\m* 1/ f If fv. I •v* t*. I giia" en van de Rotterdamsche commis sie tot oprichting en instandhouding van volkssanatoria voor borstlijders in - rer- land. Dr. Halbertsma is ridder van het Le gioen van Eer. Wegens familieomstandigheden is dit ju bileum niet herdacht kunnen worden. Een assistent der Dell-inaatschapplj vermoord De Assistentenbond seint mt Medan d d. 17 dezer aan de „Tel.": Voorcergisteren is een assistent dea-Deli- maatschappij vermoord door een Chinees. De aanvallen op assistenten vermeerderen Gisteren is op een monstermeeting van planters besloten, een request aan den gou verneur-generaal Idenburg te zenden, waar- - in om doelmatiger koeliestraffen woidt ge vraagd. liet slachtoffer is de heer Haitsma Mu iier, zoon van den burgemeester van Lochem, die sedert jaar bij de maat schappij m dienst was. Blijkens door de directie ontvangen her richten, zoo meldt de „Tel." vorder, werid ide jongeman doodgestoken, om een onbe duidende ireden. De watersnood-commissie In Friesland. Zaterdag heeft, naar de „L. Ct." meldt, 'daartoe door de provinciale commissie voor den watersnood in Friesland uit haar mid den aangewezen sub-commissie, bestaande uit de hceren P. G. Halbertsma en J. Rijp- kema„ leden der Staten van Friesland, we nende te Grouw en Scharsterbrug, in tegen woordigheid van den voorzitter en den secre taris der provinciale commissie, nagezien en in orde bevonden de rekening van den pen ningmeester. De ontvangsten hebben gedragen f 10,400, de uitgaven f 10,109.35het batig slot is ƒ290.65, dat zal worden afgedragen aan de aigemeene vereenigde commissie tot leniging van rampen door watersnood, te Amsterdam, die een bedrag van 10,0'00 had beschikbaar gesteld ter tegemoetkoming in de schade, welke dit voorjaar bij den watersnood in Friesland is geleden. Huisvlijt tentoonstelling. De prijsuüdeeling voor de bekroonde in zenders van de Nationale Tentoonstelling voor Huisvlijt, uitgaande van den Volks bond, zal met de noodige feestelijkheid plaats hebben op Vrijdag 30 September te 2 uur. De prijzen zullen in het theesalon der tentoonstelling met een toespraak wor den uitgereikt, en alle inzenders, die be kroond zijn geworden, zijn uit den aaid der zaak uitgenoodigd om daarbij tegen woordig te zijn. Hieibij wordt nog medegedeeld, dat de lijst der bekroningen zooals die dezer da gen is bekend gemaakt, uitsluitend om vatte de inzendingen uit het buitenland en uit Nederland zelve; voor de inzendinf en uit de Koloniën, waarvoor een bijzondere jury den beoordeelenden arbeid op zi h heeft genomen, zal binnen enkele dagen het eindrapport worden bekend gemaakt -■ O i fö W' IIV s lAtrf» - 13%-" r ISw i£% xe Nat Voreen voor Vrouwenarbeid. Onder voorzitterschap van mej. liane van Dijk heeft de Nationale Vereeniging voor Vrouwenarbeid gisternamiddag mDen Haag een buitengewone aigemeene veiga- dermg gehouden, ter bespreking van jiet gerezen conflict tusschen de meerderheid van het bestuur en de directnce van het Nationaal Bureau voor Vrouwenarbeid. "Anna Polak. De opkomst ter vergadering was buitengewoon talrijk. Uitvoerig werd het standpunt der beide partijen uiteengezet en toegelicht, waarna eenig debat volgde. Vervolgens werd bij zitten en opstaan aangenomen de volgende motie van piej. Henriette Goudsmit: „De vergadering enz., kennis genomen hebbende van de toelich tingen en uiteenzettingen der partijen; er kennende, dat conflicten' als het [onder havige het aanzien van het bureau scha den en dus - dé zaak yan den vrouwen- arbeidbenadeelenerkennende, dat inde redactie der statuten en van de artikelen van het huishoudelijk reglement geen vol doende waarborgen gelegen zijn, dat in het vervolg zulke conflicten niet zullen ontstaan; overwegende de historische wor ding van het