woon. gezant en gev. minister, chef van het Kabinet van den Minister'van-Bui- teniandscho Zaken; Baron Michiels van iVerduijnen, secretaris-generaal yan het 'Hof van Arbitrage; Baron G. E. vanTuijll van Serooskerken. Personalia. Bij Kon. besl. van 15 dezer is do heer P. G. M. Kosidowski, consul-generaal der Nederhaaden, te Mexico, aangewezen als afgevaardigde der Nederlandsche regeering op het van 814 September te Mexico te houden XVIIde internationale Amerikanis- ten congres. Sir But'hai an, 'Reuter seint uit Londen: Do Engels che gozant in Den Haag, sir Buchanan, is benoemd tot lid van de Pri vy Council. Een bestuurskwestie. Woensdag j.l. is te Velp, naar „Velps Nieuwsbt." méldt, een openbare vergadering gehouden, die was uitgeschreven door de vooruitstrevende kie&vereeniging Velps Be lang, de vrijzinnige kiesvereniging Voor uitgang en de R.-Kath, kiesvereeniging Plicht voor allen. .Or. Langmeijer hield een inleiding. Algemeen bekend achtte hif de reden, waaiom eenige kiesvereenigingen deze ver gadering hadden belegd. Voor een kleine veertien dagen werd door de laatste raads zitting plotseling publiek, wat ï'eeds ette lijke maanden aan de ingewijden bekend was, dat er bij B. en W, een rekening was ingekomen van den tijdelijken teclmischen ad viseur op elcctrisch gebied van ƒ7807, na dat aan dezen heer eenigen tijd te voren reeds 540 voor verstrekte adviezen was uitbetaald. Besloten werd een adres te richten aan Ge- dep. Staten, van Gelderland, waarin de ver gadering als haar meening-uitspreekt, „dat de behartiging der gemeentebelangen door het gemeentebestuur te wenschen overlaat, het geen blijkt lo. uit het behandelen van bijna alle zaken in geheime vergadering; 2o, uit het telkens veroorzaken van onnoodige uit gaven en 3e. uit het nu onlangs bekend ge worden geval, waarbij dit bestuur een groote schuld heeft aangegaan bij den lieer Verdam, electrotechnisch-aclviseur, zonder dat de Raad daartoe vooraf een besluit had genomen." Aan Ged. Staten wordt verzocht, hun iiv vloed te willen aanwenden, om in dezen toe stand verandering te brengen. Kantwerk, Mocht de Koninklijke Nedorl. Kantwerk school voor haar inzending op de Brus- selsche tentoonstelling reeds - een grooto zilveren medaille venverven, alsmede een cere-diploma, thans is haar een onder scheiding te beurt gevallen, die zeker niot minder het bewijs levert, hoezeer d© Ne derlandsche kantwerkers de aandacht heb ben getrokken. Een tot de ingezonden voonverpen be- hoorendo kanten shawl, ter waarde van 600 francs, is n.l. door het ton toons tellings comité officieel aangekocht. Het gaat hier niet om de waarde, welke het aangekochte voorwerp vertegenwoor digt, maar in het feit, dat een product van den arbeid van onze Kantwerkschool aan de Javastraat to 's-Gravenhage voor aankoop waardig is gekeurd, ligt een be wijs van groote waardeoring van de nog ril haar kinderschoenen staande Nedei- landsche kant-industrie. Voor haar hoogst bekwame en artistieke „oorspronkelijke" leiding komt aan de di rectrice der Koninklijke Nederl. Kantwerk school, mevrouw L. W. van der Meulen— 'Nulle zeker een groot deel der eer van de jongste onderscheiding toe. Deurwaarders. De Vereeniging van deurwaarders bij de verschillende rechtscolleges in Nederland benoemde een commissie, die zich om trent het pensiocnvraagstuk de noodige in lichtingen zal verschaffen en daarna* zich tot de Regeering wenden of in een