Gemeenteraad. Sport. luchtvaart^ Uit de Pers. Gemengd Nieuws,» eeniging van directeuren van gemeentelijke reinigingsdiensten in Nederland. De volgende onderwerpen zullen er be handeld iworden: „De Zutphensohe reini ging", door G, A. de Monyê (Zutphen)*, „De strijd tegen de pathogene bacteriën", door E. Woudstra (Enschedé); „Stofviije asphalts tra ten", door V. do Groot (Den Haag)„Verbrijzelen of verbranden uit een financieel en hygiënisch oogpunt", door E. Woudstra, bovengenoemd; „Behande ling der reinigmgspaarden", door hl. Ver- steege (Deventer), en „Des Nestor's Re vue", door H„ Berndes (Breda). Internationaal wisselrecht. Onder voorzitterschap van inr. T. M. C. Asser heett de conferentie haar arbeid ten einde gebracht. Zij heeft het ontwerp eener algemeene wisselwet van 88 artikelen vast gesteld en daaibij dat eener conventie, die in 26 artikelen de wijze van invoering dor wet regelt en aanwijst, van welke harer bepalingen door de nationale wetten kan worden afgeweken. Ten slotte zijn twee wenschen (vocux) vastgesteld, betreffende: lo. het houden eener nadere conferentie, binnen bekwamen tijd, op uitnoodiging dor Nederlandsche regeoring, waarin bovenver melde stukken, zoo noodig mot dedaaiin door de regeeringen gewenschte wijzigin gen, door haar gevolmachtigden zullen wor den onderteekend; 2o. het doen behande len door die nadere conferentie van den c h q u e, nadat de voorbereiding zal heb ben plaats gehad op dezelfde wijze, als dit door de Nederlandsche regeering met zoo goed gevolg ten aanzien der tegen woordige conferentie is geschied. In een gisteren gehouden laatste bijeen komst is het slatprotocol, waarin boven vermelde stukken zijn opgenomen, door de gedelegeerden onderteekend. Hierop gaf de voorzitter, mr. T. M. C. Asser, een over zicht van de verkregen resultaten en deelde zijn denkbeelden omtrent de verdere be handeling der zaak mede. Hij betuigde nog maals dank aan de rapporteurs en vooral ook aan het secretariaat voor de bewezen uitmuntende diensten. De heer Carlin, gezant van Zwitserland, deken van het corps diplomatique, bracht uit naam van de conferentie hulde aan de Nederlandsche regeering, aan den voorzit ter, mr. Asser, voor het beleid, waar mede deze conferentie door hem was ge leid en tot een goed einde gebracht, aan het secretariaat en aan de landsdrukkerij, terwijl door den heer Kriege, den eersten gedelegeerde van Duitschland, herinnerd werd, dat zijn regeering de Nederlandsche had uitgenoodigd de confeientie in Den Haag te doen samenkomen, omdat daar de Staatscommissie voor het internationaal privaatrecht, waarvan mr. Asser voorzit ter is, reeds meermalen met goed gevolg de voorbereiding van dergelijke conferen ties op zich had genomen. Het verheugt hem, dat ook thans het doel ten volle be reikt is. De vergadering, die o. a. door de mi nisters van buitenlandsche zaken en van justitie en door ondeischeidenc gezanten werd bijgewoond, werd hierop door den voorzitter gesloten. De Volksbond Honderdzestig afgovaai darden, vertegen woordigende 100 afdeelingen, woonden he den te Scheveningen de 37e algemeene ver gadering bij van den "Volksbond tegen Drankmisbruik,, die geleid werd door den. voorzitter mr. F. "W. J. G. Snyder van Wis- senkerke. De vergadering werd door eenige autoriteiten