Laatste Nieuws. Handel en Bedrijt. Heden Beursvacantiedag. Burgerlijke Stand. verdienen, 'daar kunnen wij niet nalaten te verklaren, dat het naar onze meening on verantwoordelijk is een staking te procla- meeren op grieven van zoo geringe betee- kenis. Onze industrie zoude niet kunnen bestaan, Wanneer zij dikwijls op deze wijze werd aangetast en zij moet zich daartegen met kracht verzetten. Hoogachtend, De Fabrikantenvereen. Namens het Comité: (w. g.) J. II. VAN HEEK, voorz. (wv g.) W. SPIELE, secr. Heden, Zaterdagavond, wordt er oen ge combineerde bestuursvergadering gehouden der textielbondon ter bespreking van bo vengemeld antwoord, terwijl, naar wij ver nemen, Maandagochtend de arbeiders van de fabriek Rootnwog daarover vergaderen. Liefdesdrama. Men seint ons uit Groningen: Hedenmiddag om twaalf uur bad hier een moordaanslag plaats. De student N. bad de winkeljuffrouw V. uit de zaak, waar zij in betrekking was, gehaaid om haar aan zijn vader voor to stellen, naar hij zeide. Ilij ging met haar naar de melkkiosk Ln het Sterroboach en nam toen zijn weg naar de z.g. Papiermolen, een afgelegen buurt, waar hij, 100 meter van den Heereweg, plotseling een revolver* trok cn die op haar afschoot. Hot slachtoffer, door een kogel gewond, vluchtte. De moorderraar richtte vervolgens het wapen op zichzelf én schoot zich dood. Het gewonde meisje is naar, het ziekenhuis vervoerd. Het schijnt, dat de moordenaar het slachtoffer al meer dan een jaar kende en een liefdesbetrekking met haar had. De fami lie verzette zich togen het huwelijk. Hij ver klaarde dus samen te willen sterven en schoot 4 schoten op haar. Zij was ernstig getroffen in de long en de zij, toen ging een schot langs een toegeschoten grasmaaier en met den laat- sten kogel schoot "hij zich boven hot oog in de slaap. De dood volgde na aankomst in het ziekenhuis. De toestand van het meisje is levensgevaarlijk. Zij is 18 jaar oud. Moordaanslag te Groningen, In den nlgeloopen nacht is, naar de ,,N. Gr. Cl." meldt, een moordaanslag gepleegd. Een zekeie J. IV. P., 44 jaar. pakjesdrager van beroep, wonende in de Raamstraat, een niet zeer gunstig bekend staand persoon, heelt om eenn uur of een vannacht, gewapend met een revolver, een bezoek gebracht bij G. v. IX, een 39-jarige vrouw met wie P. vioeger geleefd heelt, wonende in do Groote Leliestraat. P. heeft zich door het veibrijzelcn van een ruit toegang tot het huis weten te verschaf fen. En toen de vrouw, door het ongewoon Himoer gewekt opstond van het bed waar zij zich met haar kindoren bevond, heeft do aan vallor onmiddellijk op korten afstand vier schoten op haar gelost, waarvan er twee raak warenin den schouder en in de hand werd de aangevallene getroffen. De wouw rukte de huisdeur open en snel de in den nacht, nauwelijks gekleed de straat op, roepende om hulp. Maar ook daar werd zij door P. gevolgd. Juist terwijl P. de vrouw naliep verscheen daar de politie-agent Rie- mevsma, die den vervolger aangreep en ar resteerde. P. was nog in het bezit vian zijn wapen, waarin de ledige patroonhulzcn nog werden gevonden, P. werd naar bet politie bureau vervoerd, terwijl bet slachtoffer van den aanslag op last van dr. Bolt, die ter hulp geiocpcn was, tegen twee uur vannacht