BEDES 7AN AMSTERDAM. Laatste Nieuws. Gemengd Nieuws. Handel en Bedriji, m Ingezonden. Burgerlijke Stand. van State, vereenigen zich,, te één uur des na middags, mede in de Ridderzaal. Hare Majesteit de Knoingin, vergezeld van Ziine Koninklijke Hoogheid den Prins der Nederlanden, Hertog van Mecklenburg, koit daarna in de Ridderzaal aangekomen, wordt door de Commissie in de vergaderzaal binnengeleid, neemt plaats op den Troon 011 houdt, teivvijl Zijne Koninklijke Hoogheid de Prins naast Haar gezeten is, de troonrede, die onze lezers elders in dit blad zullen vinden. Hare Majesteit de Koningin, vergezeld van Zijne Koninklijke Hoogheid den Prins der Nederlanden, Hertog van Mecklenburg, en voorafgegaan door de Commissie, verlaat de vergaderzaal. De VOORZITTER sluit, nadat de Com missie in de zaal is teruggekeerd, de ver- eenigde vergadering. De commissie van ontvangst,, in- en uit geleide van II. M. de Koningin, bestond uit de hceren Breebaart, Michiels van Kessenicb, Ilovy, Van Lamswecrde, Van dar Feltz, leden der Eerste Kamer, en Van Dedem,, Van Vlij men, Roessingh, Ferf, Diuckcr, Van Doorn, Kooien, Bogaurdt, De Vlugt en Colijn, leden dei Tweede Kamer. In het ruim gevallen. Aan boord van het s.s. „Grangemouth", liggende in de Schiehaven, te Rotterdam, kiecg een 30-jarige bootwerker die op een 2 meter liooge stelling stond, bij het overzwaaien van een bak met ijzerslakken tegen de bomt. Ilij sloeg van de stelling en kwam terecht in bet ruim van de 6 meter lager liggende lich ter „Tevredenheid". De man kreeg een her senschudding en werd bewusteloos naar het ziekenhuis vervoerd waar hij hedenochtend is overleden. Zakkenrollers. Op Woudenstein werden gistermiddag twee portemonnaies gerold, een met 23 en een met 6, terwijl mede aangifte werd gedaan van diefstal van een rijwiel. Gasontploffing. Hedenochtend omstreeks 11 uur had een hevige gasontploffing plaats in een woning aan de Laan van Nieuw-Oost-Indië te 's Gra- venhage, door het droog worden van een z. g. water-gaskroon was het huis en vooral de beneden-achterkamer gevuld met 'gas. Doordien een inn iddels ontboden loodgieter met een brandenden lucifer by de gaskroon kwam, ontstond de ontploffing, die zóo hevig was dat de deuren van de genoemde kamer uit elkander sloegen en verschillende meu belen zwaar beschadigd en andere voorwer pen verbrijzeld werden. De loodgieter bekwam vrij ernstige brandwonden. Hij werd voor- loopig verbonden door inmiddels le hulp geroepen brandwachts uit den post Theresia- straat. In de tram overleden. Hedenvoormiddag is te 's-Gravenhage de 70-jarige heer L,, wonende in de Copernicus- straat, in een tramrijtuig van lijn 5 ter hoogte van den Hoogen Wal onwel geworden en overleden. Het lijk werd door de politie naar de woning van den 70-jarige over gebracht Brand aan boord. Men seint ons uit Amsterdam: Hedenmiddag brak een zware brand uit in het s.s. „Celebes", van de maatschappij Nederland, liggende aan de IJkade. De brand is