VICTORlAWATER waarin de Hindoes werden aangesjword liun grond met het bloed der Engelschen te dren ken. De geheele geestelijke en physieke op voeding der Indische kinderen, zooals zij door de leider-a der samenzwering wordt voor gestaan, heeft geen ander doel dan het kwee ken van rebellen. Het aantal der beschuldigden is 42. Nieu we arrestaties zijn vermoedelijk spoedig te wachten. China. Als een eerste uiting van den nieuwen geest in China, meldt de New-York Herald", dat gelijktijdig met de benoeming van Tang- SjaoYis tot president van het ministerie van handel, de ïegent een edikt heeft uit gevaardigd, waarin hij don vice-koningen en gouverneurs der provincies er van kennis geeft, dat het aangaan van buitenlandsche leeningen beslist noodzakelijk is, met het oog op de ontwikkeling van het spoorweg net in het rijk, en waarin hij hen voorts ge last alle aan de vreemdelingen vijandige be wegingen te onderdrukken. BÏNNENLANIK 81 Augustus te 's-Grarenhaife De feestelijkheden, welke bij gelegenheid van de viering van den verjaaidag van H. M. de Koningin door het Haagsche Comité voor Volksfeesten in den namiddag van Woensdag 31 Augustus e. k. in don Koekamp zullen worden gegeven, zullen bestaan, in: een openluchttooneelvoorstel- ling door Verkade's tponeelgezelschapop gevoerd zal worden Lanseloet; vers oh'1 lende dansen, alsTiroolsche dans, Spaau- sche dans, Gavotte Louis XV, Spaansche manteldans, menuet k la reine en tot slot een tableau, voorstellende een hulde aan H. M. de Koningin, door 40 meisjes, leer lingen v,an den heer Th. J. van der Haa- gen, en onder diens leiding; voordrachten door Abraham de Winter, voorstellingen door het specialiteitengezelschap van ge broeders Roesnack, kolfbalwedstrijden, gymrias tiekwedstri]den en trommel m at soh, terwijl het geheel zal afgewisseld worden door muziek. Trede en Arbrltage Miss Veer de Vere, pacifiste, lid van de Vereeniging van auteurs, Gens de Lettres te Parijs en officier d'Academie, op hel oogenblik lezingen houdende in Amerika over „vrede en arbitrage";, onder de auspc- ciën van de „Place Society of the city of New-York", welks president Mr. Andrew Carnegie is, heeft zich in verbinding ge steld met het Haagsche consulaat der in ternationale studentenfederatie „Corda Fra ters"), teneinde lezingen te houden over „Is oorlog een noodzakelijk kwaad?"1, en „Gewapende vrede en de gevolgen". Miss Veer de Vere zal zich van begin'October tot eind December in Nederland bevinden. Nederl. Toreen voor Gemeentebelangen. De Nederlandsche vereeniging voor Ge meentebelangen vergadert Vrijdag 26 Aug. 1910, des namiddags 2 uur, ten raadhuize te Steenwijk, ter behandeling van het ont werp Wijziging der Armenwet. Op, Ifotlandsehe jongens Het Hoofdbestuur van den Bond voor Lichamelijke Opvoeding verzoekt mede te deelen, dat de schrijver van het boekje „Op, Hollandsche jongens 1 Naar Buiten 1') hiermede beoogde een samenwerking niet in geheele navolging, maar wel in den geest van den Bond der Scouts in Engeland. Echter was het niet zijn bedoeling, noch die van het Hoofdbestuur voornoemd, hier toe een afzonderlijken Bond op te richten. .Wel wil de Bond voor Lich. Opv. bewer ken, dat de jongens, die tot dezen Bond toe treden, zich in groepen vereenigen en oudere en bevoegder personen tot leiders kiezen, waarbij de Bond in alle opzichten