V Kunst en Wetenschap. gestoken.* Alleen in het fort dor stad bleef een bataljon troepen standhouden, waar zij, ■volgens thans door don minister van oorlog ontvangen berichten, door» troepen uit Da mascus zijn ontzet. Deze vonden in het fort Moetessai if den mil itai rear bevelhebber, een regecringsambtenaar en 372 bewoners der stad. Do openbare gebouwen en scho len zijn zoo heet het verder Lu het offi- cieele bericht geheel neergebrand. De kassen van de rijksontvangers en van de tabakregio waren geplunderd. .V oor aankomst der ontzettingstroepen hebben de belegerden tweemaal een uitval gedaan. De opstandelingen hebben veel te lijden gehad van het ttrtilleieuiur der bele gerden. liet hoofd der opstandelingen heeft reeds zijn onderweipitig aangeboden. De opstandelingen zijn naar Tafiich op gerukt. China. De Rijkscommissie heeft Donderdag in een zeer woelige zitting met groofe meer derheid besloten aan de Kroon het voorstel te doen tot afschaffing van de staart en om de ambtenaren te verplichten tot het diagen van Europeesche kleederon. BINNENLAND. Yan het Hof. Do Prins komt hedenavond te 9 u. 22 van het Loo ia do stad. H. M. de Koningin-Moeder ontvangt he denavond den gisteren bij bet hof goaecredi- teerden gezant van Chilidon voorzitter van do Eersto Kamer der Sta,ten-Generaal, Ba ron Sehimmelpeiminok van der Oye, den Minister van Buitenlandscho Zaken en den Minister van Justitiie. Algemeen kiesrecht. Te 's-Gruvenliage heeft zich een Comité gevormd, dat zal ijveien voor een adresbewe ging aan de Regeering, verzoekende invoe ring van algemeen kiesrecht voor mannen en vrouwen. Het comité tracht, door middel van huis bezoek, de voorstanders van algemeen kies recht te bewegen het adres te tcekenen? Partij propaganda zal het comité niet voeren, maar alleen en uitsluitend actie voor alge meen kiesrecht. Met de werkzaamheden is bereids aange vangen. De secretaris van het comité is de heer A. Ekering, Den Haag. Spoorwegpersoneel, De vereeniging „Door Eendracht Ster ker", afd. Don Haag III van de Nedorl. Vereeniging voor spoor- en tramwegpeiso- neel, veigadcido gisteravond. De hoer Snee vliet leidde de vraag in: ls do Nedorl. Vereeniging een oiganisatie waarin plaats ia voor het gehccle trampersoneel?" Na de ge schiedenis van de aanslirifing»pogingen van dat personeel te hebben behandeld, critiscor- de spa1, scherp de houding van de directie der II. T. kt. tegenover het personeel en z.g. organisatie, die door den nieuwen vorm niet verzacht, maar in ledental toegenomen is. De spr. wees daarna op do goede resul taten eenor staking van trampersoneel te Bremen. Eenig debat volgde. Later in den nacht kwam een weder goed bezochte vergadering voor do tweede ploeg bijeen. VLAARDINGEN17 Dec. Donderdag 29 dezer zal de Clu*. Harmonie vereeniging „Sursum Corda", directeur de heer A. J. de Maarö, een uitvoering geven in do zaal Harmonie", met vereerende medewerking van het kwartet „Erato", loden der Ko ninklijke Zangvereeniging „Roiie's Man nenkoor". VLAARD1NGEN, 17 Doe. De Vlanr- dingsche waterleidingmaatschappij zal op 3 Januari 1911, des namiddags te 2i uur, in - de» zaal Harmonie een buitengewone verga dering van aandeelhouders houden en be handelen: Benoeming eenor commissie voor de liguidatie