bureau en .der vereeniging, overwegende, dat de directrice van jiot bureau, wier levenstaak het is, yals vak kundige het bureau te leiden ,in de rich ting van uitbreiding van den ^werkkring der vrouw en vei betering van ,haar ar beidsvoorwaarden, in. haar werk niet ge hinderd mag worden door het ingrijpen van een vaak sterk wisselende hestnurs- meerderheid, die in het gunstigste .geval hestaat uit belangstellende, goedbedoelende dilettanten; draagt het bestuur op, aan een aigemeene vergadering, m 1911 te Utrecht te houden, een herziening der sta tuten en van het huishoudelijk reglement voor te leggen, die rekening houdt met de boven geuite beginselen; besluit thans tot het instellen en benoemen eener com missie van 5 personen, aan wie het ont werpen. van een concept-wijziging wordt opgedragen, en draagt tot na .de vaststel ling der gewijzigde statuten en yan het gewijzigde huishoudelijk reglement, waar- 1 uit ook wijziging van de Instructie van do directie kan voortvloeien, do jeuhng van het bureau en de iplgeheele verant woordelijkheid dier leiding op aan „de di- rectrice, die letter en geest yan statuten, - huishoudelijk reglement en instructie als tot heden volgens haar leiding yal hand- Staande de vergadering werden tot le den der commissie voor de ^tatuten-regle mentswijziging benoemd de dames Goud smit, van Itallie-van Embden, Martina Rra- meis, dr. Jacobs en Meijer, (waarna de vergadering, die meer dan vier piren ge- duuid had, werd gesloten. Broederschap der Notarissen. Het hoofdbestuur van de Broederschap dor Notarissen in Nederland heeft als wetenschap pelijk oudei werp voor de volgende aigemeene veigadering aangenomen de vraag: „Is de thans in ons land nog gehuldigde opvatting ten aanzien van uitkeering bij over lijden ten gevolge van levensverzekerings- eontracten in overeenstemming met de be ginselen van het burgerlijk rechten zoo wet telijke regelingen van dit onderwerp aanbe veling verdient, behoort dan daarbij die op vatting te worden gehandhaafd?" De heer Van Stockum, heeft zich bereid verklaard, prae-advies uit te brengen.; terwijl nog iemand buiten het hoofdbestuur zal ge vraagd worden als prae-adviseur op te tieden. Ned. Sanatorium In de Alpen. Het hoofdbestuur van het Sanatorium to Davos-Platz voor Nederlandsche 'long lijders en -lijderessen met beperkte jgeld- jniddelen, en m het begin-stadium, dier ziekte, heeft een boekje het licht doen zien, dat ten doel heeft, aan (le werkzaam heid en het karakter van vdat sanatorium, de oudste der Nederlandsche inrichtingen, welke zich de bestrijding der (tuberculose ten doel stellen, meer aigemeene bekend heid te geven. Daarbij werd veen juist beeld gegeven van do eigenschappen van ,het Davoser hooggebergte-klimaat, waaromtrent het bestuur bij ervaring weet, dat nog vaak juiste voorstellingen ontbreken. havon. Dir. belïnvoerr. en Ace. Bij de directe belastingen, invoerrechten en accijnzen zijnmet ingang van 1 Oct. do kommies 2e klasse W. Bos te Wemhout tij delijk belast met de waarneming van het grenskantoor Neder-Canne. Verplaatst met ingang van 1 October de lijksklcrk 2e kl., J, J. Combée, van Apel doorn naar msp. Roermondde komm, le kl. H. Wagenaar van Lopporsum naai' Ap- pingedam; de kommiezen 2e kl. B. "Detli- mers van Maastricht naar Ileeihugowaard J. Roebchng van IJzendijke naar Oud- Beierland M. Bek, kommies te water 2e kl., van s.s. Albatros op ss. Argus. Ingang 1 November de komm. le kl. IT. Nieuwbeerta, van Driebergen naar Amster dam IT. H. Swart, van Venlo (st.) naar idemde komm, 2c kl. D. Posthuma, van Gorinchem naar Driebergen; de komm. 3e kl. E. Haveman, \an Zundert naar den Braam; de kommies t. w. 2e kl. J. Visser Szn. van Lobith naar Delfzijl. Benoemd met ingang 1 October II. Pie- ters, komm.