vol gende vergadering rapport uitbrengen. Met den Bond van Procureurs- en Deur waardersklerken zal overleg gepleegd wor den omtrent de wenschelijkheid van een diploma als candidaat-deurWaardcr. De volgende Vergadering zal te Amster dam worden gehouden. VUAAKDINGEN, 22 Augustus. In ons vorig nummer hebben wij reeds vermeld de voordracht van B. en Wï. ter benoeming .van een directeur-leeraar aan do Burger avondschool lalhica-. Thans is die voor dracht in druk verschonen en om de zeer eigenaardige toevoeging daarbij, geven wij die thans nog eens in haar geheel: no. 1. B. R. Gerhardt, directeur- der ambachtsschool te Schiedam. no, 2. B. Helleman, leeraar aan do am- bachts- en burgeravondschool te Venlo. no. 3. A'.. J. Mimstennan, looraar aan de ambachts- en burgeravondschool to Assen. B. en W. voegen daaraan toe de vol gende medodeelingen De aanbeveling is, wat do nummers 1 en 2 betreft, i,n overeenstemming met do berichten van den Minister van Binnen- landscho Zaken, den Inspecteur van het Middelbaar Onderwijs en de Commissie van toezicht. ,Wij dienen, wat do nummers 1 en 2 betreft, de aanbeveling in bovenstaande volgorde in, omdat do voorwaarden, waar- 1 onder de gemeente rijkssubsidio voor den voortgezetton cursus geniet, do goedkeu ring der voordracht door den, Minister van Binnonlandsch'e Zaken eischen. Indien wij door deze gebiedende Voorwaarde niet gebonden Waren,- geweest,-dan zouden wij u als !no. 1 hebbon aanbevolen B. Helle man. De motieven van" onze opvatting vindt u in de stukken, die ter inzage liggen. De benoeming, die uit vorenstaande aanbeve ling gedaan wordt, is niet aan goedkeuring onderworpen. Zetten wij deze medodeelingen in een voudig Nederlandsch om, dan zeggen B. en W. aan den Raad: „Wij, B. on W., dei- gemeente Vlaardingen, hebben den Mi nister, noch den Inspecteur of de Commissie kunnen overtuigen van de juistheid van ons standpunt bij de sa menstelling der voordracht. Op .dien grond doen wij u officieel een voordracht, zooals die volgons deze autoriteiten be hoort te zijn en waaraan wij ons moeten onderwerpen, omdat zij do kooiden der beurs in handen hebben. Maar wij raden u in een officieel, gepubliceerd stuk aan u niet aan die offioieelo voordracht te houden^ dan krijgen wij1 toch ons zin en de Minister kan zich tegen een dergelijke ter zijdestelling van zijn Wenschen niet ver zetten. Of een dergelijke methode van doordrijven lanbeveling verdient, meenen wij ernstig te moeten betwijfelen. Een royale uitvoering van de bepalingen der wet is liet zeer zeker niet. Trouwens royaal is niet de eigenschap die bij het college het meest uitblinkt. Naar aanleiding van de Regeling der Schoolgeldhei'fing aan de II. B. Scholen te Schiedam, hebben de ouders de leerlingen die uit deze gemeente die school bezoeken, zich tot den Raad gewend met verzoek het ver schil tusselien het vroegere en het thans ge- hevene schoolgeld voor rekening- de/er ge meente te nemen, omdat die leerlingen naar de II. B. S. in Schiedam moeten bij gebreke van zoo'n school hier. Het aantal Vlaardingsche leerlingen op die school bedraagt 21. Het bedrag dat Voor die leerlingen bij de oude regeling zou moeten worden betaald is f 1200.naar de nieuwe regeling is dat 20G0. Het royale advies van 13. en W. is om aan de ouders van 3 leerlingen een bijdrage te geven gelijk aan 50 der verhooging van het schoolgeld of 402 maal 3 is GO. en dat nog onder het voorbehoud