„De Phoenix" Stoom- als Verfgoederen. Levert binnen den kortst mogelijken tijd af, geheel overeen komstig de wenschen der cliënteelc, zoowel fier bij het kantongerecht te Groningen, rat'. H. B, van der Eist, gewezen griffier bij het ontbonden tweede kantongerecht te Am sterdam, wonende te Amsterdam, Personalis. In den ouderdom van 81 jaar is te 's-Gra- \enhage overleden de heer E. P. van Steen bergen, oud-hoofdinspecteur van het kadaster. De overledene was ridder in de orde van den Ned. Leeuw. Kamerverkiezing te Sneek. In het district Sneek zijn officieel candi- doat gesteld voor de Tweede Kamer do hce- ren ds. A. van dei' Heide, te Britswerd (8. D. A. P.), dr. J. G. Scheiurer, te Ermelo (antirev.) en Ph. Noordwall, te Balk. Het fort te YllssingeH. Het Belgische Kamerlid Paid Sogers, heeft hier te lande een studie gemaakt van de fortkwestie en is, naar hij aan een mede werker van het „Handelsblad van Antwer pen" heeft verzekerd, tot de volgende slot som gekomen Voor koopvaardijschepen is het recht van doortocht absoluut en bestaat voor alie naties; liet is zelfs in oorlogstijd van kracht. Dit blijkt vooral uit bet Tractaat van Weenen dat, ais hoofdvoorwaarde voor de verceni- ging der Belgische provinciën bij de Neder landen vooropstelde: dot geen beperking of hinderpaal kon gesteld worden aan de Seheldevrijheid. Dit blijkt eveneens uit het verdrag van April 1839, gesloten tiereliert de Neder landen en België, en waarin verwezen wordt naar het verdrag van Weenen. Wat den doortocht van oorlogsscliepen aan gaat heeft Holland geen rechtstreeksche ver bintenissen aangegaan, wat betreft de Bel gische onzijdigheid, maar door art. 2 van het verdrag, van 1839 te onderteekenen, neemt Holland den door de mogendheden gegeven waarborg aan en verbindt zich, er geen belemmering aan te brengen. Nu moeten die verplichtingen overeen komen met de verplichtingen, die het be houd zijner eigen onzijdigheid aan Holland opleggen en die duidelijk uitschijnen uit de Hangsche overeenkomst van 1907. En daaruit blijkt dat Holland wel door tocht moet verkenen aan oorlogsschepen, die maar Antwerpen opvaren, maar en 't is een groote maar -- onder de volgende voor waarden lo. Als die oorlogsschepen behooren aan de vloot van een der waarborgen van België's onzijdigheid 2o. Wanneer die borg is geroepen door Beigië en zijn vloot do Schelde opvaart, om o: j nu'o te brenger 3o. En dat die borg nog geen oorlogvoe rende partij weze, op het oogenblik dat hij België komt verdedigen. Zijn deze voorwaaiden er niet, dun moet Holland toegang der Schelde verbieden aan oorlogsschepen. En bijgevolg heeft Holland het reclit ie VlLvnngen de versterkingen te bouwen, die het verlangt en noodig oordeelt. Reuter seint uit Parijs: Generaal Langlois heeft aan een medewer ker van de Intransigeant verklaard, dat de kvestie-Vüissingen, van moreel standpunt beschouwd, beslaglegging door Duitschland op Nederland beteekent. In practised opzicht heeft het voor Frankrijk weinig te beteeke- nen, of Vlissingen versterkt is of niet. Niemand zal ingrijpen,, omdat niemand het recht heeft, Nederland te beletten op eigen grondgebied verdedigingswerken te bouwen. De Belgen zouden beter doen, af ie zien van de versterking van Antwerpen en dan van Ostende en Brugge vensterkte plaatsen te maken. In de kwestie-Vlïssingcn is Duitschland, dat rijn doel zal najagen en bereiken, dc be zielende geest. Wij staan tegenover een over winning van Duitschland, die echter niet op ons is behaald en ons niet onmiddellijk raakt. Intusschen hebben wij geen reden ons- Zelf geluk te wcnschen met hetgeen onzen tegenstander vergroot. Intèrnfttleaak Tentoenitelllng ran Toadiag en Gezondheidsleer. De 28e officieele Tentoonstelling van Voeding en Gezondheidsleer, ingericht door de „Union, philanthropique culinaire" en de „Société "technique de l'Aiimentation", onder de h'ooge bescherming van den heer Minister van Landbouw en Koop handel, zal plaats hebben te Parijs, in AprilMei 1911. Belangstellenden, kunnen programma-re glement der tentoonstelling en alle ver- fiere inlichtingen desaangaande bekomen bij den Gedelegeerde der Vreemde Sectiën, Coupure, 15, te Gent (België). Delft. Voor eenigen tijd werd vermeld dat de mooie Oud-Hollandsche gevel van het voor- rnrdig verkoophuis der notarissen moest ver- el wijnen, om plaats te maken voor een nieu we pastorie, van de St. Hypolituskerk. De gevel blijft nu toch behouden. Het be stuur van genoemde kerk heeft de gemeente den gevel om niet aangeboden, mits zij do kosten van afbraak en transport, geschat op f 50.