bijéénkomen van de Nationale Vergadering een sterke regeering aan het bewind moest komen, die opgewassen was tegen de moei lijkheden en •'oor- geen oppositie zou worden tegengewerkt. Daarom streefde hij naar het saft.engaan met Rnllis bij de verkiezingen voor de Nationale Vergadering en bij de vorming van een nieuwe regeering. De correspondent van de „V. Z," zegt, dat de verklaringen van Theotokis algemeen een gunstigen indruk hebben gemaakt. Marokko. De Matin" \»rneomt uit Oran, dat vol gens mededeelingen van inboorlingen een Spaair-che verkenningstroep van 400 h 500 ruiters Mar Chiea op 17 Juli j.l. \erlaten heeft en zich in de richting van het dal van Wed ICert begaf. Do Maiokkaansehe stammen vormden on middellijk een harka en rukten tegen do Spanjaarden op. Er werd bloedig gestreden. Da Spanjaarden hadden 30 dooden, waar onder een majoor, en een groot aantal ge wonden. In het geheele Rif wordt de heilige oorlog gepredikt. Een beroemd maraboet staat aan het hoofd der beweging. BINNENLAND. Yan het Hof. Precies op den aangegeven tijd, Zaterdag middag 3 uur, is de Koninklijke expies- trein bestaande uit 4 rijtuigen, begeleid dooi den inspecteur jhr. Laman Trip en den op zichter Wapstra met de Vorstelijke familie uit Apeldoorn langs de Koningslijn en Amers foort naar Soestdijk vertrokken. Gemimen lijd voor het vertrek had een groote menigte, waaronder vele tijdelijk te Apeldoorn vertoe- venden, zich bij 't perron opgesteld. De Konin gin en de Prins kwamen, wandelend van het Paleis, gevolgd door baron Mulert, Hooft Graafland, freule Rengere, de Prinses, gedra gen door juffrouw Marting, met de hofdame freule v. d. Poll. Hartelijk juichte het pu bliek, toen het vorstelijk gezin passeerde. De Prinses wuifde terug. Met den burgemeester werden eenige woorden en een handdruk ge wisseld de standaardvlag werd bij het af rijden omlaag getrokken. De Prinses werd on der luid gejubel voor het poitier vertoond. Precies op tijd, 3.49 uur, stoomde de extra-trein, welke de Vorstelijke personen met klein gevolg overbracht, het station Raarn binnen. H. M. de Koningin-Moeder ontving Haar gasten, terwijl ook de Commissaris dei- Koningin en de burgemeester aanwezig wa ren. Na eenige oogenblikken in de wacht kamer vertoefd te hebben, had de intrede van ons Prinsesje in Raarn plaats. Van uit rijtuigen en uit villa's, alsmede door zeer velen langs den weg weid met vlag gen en hoeden gewuifd. Gevolgd door een talrijk publiek weid vier rijtuigen naar Soestdijk gereden, waar bij aankomst de Koninklijke standaard ten Paleize werd geheschen, terwijl die der Ko ningin-Moeder naaromlaag ging. Er heers elite veel enthousiasme onder de talrijke menigte, welke voor het paleis wachtte, in de hoop hulde te kunnen brengen aan de Vorstelijke Familie. Deze hoop werd niet teleurgesteld want weldra verschenen de Prinses, H. M. en de Koningin-Moeder op het balcon. De Vorstelijke personen werden luide toege juicht. Ook de Prinses wuifde met het handje het publiek terug. Onze Marine. Blijkens bij het departement van marine ontvangen bericht is Hr. Ms. pantsers chip Evertsen, onder bevel van den kapitein ter zee II. A. Schoonhoven, 30 Juli van Nieu wediep vertrokken, ter aanvaarding van den oefeningstocht in de Noord- en Oostzee. („St,Ct.") Bidderordes Bij Kon. besl. van 21 dezer is G. J. de Jongh, directeur