der vennootschapafbetaling op de aandeden; mededeelingen van de commissarissen. VLAARDI NOEN, 17 Dec. Zeelieden die onderricht op de visscherijscliool wonschon te bekomen in de Engelsche taal, belmoren zich daarvoor aan te melden op Maandag 19 December 1910, tusscben 8 en 9 uur in het Verkooplokaal, VLAARDINGEN, 17 Dcc. Tegen don landbouwer C. V., te Vlaardinger-Ambacht is door de politie aldaar proces-verbaal opge maakt wegens melkvervalsching. STADSNIEUWS. Naar wij vernemen, is door don hoofd ingenieur en een der directeuren van een Franscho gasmaatschappij een bezoek aan onze gasfabriek gebracht, waar zij met ve*l belangstelling kennis namen van'het kolentransport en de mechanische land inrichting. De „Stct." no. 295 bevat de statuten der naamlooze vennootschap „Expeditie- onderneming Motorboot Jacoba", te Schie dam. Doel: het vervoeren van, goederen en vrachten, zoowel te water als te land, naar alle plaatsen in Nederland. Duur: tot 31 December 1940. Kapitaalf 10,000, verdeeld in 10 aandeolen van f 1000, allo geplaatst en volgestort, gedeeltelijk door inbreng van een motorboot, geraamd „Ja coba'^ groot ongeveer 40 ton. De vennoot schap wordt bestuurd door oen, directeur. Voor de eerste man,l is tot directeur be noemd do heer J. Veth, expediteur' te Schiedam. t In de Godsdienstoefening dqr afd. Schie dam van don Nederl. Protestantenbond zal morgen als spreker optreden dr. W. J. Lente. Morgenavond zal in de Luthersche kerk alhier een zendingssamonkomst gehouden worden, waarin als spreker zal optreden de heer H. Weiss, oud-zendeling, die ja renlang werkzaam was onder de melaat- schen to Paramaribo. Voordrachten wedstrijd. Maandag 26 December a.s. (2en Kerst dag) zal de 4e feestavond plaats hebben, welke door de tooneelvereeniging „Alb, Thijm" werd gegeven ter gelegenheid van haai 10-jarig bestaan. Voor nadere bijzonderheden verwijzen wij naar de in dat nummer voorkomende advertentie. Kegelwcislrijd. Onder leiding van de kegelelub Anti-Poe del is een kegelwedstrijd uitgeschreven, welke in de Officieren-Vereeniging alhiei zal plaats hebben, en geopend zal worden op 21 December a.s., des avonds te 8 uur. Aan dozen wedstrijd zullen kunnen deel nemen heeren kegelaars, woonachtig te Schiedam, Vlaardingcn, Maassluis, Over- schie, Kethel en Spaland, Ilook van Hol land en Maasland. Er zullen 1500 kaarten worden uitge geven. Als prijzen worden uitgeloofd kunst voorwerpen, ter waarde van f50, f40, f30 en f20, benevens nog oen 10-tal fraaio kunstvoorwerpen, waarvan één bestemd voor consolatieprijs, cn een kunstvoorwerp ter waarde van f30 voor seiieprijs. De eerste vier prijswinners ontvangen hun prijs in contanten, teneinde zelf het kunstvoorwerp aan te koopen. Tentoonstelling Y. P. N. Hedenmiddag te 2 uur is de door ons reeds vroeger aangekondigde onderlinge tentoonstelling van pluimvee, konijnen, wa tervogels, dpiven, enz. in het lokaal „Amicitia" (ingang Westmolenstraat) of ficieel geopend in tegenwoordigheid van den Burgemeester, een der wethouders, den secretaris der gomteente, bestuurs- en jury leden, enz. Do heer v. d. Schalk, voorzitter der onderafdeeling, riep met groot genoegen het welkom toe op „onze" tentoonstelling, de tentoonstelling der onderafd. Schiedam en Omstreken der V. P. N. Spr. deed dit met groot genoegen, om dat de tegenwoordige burgemeester zich evenzeer belangstel lend betoont in de bevor dering van het nationaal belang, dat (tlo V. P. N. behartigt, als dat zijn voorgan ger deed. !