- - betaalt. In de gisteren gehouden raadszitting stel de de voorzitter voor dit aanbod dankbaar te aanvaarden. Toen enkele raadsleden vrees den, dat de gemeente aan den gevel niet3 zou hebben, waarschuwden do heeren Poet van der Burg en Van Aggelen voor den toorn van jhr. mr. -Victor de Stuers, waarna de raad met algemeene stemmen het cre- dïet verleende. De gemeente zal den gevel zuinig' opber gen tot tijd en wijle hij kan opgesteld wore den voor ceuig te stichten gemeentegebouw. 25-jarig bestaan der Ned. Ueiiemaatsshappij. In de laatste vergadering van den raad van commissarissen der Ned Heide Maat schappij is een commissie benoemd, wier taak het is middelen te beramen tot hei bij eenbrengen van een fonls, waaruit bij het vijfentwintig-jarig bestaan der Maatschappij in 1913, een eigen gebouw, towns onder wijsinrichting en museum, gesticht zal kun nen worden. Dir. bel., Invoerr. ea Ace. Bij Kon. besluit van 31 Januari zijn, met ingang van 1 Mei, benoemd tot inspecteur der directe belastingen, in voerrechten en accijnzen te Delft, L. de V ries, inspecteur derzelfde middelen te Vllertogenbosch (1ste afdeeling) tot inspecteur der directe belatingen, in voerrechten en accijnzen te Heerlen, P. F. L. Lauten, adjdnct-inspccteur der invoer rechten en accijnzen te Botterdam; is, met ingang van 1 September benoemd tot inspecteur der directe belastingen, invoer rechten en accijnzen te 's-Hertogenbosch (3ste afdeeling), C. W. Bodenhausen, in specteur derzelfde midelen te Enschedé, bij Koninklijk besluit van 8 December j.l., met ingang van 1 Mei, benoemd als zoodanig te Oldenzaal is. met ingang van 1 Maart benoemd tot adjunct-inspecteur der directe belastingen, invoerrechten en accijnzen te Utrecht (1ste afdeeling), F. P. J. A. Appelboom, waar nemend adjunct-inspecteur dier middelen aldaar. Arbeldsbear» der gemeente Botterdam. Kaasmarkt no. 4. Telefoon no. 5397. Overzicht van de werkzaamheden der Arbeidsbeurs over tie maand Januari 1911: Aanvragen van werkgevers 288 Aanbiedingen van werkzoekenden 977 Aantal plaatsingen 203. VLAARDINGEN, 2 Febr. Een groote te leurstelling was het Maandag, toen geen schepen hier aan den Zeevischh'al-afslag kwamen, en die teleurstelling vermeer derde nog door h'et bericht, dat er te IJmui- den 8 stoomloggers aan de markt waren. Men begreep, dat was geen toeval. Naar men zegt, hebben verschillende reeders hun schippers order gegeven voortaan den Vlaardingschen afslag te vermijden, omdat men van meeiiing is, dat de hier bestede prijzen lager zijn dan die te IJmuiden wor den gegeven. Hoe het zjj, het is te bejammeren, voor alle ingezetenen en in hot bijzonder voor kooplieden en voor de vele zeelieden, die "met den handel in visch langs de straat hun winterdagen vulden en nog wat ver dienden. Laten wij hopen, dat belangheb benden alsnog op hun besluit terugkomen, en dat deze mooie Zeevischbal daar niet ongebruikt zal komen te staan. („N. VI. C.") OVERSCIIIE, 1 Febr. De gemeenteraad verleende lieden op -verzoek eervol ontslag aan den onderwijzer G. J. Maas, en be noemde in diens plaats de lieer P. van der Klooster, onderwijzer te Sinl-Annaland. OVERSCIIIE, 1 Febr. ILedennamiddag kreeg de 24-jarige schippersknecht R. Kerk hof, wonende te Kethei, die met zijn west- landsche schuit door de sluis voer, twist met den 44-jarigen melkschipper A. Bergen van Henegouwen, wonende te Schipluiden. Toen zij handgemeen werden, kwam de 22-jarige zoon van laatstgenoemde zijn va dei' te hulp, en verwonde Kerkhof zoodanig met een scherp voorwerp aan het achterhoofd, dat. hij zich onder behandeling moest stellen van dr. J. Donkersloot. Na