der gemeentewerken te Rot terdam, benoemd tot commandeur in de orde van Oranje-Nassau. Personalia. De vorstin yan Thum on Taxis, die .na het vertrek van den Vorst, met haar ge zin nog eenigen tijd te Scheveningen js blijven vertoeven, heeft hedenochtend thans ook met de familie de badplaats verlaten, terugkeerende naar haar land. De heer B. Goldbeck, Directeur-Generaal van de Maatschappij Zeebad Scheveningen, deed aan het Staatsspoorstation alhier uit geleide. Koffie De gouverneur-generaal van Nederl.-In- dië heeft bepaald, dat in het jaar 1910 van landswege te Batavia zullen worden verkocht 13.000 pikols Java- en Liberia koffie of zooveel minder als zullen blijken beschikbaar te zijn, met inbegrip van een hoeveelheid van 220 pikols, bestemd voor den plaatselijken verkoop elders op Java, en van ongeveer 980 pikols, bestemd vóór hel departement der marine in Neder- landseh-Jndië, zoodat in het openbaar op de gewone wijze zullen worden verkocht 11,800 pikols, vermoedelijk bestaande uit 1600 pikols Preanger-koffie1400 pikols Tegal-koffie; 4000 pikols Pasoeroean-kof- fie; 1400 pikols Probolinggo-koffie, en 3400 pikols Liberia-koffie. De geraamde hoeveelheid zal in veiling worden opgebracht op iWoensdag 26 Oc tober. („St.-ct,") de staatscommissie tot ineenscltakeling van het onderwijs, tevens voorzitter van de sub commissie voor het vakonderwijs, werd Za terdag door de heeren P. Doorn en prof. Lichtenbelt namens de ledm dezer sub-com missie, als blijvende herinnering aan de aangename samenwerking, en als blijk van hooge waardeering voor zijn uitnemende hiding een album aangeboden, bevattende een keurig op perkament geteekende op dracht, alsmede de portretten en handteeke ningen der leden. Het Rotterdauisolie Raadhuis. In een Vrijdagavond gehouden vergadering van de vereeniging nBouwkunst en Vriend schap" te Rotteidam heeft, naar do sN. R Ct." meldt, eene uitvoerige gedachten wisseling plaats gehad naar aanleiding van den voorge nomen raadliuisbouw te Rotterdam. Met algemsene stemmen is vastgesteld dat de vereeniging het volgende standpunt in neemt liIIet is in 't algemeen gewenscht, voor de oprichting van belangrijke gemeentegebouwen prijsvragen uit te schrijven. Voor de stichting van het meest imposante gebouw der gemeen te shet Raadhuis", moet de vereeniging, uit het oogpunt van algemeen belang, het uit schrijven van een goed voorbereide prijsvraag blijven voorstaan". Aan het bestuur is opgedragen in deze dili gent te blijven. Sociale vrede Op een terrein aan de De la Rey-kade te 's-Gravenhage werd Zondagnamiddag een niet zeer druk bezochte openluehtbijeenkonist gehouden, waarin als sprekers optraden de heer Lansink, uit Enschedé, over jMilitaris- me", de heer v. Dok, uit Enlchuizen, over ^Vakbeweging", de heer Rijnders, uit Am sterdam, over sSociale Vrede" en mej. Ede- lenbos, uit Amsterdam, over nGeheelonthou- ding". Het terrein was met verschillende, allerlei opschriften, op het doel der bijeenkomst betrekking hebbende, dragende rood en wit gekleurde doeken veisierd, Op een tribune werd door een tweetal muziekverenigingen en een zangvereniging voor muzikale afwis seling der redevoering gezorgd. Ten slotte werd een motie aangenomen waarin afkeuring werd te kennen gegeven over de opgelegde gevangenisstraffen aan een drietal dienstweigeraars en opgewekt