dat de Raad die bijdrage weer kan intrekken wanneer veV- andeide omstandigheden den Raad daartoe aanleiding zouden geven. VLAARDINGEN, 22 Aug. De heer D. de Lange I)/,n., fabrikant in roddinggordels en waterdichte kleed ing heeft op de Brussel- sche tentoonstelling een ecrvole vermelding vei nor ven. STADSNIEUWS. Jacs. Hoek. f In den leeftijd van 87 jaar is Zaterdag namiddag alhier overleden de heer Jacs. Hoek, oud-lid van den Gemeenteraad. Stads ziekenhuis Bij den Raad is het navolgende schrij ven van B. en W. ingekomen: Telkens kwam sedert het begin des vo- rigen jaars do kwestie van den bouw van een nieuw Stads-Ziokenhuis in uwe ver gadering ter sprake en zij "bleef aan de orde. Tot heden heeft uw Raad, en o. i. te- lecht, nog geen beslissing willen nemen. Het u gedemonstreerde voorloopig plan, door bemiddeling van de Commissie ont vangen, was u, evenals ons, te hoog opge zet. Ook was uw vergadering er nog niet zeker van, dat verbouwing verwerpelijk is te achten. Thans meenen wij echter zoover te zijn gevorderd, dat een beslissing kan Worden genomen. Wij hebben door onze ambtenaren n.l, een plan van een nieuw Ziekenhuis doen opmaken met deze opdracht, de opzet toch vooral zoo eenvoudig mogelijk en geba seerd op de tegenwoordige behoeften te maken, doch zoo, dat daarop naar do toe komstige behoeften telkens kan worden voortgebouwd. En dit plan hebben wij vergeleken met do plannen tot verbouwing van het tegen woordige Ziekenhuis, die nog door den in dezen meer dan iemand anders deskundi gen architect van do Commissie, wijlen den heer Kramers, werden opgemaakt. Voordat wij verder gaan, móeten wij ech ter terstond mededeelen, dat het lid van ons Collage, inzonderheid belast met de zorg der Financiën meende, dat een be hoorlijk financieel beleid hem verbood in de zaak t'e beslissen, alvorens do finan- cieele zijde daarvan behoorlijk was opge lost. En waar hij do noodige middelen niet kon aanwijzen, meende hij dat men ge dwongen was te blijven in het statu quo. Het was niet, dat hij minder dan een ander gevoelde voor een goeden toestand der Ziekenverpleging, doch hij mem dn dat men aan ingrijpende verbetering niet mocht denken, voordat de oplossing dor geldkwes tie was gevonden. De overige ledon van ons Collego, er van doordrongen, dat do zaken in don 'tc- genwoordigen toestand niet meer houdbaar zi] i, en van oordeel dat hot een uitge maakte zaak is, dat ingrijpende verbetering dringend noodzakelijk is, zij het dat zich aok onder hen, gelijk later zal blijken, weer verschil openbaarde ten aanzien van de neer of mindere verre strekking der te nemen voorziening, meenden de geld kwestie niet te mogen voorop stellen, ove rigons vertrouwende, dat, evenals voor andere dingen, ook hier, Voor hetgeen we zenlijk noodig is, de gelden nog wel zullen kunnen worden gevonden. - Eén lid wensohte 'nog bizondor te doen uitkomen, dat een goede ziekenverpleging niet alleen een humanitair belang, doch wel degelijk ook een groot economisch be lang voor do gemeenschap beteakent, daar hot invaliditeit voorkomt; Waarmede bijv. ook bij de ongevallenverzekering ten zeer ste is rekening gehouden, en hetgeen met het oog op de gemeentelijke armverzor ging wel degelijk Van gewicht is te achten. De vraag: een nieuw Ziekenhuis of ver bouwing van het bestaande, hebben wij zonder voorbehoud ten gunste van het eerstgenoemde beslist. Trouwens I)i ree teut on Commissie