per politiehrancard naar het ziekenhuis werd ven oord. Overreden. Men meldt ons uit 's-Gravenhago: Terwijl do moeder, een weduwe, uitwer ken was, is hedenvoormiddag in de Ter- westenstraat een 4-jarig knaapje door een verhuiswagen overreden en gedood. Het kind was met een drietal makkertjes op een hefboom, die onder do verhuiswagen was bevestigd, geklommen. Toen hij er evenals de drie andere knaapjes afsprong, werd hij door een der achterwielen ge grepen, met het treurige gevolg, dat het wiel hem dwars over het lichaam ging, zoodat het kind onmiddellijk dood was. Een helper in den nood. Donderdagmorgen werd bij trein 20 te Utrecht door oen treinbeambte bemerkt, dat een landverhuizer ïeisdc op een verloopen biljet. De chef word er bij gehaald en deze kon niet anders beslissen dan dat do reiziger alsnog een biljet Emmerik-Rotterdam moest betalen of anders moest uitstappen. De rei ziger had echter geen geld bij zich, wel een passagebewijs voor dc boot Rottcrdam-New- York. Goede raad was hier duur. Onverwacht daagde redding op voor den reiziger, daar een .reiziger le kl., die het ge val aanhoorde, goedwillig aanbood om voor zijn armen medereiziger te betalen. Bij de vossenjacht verongelukt. Donderdag is in het ziekenhuis te Volp in den ouderdom van 34 jaar oveileden de le luitenant-adjudant Van hot corps rij dende artillerie, jhr. J. G. L. Calkoen, die op 2 'April j.l. tengevolge van een val met zijn paard tijdens een vossenjacht, in het ziekenhuis moest worden opgenomen. Eindelijk onderdak. Hij zou or op uitgaan te Neede om een kosthuis te zooken. T<p dien einde ging hij huis aan huis vragen of men hem ook kon huisvesten. Iioe 't kwam, of wel doordat hij' veel café's tegenkwam, of wel omdat hij in „stemming" wilde zijn, doet eigenlijk niets ter zake, maar 't feit bestond, hij was dronken, in kennolijken staat. Waggelende gang, ruiken naar sterken drank, wartaal uitspreken, alles wees er op, dat hij1 rijp was om in een lokaaltje opgeborgen te woiden om zijn. roes uit te slapen. Reeds aan vele huizen had hij zijn tel kens terugkeerende vraag herhaald, „of men hem ook kon huisvesten." Eindelijk komt hij aan een meer deftig huis, een huis met een paar trapjes er voor, welke hem tamelijk veel last ver oorzaken, vanwege het knikken zijner knieen, ziet u. Maar eindelijk staat hij aan de deur „of men hem ook kon huisvesten", en jawel, 't accoord was er gauw door, men wilde hem wel hebben. „Komt u maar binnen." Een mooie, wel eenigszins kleine kamer, met „gemak" en een stevige houten brits, riant uitzicht door een mooi, hoog ge plaatst venster, 0.40 M. bij 0.50. „De prijs Och u hebt vrij logies. Komt u maar binnen. Onze dronken kosthuiszoe ker bemerkte toen eerst waar hij was. Terugkrabbelen? Neon, dat niet, uhebt gehuurd, en,.een paar stevige vuisten brachten hem in zijn nieuw kosthuis. De avonturen van een matroos. Dezer dagen werd aan den Engelschen ma troos Fox door de Zweodsche regeering een buitengewone onderscheiding toegekend. Fox dankte deze huldiging aan de inderdaad held haftige wijze, waarop hij de gcheele beman ning van een Noorsche bark redde. Wij ont kenen bet hier volgend verhaal zijnor avon turen aan een der Vlaamsche bladen: Fox was bootsman aan