Vermoedelijk ontstaan door broeiing in copra. De brandweer werkt met groot materieel. Ken burgemeester in dienst. Bij het 7de regiment infanterie te Naarden doet zich, zoo meldt de „Tel.", het zeker niet alledaagschc geval voor, dat onder de mili ciens der lichting 1903, die voor herhalings oefeningen onder de wapenen zijn, zich een Edelachtbare bevindt, nl. de nieuwbenoemde burgemeester van Werkendam, die voor de laatste maal bij zijn korps onder de wapenen is, alvorens bij de landweer over te gaan. De vermiste schoener vJantina Agatha". Eindelijk is bericht ontvangen omtrent het lot van den vermisten Nederl. schoener „Jantina Agatha", kapt. Dijkstra, die 29 Juli 1909 van Dundee is vertrokken naar de Cumberland Golf met 'n expeditie die uit gerust werd om te zoeken naar den toen vermist wordenden trawler „Snowdrop". Van den schoener werd echter sedert niets verno men en op 13 Juli 1910 vertrok de Noor- scire schoener „Thomas" van Dundee, mot het hoofddoel om aangaande het lot van de „Jantina - Agatha" nadere berichten in te winnen. Heden meldt Lloyd's te Londen, dat de „Thomas" te Dundee is aangekomen met 2 man der équipage van den w.. misten schoe ner „Jantina Agatha" en dat deze op 29 Sopt. 1909 in de Cumberland Golf in het ijs verloren is gegaan, doch dat de opvaren den gered en de aan boord zijnde proviand geborgen werd. Door den trein gedood. Nabij Roosendaal (N.-Br.) is Zondag avond do landbouwer Van E. door een van Esschen komenden trein overreden en onmiddellijk gedood. De dubbele moord te Barger Oosterveen. Do rechtbank te Assen heeft tegen de drie verdachten in zake den dubbelen moord te Burger; Gostervecn, die zich atlen in pre ventieve hechtenis bevinden, rechtsingang verleend met bevel tot gevangenhouding, Liefde voor zijn vak. Het hoofd en de onderwijzer aan de open bare school te Delfstrahuizen (Fr.) werden opgeroepen voor de herhalingsoefeningen. Aleer personeel is er aan die school niet en de leerlingen zouden dus vacantie moeten hebben. Maar het oud hoofd dier school thans als gepensionneerde in het dorp wonende, ontfermde zich over de jeugd en houdt nu school, om den anderen dag twee klassen les gevende. Vogels in bosschen. Een duidelijk bewijs van den grooten in vloed ten goede, dien de vogels ook op de houtcultuur oefenen, is in de Belgische Staats- bosseheir waargenomen. In stroken waar, we gens gebrek aan water, vroeger bijna geen vogels werden aangettoffen, hadden de ver schillende houtsoorten telkens veel van de rupsenplang te lijden. Eenige jaren geleden heeft de houtvester bij het Stantsboschbeheer op een tweetal plaatsen in de bosschen cementen drink bakken van één meter middellijn en ter diepte van 35 cM. doen aanbrengen,"welke steeds met water gevuld zijn,, terwijl ook op .1 van plaatsen nestkastjes zijn aangebracht. Dank aan deze maatregelen is 't aantal spreeuwen en andeie vogels bijzonder toe genomen, welke vogels zulk een opruiming o''der de rupsen gehouden hebben, dat