van het Ziekenhuis hebben verbouwing reeds lang veroordeeld, èn omdat de inrichting gebrekkig zou blijven èn omdat met het oog op de toekomst geen voldoende uitbreiding kan worden verkre gen èn omdat do tuin voor een groot deel zou moeten Worden opgeoiferd, èn wat wel afdoende is, omdat het Ziokeahuis niet op een goede plaats staat. IVij zullen echter aanstonds, na de plan nen van een nienWe inrichting te hebbep voorgelegd, ten overvloede toch nog even een vergelijking tusschen deze en die van verbouwing trekken. Gelijk dan reeds weid aangestipt, was de opdracht aan onze ambtenaren, een plan voor een nieuwe inrichting te leveren, hier op gebaseerd: de opzet zoo eenvoudig mo gelijk, doch' zoo, dat niets wat wezenlijk nóodig is ontbreekt, berekend op de tegen woordige behoeften, doch zoo, dat daarop telkens naar de komende behoeften kan worden voortgebouwd. De Vrucht vair deze opdracht is het hierbij overgelegde plan, waarvan de kos ten geraamd Worden qp f154.300.voor den bouw do kosten van ophooging van den grond daaronder begrepen en f 16.500.— voor de meubileering en ver dere installatie. Daarvoor Wordt Verkregen een hoofdge bouw met 66 en een barak met 10 bedden. Dit alles is de ééne vleugel. Bij eventueel) later aanbrengen van den tWeeden vleugel wordt het aantal beschik bare bedden verdubbeld. Door evontueele optrekking van het gebouw, waarop bij de fundeering is gerekend, kan het aantal bed den zelfs tot 212 Worden opgevoerd.! De bouwkosten bedragen per bed voor hot eerst op te richten deel ruim f2000, en voor het geheel met beide vleugels zonder verdieping ruim f1500. Wij meenen dat dit plan, dat de volle goedkeuring heeft van den Directeur en de Commissie Vair het Ziekenhuis en de Schiedamsche Doktoren, volkomen aan den gestelden eisch' beantwoordt. Wordt wellicht opgemerkt, dat 66 bedden niet dadelijk noodig zijn, dan kan dit wor den toegegeven, doch er op worden ge wezen, dat eenige bedden meer of minder betrekkelijk weinig verschil brengen in de kosten, waar hot hoofdgebouw met zijn inrichting voor geneeskundige behandeling^ bezoek, administratie, huishouding, huis vesting van personeel enz. er eerst moet zijn. Hoe meer ziekenzalen Worden bijge bouwd, lioe minder do kosten van dat hoofdgebouw op het geheel drukken. Hierbij moeten wij opmerken, dat een onzer leden, die overigens de urgentie van ingrijpende verbetering erkende, ook vóór de financieele regeling, van meening was, dat de inrichting van dit hoofdgebouw kan worden gebaseerd op de tegenwoordige be hoeften, en dat ook deze opzet de finan cien der Gemeente wel te boven zou gaan. Hij zou dus een veel eenvoudiger plan wenschen met veel minder exploitatiekos ten. De beslissende helft van ons College kou 'dat geenszins aanvaarden, daar men dan niet een opzet zou krijgen Waarop kan worden voortgebouwd. Volgons het plan heeft men maar zie kenzalen bij te bouwen, hot hoofdgebouw blijft voldoende. Maar werd dit laatste besnoeid, dan zou men bij uitbieiding het geheel moeten ver houwen en in groote kosten vervallen. Bo vendien, het zou voor de kosten nu betrek kelijk weinig verschil maken, wanneer het hoofdgebouw kleiner werd gemaakt. Genoemd lid bleef er echter bii, dat het beter was zich nu, ter wille van het bereik bare, te bepalen tot hetgeen thans en in de naaste toekomst noodzakelijk is. Blijkt later grciotere uitbreiding noodig, dan kan men dan zien wat men doet. IBi