men; do auto raakte op een gegeven oogen- blik en panne. De voortzetting van den dienst der pos terijen, is, volgens de jongste telegrammen, verzekerd. De staking schijnt zich nietuit te breiden. Alen verwachtte gisteren nog egn oplossing van het conflict. Rusland. De verkiezingen van den. door de Rus sische regeering ontbonden onwiiigen Fin- sehen Landdag zijn gisteren geëindigd, liet resultaat is dat gekozen zijn87 soc.-dom., 42 oud-Finnen, 28 jcmg-Finnen, 2G Zweden, 10 agrariërs, en 1 vertegenwoordiger der christelijke arbeiderspartij. De partijverhou dingen blijven hierdoor onveranderd, zoodat men benieuwd is wat de Russische regee- thans denkt aan te vangen. Onmiddellijk na afloop van den Russisch* Japanschen oorlog werd een commissie bo- noemd om dc administratie van den Trans- baikalspoorweg te controleoren. De commissie constateerde enonne verduisteringen, die ge zamenlijk 30 millioen roebel beliepen. fn verband mot de revolutionnaire beweging destijds, werd liet werk der commissie van hoogerhand gestaakt, maar dc scnator-ievisie heeft liet geval thans weer ter hand genomen en men verwacht eon reusachtig sensatie- proces. China. We hebben gisteren al iets gemeld van de grootsche ontvangst, welke den Duitschen kroonprins door de Chineesche regeering wordt bereid. Niet minder dan vijf prinsen, een hertog, drie generaals, een minister cn de noodige mandarijnen staan aan het hoofd van het door den prins-regent benoemd co mité, dat te waken heeft over de voorberei ding der feestelijkheden, die bij gelegenheid van 's kroonprinsen bezÜck gehouden zullen worden. Een uitgelezen schuur, Duitsch sprekende, Chineesche ambtenaren is voor hot gemak der gasten geroquireerd, en aan de naleizen, die tot verblijf zullen worden aangeboden, wordt nllerijverigst gewerkt. Ook de Roodo Muur van de verboden stad wordt netje.! opgeschilderd cn bijgemetseklgeheclc stra ten en stadswijken worden keurig gerepa reerd. Kortom Peking schijnt slechts op dezen Duitschen prins te hebben gewacht, om uit liet stof en vuil van jaren, ah een Mongookche pherrix te herrijzen. Zijnerzijds heeft do kroonprins ook een aardigheid in petto. Een fraai en tegelijk ook nuttig geschenk: oen prachtig, uiterst kostbaar gedecoreerd servies, uit do ko- nïriklijko porseleinfabriek te Meissen. BINNENLAND. I»r, Grlsaull Naar aan de „Vossische Zeitung" wordt medegedeeld, is dr. Grisanti, de Venezo laanschc gezant te 's-Gravenhage, die ook te Parijs geaccrediteerd was, teruggeroepen. Dezo terugroeping zou vermoedelijk ver oorzaakt zijn door do mislukking van do pogingen van dr. Grisanti, om de diplo matieke betrekkingen tusschen Frankrijk en Venezuela weer aan te knoopen, Later meldt men ons: Dr. Grisanti, de gevolmachtigde van Ve nezuela, ter bespreking van de bekende aangelegenheid tusschen die republiek cn Nederland, heeft, naar men verneemt, on langs bericht, dat zijn missie geëindigd was. Dr. Grisanti was alleen ^gedelegeerde van Venezuela en niet als gezant te 's-Gra venhage geaccrediteerd. Onze Ministers. De Minister van Justitie zal Woensdag 25 dezer het nieuwe Rijksopvoedingsge sticht te Amersfoort persoonlijk inwijden. Vele autoriteiten zijn tot bijwoning van de inwijdingsplechtigheid uitgenoodigd. Raad van State Openbare vergadering van den Raad van State, afdeeling voor de