boord eener Engel, sche stoomboot, toen hij in A-ichangel gele genheid vond in gelijke betrekking over te gaan naar de Nooischc bark „Svaesdstad", tan Chrisliania, die gereed lag tevertrek ken naar Australië. Fox wilde daarheen, om ei bij de kustvaart dienst te nemen. Men vertrok op Zondag 19 September 1909. Toen het schip nog in de Witte Zee was, werd het door een sneeuwstorm op een rots geworpen, waar het in drieen brak. Het voorste gedeelte zonk, bet achterste bleef vast zitten en het middenstuk, dat met hout ge vuld was, dreef weg. Fox zwom er heen, ge volgd door een matroos, maar deze laatste verdween in de diepte, ondanks de pogin gen v«n Fox om hem te redden. Vervolgens keerde Fox naar het achterdeel van 't schip terug, mankte er 'n vlot en vroeg den ge zagvoerder er plaats op te nemen; eerst wilde deze met, doch daar Fox dreigde hem in zee te zullen werpen, liet hij zich over brengen met de andore leden der bemanning. Onder deze bevond zich het l?-jarige doch tertje van den kapitein. Fox nam het meisje op zijn rug, zwom er mede naar het vlot en toen later allen het drijvende middenge deelte van 't wrak hadden bereikt, ontdeed Fox zich van een gedeelte zijner kleeren, om hel meisje, dat in nachtgewaad was, te klee- den. Den volgenden dag gingen alleen over op een groot vlot, door Fox vervaardigd, teneinde den vasten wal te bereiken. Toen men in dc branding kwam, sloeg het vlot om, en tillen geraakten te water. Fox greep het meisje andermaal en zwom met haar naar den wal, waar de andere schip breukelingen hem woldra volgden. Twee dagen dwaalden zij over het land zonder eten, verkleumd van de koude, ge brek hebbend aan alles. Geen sterveling werd door ben gezien, zelfs niet, nadat zij een kerkje bereikt hadden, dat geheel verlaten tusschen de rótsen stond. Den derden dag zagen zij in de open zee het achteuleel van het schip, dat losgeraakt was. Fox stelde voor, eea vlot te vervaar digen en er naar toe te gaan, om mondbe hoeften en klooien te halen, doch niemand wilde hem vergezellen. Toen gins: hij alleenMet moeite slaagde luj er in, eenig voedsel meester te worden, want de storm, stak op, zoodat hij zoo spoe dig mogelijk hot wrak moest verlaten. Eenigs zins versterkt door hetgeen Fox had meege bracht, zetten de schipbreukelingen hun zwerftocht voort, toen zij, op een heuvel ge komen, een naderende stoomboot ontdekten. Er word geroepen, met stokken cn kloe- dingstukken gezwaaid, teneinde de aandacht der opvarenden te trekken. Daarin slaagde men gelukkig. De stoomboot stopte en ziette oen boot uit. De gezagvoerder liet den Noor- sclien kapitein en z.'n dochter over komen, doch was niet bereid de andere schipbreuke lingen op te nemen. Wel gaf hij hun wat mondbehoeften, maar logies wilde hij hun niet verschaffen. Later kwam hij echter op zijn besluit terug en ruimde op zijn schip een plants je in voor al de overige veróngelukte schepelingen. Zij werden te Kisda aan land gezet ea vervolgens naar Tromsoc overge bracht. Hier ging men uiteen. Tevergeefs drongen de geredde kapitein en zijn dochter bij Fox aan hen naar hun huis te vergezellen, om er do Kerstdagen door to brengen. Fox wilde echter van geen dank baarheid weten. Hij monsterde aan op een boot, die hem