-verificateur te 's-Gravenhage, tot verificateur aldaar. H. de Meijer, tot tijd. komm. te water 2e kl., s.s. Albatios. Ingetrokken verplaatsing: T. van Dijk, komm. te water 2e kl., van Hansweert naar Rotterdam. Eervol ontslag verieend, ingang 1 Novem ber: G. Gerrietsen, komm. le kl. te Kollum (70 j.)II. A. v. Lenningh, id., te Scheem- di (60 j.)C. A. II. Struijk, komm. 2e kl. te Huissen. Ingang 1 Januari: A. Mozes, komm. le kl. te Amsterdam (70 j.). („Wbl. v. d. A. d. D, B,, enz.") VLAARDINGEN, 19 Sept. Uit de pas verschenen Gemeente-begrooting voor 1911 blijkt, dat de inkomsten en uitgaven de zer gemeente worden, geraamd op een be ding van 1560,682 34, waaronder f 100,000 voor buitengewoon. De, hegiooting van do Gemeente-gasfa briek wordt geiaamd. Ontv. f162,004 35, uitgaven f 145,700.89y2, met een batig sal do van 116,303.451/2- Die van den Reinigingsdienst- ontvang sten f14,400.uitgaven f22,025.met een nadeohg saldo f7625. Die van de Waterleiding: Ontvangsten f52,809uitgaven f46,794 74, mot een netto winst van f6005.26. "VLAARDINGEN, 19 Sept. Tegen enkele melkboeren, die nog niet in alle deelen aan de gezondheids-politieverordening hadden vol daan, is proces verbaal opgemaakt. OVERS CHIE, 19 September. Bij do te js-Gravenhago gehouden examens hoofd- akto is o. m. geslaagd mej. p. Poot van hier. STADSNIEUWS. Olieslagers boven Schiedam. Gisternainiddag omstieeks 6 uur werd bo ven deze gemeente gezien de vliegmachine v an den bekenden aviateur, die heden in Rotterdam omhoog zal stijgen, Jan Oliesla gers. Overal zag men weldra de menschen naar de lucht kijken en werkelijk, men zag heel duidelijk den vlieger, men wees elkan der den eigenaardigen vorm van dit toestel, zelfs waren er die Jan Olieslagers zagen zit ten de afstand was echter 1e groot ont hem te herkennen. En toen men den vlieger in zijn vlieg machine had gezien, toen wist men ook van waar hij kwam. Zaterdagavond had hij nog in Leeuwarden gevlogen; Zondagmiddag was' hij daar weer opgestegen en vloog nu naar Rotterdam; natuurlijk zou hij daar op Wou- denstein neerkomen, waar de loods immers gereed stond om de machine op te bergen Jammer is het echter, èn voor Olieslagers, èn voor het publiek dat men was beetgeno men. Iemand had in den Mathenesserpolder een vlieger opgelaten die den vorm eener Gemeentobeg rooting 1911, VIII. s De cijfers in de eerst© kolom geven aan. de werkelijke uitgaven in 1909, die in Verzameling L Algemeen bestuur der gemeente II. Kosten van toezicht en, van invor dering der plaatselijke belastingen III. Kosten der openbare veiligheid en van de brandweer IV. Kosten der plaatselijke zorg voor volksgezondheid en volkshuisves ting V. Kosten van openbare werken VI. Kosten van inrichtingen van, nijver- verheid en bedrijf VII Kosten voor het onderwijs VIII. Kosten van het armwezen, mitsgaders subsidien en bijdragen aan onder scheidene daarmede m verband staande instellingen IX. Kosten voor landbouw, handel en nij verheid X. Kosten van het beheer en onderhoud Van bezittingen XL Rente en aflossing XII. Kosten ter zake van, pensionneering enz, van gemeente-ambtenaren en -beambten XIII. Andere uitgaven, niet onder de vo rige hoofdstukken behoorende XIV. Onvoorziene uitgaven XV. Uitgaven, welke zoo noodig door bui tengewone ontvangsten mogen ge dekt worden de tweede kolom d'e begrootingscijfers voor 1910 en ïn da< laatste kolom de raming voor 1911. i der uitgaven, f 43584.95 - 10580.89 - 61314.935 6935.30 103105.48 33787.72® 189515.59 29169 81® 2535.60 8212.70® 131259.70 f 4380850 - 10489.60 - 65166.— - 7927.20 - 93497.— - 40447 61 192197.21 32517.25 - 1470.— - 7794.— -133070.— - 11113.67 - 10606 - 874.11 f 44121.— - 10654.61® - 65959.— - 10503.16 -100681.— - 43698.16 196959.69® - 33500.— - 2350.