geschillen van be stuur, op "Woensdag IS dezer, des voorin id lings te II uur. Personalia. Bij Kon. besluit van 12 dezer is, in verband met zijn benoeming tot minister van oorlcg, aan den gewezen tijdel ijken adviseur voor de bestuurszaken der bui tenbezittingen in Nederlandsch-Indië, laat stelijk op wachtgeld hier te lande, II. Co- lijn, op zijn verzoek, gerekend van en met 4 dezer eervol ontslag uit den Indischen dienst verleend. Bij Kaï. besluit van 11 dozer is be paald lo. dat de generaal-majoor W. Cool, af getreden minister van oorlog, met afwijking in zooverre van den inhoud dor bijlage A van liet sedert gewijzigd Kon. besluit van 30 Maart 1905 no. 43, 'geacht zal worden te behooren tot den staf der genie, en zulks gerekend van 4 dezer; 2o. dat deze opperofficier ter beschik king zal zijn van don minister van oorlog. Rechtstoestand. De socialistische gemeenteraadsleden hebben <51 liet reglement omtrent ontslag en bestraffing van ambtenaren enz. een groot aantal amendementen cn wijzigingen ingediend, welke de strekking liebben voor de rechtszekerheid van de ambtenaren meerdere en beslistere waarborgen nog te geven, dan in het door de raadscommissie ontworpen reglement zijn neergelegd. De heer Wibaut, die deel uitmaakte van die raadscommissie cn togen bedoeld ontwerp slechts óén voorname bedenking had, hoeft het groote aantal amendementen en wijzi gingen, thans door de raadsfractie, waartoe hij behoort, ingediend, mede onderteclcend. Hij levert, aldus handelende, een doorloo- peride critiek op het werk, waaraan hij zelf debet is en geeft daarmede een voorbeeld van onvastheid van meening, dat, nu het door de andere leden der raadscommissie wel niet gevolgd zal worden, zoo erg niet is. Maar nochtans een vreemden indruk maakt en als uniek verschijnsel opmerking verdient. (,,N. R. Ct.") Zlekte-verzekerlug. Het Nederlandsch Vakverbond zal op 22 dezer een conferentie over de ziekte-ver zekering houden, waarin do secretaris, do heer J. v. d. Tempel ,dit onderwerp zal inleiden. Deze vergadering zal een besloten karakter dragen, en er zullen geen conclu sies worden genomen. Do bedoeling is, in verband met de te verwachten wettelijke regeling, inzicht te geven in de vraag stukken, welke met de ziekteverzekering verband houden, en in 't bijzonder in de verhouding tusschen vakbeweging en ziek teverzekering. Elke organisatie zal vijf deel nemers kunnen aanwijzen. Bevolking vaa 's-Gravenkage. Het zielenaantal bi do gemeente 's-Gra venhage was op 31 Dec. 1909, volgens de volkstelling, 271.280. Het vermeerderde in 1910 door vestiging in de gemeente met 21.240, en door geboorte mot 7038, doch verminderde door vertrek uit de gemeente met 15.657, en door sterfte met 3397, blijft dus een vermeerdering met 9224, waardoor bet zielental op 31 Doe. 1910 was 280.504. Vereen, van Nederl. Gemeenten. .Omtrent de bijeenkomst van vertegen- wooidigers van Dagelijksche Besturen van grootere Gemeenten, die op 9 dezer te Amsterdam door het Comité tot voorberei ding ocner Verecniging van Nederlandsche Gemeenten was samengeroepen, kunnen wij nog het volgende mededeelen. I11 de vergadering, die voorgezeten werd door den heer mr. I. A. van Roycn, voor zitter van het Comité van voorbereiding en burgemeester van Zwolle, waren de ver tegenwoordigers van negen-cn-twintig