2 Cents per stuk. Ingezonden Mededeelingen. Sport. u. s. a-s. v. v. a Gemengd Nieuws. Hevig stekende- pijn in den rug Kerk en Scliool. Ned. Hery. Kerk. Beroepen: te Harmeien ds. R. P. A. Rutgers, te Warmondte Hoornaar ds. 3. E. Klomp, te Iloog-Bloklaiu!te Boxum en Blessum ds. L. de Baan, te Beetgum. Christ. Geref. Kerk. -Beroepen: te Nijkerk a. d. Yeluwe 'ds. J. E. Goudappel, te Dieren. Handel en Bedrijf. Beroep, to Rotterdam, houdende bevestiging der beslissing van de Rijksverzekerings1- jjanic, waarbij hem met ingang van 30 Mei 1910 voorloopig een rente is toegekend van [O.141/2 per werkdag, zijnde 7 pet. van zijn dagloon, ter zake van een ongeval, waar door zijn linkerhand werd verwond. De Centrale' Raad bevestigde do uitspraak. a Kerkelijke belasting De kantonrechter, te Zutphen, jhr, mr. F. Subringa, do Kempenaar, heeft gisteren een belangrijke beslissing genomen inzake de kerkelijke belasting. Iemand had bezwaar gemaakt, die te betalen, zeggende: „Ik ben geen lidmaat, ik bon alleen gedoopt; dat bindt mij' niet."- De kantonrechter nu heeft in afwijking van elders genomen besliss ingen, ui [ge maakt, dat die doop alleen iemand niet tot lidmaat maakt. Hij overwoog, dat de Ned. Ilerv. Kerk is een erkend, zedelijk lichaam; dat vóórhaar geldt het burgerlijk recht; dat naar burger lijk recht iemand, die gedoopt wordt, alleen dan als lid der kerk beschouwd zou kun nen worden, indien diens wettige verte genwoordiger daarbij' uitdrukkelijk te ken nen gaf, dat hij de doopeling als lid der Ned. ïïerv. Kerk aangaf; dat de vragen, die "bij den doop boantwooid worden, ech ter alleen betrekking hebben op de opvoe ding en de bevestigende beantwoording daarvan geen band doet ontstaan tusschen den doopeling en de kerk, Mitsdien werd in hoogste lessort de vordoiing van kerkvoogden ontzegd onwer den dezen verooideeld in de kosten. Onlangs heeft de rechtbank te 's Graven- hage in hooger beroep beslist, dat do doop iemand tot lid der keik maakte. Inzake hot bezwaar van de eehtgenoote van iemand, die geen lid was, on die had aangevoerd, dat zij geen eigen inkomen had, besliste de kantonrechter, dat op grond van artikel 162 B. W. de vrouw geacht wordt een eigen middel van bestaan te hebben. Bevorderd tot tandmeester de heeren J. II. Oostingh en M. Sclireurs. Vrije universiteit te Amsterdam. Bevor derd tot doctor in de rechtswetenschap op procfschrif: De jurisprudentie op de beken tenis in het Buigerlijk geding, de heer L. Stadig. Universiteit te Utrecht. Prop', geneesk. de heer Ft Daubanton. Cand. rechtenmcj. L. H. R Wouda. Te Utrecht zijn gisteren geslaagd voor hot eerste gedeelte van het artsexamen, heeren C. Spijkerboer en J. C. Bekerj Voetbal Competiticprogramma voor morgen: Westelijke derde klas: Rotterdam: R. F. C.