het keihout thans geheel van bovengenoemde plaag verschoond blijft. („Androeles.") De bomaanslag ie Friedberg, De dader van den bomaanslag te Fried berg, waardoor destijds een gedeelte van het stadhuis werd verwoest, is te'Barmen gear resteerd. Zijn medeplichtigen, die tijdens de verwarring een aanslag deed in het naburige filiaal der Rijksbank, schoot, na eenigen zijner vervolgers te hebben neergelegd, zooals men zich zal herinneren, zichzelf dood. De thans gearresteerde is een zekere Wer ner, zoon van een, leidekker. Na een diefstal rankte hij in de gevangenis en kwam daar met zijn Interen medeplichtige in aanraking die hem tot do misdaad overgehaald heeft. Weersverwachting. Verwachting tot den avond van 21 Sep tember: Matige meost N.-W.lijke wind, zwaar bewolkt, waarschijnlijk enkele regen buien, zelfde temperatuur. Van het Hof. H. M. de Koningin en Z. K. H. de Prins arriveerden met gevolg per koninklijke salon- trein te half een aan het Staatsspoorstation te 's Gravenhage. De Koningin was gekleed met lichtgroen zydan tocque met witte veer en tot op de voeten neerhangenden reismantel van dezelfde kleur. De Prins droeg de viee-admiraalsuni- form groot tenue. Op het perron, maar vooral op het stations plein was een groote menigte, die het Ko ninklijk Echtpaar hartelijk toejuichte. Per auto vertrokken Koningin en Prins naar het paleis. Koningin, in persoon, de Staten-Generaal opent, een schitterenden, indrukwekkenden uanblik. Reeds tegen 12 uur begon de zaal zich te vullen met de hoogwaardigheidsbe- kieeders, die gewoonlijk de plechtigheid bij wonen: de leden der beide Kamers, van de Rekenkamer, van de hooge rechtscollegies enz., terwijl te kwartier voor één, alle Mi nisters en de leden van. den Raad van State, en corps binnentraden. Vooraf was het Ko- •ninklijk Besluit, houdende de benoeming van baron Schimmelpeiimnek van der Oye,, tot voorzitter der Eerste Kamer, door den grif fier dier Kamer voorgelezen. Gedempt viel het zonlicht in de zaal, ver- hoogend de schittering der unifoimen van de burgerlijke en militaire autoriteiten en van de vreemde gezanten bij ons hof. Daartusschen vele dames in fraaie zomer- toiietton. Van de Kamerleden waren de heeren Kete laar Tienstm, dr. Bos, Van Hamel, Elhorst, Oosterbann, Pollema, Van Vliet, De Boer en Do Klerk, in iok of gckleede jas; de heeren Eland, Van Loben Seis, Van Voorst tot Voorst, Van Vlijmen, Verhéy, Thomson en Van Twist, in de militaire tenue aan hun rang verbonden. De hceren Van Lynden, Van Sandenburg, Van der Borch van Vervolde,, Van Wasse naar van Rosande en Bosch van Drakesteyn, waren gekleed als kamerheei' i. b. d., van 11. M. de Koningin; terwijl president Van Beyland het ambtscostuum als gezant droeg. Ruim kwart over één, nadat de tonen Van het Oude Wilhelmus en het hoerageroep van de toeschouwers op het Binnenhof, tot de Ridderzaal waren doorgedrongen, kondigt de de ceremoniemeester met een „Hare Ma jesteit" do komst der Koningin aan, terwijl