col leges van Burgemeester en Wethouders aanwezig. Bij den aanvnag der vergadering deelde de voorzitter mede, dat van een zestal colleges bericht was ingekomen, dat zij met het plan tot het oprichten eoner verecniging sympathiseerden, doch verhin derd waren een afgevaardigde ter verga dering te zenden. Eén ilcr colleges, dat liet voornemen te kennen had gegeven aan wezig te zijn, en dat dus geacht kan wor den met het ontwerp van het Comité te sympathisceren, was niet ter vergadering vertegenwoordigd. Slechts van vier Colleges ivns door het Comité een schrijven ontvangen, meldende dat zij voor hun Gemeente geen nut zagen in de ontworpen Verecniging of dat zij voorloopig niet zouden 'toetreden. Bij de algemcenc beschouwingen over het ontwerp der statuten, waarvan onlangs een kort overzicht werd gepubliceerd, bleek het, dat slechts een drietal der vertegen woordigde Colleges zich den opzet der Vcreeniging anders zouden wenschen. Do overige aanwezigen, waren het er over eens, dat de verwachte resultaten niet door een nieuwe verecniging van Burgemeesters, Wethouders en Gemeenteraadsleden, dus van natuurlijke personen, te bereiken zul len 2ijn, doch dat belangrijk nut slechts zal worden gesticht door een samenwerken van Gemeenten zelf. Ook waren do aanwe zigen bijna alle van oordeel, dat de werk zaamheid der op te richten Vcreeniging zich niet slechts zal moeten uitstrekken tot het geven van adviezen cn andero werkzaamheden van administraticfrcchte- lijken aard, doch dat de Vcreeniging zich ook op practisch terrein zou moeten bewe gen, teneinde haar leden financieel voor deel te bezorgen. Aan de besprekingen der artikelen van de ontworpen statuten werd door alle aan wezigen, ook door hen, die hadden ver klaard, dat zij met het doel der Vcreeni ging niet volledig instemden, deelgenomen. Behoudens enkele wijzigingen verecnigden de aanwezigen zich met het (löor het Co mité samengestelde ontwerp. Opmerking verdient in het "bijzonder, dat uitvoerig van gedachten weid gewisseld betreffende de vraag, waar de zetel der Verecniging zal zijn, en waar dus do bu reaux der Verecniging zullen worden ges vestigd. Tenslotte werd met bijna alge- rneeno stemmen besloten de Vereerd ging te 's-Gravenhage te vestigen. Overeenkomstig den wensch der vergadering werd echter in het ontwerp-statuten duidelijker dan zulks volgens het eerste ontwerp het geval was, do wensclielijkheid neergelegd, dat de algemeene vergaderingen der Vcreeni ging in verschillende plaatsen zullen ge houden worden. Wat betreft de vraag, voor welke Ge meenten het lidmaatschap zal openstaan, wordt na breedvoerige discussie besltoen, dat overeenkomstig het aangeboden voor-ontwerp slechts Gemeenten met meer dan 10.000 inwoners tot het lid maatschap zujlen worden toegelaten. Bij de besprekingen werd er evenwel de aan dacht op gevestigd ,dat hot in de bodoe- ling ligt kleinere Gemeenten, ook al zijn zij geen lid, later toch! in do gelegenheid to stellen bij het bureau adviezen in te win nen en te profiteeren van de instellingen of voordeelen op materieel gebied, die de Vereenignig in liet leven hoopt te roepen. Een ander punt, dat langdurige bespre kingen uitlokte, is de vraag, hoe hoog de contributie zal worden gesteld. Hieromtrent komt de vergadering echter tot overeen stemming door te bepalen, dat