\Vant immers streeft de W. P. N. er naar, de verdiensten bijv. op de eieren, die naar het- buitenland gingen, in het binnenland te houden. Met genoegen toept spr. ook het wel kom "toe, omdat het bestuur op 'deze ten toonstelling 'trotsch kan zijn. Als men deze tentoonstelling eens ver gelijkt met de eerste, welke indertijd op de Markt werd gehouden, dan ziet men hoe enorm men sedert dien tijd hier is vooruitgegaan op' het gebied der hoender en konijnenfokkerij. Spr. zal niet te zeer Uitweiden, waar de Burgemeester zich bereid heefl ver klaard de openingsrede te houden, maar toch wenscht hij een woord van harte lijker! '(d ank je richten tot allen, die heb ben medegewerkt aan do totstandbrenging dezer tentoonstelling, aan allen, die daar voor prijzen hebben beschikbaar gesteld en aan d'e heeren die zich bereid heb ben getoond als juryleden op te treden. Die heeren hebben d'aarmede getoond, dat zij willen medewerken tot bereiking van het doel, dat de V. P. N. zich heeft gesteld. Spr. geeft thans liet Woord aan den Burgemeester. Den Burgemeester, den heer Hon- ncrlage Grote, was het zeer aangenaam, toen hij van den voorzitter der onder afdeeling de uitnoodiging ontving, oen enkel woord te spreken bij do opening dezer tentoonstelling, en hij heeft die uit noodiging onmiddellijk aangenomen, om dat hij het gaarne deed. Door den heer v. 3. Schalk is reeds een woord gericht aan allen, die opeeni- geilei wijze hebben medegewerkt of bij gedragen tot het welslagen der tentoon stelling. Spr. wil een woord van dank spreken tot het bestuur der onderafd. Schiedam en Omstreken der V. P. N. voor de wijze, waarop dit de tentoonstelling heeft voorbereid en tot stand gebracht!; dank voor do vele moeite, tijd en op offering, die elk der leden zich. daarvoor heeft gotroost. Spr. is er trotsch op, dat in Schiedam een dergelijke tentoonstelling mogelijk is; dat doet hot hart goed. Wat is eigenlijk dp V. P, Nv die ver eeniging, welke onder deze drie letters overal bekend is? Het antwoord vindt men op den omslag van den catalogus: een vereeniging ter bevordering der pluimvee houderij en tamme konijnenteelt in Ne derland. Dio vereeniging jis opgedicht in 1901 en heeft over geheel Nederland haar ver takkingen, to samen tellende ruim 32.000 leden. En het doet spr. giloqt genoegen^ dat hier in Schiedam een 'zoo flinke on- derafdeelingjOrnyattènde Schiedam, Kethel en Overschie, gevestigd is. Het doel der vereeniging spr. heeft het reeds gezegd. staat op den om slag van i den catalogus, maar als men art. 3 van het Rejglement leest, dan ziet men dat doel wat nader omschreven, spe ciaal voer deze onderafdeeling. Dat doel is: het oprichten van fokstations, van centrale broodplaatsen, van cursussen, ter verspreiding van meerdere kennis om trent het fokken, het houden van tentoon stellingen, do bevordering der belangen; van houders van hoenders, konijnen,, enz. enz. i i En dat het Bestuur daarbij niet stil staat, en op voortreffelijke wijze dat doel nastreeft, blijkt uit de reeds vroeger