naar Londen terugvoeide. Het 3e eeuwfeest van den H. Borromeus, In het begin van September zal in den dom van Milaan het stoffelijk overschot van den in den laatsten tijd zooveel besproken heiligen Karei Borromaeus tentoongesteld worden. Dc katholieke „,Kölnischo Volks- zeitung"-deelt over doprachtendo ohoon- heid, die daarbij getoond zullen worden, o. a. het volgende mede: Het derde eeuwfeest van de heiligver klaring van Karei Borromaeus te Milaan is voorgoed op 1 tot 8 September bepaald. Den lsten September 's middags om 4 uur zal de plechtigheid in den dom van Milaan een aanvang nomen. Dan wordt het ge beente van den heilige, dat in een kost baar zilveren schrijn rust en door bergkris tal voor iedereen zichtbaar is, uit de on- deraardscne grafkapel naar boven godra gen en midden onder den koepel voor het hoogaltaar acht dagen lang ter algemeene vereering en aanschouwing tentoongesteld. Naar bekend is, is het lichaam van den heilige geheel bewaard gebleven., gelijk nog op den Sacramentsdag van dit jaar bij het onderzoek is gebleken. Huid en vleesch zijn als bij-een mummie verschrompeld. Maar nog vertoont bet gelaat een treffend vrome uitdrkking, alsof de ontslapene in gebed verdiept ware. In heerlijke pontifi cale gewaden gedost, ligt het stoffelijk hul sel van den grooten aartsbisschop ineen kostbaar zilveren schrijn, dat Cerrano ent worpen en koning Filips IV van Spanje ton geschenke gegeven hoeft. Op zijn borst schitteren twee kostbare borstkruisen. Het oudste, waarvan de halsketting uit gouden ringen en tal van edelsteenen bestaat, ver toont op den dwarsbalk den naam van Jezus en op den loodrechten balk den naam van Maria, elk door 33 diamanten gevormd. Het nieuwste is een geschenk van den te- genwoordigen aartsbisschop van Milaan, kardinaal Ferrari Boven den met edelsteenen bezaaiden mijter hangt aan het deksel des schrijns een gouden kroon, met de kostelijkste pa relen versierd, eens door keurvorst Thco- door van Beieren uit zijn. kroonschat ge schonken. Bij de- tachtig groote en kleine ruiten van fijn geslopen bergkristal werpen zooveel licht op den heilige in zijn prachtig eeregewaad, dat men dit op zijn gemak be schouwen kan. Is op deze wijze het prachtige schrijn onder het in goud badende koepelgewelf van den marmeren dom plechtig ten toon gezet, dan zal kardinaal Ferrari met een feestrede de achtdaagsehe plechtigheid ope nen. Het glanspunt en slot van de plech tigheid valt op 8 September, den feestdag van Maria Geboorte, die tegelijk het pa tron essef eest van den Dom is. Want deze is Mariae nascenti, d. i. aan Maria Ge boorte gewijd. De pontificale mis volgens de Ambrosiaansche Liturgie begint om kwart over tienen en duurt^ tot een 'uur. Om halfvier beginnen de pontificale ves pers en zullen kardinalen en. bisschoppen hel schrijn met zijn kostbaren inhoud in ommegang door de gewelven van den dom dragen en weer in zijn oude grafkapel bijzetten. Een eigenaardige bekoring zal aan deze achtdaagsehe plechtigheid de Am brosiaansche liturgie veileenen, die in haar ouden eerwaardigen vorm, haar rang, in de gewaden, in de Gotische gewelven van de sprookachtig-schoone marmeren dom kerk tot vollen luister zal koinen. liet jubelfeest zal op 4 November, den