Rechtzaken. rngay. ÏKNNENLAm STADSNIEUWS. andeien die zwaar gewond werden, konden nog ontkomen. De leiders der ïcvolutionnaire partij heb ben beloofd de wapenen seer tè leggen.,4 wanneer Bastle y Ordonez zijn candidatuur intrekt. Men verzekert, dot alle provincies, behalve Montevido, tegen zij n candidatuur gekant zijn en hoopt, dut hij, door zich te rug tg trekken de, rust zal doen vree t'kce ren. De regeering heeft inmiddels de censuur nog "verscherpt en den verkoop van Argentijn- sche bladen verboden. Uof bericht en. Men meldt uit 's-Gvavenha«e Do Prins kwam gisteravond omstreeks 10 uur uit Castaicuni per auto hier* aan en keert Zaterdagavond te 0 uur naar Iïct Loo terug Giste, en dineerde en overnachtte ten pa- ize Up' Loo baron Gericke van Herwijnen, i'v. Ms. giusnt te Londen. Koningin Emma. ter roint uit Weenen, d.d. 2 dezer bv Ir jic Pmrr.i heeft zich gisfceien metge- g r aar Baac'en (bij Weenen) begeven, waar i iiöCiuïiDol gebruikte bij aartshertog en hertogin Render. H. M. keelde 's mid- gs te f> uur in Haar hotel terug en ge- j daarna het middagmaal bij den ge- z t dr. jhr. W. M. van "Weede van Reien- np. De" Koningin-Moeder van Nederland be- z -ht hedenmiddag de collectie Albertina en Iwhanamiddag de galerij Liechtenstein. Unie spieekt er haar leedwezen over uit, dat «door omstandigheden bespieking van den algemeencn politieken toestand en den toestand der Unie op de te -'s-GraWnhago gehouden Algem, Verg. niet mogelijk bleek; meent, dat bespreking van dit onderwerp een dringende eisch van het oogenblik is, .spieekt dè hoop uit, dat het hoofdbestuur vrijheid vinde, binnen niet 'të langen tijd een nieuwe Algem. Verg. uit te schrijven, len einde dit punt ernstig te kunnen bespie- ken en besluit deze motie ter kennis van hot hoofdbestuur te brengen." Onze Marine. Hr. Ms. pantserschip De Zeven Provin ciën heeft 's rijkswerf te Amsterdam verlaten en zal binnen weinige dagen, na aan de ïlembrug kolen te hebben ingenomen, naar Willemsoord vertrekken. Het schip aanvaardt daarna zoo spoedig mogelijk de reis raar Oost-Indie via Las Palmas, Freetown, Mon rovia, Benana, Angra Peqtiama, Kaapstad, Port-Natal en Mauritius, en zal eimoede- lijk einde Februari 1911 in Ned.-Indië aan komen. - Hr. Ms. pantserschip Tromp, zal onge veer midden November de reis naar Oost- Indië aanvaarden, onder bevel van den kapi tein ter zee De Haan. Prof Dr. J. M. van Beminden. De nestor der ^[ederlandsehe scheikun digen, dr. J. M. van Bemmelen, oud-hoog- leeraar aan de Leidsche Universiteit, her dacht heden zijn 80en verjaardag. Te de/er gelegenheid werd hij door de mannen der wetenschap en de* colleges van universiteiten en studenten gehuldigd en werd i hem een cadeau aangeboden.* Portugal. Naar wij vernemen, zal onze" regeering niet overgaan tot erkenning van de republiek Portugal, voordat een blijvende regeering aan het bewind is gekomen, hetgeen zeer wei mogelijk niet voor Juni of Juli 1911 zal plaats hebben. Eerste Kamer Jhr. mr. K. A. Godin de; Beaufort (a.-r.), te Mnarebergen, sedert 1893 lid van,de Eer ste Kamer, heeft negens voortdurende onge steldheid ontslag genomen. De heer Godin de Beaufort heeft zitting voor Zeeland. Tweede Kamer. De leden der Tweede Khmer zijn ter ver gadering bijeengeroepen tegen Dinsdag S de zer, des namiddags te 4 uur. Verschillende rapporteurs-commissies voor do Staatsbegrooting 1911 hebben deze week vergaderd. Het rogceringsantwoord over de Indische begrooting is ingekomen en zal heden, of icigen worden rondgedeeld. i Wc!