m aê<- mmm m Seclitzakeii, Sport. 4^j f 2» f STADSNIEUWS. Jf opcningsboodschap werd het besluit der ver gadering, dat zij vasthoudt aan haar pro gramma, hetwelk vercerviging met Grieken land beoogt, bekend gemaakt. i I '«Y- i 4 v -X >- ,4^» s SA,* I Brazilië. •De muiterij aan boord van de beide oor logsschepen, waarvan de telegrammen giste ren gewaagden, blijkt geheel vrij te zijn van politieke oogmeiken. Do opstandelingen eisehen niets andeis dan hooger loon en minder werk. Waarom zij dun den comman dant van de „Mines Gernes", op welk schip de opstand /het eerst uitbrak, en drie offi cieren hebben gedood, is nog onopgelost. Later ging ook cle bemanning van de „Sao Paulo", Brasilia's tweeden Dreadnought, welke president Ilenne» da Fonseca uit Europa heeft opgehaald, tot muiterij over. Beide schepen dreigden toen Rio de Ja neiro te beschieten en losten ook werkelijk eenïge schoten. Dc rest van het in dc haven ran Rio do Janeiro liggend eskader een twaalftal oorlogsschepen, behalve dc beide genoemde, nog twee kruisers en acht torpe dojagers moet niet aan dc muiterij mee doen volgens dc regccringsbcrichten, al zegt een particulier bericht ook het tegendeel. *s Nachts (d. i. van Woensdag op Don derdag) verlieten dc muitende schepen de haven maar keerden 's morgens terug. Latere berichten melden, dat de muiters aan de regeering hebben bericht, dat zij zich wilden overgeven, maar om amnestie verzochten. De Senaat; die 's middags om één uur bijeenkwam, nam met algemeene stemmen het amnostievoorstel aan. De ICamcr had hij 't afzenden van het bericht nog geen beslissing genomen en beraaslangde nog. Het verkeer in de hoofdstad is normaal. De door do schoten toegebrachte schade heeft weinig te bctcekencn. Rechterlijke macht Bij Kon. hcsl. van 22 dezer is aan mr. L. van Amlel, op zijn vctzoek, met ingang van 1 December, eervol ontslag verleend uit zijn betrekking van rechter in de arrondisse mentsrechtbank te Middelburg. Eerste Kamer. De afdeelingon dor "Eerste Kamer waren heden bijeen tot onderzoek van dc Indische begrooting en samenhangende wetsontwerpen. Eerste Kamerverkiezing De rechtsche club van leden der Staten vaK Zuid-Holland houden a.s. Maandag te 's-Gravenhage een bijeenkomst in velband met de verkiezing van een lid van de Eerste Kamer dor Staten-Gcneraal. Stnten-grgtmanl. De leden van do Provinciale Staten van Zuld-llolland zullen Dinsdagavond 13 De cember don voorzitter hunner vergadering, mr. Patiin, commissaris dor Koningin in dit gewest, een gastmaal aanbieden. Ontwerp Kustverdediging. Een adres, dat op verschillende plaat sen in Zeeland ter teekening heeft ge legen, houdende het verzoek, het wets ontwerp tot vorming van een fonds voor do kustverdediging niet aan te nemen, is door ruim 2100 personen getcckeml. dan zal ook deze wetgevi ngsperi ode veer onvruchtbaar blijven. Laat do regeering, in stee vair zich vast te klampen aan haar 59, steun bij de hervormingsgozin- den ook van links zoeken. De beer De Visser (C.-H.) dringt aan op bevordering van. Zondagsrust. Spr. waardeert do werkzaamheid van het kabinet, waarbij de etische richting wordt ingeslagen. Hij bepleit het ontwerp tot bestrijding van zedeloosheid, dat over de echtscheiding, en liet eedswetje. Spr. looft do onpartijdigheid van het kabinet, en bestrijdt de rede van den heer Roodhuyzen, die aanmerking maakte ojp de wijze, waarop hot Kabinet de sociale verzekering ter hand genomen heeft. Toch wil spr. de rcgcering vriendschap pelijk waarschuwen tegen verwarring van staat en maatschappij, en pogingen, om do organen van het particulier initiatief bij de sociale verzekeringen uit te snijden. De hoer Oosierbaan (A.