— - 7965.50 -142790.— - 11113.— -866326.10 1995.— - 1700.— 4206.41® - 11099.09® -455000.— -598681.06 Totaal der Uitgaven 11498316.57 f 1100181.78® 11281775.28® Totalen. Totaal der plaatselijke inkomsten en uitg. Gewone dienst f 683094.22® Buitengewone dienst - 56861806 Totaal f 1281775.28® Schulden. Staat van schulden op 1 Januari 1911. f 1,383,000.van de 3 pCt leening groot 11,600,000,met verplichte jaar- Ijjksche aflossing van f 10,000.(Raads besluit van, 2 Sopt. 1885 No 2). f572,000.Van, de pCt leening groot f600,000.mot verplichte jaar- lijksche aflossing van f4000.— (Raadsbe sluit van 7 April 1902 No. 35). f982,000.van de 4 pCt. leaning groot f 1,000,000.met verplichte jaarlijksche aflossing van f6000.(Raadsbesluit van 5 Augustus 1907 No. 14). 7 'l A vliegmachine heeft, die vlieger stond prach tig hoog in de lucht de man heeft ple zier van zijn aaidigheid gehad. Er zijn er heel wat ingeloopen. De Voordrachten-wedstrijd. Gisteravond zijn de wedstrijden aangevan gen die de Dilettantenclub „Alb. Thym", tet gelegenheid van haar 15-jarig bestaan, heeft uitgeschreven. De gehoorzaal van het gebouw van den Ned. R.-K. Volksbond, die nagenoeg geheel gevuld was, was sierlijk met groen getooid, terwijl de banier der feestvierende vereeni ging ter zijde van het tooneel was geplaatst. Deze feestavond werd ook bezocht door den nieuwbenoemden burgemeester, die bij zijnci binnentreden met gejuich c.i fanfares werd begroet. De feestelijkheden werdon geopend met de uitvoering der marsch Semper fidelis, van Sousa, door het Harmonieorkest „St. Arn- brosius", diioeteur de heer J. F. M. Smits. Dan zou de voorzitter van „Alb. Thym", de heer H. Alberts, zijn openingswoord spre ken. Toen daarvoor het scherm werd opge haald, ontwnaide men daar een groep, ge- voimd door twee kleine meisjes, in dc eenc hand een palmtak, met de^ andere vasthou dende een schild, waaropHulde aan onzen nieuwen Burgemeester. Deze hulde werd met gejuich begroet. Dan nam de heer Alberts het woord. Spr. riep den talrijken aanwezigen een welkom toe op dezen eeislen avond der fees telijke herdenking van het 15-jarig bestaan dei Dilettantenelub „Alb. Thym", maar alvo rens tot de opening der feestelijkheden over te gaan, had hij nog een anderen plicht te vervullen: den nieuwen burgemeester een woord van gelukwensch toe te spreken. (Ge juich en fanfares.) Namens het bestuur en de leden van „Alb. Thym" en zeker ook namens alle hier aan wezigen, wil spr. den heer Honnerlage Grote gelukwenschen,, met deze eervolle benoeming. Wij weten, zegt spr., dat, als gij hot stuur- ïad in handen hebt, gij ons in veilige haven zult brengen. Moge het U gegeven zijn zeer vele jaren het bestuur der gemeente te lei den, want dan zullen de Schiedamscho werk lieden hier weder een goed stuk brood ver dienen. Spr. is overtuigd dat de tegenwoordigheid van den heer Honnerlage Grete op dezen feestavondeen aansporing zal zijn dat allen zich onder diens leiding zullen samenvoegen om hem te volgen en te steunen. (Applaus en fanfares.) Dan tot zijn openingswoord overgaande, getuigt spr. van de vele medewerking die do Dilettantenclub bij haar moeilijke taak, die deze feestelijke herdenking haar oplegde, heeft mogen ondervinden. Vooral die van de jury, welke uitspraak zal hebben te doen, speciaal van den voorzitter daarvan, den heer dr. C. J. Vinkensteyn, wordt door do club op Imo gen prijs gesteld en spr. is overtuigd dat alle aanwezigen gaarne zullen instemmen met den kreet: „Leve de Jury en haar Voorzitter!" (Gejuich.) Spr, wenscht voorts den dank der club uit te spreken aan allen, autoriteiten en par ticulieren, die medailles voor dezen wedstrijd hebben beschikbaar gesteld. Hij gelooft dat aan hetgeen dienaangaande in den feestwijzer is gezegd, door hem niets