-ontwerp Baad van State. 11e* ir »De Tyd" gebleken, dat haar be- itl, zien vergiste, toen h(j schreef, dat twerp betreffende wijziging van l. 3 van de wet op den Raad van State 1 ji t'idttcelfoen Raad aanhangig was ge- Wt Het bedoelde ontwerp is reeds ge imet tijd geleden aan de Tweede Kamer mni'-v: en werd door deze ook reeds in i utdeebngen onderzocht. Eegitlm&tiekaart voor handelsreisigers. De minister van landbouw, nijverheid en l.fudel heeft aan de Kamers van koophandel en fabrieken meegedeeld, dat Nederkndsche handelsreizigers voor het vervolg in Oosten- lijk-Hongarije hun bedrijf kunnen uitoefe nen zonder verplicht te zijn tot betaling van oenige belasting of. andere rechten en zon der aan formaliteiten onderworpen te zijn, mits zij in. het bezit zijn van een legitimatio- knart, door de bevoegde Nedcrlandsche over heid uitgereikt. Zulke kaarten worden thaiis vanwege liét departement van Ta, N. en Hl, op aanvraag bij de afdeeüng Handel, uitge- reikt. De Nijmeegsche Motie. Naar w(j vernemen, zou er sprake van zijn, dat een aantal ieden der katholieke kiesver- 'eeniging te Nijmegen verzochten een nieuwe vergadering bijeen te 'roepen, om op de ge vallen beslissing teiug te komen en de mo tie Ongedaan te maken, (Gentrum).. 1 Chr.-IHst, Unio. Men zendt aan de „Ncd." afschrift van de volgende motie: r „Do afdeeling Maassluis der Chr.-Hi^t, i r f Uit 4e Amsteröamsehe becrootlngsdebatte». Men schrijft ons uit Amsterdam: Rezen bij het doorlezen van het „Alge meen Verslag van het Onderzoek der Ge- rneentebegrooting over den dienst 1911 in de afdeolingen van den Gemeenteraad" meermalen vermoedens, dat „die en die" het lid van den Raad zal zijn, dat „deze of gene" op-, aan- of bemerking plaatsten, bij de debatten zelf komt men niet zel den tot het voor iemand, die meent z'n „Pappenheimers" zoo wat te kennen verrassende blijken dat men 't mis ge had heeft. Wanneer wij uit het afdeelingsvorslag vernamen dat „een der leden" meende, dat de verhouding tussclien B. en W. en den Raad ((veel) te wenschen overliet dat B. en W. voor hun plannen en streven moeten werken alleen „met open spel, zon der listigheden of zetten, zonder boekings- wijzen, die de werkelijkheid bemantelen, zonder te pogen den Raad niets te maken, dat niets gepraejudicieerd wordt, zonder tendentieuze rapporten" dat „aan de diensten van Publieke Werken en Onder wijs een bedenkelijk soort formalisme werd gehuldigd", enzdan dachten we die ge zegden afkomstig van een lid der sociaal democratische partij, bijv. van den heer Vliegen, Maar neon, de critiek is van den man, die trotsch is op zijn „wilde"-wezen, van den man, die beweert in, den Raad tot geen der paitijgroepen te behooren, van den heer Simons. En in een zeer lange speech motiveerde hij Maandagavond zijn uitspraken, zijn („insinuaties", zooals de oud-wethouder, raadslid Delprat, bovenver melde zinnon opgevat zal hebben, getuige diens woord van protest er togen hij de opening der algemeene beschouwingen, welk protest de heer Simons achtte voort te spruiten uit de naioviteit van den heer Delprat. In zijn rede deelde de heer Simons o. m. als reden van wantrouwen