hulp en leiding wil verleenen, terwijl, zoo als reeds werd medegedeeld, ernstig wordt overwogen, bij tijdige aanvrage, tegen ma tige vergoeding tentmateriaal te verschaf fen. Op deze wijze zou dit werk een ge deelte van den arbeid van den Ned. Bond voor Lich. Opv. zijn en ftezen Bond tot een Bond van den Hollandschen jongen stempelen. Geen nieuwe Bond dus. Maar verster king en uitbreiding van hetgeen ïeeds be staat, d. w. z. de Bond van den Holland schen jongen wordt een onderafdeeling van den Ned. Bond voor Lichamelijke Opvoeding. VLAARDINGEN, 20 Aug. Ds. J. G. Meijnen, alhier, komt voor op een 3-tal voor predikant bij de Geref. Kerk te Utrecht. VLAARDINGEN, 20 Aug. Hier is bin nengekomen het loggerschip TL 95, schip per C. Storm, waar can een der opvarenden, L. Koster, hier thuisbehoorende* bii het ver richten van werkzaamheden een been had gebroken. Ter verpleging was hij opgenomen aan boord van het hospitaalkerkschip. STADSNIEUWS. Koninginnedag 81 Augustus. In de „Zondagsbode" lezen wij Door samenwerking met de „Vereeniging tot bevordering van de belangen der Ned.- Hew. Kerk" Treeft de kerkcraud besloten een meer feestelijk karakter te geven aan de gods dienstige viering van den verjaardag van. onze geliefde Koningin. Reeds sedert jaren was het de behoefte der gemeente om samen te komen in haar Ledehuis op dezen dag, om den Heer te dan ken voor genoten zegeningen, en te bidden voor ons dierbaar Oranjehuis, voor ons Va derland en voor ons Nederlandsche volk. Ook de Vereeniging kwam dan 's avonds ie zamen in haar lokaal om feest te vieren en met blijdschap den verjaardag onzer bemin de Koningin te gedenken. Nu echter de feestvreugde in onze goede stad meer alge meen wordt, voornamelijk door het gewaar deerde optreden van de Oranjevereeniging, acht het bestuur dor Vereeniging tot bevor dering van de belangen der Ned. Hciv. Kerk bet uenscholijk geen samenkomst in haar lokaal te houden, maar met den kerkeraad een meer feestelijk kuiukter te geven aan de viering van ons nationaal feest in de Groote Kerk. De heer TI. J. P. Textor heeft met be- leidwilligheid zijn medewerking toegezegd, eit het zangkoor „Maranatha", directeur de heer A. Scheurkogel, is zoo vriendelijk zijn krachten ter beschikking te stellen. In het ecist volgend nummer van „De Zondags bode" zal het officieel piogramma worden bekend gemaakt. V* Ter verfraaiing van het schouwspel, dat de Gondel vaart op 31 Augustus door onze ha vens zal opieveien, heeft de heer G. S. Mont- foort, lid van het Comité voor den Gondel vaart, de onderstaande ciieulaire aan de be- w oners der Lange Haven toegezonden L. S. In den avond van 31 Augustus a.s. stelt dc Oranjeveieeniging zich voor, weder een Gondelvaart te oiganiseeren. Als medo- comitélid is het ondergeteekende bekend, dat deze gondelvaart schitterend belooft te wor den en alle overige wateroptochten hier ter slede in pracht en lichteffect zeer zeker zal overtreffen. Ten einde aan het avondfeest moer luister bij te zetten stelt ondergeteekende zich voor, bij genoegzame deelneming alliums, de ge heele Lange Haven s\ giorno te verlichten. Deze verlichting, uitsluitend aan te bren gen in de hoornen (waarvoor bereids toe stemming is gevraagd nan heeren B. en TV.), zal kosten ongeveer de som van ƒ90 L ƒ100. U beleefd in herinnering brengende het mooie effect der