alle aanwezigen zich te voren van hun zit plaatsen hadden verheven. Even daarna trad H. M. de Koningin, voorafgegaan door den schitterenden stoet van groot-officieren en begeleid door de commis sie van Kamerleden, vergezeld van den Prins, de zaal binnenals steeds het meest indruk wekkende oogenblik van de geheele plech tigheid. Onder de groot-officieren bevond zich grp. luitenant-generaal Van Heutsz, terwijl de heer Breebaart naast de Koningin, de lieer Van Dedem naast den Prins ging. De Koningin droeg een parel-grijs toi let, gegarneerd met beige kant; een, hoed van zeegroene kleur, met witte reeren en aigrette; de Prins was in de groote tenue van vice-admiraal. Onmiddellijk nadat de Koningin en de Prins hadden plaats geno men, las H. M- met zeer duidelijk hoorbare stem de Troonrede voor, op enkele zin nen en woorden bijzonderenjnadruk leggend. Met verheffing in Haar stem verklaarde de Koningin de gewone zitting dor Staten- Generaal geopend. Een „leve de Koningin", gevolgd door een driewerf hoera, klonk na deze laatste woorden door da zaal, waarna H. M. en de Prins op dezelfde wijze werden uit geleid. te dwingen volgens haar principes te leven, Dat nu worden vele weldenkende mensehen, die hun vrijheid liefhebben, moe. En daarom zie ik, ook vooral hier ter stede, in de toekomst eventueele verkiezingen ge heel anders verloopen dan van christelijke zijde wellicht wordt verwacht. Zooals gemompeld wordt zal bij het aftre den van den heer Honnerlage Grete als wet houder', iemand van rechts hem moeten opvol gen. (Men zegt: omdat de partijverhouding in het Dagelijksch Bestuur hot spiegelbeeld moet zijn van de partijveihouding in den Raad.) Zonder twijfel zal alsdan het bekende fana tisme wel verder zorgen voor een voortdurend toepassen van plagerijen van dat deel der bur- geiij, dat niet precies wenscht te loopen tus- schen de hooge muren van zonderlinge z.g christelijke gebruiken. Bij bestendiging van een dergelijke rich ting zullen dan de resultaten bij een verkie zing wel wederom verwondering wekken bij die peisonen, die mecnen, dat alleen hun levensopvatting de eenig juiste is, en die niet schijnen te kunnen beseffen, dat er ook men- schen zijn met volkomen dezelfde rechten als burger, doch met gedachten en beginselen van anderen aard. Misschien is het nog niet te laat om die partijdige richting in het bestu ren van gemengde bevolkingen te wijzigen andere zullen cr bij volgende verkiezingen wel meerdere kreten van verbazing geslaakr worden, vooral wanneer door Links sympa thieke candidaten worden gesteld, met hel dere koppen en rechtvaardigheidszin. U, M. d R., dank ik voor de verleende plaatsruimte. Een Katholiek kiezer. Schiedam, 20 September 1910. Beurs van Schiedam. DINSDAG, 20 SEPTEMBER. Officieele noteering van de Oommissie uit de Kamer van Koophandel aan de Beurt. MOUTWIJN111*) per H.L., contant, zonder fust en zonder belasting. ROGGEgeen opgave. GERST: geen opgave. MAIS: geen opgave. Namen» de Comm. voor de noteering, B. A. J. WlTTKAMPF. Noteering der Vereeniging Bond van Dis tillateurs", gevestigd te Botterdam. MOUTWIJNf 12.50 per H.L. JENEVER16.50 per H.L. AMST. PROEFf 18.