feestdag van den heilige, besloten worden. h'em rijst, vruchten, visoh, lekkernijenmen. wil hem immer om zich heen hebben, men vereert hem als 'tt godheid. Ze betalen op hun manier de rexening vóór ar om gevraagd wordt. Onder de koppensnellers. Vox Medieorum brengt een foto van een opperhoofd van een stam in.Mindanao, een der Philippijnsche eilanden, flij heeft een plank met vier menschen-schedels voor zich'. j' De koppen, aldus yertelt „Penultius", weiden hem gebracht door een jeugdig oor logsman, als prijs voor een der vele doch ters van den s,Batto" (opperhoofd). Zonder koppen geen ,vrou\v tot echtge- noote. Hoe meer koppen, hoe meer kans. Zoodra de jonge man een oogje heeft op een 'wandelend stuk vrouwelijk spek (do grootste bekoorlijkheid der JVIindanaosche sclioonen toch bestaat in vetlijvigheid) kleedt hij zich op z'n Zondags, d. i. hij bedekt zich met allerlei soort van orna menten, veoien, bladeren en vooiziet zich van een lang geb'ogen, scherp mes fbolo), benevens een mandje om de koppen in te doen. i Zoo ongeveer precies als 'wij uit zouden gaan om baars te visschen, met hengel en bun, en een fleschjo cognac als subsituut voor de boio. Het opperhoofd van den stam oischt, dat, alvorens aan trouwplannen te don ken, ieder candidaat, de palen rond zijn hut (dobo) zal versieren met eenige kop pen. Geen varkens-, jcoeien-, paavdefu ezels- -of pijpekoppen, .maar echte mans koppen. 't Is 'waar, sommige .krijgshelden, zijn niet zoo kieskeurig cn nemen alles wat voor de hand komt: mannen, vrouwen of kinderen, ais 't maar oen kop heeft, 't Is dus zaak in dat land geen kop te toonen, en hoe grooter dikkop jo bent, hoe meer gevaar. Maar de grootste triomf jvordt gevierd, wanneer de krijgsman, behalve bothoofd, ook den romp van zijn slachtoffer kan meevoeren. Van heldenmoed is evenwel bij de Kop pensnellers geen sprake.-Hot zijn groote lafaards on met een knuppel gewapend, jaagt één blanko een dozijn met bote's ge wapende helden op de vlucht. Dat koppensnellen is eenvoudig 'n ge woonte, die het iChristendomj bezig is uit te roeien, want andere zijn die zoo gevrees de en beruchte koppensnellers een goed slag van menschon. Wanneer een doktor hun pijnen -vorzacht/ hun de koorts afneemt, hun wondon heelt, zijn zo zoor dankbaar en de mooiste dobo (hut) is voor henf disponibel. Men. brengt Tan het Hof. Z. K. H. de Prins der Nederllanden heeft heeft aan het Uitvoerend Comité voor de tentoonstelling van den Bond van Neder- landsche Schilderspatroons, in September a.s. te 's-Gravenhage te houden, een groote zilveren medaille geschonken, als prijs voor de vakwedstrijden, door voornoemd co mité uitgeschreven. Voor datzelfde doel werd ook een. zil veren medaille geschonken door den éere- voorzitter van genoemde tentoonstelling, den Commissaris der Koningin, mr. J. G. Patijn. Corps diplomatique. De tweede secretaris bij het Turksche gezantschap te 's-Gravenhage, Edhem-bey, is in gelijke hoedanigheid overgeplaatst bij het Turksche gezantschap te Sofia. Te 's-Gravenhage is aangekomen de eer ste secretaris bij de Turksche legatie te dier stede,, Suleymam-Faik-bey. Centraal Luüierseh weeshuis. Te Utrecht heeft naar gemeld wordt de algemeene vergadering van de Vereeni- ging