--V, F. C. Maassluis: M. A. A. S.Unitas. SchiedamHermesOlympia. Utrecht: D. 0. S—Biltsch'o V. LeidenSportmanXerxes. Automobilisme. De automobiel- en rijwielsportVereeni- ging van het vorstendom Monaco heeft te gen een nader te bepalen tijdstip een auto- mobiehvedstrijd naar Monaco georgani seerd, waaraan Nederlanders kunnen deel nemen met Amsterdam als plaats van ver trek. Voor den af te leggen weg zal een genrddeld cijfer van 2-10 kilometer per dag berekend worden, of oen gemiddelde snel heid van 10 kilometer in het uur per dag van 24 uren. Den ochtend, volgende op den dag van aankomst, moeten de rijtui gen deelnemen aan een défilé in het vor stendom, Hierop volgt de uitreiking van de prijzen en herinneringsgeschenken. Aan den grond geloopen. Men seint uit Vlissingen: Wij hebben bij de Mij. „Zeeland" een onderzoek ingesteld betreffende het aan den grond loopen van de mailboot „Mecklenburg" bij de Qucensboro-pier. Er was daar niets bekend, zoodat dit aan den grond loopen niet veel beteekend zal hebben, daar van elk ongeval steeds on middellijk telegrafisch bericht wordt gezon den. AFDEELING WITWASSCHERI1. tot Hulshoudgoed gemangeld, lijfgoed gesteven. Perronkaarten. De prijs der perronkaarten is bij de II. IJ. S. M. met ingang van 1 Januari vastgesteld op 5 cent. Op de stations, waar voor de uitgifte van perronkaarten automaten zijn opgesteld, kan men van dezen datum af slechts door het inwerpen van twee 2-1/2 centstukken een perronkaart verkrijgen. vast overtuigd is dat zij op dien dag geheel zal herstellen. Het oudste dochtertje van L., een meisje van 16 jaar, is zoo doordrongen van de waaiheid van het bericht, dat zij nu reeds haar werk bij de firma Palthe te Almelo heeft opgezegd, om straks de huishouding van haar vader waar te neman. Een later bericht meldt, dat de man, gis tel morgen naar het krankzinnigengesticht te 's-IIertogenbosch is oiergebiaeht. Benzine en porselein. Op het stationscmplacement te Roermond ontstond gistermorgen in een wagon van een goederentrein brand, dooi dien een beambte met een brandende lantaarn den wagen bin nentrad, Door den wagon aanstonds van de andere te scheiden, was men bet vuur wel dra meester. De wagon Werd zoodanig bescha digd, dat hij buiten dienst moest gesteld worden. De goederen, als balen koffie, manufactu ren, enz. worden door het vuur grootendeels vernield. Bij onderzoek bleek, dat in den wagon een kist geladen was, waarin een bus benzine on ean lamp verpakt waren. Door een lek in do bus was de benzine doorgeloopon, en dc/e had door de lantaarn van den beambte vlam gevat. De afzender van de kist had als inhoud daarvan porselein opgegeven. Om onderdak. Te Nijmegen werd gisteren een van de groote spiegelruiten, van de firma Bahlmann Co. aan de markt aldaar door een werk- loozö met een straatkei verbrijzeld, blijkbaar met de bedoeling door den achter hem staan- den agent van politie onder dak te worden gebracht. Spoorwegdiefstallen. Herhaaldelijk werden den laatsten tijd deine diefstallen geconstateerd op bet traject UtrechtZwolle uit de pakjes, die als be- stelgoederen werden Verzonden. Langzamer hand kreeg men vermoeden, dat een drietal personen, bij de N. C. S., een als hoofd-ter- reinarbeider d.d. hoofdconducteur en twee als remmer werkzaam, daaraan schuldig waren. Het mocht gisteren de politie dan ook ge lukken door zich in den bagage-wagen ver dekt op te steden, de daders te betrappen. Bij aankomst te Zwolle gefouilleerd, werden de vermiste voorwerpen op hen bevonden en werlen zij gearresteerd. Alle drie zijn gehuwd. "VVij gaven natuurlijk geen kik. De