wenschte vast te zien gehouden aan het beginsel, dat iedere tijd slechts zijn eigen lasten heeft te dragen en zich naar zijn behoeften heeft in te richten. Wat nu de vergelijking van het door ons overgelegde plan met dat tot verbouwing van het tegenwoordig Ziekenhuis betreft; voor etui bediag van 80.000 zou slechts een uit breiding tot 60 bedden worden verkregen, altijd, als de bestaande fundeering het hoo- ger optrekken zou toelaten, wat niot vaststaat. Terwijl men daarmede aan het eind van allo uitbreiding zou zijn, zouden alle bezwo ren, boven reeds aangegeven, van volle kiacht worden, zoodat o. i. verbouwing veilig voor goed kan worden ter zijde gesteld. De plaatsing van het nieuwe Ziekenhuis zou moeten geschieden in het Frankeland, uit hygiënisch oogpunt daartoe bij uitstek aangewezen. Bovendien heeft de Gemeente daar zelf den grond liggen. 2 H.A. zouden benoodigd zijn. Gelijk opgemerkt, zijn do kosten van ophooging van den grond onder de bouwkosten begrepenOf en wat 'voor den grond moet gerekend worden is eon vraag die te veel van appreciatie afhangt, dan dat het voor ons dienstig zou kunnen zijn daarop La te gaan. Nog willen wij er op wijzen dat,-wilde men met slooping - van het tegenwoordig Ziekenhuis, haar grond tot bouwterrein,-ma ken, na doorsnijding met een straat, waar van de kosten zouden zijn 2400, twee bouwblokken zouden verkregen worden van respectievelijk 1680 en 12C/0 vierk. M., waarvan het eerste o. a. geschikt zou zijn voor den bouw der nieuwe school. Thans willen wij de hoogere kosten yan exploitatie voor het girooter aantal bedden opgeven. Voor 1910 zijn de kosten ten laste van de Gemeente blijvende, geraamd op ƒ12717.25. Zij zullen naar de ons verstrekte opgaven moeten worden verhoogd als volgt A. Uitbieiding van het personeel. 1 hoofdverpleegster meer 400 1 gediplom. verpleegster meer 300 4 verpleegsters meer h ƒ150 600 2 dienstmeisjes meer h 125 250 1 werkster meer 100 1 huisknecht meer 200 Te zamen f 1850 B. Administratie en huishouding. Onderhoud en schoonmaken ge bouwen 400 Onderhoud meubilair 250 Vuur en licht 150 Kleed ine i vu ing personeel 20'0 Waseli personeel 200 Levensmiddelen 950 Tezamen 2150 C. Voedingskosten. Meer pl.m. 3000 Totaal 7000 Daarbij gerekend de kosten van bouw en inrichting, 6 van f 170.000 10200 Algemeen totaal 17200 Zij hot nu dat het lid van liet College in zonderheid belast met de zorg voor de finan ciën van geen voorstellen wilde weten, alvo rens de benoodigde gelden zijn aangewezen, en een ander lid, gezien de hoogere exploita tiekosten, die, vreesde hij, nog zouden tegen vallen, nog te meer den eisch van meerdere beperking gevoelde, zoo vindt toch de beslis sende meerderheid van ons College vrijheid U aan te bevelen tot den bouw van een nieuw Ziekenhuis te besluiten, volgens de overge legde plannen, ten volle overtuigd als zij is, dat dit de in ons bereik liggende, ja aange wezen voorziening is in dit groote en om spoedige voorziening roepende volksbelang. Tot zoover was ons advies reeds geschre ven vóór dat het resultaat der begrooting voor 1911 was vastgesteld. Dit resultaat heeft nog aanleiding gegeven tot een nader overwegen van de zaak. Erkend werd, dat zonder belastingvc-rhoo- ging voor 1911 ongeveer 50'00 beschikbaar gesteld kan worden. Al werd terstond tot den bouw van een nieuw Ziekenhuis besloten, dan zou toch eeist in Mei a.s. met den bouw begonnen, en gedurende 1911 