giooteron afstand een beteren indruk te ver krijgen 'over deze omwentelingen, welke in de hoogste gebergten ter wereld hebben plaats gehad. Het is gemakkelijker kritiek te oefenen, dan een bcslissenden slag te stean. Velen, waaronder ook ik, keurden zes jaar geleden lord Curzon's Thibetaansche politiek af. Thans, nu alle bijzonderheden bekend z,ijn, en men zijn handelwijze kalm lean beoordeelen, moet men toegeven, dat zijn optreden een politieke noodzakelijkheid was, ontstaan uit den onVcrstoorbaren loop der ge beurtenissen." De Zweedsche ontdekkingsreiziger gaat te rug tol de gebeurtenissen \oor de expeditie van 1904 en beweert, dat de Dalai Lama van zijn kant blijkbaar wenschtc, dat de Thibctanen zich van den invloed der Chinee- ren zouden bevrijden. Engeland heeft thans, volgens Svcn ïlcdin, verzuimd de gelegen heid tot het bijtijds verkrijgen van grooteren invloed voorbij laten gaan. Thans bobben de Chinee/en zich in Thibet vast geneste ld en Engelaud's binnendringen zou thans beteeke- ncn een oorlog met China. Lib eri a. T)e Amerikaansche financiee-le agent voor Liberia, Falkner, voiklaart, dat het En- gelsche bankiershuis, hetwelk in 1907 de Liberiaanscho leening emitteerde, op zijn verzoek zijn goedkeuring aan de nieuwe leening heeft gegeven. Het Duits oho ban kiershuis Warburg zal het Duitscho deel 'der leening overnemen, de Oost-Afiikaan- scho Compagnie te Rotterdam door de ,,'Amslerdamscho Bank" het Nederlandsehc deel, dat oen achtste zal bedragen. Do conferenties te Londen met de ban kiershuizen, waaraan ook de Amenknan- sohe gezant en de Liberiaansche gezant te Londen deelnemen, duren voort. Britse h-I n d i Zeven- en-twintig politieke samenzweer ders zijn in Oostbengalen on Assam gear resteerd en in do gevangenis te Dacca on dergebracht. De samenzweering had zich uitgebreid van Sylhet tot Calcutta. On danks de onlangs door de regeering ver spreide berichten over den terugkeer dor kalmte in Indié, duurt dus de staat van opstand in cenige streken voort. BINNENLAND. Hofbericht. Met Zijn Koninklijke Hoogheid blijft het goed vooruitgaan. Zijne Koninklijke Hoog heid hoopt Dinsdag voor een paar dagen in Den Haag te komen en zal Dinsdagmiddag een bezoek brengen aan het tuinfeest in het Huis ten Bosch te geven ton bate van het Neder!. Roode Kruis. Consulaire dienst. Bij Kon. besl. ia Je heer M. M. de Maya benoemd tot vice-consul der Nederlanden te Sanchez (Dominicnansche Republiek), buiten bezwaar van 's Lands schatkist. liet vree-consulaat heeft de stad Sanchez tot ressort. Aan den heer de Moya moet in de Engel- schc taal geschreven worden. Audiënties De gewone audiënties van de ministers van justitie en oorlog zullen deze week niet plaats hebben. Rechterlijke macht. Bij Kon. besluit van 1 dezer is, met in gang van 1 October, aan ihr. mr. A. J. Rethaan Macaré, op zijn verzoek, eervol ont slag verleend uit zijn betrekking van advo caat-generaal bij den Iloogcn Raad der Ne derlanden, onder dankbetuiging voor de vele en gewichtige diensten in verschillende be trekkingen bewezen, en benoemd tot advo caat-generaal bij den Tloogen Raad der Ne derlanden, mr. J. J. L. vair Hangest baron dHJvoy, thans advocaat-generaal bij het ge rechtshof te 's-Gra\onhagc. Bij Kon. besl. van 1 dezer is benoemd tot ambtenaar van het openbaar ministe