behoeft te worden toegevoegd. Hij wil alleen zeggen dat de ver- waclitingen door die vele aanbiedingen Verre zijn overtreffen. Spr. hoopt dat do feestavonden, van heden en de aangekondigde dagen zullen toonen dat „Alb. Thym" daarmede geen winstbejag be doelt, maar alleen het piopageeien van de be oefening der kunst en hij hoopt dat deae pro paganda het dilettantisme zoodanig zal be vorderen dat weldra in alle zalen te dezer stede, zoo mogelijk geregeld op alle kondag avonden, door dilettanten tooneel- en voor drachtavonden zullen worden georganiseerd. (Applaus en fanfares.) Ten slotte verzocht spr. de medewerking van alle aanwezigen, in de handhaving der goede orde en rust, opdat de voordrachten ge regeld en zonder stoornis kunnen plaats heb ben. Hij verzocht voorts het publiek zich van applaus te onthouden tijdens een voordracht, omdat dit op Jury en voordrager storend werkt, het vrij latende na beëindiging der v ooidracht des gewenscht zijn applaus te doen hooren. Alvorens tot de uitvoering van het pro gramma over te gaan, deelde spr. nog mede dat no. 4 van het programma zou vooraf gaan aan no. 3, waardoor het werk der jury zou worden vergemakkelijkt. Dan werd tot de uitvoering overgegaan der afd. Ernst. Achtereenvolgens werden nu uit gevoerd: „Een roepstem", van dr. 8. de Jonge, door den lieer M. Offerman; „De in valide", van B. J. Eikke, door den heer J G. Pfefformann; „De gevels van de hui zen", van II. Tollens, door den heer W. O. „Abd-el-Kader", van dr. B. ter Haar, door den heer J. v. d. Hammen; „Het Wrak hout", van Francois Coppée, door den heer J. M. Vooihuizen; „Verhaal van den werk man", van A, Belinfante, door den heer J. J. Schafthuizen Sr. Dan zong de lieer Jon van Rijsselberg een drietal liederen, waarna door St. Anxbro- sius werd uitgevoeid de „nieuwe potpourri", van J. Oomes. Hierna werd tot de tweede afdeeling der voordrachten, nl. de komische, overgegaan. Daarin werden gegeven„De beeldjes- kcopman, van N. N„ door den heer W. Ver- waayen„Dat hebben wij", van Liucien, door den heer H. Janse; „Onbeschaafde negers", van Abr. de Winter, door den heer II. J. Viedebiegt: „Joies Goedbloed", van Abr. de Winter, door C. van Pelt; „Ondank is "a werels loon", van Abr. de Winter, door den heer J. J. Schafthuyzen Jr.„Een on tevreden metselaar", van Ilenri ter Hall, dooi den heer J. Martens. Deze afdeeling werd gevolgd door do uit voering van den „Walzer Thereseir", van O. Faust, door St. Ambrosius, waarna de uit spraak der jury werd bekend gemaakt. Deze was ols volgt Afdeeling Ernst: le prijs, bronzen me- dai'le, geschonken door den Gemeenteraad van Schiedam, de heer J. M. Voorhuizen. 2e prijs, werd in deze afdeeling niet toege kend, doch hadde de heer Schafthuyzen niet buiten mededinging aan den wedstrijd deelge nomen, dan zou deze prijs aan hem toegekend zijn geworden. 3e prijs, zilveren medaille, geschonken door het Harmonie-orkest „St. Ambrosius, do heer J. v. d. Hammen. Afdeeling Komische Voordrachten: le prijs, verguld zilveren medaille, aangeboden door den heer M. L, Honnerlage Grete, de heer C. van Pelt, 2e prijs, zilveren medaille, aangeboden door den beer B. A. J. Wittkampf, de heer EL J. Vrcdebregt. 3e prijs A, zilveren medaille, aangeboden door de Bcliermvereeniging „St. Michael", de lieer W.' A. Voiwaayen. 