, dat de beruchte plaats uit de ency cliek doelt op de Hervormers en de vor sten en volken, die de Hervorming hebben aanvaard. Daarover heeft algemeen wel nooit eenige twijfel bestaan, maar tegen over hen, die het gaarne betwijfeld willen hebben, kan dat nummer van, de Corres pondance de Rome van nut wezen, Christ. Geref. Kerk. Omtrent het behandelde in de Synode van de Christelijk-Gereform,eerde Kerk wordt het volgende gemeld: Omtrent Ret weder uivoeren van de doodstraf waren do volgende voorstellen in gediend: De Synode Renoeme een' commis sie, die de al- of niet noodzakelijkheid van de wederinvoering der doodstraf eens deugdelijk uiteenzet op grond van Gods Woord (van de classis Utrecht)do Synode dringe bij de regeering er op aan, dat, naar 'eisch van Gods .Woord, tot wederinvoering der doodstraf worde overgegaan (van de classis Amsterdam)de classis vraagt do Synode, aan do regeering een adios te .zenden, namens h'eel de Chr. Geref. kerk, om daarin te verzoeken: „de Wedor-irrvoe- ring van de doodstraf", (van do classis Apeldoorn); do Synode Wende zich, naar aanleiding van het behandelde op de clas sis Apeldoorn, in zake weder-invoering van de doodstraf, tot de regeering, om deze straf volgens Gods Woord weder in te voe ren (van de classis Dordrecht). Na breede besprokingen werd besloten, dat de Synodale commissie namens do Synode een adres aan de regeering zal lich ten om op weder-invoering van de dood straf aan te dringen. Cricket. Hermes I (S'dam)'A, G. C. I (A'dam). De cricketwedstrijd, gisteren op het ter rein aan de Damlaan gespeeld voor de le klasse der Nederlandsch'e competitie, tusschen Hermes en A'. C. C., de kampioen van verleden jaar, is door Hermes prachtig gewonnen. Het veld verkeerde in uitnemenden toe stand, terwijl het bovendien ideaal cricket- weder was. Door Amstels captain, J. O. Schrödei;, werd de toss geWonnen, hij Verkoos te gaan batten. F. van Buijsen en G. van der Schouwt •menen den aanval, en niet zonder succes, daar reeds in de tweede over van v. d. Schouw G. Hamburger in de slips wordt gevangen. Hierna houden Schroder en Bol- lée het oen tijdje uit, doch als er 19 runs ziin, wordt laatstgenoemde door eenpracht- bal van Van Buijson gebowld. Op hetzelfde totaal slaat Schroder over een yorker van Van der Schouwj heen, terwijl dezelfde bowler in deze over nog twee wickets velt, 5 voor 21. Rinckcr doet eenige slagen, doch wordt op van Buij- sen's bowlen voor 10 ingepikt. Hacke en Van Lier slaan er hierna brutaal op, zoo dat het totaal met 6 extra's nog 82 wordt. Van Buijsen 3 voor 33, G. van dor Schouw; 4 voor 24, W[. van der Schouw) Ivoor 15. Na geluncht te hebben gaat Hermes om 2 uur aan. Rincker, de hardste bowler van Nederland, begint met bowlen, en reeds de eerste bal is Van Buijsen nood lottig. H. Offerman en W/. Dirkzwager hou den goed stand, totdat op 25 Offerman eveneens slachtoffer van Rincker is. Pen ning wordt voor 1 gebowld, terwijl G.van der Schouw; op ,een mislukten slag m de slips wordt gevangen. ,4 voor 39. W. v. d. Schouw staat eentrjd aan bat, doch kan door het zeer /goede bowlen niet scoren. Op 4 runs wordt /hij door den fastbowler uitgekogeld. Dirkzwager en ,J. Ris nemen hierna het bowlen onder handen. Beiden spelen uitstekend, en vooral Diikzwager doet mooie slagen. Op een rechten bal van Schroder is, hij, jammer genoeg, leg before. Zijn 34 runs 'bevatten o. a. een zes. J. Tuijl maakt snel oen 8-tal runs en wordt dan geyorkerd door Schroder, welk lot even daarna C. Tuijl ook ondergaat. 7 voor 74. Joost Ris, dio intusscben flink staat te klappen, zorgt er voor, dat het totaal van A. O. O. wordt overschreden. Op 109, waarvan Joost 35, Wordt hij in het verre veld gevangen. Visscher blijft not out. De tweede inning van de Amsterdam mers gaf niet veel fraais te zien. Van Buijsen en Van der Schouw) waren zoo goed op dreef met bowlén, dat voor 50 heel A- O. O. aan den kant zat. Proost had hiervan -een gelukkige 22, van Buijsen 6 voor 28, G. van der Schouw) 4 voor 28. Hennes moest dus slechts 33 runs1 ma ken, doch daar het toen begon te regenen, gaf A'. O. G. den strijd! gewonnen, zoodat de Schiedammers een overwinning behaal den met 27 runs op de le inning. Van de 5 gespeelde wedstrijden heeft Hermes er nu 3 gewonuen. Voetbal. Gisteren heeft alhier een voetbalwedstrijd plaats gehad tusschen S. V. Y. I en een H. B, S.- elftal uit Rotterdam. De Rotterdammers, waaronder zich eenige tweede klas-spelers bevonden, kwamen direct goed opzetten en namen weldra met een onhoud baar .chot de leiding. Het duurde toen niet lang meer ol ook S. V. V. kwam op dreef en maakte een tegenpunt, zoodat de rust inging met 11. Na de rust wisten S. V. Y. nog tweemaal en het Rotterdamsche elftal nog eenmaal te doelpunten, zoodat deze interessante match ten voordeele der Schie dammers eindigde. Internationaal Palitie-honden concours op Houtrust. Men meldt ons uit den Ilang: Het concours trok Zondag, den laatston wedstrijddag, dank ook het meer gunstige weder dan do vorige dagen 't geVal was, een vrij talrijk publiek. Tot de aanwezigen be hoorden o. a. de waarn. burgemeester;, de heer Jansen en verschillende politie-amlbtena- ren en beambten, zoo Van hier als elders. Den ganschen dag tot laat in den namiddag werd er door de honden „gewerkt" Het opmaken van de beoordelingslijsten voor de prijstoekenning vorderde veel tijd. De beide zilveren medailles, door H. M. de Koningin en Z. K. H. den Prins uitge loofd, blijver.' in ons land. De eerste prijs, en daarmede tevens de Koninginne-medaille is nl. toegekend aan late klasse. I'M klasse, •v

Schiedamsche Courant | 1910 | | pagina 2