Kreta. De Porte heeft aan de beschermende mo gendheden een nota doen toekomen,, waarin de aandacht wordt gevestigd op de voorgeno men vervanging van Grieksche officieren, die zich bij de gendarmerie der militie had den onderscheiden, door andere Grieksche officieren. De Turksche regeering dringt er bij de mogendheden op aan, nieuwe schen nis van de souvereine lechten van Turkije te verhinderen. Vereenigde Staten. Te Minneapolis ia gisteren op de uitvoe rende vergadering van het Congres-comité, dat den vorigcn winter weid belast met het onderzoek naar de werking van het departe ment van binnenlandsche zaken, een motie aangenomen, waarin op de vei wijdering van minister Ballinger werd aangediongen, aange zien de tegen het departement uitgebrachte besehuldigingen gegrond blijken te zijn. De voorzitter verklaarde evenwel, dat het quo rum niet aanwezig was en verdaagde de ver gadering tot Vrijdag. Alsdan zal een besluit van gelijken inhoud als dat van gisteien aan het voltallige comité worden voorgelegd. De aangenomen motie was ingediend door een insurgent republikeinsch lid van het congres, nadat een motie van ongeveer de zelfde strekking, voorgesteld door een demo cratisch. senator, was ingetxokken. Aan "Pin- chot, Roosevelt's opperhoutvester, die door Tnft wegens insubordinatie werd ontslagen., nadat hij de beschuldigingen tegen Ballinger had uiteespioken, werd een buitengewone ovatie gebracht. Nicaragua. Generaal Estrada, de leider der zegevie rende opstandelingen, heeft aan de vertegen woordigers der verschillende mogendheden te Managua medegedeeld, dat hij te Mana gua voorloopig de leiding der regeering op zich heeft genomen. bei a.s. aanbiedt aan hot Koninklijk echt paar cn zijn gasten, den koning en de ko ningin der Belgen. De gioote zaal van het Concertgebouw wordt voor deze gelegenheid feestelijk versierd, en in een der nevenzalen zal een koninklijke foyer worden ingericht. De uitvoering der hiervoor benoodigde wer ken is opgedragen aan den heer "IV. J. de Grootonder-dhecteur van Publieke "Werken. Op den dag van den intocht (15 Septem ber) zal het (thans leegstaand) commnndants- huis als tribune ter beschikking worden ge steld van de leden van den gemeenteraad, en ter gelegenheid van do vloot-revue op het IJ (welke 17 September plaats heeft) wordt het gebouw van don Algemeenen Dienst aan den kop van de Handelskade voor bon gereser veerd. De Minister van Oorlog heeft den' le- luitenant N. A. Bouwman, directeur dei Kon. Militaire kapel, benoemd om op te treden als hoofd-muziekdirecteur der Tap toe, te. houden te Amsterdam, den 15en September 1910, ter cere van Z. M. den Koning van België. Aan deze Taptoe no men deel de Kon. Mil. Kapel, de mu ziekkorpsen der Kon. Marine, der le, 2o, 3e, 4o, 5e, Ge, 7e, 8a, 9e, 10e en 11e regimenten Infanterie, van 't instiuctieba- taljon en de Jagerkapel. Canada. Het eucharistische congres is gisteren te Montreal geopend met een schitterende plech tigheid, Kardinaal Vannutelli zond aan den koning van Engeland een telegram, waarin hij den dank van het congres uitsprak over de wijziging, die in de gcloofsverklaiing is gebracht. De koning antwoordde in een danktelegram, dat hem de eoede wenschen van het congres zeer verheugd hadden. Aan den paus werd een telegram van hulde gezonden; in antwoord daarop zond do Heilige Vader zijn apostolisehen zegen. Besloten is in de toekomst het congres afwisselend te houden in Europa en in een der andere werelddeelen. Tan het Hof. Prins Wolrad Frederik van Waldeck Pyr- mondt, die