-R.) bepleit sa larisverbetering voor do lagere ambtena ren. Do lieer Goeman Borgesius (U.-L.) be strijdt daarna den heer De Visser in diens betoog, dat de detail-wetgeving, op ver- zekeringsgebied toegepast door het Kabi- nct-Pierson-Borgesius, ons de ongevallen wet heeft gebracht, die, afgezien van tech nische gebreken, een zegen voor hot volk is geweest. Van het beleid van minister Talma ver wacht spreker niets, ook omdat degoedo financiën ontbreken. Daarna bestrijdt spreker het betoog van dr. Kuyper. Het debat is verdaagd tot morgen hall'clf. Tweede Kamer. De algemeene beraadslagingen over de staatsbegrooting is gisteren voortgezet. Dc heer Kuyper(A.-R.) vervolgt zijn eergis teren afgebroken rede, cn betoogt, dat de oppositie weinig te beduiden heeft. Zij werpt zich op' kleinigheden. Spr. zet uit- uit, dat de schoolkwestie nog niet is op gelost, en cle partijen van rechts nog bijeengehouden, moet Tusschcn partijen van rechts en links kan niet anders dan een tijdelijke Samenwerking voor een bepaald dool plaats hebben. Spr. zet de antithese tusschcn rechts en links uiteen. De heer Kuyper bepleit daarna een pu bliekrechtelijke organisatie van het be drijfsleven, en zet zijn denkbeelden daar omtrent uiteen. Spr. blijkt ten slotte een voorstanden van vestiging van een lloogeschool voor internationaal recht in Den Haag. De heer* Van Dedem (C.-H.) bespreekt do financiën. De regeering moet de uit gaven beperken totde allernoodzakelijk ste. Er is nog vooi te bezuinigen. Do hoer Drucker (V.-D.) spreekt eerst over den ongelukkigen vorm van onze wetgeving. Hij dringt aan op' de inrich ting van een klein bureau voor Wets- redactie. Spr. geeft enkele indrukken over het be leid van het Kabinet. Dan constateert spr. .dat met de „christelijke" rechtsbeginselen niets te hereiken valt, zelfs niet een pu bliekrechtelijke bedrijfsorganisatie. Spr. toont aan, dat men do toepassing der christelijke beginselen in kleinigheden moet zoeken. Alleen ten aanzien van onderwijs en benoemingen zijn de rechterpartijcn het eens. Do groote staatkundige vraagstukken kan het Kabinet niet oplossen. Spr. behandelt verder de financiën en sluit zich hieromtrent bij den heer Do Meester aan. Vervolgens oefent hij critiek op het beleid van oorlog en marine. De afgevaardigde bespreekt nu, deme- m'orie van antwoord der regeering, die hij zonder geestdrift noemt. Hij komt op tegen' het streven naar Zondagsheili ging, dat daarin een den dag komt. Gaat de regeoring voort op het inge- plagen pad, zoo betoogt spr. ten slotte, Debat geweigerd. Naar aanleiding van do gebruikte uit drukking in de Raadsvergadering van 7 September- j.L, tijdens do behandelingvan de Pensioen verordening, door don hoorK. ter Laan, nl. als zou de Ned. Federatieve Bond van Gemeentewerklieden een Bond zijn van Anarchisten, hoeft de Afd. Den Haag van bovengenoemden Bond een open bare vergadering uitgeschreven tegen a.s. Dinsdagavond. - Als spreker zal optreden de heer G. A. Wesseling, 2e secretaris der Federatie. De heer