verlichting van een gedeelte der Lange llaven tijdens het Juhanafeest, twijfelt ondergeteekende er niet aan. of ook deze \erlichting zal weder succesvol zijn. Met bovengenoemd bedrag voor oogen, zal het U duidelijk zijn dat \an ieder bewoner slechts een kleine bijdrage wordt gevraagd. Overtuigd zijnde dat U allen dit plan zult toejuichen, zal ondergeteekende de vrijheid nemen U a-s. Maandag een lijst ter teekening aan te bieden. Wij hopen dat deze circulaire het ge- wênsehte succes zal hebben en de bewoners der Lange Haven de handen ineen zullen slaan om de mooie haven langs beide zijden it giorno te verlichten. Uit ons verstrekte inlichtingen is ons gebleken dat de gondel vaart, door de medewerking die het comité van verschil lende zijden ondervindt, werke lijk buitengewoon mooi zal worden, zoodat dus de lichtlijnen langs de Haven een sierlijke omlijsting zal zijn voor een prachtig schouw spel. De commissie voor de Ringiijderij op Ko ninginnedag verzoekt ons mede te deelen, dat zij lieden van een geacht ingezetene als eore- prijs mocht ontvangen een zilveren lauwer krans, uit te loven voor het paard dat in alle afdeelingen tesamen het hoogst aantal pun ten zal behalen. De/e eere-prijs is ter bezich- tiging gesteld in de étalagekast der Singer- Maatschappij aan de Hoogstraat alhier. Bij de Dir. bel., Invoerr. en Ace, is met ingang van 1 November a.s. verplaatst de kommies 2e kl. P. J, Stoutjesdijk van hier naar Sluis. Met ingang van 1 October a.s. 'is be noemd tot verpleegster in het St. Jacobs- gasthuis mejuffrouw J. Boekholt, in de plaats van mej. Lingeman, aan wie wegens huwelijk met ingang van dien datum op haar verzoek eervol ontslag is verleend. In de godsdienstoefening der afd. Schie dam van den Ned. Protestantenbond zal mor gen als spreker optreden ds. M. H. Schip pers van Velp. Belanghebbenden worden verwezen naar de in dit nummer voorkomende advertentie der muziekschool van de Mij. tot bev. der Toonkunst, in de aanvangs-pianoklas waar van nog enkele leerlingen geplaatst kunnen woiden. Het één-jarig kindje van Kerkhof, wo nende in de Piet Heinstraat, trok gister namiddag omstreeks 6 uur in 'de ouder lijke woning een koffiepot om, met het ge volg dat het den inhoud over hoofd, borst en rechterarm kreeg en dientengevolge zulke brandwonden" kreer dat het door een dokter moest wora verbonden. Tusschen Delfshaven en edam is he dennacht een 400 Meter telefoondraad met ge leidingen afgesneden, toebehoorende aan do Ned. Bel 1-Telctoonmaatschappij en in gebruik bij de Apollo-knarsenfabriek, de firma Hu- dig en Pieters voor hun lijn naar den Hoek ran Holland en de firma Dirkzwager te Maassluis. Kamer Tan Koophandel en Fabrieken. Vrijdagmiddag hield bovengenoemde Ka mer, onder voorzitterschap van den heer mr. W. II. Jansen, vergadering. Nadat de voorzitter de vergadering had geopend, werd overgegaan tot de behandeling van de van h.h. B. en W. ontvangen vpor- loopige kiezerslijst der Kamer. Wijl een 18-tal personen niet meer konden worden beschouwd als bestuurder of medebestuurder van een bedrijf -van handel of nijverheid hier ter stede, werd besloten B. en W. te advi- sceren om de namen dier peisonen van de voorloopige kiezerslijst af te voeren. De voorlezing van cle notulen der vorige vergadering werd tot een volgende vergade ring uitgesteld. De voorzitter deelde