— per H.L. De Commissie voor de noteering. MOUTWIJNStemming kalm. SPOELING: 1.10. SPIRITUS: 16.—. RUWE SPIRITUS: 7f h f 7|. Gisteren was verkeerdelijk 121 in plaats van lil gezet. AMSTERDAM, 20 Sept. Koffie ord. Java 43. Santos 31. Suiker flauw. Hofbericht. Heden begeven zich naar Het Loo om dienst te doen by H. M. de Koningin, Hr. Ms adjudant, luitenant-kolonel van Hoogstraten kamerheer baron Taets van Amerongen en ordonnans officier baron van 0 ardenbroek van Lockhorst. De opening der Staten-Generaal. Had het weder zich in den ochtend niet al. te gunstig laten aanzien, tegen 12 uur klaarde het op en brak de zon door, zeer zoker ten genoegen van de duizenden die er reeds vroeg op waren uitgegaan om zich een goed plaatsje te Versohaffen langs don weg, dien de koninklijke stoet zou vol gen, waarmede H. M- de Koningin zich ter opening van de zitting der Staten- Generaal van het Paleis naar de Ridder zaal zou begeven. Nu, deze weg bood dit maal ruimschoots gelegenheid om den stoet te aanschouwen: In tegenstelling toch met andere jaren wanneer door liet Noordeinde de Hoogstraat en Buitenhof werd gereden, trok de stoet dezen keer voor 't eerst laags het verhoogde pad van het lommerrijke Voorhout. Een prachtige inderdaad vorstelijke weg, waarlangs tien, twintig rijen dik de toeschouwers ge schaard stonden achter de troepen van het garnizoen met de afzetting belast. In hot Noordeinde, in de omgeving van hel Koninklijk Paleis, stond onder com mando van overste van Bockom Maes het le bataljon Grenadiers opgesteld, waarvan tevens een compagnie, onder bevel van kapitein Jhr. Six, de eerewacht op het voorplein aan de vorstelijke woning vorm de. Ook stond daar ter plaatse onder lei ding van den directeur eerste-luitonant Bouwman, de Kon. Mil. Kapel. Vooral bij hot Paleis had reeds vroeg- tydig een dichte menigte post gevat, voor welke wel eenige teleurstelling was, dat Koningin cn Prins, komende van; het Staatsspoorstation, niet aan de zijde van hot Noordeinde het Paleis binnentraden, maar aan den kant van don Prinsesse- wal hun woning binnen gingen'. Echter het aanrjjden van do verschil lende galarijtuigen met 0- hoogwaardig- heidsbekleeders, die H. M,- zouden verge zellen, bood tusschen 12 en 1 uur vol doende afwisseling. Precies ten, één uur reed do Koninklijke Stoet voor en zette zich langzaam in beweging. Toen Koningin en Prins plaats namen in don prachtigen gouden statie gar os, hot bekende geschenk van de Amstordamsehe burgerij) donderde het geschut. In de Ridderzaal. De Ridderzaal bood als steeds, wanneer de D e s t o e t. Overeenkomstig het daarvoor vastgestelde j en door ons gepubliceerde ptogramma heeft H. M. de Koningin met Z. K. H. Prins J Hendrik zich hedenmiddag van het paleis begeven naar de Ridderzaal, ter opening