ge houden tentoonstellingen in 1904 en 1908. En iedep-, die deze tentoonstelling heeft gezien, zal erkennen, dat die zeer goed!, geslaagd zijn. Thans is hat geen nationale tentoonstel ling, maar een onderlinge, waarvan het doel is, te laten zien wat de leden dezer onderafdeeling hebben weten te bereiken mot de verstrekte eieren en kuikens. Deze tentoonstelling is nu ook uitgebreid met de rubriek postduiven, zoodat thans ook deze sport door de tentoonstelling zal worden bevorderd. En wie zal zeggen, dat er niet reeds veel bereikt is. Nederland, is geworden in plaats van een land, waarin de eieren werden ingevoerd, een land, dat eieren uitvoert. Door deze vereeniging is bereikt dal er thans duizenden en duizenden eieren' van hier worden Verzonden naar liet bui tenland. Daarop mag de vereeniging tiotsch zijn. Tentoonstellingen als deze hebben prak tisch nut, want de teelt van hoenders, konijnen enz. wordt er zeer door bevor derd. Spr. juicht dan! ook ten zeerste toe, dat het Bestuur deze tentoonstelling heeft georganiseerd en met zooveel suc ces heeft weten tot stand "te brengen. Spr. eindigt met de woorden, waarmede hij is begonnen: een hartelijken dank aan het Bestuur voor zijn succesvolle bemoeiin gen. Hij hoopt dat het Schiedamsehe pu bliek zal toonon te waardeeren wat door het Bestuur is tot stand gebracht en In grooten getale naar hier zal komen om het tentoongestelde te bezien en daarvan te profiteeren. Spr. verklaart hiermede de tentoonstelling geopend. Dan wordt het-tentoongestelde bezich tigd; Een bezichtiging dezer tentoonstelling leert al dadelijk, hoe sedert 1908, toen de laatste tentoonstelling hier gehouden weid, de 'inzendingen aanmerkelijk zijn verbeterd, zoowel wat betreft de pluim- veestapel als de .kon.ijneneul tuur. Een bijzondere attractie dezer tentoon stelling is zeker Wel de inzending „poliers- waren", die den bezoeker doet watertan den, zoo smakelijk ziet alles er uit: ha zen, konijnen, eenden, ganzen, enz. enz. Do heei v. Dijk verwierf hierbij de onderscheiding voor de grootste inzending en de heer C. M. Slavenburg de hoogste onderscheiding voor de inzending „op de meest moderne wijze pan-klaar gemaakt". In de atdeeling Pluimvee trekt do in zending zwarte niinorca's en witte wyan- dottes bijzonder cle aanklacht. In de afd. Konijnen verdient bijzondere beschouwing de zit verkleuren, welke wer kelijk iets schoons te zien geven en over 't geheel nog niet zoo bekend'zijn. Het zijn vooral de huiden van deze soorten, die tegenwoordig veel gebruikt worden voor fijne bontwerken. In de afd. Watervogels verwierf de heer J. H. Scheuerman de hoogste onderschei ding met de inzending Indische 1-oop- eenden. Wij willen ten slotte nog mèdedeelen, dat de keuring van hoenders, watervogels an poelierswaren was opgedragen aan den heer Joh. M. Hannink, voor konij nen aan den heer R. G. Hellendoorn, en voor duiven aan den lieer H. P. Hoos, allen van Rotterdam'. De voeding der dieren op de tentoon stelling is opgedragen aan den heer G. v. Katwijk, alhier. Hieronder laten wij do bekroningen vol gen. E>. V. Eervolle Vermelding. Z. E. V. Zeer Eervolle Vermelding. E.-P. Eereprijs. Afdeeling A. NUTH0ENDERS. Klasse I. Leghorn. Toornen 14. Wit: E.