mede, dat de heer di recteur van het postkantoor alhier in opdracht van den directeur-generaal der posterijen hem had geraadpleegd over het denkbeeld om ter bevordering van cle Zondagsrust der post beambten de lichting der brievenbussen op Zondagmiddag te pl.m. 1.2 uur en het ver voer van den inhoud dier bussen naar Rot terdam te pl.m. 1 uur te doen vervallen en om dan de eerste lichting der buitenbussen op Maandagmorgen niet meer, zooals nu, tusschen 7 en 8 uur, maar reeds tusschen 3.45 en 4.15 uur te doen geschieden. Na vrij uitvoerige bespreking werd met 4 stem men voor en 1 tegen besloten aan den direc teur van het postkantoor mede te dee kap dat er tegen dat denkbeeld bij dc Kamer geen lezwaar bestaat, mits de brieven, welke bij de lichting op Maandagmorgen tusschen 3.45 en 4.15 in de bussen worden gevonden, nog met cle eerste de beste post uit Rotterdam naar hot buitenland verzonden worden. Bij de rondvraag werd er door den heer Herman Jansen op gewezen, dat de naam- looze vennootschap Nederlandsche Branderij, Gistfabriek en Distilleerderij, voorheen de firma's H. Jansen en Co., II. C. Jansen en lierman Jansen, toen zij eenigen tijd geleden een hoeveelheid gerst uit het pand „Batavia" aan de Tuinlaan wilde vervoeren, doch we gens het vastzitten van een ander schip dat pand niet por schip kon bereiken, het vervoer niet kon doen plaats hebben met molen- en sleeperswagens, zonder eerst ontheffing te hebben verkregen van het verbod om in de Tuinlaan met dergelijke wagens te rijden en dat het toen wel 3 h 4 uur heeft geduurd voordat zij die ontheffing kreeg. Dienten gevolge besloot de Kamer tot heeren B. en W. het verzoek te richten om de noodïge maat regelen te willen nemen, opdat de ontheffing in het Vervolg spoediger kunne worden ver kend. De -vergadering werd hierop door den voor zitter gesloten. Gevonden voorwerpen. Aanwezig aan liet Commissariaat vod Politi* Een pet, fabriekapenning, sleutels en ceintuur. Bij de volgende personen: Een lap keper, Ilosman, Vlaardingerstraat 5bruine hond, De Wit, Sluiswachter aan de Builensluislorgnet met étui, v. d. Hoe ven, Villastraat 2 zilveren dameshorloge, Kruijer, Tuinlaan 64; ceintuur, Jongsten, Hoofdstraat 95zilveren armband, Geerink, Hoofdstraat 45zilveren broche, Steenoven, Vil! ast raat 70 portemormaie met eenig geld, v. d. Berg, Dwarsstraat 60reticule, Doe, Kortlandstraat 9zilveren rozenkrans, Mar- tijnse, L. Koslenstraat 2-23witte kat, bran derij Tak, N. Haven 81R.-K. kerkboekje, v. cl. Hoek, Broersveld 68-4. AGENDA. 20 Aug. en volgende dagen. Tivoli Schouwb., 8 u. Speenhoff's Klein Tooneel, Vooruit Rotterdam i 20 en 28 Aug. Rotterd, Diergaarde, 21/2 uur. Concert. Kon. Scherpschutters. 21 Verkooplokaal, 8 u Tooneelvereen. Juliana", Feestavond. 21 y> Rott. Diergaarde, 21/2 u. Concert Stafm. fie Reg. Inf 21 en 23 Aug. Groote Schouwburg. 8 uur. De koperen vaas. 23 en 26 Aug. Rotterd. Diergaarde, 8 u. Kon. Scherpsch. Bart Verhallen 24 Aug. S, O. V., 8 uur. Concert Stafm 4e Reg. Infie. Leiden, kapelm. W. van Erp. 24 Concert Stedelijk Muziekkorps. Het Stedelijk Museum aan het Doeleplein alhier is eiken Woensdag van 2 tot 4 uur k 10 et. per persoon voor het publiek opengesteld. lederen avond specialiteitenvoorstelling in Circus Variété en Casino te Rotterdam. Van vergaderingen, bijeenkomsten, con certen, vermakelijkheden, e. d. g. verzoe ken wij steeds geregeld medodeeling, opdat wij die in onze agenda kunnen opnemen. OBERLAHNSTEIN, vermengd met limonade en andere siropen de Zomerdrank by uitnemendheid. Sport. Cricket. Ie kl. competitieprogram voor morgen: Amsterdam: Volharding's-Gr, C. C. V. V. V.