waard maakte de deur los. Toen Bouwmeester hem zag, schudde hij het Iroofd en bromde: „Ik geloof, dat je er een van de vijf kwijt bent. Ga toch bij je ouwtje liggen." Louis werd de zaak moo on sloot dc deur. Een tijd daarna vernam men eenigo malen: „Mijnheer Bouwmeester, slaant u al?" Daar j ging de deur open en bet klonk: „Wanneer je me niet met rust laat, zal ik je m'n jachtlaarzen naar je kop gooienwaarna de waard afzakte. op bogen zoo'n „nieuwigheid" binnen Kaar veste te herbergen, meldt de „Tel.". 1 De firma Gillessen en Co. liet van haar kantoor, Damrak 49, een eigen kabel naar haa,r kantoor in bet beursgebouw leggen en heeft thans het voordeel, dat tele grammen in het handschrift van den schrij ver haar in. minder dan geen tijd kunnen bereiken. We hebben hedenochtend de toe stellen in werking gezien en 't komt ons voor, dat deze nieuwe vinding voor ef fectenhandelaars, die met elke minuut re kening moeten houden, van onschatbaar 's Morgens schold Louis geducht op den nut kan zijn. De vijfarmigö kabel zorgt idioten waard en wij vertelden dc grap. tevens Voor directe telefonische verbin- llij lachte, dat hem de tranen over de wan- ding. De aanleg is echter op dit oogenblik is één der verschijnselen van nierziekte. Doch er zijn ook andere verschijnselen, die op nierziekte wijzen, zooals: waterzuchtige zwellingen, doffe pijn in de lendenon, lenden jicht, blaasuandoeningen, brandende of zan derige mine, graveel of steen, rheumatische pijnen, zenuwhoofdpijn, duizeligheid, blazen onder dc oogen, onzuiver bloed, onophoude lijke dorst, hnrtanndoeningon, zwakte en voortdurende vermoeidheid, ontsteking der blaas. Deze verschijnselen vertoonen zich ge woonlijk niet alle tegelijk, doch bij eiken nierlijder treden er cenige op. Wanneer zich kenteekenctr als de bovengenoemde voordoen, kan het zijn dat uw ziekte zich reeds verder uitgebreid heeft dan gij vermoedt de nie ten kunnen cel na cel vernietigd worden en de blaas verliest misschien plotseling de macht om de urine op geregelde tijden af te scheiden. Foster's Rugpijn Nieren Pillen genezen deze kwalen, doordat zij de urinewegen zui veren, zij versterken en heelcn de nieren en blaas, cn helpen de nieten om het urinezuur en de "verdere schadelijke stoffen, die de bovenstaande verschijnselen en ziekten ver oorzaken, uit het lichaam te verwijderen. Zij bereiken do oorzaak der ziekte, daardoor zijn de genezingen duurzaam. Let erop dat gij de echte Foster's Rug pijn Nieren Pillen krijst, Iedere echte doos is voorzien van de handteekening van James Poster, Zij zijn te Schiedam verk l'gbaar bij di heeren Kappolltoff Hovingh. Toezen ding geschiedt franco na ontvangst van post wissel ft 1.75 voor één, of f 10.voor zes doozen. liet koopen van loten op afbetaling De Nationale Voreeniging lot Bestrijding van d,en Woeker waarschuwt fegien, hot koopen van loten op afbetaling, en wel naar aanleiding van een aan haar over gelegde correspondentie, gevoerd metd'en Binnen- en Buitenlandschen. Promie-Aan- deelhandel, W'. van Eeden, gevestigd Oranjeplein 107, 's-Gravenhage, welke traeht ook buiten Den Haag personen te verlokken op maandeltjksche termijnen premiclofsen te koopen. In