van den Raad mede ,dat het verboden ia aan "do ambtenaren gemeenteraadsleden inlichtin gen te geven, voordat de wethouder1 zijn goedkeuring verleend heeft. Een groot deel van den Raad heeft dan ook den indruk uit de handelingon van B. en W. gekregen, dat er is eon officieele waarheid, eneen waaiheid. Ook keurde spr. al dat leden van het Dagelijksch Bestuur voorzitters zijn der RaadsaJdeelingen. En danom slachtig formalisme is een ernstig kwaad in een organisme. Spr. haalde een voor beeld aan van 20 formaliteiten, vervuld voor het aanbrengen van een brandtrap in een school, loopende vanaf Dec. 1909, en nu is de trap or nog niet Ook werd nog het beleid van B. en W. gecritiseerd en men eindigde: schonk ons wijsheid endoortastendheid. Deze debatten staan in het teeken van' critiek op het Dagelijksch Bestuur der Gem een le. De hoer Asscher wenschte een vijfde wethouder; in Den Hang bleek het nut van een college, uit 5 leden bestaande. Dinsdag pleitte de heer Boisscvain vooc een democratisch gemeentebestuur, zoo- als dat in Engeland, bijv. in Glasgow, bestaat. De rede van den heer Simons weid nog eens aangedikt door den heer Vlie gen. Het bleek dus dat de veronderstel ling, alsof de sociaal-democratische Raads fractie de opgesomde bemerkingen gemaakt nog zoo kwaad met was. Do heer Simons was inderdaad in deze de tolk der uiter ste linkerzijde, alleen haar verpersoonlij king; de heer Vliegen zeide 't meer in z ij a woorden, er is iets niet in den haak in den Raad, „wij zijn to weinig up-to- date", „een Dag. Bestuur met durf en vertrouwen zou in Amsterdam een hoop te doen vinden". Hetgeen maar zeggen wil, dat, zooals de heer Simons verklaarde, er ingrijpende veranderingen noodig zijn, wil het de ge meerite goed gaanl Prettig voor B. en W„ en we zijn be nieuwd naar do replieken. Burgemeester Röell zal óók al nota moeten nemen van het gezegde door den heer Fabius: dat van den burgemeester grooten kracht moet uitgaan, maar de burgemeester is niet het hoofd der gemeente, doch het hoofd van den Raad. Dat ook der Gemeentebedrijven geen erf tiek gespaard zou worden was naar aan leiding der G. E. W.-kwestie te verwach ten. Ter zake dezer critiek verdedigde gis teravond do heer Delprat nog oren zijln optreden bij liet ontslag-De Gelder. Hij is als we th ou der t af ge treden, daar hij niet kon dulden dat de zaak uit zijn handen; weid genomen op do wijzo, waarop dit geschied is.Mr," Van Gigh heeft spr. zeer gegriefd. Twee lichtpunten echter somt do heer Del prat op: lo. .dat hij niet ton onrechte ge oord eéld heeft over dr. Do, Gelder,, daar 'dé Raad het ontslag bevestigd' heeft; 2o. d,at zijn (spreker's) handteekening niet staat ondet „dat rapport". Eerbiedig luisterend hoorde de Raad die verklaring aan ;iedor lid dacht Giet zijne. Zou de Raad zich toen misschien eon beetje gevoeld hebben als een kind, dat stout geweest is en nu een standje krijgt? Of zou het meerendeelder leden aan 's heeron „Delpiut's naïviteit" gedacht kobben? (Wordt vervolgd.) VLAARD1NGEN, 3 Nov. By de te Rotter dam gebonden examens vrije en ordeoefenin gen der gymnasiiek is gisteren o m. geslaagd de heer S de Boer van hier. V GAARDINGEN, 3 Nov. Door den heer fl. van 'Poor Pz., alhier i.