werd tot strijd tegen het militarisme. De Ineengchakeliugscoiamtssie. Aan prof. dr. J. Woltjer, voorzitter van Jongenskamp op do Waalsdorpsclio vlakte Naar aanleiding van het feit, dat zich tij dens de sportfeeslen van den Bond voor lichamelijke opvoeding hij bestuursleden van dien bond jongens aanmelden, om deel te nemen aan het jongenskamp, in de Waai- dorpsche vlakte, wordt verzocht mode te deelen, dat het betrekken van jongens kampen voorloopig nog geschiedt buiten den bond om. De bedoeling is, (lat, wie lust gevoelt, zulk een kamp te betrekken, daartoe zijn schoolmakkers zal opwekken, om gezamenlijk, onder leiding van een der ouders of onderwijzers, zulk een kamp in te richten. Mocht het later blijken, dat alom inden lande voldoende deelneming aan zulke kam pen bestaat, dan zal de bond ook aan dit middel tol lichamelijke opvoeding leiding geven, door de dcplncmers aan de vel schillende kampen onder de hoede van het Bondsbesluur te nemen. Hulsvlljt-tentoonsielllag te Scheveulngeu. De cursussen, welke op de Nationale ten toonstelling voor Huisvlijt, uitgaande van den Volksbond tegen Drankmisbruik, in /le huisvlijtschool in de aanstaande week zul len worden gehouden, zullen eenigszins an ders geregeld zijn dan die der vorige week Met het oog op de vacanties der Haagsche scholen zullen de gewone geregeld voort gaande cursussen in hout-, karton- en snij- arbeid een drietal weken niet door Haagsche onderwijzers met Haagsche kinderen wor den gegeven, maar van 1 tot en met 22 Augustus geleid worden door mej. M. C van Waart, uit Rotterdam. Deze cursussen hebben plaats op Maandag-, Dinsdag-, Don derdag- en Vrijdagmiddag, van 24 uur zij worden gevolgd door kinderen uit Char- lois, 'Feijenoord en Dolfshaven. Men kan zoodoende de kindoren in de practijk aan den gang zien. Voor de lezingen van deze week staan aangekondigd voor Dinsdagmiddag «3 uur de heer A. van Waart, uit Rotterdam, en voor Vrijdagmiddag 3 uur mevr. A. van Ztiijlen Tromp, uit Den Haag; deze laatste met een praatje over Indische huisvlijt, Pluimvee en konijnenteelt. Te 's-Gravenhage ving hedenochtend in een der zalen %an bet K. Z. B. Genootschap aan liet ch iedaagscho 2e Nal. Congres voor pluimvee en konijnenteelt, vanwege de Ned Vereeniging „Avicultura". Minister Talma, eere-voorzitter van het con gies, die de openingsrede zou houden, was door ambtsbezigheden verbinden! aanwezig te zijn. De directeur-generaal van den Landbouw die zich daarop bereid had verklaard het congies te openen, was door ongesteldheid eveneens verhinderd, zoodat de vooizitter van „Avicultura", do heer De Bas, de openings toespraak tot, do viij talrijke aanwezigen hield, waarbij spreker leedwezen uitte over de ver hindering van den Minister van Landbouw en van den lieer Van Hoek. Hii hoopte dat het congres zou leiden tot veredeling van het pluimveeras en tot^ vermeerdering van de bronnen van inkomsten van den landbouw stand in Nederland. Daartoe uitgenoodigd door den beer Do Bas, verklaarde de heer Van Genderen Stort, voorzitter der vereeniging ter bevordering der pluimveehouderij en tamme konijnen teelt in Nederland, zich bereid de leiding nn het congies op zich te nemen. De lieer Van Genderen Stort vertolkte het leedwezen van den directeur-generaal van den Landbouw, verhindeul te zijn het con gres bij te wonen, en deelde