door de leden een jaarlijksche contributie van V2 cent per inwoner zal worden bijgedragen. Voor deze contributie verkrijgt elk lid on der meer het recht van bureau on even tueel bibliotheek der Verecniging te kunnen gebruik maken. Het bureau zal den leden alle verlangde adviezen geven. Dit ge schiedt als regel kosteloos. Slechts dan wanneer een advies buitengewone werk zaamheden zou medebrengen en het noo- dig zoude maken, „dat de Directeur van het Bureau zich daartoe bijv. naar het buitenland zou moeten begeven, zullen de extra te maken onkosten aan de Gemeente, die het advies- vraagt, in rekening kunnen worden gebracht: het Bestuur pleegt daar omtrent vooraf overleg met den aanvra ger. Besloten wordt voorts, dat bij toetre ding een intreegeld zal worden geheven, dat voor de oprichters bepaald wordt op één gulden per duizend inwoners. Tenslotte werd besloten dat het Comité van voorbereiding in functie zal blijven totdat de verecniging zal zijn opgericht en een Bestuur zal zijn benoemd. Het co mité wordt gemachtigd zich thans te wen den tot de Raden der Gemeenten, die voor hot lidmaatschap in aanmerking komen, met het verzoek tot de oprichting eener verecniging, ingevolge het thans definitief vastgestelde ontwerp-statuten mede te wil len werken. Dit comité bestaat, behalve uit den lieer Van Royen voornoemd, uit de heeren jhr. mr. C. A. Elias, burgemees ter van Zaandam, mr. E. P,. van Lanschot, burgemeester van Breda, nu-. A. F. baron yan Lynden, burgemeester van Utrecht en J. Simons, wethouder van 's-Gravenhage. VLA ARDIN GEN, 13 Jan. Gisteren avond werd de nieuwe handelscursus van de verecniging „Kennis is Macht" officieel ge opend in school D, in tegenwoordigheid van een aantal autoriteiten. Allereerst werd het woord gevoerd door den heer W. Noordeman, voorzitter, die in korte trekken de geschiedenis van den cur sus schetste en dank bracht aan allen, die hadden medegewerkt aan de totstandkoming. In 't bizonder huldigde hij den burgemees ter voor diens krachtdadige steun, den heer Fokkens, inspecteur van 't handelsonderwijs (die niet aanwezig kon zijn, doch door een telegram zijn blijk van waardeering toonde) en bracht openlijk dank aan rijk, provincie en gemeente, voor de toegezegde subsidies. De Burgemeester sprak daarna over het nut van zulk een handelscursus en betuigde zijn hartelijke sympathie met den cursus, die ook ids een gemeentebelang is te beschou wen. Daarom meent spr. wel, dat de Raad nog wel meerderen steun zal schenken,'wan neer die gevraagd wordt. Daarna verkaarde Z.Ed. den cursus voor geopend. Nog werd het woord gevoerd door den lieer IJzermons, lid van Gedep. Staten, die zoo krachtig geholpen heeft den steun der provincie te verkrijgen. De directeur, de heer P. J. van der Schaar, richtte zich speciaal tot de leerlin gen,, met wie hij aangenaam lioopt samen te werken. Voorts sprak nog de heer A. Hoogendijk Jzn., lid der commissie van toezicht; de lieer J. Paters, namens de Hanze, waarna de voorzitter dank bracht aan allen, die blij ken van waardeering hadden gegeven. De cursus is begonnen met ruim 60 leerlingen, verdeeld over twee voorbereiden de klassen en het eerste leerjaar. Later wor den nog twee leerjaren bijgevoegd, zoodat liet geheel een 5-jarigen cursus wordt. STADSNIEUWS. Ontvreemd. Op 3 Januari 1911 is hier