Gemeenteraad. zijn adjudant, kapitein De Quay, naar Nieu-f versluis, voor een bezoek aan de militaire gebouwen aldaar. Invaliditeitswet, Naar wij in de »Prot. Noordbrahanter'' lezen, is bet ontwerp invaliditeitswet zoo vn gevorderd, dat het weidia het buivau \an den minister zal verlaten, om den Raad van State te worden toegezonden. De Memorie Tan dr Kuyper, Een redacteur van »Het Hblheeft aan jhr, mr. Van Karnebeek, een der leri-m van den bekenden Eet eiaad, gevraagd, of de eere- raad er toe zou overgaan, de in zijn vonnis genoemde memorie van dr. Kuyper te pu- bliceeren Het antwoord op die vraag was, dat de stukken aan dr. Kuyper waren teruggezonden. En dr. Kuyper, tot wien nHet Hbl,"zich toen gewend heeft, meende de bedoelde me morie ter publicatie in het sHbl." niet te moeten afstaan. Technische school voor bouwkunde De plechtige opening van de middelbare technische school voor de bouwkunde te Utrecht, welke, zooals in dit blad reeds is gemeld, zal plaats hebben op Maandag 1'2 dezer, des namiddags te halfdrie, zal geschie den door den minister van landbouw, handel en nijverheid, den heer A. S. Talma, Intern, conferentie roor soolaJe verzekering. - Middagzitting. In de middagvergadering wordt de be raadslaging over hetzelfde onderwerp voort gezet. De heer Freund, assuradeur te Berlijn, komt er tegenop, dat de vakvereeniging van Duitsche artsen de verzekering zou willen ondermijnendat is een hard, maar ook ge heel onverdiend oordeel. (Bravo's.) De beer Mayer, uit Frankfort, verdedigt de Duitsche ziekenfondsen tegen den scher pen aanval van het Loipziger Verband. Wat tegen die vereeniging is gezegd, is niet ge zegd legen alle Duitsche artsen (men roept „zeer juist"). De strijdwijze van het L. V. tegen de fondsen, acht hij onedel» Wat nu het „ondermijnen" aangaat, ge hinderd heeft het L. V. toch do sociale ver zekering wel. De vereeniging, toch dicigde met een algemeene werkstaking van artsen, wanneer 't eerste wetsontwerp van 1909 zou zijn ingevoerd. (Men mompelt.) Sterk komt hij op tegen enkele bewerin gen in het (nagekomen, niet hiei boven ge- exerpeorde) verslag van dr. Mugdau, speciaal tegen deze, dat, wanneer men dc inkomen- grens voor participanten van de verzekering van 2000 tot 2500 Mark zou verschuiven, 93 van de bevolking aan de vrije prac- tijk zou worden onttrokkenDit cijfer is een dwaasheid. De heer Eldcsch, Wenen, richt zich tegen het verslag van dr, Piek. Wanneer de eischen, door dr. Piek ge steld, inderdaad officieel zouden worden doorgevoerd, dan beteekent dit het bankroet van de sociale verzekering in Oostenrijk. De heer prof. Lennhoff, Berlijn, die het ver slag-Mugdau mede onderteeker.de, verdedigt dit en zegt o.a,, dat men die 93 geheel verkeerd heeft begrtpen, doch hij zal moi gen verder spreken. De heer Mugdau voert ook zelf het woord, Hij meent, dat al wat men tegen de vrije artsenkeuze heeft gezegd, plotseling wordt ontkend, zoodra het de vrije artsenkeuze in de ongevallenverzekering geldt. Men zegt van die verzekering steeds, dat zij geen schot kruit waard is omdat men daar alleen afhankelijke artsen heeft! (Luide bravo's.) Neen, zij, die tegen de geheele arbeidersbe weging zijn, hebben ook bezwaar tegen de vrije artsenkeuze, welke eenvoudig niet strookt met het werkgev ersbelang. (Bravo's.) De heer dr. Zacker, uit Berlijn, licht het verslag van den (afwezigen) dr. Kaufmann te Berlijn toe. Spreker vreest van de vrije artsenkeuze proletariseering van het doktersberoep, het