mede dat de lieer Van Hoek hier -zeer gaarne als zijn meening had willen uitspreken dat sport- en nut- fokkers niet alleen samen kunnen gaan, maar samen moeten gaan. Daarna ving hel zakelijk gedeelte van het congres aan. De heer R. Ilouwink Ilzn., te Meppol oordeelde 't wensehelijk dat bij de pluimvee teelt een wetenschappelijke leiddraad wordt reven aan de fokkers en daarbij de Men del's overervingsleer tot het gewensehte doel kan voeren. Een onderwerp, daaiaan nauw verwant, be- liandclde vervolgens di'. I. Yriescndorp, te Baarn, nj. de vragen welke vooideelen biedt het voortkweeken in bloedverwantschap? en welke resultaten kan men door kruising bereiken? De ptae-adviezen van beide inleiders ga ven aanleiding tot een discussie, hoofdzake lijk van technischen aard. Over de vraag of bet opvolgen dor Mendel's-theorie voor nut- fokkcrijn dan wel voor sp o rt fokkerij van beteckenis moet woulen geacht, liepen, de mceningen nogal uiteen. De voorzitter dankte de inleiders, opmer kende, dat de behandelde onderwerpen vraagstukken betreffen, waarover 't laatste woord nog lang niet is gesproken, en wekte hij de fokkers op, proeven te nemen en dit wel in de richting van het nut, ter ver krijging van een vloezig hoen en goede oiei productie. Na een pauze trad als spieker op de heer J. Kooiman, te Bicda, met het volgende opdervverp De V. P. N.-afdeeling op de tentoonstel ling van Avicultura en een antwooid op de volgende vragen: Moet het oude type wit-loghorns als nut- hoon in eero worden gehouden? Hebben de moderne witte leghorns waar de voor de nuthoenfokkerij Is de keuring van de witte leghorns in de V. P. N.-afdeeling op de laatste tentoon stelling van Avicultura te verdedigen? Spreker oordeelde, dat de organisatie dier afdeeling wijziging behoeft. Niet Avi cultura, maar hot hoofdbestuur der V. P. N. moet regelen stellen. Wat de maatstaf van b'eoordeeling voor nulhoenders aangaat, „acht spreker elk ras voor beoordeeling op 't uiterlijke mogelijk. Yoorts ging spreker na, wie z. i. de in zenders moeten zijn in de V. P. N.-afdeeling, en wat geëxposeerd inoct worden. Roode Krnlskonden. Het hoofdcomité van de vereeniging >het Nederlandsche Roode Kruis" heeft aan de Nederlandsche "Vereeniging voor Roode Kruis- honden een medaille geschonken voor de keu ring op 6 Augustus a. s., als pr(js voor den hond die het best voldoet in het opsporen van gewonden. VLAARDINGEN, 1 Augustus. De heer D'. Torn, coneiei-ge op het raadhuis, mocht lieden den dag herdenken, waarop hij 25 jaar geleden als bode in dienst der ge meente trad. Hedenmorgen per rijtuig met zijn echt- genoole van zijn Woning gehaald, werd hii in de raadszaal het eerst toegesproken door den heer Burgemeester, die hem huldigde voor zijn getrouwe plichtsbetrachting en hem namens do gemeente een cadeau on der couvert aanbod. Vervolgens verklaarde de heer Burge- meestei dat do leden van het Dagelijksch Bestuur mede van hun waardeering zijner verdiensten niet wilden achter blijven en hem een fraaien stoel offreerden. Hierna nam de heer Ilabraken het woord, die namens het secrctariopersoneol den Leer Torn uiting gaf van de gevoelens der ambtenaren tegenover hem en den jubila ris, onder hartelijke gelukwenscheai een tafel mot stoel aanbood. De lieer P. v. Dussoldoip lichtte zich hierop tot den jubilaris, die eerst namens de