rie bij de kantongerechten in het arrondisse ment Middelburg, ter standplaats Middel burg, mr. M. D. K. S. van Lier, advocaat cn procureur te Utrecht, en tot ambtenaar van het openbaar ministerie bij do kantongerechten in het arrondissement Utrecht, ter standplaats Utrecht, nrr. J. A, van Thiol, advocaat en pioeureur to Am sterdam, tevens waarnemend griffier bij het 4de kantongerecht aldaar en werkzaam ten parkette van de ambtenaren van liet open baar ministerie bij de kantongerechten in het arrondissement Amsterdam. Personalia. Bij Kon. besl. van 6 dezer is jhr. P. J. Vege fin van Claerbergen, met ingang van 7 dezer, eervol ontslagen directeur van het Kabinet der Koningin, benoemd tot Staats raad in buitengewonen dienst. Johanniterorde. Het convent der eonimendery Nederland lrceft met 't Haagsche Diaconeoseuhuis een overeen komst gesloten, ten einde, in overeenstem ming met do door den Ridderdag in zijn ver gadering van den Gdcn Mei j.l. aangenomen resolutie, ten behoeve der eonimendery de beschikking te erlangen over een of meer vrijbedden op een algemeene ziekenzaal en ook de opneming van klasscnpatiênten moge lijk te maken. Deze treedt den 16en Augus tus a.s. in werking. VLAARDING EN, 8 Aug. Tot binnenvader en mooder in liet Weeshuis der Hervorm den alhier, is benoemd de heer Wessemius en echtgenooto, thans in gelijke betrekking in het Wees- en Diaconiehuis der Ned. Herv. Gemeente te Wankel (N.-IL). De heer K. P. Raiting alhier is tor beschikking gesteld van don Gouverneur- Generaal van Ned.-lndië, om to worden aangesteld lot administratief ambtenaar voor Java en Madoera. liet plan bestaat hij het Bestuur van de Vereeniging „Flavdinga", om op "1 Augustus, dTm verjaardag van H. M. 4e Koningin, na afloop van do kleppcrmarsch op het terrein een concours te houden van politiehonden, waaraan 5 honden zul len deelnemen. Er worden flinke prijzen daarvoor uitgeloofd, lïenige deskundigen zullen als jury optreden. Dit jaar zal er geen kinderkolonie van de Vlaardingschc Vereeniging voor Gczond- heidskolonien worden uitgezonden. De fi nanciën waien daarvoor ditmaal niet toe reikend. Wel zijn een 10-tal kinderen van hier voor rekening der veieeniging meege gaan met de Dordtsche kolonie. Het Oud-Schutteiij-Muziekkorps is dezer dagen ontbonden. („N. VI. CV) STADSNIEUWS, Bij de te 's-Gravenhage gehouden exa mens L. 0. Engelsch, is o, m. geslaagd de heer A. Dijksman, en bij die voorL. 0. Fransch do heer W|. P. Ycrbaarschot, bei den van hier. Faillissement. De rechtbank te Rotterdam heeft uitge sproken het faillissement van J. P. Hesman, en zijn huisvrouw A. Voonvakli, te zrunen handelende in schoenen en laarzen, lloog- tteUut 92, tc Schiedam. Rechtor-commissaris mr. L. E. Visser; curator W. A. v. 'Dol ler, te b hiodani. Het verdronken meisje. in ons nummer van Zaterdagavond hebben wij melding gemaakt van het treurig ongeluk dat do 17-jarige Nelly Eijkelboom van hier, tc Ginniken is oveikomen. Wij hebben er toen reeds op gewezen dat wat daarom trent ook van andere zijde werd gemeld bij ons de overtuiging bestond, dat hier slechte sprake kon zijn van een ongeluk. Deze onze overtuiging is door de nader be kend geworden omstandigheden bc*\estigd Het ongelukkige meisje is door oen lid der Staten-Genemal gevonden in een z.g. grep pel. een tamelijk