ontvreemd een zilveren heeren-rcmontoir-horloge, op de kast waarvan een loopend paard is gegraveerd, witte wijzerplaat met seconde aanwijzing, bevestigd aan een ongeveer 2 d.M. langen twee-strengsketting, van kleine ovale koperen schalmen, voorzien van een ring en elke streng van een musqueton. De commissaris van politie alhier ver zoekt aanhouding en bericht. Een 9-jarige jongen is gisternamiddag omstreeks 5 uur in de Konijnenbuurt bewus teloos op straat ineengezakt. Door een paar personen, die in de nabijheid waren, is hij per rijtuig naar do ouderlijke woning aan de West vost gebracht, waar geneeskundige hulp werd ingeroepen. Gisteravond omstreeks 6 J uur is door do politie met een extincteur gebluscht een schoorsteenbrandje ten huize van J. van Zon, Hoogstraat 99boven. Vermoedelijk is de brand ontstaan door aanlading van roet in dien schoorsteen. GeTcllde en verkochte onroerende goederen. Geveild13 Januari. Notaris H. B. E. Blajsse. Een hecht en sterk goed onderhouden winkel- en woonhuis, Hoogstraat no. 82, uitkomende aan den Langen Achterweg, ka daster sectie B no. 1127, groot 30 centiare, f2810. Notaris "W. A. vak Dolder Dz. Een woonhuis met kelder en sousterrain, erve en open plaats, aan de Hoogstraat no. 133, groot 104 centiare, f3400. Een woonhuis en erve met open grond, aan den Oostsingel no. 59, groot 89 centiaren, 11825. AGENDA. 13 Jan. en volgende dagen. Tivoli Schouw burg. 8 uur. Speenhof! en Nap de la Afar. Olieslagers vliegt. De Pa- pendnecktsche strafzaak. 13 Groote Schouwburg, 8 u. Rotterd. TooneelgezeFchap. De Kinderen. 13 Zaal Harmonie, Vlaardingen, 8 uur. De Wognummers. 13 r S. O V., 8 uur. Concert Orpheus. Solisten: mevr. M. Last (sopraan) den Haag, en mej. M. Pas (alt) Rot terdam, Piano de heer Anton Rjjken. 14 Sociëteit »De Vriendschap". 8 uur. Gusto's Muziekvereen. Eerste jaar feest. 15 Constantia, 71 /g uur. S. B. B. 2e openb. cursus-vergadering. Spr, dr. L. Heijermans. 15 Gr. Schouwburg 21 /a u. Eruditio Musica, 4e populaire namiddag concert. 15 Gr. Schouwburg 8 u. Fransche Ope ra Samson et Dalila. 16 en 18 Jan. Groote Schouwburg, 8 uur. Edmund's Duitsche Operette jKüs- sen streng verboten". 17 Jan. S. O. V, >Gemengd Koor". Orato rium Judas Maccabans Het Stedelijk Museum aan het Doeleplein alhier is eiken Woensdag van 2 tot 4 uur ii 10 ct. per persoon voor het publiek opengesteld. lederen avond specialitei ten voorstelling in Circus Variété en Casino te Rotterdam, Van vergaderingen, bijeenkomsten, con certen, vermakelijkheden, e. d. g. verzoe ken wij steeds geregeld mededeeling, opdat wig die in onze agenda kunnen opnemen. Kunst en Wetenschap. M. A. Brandts Buys -f- Men seint ons uit Zutfen Te Eerbeek is heden overleden de heer M. A. Brandts Buys, oud- muziekdirecteur en componist te Zutfen. [Marius Adrianus Brandts Buys werd den 31sten October 1840 te Deventer geboren, en trad reeds op 20-jarigen teeltijd als orgel virtuoos ep. In 1862 werd hij te Franeker tot organist benoemd en twee jaren later als zoodanig en als klokkenist te Zutfen, waar hjj tot aan zjjn dood grooten invloed op de muzikale ontwikkeling uitoefende. Als componist heett hij getoonzet voor piano, orgel, viool en zang. Bij de fa. Roelants verscheen o. a. van hem »Een kruis met rozen", voor een stem met klavier. Tevens stond hij gunstig bekend als criticus. Red.] Nieuwe uitgaven. Een nieuwe ter HolLandia-Drukkerij te Baam verschenen serie over De Protes- tantscbe Zending (Een reeks mono- graphieën) wordt ingeleid door dr. J. J. P. Yaleton Jr., hoogleeraar te Utrecht, die in het eerste nummer een opstel geeft over „D e Christelijke Zenfding". Van de bekende serie „Kerk en 8 e c t e is verschenen No. XVIII, „D e Griekse he Kerk", door J. Quast Ilzn., Ned.