Spaarbank en vervolgens namens de Kamer van Koophandel en de Schoolcom missie de verdiensten van den heer Torn in het licht stelde en hem cadeaux onder couvert ter hand stolde. Ten slotte huldigde de heer 'Knottenbelt namens de ingezetenen en de heer J. Dors man namens het Burgerlijk Armbestuur den goachten jubilaris. VLAARDINGEN, 1 Aug. De stoomloggcr „Koningin Wilhelrnina", schipper J. de Jongh, kwam Donderdag avond van de vissclierij" terug met een jon gen, die inwendig een kwestuur bad opgeloo- pen bij het vallen op de haringkrebbe. VLAARDINGEN, 1 Aug. De Chr. Zang- vereeniging „Excelsior", directeur de heer M. Grooncvcld, zal op Koninginnc-verjaardng 's voormiddags in de Gioote kerk een uitvoe ring geven. VLAARDINGEN, 1 Aug. Aanstaanden Dinsdag, den verjaardag van II. M. de Ko ning-Moeder, zal de Chr. Ilarmonievereeni- ging „Suraum Corda" voor de vereeniging „Flavdinga" op het veld aan de Hofiann een uitvoering geven, gevolgd door een vuur werk. Hei programma is als volgt: 1. Volksliederen; 2. Koraal; 3. The Thunderer March, J. P. Sousa; 4. La Prin- cesse enchantée, Ouverture, L. Langlois; 5. Lodcisko, Fantaisie, Ed. Laroisse; 6. Neêr- lands Vreugd, M. J. H. Kcssels; Pauze; 7. Oranje Nass. Triomfmarsch, Joss. Kes- scls; 8. Fantaisie Orieinale, L. Bl&montj 9. Aimor 1, Fantaisie Rustique, F. Andrieu 10. Verdooscho Feestmarseh, J. B. Lichten berg; 12. Kot aal. STADSNIEUWS. De burgemeesterszetol te Sohledam. Na „De Tijd" thans „De Maasbode" liet Rotterdamsche blad schrijft: „liet vraagstuk der benoemingen blijf er altijd een van zeer bijzondere actualiteit. „Vooral zeggen wij dit met het oog op Schiedam, waar liet om verschillende rede- n zeer wensehelijk zou zijn, dat een Ka tholiek den burgomeesterszetel van den heer Brants ging bezetten. .„Reeds hebben zich, zooals ons bekend is, eonige sollicitanten onder onze geloofsgenoo- ten met dat doel tot II. M. de Koningin ge wend, en nöeh van Regeeringswege, nóch van den kant der coalitie-partij zal er na de burgemoesteisbenoemingen der laatste tij den in dezen eisch der Katholieken, dat nu oens op hun aanspraken zal gelet worden, iets gezien worden wat naar overmoed of on bescheidenheid riekt." Bij de te 's-Gravenh'age gehouden exa mens voor de hoofdakte is geslaagd mej. M. C. de Bruijne, en te 's-Hertogenbosoh de heer J. J. M. Heeren, beiden vanhier. In een gisteren gehouden veigadering van de schermvereeniging St. Michael, onderaf- dceling van den Ned. R.-K. Volksbond, is besloten den wedstrijd niet te doen plaats hebben in September, maar op 22 en 23 October. Door de heeren jhr. nir. D. J. de Geer, afgevaardigde van dit district naar de Tc ce de Kamer, en J. II. Evens, lid van den Ge meenteraad, zijn voor dezen wedstrijd nog me dailles beschikbaar gesteld. Op 18 en 19 Augustus gaan weer goed- koope treinen, op den «eersten dag naar Apeldoorn en Zutfen en Ruurlo en op den tweeden dag naar Haarlem en Amsterdam WedTlacht. Zondag 31 Juli hield de Postduiven ver eeniging de „Luchtsport" een wedvlucht van Maastricht, afstand 150 K.M.de dui ven weiden ten 7.30 uur in vrijheid gesteld on bereikten haar hokken als volgtP. v. d Klink 9 u., 59 m. 18 sec.; Gebrs. Nieuw straten 10266; B. V. Dijk 10SI SO A. Lcnsvfeld 104551A. Lensveld 10'-54—29; P. v. d. Klink 10—57—36 B. v„ Dijk 11320; Gebrs. Nieuwstraten 11-5—20. Naar