bicode geul in den grond langs een voetpad, waarin ongeveer 30 cM. water stond, maar waarvan de bodem bestaat uit een vrij dikke laag dunne modder. Ilot meisje is door cenige oorzaak, Vermoedelijk dooi dat zij iets uit 't water heeft willen krijgen, voorover daarin geschoten en wel zóó diep dat oogen, neus, mond en ooreu vol modder zaten toen zij er uitgehaald werd, wat geschied is in tegenwoordigheid van tal van gasten, uit het zelfde hotel, die allen ten zeerste begaan waren met hot lot van dit meisje, dat door haar minzaamheid, opgewektheid en vriende lijk voorkomen, aller sympathie bezat. Wat nu betreft het „bewijs voor het beweren van oen ander blad, dat hier een zelfmoord zou hebben plaats geluid, willen wij even mededeelon waarin dat. „bewijs'' bestaat. Bij het nazien van hetgeen op het lijk gevonden werd, heeft men daarbij o. m. gevonden oen porlemonnaie, waarin een op gevouwen oud papiertje, zijnde 'tonderste ge deelte van een gedrukt lied, aan ds. Van den Broek door z.ijn leerlingen ten afscheid toe gezongen in de dagen vóór zijn vertrek uit deze gemeente. Dc woorden die op dit gedeel te staan, luiden: En zien wij hem hier niet weder, O, grof' gij dan, trouwe TIeor, Dat wij hem daarboven weerzien, U alleen, tot lof en eer. Op dit strookje papier, waarvan ons de aanpassende bovenhelft werd getoond, en dat zij van haar zuster, die thuis is, had medegekregon, met aan de keerzijde een adres, dat thans bijna niet meer te lezen is, had het meisje zelf het nog duidelijk leesbare adres van de keukenmeid dor fa milie Vies geschreven toen zij uit Rotter dam vertrok, met dc bedoeling ook aan haar tijdens het verblijf in Gmneken brie ven of briefkaarten: toe te zenden. Dat adres luidde: Dalmeijer, AlinondestraatOOa, Rotterdam. Alen ziet dus, dat do berichtgever ge weldig heeft gefantaiseerd toen hij ran het bovenbedoelde blad meldde, dat een papier gevonden (was), waarop le naam „Dalmeier" en de woorden: „Hiernamaals zien wij elkander terug", terwijl hij daarbij de gewaagde bewering voegde: „Dit alles geeft zekerheid, dat men hier te doen heeft met een wanhoopsdaad." Wij kunnen uit dit bericht van dien cor respondent alleen deze zekerheid krijgen, dat hij getoond heeft tamelijk onbetrouw baar te zijn, waar hij in een zoo teerozaxk afgaat op praatjes van het publiek, dat altijd en overal treurige gebeurtenissen oververteld met zulke van de waarheid afwijkende bijzonderheden, dat de werke lijke feiten daarin soms niet meer te her kennen zijn. Zaterdagavond to halfzes is het stof felijk overschot van Nelly Eijkelboom to Ginneken aan den schoot dor aarde toe vertrouwd, in tegenwoordigheid van den vader en den zwager en van vele met haar lot begane belangstellenden. Zondagsrust bij de posterijen. Üit Schiedam wordt aan „Patrimonium" geschreven, dat het. postwissel verzenden op Zondag te Schiedam sinds 2S Mei tot het \crlcden behooit. Dc polderwerkers zonden een verzoekschrift aan den directeur-gene raal, on werden tevens op hun verzoek ge steund door de K. v. K. alhier, zoodat er nu 's Zaterdags van 68 uur gelegenheid is om de gelden over te zenden. „Toch," zegt de schrijver, „zijn er nog kleine kantoren en brievengaarders, die Zondags, postwissels uitbetalen en ontvan gen. Zeer dringend is dus noodig, dat er een algeheel voorschrift van