Centraal Luthersch .Weeshuis plaats gehad. De bijeenkomst werd gepresideerd door den heer II. Wl Dammeijer, van Arnhem. Verschillende kerkeraden van Lutherscke gemeenten hadden afgevaardigden gezon den. De secretaris, de heer F. C. Wijsveld, las o. m. een 3-jaarIijksch verslag voor, waaruit o. a. bleek, dat de steun en sym pathie voor de vereeniging langzamerhand meerder worden. In de vacature-Ds. Joh. Stelhvag werd tot bestuurslid (tevens vice-voorzitter) be noemd ds. C. F. Stelhvag, predikant te Tiel. In de vacature-Ds. Alers werd be noemd Ds. H. C. Zwahler, predikant te Weesp. In de vacature-J. J. Snijder Hzn. werd voorzien door de benoeming van den heer J. P. Budok van Heel, te Haarden, die als penningmeester is opgetreden; en ein delijk in de vacature-Kernkamp werd be noemd de heer P. Freeve, te Zwolle. Alle gekozenen namen de benoeming aan. Aan het uitgebracht verslag van den pen ningmeester is het volgende ontleend: De inkomsten bedroegen-in het tijdvak 1 Januari 190731 Dec. 1909 pl.m. f2150, de uitgaven f815. Het kapitaal was op 31 Dec. 1909 f 6050 groot. Door enkele afgevaardigden ter verga dering werd op meerdere propaganda van de zijde van het hoofdbestuur aangedron gen, terwijl van de bestuurstafel er op ge wezen werd, dat zooveel mogelijk alle Lu- therscben in Nederland de zaak krachtig moesten steunen. Immers, het doel van de vereeniging, n.l. om te Arnhem een wees huis te bouwen, teneinde alle Luthersche weezen, die in de bestaande weeshuizen geen plaats konden vinden, en ook dc wee zen in de verstrooiing op te nemen en hen zoodoende voor de Luthersche kerk te be waren, is nog ver af. De bijeenkomst werd, nadat verschillen de voorstellen nog waren behandeld en na een krachtig woord van. don voorzitter tot het verleenen van steun, door Ds. Stcll- wag, van Tiel, met dankzegging gesloten Geen betooglng te St. Seba»tlaan. Een officieel bericht meldt, dat het comité van organisatie van de katholieke betooging te St. Sebastian besloten heeft van de be- tooging af te zien. Naar alle plaatsen is mededeeling gezonden.van dit. besluit. Beurs van Schiedam. ZATERDAG, 6 AUGUSTUS. Officite.lt nattering van dt Commissie uit de Kamer van Koophandel aan dt Beurt. MOUTWIJN13} per H.L., contant^ zonder fust en. zonder belasting. ROGGE: geen opgave. GERST: geen opgave. MAIS: geen opgave. Namens de Comm. voor de nottering, B. A. J. WlTTKAMPF. Noteering der Vereeniging „Bond van Dis tillateurs", gevestigd te Botterdam. MOUTWIJNƒ13.50 per II.L. JENEVER: 17.50 per H.L. AMST. PROEFƒ19.— per H.L. De Commissie voor de noteering. MOUTWIJNStemming vast. SPOELING: ƒ0.90. SPIRITUS: ƒ144. RUWE SPIRITUS: 7.—. DELFT, 6 Aug. Kaasmarkt. Aangevoerd 78 stapels kaas, wegende te. zamen 20623 K.G. Prijs ƒ0.39} h ƒ0.47 per K.G. HAMBURG, 6 Aug. Koffie vast. Sept. 38|, Deo. 39, Maart 39, Mei 39}. HAVRE, 6 Aug. Koffie. Sept. 49}, Dec. 49f W, Maart 50, Mei 491 W. HAMBURG, 6 Aug. Suiker kalm. Aug. 15.Sept. 14.02}, Oct .-Dec. 11.70, Jan.-Maart 11.77}. Uitloting 'jn. ITAL. ROODE KRUISLOTEN a L. 25 van 1885. Trekking 1 Aug. Betaalbaar 9 Aug. Premipt rekking. Serie 2350 aio. 23 L. 15,00'0serie 9494 no. 44 L. 2000serie 14-06 no. 34 L. 1000serie 1747 no. 17 L. 500serie 1173 no. 15, serie 1611 no. 17, serie 2962 no. 22, serie 3366 no. 6, serie 4540 no. 38, serie 7187 no. 38, serie S966 no. 24, serie 9748 nc. 48, serie 11511 no. 25 en serie 11513 no. 27, elk D. 50. Amortisatietrekking. 