wij vernemen is lie toestand van den knaap die Vrijdag met zijn hand onder een alecperswagen is geraakt, bevredigend. Do hand behoefde niet geamputeeid te worden Gisteravond is de 10-jarige B, Pil, wonende aan don Singel aldaar, tegen een rijtuig geloopen, dat van den tegenoverge- stelden kant kwam aanrijden als de paar dentram, waarachter hij - vandaan kwam. Het gevolg was, dat hij een kwetsuur bo ven het linker oog kreeg en schrammen aan een been. In hetzelfde rijtuig werd de knaap naar een apotheek gebracht, waar hem wat zalf op de wond word gesmeerd, Waarna hij weer naar huis is geloopen. Vanmorgen omstreeks 8 uur is S. v. d, Kraan, wonende in de Fabristraat, met zijn fiets in het water langs de Noordmolen straat gereden. Hij werd daaruit gered door L. C. Visser, Wonende in 'de OverscJiiesche- straat. Vanmorgen is een locomotief die voor een zandtrcin zou gaan, tegen den zich daarin bevindenden personenwagen aangc loopen, doordat de rem niet werkte, met het gevolg, dat alle ruiten braken. In dien wagen hadden reeds plaats genomen een aantal wegwerkers, die met dezen trein mede zouden gaan en daarvan kregen eeni- gen hunner door do glasscherven verwon duigen. Een moest zijn been laten verbin den, alvorens de reis (naar den Hoek van Holland), te kunnen aanvaarden. ure E. Kleqn, Schiedam. M. Straathof, J. I Cordes, Aan de afzenders wordt aanbevolen hun naam en adres op de briesen te vermelden, opdat deie bjj onbestelbaarheid, kunnen terug gegeven worden. Spaarbank te Schiedam, Opgericht door de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen, Ao. 4820. Ingelegd in de maand Juli f 35973, en terugbetaald f 38615.31 Nieuwe deelnemers 58 en afgeschreven 51. Rijkspostspaarbank. Aan het postkantoor alhier werd gedurende de maand Juli 1910 ingelegd f17753 91, terugbetaald f 16719.75, Het laatste, door het kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 7875. Stedelijk Muziekkorps van Schiedam Kapelmeester de lieer C. K. L. Burgdorfler, UITVOERING op Dinsdag 2 Aug, des natn ten 7 op de Broersvest. 1. Volksliederen; 2. Kaiser Jiigermaisch, Alb. Parlow3. Grande Ouverture, H. Necke; 4. Espana Waker, Waldteufel; 5. Fantaisie Trouvère, Verdi; 6. Wir spielen Soklat, Rich. Eilenberg; 7. Marsch. *Men wordt wienddijk verzocht geduren de de* uitvoering niet te wandelen en do grootst mogelijke stilte in aoht te nemen. Dames K. M. Weber, Briefkaarten, Mej. A. Wijnman, A. Meijer, Mej. W. Vervoort, S. M. de Jong, AGENDA. 1 Aug. Casino Variété. Specialiteitenvoor stellingen. Feestelijke heropening van het seizoen. 2 Aug. S. O. V. 8 uur. Oranjevereeniging, Vocaal- en Instrumentaal concert met vuurwerk on tuinverlicliting, en 5 Aug. Rotterd. Diergaarde, 8 u. Kon. Scherpseh. Bart Verhallen. 9 Aug Gemeenteraad Schiedam, 2 uur. 11 Aug. S. O. V. 8 uur. Concert Stalmu- ziek Rog. Huzaren, den Ilaag. Ka pelmeester A. de Goede.' Het Stedelijk Museum aan het Doeleplein alhier is eiken Woensdag van 2 tot 4 uur voor het publiek opengesteld. Van vergaderingen, bijeenkomsten, con- certen, vermakelijkheden, e. d, g. verzoo- ken wij steeds geregeld mededeeling, opdat wij die in onze agenda kunnen opnemen. Kunst en Wetenschap. Louis Bouwmeester. Naar aanleiding van den brief van Louis Bouwmeester in „De Telegraaf", waarin hij de hoop uitspreekt in October weer naar Holland te kunnen terugkeeren, kan „De Maasbode" mededeelen, dat Bouwmeester bij zijn terugkeer in liet vaderland, naar alle waarschijnlijkheid een vast engagement zal sluiten te Rotterdam. Rechtzaken. De rechtbank tc Roermond heeft uitspraak gedaan in de zaak tegen A. J. II. v. M,, oud 32 jaar, uitgever van „de Zuid-Willems vaart", wonende te Helmond, beklaagd van in het nummer van genoemd blad van 12 Maart 1910 te hebben opgenomen een stuk oi.der den tite!