enkele dagen de gast van H. M. de Koningin-Moeder is geweest, heeft gisteren Soeatdijk verlaten en is met den trein van 9 uur 1 van Baarn naar Duitschland terug gekeerd. De Koningin-Moeder op de Groene Kruls-len- toonstelllng. H. M, de Konir.gi'i-M ieder heelt gisterna middag een bezoek gebracht am de Groene Kruis-jubileum-tentoonstelling in Tivoli te Utrecht, en aan de wedstrijden in het verlee nen van eerste hulp by ongelukken, in het Gebouw voor Kunsten en "Wetenschappen aldaar. Aan de grens der gemeente werd H. M„ die vergezeld was van freule Tan Ittersmn. jhr. Da Ranitz en jhr. Schimmelpenninck van 'Haar huis en per rjjtuig van Soestdijt kwam, welkom gebeeten door den waaru burgemeester van Utrecht, mr. D. Ragay. Te kwart over drie kwam H, M. aan Ti voli aan toegejuicht door de menigte belang stellenden, welke zich daar verza iield had. Aan den ingang der tentoonstellingmlen werd H M ontvangen door Jen voorzitter van de vereen. Hrt Gioene Kruis, ds. F. C Fleischer, vun Winterswijk, die een korte toespraak tot Haar hield, waarna de jonge juffrouw Fleischer H M. een ruiker aan oud De Koningin Moeder heeft hierop met be langstelling het tentoongestelde bezichtigd, waarna /ij ook bezoek bractit aan bet Groene Kruis-dorp in den tuin \an Tnoli, waar een aantal weeskindeten van verschillende gezind ten, onder leiding van den heer Deetman, het Wilhelmus zong. Te kwart voor vjjf begaf Hf M zich naar het Gebouw voor Kunsten en Wetenschap- pen. Verschillende oefeningen in het verleenen vim eerste hulp by ongelukken, in het ver bandleggen enz. werden daar op vlugge en nauwkeurige wijze voor H M uitgevoem, -waarbij de noodige inlichtingen aan de Ko ningin Moeder werden gegeven door dr. Leda, uit Amsterdam. Tegen mej A C Mei- ners die een groot aandeel had in de oefe ningen, sprak H, M. een woord van ingeno menheid met haar werknan den leider der oefeningen, den officier van uezor.dheid Van den Stempel, betuigde H. M. Haar tevreden heid, Eveneens aan dr Sturkop, Aan da oefeningen onder leiding van mej. Meiners werd deelgenomen door de dames Lichtvoet, De Louvver, Wolff, Beffieen Heeie. V^f minuten voor halt-zes verliet H, M. het gebouw, luide toegejuicht door de sa mengestroomde menigte, om tot de grens der gemeente door den wanrnethenden bui- gemeester begeleid, die Ha&r op Haar bezoek vergezeld had, naar Soestdijk terug te keeien, Het bezoek ran het Belgische Koningspaar. Naar de ,,N. R. Ct." verneemt, zal me- viouw Noordewier-Reddingius als soliste op treden op het concert, dat het Gemeentebe stuur van Amsterdam op Vrijdag 16 Sep.tem- Hof vau Arbitrage. In tegenwoordigheid van zeer velen, onder wie de minister van buitenlandsche z.aken, (voorzitter van den raad van beheer van het Permanente Hof van Arbitrage), de gezan ten van Engeland en Amenka en van eenige andere rijken, de raadslieden en agenten, van beide pai tijen, eenige belangstellende dames ei heeren en van veischeidene journalisten, ook uit het buitenland, waar-bij o.a. werd opgemerkt William Stead, heeft gistermid dag de uitspraak van hot scheidsgerecht plaats gehad in het geschil betreffende de Noord- Atlantische kustvisseherijen. Terwijl alle aanwezigen opstonden, trad precies halfdtie het scheidsgerecht, met den president, prof. Lammasch, aan het hoofd, de zaal binnen. De president gaf vervolgens onmiddellijk het woord aan den secretaris generaal van het Hof van Arbitrage, mr, ba ron Miehiels van Verduynen, tot voorlezing van het vonnis, welke voorlezing ruim 2 uur vorderde. Zeer in het kort