bijgewoond, o. a. den Commis saris der Koningin in Zuid-Holland, mr. Patijn. In zijn openingsrede herdacht de voorzit ter wijlen den hoofd bestuurder, den heer Wal burg Schmidt, wijdde hij hulde-woorden aan allen, die tot het welslagen der van den Bond uitgaande Huisvlijttentoonstelling 7,00 krach tig hadden medegewerkt, vooral aan prof. Van Veen, en wees hij op het a.s. 35-jarig bestaan van den Volksbond, in Septem ber e.k. Van de hoofdbestuurders uit den tijd der oprichting waren nog twee ter verga dering aanwezig, nl. de heeren Goeman Bof- gesius, eere-voorzitter, en Van der Voorst, eerelid, wien de voorzitter geluk wensehte met de vervulling van die 35-jarige gesta dige werkzaamheid in en voor den Bond. De waam. burgemeester van den Haag, de heer Jansen, was voornemens een gedeelte der vergadering bij te wonen, minister Heems kerk en Talma hadden bericht van verhinde ring gezonden. Flliantleol nieuws. De minister van financiën maakt bekend a. dat op 23 Juli bij de betaalmeesters» in kas was. .f 3,569,261.911/2 b. dat op denzelfden dag door de Nederl. Bank, inge volge art. llbis van haar octrooi, aan 's lands kas een voorschot was verstrekt ten bedrage van.111,254,181,171/2 c. dat op den genoemden datum in omloop waren' aan schatkistpromessen f 10,000,000. en aan schatkistbiljetten f 12,000,000. (»Stct>") VL AARDING EN, 26 Juli. De heer D. O. .Leis, directeur der Vlaardingsche stoom bootmaatschappij, mocht gisteren den dag herdenken, waaTop hij 25 jaar geleden deze functie aanvaardde. Onder de vele bewijzen van belangstelling die de heer Leis mocht ontvangen, noemen wij een bloemstuk van heeren commissarissen, een beeld op zuil, als mede een schemerlamp van het personeel. VLAARDTNGEN, 26 Juli. liet aantal sollicitanten naar de betrekking van opzichter bij Gemeentewerken, speciaal voor bouw- en woningtoezicht, bedraagt 59. - STAÏ)SNIEÜWSi BoantjesJacM. De „Zutph'onsche Courant" schrijft: Het gejaag op de baantjes begint weer. Na den tegenslag in Delft, waar de r.- kath. zoo hun best hadden gedaan om een r.-kath. tot burgemeester benoemd te krijgen, doch waar ten slotte een a.-rev. het ambt verkreeg is er nu weer aan gedrongen op de benoeming van. een r.- kath. tot burgemeester van Bolsward. En nu de burgemeester van Schiedam, dr. Brants (a.-rev) op verzoek eervol ontslag heeft gekregen, schrijft het r.-k. „Cen trum" „Tiet is wel te verWach'ten, dat voor dezo niet-onbelangrijko gemeente op nieuw een man van rechts zal worden benoemd. Met name zijn de katholieken in Schie dam zeer talrijk en maken zij bijna de helft der gansche bevolking uit." Men kan or op aan dat, nog vóór deze stem in de pers klonk!, reeds ondershands pogingen in die richting zijn aangewend. De „baantjesjagerij", waarover dezer da gen do chr.-hist. „Nederl." zoo afkeurend schreef, is ten aanzien van Schiedam zeker al in vollen gang. Daarbij wordt natuurlijk het belang der coalitie telkens naar voion geschoven. Loopt bet tegen, dan slaan r.-k. kranten en organisaties dadelijk klaar met den dreigenden vinger tegen oen Re geering, die zoo weinig rekening houdt pnet „de gerechtvaardigde eischen" der r.-k. bondgenooten. Of daar in Schiedam een a.-rev. of een r.