-—R. en W. Haarlem: A. C. C.Hennes. Een automobielmanie, De correspondent van de „Times" te Washington schrijft, dat vele financiers in Amerika den geldnood tegenwoordig toe schrijven aan de groote spilzucht der Ame rikanen, vooral uitkomende in hun groote uitgaven voor automobielen. Enkel in den staat New-York zijn er dit jaar 108.000 rijbewijzen uitgegeven. Men schat, dat er in 'den staat Kansas 72 mil- lioen gulden in tuffen is uitgegeven. De Evening Post", die nauwkeurig heet te zijn, schat dat er in 'de Vereenigde Staten jaarlijks duizend millioen dollar voorden aankoop van tuffen wordt uitgegeven, waar bij zij een kwart millioen voor het onder houd voegt. De correspondent vindt die ramingen niet overdreven. Er loopen ngar verhouding meer motorwagens in New-York dan in Lon den. Aan alle afgelegen spoorwegstations ziet men auto's op reizigers wachten. En de advertenties van automakers en van nieuwe merken nemen gestadig toe. Luchtvaart. Tliegweek te Amsterdam. Men meldt, dat het de directie van „De Prins" gelukt is den bekenden aviateur Jan Olieslagers te verbinden tot het hou den van eenige vlieg proeven, met zijn Blériot-maclrine te Amsterdam, waarmede hij verschillende records maakte. De vliegweek zal begin September wor den gehouden, terwijl over het terrein nog onderhandeld wordt. ParijsLonden. Hoewel Moisant gistermorgen een nieuwe schroef uit Parijs heeft ontvangen, be lette do hevige wind hem 's middags om naar Londen to vliegen. Een modern verlovingsfeest. De heer Parisot, die Zaterdag zijn brevet van vlieger kreeg, steeg Donderdag teBouy op om te Cliiions een bezoek te gaan brengen aan zijn verloofde. Om halfzes 's morgens steeg hij op met zijn „Farman" en een kwartier later had hij den 20 kilo meters langen weg afgevlogen. Met zijn verlovingsbouquet in do hand ging hij mej. Bilston opzoeken. Toen dit nieuws in Chalons bekend weid, kwam een groote menigte naar de plaats waar de tweedekker lag, doch de heer Parisot stapte in en verdween weldra in de richting van Bouy. Ingezonden Mededeelingen. Voor lieden die veel zitten. Bij personen, wier beioep een meerendeels zittende levenswijze medebrengt, of wien de gelegenheid tot de noodige lichaamsbeweging ontbreekt, doen zich dikwijls storingen in de spijsverteringsorganen voor. Ter bestrijding dezer kwalen bewijzen noch plantaanlige middelen, noch andere mineraal wateren zulke goede en duurzame diensten uls een twee h vierweeksohe kuur met het aan zwavelzure zouten rijkste FRANZ JO- SEF-laxeerwater. ledereen kan bij zich thuis de kuur, zon der een bepaald 'dieet to houden en zonder bcroepsstoring, in elk jaargetijde doen. Da- gelijksche dosisi wijnglas vol vóór liet or.'