veibod komt in de gcldverzending op Zondag." Postduif. Schipper L. van der Zwan, van hetlog- gersehip SCH. 255, „Martina", deelt ens mede, dat er Zaterdagnamiddag *.e 3 uur een postduif op zijn schip kwam zitten, zich daarvan herhaalde malen weer ver wijderde, ten slotte weer terugkomende cn daaiop in slaap viel. Hij heeft de duif medegebracht, welko thans in bewaring is gegeven aan den brugwachter aan de Koninginnebiug ,De Wit, De duif kwam aan boord op 53° 10' Nb. en 2° IR O. L„ draagt een ring om een der pooien en voert het merk NU 10 N N RG 98. Wedvlucht. Zondag 7 Augustus hield de postduiven- vereeniging „De Luchtsport", een kascon- cours met jonge duiven, van Arlon, afs Land 267 K.M. De duiven bereikten hun hokken als volgt: 1 pr. A'. v.' Dijk, 11650; 2e pr. P v. d. Klink, 1157203e pr. A. Lens- veld, 123010; 4e pr. P. v. d. Klink, 12—32—18; 5e pr. C. de Veld, 12—33—20; Ge pr. Gebr. NieuWstralen, 123457; 7e pr. A. Lensveid, 1241-328e pr. P. v. d. Klink, 12—4342; 9e pr. P. v. d. Klink, 12—51—7; 10 pr. B. Hinten, 12— 58—55. Gistermiddag na, het verlaten van de electrische tram is op de Koemarkt in elkaar gezakt de 70-jarige De J., wonende aan de ZalmVisscherij alhier. De man is binnengedragen in het Wachthuisje dei- tram en kwam daar langzamerhand weel bij. Een inmiddels vex-schenen. dokter con stateerde oververmoeidheid. Per rijtuig is de man naar zijn woning gebracht. Bij de politie is gistermiddag aangifte gedaan door een persoon, die op don Vlaaulingerdijk had gewandeld, dat 1 ij Haai door een fietsrijder in den rug was go- reden, tengevolge waarvan hij was geval len en daarbij de rechterhand bezeerd en oen groote scheur in zijn broek had gekregen. De fietsrijder had gemoedelijk zijn naam opgegeven, maar later 'oleak Jat het een valsche naam Was. Op verzoek van den vader is Zaterdag avond door de politie uit diens woning ver wijderd zijn'zoon, die in dronkenschap den inboel stuk sloeg en zich ernstig aan de rechterpols verwond had. Nadat een dokter de pols verbonden had is de zoon in arrest gesteld ter ontnuchtering. Op aanwijzing werd hedenvoormiddag om streeks Hl/4 uur naar het politiebureau over gebracht een man, die door het geven van snoepgoed een kind met zich zou hebben medegetroond. De man bleek eenigszins onder den invloed van sterken drank te verkeeren. Geveilde en verkochte onroerende goederen, Verkocht 6 Augustus. Notaris W. A. van Dolder Dz. Drie woonhuizen, elk verdeeld in een be neden- en een bovenwoning, met erven en open grond, aan de Prins Frederik Hendrik straat. nos 3, 5 en 7, te zamen groot 4 aren, in veiling 4 13700, 2 f3600 3 f3600, ge combineerd verkocht voor f10900. Een aandeel in de N, V, Verzekering- Maatschappij ïSchiedam", te Schiedam, groot f 5000, waarop gestort 10 o/0 in veiling 1300, verkocht voor f410. AGENDA- 8 Aug Beursgebouw, 81/2 u Vergadering Kamer van Arbeid voor de voedings- en genotmiddelen. 9 Gemeenteraad Schiedam, 2 uur. 9 en 12 Aug. Rotterd. Diergaarde, 8 u. Kon. Scherpsch. Bart Verhallen. 11 Aug. S. O. V. 8 uur. Concert Stafmu- eiek Reg. Huzaren, den Haag. Ka pelmeester A. do Goede. 11 Lokaal Schie 68, Cbr. Geref. Gem 8 uur. Ds, Janssen. 44 Plantage Matinee Stedelijk Muziek korps. 44 Rott. Diergaarde,21/2 u. Conceit Stafm. 