-kath. tot burgemeester zal worden be noemd? Ons kan dat betrekkelijk koud laten. Maar wanneer de Rogcering als eer sten candïdaat voor dit ambt iemand voor draagt louter omdat hij r.-kath. is, louter omdat het belang der coalitie dat eischt, met voorbijgaan van andoren die grooter bekwaamheid en geschiktheid voor 't.imbt bezitten, dan zal dat een fout wezen, die zich wreken zal op velerlei wijs. De honger der coalitiegenooten naar baantjes wordt daardoor niet gestild alleen gowokt. Oefening baart Kunst. Ter gelegenheid van het in ontvangst nemen der behaalde prijzen op hot natio naal muziekconcours, te Bolnes gehouden, zal het muziekgezelschap „Oefening baart kunst" Zaterdagavond 30 Juli a.s. een con cert geven in de S. 0. V., dat besloten zal worden door een bal, waarbij hot or kest „A. Tempo" zijn Welwillende mede werking zal verloenen. Werf Gusto. De baggermolen „Ifsin IIo", op weg naar China, is, volgens ontvangen telegram, Zondag te Sabang aangekomen. Alles wel aan boord. Bij dé politie is (enig te bekomen een langharige, zwarte hond, teef. Binnen 2 maal 24 uur niet afgehaald, wordt de hond afge maakt. Vergadering van Dinsdag 26 Juli, 's namiddags 2 uur. Voorzitter de Burgemeester, de heer dr. M. A. Brants. Tegenwoordig 15 ledenafwezig met ken nisgeving de heeren: De Groot, Van der Schalk, Wittkampf en Van der Drift, en de heeren mr. Jansen on dr. Ris. Do vaststelling der notulen van de vorige vergadering van 12 Juli j.l. worden aan gehouden. Mededeelingcn Burgemeester en Wethouders deelen' mede dat bij hun College is ingekomen: Van de Gedeputeerde Staten dezer pio- vincie, Missive d.d. 18/21 Juli j.l. B no. 3710 (3e Afd.) G. S. no. 97 ten geleide van de dooi hen goedgekeurde raadsbeslui ten d.d. 12 Juli j.l. a. tot wijziging van de rooilijn aan den Buitenhavenweg voor de perceelen sectie L nrs. 158, 159 en 161 en verkoop van de achter die lijn gelegen, "iet meer voor den openbaren dienst, bestemden grond aan de N. V. tot exploitatie van onroerende goede ren „het Anker", te Rotterdam, tegen 8. per c.A. b, tot het kosteloos overnemen van de heeren W. van Spronsen Co., van de per ceelen sectie Inrs. 1855, 1770 en 1771 aan gelegd als straat met plantsoen, waarvan rooiing en peil zijn vastgesteld bij raadsbe sluit Van 28 Juni 1905. Kennisgeving. Idem, Missive d.d. IS/23 Juli j.l. no. 3712 (3e Afd.) G. S. 110. 153/3, ten ge leide van het door hen goedgekeurde raads besluit d.d. 12 Juli .1. tot wijziging der be grooting van inkomsten en uitgaion, dienst 1910, met een oedrag van ƒ3600. Kennisgeving. Ingekomen stukken: Van Burgemeester en Wethouders, Missive ten geleide van de rekening dezer gemeente over 1909 met de daarbij beboerende bewijs stukken en hun verantwoording. In handen gesteld van de Financieele Com missie om advies. Idem, Missive ten geleide van het uitvoe rig en beredeneerd verslag van. den toestand der gemeente over 1909. Kennisgevingzijnde reeds gedrukt aan de leden rondgedeeld en algemeen verkrijgbaar gesteld. Van de Commissie voor liet Stedelijk Mu seum, Missive ten geleide van de rekening over het jaar 1909 met de bijlagen. In handen van de Financieele Commissie gesteld om ad Ges. Van den heer W. D. van Damme Ja link, Missive houdende dankbetuiging voor het hem toegestane verlof. Kennisgeving. Van den heer J. F. A. van de Wall, Mis sive houdende dankbetuiging voor