van dc Vereenigde Zitting der Staten-Generaal. Een groote menigte, uit tal van gemeen ten naar Den Haag getogen, juichte de Ko- ningin en den Prins luide toe, waarvoor bei- j den door buigingen dankten. De Ridderzaal bood don gewonen luister- vollen aanblik. Na de voorlezing der troonrede weer klonken van de banken der afgevaardigden dc kicet: Leve de Koningin en een driewerf hoera Onder de aanwezige groot-officieren was ook de oud-gouvenieur-generaal van Neder- iandseli-Indie, generaal Van Heutsz. V Tot de leden van het gevolg die te paard bet Koninklijk rijtuig op weg naar de Sta ten-Generaal vergezelden, behoorden de ad judanten i. b. d., luitenant-generaal Kool, luitenant-generaal Rost van Tonningen,, gene- raal-majoor De Lannoy, kolonel Tonnet van het regiment Grenadiers en Jagers, teiwijl H. M. aan de Ridderzaal werd opgewacht door de adjudanten i. b. d. vice-admiraals jhr. Roel!, Stokhuijzen, baion Swecrts de Dundas Wyborgh, Ellis en de kapitein ter zee Zegeis Rijiser. Als kamermecren i. I). d. volgden in rij tuigen in den stoet mr. J. A. H. baron van Zuijlen van Nijevelt, E. R. baron van Weide ren Rengcrs, jhr. mr. dr. W. Roéll, mr. W. A. baron van Ittersumen jhr. Six, intendant an het koninklijk paleis te Amsterdam. Taft en Roosevelt. Op een samenkomst tusschen -president I Toft en Roosevelt is alleen gesproken over de staatkunde betreffende den staat New-York. Taft wil wel als candidaat optreden, als j men hem stelt, maai- als het volk hem niet wenscht, zal hij genoegen nemen met die be slissing. Met opneming wordt geen instemming der Redactie bedoeld. Copy wordt nimmer teruggegeven. Mijnheer de Redacteur. Veel vei wondering heeft de uitslag der h..tstc raadsverkiezing in Rotterdam bij de rechtsche partijen teweeg gebracht. Rij mij on velen mijner geloofsgenooten evenwel aller minst. Hoe langer hoe meer blijkt toch, dat een deel der Christelijke partij do macht, die zij bcz.it, gebutikt om een geheele gemeenschap ROTTERDAM, 20 Sept. Op de veemarkt alhier waren heden aan gevoerd: 37 paarden, 1 veulen, 1426 magere runderen, 643 vette runderen, 701 vette kal veren, 110 nuchtere kalveren, 2 schapen, 178 biggen. Besteed werd voor: koeien le kw. 78, 2c kw. 70, 3e kw. 62 ct.ossen le lew. 77, 2e kw. 69, 3e kw. 61 ct.stieren le kw. 67, 2e kw. 60, 3e kw. 55 ct.kalveren le kw. 125, 2e kw. 115, 3e kw. 100 ct. alles per K.G. Handel inkoeien, ossen en stieren, traag, spoelingvee iets boven noteering; kalveren vlug. Melkkoeien f 160310; kalfkoeien f 190 -ƒ340stieren f150290pinken ƒ60 ƒ120; graskalveren ƒ3580; vaarzen 80 -ƒ 150 paarden ƒ55180 nuchtere kalve ren 914; fokkalveren ƒ16-—25 biggen 12—20. Handel inmelkkoeien en kalfkoeien rede lijk stieren traagpinken, graskalveren en vaarzen redelijk; paarden flauw; nuchtere kalveren,, fokkalveren, biggen vlug. Botermarkt. Aangevoerd73 achtste cn 30 zestiende ton cn 212 stukken. Prijzen 57, 54, 51voor de stuk ken 721 il 77l et. per stuk. Rotterd. Eierenveiling. Aangevoerd 36592 stuks. Kippeneieren 4.606.20 eenden eieren 5.255.35kalkoeneneieren 6.50. Yisscliery. SCHIEDAM, 20 Sept. Binnen van do haringvisscherij SCH- '205, Liduina, sell. J. Bal, met 25 last haring, van de 2o reis. SCHIEDAM. 