3e Reg. Inf Het Stedelijk Museum aan h'et Doeleplein alhier ie eiken Woensdag van 2 tot 4 uur a 10 et. per persoon voor hot publiek opengesteld. lederen avond specialiteitenvoorstelling in Circus Variété en Casino ta Rotterdam. Kunst en Wetenschap. Tournée Bouwmeester. Hoewel het voorstel voor do te Medan te geven reeks voorstellingen reeds veer tien dagen geleden verzonden werd, liet tot dusver Bouwmeester niets van zich hooren. Ret vermoeden Wordt hierdoor ge wekt, dat men ook elders pogingen in het werk stelt om zich' het voorrecht van Bouwmeoi.ter's 50-jarig tooneeljubileum mede te vieren, te verezkeren. Zijn komst naar Medan blijft dus voors hands onzeker. Vallende sterren. Prof. A. A. Nijland schrijft in het week blad „Buiten": Als naar gewoonte vestig ik ook nu weer de aandacht op de vallende sterren, die in do eerste helft van de maand, en wel Voornamelijk van 913 Aug., aan den Oost- hemel in grooten getale te zien zijn, bij voorkeur na middernacht. Naar hun straal- punt in Perseus hceten zij Porse'iden. Reeds herhaaldo malen wees ik er op, dat, naar tegenwoordig wol algemeen wordt aange nomen, deze vallende sten-en eens deel uitmaakten van de derde komeet van liet jaar 1862. Deze heldere komeet, heeft een staart van 15 gr. lengte vertoond, do helft derhalve van den zeer zwakken staart; dien de komeet van Halley ons den 26cn Mei deed zien. Zij loopt in een lange elliptische baan in 120 jaren om do zon, en zij is dus eerst over mim 70 jaren terug te verwachten. Rechtzaken. Ba moord met een aardappelmesje. Uit Leeuwarden wordt oris geseind De officier der rechtbank vorderde heden tegen de 45 jarige ventster Sieberdina Y die op 1 Juli te Sneek den 27 jarigen venter Berend Heeres met een aardappelmesje dood stak, drie jaar gevangenisstraf. Landbouw cn Yeeteelt. Een'landbomvondenuijzeres. Door de onderwijzeres mei. Jacoba van Prooijcn van Waterlandkerkje is met grooten lof het examen afgelegd aan een Belgische school, waar zij voor rekening der Zceuw- sche Landbuwmaatselmppii Gedurende één jaar dc lessen heeft gevolgd in zaken den landbouw betreflende, voornamelijk rakende do echtgenootcn der boeren en hun dochters. Dit is de eerste in Zeeland, die in de gelegen heid is in de desbetreffende vakken onder wijs de geven. Sport. Cricket. NederlandBelgië. De gisteren gespeelde 'wedstrijd Neder land—België is wederom door de Nederlan ders gewonnen, maar nog nimmer heeft het zoo gespannen. Toen de Belgen eerst 110 gemaakt h'adden en or daarna 4 goede wickets van- ons neer waren voor 40 runs, zag het er niet erg rooskleurig uit. Ge lukkig wist Feith', die een bijzonder succes volle cricketwcek achter zich lieeft, door een juist van pas komende 42, de situa tie te redden, Nederland maakt 143 en won 'dus met 32 punten. Amsterdamsch' XITregonings Comb. De Zaterdag te 'Amsterdam ten einde gebrachte wedstrijd bracht den Aïnster- dammers de overwinning met 6 wickets. De Engelsch'en, die in de eerste innings 200 hadden gemaakt, zaten in de 2e na D/2 uur met 33 aan den kant. Eerste klasse-competitie N. C. 1). De ontmoeting tussch'en de heide Auv sterdamsclie eersteklassers eindigde met een overwinning van „Volharding". 