zijn be noeming tot leeraar in aardrijkskunde on ge schiedenis aan do Iloogeie Burgerschool, welke betrekking hij met 1 September a.s. hoopt te aanvaarden. Kennisgeving. Van S. C. van Waalwijk van Doorn q.q., Adies houdende verzoek om hem te verkoo- pen een stuk bouwgrond, ter greotte van ca. JSC vierkante Meter, gelegen, aan de ïïeHe- voctsclie- en Rozenburgsche straat tegen 7 per vierk. M., met 't recht van voorkoop voor den tijd van zes maanden en vooi' denzelfden prijs van een stuk bouwgrond, gelegen aan do Rozenburgsche- en Goereeschestraat, blij kens oiergelegde teokening. In handen van B. en W. gesteld om advies. Van liet bestuur der vereeniging „Schie dam Vooruit", Missive houdende dankbetui ging voor de gunstige beschikking op hun verzoek om een bijdrage in het. tekort der vereeniging. Kennisgeving. Van de scheimvereeniging ,,St. Michael/, onderafiieeling van den Ned. R.-K. Volks bond, Adres houdende verzoek om voor den dooi haai* te houden scheimwedstrijd een medaille beschikbaar te stellen. In handen van B. en W, ter afdoening. Van Regenten van St. Jacobs-Gasthuis, Missive ten geleide van de begrooting van die instelling voor 1911. In handen der Financieele Commissie ge steld om advies. Van de Gezondheidscommissie, Missive houdende weerlegging van eenige uitlatingen van den hoer mr. Jansen in de zitting van 21 Mei j.l., betreffende de algemeene be graafplaats. v Ter inzage gelegd voor de leden. Van den heer B. J. Groenevelt, Adres houdende verzoek om eervol ontslag nis on derwijzer aan. schooi G, met ingang Van 1 October a.s., wegens zijn benoeming te Rot terdam. Het gevraagde ontslag wordt eervol Ver leend met ingang van 1 October a.9. Aan de orde is Benoemingen. 1. Voorstel Van B. en W. tot benoeming van den heer mr. J. C. von Briel Basse, tot gedelegeerd lid van de Ambachtsschool voor Schiedam en Omstreken in de plaats van den heei M. L. Honnerlage Grete. Aangenomen^ zoodat de heer mr. J. C. von Briel Sasse tot gedelegeerd lid bij de Ambachtsschool is aangewezen. Gedurende deze stemming komt de heer Ris ter vergadering. 2. Benoeming van een curator van hot Gymnasium, wegens periodieke aftreding van den lieer B. C. A. ITalffman. Benoemd wordt de heer P. C. A. IInli'fnian. Reken ingon. 3. Vaststelling der rekening, balans en winst- en verliesrekening van liet Giondbe- drijf betreffende het dienstjaar 1909. >- D001* de Pinanciéele Commissie was een opmerking gemaakt, die door B. en W., naar zij nicenen op afdoende wijze is weer legd. Niettegenstaande deze opmerking advi seerde de Financieele Commissie toch tot goedkeuring. B. on W. stolden voor deze rekening, be dingende in ontvangst 235.776,47, en '111 uitgaaf 235.06S,79j-, sluitende dus met een saldo in kas van ƒ707,67j, goed te keuren, eienais do balans tot een bedrag van ƒ2.106.361,J.O£, en de nota van winst en verlies tot een bedrag van ƒ2560,34. Goedgekeurd. Uit een en ander bleek dat over dat jaar een zuivere winst wns gemaakt van ƒ2556,34. Re f f ingspercent-aige. 4. Voorstel van B. en W. tot vaststelling van het percentage der plaatselijke directe belasting naar het inkomen, dienst 1910/11 op 4.8 pet. Volgens de opgemaakte kohieren nos. 1 en 2 bedraagt het belastbaar inkomen van de aangeslagenen f2,558,025.Op dege- meentebegrooting voor dit jaar staat uitge trokken een bedrag van f 122,000.zoo dat, om dit bedrag te kunnen heffen, oen percentage van 4.8 pet. noodig is, daar gerekend moet worden op de reclames en restitutien. Besloten werd tot de heffing van het voorgestelde percentage. Kohierotn. 