-Hen', predikant te Utrecht. Een keizerlijke Operette 1 In het grootste geheim, zoo luidt een be richt uit Ber]jjnb worden voorbereidingen ge maakt voor de vertooning van een operette „Der Liebestraum", die vermoedelijk in het einde van Februari in scène zal gaan. De voornaamste operetten-kunstenaars zijn voor de hoofdpartijen gekozen. Tegen alle traditie in zal de operelte gegeven worden in de Koninklijke Opera. De componist van dezo operette is de Kroonprins, de tekst dichter de Keizer. Aan de monteering is reeds een millioen Afark uitgegeven, door' giften van de hoogo financieele wereld bij eengebracht. Rechtzaken. Mishandeling van een onderwijzer. Voor de Rotterdamsche rechtbank was gisteren in verzet gekomen de 21-jarige sla gersknecht J. M., tegen een vonnis dierzelf- de rechtbank, waarbij hij tot vijf dagen ge vangenisstraf veroordeeld werd ter zake van mishandeling van den onderwijzer der chris telijke sehool te Overschie, W. van Leeuwen, dien hij op 14 September eenige klappen in 't gezicht zou hebben gegeven. Hij ontkende hieraan schuldig te zijn; het was bij een woordenwisseling gebleven; beklaagde, Ver bitterd omdat de onderwijzer zijn ziek broer tje had schoolgehouden, en. ziin moeder had beleedigd, had hem daarover slechts ophelde ring gevraagd. Getuige v. Leeuwen verklaarde, dat hij don Llden September beklaagde was tegen gekomen, terwijl hij op zijn rijwiel zat. Be klaagde had hem gewenkt, waarop getuige afstapte, denkende, dat de man hem den weg wilde vragenplotseling echter kreeg hij een paar klappen in het gezicht, die hem pijnlijk troffen en waardoor hij tegen een. huisje kwam te vallen. Hij ontkende de moe der van beklaagde beleedigd te hebben. De bewoonster van dat huisje en een ander persoon hadden later gezien, dat getuige's wang rood en opgezwollen was. liet O. AI, eischte bekrachtiging van het vonnis. Afr. M. At. van Velzen, uit Schiedam, die niet wilde betwisten, dat er geslagen was, en ook de handelwijze van beklaagde niet ver dedigen wilde, meende nochtans, dat hier van mishandeling geen sprake was, nu van cenig leed, den geslagene aangedaan, niet was ge- bleken. Voor het geval echter veroordeeling mocht volgen, riep pleiter de clementie der rechtbank in, en vroeg hem een geldboete op te leggen, dewijl hij kostwinner is van het gezin zijner moeder en nog nooit met poli. tie of justitie in aanraking kwam. Uitspraak Donderdag 26 dezer. Hen belastingkwestie. Het O. M. bij den Iloogen Raad conclu deerde heden tot verwerping van het cas satieberoep, ingesteld tegen het vonnis der Anislerdamsche rechtbank, waarbij was be slist dat de opcenten ten behoeve van de provincie en de gemeente geheven op de personeele belasting niet preferent zijn, wèl hetgeen ten behoeve van het Rijk wordt ge heven. Uitspraak over 5 weken. Kerk en School. Ned. Herv. Kerk. Beroepen: te Kedichem (Z.