Ter Laan, uitgenoodigd om een openbaar debet aan te gaan, deelde schrif telijk mede, niet in een openbare vergade ring hierover op te treden. VLAARDINGEN, 25 November. Bij de te Rotterdam gehouden examens vrije- en orde-oefeningen der gymnastiek is o. m. ge slaagd mej. N. Don van hier. VLAARDINGEN, 25 Nov. Gisteravond omstreeks 6b uur geraakte de stuurman van het loggerschip SGII 300 in de Koningin Wïlhelminahaven te water. De lieer Hendrik v«n der Ster, door wien bet ongeval weid opgemerkt, begaf zich direct te water en mocht het genoegen sma ken hem op het droge te brengen. De levensgeesten waren echter zoover ge weken dat geneeskundige hulp noodïg was. Bijgekomen is hij per brancard naar hot zie kenhuis vervoerd. Dr J. Endlz. Den 1 Qon December a.s. zal de heer doc tor J. Endtz den dag herdenken waarop hij vóór 25 jaar het arts-examen aan de universi teit te Lelden aflegde. Alvorens zich als praotiseerend dokter te vestigen, bleef dr. Endtz tot 8 Dcc. 1886 tc Leiden werkzaam als assistent van prof. Rosenstein. Met ingang van 1 Januari 18S7 werd hij benoemd tot gemeente-arts te Rijswijk, waai hij zich toen als dokter ves tigde, doch daar bleef hij slechts tot Maart 1888, toen hij naar hier kwam, naar aan leiding van het feit dat dr. L. J. Delbacro zijn praktijk hier neei legde. Onder daarvoor dus gunstige omstandig heden, verkreeg dr. Endtz hier al wij spoe dig een goede praktijk en door zijn toewij ding aan en zorg voor zijn patiënten, heeft hij het toen in hem gestelde vertrouwen we ten te bewaren cn zien toenemen. Als geneesheer en chirurgijn werd dr. Endtz verbonden aan de sociëteiten ter ge neeskundige verzorging: „Nut en Voor zorg", „Overeenstemming", AVaar men met- ijver werkzaam is tot heil der Maatschappij, daar bloeiien welvaart en geluk, daar vliedt de bedelarij*", „Te helpen die in nood naar hulp en bijstand ziet, dit vordert Christen plicht, wijl het de lieer gebiedt". Bij dc oprichting der plaatselijke Gezond heidscommissie werd dr. Endtz tot secretaris benoemd, welke functie hij thans nog ver vuld. Voorts werd hij benoemd tot gemeen te-arts, schoolarts en dokter aan de H. IJ. S M. Bovendien vervult hij bestuursfnuc- tiën in verschillende vercenigingcn. Nederl genootschap tot zedelijke voi betering der gevangenen. Gisteren hield bovengenoemd genootschap zijn algemeene vergadering te Amsterdam, onder voorzitterschap van den heer A. Fen- tcner van Vlissingen. De voorzitter betreurde in zijn openings woord liet aftreden van bot hoofdbestuurslid, jlir. mr. Rethaan Macaré. Het jaarverslag van den secretaris, den hoer E. Rcné van Ouwcnaller, vermeldt over het S6o levensjaar van hef genootschap een aantal van 122 personen, dat door het Centraal Plaatsingsbureau een betrekking kreeg. In 1909 waren 226 aanvragen, inge komen. Ten aanzien von 20 hier te lande geplaatste ontslagen gevangenen kan heslist gunstig worden gerapporteerd. Van de in Duitschland geplaatsten (21) was de toestand van 6 op einde Maart 1910 bevredigend te noemen, over het algemeen worden in Duitschland niet zulke goede re sultaten bereikt. Om raad en informatie kwamen aan het Bureau zich 527 personen aanmelden, tegen 402 in 1908. Op den Isten Januari 1909 waren in „net Groote Woudhuis", 20 verpleegden aanwe zig. Van dit 20-tal werden in 1909 7 ge plaatst. Onder de, 59 nieuw opgenomenen