5. Voorstel van B. en ,Wr tot vaststelling van de kohieren 110s. 1 en 2 der plaat selijke directe belasting naar het inkomen, dienst 1910/11. Nu het iieffingspcrcentago was vastge steld op 4.8 pet., werden deze kohieren vastgesteld tot een bedrag van f 122,785.20. B.rahdwieer, 6. Voorstel van B. en Wj, tot wijziging der Verordening op de Brandweer, ten aan zien van de bezoldiging van den machi nist van do s to onij) rand spuit. De verordening, zooals ze gewijzigd werd voorgedragen (de machinist krijgt nu een vast salaris van f52.— per jaar), werd goedgekeurd. 4 j Scli ooigel cl M. U. L. O. 6 bis. Voorstel van B. en W. tot vast stelling van de heffing en invoiclering van het schoolgeld van de scholen voor M. U. L'. 0. (Zie ons nr. van 23 Juli j.l.). Na eenige algemeene beschouwingen, waar aan deelnemen de heeren Goslinga, Honner lage Grote, Ris en v. Westendoip, werd de verordening ai'tikelsgewijze behandeld en ten slotte aangenomen. Bij art. 3 was door den lieer Koopmans een amendement voorgesteld om vooi aangeslagenen beneden 700' een schoolgeld van 15.te heffen, dat ver worpen werd. Gedurende de behandeling komt de heer v d. Schalk ter vergadering. Loodwit. 7. Adressen van de Nederlandsche lood- ivitfabrieken en het bestuur der Sociaal Technische Vereeniging van Democratische Ingenieurs en Architecten in zake het ge bruik van loodhoudende vei von hij gemeen tewerken; met advies van B. en VA Overeenkomstig dit advies werd beslo ten het rapport der Loodwit-conrmissie af te wachten (dat spoedig te verwachten is), alvorens een eindbeslissing te nemen. Ui tdi epen, enz. 8. Voorstel van B. en VA, om hen te machtigen tot het uitdiepen van de Spui- haven, het ophoogen met de uitkomende specie van hel terrein tusschen den Haven- dijk en het terrein van de firma Van De venter Zn., en liet maken van een schoeiing aan den kop dor Oude Spui- haven. Bij den verkoop aan de firma Brice Whyte Sons had de gemeente de ver plichting op zich genomen om de toegangs haven naar dat terrein op een bepaalde diepte te houden. Om nu deze diepte 4 M. N. A'. P,. te brengen, is het noodig, dat pl. m. 16000 M3 grond wordt uitgebaggerd. De uitkomende grond kan worden opgespoten op het terrein gelegen tusschen den Havendijk en dat van de firma Van Deventer Zn., hetwelk pl. m. 1 M. te laag ligt. De firma Volker wil dit aannemen voor 35 cent per kub. meter uitbaggeren en opspuiten, waarvoor dus een bedrag van f5600.benoodigd is. Voor den te maken losival aan den kop der haven met de beschoeiing (wat in eigen beheer zal werden uitgevoerd) is een be drag van f 1700.noodig. In totaal dus f7300.wat op verschil lende posten van het Grondbedrijf zal wor den. gebracht. Het voorstel wordt na eenige discussie goedgekeurd. Niets meer aan de orde zijnde, sloot de voorzitter de vergadering. Stedelijk Muziekkorps van Schiedam. Kapelmeester de heer O. K. L. Burgdorffer. Uil'TOE RIN €5- op "Woensdag 27 Juli, des nam. ten 8 ure, op de Broersvest. 3?nooRA.ïvu:i>^;Ja.