dan de uitspraak van het scheidsgerecht inzake de Nooid-Ameri- kaaiische ku-stvisscherijen aldus geresumeerd wörden ten aanzien van de 1ste vraag, of de Eti- gelsche visscherij wetgeving bindend is voor de Amerikaansche visschers op de verdrags- kusten, is de beslissing gunstig voor Enge land, doch zal de billijkheid der regelingen, waartegen Amerika bezwaar beeft, onderzocht worden door een commissie van deskundi gen, waai in de visscherij-adviseur dr. Hoek zitting heeft. Evenzeer is de uitspraak voor Engeland gunstig op het punt der baaienkwestie op de niet verdragskusten. Op de 5 andere vragen heeft Amerika ge lijk gekregen, althans in hoofdzaak. liet Kamerverkiezing Eindhoven. hoofdbestuur der R.-K, kiezersver- eeniging Eindhoven heeft, zoo meldt „De Tijd", den wensch en het uitdrukkelijke ver langen uitgesproken, dat de leden van de R.-K. Kiezersvereeniging Eindhoven, zich niet aan het besluit van het dagelijkscli be stuur van den Noordbr. Christelijken Boeren bond (aanbeveling van de candidatuur van den heer J. J. Wintermans) zullen storen en niet zullen stemmen als leden van den Noordbr. Chr. Boerenbond, maar als eerlijke er», trouwe loden van de R.-K. Kiesver- eeniging. Aan de „Meijerijsche Ot." woult gemeld „De geestelijke adviseurs der afdeelingen van den Boerenbond in het dekenaat Blad el keuren éénparig af het optreden van het be stuur van den N. C. B. inzake de Kameiver- kïezing m het district Eindhoven, als zijnde regelrecht in strijd met de instelling van de R -K. Kiesverenigingen en als liggend ge heel buiten den weikkring van den N. C. B. Provinciale Staten-verklezlng. In haai vergadering van gisteravond heeft de Nat. Mist. Kiesvereemging „Va derland en Koning", te "s-Gravenhage, can didaat gesteld voor do Provinciale Staten, vacature-dr. Lely, de heer S. J. van den Bergh, notaris, Hoogheemraad van Delf land. Hiertoe werd de kiesvereniging in hoofdzaak geleid door de overweging, dat daardoor de waterschaps- en polderbelan- gen der provincie zullen worden gebaat en in het bijzonder die van het Hoog heemraadschap Delfland, waartoe Den Haag behoort. Hechten In Kusdsche havens. Ter bevestiging van het uit Kioonstac geseinde bericht ontkenen wij aan de „Sb- Gt." van heden het volgende „Volgens telegroplnsche mededeeling van Harer Majesteits gezantschap te St. Peters- burg heeft de Russische regecring voor sche pen, behoorende rot de meest begunstigde natiën opgeheven de verplichting tot beta ling der havenrechten door schepen onder vreemde Gag in iedere Russische haven die op dezelfde reis wordt aangedaan. Waar ook Nederland tot de meest begun stigde natiën behoort, zullen dus in het ver volk ook de Nederlandsclie schepen de hier- bedoelde rechten, evenals vroeger, slechts éénmaal en wel in de eerste haven die wordt aangedaan behoeven te voldoen." Tentoonstelling hotclhoudersbedrijf. Men meldt uit Groningen Gistermiddag werd namens de gezamen lijke exposanten door den heer Van der Laars, vertegenwoordiger der Maatschappij tot Exploitatie van de Victoiia-bron, geves tigd te Amsterdam, aan de leden van het uitvoerend comité van de tentoonstelling voor Ilotelhoudersbedrijf en Kookkunst en aan de leden der Haimonie-diieclie, benevens aan den restaurateur der Harmonie, den heer A. Meijer, een matzilveren herinneringsmedaille aangeboden, als bewijs van erkentelijkheid vooi hun bemoeiingen voor cn als herinne- aan deze welsgelaagde tentoonstelling. Den lieer Meijei weid tevens een gouden me- aille toegekend voor zijn bemoeiingen op cul- nair gebied