niot meer dan 100.000 verwerkt kunnen worden; terwijl de vol tooiing eerst in 1912 geschieden, en de ex ploitatie eerst in 1913 aanvangen kan. Er is voldoende reden om te verwachten, dat in dien tijd tegenover hooger uitgaven ruimer ontvangsten zullen staan wegens uit gifte van gronden en havenrechten. Bij den bouw van een nieuw Ziekenhuis komt de grónd van het oude vrij, die uit muntend geschikt zou zijn voor de nieuwe school F. Wel zou die grond eerst in 1913 vrij ko men, doch blijkt, dat met de tegenwoordige schoollokalen niet kan worden volstaan, dan zou, in navolging van andere gemeenten, gebruik gemaakt kunnen worden van een houten hulpschool. Deze oplossing der schoolkwestie is tot nog toe' de eenige, die gevonden is, want zoo als de Commissie voor het grondbedrijf advi seerde bouw in Oud-Mathenesse, zou aan geschikt maken van terrein pl.m. ƒ130.000 kostenen wel zou daarmede de ge legen he it ontstaan om ter plaatse bouwgrond uit te geven, maar het vastleggen van een derge lijk kapitaal voor schoolterrein achten wij thans een bijna onoverkomelijk bezwaar. Moest ook de minderheid van ons College erkennen, dat met den bouw van een nieuw Ziekenhuis zou kunnen worden begonnen; zij achtte het uiterst onzeker, of in ver dere jaren do rentelast en vooral de hoogere exploitatiekosten voor onze gemeente al dan niet te dragen zouden zijn en meende dat in deze met de meeste voorzichtigheid moest gehandeld woiden. De meerderheid,, niet blind voor de finan cieele bezwaren, meende, dat zij tegenover de groote belangen, waarom het hier gaat en met het oog op de hierboven reeds aange- duidde te verwachten hoogere inkomsten moest blijven bij haar besluit om den bouw van een nieuw Ziekenhuis volgens de boven besproken plannen bij Uw vergadering aan te bevelen. Bij de heden te te 's-Gravenhage gehou den examens Hoogduitsche taal L. O. ia o.m. geslaagd de heer J. F. Weber van hier. De rechtbank te Rotterdam heeft Zater dag failliet verklaard G. A. Schot carton- nagowerker, Oosterstraat 53, de zaak geves tigd Hoogstraat 101, hoek Appelmarkt, alhier. Rechter-commissaris mr. II. W. M. van Heitencurator mr. G. van Baren. De 7-jarige G. van Noorfe, wonende in de Hagastraat, werd Zaterdagavond door een hond in de rechterarm gebeten. Door een dokter werd hij verbonden. Door de politie ia"''aangehouden de hier" wonende los werkman v. G., verdacht van diefstal van eenig geld van een meisje, dat hij op straat tegenkwam. Na verhoor en op gemaakt procesverbaal is hij weer ontslagen. Zaterdagmorgen is de 14-jarige A. Brug- gehng,wonende in liet Broersveld, met een hand in aanraking gekomen met een cirkel zaag, tengevolge waarvan de hand vrij ernstig is verwond. Een dokter heeft hem verbonden- Hedenmiddag omstreeks 3 uur is de motor wagen van de electrische tram, komende van Rotterdam, nabij het Roode hek ge derailleerd. Dientengevolge heeft het ge regeld verkeer een stoornis van ongeveer een half uur ondervonden. Wedvlucht, Zondag 21 Augustus hield de.Postduiven- vereeniging „de Luchtsport" een wedvlucht van Arnensfoort, afstand 67 K.M. De duiven om 7.30 uur in vrijheid gesteld, be reikten haar hokken als volgt: Gebr. Nieuwstraten 91049; idem 91623; P. v. d, Ivlink 917ilP. v. d. Klink 91758; C. do Veld 9—18—25; C. de Veld 91826; A. Lensveld 918 55; B. Hinten 91928; C. de Veld 9 2110; A. v. Dijk 92231; A. Lens veld 9253; A. Lensveld 9264; C. de Veld 9—27—13. Springtjj23 Augustus voormidd, AGENDA- 22 Aug. en volgende dagen. Tivoïi Schouwb., 1 8 u, Speenhoff's Klein Tooneel, Vooruit Rotterdam I 23 en 24 Aug. Groote Schouwburg. 