4'. C. C. zonder Schroder, die in den wed strijd met Engeland een arm heeft gebro ken was een gemakkelijk slachtoffer van Volharding. Bij Volharding was het weer Hisgen, die door zijn batten zijn elftal de over winning bracht, immers van do 117 runs maakte hij er 71, terwijl hij in de 2e in nings met een totaal van 83 mot 40 not out bleef. A. C. C. maakte slechts 58. Voetbal, Zaterdagavond werd te 's-Gravenhage de door de Federatie van plaatselijke mi ge westelijke voetbalbonden uitgeschreven bij eenkomst gehouden, ter bespreking van het nieuwe reglement van den Nederlandschen Yoetblabond. Do vergadering word geleid door den voorzitter van de Federatie, den heer Moorman. Vertegenwoordigd warende Amsteidamsche, Haagsche, Rotterdamscha, Loidsche, Noordcentrale, Noord-IIolland- sche en Goiulsehe Voetbalbonden, benevens de Amsterdamschc Volksvoetbalbond. Het hoofdstuk betreffende de plaatselijke bon den, werd aan uitvoerige bespreking on derworpen, waarhij' besloten werd tegen verschillende artikelen bezwaar in te bren gen. Door den voorzitter en door den heer Coucko werd betoogd, dat de reglements- commissio, afwijkende van de haar als leid draad aangegeven stellingen, ten onrechte de bonden heeft ingedeeld als toegetreden honden, wat ten eenenmale in strijd is met het contract. De Haagsche Voetbal bond zal namens alle bonden verzet daar tegen aantoekonen. De Duitschland-Nederland wedstrijd. De Duitschland-Nederland-wedstrijd zal op 9 October a.s. te Cleve gespeeld worden on der leiding van een Belgischen scheidsrechter. De uGerneinnütriger Yerein" te Cleve heeft de leiding der voorbereidingen in han den en organiseert verschillende feestelijk heden, ter gelegenheid van den wedstrijd. Luchtvaart. Meerdere vliegdemonstraties. Als gevolg van de prachtig geslaagde vlieg demonstraties te Heerenveen is de aviateur Van Maasdjjk uitgenoodigd ook te komen vlie gen te Arnhem, Haarlem, Zwolle en Leeuwar den. Na de volgende week vliegt de heer Van Maasdijk op Houtrust bij Den Haag. Vliegschool te Ede. Naar men verneemt, zal de heer Hilgers binnen enkele dagen weder te Ede een vliegproef houden. Men is voornemens op het terrein nabij' Ede een vliegschool op to richten. Er zal behalve de groote tri bunes en loodsen voor de vliegmachines een groote reparatieloods worden gebouwd. Op een terrein aan den Soesterberg zal een fabriek verrijzen, waar vliegmachines zullen_ worden vervaardigd. Voor drinkwa tervoorziening zal ook gezorgd worden. Uemengfl Nieuws, Incident bij een optocht van anarchisten, Zondagmiddag werd in den tuin van do Sociëteit „Tot Nut en Vermaak" te Almelo een provinciale openluchtmceting gehou den voor anarchisme, algemeene werksti- staking en geheelonthouding. Vergunning was gegeven tot h'et vooraf houden van een optocht met muziek cn banieren. Evenwel mocht er niet gezongen worden en mocht er geen ro'odc vlag in den optocht worden gedragen. Niettegen staande dat werd er toch gezongen cn werd er een roode vlag meegedragen. Do politie gebood den drager der roode vlag oenige malen deze te verwijderen, maar aan dat gebod weid niet Voldaan. Bij den ingang van h'et Sociëteitsterrein werd den drager der roode vlag naar zijn naam. ge vraagd. Hij wilde, dezen niet opgeven en daarom wilde de politie de vlag in beslag nemen. Van alle kanten kwam hiertegen verzet, zoodat er een oploop en een groote Verwarring ontstond. Uit do menigte vielen drie revolverschoten. Eén der kogels ver nielde de groote spiegelruit in het winkel