- 1. Feuert los, Marsch', Abe Rol am a; 2. Ungai'ische Lustspiel, Ouv., Koler Bela; 3. Luna Walzer, Paul Lincke; 4. Durund Moll Potp, Al Schreiner; 5. Ehestandsfreu- den und Leiden, Polka Humoreske, "Wilh. Popp, 6. Marsch. Men wordt vriendelijk verzocht geduren de uitvoering niet to wandelen' en de grootst mogelijke stilte in acht te nemen. AGENDA. 26 en 29 Juli. Rotterd. Diergaarde, 8 u. Kon. Scherpsch. Bart Verhallen. 27 en 28 Juli Tivoli Schouwburg, 81/4 uur. Berl. Lustspiel Ensemble. Gretchen. 28 Juli S. O. V. 8 uur. Concert Stafmu- ziek Reg. Huzaren ,den Haag. Ka pelmeester A. de Goede. 30 S, O. V. 8 u Oefening baart Kunst. Concert en Bal. 31 v Rott. Diergaarde. 2l/g u. Concert Kon. Scherpschutters. 2 Aug. S. O. V. 8 uur. Oranjevereeniging. Vocaal- en Instrumentaal concert met vuurwerk en tuinverlichting. Het Stedelijk Museum aan Het Doeleplein alhier is eiken Woensdag van 2 tot 4 uur voor hét publiek opengesteld. Van vergaderingen, bijeenkomsten, con certen, vermakelijkheden, e. d. g. verzoo- ken wij steeds geregeld mededeeling, opdat wij die in onze agenda kun'nen opnemen. Athletiek. De Rolt. Gym. en Athletenclub' „D. 0. K." heeft de leiding van een wedstrijd in gewichtheffen, worstelen en touwtrekken in ploegen en persoonlijk, voor h'et district Rotterdam, gegeven aan den Rott. District- bond van Krachtsportvereenigingen, Welke wedstrijd onder controle staat van den Ned. Krachtsport Bond. Deze wedstrijd, welke gehouden zal Worden op 14, 21 en 28 Augustus, in den tuin van „De Harmonie" aan den Bergweg, belooft een reusachtig propaganda-openluchtfeest te ivprden voor de krachtsport, daar door vele ingezetenen en sportliefhebbers zeer fraaie medailles zjjn beschikbaar gesteld. Verscheidene me dailles zijn i*eeds toegezegd. Vliegen over de Alpen. Ten behoeve van de groote wedvlucht met aéroplans over de Alpen, zal de directeur Maurei'p van het centraal meteorologisch insti- stuut te Zurich,- in het Simplongebied tot einde September een uitgebreiden obserattié- dienst inrichten, waartoe registreerende bal lons, die tot 3000 meter zullen stijgen, cu speciale telephoonlijnen en een licht- en vlaggensignaaJsystecm als hulpmiddelen gebe zigd worden. In het geheele vlieg-gebicd ivov. den hulpstations opgericht. De Uitsluiting te Enschedé. Het anti-revolutionaire blad voor Over- ijsel, „Onze Courant", schrijft: „Ongetwijfeld kan er op de houding en op de wijze van doen der arbeiders aan merking gemaakt worden. Arbeiders zijn geen engelen, en fabrikanten zijn het ook niet, Van Weerszijden Worden fouten ge maakt. „Maar legt men 't vóór en tegen in de schaal, dan staan deze twee feiten Vast: a. dat bij de firma Menko, Waar de staking uitbrak, droeve misstanden heerschen, waarover do arbeiders zich' terecht bekla gen, en b'. dat de ellende, die over En schedé kwam, niet de schuld is van de paar honderd stakers bij Menko, maar wel van de vereenigde fabrikanten, die de ne genduizend arbeiders gaan uitsluiten, „Dat laatste is bar. „Van die 9000 zijn er een 8600 en meer, die aan de staking bij Menko part n0c!h' deel hebben. „Zij kunnen er niets aan doen. „Zij hebben over die stakers niets (e zeggen. Werken niet met ben op één fa briek. Zijn, de jneesten, niet eens niet hen lid van éénzelfde vereeniging. Staan absoluut buiten de zaak. „En