het bedoelde geval verbond iemand zich gedurende 45 achtereenvolgende maan den f6 per maand te bétalen, en ontving daarvoor, na aldus f270 betaald te heb ben, oen waarde van, ruim berekend f255.60. Verder blijkt uit die correspondentie, dat de ondernemers alleen hopen, dat de per sonen, die dergelijke contracten aangaan, met geregelde betaling zullen ophouden, waardoor al hetgeen reeds gestort is als goede buit verklaard kan worden. Bedankt: voor het beroep te Gro ningen, ds. Visser, te Vee non da al. Hooger Onderwijs ÏJunivcrsitcit te Leiden. Bevorderd tot doctor in de rechtswetenschap op stollingen de heer II. A. H. Cantor Cremers ,geboren t( Harlingen, en de heer J. P. Servatius, geboren te Deventer. I Universiteit te Utrecht. Bevorderd tot arts de heer A. H. J. Kwisthout. De treinboiing bij Heerlen. Over het spoorwegongeval hij Heerlen meldt de „Ltmb. Koerier" de volgende bij zonderheden. De uit Sittard gekomen, personentrein had 17 waggons en 2 tender-1 ocomotio ven; hij was nl. samengesteld uit oen werklieden- en een reizigerstrein. Do zijlijn, waarop' do trein geloopenis, was het zandspoor, aangelegd door den aannemer, die bezig is met het uitbreiden van het station. Op dat zandspoor stond een stilstaand treindeej. De botsing was hevig: b'eido aankomen de locomotieven er de stilstaande werden j tot één reusach.' ly^rklu/von ineongo- drukt. Van de -rsonen,wagens ont spoorden er 7 en n links en rechts van dc rails geslingcm, deels diep inden grond gewoeld; de meeste zijn ernstig be schadigd. De vrij los liggende rails ,van het zandspoor werden ais 't ware on dersteboven gekeerd. Een waggon aard appelen, achter do locomotief van het stilstaande treindeel staande, werd- ineen- gedrukt en bijna versplinterd. Buffers cn locomotieflantaarns lagen tot op verren afstand in het veld. kien is nu begonnen met het ruimings- werk Enkele waggons zijn reeds gelicht en vervoerd. 1 Treurig. Men schrijft aan de Jlaarl. Ct." dat hij de dweperssekte te Almelo, waarover dezer dagen een bericht werd geplaatst, het „be richt" omtrent het aanstaande overlijden op den Eersten Kerstdag van de nu kernge zonde vrouw L.j Is ontvangen door een an dere vrouw die nu al 18 jaar lang ziek en Louis Btuwmeester ter jacht. In een der nummers van „De Nederland- sche Jager" deelt iemand, dio zich Pols- Porteaux noemt, een jachtverhaal mede, be leefd in een boerenheiljerg op de Vcluwe. „We kwamen 's avonds aan en werden dcor den waard, een stevigen boer, en zijn aardige vrouw met open armen ontvangen Van andere jagers hadden wij gehoord, dat de waard zeer jaloerseh was; daarop en ver der op het feit, dat Louis altijd, vóórdat hij slapen gaat. een luchtje schept, bouw den Dorus en ik het plan, Louis eens een poets te bakken. Dat is nu eenmaal bij ons de gewoonte. Menigmaal had Louis ons reeds bij den neus gehad, daarom dachten wij;,leer om leer". Nu vertelt Pols-Pot teaux verder hoe on der een grokje den waard wordt verteld, welken betoomden gast hij huisvestte en vetder dat, wanneer deze een nieuwe rol leetde, hij daarin zoo opging, dat hij zich werkelijk verbeeldde de persoon te zijn, dien hij voor moest stellen, en dat hij op dit