- een uitvinding gedaan, welke van groot nut geacht kan worden. Genoemde heer is er in gedaagd, een pre- pmant uit te vinden, waardoor petroleum van de slechtste kwaliteit, wordt omgezet tot een gehalte, welks deugdelijkheid en hel derheid volkomen opweegt tegen de besta soorten, welke tot heden in den handel ge luncht worden. Een van onze vertegenwoor- digeic- heelt de rosultaten van een en ander persoonlijk in oogenschomv genomen, waar hij het hier beweerde volkomen bevestigd is geworden. (,,N. VI. Crt,") OVERSCHIE, 2 November. De gemeente raad verleende den heer J. Verburg op diens ver/oek met ingang van 1 Januari a s eervol ontslag als onderwijzer en benoemde als zoo danig de heer O P Amelunxen te Goes. Een subsidie van f300 werd toegestaan aan de vereenigiug het Groene Kruis alhier. De gemeentebegrooting voor 19J T werd vastge steld. Aan onvoorziene is beschikbaar f 89.09. Eigen Hanrd.i Bij akte van 16 October 1909 weid hier ter stede door Rijks- en Gemeente-ambte naren opgericht de coöperatieve Bouwver- eeniging „Eigen Ilaard"", welke, zich ten doel stelt het bouwen of op andere wijze in eigendom verkrijgen in de gemeente Schiedam van gezonde en doelmatige wo ningen, om die bij voorkeur aan hare leden te verhuren. Die eigendommen blijven in het bezit der Yereeniging. In hare woningen mag geen nering of zaalc worden uitgeoefend, zonder schriftelijke toestemming van het Bestuur. Elk lid moet een som van f30.-— ineens of in termijnen storten en fö.entree geld betalen. Bij overlijden van een lid-bewoner kan zijn gezin desverlangd de woning blijven bewonen. De zuivere winst uit de exploitatie der eigendommen komt voor een deel ten goede aan de leden, terwijl daaruit een reserve fonds en een reparatiefonds gevormd zul len worden. De vereenigïng kocht van de gemeente een perceel grond, gelegen aan de Veen- lautseho straat (besluit van den gemeente raad van 18 Januari 1910), ter grootte van 65 bij 20 M. Aan den architect, den heer P. Sanders alhier, werd opgedragen oen ontwerp te maken voor den bouw van 12 vrije wo ningen. Toen dit ontwerp gereed was, werd aan de toekomstige "bewoners-leden gelegen heid gegeven enkele wijzigingen te vra gen in de inrichting der voor elk hunner bestemde woning, waarvan door eenigen gebruik gemaakt weid. Zooveel mogelijk werd aan de wenschen, daarbij .geuit, ge hoor -^gegeven, zoodat elke woning naai de behoeften en wenschen der bewoners is ingericht. De aanbesteding der woningen had plaats op 18 Mei en met 1 November weiden zij opgeleverd. De bouw werd gegund aan den heer J. Bokhorst, het verfwerk aan M. Sluiters, alhier. De uitvoering had plaats onder opzicht van den heer L. J. van Ameijde, terwijl het dagelijksch toezicht berustte bij den heer P. Wolff. Het geheele werk geschiedde onder leiding van den architect, den heer P. Sanders. Nu de woningen gereed waren noodigde het Bestuur der Vereenigïng, bestaande uit de hoeren E. Koopnians, voorzitter; jWj. van der Hoek, secretaris; A.