-P. Ie pr. 1 J. R. ReukeLs; Z. E. V, 2 G. A. Roosenboom; 3de pr. 3 J. A D. Reij; E.-P. 2o pr. 4P. B. II. Janset. Klasse II, Leghorn. 11 en 10. E.-P. 3e pr. 5 H. J. N. Beuman; 2de pr. 6 D, van Gulik; E.-P. Ie pr. 7 W. van Santen; Z. E. V. 8 P. B. II. Janse. Klasse III. Leghorn. Toornen 1—4. E. V. 9 P. van den Broek; E.-P. 2e pr, 10 W. evnn der Most; E.-P. Ie Pr. 11 T. J. Albers Azn.; 3de pr. 12 J, M. van der Schalk. Klasse IV. Minorca Enkele kam. 14. 3de pr. 13 A. Bouman; E.-P. Ie pr. 14 Dezelfde; E.-P. 2e pr. 15 Dezelfde; Z. E. V. 16 I'. B. GerlachZ. R. V. 17 H. van Gent; 3de pr. 18 J. A. D. Reij. Klasse (V. Minorca. 11 en 10. Enkele kam. 2de pr. 20 T. J. Rolling; E.-P. Ie pr. 21 J. J. Brockling; Z. E. V. 22 Dezelfde; 2de pr. 23 J. Tas; 3do pr, 24 A. Bouman. Klasse VI. Wyandotte. 14. E.-P. 2e pr. 25 P. van den Broek; 3de pr. 26 D. Bloo- mendaal; 1ste pr. 27 J. M. van der Schalk. Klasse VII. Wyandotte. 1—1 en 1—0: E.-P. 3o pr. 28 J. R. Heukels; E.-P,. Ie pr. 30 T, van Pelt; E.-P. 2e pr. 31 J. M. van der Schalk. Klasse VPI. Plymouth' Rocks. '1—4 en.l0: E.-P. 2e pr. 32 P. Zeeuw Jzn.1ste pr. 33 T. van Relt., Klasse IX. Orpington. 14: E.-P. 2é pr. 34 W» van Santen; 1ste pr. 35 P. B. H. 'Janse. Klasse X. Orpington. 11: 2 E.-P. 3e pr. 36 T. J. Albers; Z. E. V. 37 J. Rijnten,. Afdeeling B. GEKRUISTE RASSEN. Klasse XI.: E.-P. Ie pr. 38 J. M. van der Schalk. Afdeeling C.'NIET GENOEMDE RASSEN. Klasso XII. Krielhoenders. 14, 11, 10: Z. E. V. 30 J. KL Rijnten; 3de pr. 40 T. J. Albers Azn.; 2 E.-R. Ie pr. 41 H. de Groot; 2e pr. 43 A. Figee; E.-B. Z. E. Vt. 44 Dezelfde. Afdeeling D. KONIJNEN. Klasso XIII. Vlaamsehe reuzenvoedster, jong: E.-P. 3e pr. 45 W. Nesse; Z. E. V. 46 Dezelfde; E.-P. 2e pr. 47 A. Vermaat; E. V. 49a W. Nesse. Klasse XIV. Vlaamsclïe rouzenrammelaar, jong: E. V. 49b J. A. van Akkeren; E.-P. Ie pr. 50 W. Nesse; Z. E. V. 53 A. Vermaat; 2de pr. 54 P. v. d. Broek. Klasse XV. Blauw Weenev voedster, oud en jong: E.-P. Be pr. 55 W. Sanders; Z. E. V. 59 M. C. Plooij. Klasse XVI. BlauW Weener Rammelaar, oud en jong: E. V. 61 M. C. Plooij; E.-P. 3e pr. 62 Dezelfde. Klasse XVII. Zilverkonijnen, voedster oud en jong: 1ste pr. 65 W. Poot. Klasse XVIII. Zilverkonijnen, ramme laar, oud en jong: 1ste pr. 66 W. Poot; 2de pr. 67 Dezelfde. Klasse XIX. Nesten met jongen: 2de pr. 68 M. C. Plooij; 3de pr. 69 W. Poot Afdeeling E. VERKOOPKLASSE. Klasse XX. 1ste pr. 71 W. Sanders; E. V. 73 M. C. Plooij, E. V 75 J. J. Brockling; 3de pr. 76 Dezelfde; 3de pr. 77 Dezelfde; 1ste pr. 78 J. II. Scheuerman; E. V. 79 Dezelfde; E'. V. 80 Dezelfde; E. V. 81 Dezelfde; 1ste pr. S3 A. Bouman; 2de pr. 84 Dezelfde; 2de pr. 87 J. M. van der Schalk. Klasse XXI. Kalkoenen. 11. 2de pr. 88 J. A, Dj, Reij; 1ste pij! 89 Dezelfde- Afdeeling F. POSTDUIVEN. Klasse I. Klasse XXII. Jonge en oude Duiven, Dui ven-Doffers, welke nog niet gereisd hebben, lste pr. 90 D. Winters; 2de pr. 93 H. v. Wieringen. Afdeeling F. Klasse II. Jonge Duiven, minstens 150 K.M. gevlo gen hebbende. Duiven-Doffers. KlasseXXIII. Duiven, lste pr. 95 P. v. <L Klink; 2de pr. 96 Dezelfde. Klasse XXIV. Doffers, lste pr. 103 H. van Wieringen. Afdeeling F. Klasse III. Oude duiven, 350600 K.M. gevlogen. Klasse XXV. Duiven. 2de pr. 107 H. van Wieringen. Klasse XXVI. Doffers. 