overgeleverd zijn aan de clientèle, zwakke houding tegenover simulatie, het afgeven van „Gefalligkeitsattesten" enz. De heer dr. Epstein van Munchen, wil een individueele behandeling en deze is alleen mogelijk bij vrije keus van artsen. (Toejui ching.) De voorzitter merkt op, dat de conferentie nog niet internationaal is; de kwestie, tot nu toe behandeld, is hoofdzakelijk voor Duitsch- laud van belang. Nog een aantal Duitsche medici voeren het woord, waarna de heer Teleby uit Weonen de meening verdedigt, dat het beste stelsel dit is, waarbij de belanghebbenden zelf, fondsen en medici, het minst hebben te zeg gen en dus de overheid de zaak zelf in han den houdt. De heer Querton van Brussel meent met het oog op de praetijk van de Holland se!» ongevallenwet, en van de Belgische verzekering dat hot onverschillig is, wie de keuze van arts doet, mits den verzekerde slechts de noodige waarborgen worden gebo den voor behoorlijke behandeling. In Bek giê, waar de werkgever (wanneer hij een fonds opricht), d, i. dus de assuradeur, de keuze heeft, werkt de wet toch goed. De heer J. Brod, uit Weenen, constateert onder luid protest urn vele Duitsche dok- tcis, dat de massnbehandeling eenmaal een euvel is van onzen tijd, een sociaal euvel, doch dat de doktoren alleen hun eigen finan cieel belang op hot oog hebben. Ilij is zelf vóór vrije artsenkeuze, maar hij weet wel, dat de fondsen er door geruïneerd zouden worden. - (Veel tegensprekende uitroepen.) Nadat nog ecnige heeren hun meening ten beste hebben gegeven, zegt de heer Dre- se!, vertegenwoordiger van de Oostcnrijksche regcering, dat onder intelligente monschcn niet al te enge collegialiteit mag heeitechen. Men moet het algemeen belang op het oog hebben en daarop is het thans in Oostenrijk bestaande stelsel gebaseerd. De voorzitter, de lieer Nolens, verdaagt de vergadering tot Woensdagochtend half tien. Om half tien gisteravond zijn in de schit terend verlichte en vei sierde Ridderzaal, de leden van de internationale conferentie voor maatschappelijke verzekering bijeengekomen >p uitnoodiging van de Noderlandsche regee ring. Alle ministers, behalve die van oorlog en marine, waren aanwezig. Ongeveer kwart voor tien tiaden zij binnen, veiwelkomd door het Wilhelmus, gespeeld door con Italiaan- sche kapel, welke zich ook verder deed hooren. Ook waren er vele andere hooggeplaatste personen, onder wie een aantal gezanten. De Chineescho gezant was in nationale kleeder dracht verschenen. Eenige bekende Kamer leden, o. a. dc heer I.-ohman en Kuyper, wa ren mede aanwezig, evenals de waarnemende burgemeester en de wethouder Loly. Het aantal dames was gering. Velen van de vreemde gasten toonden gioote bewondering voor de Ridderzaal» VLA ARM N G E N, 7 September. Het zie lental der gemeente is thans tot 22000 geklommen. VLAARDINGEN, 7 September. Bij de te 's-Hertogenbosch gehouden examens hoofd akte is o. m. geslaagd de heer J. E. A. den Doop, va.n hier. VLAARDINGEN, 7 September. Voor de zangvereeniging „Do Stem des Volks" on de muziekvoreemging „Voorwaarts", zal op Donderdag 15 Sept. a.s. in de zaal „Harmonie" optreden de Russische viool- kunstenaar Sormus. VLAARD-INGEN, 7 September. Er loo- pen in deze gemeente geruchten als zoude de loting voor de militie op onregelma tige wijzo hebben plaats gehad, namelijk dat een zekere Van A1 ovf ij n op de let tor II als van Halo wijn zou hobben ge loot. Wij kunnen ter geruststelling mede- doelen, dat de bewuste loteling werke lijk heot Van Halwijn, en dat voor vernietiging der loting absoluut geen giond bestaat. 