-van Wagten- donk, penningmeester; S. Houtman en J, G. van Vlaardingen, het Gemeentebestuur, autoriteiten en Pers uit deze woningen te komen bezichtigen, waartoe zij zich ter hegeleiding 'gistermiddag hadden beschik baar gesteld. Met groot genoegen ontvingen wij die uif- noodiging en met nog grooter genoegen hebben wij de woningen bezichtigd, (lie bij ons den meest aangenamen indruk heb ben achtergelaten. Bij den bouw dezer woningen weid voor opgesteld dat h'et moesten worden soliede woningen, die aan de hygiënische eischeh voldeden, flinke ruimte qvoor woon- en slaapvertrekken bevatten en tegen een be trekkelijk lagen huurprijs verhuurd zouden kunnen Worden, Het Bestuur verzekerde ons over de wijze, waarop de oplossing was gevonden uiterst tevreden te zijn, want dat de wo ningen prettig verdeeld, keurig betim merd, soliede afgewerkt waren, en de huur zeer billijk geacht moet worden, De diepte van liet bouwterrein is voor dé helft onegveer ruim 10 M. be bouwd, terwijl de kleinste helft bij'na 10 M. open grondisj gelaten, zoodat de bewoners achter hun woning oen tuin tje kunnen aanleggen. De woningen zijn gebouwd op een fun deering wan gewapend beton, terwijl aan de uiteinden, van het bouwblok spauwm'u- ren zijn geplaatst ter bescherming tegen vocht en gehoorigheid. Erzijn in dit bouwblok 2 typen van woningen. Van het eerste, type zijn er 9, van het tweede 3. Alle zijn, zooals wij reeds zeiden, geheel viije woningen. Het eerste type lieeft achter de voor deur een tochtdeur en daar achter is de trap, die naar de bovenverdieping, den zolder voert. Naast de gang - liggen 2 ka- ineis en suite, gescheiden door roldeuren, aan de straatzijde twee ramen, aan do ach terzijde openslaande deuren, die over een tegelstoep naar hot tuintje voeren. Achter de gang en voor een klein deel achter de kamer is een uitbouw gemaakt voor keuken en daar achter bevindt zich de closet. De zolder is, naar aanwijzing van de bewoners, op verschillende wijze ver deeld, er zijn er met twee slaapkamers aan de voorzijde en een vrije zolder op het overige deel; anderen hebben die ver deeling gewijzigd. Maar overal zijn de slaapplaatsen boven. Het tweede type heeft een gang van dubbele breedte, achter de tochtdeur een open trap, en de keuken achter de trap zonder uitbouw; daar'loopt dus de tegel- stoep langs de geheele breedte van de woning en daarachter de tuin. Ook in deze woningen zijn de zolders op verschillende wijzen verdeeld. In het eene pand zagen wij ,2 flinke slaapkamers aan de achter zijde met openslaande ramen; in een andei vinden wij een paar groote slaapkameis met 3 kleinere vertrekken en een vliering. Deze laatste is maar mogelijk bij twee wo ningen in het midden van het blok, waar puntdaken mot jannen zijn, terwijl de an dere huizen mastieke daken hebben. Een paar woningen bevatten, mede op aanwijzing der bewoners aangebracht, aan de achterzijde der bovenkamers balkons. In de kamers en in de keukens zijn flinke kasten, in de kamers marmeien schoorsteenen, in de keukenkast nog leen in beton bewerkte diepte voor berging van artikelen, die op een koele plaats behoo ren bewaard te worden, terwijl alle wo ningen voorzien zijn van een ruime kolen bergplaats, In de keuken is alles praktisch ingericht. ,Wïj wijzen als voorbeeld op een gedeelte van de aanrechtbank, naast de gootsteen, waar latjes zijn aangebracht voor afvoer van het watei van het ge reinigd wordende vaatwerk. Zulke betrek kelijke kleinigheden, die voor het dage lijksch gebruik van belang zijn, bevatten de woningen veelvuldig. Men ziet uit deze, zij het slechts opper vlakkige, beschrijving, dat de indeeling der woningen prettig en praktisch is. Maar ook de afwerking laat niets te wenschen over. Alle ramen en deuren gaan gemakkelijk, open en dicht en toch was er, niettegen staande het geweldige weer der laatste da gen, stof noch regen op de kozijnen pf dorpels waar te nemen. De versiering dei- betimmeringen is zeer netjes en keurig af gewerkt, terwijl het verfwerk ook degelijk en net is uitgevoerd. Wanneer men dit alles nu weet, dan zal men moeten erkennen dat de huur prijzen, die variëeien van f 14.60 tot f 18.