'V, Geboren: 17 Sept. Jansje, d. v. J. H. van Eek en 11. Bleiksloot, Laurens Costerstraat. Ma- rinus Franciscus Adrianus, z. v. J. P. Hui hoven en A. W. Verbij, Laurensstraat. 18 Sept. Jan Willem, z. v. J. W. de Nijs en F. A. Bakker, Boterstraat. Petronella, d. v. A. Ncls ea W. Koning, Nieuwstraat. Wilhelmina, d. v. J. Verveenden C. Groenoweg, Hoofdstraat. Pieter, z. v. J. K. Ouwens en H. Sparreboom, Maasdam- sehertraat. Overleden: 17 Sept. Maria Ouwcudijk, oud 6 maan den, Buitenhavenweg. Jacoba Maria Poot, oud 3 maanden, Boterstraat. 18 Sept. I'ietertjo Laset, oud 93 jaar en 11 maand. i, weduwe van Arnoldus Van Rie- sen, Broersveld. Wilhelmus van Merwijk, oud 66 jaar en 10 maanden, Lange Ach- terw'Dg. Ov.erzlcW van do Benrs van don dag. De Amerikaansche Spoorwegmarkt had heden een stil maar vast verloop. Nat. Staatsf. boter.. Buitoal. Staatsf. va rieerden, weinigl i* t DINSDAG 20 SEPTEMBER. STAATSLEENINGEN. 19 Sept. 20 Sept. pCt. M.K. H. K. NEDERLAND. N. W. Sch. 03)1. 8 9090% dito Ceit. f 89% 89% dito Cert i 21/» 73%, te BULGARIJE. Hypolh, 1893 6 98% Tabaks), 1902 O. 6 97% 97%, Zegelt O. 1904 96'/,, HONGARIJE Leen. 1892-1908 O, 4 92 dito kr. 2000 4 92 ITALIË Inschrijving '62/81 8?// 97% OOSTENRIJK. Bel. vr. Kronl. Mei/Nov. i 4 98% 93% Obligatie in Goud t j 4 97'/, PORTUG. Tab.mon. Obl. le. s. 8 67 dito 8e 9. fr. 600 S 66% 66% RUSLAND. Obl. In Good 84 8 36%, Obl. 1906 fr. 600 6 99%, O. Iwang Dombr. G. R. 626 O. 4l/o 95 Obl. Gr. R. Sp. 1888 4 86%, dito (Nlc) '67/69 4 92% Obl. 1880 G. R. 625 Geo. 4 871%, 88% Zuidw. Z. R. 125 .- 4 87%, 86% dito Z. R. 625 4 87%, Or '8/90 bij Hope G. R. 625 4 87% dito '94 6e Em. G. R. 625 4 87%, 87% O. Gr. R. Sp. 80 Z. R. 625 S 72 71% SERVIË. Oblig teen. 18"5 i 80% TURKIJE. Leen '91 met gar. O. 4 Bagdad Spr. lo eer. r 4 81%, CHINA. Zilverleening 1891 7 82% JAPAN. Bin. Schk.b. Y 600-1000 6 97%, Obl. 1899 i 92% REPUBLIEK CUBA. Obhg 1901 102 101'-%, MEXICO, Afib. Obl. 1, 2,3, IS. 48% 48%, ARG. REPUBLIEK. L '86/87 6 103% Buit. L, 1896/99 O 1 95% BRAZILIË. Funding L. 1898 5 103%, 103% Oblig. 1903 6 1 02% COLUMBIA. Gee. B. Sch. O. 8 43'/, 43%, PROV. EN GEM. LEENINGEN. NEDERL. Amst. 1300/1901 1 102 dito 18613ï/3 96 96%, Rotterd. Obl. 1900/7 1 101% 102 dito Obl. 1891/97 S 88% Schiedam O. 1907/8 4 101% dito O. 1902 31/? dito 1895 O. - S5Vï I. BANK- cn CRED,-INSTELLINGEN. NED. EN KOL Amet. Bank A. 201'/, Ned. Bank A207 Ned. M5, v. Zek ifgesl O I 96% II. HYPOTHEEKBANKEN, 'e-Grav. H. B. pb. -. Nat H. B. pb. Ned. H. B. Veendam dito Pbr. N.W. Pao. s. A. A. do. Bew. v. deeig. Rott. fL-B. Pb. West!. H.-B. Pdb. 1 1 98% 100% 99 94 f 67.80 100% 99 92% 100% 68.- 4 4 BUITENL. Hong. Hyp. Bank P. 4 in. INDUSTR. ONDERNEMINGEN, BUITENL. Am. Car F. C. v. A. 47% 47% New.