toch' worden zij getroffen. „Staan straks gehéél op do keien. Niet omdat ze zelf niet Werken willen. Of om dat ze loonsverhooging eischen. Of om dat ze 'n vrijen Zaterdagmiddag willen. Of omdat ze ruimer schaftuur wenschen. Niets van dat alles 1Alleen omdat de arbeiders bij Menko, met wie do anderen niets te maken hebben, staken. DMirom zullen die anderen nu ook niets verdie nen." Dit nu noemt „Onze Courant" een on recht, waartegen ons protest in daden niet mag uitblijven. En onverantwoordelijk, rcvolutionnair heette „De (anti-rov.) Delvenaar" hot be drijf der groot-industrieelen, waardoor een zee van jammer on ellende over duizenden arbeidersgezinnen, over heel den midden stand, over een betrekkelijk! welvarende streek wordt gebracht, enkel om het succes voor de patroons te zekerder te doen zijn. Het „Hdbl.", een overzicht gevende van het arbeidsgeschil te Enschedé, merkt op dat de kwestie hierover loopt: Zal de werkgoversvorceniging onderhan delen alléén met de Vakorganisatie, hoe wel die slechts Vs' dcr arbeiders omvat of ook daarbij hooien vertegenwoordigers der overige 2/3 der arbeiders, zooals do vakorganisatie eischt. Aan den eenen kant staan nu de werk geveis, die niet ondoihandelen willen met een vertegenwoordiging van georganiseer- den alleen. Aan den anderen kant de be sturen der organisatie, die met alle mid delen, die hun ten dienste staan, de 6000 ongeorganiseeiden verhinderen eeriigen in vloed op den loop van den strijd uit to oefenen. En het blad maakt dientengevolge de op merking „Welk een kostelijk voorbeeld van de- „mocratie wordt ons daar door do ultra- „radicale democraten, die de leiding bij „de staking hebben, gegeven! Welk een „nieuw bewijs dat voor het moerendeel „der democraten democratie slechts een „Woord is, hoogstens een middel kan zijn „om te bereiken wat zij goed vinden „dat zij democratie afkeuren en bestrij den, wanneer de demos antlers wil dan „zij willen 1" Het drama te Lochem. Men meldt ons uit 's-Gravenh'age: De toestand van geweldige overspan ning, waarin B„ die, naar thans zoo goed als algemeen verondersteld wordt, in een vlaag van verstandsverbijstering zijn ouders to Loch'em van het loven beroofde, ver keerde, heeft nu in het gemeenteziekenhuis plaats gemaakt voor meerdere kalmte. Maar zelfs in deze reactie-toestand geeft hij zich blijkbaar, naar uit met hem ge houden gesprekken volgt, geen voldoende rekenschap van de daad of van de drijf- veeren, die hem er toe bewogen hebben. Zijn broeder heeft hem nog hedenoch tend een bezoek niogen brengen, en heeft hem kalmeerend toegesproken, en zonder, uit den aard der zaak, in schokkende bij zonderheden met hem te willen treden, over een voor beiden zoo diepe treurige gebeurtenis. Wel moet B, de hoop hebben uitgespro ken, dat de zaak verder te 's-Gravenhago zou worden behandeld, daar hij er zeer tegen opziet teruggebracht te worden naar do gemeente, waar het vreeselijko feit ge- beurdo en later naar Zutphen, ter ver schijning vöor de justitie en rechtbank al daar. Intussch'en Wordt vernomen, dat het voornemen bestaat, B. op een der eerstvol gende dagen, als zijn toestand dit gedoogt, ter beschikking van de Zutpliensehe justi tie te stellen. B.'s broeder heeft bij zijn'reeds dadelijk O O

Schiedamsche Courant | 1910 | | pagina 2