-II.) de heer 8. de Walk, cand. te Leeuwarden. Bedankt: voor het beroep te Oosthui zen (N.-H.) ds. A. L. Th. van der Ven, te, Culemborg. Hooger Onderwijs Leidon. Bevorderd tot doctor in de rechts wetenschap op Stellingen, Joh. A. van Tien- hoven, geb. te Werkendam. Sport. Voetbal. Wedstrijden voor a.s. Zondag der Weste lijke 3e U. RotterdamExcelsiorU. S. C. XerxesD. O. S. Vlaardingen: V. F. C.M. A. A. 8. Scliiedam8. V. V.—R. F. C. UtrechtBiltsche V. C.Hermes. Luchtvaart. Welsprekende cijfers. Hieronder volgen eenige cijfers die een wel sprekend bewijs zijn voor den vooruitgang der vliegsport. Het zijn de verschillende re cords aan het einde van de daarvoor aan gegeven jaren. Snelheid (gemiddeld per uur). 1908 65 K.Aï.1909 77 K.M.; 1910 115 K.M, Duur: 1908 2 u. 20 m. 23 s.; 1909 4 u. 17 m. 35 s.1910 8 u. 12 m. Hoogte: 1908 100 AL; 1909 475 M.; 1910 3497 AI. Afstand: 1908 124 KM, 700 AL; 190*9 232 K.M. 212 AI.1910 584 K.M. 935 AI. Oemengd Nieuws. Door de machine gegrepen. Men seint ons uit Afiddelburg: Te Kleverskerke is gisteren een 15-jarige landbouwersknecht bij het malen van vee voeder door de tandraderen van den molen gegrepen. Zwaar gewond aan hoofd en hals werd hij naar het gasthuis te Middelburg ver voerd, waar hij hedennacht is overleden. De gestrande Hull-boot, Nadat de 2e-stuurman met 4 man van de op den Hinder gestrande „Sellcy Abbey" te Goeroe gistermiddag waren geland, bracht ecnigen tijd daarna de s toorn re dd i n gb oot „Prins der Nederlanden" te Hoek-van-HoI- land zeven man equipage, de stewardess en 4 passagiers aan. De acht personen, die toen nog achter bleven, onder wie de kapitein, werden later door de stoomreddingboot „President van lleel" afgehaald en te Hoek van Holland geland. De geredden zijn te Hoek van Hol land in hot hotel Amerika ondergebracht. De eerste hulp bij ongelukken en zeerampen was bij aankomst der schipbreukelingen aanwe zig, om zoo noodig hulp te verleenen. Het schip is nog dicht cn zit in goeden toestand. Alet L. Smit en Co.'s sleepdienst is con tract bemaakt voor berging van schip en lading, Men meldt ons nog uit Hoek van Holland Het schip is vannacht nog iets hooger op de banken gewerkt, doch het schip zit rechtstandig. Een blazerschuit van den Ber- gingdienst van L. Smit Co. bevindt zich langs zijde, terwijl .verschillende andere bla zerschuiten in de nabijheid zijn om zoo spoedig mogelijk met het bergen der lading te kunnen aanvangen. liet weer is tot nog toe gunstig. De lading bestaat in 250 ton steenkolen, voorts machineriên en een partij vaten olie, totaal 500 ton lading. Op verzoek van den kapitein heeft de equipage zich bereid verklaard hedenmiddag met de sleepboot Zuiderzee weer naar boord te begeven. Als een bijzonderheid dient gemeld dat de gistermiddag aangebrachte geredden dachten dat cr rijf nienschenlevens te betreuren vie len, n.l. van hen die in een sloep naar Goe- ree waren gegaan. De stuurman en vier ma trozen zouden daar hulp gaan halen en aan boord van het schip ducht men niet anders, dan dat zij in de kokende golven waren om gekomen. Toen men bij het aan wal komen hoorde, dat zij in Goeroe geland waren, ging er een luid hoera op. De iPrins Willem V". Naar aanleiding van de geruchten, welke de rondo doen omtrent 3e „Prins Wil lem V", kunnen wij mededeelen, dat do

Schiedamsche Courant | 1911 | | pagina 2