-Ori Rw. Co C. v. g. A, 25 U. S. Steel Cy. C. v. g. A. 68% 69%, IV. KOL. CRED.-INSTELL. EN CULT.-ONDERN. C. M. d. Vorst A. 164% 166 Ned. Handel-Mg, Rose. A. 5 181 V. MIJNBOUWMAATSCHAPEIJENj NED. EN KOL Paletoh pret. A. 117% 117% Soem&I. M. M. A. VI. PETROLEUMONDERNEMINGENi NED. EN KOL. Int-Rum. P. M. A. 85 85% K. M. t. E. Pbr. A. 470% 477 Moeara Enim A. 225'%, 226 Som. Pal. P.'M. X. 183184% BUITENL. Russian P. O. T. A- VIL SCHEEPVAARTMAATSCHAPPIJEN, NED. EN KOL. Jav.-Ch -Jap.l. A. 93'/, Kon. Fak.-Mg". A152 Ned. Am. S. M. A. 155 Rotterd. Lloyd. A. 126% St. Mij. Nederl. A. t 142% VHI. TABAKSONDERNEMINGEN, 273% 432 419% NED. EN KOL. Amst. Dell-CA. 605 Amst -Langk Co. A. 269 Dell Mg'. A. 432'% Langkat Tab.-Mfj. Ad. A. 30 Pencmbah Mg, A419 IX. DIVERSENj BUITENLAND. Maxweü Laad Gr. C. v. Ai I dito C. v. Inc. bds. Por. Corp. C. V. A. dito C v. Pret. A. i dito Mr F. B. 6 Transv. L. Ex. O. V. A. SPOORWEGEN. Hall. IJz. Sp.-M. A. Mg. t. E v. S. S. A. Ne<l.-I. Sp.-M. k. N. B. Boxt geet. 75/80 5 ITALIË. Spwgt, 87/89 O. 8 Zuid-Jtal. Sp. O. 8 POLEN. Warsch Ween A. PORTUGAL. B. B. 3p. lo gopr O, 8 K. Trans. A. Sp. O. 6 RUSL. M. Wind Ryb. '97 O. 4 Rjas UralBk G. R. 633 0. 4 Wlaaik Sp.-M. G. R. 625 O. 4 AMERIKA. Ateh. Top. 0. v. g. A. dito C. v. pr. A, Denver Rjo-gr. C. v. A. Erie gow. A. Kansas City S, Rw.-Cy. g. A. dito dito pret A. i j dito dito lo Hyp. O. 8 Mexican Intern. Prior L. O, U/3 Misa Kanaas A Texas O. v. A. dito dito le Hyp. O. i 1 dito dito 2e Hyp. O. 4 Nat R. R. Co. ot Max, G. O. p. 1928 v tl/a New.-York Ont. A Wast. A, Norfolk West. v. g. A, Rock Island Co. C. v. g. A. SL-L. A San Franc. O. 2e pr. A. South. Pao. Cy. g. A. South. Railw, Co. Afg. g. A. Union Pacittc Rr. O. v, g. A.. dito pref. A Wabash Sp.-m'g". g. A. CANADA. Canad Pac. C. v. A, NED. EN KOL. Rott. Tr.-M. A. i Semarang-Cheribon Sttr. M. A. j PREMIELEEN1N GEN. NEDERL. Amsterdam 1100 A, 8 I Gemeentecrediet k. Z Paleis voor Volkss lijt 1867, dito 1869 s 5 I Rotterdam A. 3 N.-H. Vorean. „Hot Witla Knis'- BELGIË, Stad Antwerpen 1887 21/$ HONGAR. Hong Hyp.-B 1884 4 ïkeiss Heg. Geaeiach 4 OOSTENRIJK. Staalsl 1860 3 RUSL. Binnonl, Staatsl. 1864 B dito 1866 t s SPANJE. 8 0/o St. Madrid 1868 TURKIJE. Leeuing 1870 AFRIKA. Congoloten 1888 t Prolongatie. t 4—4'% pCt. PRIJZEN VAN COUPONS, Amsterdam, 20 Sept. Meiaii. Pap. In kr. 49.97% Divs. in R.m. 58.50 Zilv. Jan. ld. 49.97'% Russen In G. R, 1.88'% Eng. met affid. 11.90 Idem In Z. R. t 1,25 Franache i 47.60 Amorlk, Poll, D,. 2.46'% 4'%. 11% 11%. H'/is 39 101%, 101% 13% 80 81 84 84% 255 94 68% 68% 68% 68%, 192% 191% 78% 90% 90% ,88% 85% 85% 88%, S97w 97% 99 99% 30%, 30?/, 25% 25% 28%, 28% 62% 63- 72% 72% 102 31% 31'/, 97% 97% 83"/,, 83 'Vis 101 101 40% 40s/, 90% 31%, 31% 40% 112% 113% 23%, 23% 166 167'/, 90% 16% 17 191% 184% 184 107% 107%, 101'%, 101?/, 210% 1,85 1.85 103%, 80 95s/u 96 119 159% 170% 471 482 383 374 70% 70?/, 52 45.30 45.40 Belgischo 47.40

Schiedamsche Courant | 1910 | | pagina 3