2de pr. 108 P. v. d. Klink; lste pr. 110 H. van Wieringen. Afdeeling F. Klasse IV. Oude Duiven, minstens 600 K.M. gevlo gen. Klasse XXVII. Duiven. 2de pr. 115 H. van Wieringen. Klasse XXVIII. Dof fers. 2de pr. J.16 P. van der Klink. Afdeeling G. SIEKDUIVEN. Klasse XXIX. Z. E. V. 120 A. Figieo; E. V. 121 J. K. Rijnten. Afdeeling H. WATERVOGELS. Klasse XXX. Indische Loopeenden: 3de pr. 122 J. H. Scheperman; lste pr. 123 De zelfde; Z. E. V, 124 Dezelfde; 2de pr. 125 Dezelfde; 2de pr. 126 Dezelfde. Afdeeling J. GESLACHT. Klasso XXXI. lste pr. 127 L. van Dijke. Konijnen voor Export: lste pr. 128 C. Sla venburg. Afdeeling K. GRANEN, ZADEN ENZ. Klasse XXXII. Eeredipl. 129 G. van Kat wijk; Eeredipl. 130 A. Stolk; Eeredipl. 130a J. v. d. Berg Czn. Winners EEREFRIJZEN. Hoenders: 1. A. Bouman; 2. Dezelfde, 3. A. Bouman; 4. J. M. v. d. Schalk; 5. J. R. Heukels; 6. T. J. Albers; 7. P|. B. II. Janse; 8. J. J. Brockling, met kooinummer 21; 9. Niet ingezonden. 10 Niet ingezonden. 11. T. van Pelt, met kooinummer 30; 12. W. van Santen, met kooinummer 7. 13. J. M. v. d. Schalk, met kooinummer 31; 514. Th. J. Albers; 15. P. Zeeuw Jzn., met kooinummer 32; 16. Th. J. Albers, met kooinummer 36; 17. Niet ingezonden; 18. A. Bouman, met kooinummer 15; 19. P. v. d. Broek, met kooinummer 25; ,20. P. B. II. Janse, met kooinummer 4; 21. W. v. d. Most, met kooinummer 10; 22. W, van Santen, met kooinummer 34; 23. II. J. N. Benman, met kooinummer 5; 24. J. J. Brockling, met kooinummer 21; 25. Niet ingezonden; 26. J. R. Heukels, met kooi nummer 28; 27. T. J. Albers, met kooi nummer 36; 28. Niet ingezonden; 29. Niet ingezonden; 30. J. Figee, met kooinummer 44; 31. II. de Groot, met kooinummer 41; 32. J. JU. v. d. Schalk, met kooinummer 38. Konijnen: 33. W. Poot; 34. Wi. Nesse; 35. W. Nesse, met kooinummer 35; 36. W. Sanders; 37. M, C. Plooij, mot kooi nummer 6238. W. Sanders, met kooinum mer 55; 39. A. Vermaat, met kooinummer 47; 40. W. Nesse, met kooinummer 50; 41. Niet ingezonden; 42. W. Poot. Watervogels: 43. J. II. Scheuerman; 44. Dezelfde. Duiven: 45. II. van Wieringen; 46. Niet ingezonden; 47. A. Figeo. r Geslacht: 48. L, van Dijke; 48a. Uit geloofd door J. II. Scheuerman, (zilv. med. voor de mooiste inzending geslacht). Win ner C. Slavenburg. Rieren: 49. Niet ingezonden; 50. J, A. D. Reij; 50. W[. Nesse (konijnen); 51." H. van Wieringen; 52.-TI. 'de Groot, met kooi nummer 41; 52. II. de Groot (hoen ders). 1 i De storm die hedennacht woedde, heeft een gedeelte van een zolderdeur eencr bran derij afgerukt en tegen de straat geworpen, gelukkig zonder onheilen te Veroorzaken. Voorts woei van een woning aan don ICorto Achtenveg een deel van den schoorsteen af. Gisteravond omstreeks 6 uur viel de zak kendrager aan de Chemische fabriek, J. do Groot, wonende in het Broeravold, in de Buitensluis van een zöldeitechuit. Hij weid gered door den sluiswachter cm eeuige bur- gers. t Door de politie is gisteravond aangehou den de 27-jarige G. L., die in het Alge rnon Politieblad gesignaleerd stond voor 14 dagen gevangenisstraf. Hij Ls ter beschik king gesteld van den officier van justitie te Rotterdam. Gisteravond heeft zich een mam bij ver schillende winkeliers hier ter stede vervoegd om het een en ander té koopeni, maar als het op betaling aankwam, dan bleek hij geen geld bij zich' te hebbne, waarop hij verscha lende namen opgaf. Bij één, winkelier, een zadelmaker, is het hem gelukt verschiÜendo voorwerpen te koopen, zonder- te betalen. Daarna is hij verdwenen. Men vermoedt met een oplichter te doen te hebben gehad. 