huis van den heer Sohaake. Door marechaussee en politie werd daar op de sabel getrokken en de menigte uit elkaar gedreven, waarbij verschillende per sonen klappen opliepen met het plat van de sabel. De drager van de roode vlag werd in hechtenis genomen en naar het politiebu reau gebracht. Daar werd op hem gevon den een revolver met 6 scherpe patronen. Deze werd in beslag genomen. De man zelf werd een uur later, nadat hem proces verbaal was aangezegd, weer in vrijheid gesteld. Door enkelen wordt beweerd, dat cr ook door de marechaussee is geschoten, doch door deze en door de gemeente-politie wordt dit beslist ontkend. De kogel, waar mee de spiegelruit is vernield, is gevon den, en dat is er een uit een klein kaliber revolver, zooals er geen door de mare chaussee worden gebruikt. De meeting in den tuin der Sociëteit is daarop in alle kalmte verloopen. fjtierenjacht op de Scheveningsche ivieler- baan. Op de Wielerbaan te Scheveningen gaf gisteren de cowboy, die ook op „Houtrust" zijn kunstvaardigheid had aanschouwelijk ge maakt, een vertooning, die tenslotte erg ge vaarlijk bleek te zijn. Eerst, verstrikte hij herhaaldelijk een ruiter in zijn lasso en toen werd een stier op liet middenterrein, ge tracht. Het beest had niet veel lust zich te laten vangen; het maakte allerlei bokko- (etïere-)sprangen en viel daardoor herhaalde lijk op het hellend vlak. Zij die staanplaatsen hadden, drongen elkaar meer en meer op, om des te heter het „verlokkelijke" schouwspel te kunnen genieten. Op een gegeven oogen- blik brak de omheining, vielen er toeschou wers en ontstond ei1 een soort van paniek, doordat do stier, nog schuwer geworden, tussehen het publiek wilde doordringen. Men ging toen het arme beest met stokken en planken slaan om het van zich af te houden. Tenslotte maakte een brigadier van politie aan het gevaarlijke spelletje een einde, door do verdere veiteoning te verbieden. liet mag een geluk hecten, dat de historie nog zoo goed is afgeloopen. Vertrokken. Het Fransche Oorlogschip Bougainville, dat seders 3 Augustus te Rotterdam vertoefde, zal Zaterdagmiddag 4 uur weder naar zee ver trekken om de oefeningstocht voort te zetten. Doodgedrukt, Men seint ons uit Middelburg Zaterdag, den laatsten kermisdag, is 's avonds een 48-jarig dienstmeisje in de stoomcaroussel tussehen een houten paard en een schuitje doodgedrukt. De ongelukkige leefde nog slechts eenige oogenblikken. Trekstang gebroken. Gisteravond ruim halfelf is van een snel trein uii Brussel op den spoordijk te Fijenoord een trekstang gebroken, ongeveer in het midden van den trein, waai door de trein in tweeën splitste. Het voorste gedeelte is na een kwartier vertraging naar het station Beurs opgestoomd. Het achtergebleven gedeelte werd na een vertraging van drie kwartier met behulp van een loeomotief naar het station D. P. opge haald. De vermiste kinderen. Gisteren zijn ook de beide andere zoon tjes der weduwe De Rijk, Johannes Corne lls on Theodoras, twaalf en elf jaar oud, aan de moedei* teruggegeven. Zooals men weet, verbleven die in het Sint Nicolaasgcsticht te Noord-Douringan bij Denekamp. De strijd tegen de speelhuizen. De Amsterdamsche politie gaat voort met haar nieuwe methode Van vervolging der speelhuizen. Ditmaal heeft zij haar 11.

Schiedamsche Courant | 1910 | | pagina 2