1 O VERSCHIK, 7 September. Bij de te 's-Gravenhago gehouden examens hoofd akte zijn o. ra. geslaagd de heeren G. J. Maas en J. Verburg, beiden van, hier» STADSNIEUWS. Loop der bevolking over de maand Augns'us. L)e bevolking dezer gemeente bedroeg op ,U Juli 1910 32285 zielen. Tot 31 Aug. werden Geboren 93 Vestiging 178 271 Overladen 41 Venrokken 180 221, meerder 50 Bevolking op 31 Aug. dus 32335 zielen, Ds. P C. A. Halffman. Zooals wi] gisteren reeds hebben aange kondigd, had aan den avond van ds. llalff- man's feestdag een samenkomst met de ge meente plaats in het vereenigingslokaal aan de Broersvest. Dat zaaltje was meer dan gevuld en zeker zullen er wel tevergeefs op een plaatsje te midden der feestelingen hebben gehoopt. Te halfnegen werd ds. Ilaiffman met zijn gezin en met zijn vader in de feestzaal bin nen geleid, waar het podium te zijner core smaakvol was getooid met hoog op gaand giocn, waarvoor de eere zetels waren ge plaatst. De aanwezigen zongen -den jubilaris na zijn binnenkomst staande toe „Dat 's Hee ren zegen op U daal". Daarna las ds. Tap, die als leider der sa menkomst ophad,, uit den Heiligen Schrift Psalm 14G, waarna hij een gebed uitsprak. Na deze wijding \an den avond heette ds. Tap de aanwezigen welkom, die in zoo giooten getale naar hier waien gekomen en, hoewel spr. dit wei verwacht had, stemt het toch tot lof en dank aan God. Het blijkt -daaruit dat de oproep niet te vergeefs is ge weest eu dat zij was naar den geest der ge meente die den oudsten Ieeraar immers gaarne wil huldigen op dezen dag. Spr. merkte op dat het voor een jubilaris altijd een cenigszins eigenaardig gevoel is om zoo hot middelpunt \an oen samenkomst te zijn, vooral voor een zichzelf zoo klein ge voelend man als ds. Ilaiffman. Spr. is ongeveer van gelijken leeftijd als de jubilaris en tesamen waien zij aan de academie, maar voor hoe velen, zegt spr., die met ons daar toen waren, is deeds het graf over hun hoofden gesloten. De jubilaris heeft zich echter steeds mogen verheugen in een goede gezondheid en dat is een gïoote zegen van God geweest. Mot lust en opgewektheid heeft ds. Ilaiff man zijn roeping tot heden vervuld, dat weten vooral zij die mot hem in nauwere aanraking kwamen. Namens de gemeente wenscht spr. den jubilaris geluk met het grooto voorrecht dat God hem schonk en spreekt dnaibij de hoop uit, dat niet al te zeer tegen den wensch van ds. Ilaiffman is gehandeld, waar do gemeente behoefte had iiem te toonen hoe groote plaats hij in hun hart inneemt. Hij wenscht hem toe dat hij opnieuw zijn taak zal gaan vervullen in het nieuwe tijdperk dat nr aanbreekt, met dezelfde lust en opgewekt heid als voorheen. Dan verkrijgt ds. v. d. B r o e k liet voort! Na een woord van waardeering voor ds. Tonsbcck, die als zijn opvolger in de gemeente te Schiedam is gekomen, merkt hij op dat toch eigenlijk het gevoel bij hem overheerscht dat ds. Ilaiffman zijn opvolger is. Deze is thans in zijn plaats de oudste predikant in de gemeente, woont in het huis dat hij verliet, aam vele werkzaamheden, die spr. hier ver vulde, van hem ovpr o. a. werd hij in zijn plaats curator van het gymnasium en is nu ook zijn opvolger op de eere-plaats in deze „menkomst, tor viering van het zelfde jubilé dat spr. vóór 7 maanden vierde. IIcl is spr. een behoefte geweest hier he denavond tegenwoordig te zijn te midden der Fecstgenooton. In de 18 jmen dat zij beiden hier