1 Hedenmiddag te uur was het water in de Voorhaven reeds zóó hoog dat het tegen de huizen staat. Te 3 uur klepte het alarm- klokje, ter waarschuwing van de bewoners dat <je vlocdplankcn geplaatst moesten wor den. Gevonden voorwerpen, Aanwezig aan hel Commissariaat van Politie Rollen handschoentje, sleutel, insigne, ceintuur. Terug to bekomien bij de volgende per sonen: Paardendek, Mulder, W'. Frankel. laan (branderij); médaillon, Witberg, Hoofd straat 171; handwagen, Seheöers, West- vest 18; heerenhandschoen, Wieber, Hoog straat 74; bus groente, Willemse, Broers- vest 79; zilveren broche, Kersten, 'Broera- veld 81; oorknopje, Hendriks, Noord molenstraat 50; portemonnaie met eenig geld, Maltha, 1 Hoogstraat 6;; pet, Mook- hoek, Laan Ons Genoegen 9; breiwerk, Hoenderkamp, Broersveld 121; das, Dul ler, Doolhofje 20. AGENDA. 17 Dec. Tivoli-Schouwb.,8u N.W. Operette Die Keusche Susanna. 17 Amicitia, "Westmolenstraat, Pluim veetentoonstelling van 2 tot 5 en van 5 tot 9 uur. 18 Amicitia, Westmolenstraat, Pluim veetentoonstelling van vm, 10 tot av. 9 uur. 18 Tivoli Schouwburg, Sïl/2 u. Concert- vereen. Wolff-Verhejj. 3e pop. Con cert. Beethoven matinée, zang Marie Boer. 18 3» Circus, 21/2 u. 2e Concert Serie B. Rotterd.Orkest-vereen Soliste: mej. van Kasteel (zang). 18 S. 0. V., 8 u. Volkshuis zang, mu ziek en voordrachten, 18 Tivoli-Schouwb., 8 u. De Hagespe- lers. Charley's Vrouw. 18 s Groote Schouwb., 8u IlPagliacei, 1 gevolgd door Cavaleria Rusticana. 19 Nutszaal, Rotterdam; 8 u. Sympho- nie-Vereen. Mozart. 19 Tivoli Schouwburg, 8 uur. Rot terd. Tooneel. Het gebed der Schip breukelingen. 19 en 21 Dec. Groote Schouwburg, 8 uur. Edmund's Duitsche operette Das Puppenm&del 20 Dec. Groote Schouwb., 8 u. Het heilige Woud. 21 S. O. V. Kegelwedstrijd,, 8 uur. Opening van den wedstrijd. 29 5 Groote Schouwb., 8 u N. V. Het Tooneel. Lucifer, lederen avond specialiteitenvoorstelling in Circus Variété en Casino te Rotterdam. Het Stedelijk Museum aan het Doeieplem alhier is eiken Woensdag van 2 tot 4 uur k 10 ct. per persoon voor het publiek opengesteld. Van vergaderingen, bijee-nkomstein, con certen, vermakelijkheden, e. d. g. verzoo- ken wij steeds geregeld mededeeling, opdat wij die in onze agenda kunnen opnemen. Bmserwater, 26 «ents per heele kruik. Tegen hoest, verkoudheid, maag zuur en influeuzs. De Hagespelers. Zondag 18 December a.s. geven de Hage spelers, onder leiding van Eduard Verkade, de eersto voorstelling to Rotterdam! (in den Tivoli-schouwburg) vajn „Charley's Vrouw", klucht in 3 bedrijven, uit het Én- golsch, van NichoUs en Lestocq. Onuitgegeven brieven van Multatuli. De 7e jaargang van het algemeen twee- maandelijks-cb tijdschrift „Do Vlaamsdho Gids", uitgegeven to Antwerpen, zal, .op 1 Januari 1911, openen met zeven on uitgegeven brieven yan Multatuli, uit do jaren 1870, '71 en '73, gericht ,aan den heer A. vaa der; Ghinst, to Brugge, en, t 1

Schiedamsche Courant | 1910 | | pagina 2