in deze dagen. Mevr. Meijer weid een gouden broche met brillnnten door het bestuur van den Iloleltioudersboml aan geboden. Intern, conferentie voor sociale verzekering. De Internationale Conferentie vooi Sociale Veizekering hervatte gisteren haar werkzaam heden, met de voortzetting der besprekin gen. ovei den geneeskundigen dienst. De heer Jonanny uit Parijs eischte voor fabrikanten het recht op lot inrichting van eigen fondsen, maar onder toezicht van de Overheid. De wet zou dan meer populair woiden. De heer Paillet, de volgende spreker, was ook voorstander van vrijheid in deze. Overi gens sprak hij zich uit voor betaling van den geneesheer niet per bezoek, maar per geval, Dr. Buscli uit Bocliam, die reeds gisteren sprak, richtte zich ook heden in scherpe be is ooi dingen, en onder eenig tumult, tegen de tyianme en de handelingen van het Leipziger Verband van geneesheeren. Nadat de heer Zacker eenige detailpunten had behandeld, zette de heer C. Kaufmann uit Zurich uiteen hoe hij zich denkt de spe ciale opleiding in de sociale geneeskunde. Hel stellen van het standsbelang der ge neeskundigen vijandig tegenover het algemeen belang, werd door den Italiaanschen profes sor Biondi, op den duur fataal geacht voor den geneeskundigen stand. De heer Querton uit Brussel achtte over eenstemming beteikbaar. Hij meende dat de wetten in verschillende landen, ten aanzien /an het besproken, punt, vrijheid konden la ten, maar rechtvaardige bepalingen moesten bevatten, waardoor zoowel de rechten van de fondsen en de verzekerden, als van de artsen worden beschermd. Dr. Telcky bepleitte speciale opleiding van den aanstaanden geneesheer die zich in de sociale practijk gaat begeven. De medische statistiek moet bij die opleiding meer op den voorgrond treden. De heer Friedrieh, uit Budapest, ver klaarde zich met den heer Kaufmann voor stander van. een experimenteel© studie van de beroepsziekten aan, de universiteit De heer Heurrpan was niet tegen het beginsel van vrije artsenkeuze, mits er waarborgen worden gegeven. Prof. Leunhoff, uit Bellijn, sprak met lof over de uit vrijen wil 'dooi' Duitsche medici opgerichte instellingen ter bestu deering van de sociaal-medische vakken. Doch, vroeg spr. zich ai, wat geeft het, als de arts dan voortreffelijk sociaal-me disch uitgerust in de maatschappij in de praktijk wordt gezonden en er dan oen fondsbestuur komt, die hem het uitoefenen van de sociaal-medische praktijk eenvou dig onmogelijk maakt? (Luid applaus en protesten.) Onder applaus en gesis keerde spr. zich vervolgens tegen de Russen. De heer dr. Peijse, te Berlijn, was voor vrije artsenkeuze. De heer dr. Mugdan, te Berlijn, richtte tot den Italiaanschen collega do vraag, met welk recht men verlangt alleen en uitsluitend juist van de artsen, dat zij hun eigen belang zullen opofferen aan de sociale verzekering? Wat het special iseeren aangaat betoogde spr., dat de wetenschap niet zooveel bij dio specialiseering zal winnen. Het was steeds de êer van de medische wetenschap dat voor haar geen standverschil bestond (heftige uitroepen en applaus). Do heer mr. Maijer, uit FTanJcenthal oordeeldo dat de fondsen, die ook den strijd om het bestaan en de vrijheid zich zelf te mogen hesturen, voeren, genood zaakt en verplicht zijn zich tegen do tiran nie van hot Leipziger Verband, dat een monopolie vestigen wil, te verzetten. Ook de fabrikant Guggenheiiner, uit Augsburg, richtte zich tegen de aanmati ging van het L, V. Onder protesten maakte deze spreker gewag van do bedreiging van het