hebben gewerkt, heelt hij gelegenheid gehad ds. Halfhnan te leeren kennen. Spr. zal over dat alles niet te zeer uit weiden, omdat dat iets pijnlijks heeft voor den betrokkene. Ilij wil alleen wijzen op twee karaktertrekken van dezen: lo. op diens oprechtheid, 2o. op diens openhartigheid. Wat die eerste eigenscliap betreft, daarvan kan men getuigen dat ds. Ilaiffman steeds meende wat hij zeide, maar ook, en dit geldt dc tweede eigenschap, hij zeide wat hij meen de on soms op ongezouten manier, maar nie mand heeft hem dit ooit kwalijk genomen, omdat men wist dat hij het goed bedoelde. Ds. Ilaiffman is steeds geweest de dominee van de Gorzen en dat was hij gaarne: daar lag zijn eigenlijk arbeidsveld. Spr. wenscht hem toe dat hij daar Gods rijken zegen op zijn arbeid moge zien. Op uitnoodiging van ds. Tap zingt de ge meente nu het le en 2e couplet van het lied dat voor deze gelegenheid is gemaakt op de wijze van Psalm 33. De heer P 1 o o ij, ouderling der gemeente, daarna het woord verkrijgende, getuigt van dc gïoote vreugde waarmede de gemeente ook dit 3e zilveien jubilee viert. Zij waardeert het werk van den oudsten ieeraar en ten be wijze daarvan heeft de kerke raad hom opge dragen namens de gemeente aan den jubi laris eon geschenk aan te bieden, waarbij is gevoegd een album, bevattende de namen van allen die daaraan deelnamen. Dit geschenk beslaat uit Brockhaus' Con- vctsatious Lexicon, in 17 deden, keurig in le der gebonden, waai bij is gevoegd een nieuwe toga, waai mede, naar spr. hoopt, ds. Halff- nutn nog menigmaal hier en eldere don kan cel zal betreden. De collega's in den Ring Schiedam heb ben daar bijgevoegd een étagère, waarin dit werk een plaats kan. vinden. Het voornemen btstond dat die collega's hier zelf zouden 'tegenwoordig zijn om den jubileerenden broe der geluk te wensclien en het cadeau aan te bieden, maar een samenloop van omstandig heden, waaraan de Sehiedamsche collega's geen schuld hebben, is oorznak geweest dat dit niet tot uitvoering is gekomen. Bij dit geschenk is nog gevoegd het beeld van Schiller. Ds. de Zeeuw, daarna het woord ver krijgende, zei dat vóór 25 jaren in zijn ge boorteplaats werd gepreekt door den candidaat Ilaiffman, en spreker, die ook in de kerk was, had opgemerkt dat deze bleek en aan vankelijk erg zenuwachtig was. Maar toen nt afloop een vriend zijns vaders over de pieek -sprak, zei deze, die ook steeds zei wat bij meendeWat heeft dat jonge mensch goed gepreekt; hij heet Halffman maar het is een heele. Dat woord maakt spr. thans tot het zijne. Ilij heeft cis. Halffman leeren kennen als een man uit één stukaan wien hij zich geeft die weet wat hij aan hem heeft. Hij bezit de gezonde opgewektheid die een zegen is voor hem zelf en voor wie met hem omgaat, maar ook den diepen, heiligen ernst die zijn aibeid typeert. Ilij is de hartelijke collega, de bezielde prediker, de trouwe pastor, de oprechte vriend. Met de beste wenschen voor de toekomst eindigt spr. Dan zingen een 12-tal kinderen der Zon dagsschool vati ds. Halffman eenige couplet ten, waarna de heer G. A Iers, namens het peisonec! dier school, dank zegt voor den grooton steun die ds. Halffman steeds heeft vuleend; 17 jaren lang is hij do raadgever, de leider der school geweest en altijd heeft hij zijn warme sympathie getoond en. zijn me dewerking gegeven. Namens het tegenwoordige personeel en en- kolen die daaraan vroeger medewerkten, biedt hij de prachtige reproductie van een be kende schilderij van Ruisdael