8 uur. De koperen vaas. 23 en 26 Aug. Rotterd. Diergaarde, 8 u. Kon. Scherpsch. Bart Verballen. •24 Aug, S. O. V,, 8 uur. Concert Stafm. 4e Reg. Infie. Leiden, kapelm. W, van Erp. 24 Concert Stedelijk Muziekkorps. 28 Rotterdamsche Diergaarde, 2% uur. Concert. Kon. Scherpschutters. 4 Sept. Rott. Diergaarde, 21/g u. Concert Stafm. 3e Reg. Inf. lederen avond specialiteitenvoorstelling in Circus Variété en Casino te Rotterdam. Sport. Cricket, A. O. C. 1 (A'dam)Hermes I (Schiedam). Gisteren had te Schoten, biji Haarlem, een cricketvedstrijd plaats tusschen A'. C. C. en Hermes. 1 Hermes had een drietal invallers voor Penning, Stonger en Dirkzwager. A!. C. C. miste J. O. Schroder. Op het werkelijk zeer mooi gelegen Veld stond gisteren evenwel een heftige wind van wicket tot wicket, die wolken stof opjoeg en aan het spel veel afbreuk deed. Vooral Hermes, dat eerst ging fielden, heeft daar danig van geprofiteerd. Onop houdelijk zaten de oogon der spelers vol stol, waardoor, zooals te begrijpen valt, heel wat runs cadeau werden gegeven. Het totaal van A'. 0.' C. werd dan ook 159. Hiervan had L. Hamburger een hoogst gelukkige 44 (niet minder dan 5 maal werd deze speler gemist) en G. Hamburger 24. Van Buijsen bowlde 5 voor 67. G. v. d. Schouw 4 voor 61, \V. V. d. Schouw 1 voor 12, C. A. Tuijl O voor 16. Met het oog op het harde bowl.en Van Rincker, die bovendien nog met dan wind medegooide, \Verd van. Hermes een laag totaal verwacht. Dit bleek evenwel an ders. Verscheidene spelers lieten uitstekend spel zien en speelden Rincker, den fast- bowler, met groot gemak. Het totaal werd 136. Hiervan had W'. van der Schouw een kanslpoze en keurige 42 not out. C. A. Tuijl, 12, H. Offerman 18, G, Van der Schouw 22, J. Olferman 11 en J. Tuijl 19- Bincker howO.de 2 voor 55, de Bruijn 4 voor 44 en Stroeve 2 voor 26. A. C. C.. Voor de twea.de maal, ingaan de, brengt het nu slechts tot 68. Het fiel den van Hermes en Het bowlen was uit stekend. Van Buijsen 5 voor 34 en G. v. d. Schouw, 5 voor 27. Hermes moest dus 92 runs maken om te winnen, oogenschijiriKjk een gemakkelijke taak, doch! door hot ontbreken van tijd een onmogelijkheid. In 38 minuten moesten ze bij elkander geranseld worden. Wel werd hiertoe nog oen poging gedaan, doch toen het 5 voor 51 stond en nog sl,eohts en kele minuten te spelen was, gaf ilermes den strijd op en won A'. O. C. met 23 runs op de Ie inning. Was h'et beter ericketvèer geweest, zeer zeker had Ilermes dan gemakkelijk, gewon nen. Batten en bowlen was veel sterker dan van A'. O. 0., doch! het geluk' was aan de zijde van de 'Ain'steixlamrners, Vollh'arding!VGr. C- O.. Deze te 'Amsterdam gespeelde Wedstrijd is schitterend door do Haagscha club ge wonnen met 121 runs. De Hagenaars maak ten voor het verlies van. 7 wickets 267 runs, waarop ze de innings sloten. De 'Am- sterdam'mers konden slechts het totaal van 146 b'eroiken, V. V. V.—Rood en Wit. Rood en Wit wist gisteren ook van V. V. V. te Winnen on zich! daardoor van het kanïp ioonschap te Verzekeren. Het maakte een 291 runls, Waartegenover V. V. V. slechts een 122 runs kon plaatsen, zoodat de Haarlemmers met 169 runs won nen, |1, irnwii—i>—B—a—muiiiir» limn ■■■nmiiMwaM—a—tmmmum—mi

Schiedamsche Courant | 1910 | | pagina 2