oogenblik „De Moor vian Venetië" instu deerde, in welke rol hij een vrouw moest wurgen. Dat had hij reeds met veel vrou wen in zijn omgeving beproefd en daarom had de dokter hem vooigeschreven op de heide, tor van de menschheid verwijderd, te jagen, om deze idéé ftxc kwijt te raken. Hij deed dan in dien toestand geen mensch kwaad, maar de waard moest maar niet schrikken als Bouwmeester soms 's nachts in zijn slaapkamer zou komen en zijn vrouw voor de ongelukkige Desdemona aanzag. De waard was verontrust en zei dat hij voor sluiting der deuren zou zorgen„ maar hem werd beduid, dat dan alles stuk zou geslagen worden, vooral omdat Bouwmees ter onder zulke omstandigheden ijzersterk was. De waard besloot dan maar voor de kamerdeur van Louis te gaan zitten, terwijl hij zou trachten hem te knlmeeren. „Een uurtje later gingen we naar bed, Louis in liet „eerehok", een tochtig dak kamertje, en wij op de vliering, waar hot vet schrikkelijk naar uien rook. Door een spleet in de deur zngen we, hoe de waard met een leuningstoel kwam aansjouwen, dien hij vlak voor Bouwmeoster's salon plaatste. Daarna stak hij een kaars aan. Kort daarop ging de deur open en verscheen Bouwmeester op den drempel, in négligé, met een kaars in de hand. Ontzet spreng de waard op en stamelde: „Doe het toch als 't u belieft niet, mijnheer Bouwmeester, het goeie mensch zou er een beroerte van krijgen. Ga toch naar bed." Louis zette een gezicht alsof hij het in Keulen hoorde donderen en zeide„Je bent bepaald dronken. Ik moetWaar is De waard ademde zichtbaar weer en pos teerde zich voor het lokaal. Daarna geleid de hij hem weer naar -de deur, welker klink hij met oen eind touw aan oen spijker vast bond. Een paar minuten later wilde Bouw meester de deur openen, om zijn schoenen buiten te zetten en zag deze buitengewone sluifinrichting. ,Wal zijn jelui toch voor flatiwo kerel»", riey hij ons toe, „wanneer de boel hier in nrend vliegt, braad ik als een haas," gen lic-peu. Maar daarmee was 't niet uit. „Wacht, dien vent zal ik nu eens een stukje komedie voorspelen, dat hij het zijn goheele leven niet vergeten zalGa naar dc keuken en haal voor mij sodawater; tegen den waard moet je zeggen, dat ik plotse ling een toeval gekregen heb.' Wij naar de keuken om water. Daarna traden we weer binnen; de waard en zijn vrouw, beiden diep ontroerd, volgden ons op de hielen. Daar stond Louis met ver schrikkelijk verwrongen gelaat, de vingers gekromd als tijgerklauwen. Als een waanzinnige schreeuwde hijI VCC1 „Daar is ze, Desdemona, de schandelijke vrouw, die mijn leven verwoest heeft. Nog één kus, nog slechts één kus! Hierop viel hij de knappe waardin om den hals en kuste haar dat het klapte. De waard wilde tusschen beiden konten. Dorus hield hem echter tegen en fluisterde hem in 't oor „Laat hem toch vooral begaan, zoodat hij niet wakker wordt; dat zou zijn dood kun nen zyn!" En de vertwijfelde waard kon toezien, hoe zijn zedige vrouw daar maar gekust werd. Toen die er eindelijk genoeg t an had, liet Louis zielt met rollende oogen in een stoel vallen. De tong hing hem uit den mond, de haren verwilderd over hot voorhoofd, de vingers krampachtig vaneen gespt eid. „Arme