2 6 seriën 481 781 1197 1213 1839 2111 2262 3118 4526 4996 5612 6054 6160 6394 6516 6981 7124 8157 8933 9035 9228 9419 10040' 10304 11630 11796 Losbaar met L. 35. LOTEN BELGISCH GEMEENTE- CREDIKI van 1868. Trekking 1 Aug. Betaalbaar 1 Oct. No. 75904 fr. 10,000; No. 137629 fr. 1500; Nos. 25010 en 132222, elk fr. 50'0; Nos, 23777, 24764, 34138, 50818, 53326 en 118429, elk fr. 225. Yisscïxerij. SCHIEDAM, 6 Aug. Vertrokken ter h"a- ringvisscherijSCH 454, Handel, sch. A. de Graaf; SCH 313, Jacoba, sch. W. Knoes- ter; -SCH 210, Maria, sch. W. Taal; SCH 122, de Schie, sch. C. Pronk; SCR 171, Catharina, sch. J. Ros. Scheepvaart. SCHIEDAM, 5 Aug. Aangekomen sch'oe- nerschip Democraat, kapt. A. de Jonge, van Gorinchem, om hier flesschen te laden voor Londen. HULL', 6 Aug. Vertrokken s.s. Cotting- ham, met steenkolen naar Schiedam. Gemeentelijke Arbeidsbeurs. Gevestigd in het Beursgebouw. Geopend alle werkdagen van 9ty2 tot 11 Va uur voormiddag en Maandag, Dinsdag en Vrijdag van 89 uur nam. Telephooanummer 244. Gevraagde arbeidskraohltém Bakker. Bakker (halfwas). Bankwerker, Ketelmaker. Kleermaker (halhv.). Koperslager. Metselaar. Mandeumaker(halfw.) Plaatwerker. Timmermans- jongen. Keukenmeid. Voor buiten de stad: Bakker. Hoefsmid. Chauffeur. Koperslager. Aangeb. arbeidskrachten. Bakker. Draaier. Forceur. - Grofbankwerker. Grondwerkers. Klinker. Koetsier. Kopergieter. Kurkensnijder. Loodgieter. Matrassenmaker. Molenaar. Opperman. Pakhuisknecht. Portier. Schipper. Smid. Smidsjongen. Steenhouwer, Stokers, Stukadoor. Timmerman. Tuinier. Vuurwerker. Personen voor lichte xverkzaamheden. Wasschen aan huis gevraagd. Baker. Dagmeisje. Dienstbode. Schoonmaakster. De directeur verzoekt aan hen, die ver zuimden te berichten, of zij aan een opge geven adres zijn geslaagd, bedoeld berioht ten spoedigste te bezorgen. SCHIEDAM. Geboren: 4 Aug. Hendrik, z. v. C. Sitton en M. Krabbendam, Baan. Petrus Dominicua Maria, z. v. J. A. Paalmeijer en C, C. Raap horst, Stationstraat. 5 Aug. Adrianus Hendricus, z. v. A. H. van der Most en B. Stekhof, Lange Haven. Overleden: 4 Aug. Aletta van der Most, oud 84 jaar, laatst weduwe vim Jacob Samuel Beer, Oosterstraat, Jacob Koens, oud 1 jaar en 4 maanden, Hoofdstraat. Gijsbertus Bon- gers, oud 5 jaar en 4 maanden; Singel. Aric Vogel, oud 65 jaar en 1 maand, Noor derstraat, MAASSLUIS. O nder tr ouwds F. v. Leeuwen en N. C. v. Hartingsveld. Geboren: Hendrik, z. v. E. Ivlinge en M. Sola. Alida Ilubcrta, d. v. G. v. Beest en J. Verzijde. -r- Cornelia Anthoinetta Maria, d. v. J. v. Rijn cn G. J. Wimmers. Bernardus Petrus, z. v. B. P. de Koning en L. v. Zwionoh. Coenraad Gideon, z. v. C. G. v. Baaien en J. B. Groene- wegen. Overleden: K. Schouten, oud 89 jaar, wedn. van G. v. d. Waal. O VERSCHIE. Geboren: Jan Leendert, z. v. Li J. dc Jong on J. van der Knoop. 31. Pieler, z. v. J. Kraak en J. van der Tooien. Overleden: 31 Juli. P. A. Meijndcrt, oud 4 maanden. 1 Aug. M. Vink, oud 34 jaar, echtge- noote van D. Anslijn. Mh („Geld.")

Schiedamsche Courant | 1910 | | pagina 3