„Weertsehe Pennekrassen", on derteekend Argus, waarin beliandeld wordt dn automatische ontsteking en blussching der gaslantaarns voor de publieke verlichting te Weert en in welk stuk de schrijver opzette lijk den burgemeester der gemeente Weert heeft bclecdigd, daar hij in dat stuk voor den burgemeester belecdigende zinsneden opzette lijk opnam, terwijl de dader vim gemelde bc- lecdiging onbekend is, en door bekl. niet op de eerste aanmaning is bekend gemaakt. De rechtbank heeft bekl. overeenkomstig den eisch van liet O. M. tot 50 gulden boete of 15 dagen hechtenis veroordeeld. Ljjst van onbestelbare brieven en brief kaarten van hier verzonden gedurende de 2e helft van de maand Juli. Brieven. Mej. C. de Kejjter, Apeldoorn. J. de Vos GzGroningen. Keowald, Rotterdam. Dir. Waarenhuis (Moriaansplein). Schoonhoven. Den Haag. Rotterdam. Sport. Cricket. Hermes—V. V. V. De dar; van gisteren bracht den Schie- damschen cricketters een onverwachte nederlaag. Na het krachtige spel tegen A! C. C. ongeslagen kampioen lo klasse 1909 had zeker niemand veiwacht, dat Hermes van V. V. V. slaag zou krijgen. De Amsterdammers eerst aan 't bat gaan de, maakten een totaal va,n 80 runs. Hier van hadden alleen 'dubbele cijfers: H. Groot- meijer 34 en K. Wj. F. v. d Leo 17. Op merkelijk was, dat F. V. Burjsen on G. v. d. Schouw, die anders zeer handig den bal hanteeren, zoo goed als geen succes hadden. Daarentegen kwam C. A. Tuijl danig los. Hij nam 8 Van de 10 wickets voor slechts 24 runs. Het leek voor Hennes niet moeilijk, het totaal van V. V. V. te overschrijden. Vol moed werd dan ook begonnen. Helaas, zoo goed als alle spelers faalden. Alleen |Wi- v. d. Schouwt kreeg dubbele cijfers ach ter zijn naam. Hij sloeg 11 runs bijeen en werd toen 1. b'. w. uitgegeven op het bow len van Wi. v. d. Lee. Op J Ris Was allo hoop gevestigd, doch een gevaarlijk runnen kostte hem hol leven, ovenals C. A'. Tuijl, die het voorbeeld van J. Ris opvolgde en zich' „out runde". Slechts 54 runs wees het telegraafbord aan', toen de laatste Her- messpelcr „out" was. Daar er hog een Volle 3 uren te spelen was, werd aan de 2e innings b'egonneji1. V. V. V. kon het, nu slechts tot 57 /runs brengen. K. van der Lee en Korst alleen bereikten de dubbele cijfers, n.l. 19 en 16. De overige spelers zaten voor minder aan den kant. Toch word nog 67 runs bij elkaar geslagen, yoordat Hermos kon gaan bat ten. W. v. d. Schouw, had zeer goed go* bowld. Hij nam 4 Wickets V. or 2 runs. De 2e innings van Hermes h'ad een nog treuriger verloop 'dan de le innings. Do beste batsmen verdwenen yoor een „schijn tje". De pech' lag er duim'en dik op. Voor 43 runs, waarvan J. Ris alleen 22 runs voor zrjn rekening nam, Werd hot Hermes- team „uitgegooid". V. V. V. won daardoor Kaar eersten .wedstrijd gedurende twee ja- ren, en wel /net 40 runs, j PBOGHAMMA-

Schiedamsche Courant | 1910 | | pagina 2