bevonden zich 10, die reeds vroeger in het Woudhuis verbleven. De bezittingen van „Het Groote Woudhuis" werden ;n 1909 door aankoop verrijkt met 1 II.A. ud weiland, tic boomgaard werd met I II.A vergroot. Het resultaat van het landbouwbedrijf was lievTedigend, ook de veestapel ging vooruit. Tenslotte juicht het verslag too de aanne ming door de beide Kamers der Staten- Ceneraal van het wetsontwerp, ten doel heb bende krachtiger dan tot dusver pogingen tot rcclassecring van ontslagen gevangenen te steunen cn te bevorderen. De rekening van het Hoofdbestuur geeft een, nadeelig saldo op 31 Doe. 1909 aan groot 3627,61. De rekening der afdcelingen sluit met een kassaldo van f 1966.93. Hot hoofdbestuur verleende aan de afdcelingen ƒ5652,50 sub sidie. Hierna werden do door het hoofdbestuur voorgestelde reglementswijzigingen behan deld. De benoeming van gewone leden van het hoofdbestuur zal in het vervolg voor den tijd van vijf jaren geschieden. Ook voor de afdeelingsbesturen zal deze nieuwe rege ling gelden. Wanneer plaatselijke omstan digheden dit gewenscht maken, kan in een afdeeling door het bestuur een dames-comité worden ingesteld om de belangen van vrou welijke ontslagen gevangenen te bevorderen. Er zullen maatregelen genomen worden om uitvoerige statistieken aan te leggen betref fende het werk van het Genootschap. 'Vele sprekers voerden over deze voor stellen het woord. Ter vergadering waren 16 van de 30 af dcelingen vertegenwoordigd. "VLAARDINGEN, 25 Nov. Openbare vergadering van den Gemeenteraad op Dinsdag 29 November a.s., des namiddags te 8 uur. Bij de te 's-Grnvenhage gehouden exa mens 1. o. wiskunde art. 86, is o. m. ge slaagd nrej. P. A. Verhoeven, van hier. Bij de te Rotterdam gehouden oxamons vrije- en orde-oefeningen is heden o. m. geslaagd mei. A. Grovestein. De Rotterdamsohe gemeenteraad heeft gisteren benoemd tot. onderwijzer aan de school voor g. 1. o. 3de klasse No. 79, den hoer A. Dijksman, te Schiedam. De club van' Zuid-Hollandsehe directeu ren van Gasfabrieken, zal morgen in Maison Van der Heijden alhier een vergadering houden cn wel des morgens ten half twaalf. Na dc lunch zullen zij gezamenlijk aan de gasfabriek alhier in oogcnschouw nemen dc door den directeur, den heer dr. W. H. van Rietschoten, ontworpen nieuwe landin richting der retorten. den, dat zii in no. 7 niet een klein oogen- blikje meer g-eduld hadden. De drie solisten, mej. Denai van, Dig gelen, uit 's-Gra,venhage, sopraan, dehee- ren Bakkes, van Berlijn, tenor, en Bram van der Stap, bariton, zijn allen goede bekenden. Waar mej. v. Diggelen in do laatste weken meermalen hier is opge treden en wij haar praestaties hebben be sproken, zouden wij slechts in herhaling moeten vervallen om opnieuw haar goede eigenschappen te releveeren; door verkoud heid minder goed gedisponeerd, miste hot geluid, vooral in het laatste werk, do noodigo dramatische kracht en helderheid van klank. Met do liederen, oen genre waarin wij haar moer in haar beste krach ten hooien, had zij veel voldoening, vooral met de eigenaardige liedjes van Dina Ap peldoorn, het laatste waarvan na het gulle applaus een herhaling noodig was. De zangeres, verleden jaar gediplomeerd d'oor het conservatorium tc 's-IIage, zet nu haar studies voort bij mevrouw v. d. Houten Sino, te Rotterdam. Onze stadgenoot, de hoer Bakkes, was