L. V. do fondsen door middel van werkstaking tot een, farce te maken Na nog eenige discussie en nadat de heer Leunhof onder groot rumoer had ge repliceerd werden de debatten gesloten De voorzitter hoopte dat heeren medici en assuradeurs op een afzonderlijk daar voor bijeengeroepen congres de debatten over de vrije artsenkeuzo zullen willen voortzetten en wenschte den geneesheeren toe, dat zij het idealisme van hun be roep niet zullen verliezen onder al die contraversies van materieelen aard (ap plaus). Deze zitting was in tegenstelling van do eerste zitting, zeer slecht bezocht. kommies der 1ste klasse bij 's rijks belastin gen, f232; G. J, J. van den Broeke, weduwe K. D. Scheffer, kommies der 1ste klasse bij 's rijks belastingen, f266. Dir. bel-, Invoerr. en Ace. Ingevolge de weduwenwet voor de amb tenaren 1890 en de wet van 2 Juli 1898 (Stbl. no. 167), als aan J. van Soeren, weduwe J. Comijs, kom mies der 1ste klasse bij 's rijks belastingen f228; C, Paulus, weduwe 0. A. van Gennip, STADSNIEUWS. De nieuwe Burgemeester. Gisteravond werd, dadelijk na het be kend nvorden der benoeming van den heer M. L. Ilonnerlage Grete tot burgemeester dezer gemeente, door het Stedelijk Mu ziekkorps besloten, tot het brengen van een serenade aan den voorzitter der Com missie voor het Stedelijk Muziekkorps. Tegen 9 uur een wonder, zoo snel als dergelijke zaken in de stad veispreid zijn verzamelden zich honderden man- schen voor hot Emmaplein en te ruim uur kwam het muziekkorps op de Bioersvest, onder de tonen van oen op wekkende marsch en plaatste zich voor do woning des nieuwen burgemeestei. Dan klonk het plechtige „Nun danket allen Gott". Na de beëindiging hieivaa werd de heer Burgdorffer binnen genoodigd, waar deze den heer Honneilage Greto namens het korps met zijn benoeming gelukwenschte. Dan trad de heer Honneilage naar bui ten en dankte het korps voor dit blijk van sympathie voor zijn persoon. Weder- keerig verklaarde hij steeds de moest warme sympathie te hebben gekoesterd voor het Stedelijk Muziekkorps en het zal hem aangenaam zijn, wanneer het korps steeds meer in bloei, zal toenemen. Dan werden nog eenige volksliederen uit gevoerd, waarna de muziek een keer het plantsoen omgaande, omstuwd door hon- deiden, langs Broersvest, Hoogstraat en Boterstiaat naar den Doele terugkeerde. Na vergelijkend examen zijn, voor can- didaat-Oost-Indisch ambtenaar o. a aange wezen: J. Bijl, C. A. Huldy, A. Oranje en C. van Rossen, leerlingen der H B. S alhier, die dit jaar met goed gevolg eind examen hebben afgelegd. De Koninklijk goedgekeurde statuien der Schiedamsche tooneelvereeniging „Julia na" alhier, zijn gevoegd bij de Staats courant no. 209. Hedenmorgen te 63 uur heeft een ernstig ongeluk plaats gehad bij het sloopen Van den windmolen achter de werf der firma Van der Eist Co. „de Oud-burgemeester Knap pert". Bij het aflaten van oen zwaren balk ie het takelwerk, dat daartoe gebruikt werd, gebroken en de balk van een 8 h. 10 M. hoogte gevallen. De sjouwer H. Feijen, 19 jaar oud, die het ongeluk in zijn nabijheic, zag gebeuren, schijnt, om zich te bergen van die hoogte naar beneden te zijn gespron gen, met het gevolg dat hij werd opgenomen met gebroken rechterarm en schedelbreuk Op, advies van een dokter werd hij onmid dellijk per politie-brancard naar het zieken huis vervoerd. De ongelukkige lag heden middag nog buiten kennis. Een nader ondeizoek omtrent de oorzaak van het ongeluk wordt nog ingesteld. De 15-jarige S. heeft gisteravond bij do politie aangifte gedaan, dat 