-bijt. Na den brand. Do voorzitter van het uitvoerend comité der Brusselsche tentoonstelling is in een schrijven aan de redactie van het ,,'Berl. Tagebl."' opgekomen tegen de verkeeide opvattingen, die bij" een deel van het bui tenlandsche publiek heerschen omtrent den omvang der ramp. Van een oppervlakte van meer dan 10Ö II.A., die de tentoonstelling beslaat, zoo heet het in dit schrijven, zijn slechts 4 H.A. door den brand getroffen, en slechts drie van de dertig deelnemende naties heb ben een gedeeltelijk verlies barer afdeelin gen te betreuren. Van deze zijn België en Engeland reeds doende het verlorene te vervangen door nieuwe inzendingen. Engeland is voorne mens, zijn expositie in de feesthal, die dit land ter beschikking is gesteld, opnieuw in te richten. Van de rufpe zal binnen 14 dagen niets meer te zien zijn. Dan wordt in de missive verder gezegd, dat alle aandeelhouders van Bruxelles-Ker- messe een bedrag van 100.000 francs bijeen hebben gebracht, en een ondernemer heb ben opgedragen, de stad van vermaak weer nieuw op te bouwen. De ondernemer heeft zich verbonden,-de werkzaamheden zoo te bespoedigen, dat de uitspanningen op 5 September heropend kunnen worden. Frankrijk heeft den algemeenen direc teuren der Brusselsche tentoonstelling doen mededcelen, dat de wederopbouw; der ver nielde gedeelten van de Fransche afdee- ling slechts dan zal plaats hebben, indien voor een beteren blussehingsdienst wordt zorg gedragen. De tentoonstellings-commis- sie heeft nu besloten tot de aanschaffing eener stoombrandspuit en het oprichten van een brandweerkorps van 60 man, met dag- en nachtdienst. Koning Albert heeft de plannen, door den tentoonstellingsarchitect Acker ont worpen voor den nieuwen gevel der Bel gische afdeeling, bestemd om het terrein van den brand te verbergen, gezien en volkomen goedgekeurd. Op 10 September moet het werk gdieel zijn voltooid. Het geheel zal dezelfde uitgestrektheid hebben als de vroegere hoofdgevel en be staan uit drie gedeelten, gescheiden door twee open ruimten van 40 meters, die met planten versierd zullen worden. Donderdagavond is een telegram uit Lon den aangekomen, meldende dat de Engel- sche regeering er in toestemt, de Britsclio sectie terug op te richten in de feestzaal, indien de "tentoonstellers ten minste daar mee instemmen. Wat men in de vernieling doj Engel- sche sectie ten zeerste betreurt, is het ver lies der prachtige maquetten van stoom- booten, die duizenden en duizenden francs gekost hadden. De maquet der Mauretania kostte frs. 50.000. Het comité van Bruxelles-Kermesse wordt niet gerust gelaten door de deurwaarders, die, uit naam van geteisterde tentoonstel lers van Oud-Brussel, schadevergoeding oischen en de beheerdeis voor 't gerecht dagen. Het regent dus processen. Oemengd Nieuws» JDe hoteldieven gepakt. Men meldt ons uit 's-Gravenhage: Dank zij de medewerking van justitie en politie zijn de dieven van de ciica f18.000 ten nadeele van de Exploitatie-Maatschappij „Scheveningen" reeds gisteren in den laten avond te Keulen gearresteerd, nog in het bezit van bijna het geheele gestolen bedrag. Uit een gisterochtend dadelijk na de ont dekking van den diefstal ingesteld onder zoek was gebleken, dat in den nacht twee mannen en één vrouw per auto gezamen lijk naar- Rotterdam waren gei eden endaar aan het Beursstation afgestapt om met den ersten trein te vertrekken. Zij hadden daar drie enkele-reisbiljetten naar Keulen genomen, zoodat toen aan de Keulsehe politie het signalement der drie verdach ten en andere aanwijzingen konden worden verstrekt, met het bovenvermelde gevolg. Daar men eerst vermoedde, dat de die ven naar België gevlucht waren, was reeds een