zeker allen welkom; wij hebben steeds dezen zanger met zijn uitmuntend ge schoold en beschaafd geluid gaarne in onze concertzaal gehoord. Zijn laatste optreden alhier is wel lang geleden, doch sedert zijn deze hoedanig heden dezelfden gebleven, terwijl het geluid in kracht gewonnen heeft; meerdere glans en vrije voordracht, zou dezen tech nisch goed toegerusten zang ten goede ko men.. Ook deze zanger zal in het lyrische ge zang meer kunnen geven dan wanneer het krachtige Dramatische of het theoretische gevergd wordt. Zeer schoon van opvatting on voordracht was hot mooie lied van Liszt en ook niet minder in „Lenz", van Hildach, met de effectvolle climax aan het slot. Ook van zijn partij in Gade's werk gaf hij een vertolking, welke op waardoering ten volle aanspraak mocht maken. En de alhier wel zeer gewilde bariton, de heer v. d. Stap, heeft opnieuw de hoor ders in h'ooge mate geboeid door zijn krachtig geluid en gloedvolle voordracht. Zijn beide liederen (van Joha. v. d. Bergh en Wierts) h'adden groot succes en zóó gezongen, kon de langgerekte Ballade van Spoel, tot het einde boeien; de beide zan gers konden een herhaling van hnn laat ste lied niet ontkomen. Het was voor mej. F. Feltzer, die alles aan h'et kleine klavier begeleide, een in- spannenden avóndzij deed haar veelomvat tend werk correct en met smaak. Voor den ijverigen dirigent een dankbare avond 1 Had het programma niet wat besnoeid kunnen worden? Het concert heeft met de lange pauze over de drie uren geduurd. Door een bewoner van den Singel is bij de politie aangifte gedaan dat uit zijn tuin oen droogstok is ontvreemd. Zangverecn. „Polyhymnia". Men kwam wel terdege onder den indruk van Gade's Muze, door de uitvoering van „Polyhymnia"|, gisteravond in de zaal van de S. O. V. Twee kleine koorwerkjes in do eerste afdeeling („Beim Sonnon Unter- gang"', on „Frühlings-Botschaft") en een van grooter omvang („die Kreuzfahrer"|) voor de tweede afdeeling, waar tusschcn de liederenvoordrachten van de solisten wel een afwisseling gaven. Als men den beminnelijken Noorschen toondichter, tor herdenking van geboorte of sterfdag had willen huldigen, had men niet beter kunnen doen. Of met drie werken van denzclfden com ponist hot programma samen te stellen wel gewenscht is, laten wij in het midden; dirigent en bestuur zullen daarvoor wel redenen gehad hebben en naar den drang der omstandigheden gehandeld hebben. Hoe het zij, de talrijk opgekomen leden en be langstellenden, zullen zich in die Gade- atmospheer wel thuis gevoeld hebben, want deze muziek is aantrekkelijk,, melodieus, van bekoorlijk gehalte en voor ieder toeganke lijk; daarenboven voor ouderen een blijde herinnering aan vele vroegere uitvoeringen hier ter stede, voor jongeren een open baring van nobele kunst. Te meer zullen deze indrukken veikregen zijn, wanneer de uilvoering in alle op zichten zoo goed verzorgd en geslaagd is als dezen avond, waar het koor onder de wel zeer degelijke leiding van den Keer Jurgens zich bijzonder van zijn taak heeft gekweten. Er werd mot veel toewijdingen juistheid gezongen en met groot genoegen luisterden wij naar do frissche sopranen en de volle altpartijen. Ook de mannenstemmen kondeif vol doen; zij trachtten niet door ruwe kracht tc vergoeden wat hun door minderheid, tegenover het vrouwelijk dement ontbrak. Van de beide