's middags, tij dens hij speelde op een schuit, uit zijn jas dien hij op clen grond had gelegd, een zil veren medaille was ontvreemd. De politie stelt een onderzoek in. Gisteravond te Cj- uur kreeg P. Bakker werkzaam in de glasfabriek „de Schie" en wonende in de Bakkerstraat, het heete water van een vorm over een zijner beenen, tenge volge waarvan dit zeer ernstig werd gebrand Met behulp van twee personen hreft hij zich naar zijn woning begeven, waar geneeskun dige hulp is ingeroepen. Perronkaartjes. Een gevolg van de wijziging der spoorweg tarieven, ingaande 1 Januari 1911, zal mede zijn, dat op de stations der Hollandsehe Spoor de prys der perronkaartjes van 21/2 c. op 5 c zal worden gebracht, evenals nu reeds bij den Staatsspoor geschiedt.' (»N. R Ct.") Uit den Gemeenteraad. (Vervolg.) Inkomstenbelasting. Het voorste] betreffende de beslissing op in gediende bezwaarschriften tegen den aanslag in de plaatselijke directe belasting naar hot inkomen, dienst 1910/1911, gaf ditmaal aan leiding tot eenige bespreking. Den heer De Bruin was onlangs een ge val bekend geworden dat gereclameerd was tegen den aanslag;, doch waarbij de leelamant geen oproep liad ontvangen om voor de com missie te verschijnen. Thans is weer iets dergelijks geschied. Daarom wil spr. vragen: heeft de commissie waai borgen dat de oproep den reclamant be reikt? Bestaat daaromtrent de grootst moge lijke zekerheid? Want wanneer door eenig ver zuim in de bezorging een oproep niet aan het adres komt, dan is de geadresseerde daarvan de dupe. De heer Lag er we ij deelt mede dat de oproeping om voor de commissie te verschij nen door den bode van het stadhuis wordt bezorgd ten huize van don reclamant. Voor de afgifte wordt geen regue vereischt, dus kan nooit bewezen worden, dat do bezorging heeft plaats gehad. Echter kan spit do ver zekering geven, dat deze zaak zeer oonciorv tieus behandeld wordt. Maar bovendien, wanneer zich een geval vooi doet, als nu door den heer De Bruin woidt medegedeeld, dan heeft de betrokkene nog beroep op Gedept Staten en heeft hij dus elegenheid ï'echt te "verkrijgen. s De heer De Brui n vei zekert dat hij van de goede trouw bij dengene die hem de me- delceling deed, overtuigd is. Naar. Gedep, Staten om zijn reclame te verdedigen doen de meesten niet cn is voor velen te kostbaar. Daarom wil spr. aandringen op een nauwkeu- ig toezicht op de bezorging der oproepings briefjes. Do heer VV i 11 k a m p f meent ook dal er wel iets in hel systeem, dat hier wordt toegepast, is, dat tot verwarring aanleiding geeft. Hel is waar, B. en VV. zetten hun mee ning op het aanslagbiljet, maar wanneer huns inziens een opgave van den belastingplichtige niet juist is, dan vragen zij wel schriftelijke toelichting, doclC daarna hoort de belasting plichtige van hun meening niets meer. Daar- dooi verkecren velen in de meening dat zij na dien hebben af te wachten tot er een op- ï'Oeping komt om voor de commissie te ver schijnen en daardoor ontstaat de verwarring. En nu is het wel waar dat die meening niet juist is, maai een feit is het dat die onjuiste opvatting bij Velen bestaat. Wanneer door B. cn VV. aan de betrokken belastingplich tigen werd medegedeeld dat de inlichtingen geen aanleiding hebben gegeven om hun op vatting te wijzigen, dan zouden de betrok kenen weten dat zij' zich daarna tot de com missie van aanslag hadden te wenden. De heer L a g e r w e ij meikt op dat, als het aanslagbiljet is uitgereikt,, de aangesla gene kan zien of B. cn VV. zich met hun opgave hebben vereenigt