politie-ambtenaar, vergezeld van een beambte van de Exploitatie-Maatschappij „Schevxeningen", dio het tweetal kende, naar Brussel vertrokken. (Zie Tweede Blad.) Spoorwegpersoneel. Door de directie der Hollandsche Spoor is een nieuwe regeling getroffen in zake het verleenen van vrij vervoer aan gepen- sionneerd personeel. Voortaan zal o. a. personeel, dat gepen- sionneerd wordt na 25 of meer dienstjaren, 12 maal per jaar een vrijbiljot worden ver strekt, terwijl de gepensionneerden, die minder dan 25 dienstjaren hebben, 6 vrij- biljetten per jaar krijgen. Verder kunnen de echtgenooten van ge- pensionneerd personeel voortaan 6 maal p'êr jaar een vrijbiljot krijgen, terwijl de zelfde gunstige bepaling ook gemaakt is vöö'r de pensioentrekkende vrouwen van overleden personeel. Tot nu toe werd aan de in de laatste categorie bedoelde personen in het geheel geen vrij vervoer verleend, A aar Amerika, Het stoomschip „Noordam" der Holland Amerika-lijn is hedennacht 1 uur uit Rot terdam naar New-York vertrokken met 232 eerste-, 345 tweede- en 792 derde-klasse passagiers. Een walvisch Het van Hamburg te IJmuiden binnen gekomen stoomschip „Apollo" rapporteerde op eenige mijlen van IJmuiden een levenden walvisch te zijn gepasseerd. Het dier ging op pl. m, 100 M. afstand voor het schip over. Een drama. Aan de Nederlandsche politie is aan houding verzocht van den roizigev in siga ren H. Buck uit Neurenberg, die Zaterdag avond j.l. de kellnerin Betty Dresscher al daar zou hebben medegelokt naar zijn ka mer en haar daar door verwuiging van het leven beroofd, teneinde zich in het bezit te stellen van haar geldtaschje. Vermoed wordt, dat hij do wijk heeft genomen naar Holland. Het roode-ptl-systeem. Het Rotterdamsche weekblad „Winke liers- en Handelsbelangen" heeft een nader onderzoek ingesteld naar de ondernemers van enkeie te Rotterdam opgerichte in- casso-bureaux met de roode pet. Omtrent het eerste onderzoek hebben we al iets meegedeeld. Het resultaat der tien andere ingestelde onderzoeken luidt al even ongunstig voor genoemde instellin gen. Men oordeele: No. 2 is iemand van 36-jarigen leeftijd, die vroeger in Amsterdam woonde en daar werkzaam was voor een Rotterd. Levens verzekering- en Voorschotbank. In Januari 1906 vestigde hij zich hier ter stede (R'dam) en begon een handel in breimachines op af betaling. Aanvankelijk deed hij belangrijke zaken, doch tengevolge der geweldige agi tatie tegen de unfaire manier, waarop de breimachines aan den man gebracht wer den, ging de zaak zoo goed als te piel en moest het kantoor opgeheven worden. Thans doet hij nu en dan nog wat in breimachine naai den, 'doch niet van be- teekenis. Daarop hoeft hij oen kantoor op gericht als spaarkas- en credietinstelling, terwijl hij tevens handelt in goud en zil ver, alsook in kolen. Dit kantoor, inmid dels weer naai- een ander adres verplaatst hebbende, heeft hij nu ook dezer dagen een incassobureau met de roode pet op gericht. Tusschen de bedrijven in heeft hij nog in combinatie met een ander bioscoop voorstellingen gegeven. Aldus een veel zijdig ontwikkeld persoon! No. 3 is een viertal jaren ouder dan collega no. 2. Vroeger was hij machinist van beroep o. a. in betrekking bij een hier ter stede verschijnend dagblad, doch werd daar reeds ci.rca 10 jaar geleden wegge- j

Schiedamsche Courant | 1910 | | pagina 2