eerste koortjes voldeed! Frülings-Botschaft stellig het beste. In „Kreuzfahrer" troffen ons vele koorgedeel ten als bij" 'der geslaagd, en niemand, zal het den „Sirenen"* ten kwade 'dui- Gisteravond zijn door de politie alhier aangehouden twee jongens die te zamen een doos met drops zouden gestolen hebben. Hedenmorgen zijn zij na vcilioor weer ont slagen. Gereilde en verkochte onroerende goederen. Geveild 25 November. Notaris W. J. A. Roldanus Een winkei- en woonhuis, erve en open plaats met achteruitgang, aan do Hoog straat no. 145, groot 80 centiaren f 5480. Een winkel- en woonhuis en erve, inge richt tot broodbakkerij, aan den Dam no. 50'. 1760. AGENDA. 25 Nov. Nieuwe kerk, 8 uur Ned, Prot. Bond. Cursusvergadering, dr. C. HooykaasWat is de bijbel 25 Groote Schouwb., 8 u. Geleerde Dames. 25 Tivoli Schouwb., 8 u. De Hagespe Iers. De Rivalen. 26 Nutzaal, Rotterdam, 8 u, Concert door het Rheinische Trio. 26 "Verkooplokaal, 8 u. Ned. Onderw. Gen., afd. Schiedam. Buitengewone ver. Spr. J. A de LintHet teeken onderwijs op de lagere school in nieuwe banen. 27 j> Circus, 2l/2 u. Rotterd. Orkest-Ver eenig., 2e concert. Serie A. Dirigent Georg Rijken, SolistenP. de "Waardt, klavier; A. Orobio de Castro, viool, W. Beunderman, alt 27 Ti Tivoli Schouwburg. 21/g u. 2e Wolft Yerhey concert, met medewerking van Margarete Loewe (zang), Louis Wolff (viool) en A. B Verhey (piano) 27 Groote Schouwburg. 8 u. Arsène Lupin. 27 3> Tivoli Schouwburg. 8 u. Het Ned Tooneel. Steunpilaren der Maatschij. 28 Tivoli Schouwburg. 8 u Piano- Recital Gertrude Peppercorn, 28 Groote Schouwburg, 8 uur. N, V Het Tooneel. Lucifer. 29 v Groote Schouwburg. 8 uur. Echt scheiding. Het Stedelijk Museum aan hot Doelepleiu alhier is eiken Woensdag van 2 tot 4 uur a 10 ct. per persoon voor h'et publiek opengesteld, lederen avond speciahteitonvoorstelling in Circus Variété en Casino te Rotterdam. Van vergaderingen; bijeehfcomstein, con certen, vermakelijkheden, o. d. g. verzoe ken wij steeds geregeld mededeeling, opdat wij die in onze agenda kunnen opnemen. Yoor de Rolteidamsche rechtbank werd gisteren de zaak behandeld van den Rolter- damschen slagersknecht J. M„ niet versche nen, die voor den rechter an instructie had bekend op 14 Mei den onderwijzer der christelijke school te Oversehie, W. v. Leeu wen, een klap te hebben gegeven, omdat deze zijn broertje op school zou hebben mis handeld. Tegen hem werd acht dagen gevan genisstraf geeischt. al Beleedigende circulaire. -Voor liet gerechtshof te 'a-Gravcnhago, heeft gisteren in 'aooger beroep terechtge staan JEL A. v. D., notaris te Hulst, door rechtbank te Middelburg veroordeeld tot 100 boete, subs. 20 dagen hechtenis, we gens eenvoudige beleediging, omdat hij in het blad „De Volkswil" van 11 Juni j.l. een stuk had geschreven, waarin hij pastoor V van meineed beschuldigde. Bek!., die oen uitvoerige memorie van 'pèl aan het hof had toegezonden, zegt niet liet opzet te hebben gehad om te beleedigen en ontkent, dat hot gescltrevcnc beleedigcnd zou zijn, omdat het niets anders bevat dan de waarheid. Of bckl. een dergelijke uitdrukking, wan neer ze hem gold, niet beleedigcnd zou vin den? vroeg de president, waarop bckl. zei, lat als Jets dergelijks van hem kon geschre ven woiden, hij zou trachten zijn leven te vciboforcn. Zelfs des pastoors parochianen zijn bekl.'s