- per maand niet lioog zijn. De kleine ver schillen in den huurprijs van de 'woningen van hetzelfde type houden verband met de wijzigingen, in het oorspronkelijk ont werp, aangebracht op aanwijzing der bc woners, van welke wijzigingen de kosten in den huurprijs worden verrekend. Architect, opzichters en aannemers mo gen met tevredenheid op dit werk terug 'zien, omdat zij met den bouw dezer wo ningen iets hebben tot stand gebracht, dat zeer zeker invloed zal uitoefenen op de toekomstige woningtoestanden in het- al gemeen. En wij 'kunnen ons levendig begrijpen dat het Bestuur der coöparitieve bouw- verecniging „Eigen Haard" met trotsche voldoening die woningen aan belangstel- lenden toont. Het denkbeeld der coópe ratio: het tot oen samengestelde eenheid brengen van zelfstandige eenheden is in den bouw uitgediukt en het bouww&kbe wijst hoe samenwerking iets tot stand kan brengen wat zonder deze nooit bereikt zou kunnen worden. N. C. G. O. V. De aangekondigde Zuid-Hol]andsche' pre vinciale vergadering der N. C. G. O. V heeft Woensdag 1.1. plaats gehad, onder lei 'ding von dr. Dijkman, van Rozenburg. Nadat in" de morgenvergadering van alge vaardigden meer huishoudelijke zaken waren behandeld, werd in de namiddagvergndeiïng het woord gevoerd door dr. Burkens, genees heer-directeur te Heemstede, over het onder werp Alcohol en het kind. Op boeiende wijze getuigde de ter zake kundige spreker van den invloed op het kind van den alcohol gebruikt door ouders en voorouders, Voor de geboorte'van het kind, en den invloed van den alcohol, gebruikt door de mffeddv die het kind zoogt, dén invloed op het kind van den alcohol door de ouders gebruikt, als het kind grooter is en eindelijk den invloed op het kind van den alcohol, door liet kim zelf gebruikt.' j Sprekende over de groote sterfte onder zuigelingen, wees'spr. op de wenschelijkhcjd der borstvoeding. Maar'op de vraag: waar óm zoo weinig borstvoeding? toonde hij aan het verband tussclien alcoholisme en verlies an vermogen om te voeden. Aan de hand an een statistiek van prof. Bunge bleek, dat waar de moeder wel kon voeden, maar laar'dochter niet, in meer dan 70 dezer gevallen dé vader een 'chronisch alcoholist is. liet alcoholmisbruik der oud eis heeft in vloed op het nageslacht. Kindeien, in een iocs verwekt, zijn vaak achterlijk. In Noor wegen was bij stijging -van alcoholgebruik ook stijging van Idiotie. Hot zijn dus vaak do kinderen, waarop het mi-lmiik zien wreekt. Spiekende over de degeneratie, sprak dr. Bui keus een warm woord voor de z.g.n. on- toerekenbaren, die grensgevallen zijn, grooto stumpers met moeilijken strijd. Met een krachtig goloofswooid, dat hun wees naar den opgewekten Christus, eindig de spr. zijn belangrijke ïcde, die door allen met groote belangstelling was aangehoord. Hierna was het woord aan dr. (Hallen bach, pred. te Rotterdam, die hot onder werp behandeldeAlcoholvraagstukken on de wereldzendingsconferentie te Edinburgh. Spr. noemde deze