aan, gevat in eikenhouten üjst en geplaatst op eikenhouten ezel. Dan verkrijgt D s. II a. 1 f f m a n het woord. Spr. zegt heel wat over zich zelf te heb ben moeten hooren, meer zelfs dan hem lief was en bij dat alles is ook ter sprake geko men zijn openhartigheid. Maar als spr. door die openhartigheid iemand mocht hebben zeer gedaan, dan vraagt hij daarvoor thans excuse, want zeer zeker heeft hij nooit iemand willen kwetsen. Dan wijst spr. op de „Zondagsbode", in welks bijblad wordt medegedeeld zijn ver zoek, om dezen dag op kalme, eenvoudige wijze te laten voorbijgaan, maar de redactie van dat blad heeft dat niet gehoord en de ge meente blijkt het ook niet gehoord te hebben. Toch, sj>r. is eigenlijk wel blij dat zoo is go- imndekl, hoewel hij veel van de mooie, vrien delijke woorden die tot hem gericht zijn, maar „zal vergeten, om niet hoovaardig te worden. WnL hij heeft gedaan, deed hij door de kracht var. God, de resultaten, die hij mocht bereikt hebben, zijn Gods werk. Spr. hoopt dat in hot nieuwe tijdperk, dat zich thans voor hem opent, God hem weder in zijn zwakheid wil stei kon. Dan brengt spr. dank uit den grond zijns harten voor wat de liefde van allen hem he denavond heeft gegeven. Afzonderlijk richt hij zich tot cle velschillende groepen die hem met geschenken hebben verrast en betuigt zijn groote ingenomenheid met wat hem werd aangeboden. Op verzoek van ds. Tap zingt de gemeen te nu het 3e of laatste couplet van het feest lied, waarna ds. Bokma een dankgebed en ds. Tap de zegenbede uitsprak. De feestelijke samenkomst was hiermede geëindigd. De N. V. Distilleerderij voorh. Simon Rijnbende en Zonen alhier heeft op de Na tionale Tentoonstelling voor Hotel-, Café- en Restaurantbedrijf en, kookkunst, gehou den in de Harmonie te Groningen, de hoog ste onderscheiding, gouden medaille, be haald. Het stoomschip „Naval", op reis van Stet tin naar Rotterdam, welk schip o. m. voor Sehiedamsche graanhandelaren last ini had, is bij liet Elbevuurcchip no. 1 in aanvaring gekomen met het Duitsche stoomschip Celia. Do Naval zonk, doch de bemanning kon gered worden en is te Cuxhaven geland. De Celia bekwam boven, de waterlijn lichte schade en kon zijn reis voortzetten. De Vereeniging „Weduwenzorg" van ge- pensionneercle miütaiien, houdt Vrijdagavond 9 September een ledenvergadering in het Volkshuis aan de Lange Haven. H. J. v. K., die, als verdacht van dief stal van een portemonnaie met geld uiit een jekker in de glasfabriek „de Schie", werd aangehouden, is heden naar het huis Van be waring te Rotterdam overgebracht en ter be schikking gesteld van. den Officier van J ustitie. Op het marktplein aan den Goudschen- singel te Rotterdam is gisternamiddag juf frouw P. K., van hier een portemonnaie met ongeveer f5 ontrold. Vergadering van Dinsdag 6 September, 's namiddags 2 uur. (Vervolg.) Bezwaarschriften. 7. Bezwaarschriften tegen den aanslag in de plaatselijke directe belasting naar het in komen, dienst 1909/10. Overeenkomstig het advies der commissie tot onderzoek der bezwaarschriften, werd aan 11 adressanten ontheffing of verminde ring verleend,, terwijl de verzoeken van 15 hunner werden afgewezen. Rekeningen. 8. Voorste! tot goedkeuring der rekening van de afd. Schiedam van den Ned. K.-K. Volksbond voor de Teeken- en Vakschool „St. Joseph", over 1909 en toekenning van een subsidie van £500.voor 1911, ten behoeve van die school. 