3e prijs BDoor de jury was besloten do zilveren medaille, bij een vorigen wedstrijd niet toegekend, als een 3e prijs B toe te ken- nen aan den heer H. Janse. Dczo prijzen worden, onder een hartelijke toespraak en gelukwenschen, door den voor zitter der jury, den heer dr. C. J. Vinken steyn, uitgereikt. Onder de tonen van een maiehe finale van St. Ambrosius, verlieten de talrijke bezoe kers de zaal, zeker aangename indiuklcen me denemende van dezen eersten wedstrijdavond, den stedelijkeu voordrachten-wedstrijd. De eeistvolgende wedstrijdavond zal zijn op Zondag 16 October a.s. Zaterdag is ten nadeele van een leerling der H, B. School uit de rij wiel bergplaats een rijwiel ontvreemd. De politie stelt een onderzoek in. In den speeltuin van Schellevis aan de Hoofdstraat kreeg de 17-jarige N, B. Oetker, wonende aan de Ploegstraat, een schommel tegen het hoofd, tengevolge waarvan hij met een bloedende wond aan het hoofd, bewus teloos neerviel. Nadat de jongen weerbijge- holpen en voorloopig verbonden was, is hij ondersteund naar huis gebracht, waar genees kundige hulp werd^ ingeroepen. AGENDA. 19 Sept. Tivoli Schouwb,, 8 u. Speenhof!'s Klein Tooneel, Vooruit Rotterdam 11 19 Gr. Schouwburg, 8 u. Margaretha Gautier. 20 y> Groote Schouwb., 8 u, De dwaze maagd. Het Stedelijk Museum aan Ket Doeleplein alhier is eiken Woensdag van. 2 tot 4 uur h 10 ct. per persoon voor hot publiek opengesteld. lederen avond specialiteitenvoorstelling in Circus Variété en Casino te Rotterdam. Kunst en Wetenschap. Aed. Zangersverbond, In de vergadering van het ^Hoofdbestuur van het Nederlandsch Zangersverbond zijn de functiëu aldus verdeeld: Jhr. Jlr. Wi Róell, Den Haag, eere-voorzitter; Joh. ,W|. B. Hage, Nijmegen, voorzitter; N. ,Wf. Bian- chi, Amsterdam, ondervoorzitter; S. van Gelder, Utrecht, 1© secretaris; tl. R.Korn- acker, Rotterdam, 2e secretaris; M. L'oeh. Den Haag, penningmeester; J. van Rhijn, Schiedam, en H. G. J. ,v. d. Sand, Arn hem. v Als lid van het Verbond heeft zich op gegeven Amersfoort'^ Mannenkoor. In de aanstaande buitengewone aige meene vergadering, welke 16 October le Utrecht zal gehouden worden, komt o. a, in behandeling een voorstel van het hoofd bestuur tot het oprichten van een orgaan. Rechtzaken. Chantage, De Hooge Raad verwierp heden het cassatieberoep van D. J. P., s muzikant, laatstelijk te (s-Gravenhage, thans zonder bekende woonplaats, door het» Gerechts hof te 's-Gravenhage, wegens chantage ver oordeeld tot 2 jaar gevangenisstraf. Speelhuizen. De Haagsche rechtbank veroordeelde he den in hoogcr beroep van het vonnis van den plaatsvervangend kantonrechter, Bran don, Content en Elten, wegens )iet hou den van een voor het publiek toeganke lijk huis (te Scheveningen en jn Den Haag), waar hazard werd gespeeld, ieder tot twee maanden hechtenis. L Het vonnis overwoog o. m,, dat jn elk geval na zeker tijdstip de .beklaagden op eigen verantwoording en voor eigen (ri sico bedoelde huizen hebben gehouden; dat ook onbekenden tot de jmizon wer den toegelaten, althans door het bestuur werden geïntroduceerd; dat het onver schillig is welken naam de beklaagden aan hun inrichtingen gavendat beklaag den waren de gezamenlijke houders yan bedoelde inrichtingen, die toegankelijk wa- ren voor ieder, na het voldoen aan eenige formaliteiten, waaraan niet streng de hand werd gehouden. Kerk en School. Ned. Herv. Kerk Beroepen: te Kromraeniedijk ds. II. Bax, te Ilipolitushoef op Wieringen. Bed anlct: voor het bcfocp te Wadding®- veen, ds. O. Bouthoorn, te Dordrecht. Geref. Kerken. Ds. Krijger, te Oldemarkt, door den kcr- keraad van de geref. kcik te Groningen (A.), namens deputaten voor de zending door do geref. keiken in Groningen, Drente en Over- ijsel beroepen tot vierden missionairen predi kant op Soemba, heeft dat beroep aange nomen. Aangenomen: het beroep te IJsel- monde ds. D. Stcenhuis, te Ulrum. Doopsgezinde Gemeente. Aangenomen: het beroep te Iïinde- loopen en Koudum, ds. A. de Jong, te Noordhorn. Hooger Onderwijs. In eene plechtige zitting van den Senaat der Universiteit van Amsterdam is prof. dr, M. Straub heden als Rector Magnificus af* V Av-* 4 f i Id et l St-W A v 'i i u OK V

Schiedamsche Courant | 1910 | | pagina 2