man," zuchtte de waardin, „krijgt hij dat dikwijls?" „Altijd, als hij een knappe vrouw ziet," zeide ik, wel een beetje voorbarig. Toen trilden Louis' mondhoeken verraderlijk en verdween Dorus plotseling om weer water te halen. De waard keek me doordringend aan; toen hij" echter zag, dat ik volkomen ern stig bleef, zei hij lakoniek„Nou, zoo'n baantje kan me ook gestolen worden." Langzamerhand kwam Louis weer bij en j toen maakten wij, dat we weg kwamen, „vant slechts in de frissche lucht, kan hij beter worden," verzekerde Dorus den waard. Hij werd ook dadelijk beter en had dien dag merkwaardig gelukeen, doublet op pa trijzen nog zeer kostbaar, daar het toestel zelf niet, gelijk zulks in het buitenland ge schiedt, op het telefoonnet mag worden aangesloten- AMSTERDAM, 16 Dec. Lijnolie. Vliegend 43 42§; Januari f42b 42J; Jan,-April 40J 40§; Mei- At!». 36jjSept.-Dee. 33. LEEUWARDEN, 10 December. Boter. Boetebotor le sooit 51.50. Aan- 3 -i, 2 J vaten. Fabiieksboter 51.50 h 53.Aan- \oet 39 j, 23 i vaten. Notceiing van de Commissie, le kwal. Fa- brioksboier 54. Noteering van de Commissie der Ver. van Botei- en Kaashandelaren in Friesland, le soot l Fabrie'ksboter 54. PARIJS, 16 Dec. Spiritus per December ft*. 45.50, per Jan. fr. 46.25, 4 eerste maanden fr. 47.4 maanden van Mei fr. 48.25. Stemming prijshoudend. HAMBURG, 16 Dec. Petroleum. Pennsylvanische in loco mk, 6.10. Spiritus in loco flauw; per Dec. mk. 20j, Jan. April mk. 20|, (zonder fust). Ma BUDAPEST, 16 Dec. Tarwe: Stemming flauw. NEW-YORK, 16 Dec. Dec. Mei Juli 97i 102J 100i Dec. Mei Juli 55i bbl Tarwe: Sept. Sept. Een spmnenverhond. In Kosmos, verhaalt II. Michel sen, dat hij in den omtrek van Parapat in Portugeesch Oost-Afrika een groote spin waarnam, lang 7 en broed 3 5 4 centimeter. Zij' zat mid den in een kolossaal web van 75 c.M. middellijn. Dit was nu niet zoo'n groote bijzonderheid. Maar wel was M. verrast, toen hij op den rug der groote spin een kleine bemerkte, die daar doodbedaard rondwandelde en zich zelfs niet ont. vlak Voorbij den vraatzuchligten mond ren over do pooton der groote liec-. te loo pen, zonder dat deze ook maar de minste aanvalsbeweging maakte. M. wiorp nu een stukje hout in het web, om te zien, wat daarmee gebeuren zou. IJlings kwaan de groote spin toeloopen; met heel wat moeite trok Zo 't stuk hout doop 't web heen en liet 't op den, gtond vallen. Bij dat werk waren echter verscheidene dra den van. het web gebroken, zoodat er een gat ontstaan was. Zonder zich daarom te bek ommeren, nam 'de spin haar vroegere plaats weer in. Doch nut kwam' de kleine en met grooten ijver begon deze het gat met zeer fijne draden dicht to maiken. Bij nauwkeurig onderzoek bemerkte M nu, dat het groote welf wel uit dikke draden was vervaardigjdmaar dat de mazenj ervan door een groot aantal fijne draden in veel kleinere, nauwere mazen waren verdeeld. Klaarblijkelijk hadden de jieido spinnen, die tot twee afzonderlijke soor ten behoorden, met verdeeling van arbeid dit web gezamenlijk gesponnen. Zij kon den nu over een groote oppervlakte niet slechts groote, maar ook kleinere insec ten, zooals muskieten, vangen. 