'De rekening, loopende van Sept. tot einde Dec. 1909, bedragende in ontvangst ƒ959,15, in uitgaaf 702.16, werd overeenkomstig het advies der Financiëele Commissie goed gekeurd terwijl tevens beslotc-nwverd, op voor stel van B. en IV., om de subsidie .ad f 500 op de gewone voorwaarden voor 1911 weder om te verleenen. De heer DeBruin verklaarde zich tegen de subsidie. -J aar wedde. 9. Voorstel tot wijziging van het besluit tot vaststelling der jaarwedde in verhand met den pensioensgrondslag van den heer C. Deel- der, Ieeraar aan de Hoogere Burgerschool en liet Gymnasium. Besloten werd de jaarwedde als Ieeraar aan de Hoogere Burgerschool vast te stellen op f 1155, en die van het Gymsasium op f 945. Brug-en Sluisgeld. 10. Voorstel tot wijziging der verordenin gen op de invordering van brug- en sluis- en schutgelden. De verordeningen tot heffing van brug- en schutgeid werden onveranderd onder nieuwen datum vastgesteldde verordening tot hef fing van sluisgeld, werd in den aangegeven zin, nader door den lieer Lagerweij geformu leerd, gewijzigd vastgesteld, terwijl de veror deningen op de invordering dier heffingen met de nieuwe bepalingen aangevuld, werden vast gesteld. S c h o o 1 g e 1 d B. A. S. 11. Voorstel tot wijziging der onlangs vast gestelde verordening op de heffing van school gelden aan de Openbare Middelbare scholen en tot het onder nieuwe dagteekening vast stellen van de verordeningen op de heffmg en invordering. (Zie ons nr. Van 3 Sept. j.l.) De door don Minister gewenschte wijziging van 3 art. 0 der verordening werd aange nomen, alsmede de toevoeging aan art. 13 dezer clausule: „met dien verstande dat het schoolgeld voor den cursus 1910/1911 ten volle wordt gelieven naar deze nieuwe veror dening". De dagteekening der inwerkingtre ding werd vastgesteld op den dag m\ de af kondiging der verordening en de geheele verordening onder nieuwe dagteekening vast gesteld. Verordening Gymnasium. 12. Voorstel tot wijziging der verordening tot legeiing van het Gymnasium. In verband met de wijziging der wet op het Hooger Onderwijs, hadden curatoren voor gesteld eenige wijzigingen in de verordening tot regeling van liet Gymnasium aan te bron gen. De gewijzigde verordening werd vastge steld. Verordening Wateringen enz. 13. Voorstel tot wijziging der verordening op het reinigen en op de gevorderde breedte en diepte houden van de wateringen en hein- alooten in Oud- en Nieuw-West-Frankeland, Overeenkomstig dit voorstel werd de breed te en diepte voor de wateringen en de hein- slooten opnieuw vastgesteld, bei wij 1 in dc artt. 8 en 12 der verordening de woorden „Ge meente-Architect of den Gemeente-Opzichter" werden veranderd in „Directeur op Opzichter der Gemeentewerken". Pakhuis Broersvest. 14. Voorstel om aan C. II. Krommenhoek het pakhuis Broersvest no. 109 te verhuren. De aan vinger had zijn verzoek ingetrok ken, zoodat dit voorstel van de agenda werd afgevoerd. Bovenzaal Beurs. 15. Verzoek van het Departement Schie dam der Maatschappij tot Nut van 't Alge meen, om, de huur van het lokaal boven de Koopmansbeurs te continueeren. Besloten werd het lokaal boven de Koop mansbeurs bij continuatie tot wederopzegging te verburen voor 25 per jaar on onder do voorwaarden als B. en W. zullen noodig achten. Alvorens met de behandeling van het laat ste punt der agenda werd aangevangen, be sloot de Ruud tot het volgende: Benoeming. B. en W. stellen voor den heer J. van. Andel, op voorstel van curatoren, te benoe men tot Ieeraar in natuurkunde aan het Gymnasium, voor den cursus 1910/1911, be houdens goedkeuring