medestanders en zijn eenparig van meening, dat niet do notaris, maar de ast-oor moest terechtstaan. Do advocaat-generaal, mr. Wentholt, re quisitoir nemende, betoogde in do eerste plaats, dat het bc'.eedigond karakter van het ingezonden stuk vaststaat, waar den pastoor niets minder dan meineed wordt ten laste ge legd. Blijft de bekl. op deze wijze voortgaan, dan loopt hij gi oot gevaar met dc gevangenis kennis te maken, wat ziin maatschappelijke positie-ernstig zou bedreigen. Spr. raadde den bekl. in zijn eigen be lang aan, op den Ingeslagen weg niet voort tc gaan en eischte bevestiging van het von nis a quo. Nadat do president nog gezegd had, zich volkomen aan te sluiten bij do waarschuwing van den advcoaau-generaal en den bekl. ia ernstige overweging geeft, voortaan voor zichtiger te ziin, werd de uitspraak bepaald op heden over 14 dagen. De N. V. Julius Oppenheim's Bank contra de gemeente Leeuwarden. Zooals men zich zal herinneren, is 'de gemeente Leeuwarden door de N. V. Ju lius Oppenheim's Bank gedagvaard om haar uit to betalen f1237.50, zijnde 'dit bedrag do winstderving 'van 1 pet. over, en bedrag van 199.000, vermoerdcid mot 14 pet. provisie, een winstderving, vol gens bovengenoemde bank geleden doordat de gemeente een gedeelte der laatst uit gegeven gonneonteleening gegund had aan do Rijkspostspaarbank, die togen lageren koers had ingeschreven dan bedoelde bank. De pleidooien in deze zaak werden 3 dezer voor do rechtbank to Leeuwarden gehouden door mr. J. A. Stoop, optre dende voor de eischcndo vennootschap, cn mr. J. M. van Hcttinga Tromp Voor de gemeente. t i I Het 0. M. nam1 gisteren conclusie, en wel tot ontzegging der vordering van do caschende vennootschap met haar veroor- decling in de kosten van het proces. Op de gronden, in die conclusie ver meld, is do officier van justitie van oor deel, dat door het indienen vim liet in- selirijvïngsbiljcl wel degelijk een voorwaar delijke overeenkomst, is ontstaan, dochdat die overeenkomst verviel toen burg. en weth. overeenkomstig de voorwaarden van heiplan van inschrijving, na de inschrij vingen, die hen aannemelijk voorkwamen, te hebben aangenomen, de verdere deel neming in de leening hebben .gesloten cn de beantwoording van, de vraag, of do handelingen van burg. en weth. na de sluiting van de lecuing al of niet wettig moeten worden geacht, niet van' invloed kan zijrt op do verhouding! tusschcn de proccdecrendo partijen. De uitspraak van hot vonnis is bepaald op 5 Januari 1911. i De diamantslijperij-kwestie. De advocaat-generaal bij liet Gerechtshof te Amsterdam, mr, de Josselin de long, concludeerde heden tot bevestiging van dc beslissing dtior den president der Recht bank in kort geding genomen, in zake do kwestio dor diamantslijperij aan de Bla- siusstraat. Zooals men weet, besliste de pres. dat de eigenaar van een gang die tot dodiamantslijperij toegang geeft, de, heer Kampes, alle werklieden door dien' gang naar de fabriek der hoeren Hommels en van de IVaal moot laten gaan. Bovendien werd Kampes tot betaling der proceskosten veroordeeld. Ook de betaling der appèl- kosten werd heden door don adv.-gcn. ge eischt. Voetbal. g Yoor de competitiewedstrijden van den, N. V. B. hebben Zondag o. n. de volgen de wedstrijden plaats: D.O.S.Hermes, en ExcelsiorV. F. C,

Schiedamsche Courant | 1910 | | pagina 2