conferentie een heerlijke openbaring van christelijk leven en cluisle lijke eenheid, maar hij wees op den drank als op een donker floers, dat 'aver al die hecilijbheid ligt. Schrikkelijk was de klacht an een Congo-neger aan den aartsbisschop t' Canteibing* zend ons meer bijbels en min der jenever, alsof de bisschop de jenever •/oud Bisschop Jolmson heeft gezegddat de drank bedenkelijker is dan de slavenhandel. Er weid aangetoond, dat bestrijding van den alcohol in Afrika bestrijding is van de werkeloosheid in het Westen. China heeft di-or zijn opium vei bod menige christelijke ïe- iïi ering beschaamd, Bediocvend was, wat medegedeeld werd over Duitsch-Zuid-Afrika, waar de drankin- voei tot 1891 zondei belasting was. Toen kostte de drank nog niet li cent per liter. Maar in 1906 kostte een liter reeds 4866 cent, want de invoerrechten waren gestegen tnet 60 en in dien tijd was het volk m mm veislaafd geraak;, nadat het drinken hun coi.-t zoo gemakkelijk was gemaakt. Met gioote warmte voorgedragen, werd liet diep ti of fond woord van dr. Callenbach vaak met ontroering gehoord. Na gelegenheid tot bespreking van het gehoorde werd de vergadering met dankage- bed door den voorzitter gesloten. Gistermiddag omstreeks 31/2 uur gleed aan de Noordvest een koe uit, tengevolge waarvan het dier in de Noordvestgracht terecht kwam. Door den begeleider en eenige in de nabijheid zijnde personen werd het weer op het droge gehaald, Volksbadhuis. In de week van 24—30 October werden genomen 252 baden. late klasse 2de klasse, kuipbaden 48 kuipbaden 44 regen 43 regen 168 - school 5 ets. kinder 9 Gedurende de maand Oct. 4940 werden genomen 1210 baden. lste klasso. 2de klasse, kuipbaden 86 kuipbaden 169 regen 1 75 regen 79 school f 5 ets, kinder s 78 AGENDA. 3 Nov. Tivoli Schouwb8 u, Speenhoffs Klein Tooneel. 3 Groote Schouwb. Edmunds Duitsehe operette Das Musikantenmadel. 3 5 Nutzaal, Rotterdam, 8 u. Kamer- muziekvereenig. Boheemsch kwartet. 4 Lokaal Schie. 8 u. Chr. Get-, Gem. Dankstand. Ds. Janssen. 4 Beursgebouw. 8 uur. Vergadering Kamer van Arbeid v/d. Voedings- en Genotmiddelen. 4 j Gr. Schouwb., 8 uur. Het Heilige Woud. 4 en 6 Nov. Tivoli-Schouwburg. 8 uur. Twee Weezen. 4 Nov. Groote zaal Harmonie, Rotter dam. M. t. bov. d. Toonkunst. Die Jahreszeiten. 5 ji Musis Sacrum, 8u. Alg. Ned Tim- merüedenbond, afd. Schiedam. Pro paganda leestavond, 5 x> Groote Schouwburg. Duitsehe opera. Tiefland. 5 Tivoli Schouwburg. 8 uur. Ned. Operette Ensemble Janmart. De gescheiden vrouw. 6 j Groote Schouwburg Kon.Franscho Opera, Den Haag Carmen. 6 Ciicus, 2 u. Matinêe. 4e Symphonic, Chor-Fantaisie en Christus am Oel- berg, werken van Beethoven. 6 Gr. Schouwb, 21/2 u. Concert door het Residentie-Orkest. 7 Groote Schouwburg, 8 u. Margaretha Gautier. 8 Groote Schouwburg, 8 u. Monna Vanna. 13 Circus, 21/g u. R. O. V. le concert serie B. 16 Vereen.-lokaal Broersvest. 71/2 uur. Spr. J. Zalmann, zendeling onder Israël te Rotterdam. 20 R.-K. Volksbondgebouw. 8 uur. 3e f i' Feestavond. »Alb. Thym". De heclivatermoord op deNicolaas Witsen- kade te Amsterdam, Uit do getuigcitiverhooren van gistermid dag voor de Amsterdamscho rechtbank in- zakè hot drama op de Nicolaas Witsen- kade afgespeeld, stipppen we nog het vol gende tum: De héér Wl Th.« S. Sn leder, ,dio in

Schiedamsche Courant | 1910 | | pagina 2