of niet. Dan eerst is het tijdstip aangebroken waarop hij te handelen heeft. Voor alles worden de voorge schreven formaliteiten in acht genomen, B. en W. kunnen echter niet voorkomen dat do aangeslagene zijn eigen belangen niet weet te behartigen. Een stem: Op de biljetten staat ge drukt dat tegen den aanslag bezwaar gemaakt kan worden. De heer R i s wijst erop dot deze mede deeling op de aanslagbiljetten der Rijksbelas ting vet gedankt staat, maar op die dor ge meente-belasting met een gewonen lettor. Wanneer dat veranderd werd zou dit, naar hij meent, iccds veel verbetering brengen. De heer V. d. Schalk wil zeggen dat wat de heer Lagerweij heeft medegedeeld, volkomen juist is. .Maar bij velen bestaat de meening dat als zij tevergeefs aan B. en VV. nadere toelichting hebben gegeven, reclamec- ren toeh niets helpt. Dc heer VVittkampf zegt dat do in lichtingen aan B. en VV. verstrekt, niets geeft d. w. z. dat heeft niets te maken met het indienen van bezwaar tegen den aan slag, omdat dit daaraan vooraf gaat. Maar dit tweemaal het zelfde easchen sticht bij de minderontwikkelden verwarring en dat moet zooveel mogelijk voorkomen worden. Brug- en sluisgelden. Een korte bespreking ontspon zich bij de indiening der voorstellen tot gewijzigd en opnieuw vaststellen, op de heffing en invordering van de brug-, sluis- en schat gelden. De heer Lagerweij deelde mede, dat de reden tot deze gecombineerde voor stellen ligt in de voorges tel da wijziging in de verordeningen op de invordering In de verordening op de invordering is thans bepaald, dat "de kwitantie, the voor betaald bruggeld wordt afgegeven, min stens twee dagen moet worden bewaard en deze wijziging bracht met zich mede, dat ook de verordening op de heffing op nieuw moest worden vastgesteld. Do ver ordening op de heffing van bruggeld en die van schutgeld ondergaan geen veran dering; m die van sluisgeld is slechts een geringe wijziging voorgesteld. Deze is, dat voortaan ook' een extra tarief zal ingevoegd worden voor schepen, die sluisgeld voisehuldigd zijn zonder dat voor deze een brugopening behoeft, plaats te hebben, welk extra tarief Verband houdt met het extra tarief dat bestaat voor ope ning der sluizen met speciale vergunning ran B. en W. Afwijkende van do redactie, zooais dia is gegeven op pag. 263 van bijlage öld, stelt spr. voor die te doen luiden als volgt: II. Gedurende den gewonen tijd van slui ten der bruggen, waaronder medei begre pen de Zondagen en de algemeen erkende Christelijke feestdagen, wanneer de pluis alleen met verlof van B. en| Wl. geop'end mag worden, zal het sub 1 vastgestelde worden verdubbeld, met dien Verstande, dat voor vaartuigen, waarvoor geen bruggeld aan de binncnsluis wordt betaald, boven 't onder I vastgestelde sluisgeld niet minder zal worden bijbetaald dan: f 0,30 binnen één uur voor den gewonen tijd van opening of één uur na, den ge wonen tijd van sluiting; fO,50 van één uur naj dén gewonen; tijd yan sluiting tot 10 uur des avonds; fl van 10 uur des ayonds tot midder nacht; f 1,50 van middernacht tot één uur voor den gewonen, tijd van opening, en op Zon en feestdagen. Pit minimum geldt niet voor spoeling- schouwen, terwijl deze op Christelijke! feestdagen tusschen 612 uur V.m. de sluis passeeren. Daardoor zal worden verkregen, dat de sluiswachter, ten wiens behoeve! dit extra tarief wordt geheven, meer (evenredig wordt betaald naar zijn, diensten. De Voorzitter voegt hieraan toe, dat het aljeen geldt een practisohe Ver-

Schiedamsche Courant | 1910 | | pagina 2