1 Faillissementen. Vit de Staats-Courant. Uitgesproken: J. Taabe, sigarenfabrikant, te Helmond. Rechter-comimissaxismr. baron de B>io- bersteïn; curatoren: mr. Paul Tripels, te Rootmond, en de heer M. F. Meijer, taiapvs- handelaar, te Eindhoven. J. do Vries, koopman, in de'Krim, ge meente Ainbt-llardenbterg Rcchter-coramis - saris: mr. E. L. Umbgrovo; curator: mr. I. R. van der Pot. Th. Beijer, kleedermaker en koopman, to Hengelo (Cr.). Recti to r- comim i ss arismr. dr. W. ridder van Rappard; curator:m,r. C. E. Stolk. G. Galesloot, schilde?' en koopman, te Utrecht. Rec-hter-commissaris: jhr. mr.F. J< A. Dolk. ii Ch. A, F. Anröchte, Amsterdam. Rech- ter-commissaris: L. Offerhaus Jzn.; cura tor mr. A, Zeldienrust. Wj. J. Goesink, timmerman en caféhou der, Bajonetstraat 2, te Rotterdam. Rech- ter-commissarismr. H. W'. M. van. Hei ten, curator: mr. W!. A. C. van, Dam. Opgeheven: W. N. Mulder, Amsterdam. Vernietigd: J. E. Morel Jr., kantoorbediende, Am sterdam. Geëindigd: De naaimloozo vennootschap: Boekhan del voorheen Hóyeker Wormser, te Hil versum. 1 J. W. S,urio, vroeger koopman in olieën en vetten, te Rotterdam, thans wonende te Londen. F. Reuser, koopman, te Hüleg!ersberg. Russische treinroovers. Te Lods heeft een bloedige botsing plaats gegrepen tusschen een bende treinroovers en agenten der Ochrana. Gistermiddag, kort voor het vertrek van den trein naar War schau, bemerkten de agenten vijf bekende treinroovers, ,rlie plaatskaailen namen. Toen zij een van hen wilden arresteeren, hoestte deze even, waarop plotseling door zijn metgezellen een ware kogelregen werd afgevuurd. Alle omstanders wierpen zich ter aarde, om niet getroffen te worden. Een agent en een officier, die met getrok ken sabel uit het stationsrestaurant storm de, in de meening dat zijn roeraten aan het muiten geslagen waren, werden gedood. Een gendarm, een machinist en een pas sagier werden zwaar gewond. De roovers maakten zich de aigemeene verwairing ten nutte om te ontvluchten. Dec. TRIER, KEULEN, RUHRORT, 212 Gew. 0.50 M 2.91 Gev. 0.14 M 2.31 Gev. 0.08 M Telewriter. In Amerika zijn telegraafioidingen met zoogenaamde „telcpvriters" sinds lang in gebruik; Engeland nami de uitvinding gre tig over, en thans kan ook Amsterdam or, Hoogwater te Schiedam. 17v.m. 4.15 n.m. 4.33 185.4 5.23 195 55 6.14 20j> 6 42 7.4 Hoogte van het water op de rivieren. Berichten van 16 Dec. LOBITH, 2u. n.m. 11.80 Gev. 0.11 M KOBLENZ, 6 u. 's morg. 2 78 Gev, 0.10 M 9 u. 11 u. 8 u. Zon en Maan, Zonsopg. Dec. 18 810 vm. onderg. 3.43 n.m, 19: 8.11 j> 3 43 d 208.12 3 43 23 Dec. L. K. 31 Dec. N. M. Familieberichten. (Uit eenige couranten.) Getrouwd: 15 Dec.: H. Wehberg, en K. J. R. Agema, Den Haag. F. Lugt en J. Klever, Hilversum. (hij volmacht): J. Baggelaar on M. D. Overmeyer, Kcdiri Amsterdam, E. P. H. Riegen en J. Maters. W. v. Waning en C. Kok. S. Hoofden en M. Maykels. A. B, Be- navente en D. Hegt, allen Amsterdam. Bevallen: 15 Dec,: J. G. Eentrop Noè, Z. J. J. des BouvriePot, D. GroeneivegEvelein, D., allen Amsterdam. Overleden: 13 Dec.: Wed, A. v.Buu- ren—Tinke, 6 j., Watergraafsmeer. 14 Dee.: D. H. Woudhuyson, 63 j., Amster dam. 1 1 .r'j Mr it 5 is: D S

Schiedamsche Courant | 1910 | | pagina 7