van den inspecteur der ■ymnasia. Met algemeene stemmen wordt hiertoe'be sloten. V erkoop'griendgewas. B. en W. kregen op hun verzoek machti ging voor den verkoop van pl.m. 5 H.A. 4-jarig griendgewas. Gratificatie. B. en W. .stellen nog voor aan de inspec- teuis en agenten van politie een gratificatie toe te kennen voor buitengewone diensten, op den verjaardag van H. M. de Koningin, en wel: aan den hoofdinspecteur en den inspec teur elk f 5.aan elk der hoofdagenten 3.50 en aan elk der 32 agenten en den veldwachter 2.50. Hiertoe besloten. C r e d i e t. De V oorzritter deelt hierna nog mede dat binnenkort een schouw te wachten is over de Schie, waaruit tussclicn het kommie- zenhuisje en den tol bij Overschie, ongeveer 2000 kub. M. bagger zal moeten worden weg gehaald. B. en W. vragen daartoe een crediel. Het staat nog niet vast of die op miming zal geschieden door de Gemeente-reiniging met den beugel, of door een machinale bagge ring, waarvoor onderhandelingen zijn ge opend met de firma Volker. liet gevraagde crediet wordt, nadat inlich tingen zijn gevraagd en gegeven, Verleend. Nieuw Ziekenhuis. 16. Voorstel van B. en W. tot den bouw van een nieuw Ziekenhuis. (Zie ons nr. van 23 Aug. j.l.) Een uitvoerig debat wordt hierbij gevoerd, dat eindigde met het besluit tot aanhouding tot de volgende zitting. De vergadering wordt hierna door den Voorzitter gesloten. Uit den Gemeenteraad. Do eerste Dinsdag in September is eeni dag waarop bijna alle gemeenteraden m 'Nederland vergaderen, in de eerste plaats omdat die dag door de wet (art. 27 gem.- wet) is aangewezen voor het zitting ne men van nieanv gekozen of herkozen raads leden, in do tweede plaats omdat, in ver band daarmede, in die zitting aan do orde behoort gesteld de verkiezing van wethou ders, indien er in dat jaar aan de beurt van aftreding zijn en de benoeming van leden in de vaste raadscommissies en, in de commissie van bijstand (art. 54 ''ge meentewet). Deze werkzaamheden nemen heel wat tijd in beslag, zoodat deze zitting gewoon lijk een zeer langwijligo en langdurige is. Vooral is dit het geval, wanneer, zooals nu hier het geval was, sedert de vorige zitting oen maand verloopen is, want hot gevolg daarvan was dat er niet minder dan 38 stukken door den voorzitter aan den Raad moesten worden' medegedeeld, terwijl de agenda 16 punten, bevatte, waar bij er nog 4 weiden gevoegd, totaal dus 20 en daaronder als no. 1 do benoeming der raadscommissiën en als no. 2 de trek king der afdeelingcn voor het onderzoek dor begrooting voor het volgende dienst jaar. Het was dan ook niet te verwonderen dat met dit alles \\h uur verliep, alvo rens mot do behandeling der voorstellen kon begonnen worden. De zitting werd eerst te ö-V, uur go- sloten. Do Voorzitter deelde na oponing der zitting mede, dat de heer mr. IV. II. Jansen ten gevolge van oen des morgens plotseling ontstane ernstige ongesteldheid verhinderd was deze zitting hij to wonen. Bij opening der zitting waren aanwezig 15 leden, doch 5 leden kwamen later nog ter vergadering. Nadat de verschillende benoemingen, vermeld onder do punten tot' en met 4 der agenda, waren ten einde gebracht, kwam aan de orde de benoeming van een secretaris dor Qommis. .e voor de s Arbeidsbeurs, die reeds van de agenda van, do vorige zitting was afgevoerd. Do heer De Bruin, vraagt of B. en W'. genogen zijn eenige toelichting to ge ven op den regel, 'die aa,n, de aanbeveling V? >V% j - y jv vv

Schiedamsche Courant | 1910 | | pagina 2