verbonden te zijn is hij huiswaarts gekeerd. STADSNIEUWS. Op de voordracht ter benoeming van twee onderwijzers aan school F (hoofd de heer B. van Bochove) zijn geplaatst: I. 1. G. J. Stieber, to De Tenge; 2. P. Eiborgen, to Nijkerk; 3. T. A. Nawijn, te Spijkenisse. II. 1. P, Eibergen, te Nrjkerk; 2. T. A. Nawijn, te Spijkeniso; 3. M. Hos, te Oost- zaan. 1 Ambachtischool. Het Bestuur der Ambachtsschool voor Schiedam en Omstreken, gedachtig aan het spreekwoord „Onbekend maakt onbemind", stelt er prijs op, dat zooveel mogelijk allo ouders in de gelegenheid zullen: zijn door eigen aanschouwing zich op do hoogte te stellen van het onderwijs aan dieschooL Daartoe heeft het reeds vroeger bepaald dat op den eersten Dinsdag van ieder© maand dat is dus voor de maand Fe bruari op Dinsdag den 7en voor ieder gelegenheid bestaat de school te bezichti gen en het onderwijs! in do verschillende vakken en klassen "bij te wonen. Waar echter, vermoedelijk' door de min dere bekendheid met deze bepaling, tot qog toe niet zoo druk gebruik gemaakt wordt van deze gelegenheid, brengen wij die nog eens ter kennis van belangstel lenden. Het 'zal het Bestuur en leeraren aangenaam zijn, Wanneer er op die dagen velen de school komen. beZoek.cn', overtuigd dat daardoor velen aangespoord zullen won den hun zoons op deze school te plaatsen. In de Mans is opcvaneen eti nart volmacht een z.e1. Noorecbe vlet, zwart en groen ge verfd, met 2 doffen en een kastje, doch zon der riemen. Bij de politie zijn nadore in lichtingen te bevragen. Het Socialisme van Toorheen, Door de aid. Schiedam van den Bond van Ghr i sten-Soci ali s ten waren twee ver gaderingen uitgeschreven, waarop mej. v. d. Vlies (Enka) zou spreken over het Socialisme van Voorheen en het Socialis me van Vroeger. Do eerste dezer verga deringen is gisteren' in h'et Verkooplokaal gehouden voor een publiek, dat talrijker had kunneh zijn, maar niettemin met aan dacht de spreekster in hare uiteenzettin gen over het „Socialisme van 'Voorheen." volgde. Na een opening der vergadering met ge bed en een korte inleiding van den voor zitter, kreeg mej. v. d. Vlies het woord. Zij begon .met to wijzen op de namve verwantschap, die er tusschen godsdienst en socialisme bestaat, nu en vroeger ook, en verklaarde, dat de christen-socialisten van heden zich zeer tot die socialistische beweging van vroeger voelden aangetrok ken. Spreekster had hier niet op het oog het niet-christelijke socialisme der Grie ken ten tijde van] Piato nocli dat der Ro meinen ten tijde van de beide Graoehen, zij wilde onder de socialisten van vroeger tijd samenvatten, die christenen, die sedert de komst van den Christus in de maatschappij van onrecht en geweld, de leer van hun grooten voorganger, n.l. van liefde en recht, predikten, en in dien geest de we reld trachtten te hervormen. Reeds in het tijdperk, dat Christus ge boren werd, waren er mensch'en, de Jood- scho secte der Essaeërs, die in strenge gemeenschap van goederen leefden. Hun principes waren niet zoozeer die van liefde, als wel die van recht en wet. Een andere groep menschen, die zich van de Essaëers beslist onderscheidden, warende apostelen, met in hun midden den Chris tus. Zij kenden, behalve wet en recht, ook liefde. De vraag, of Christus socialist was een onderwerp, waarmee onlangs nog een dominee den boer is opgegaan wilde en kon spreekster niet behandelen, omdat zoo iets in 't geheel niet met Zijn persoonlijkheid strookt,;-Hij was niets dan de Heiland. Hij legde een schat van ideeën neer in de menschenwereld en liet het aan ons over die te ontwikkelen. Toch kunnen we, zei spr., zeggen, dat Jezus Christus b(j voorkeur verkeerde in de krin gen der armen en verachten; Hij zelf was bij uitstek arm. Nooit ook' heeft Hij tegen de armen als armen een vonnis uitgespro ken, wel tegen de rijken als rijken. Vol gens Zijn uitspraken moesten er geen rijke Christenen zijn. Alsnu kwam spr. tot wat zij de eerste christen-socialisten noemde. Nadat Chris tus was heengegaan, ontwikkelde zich do eerste christengemeente, die alle dingen, stoffelijke zoowel als geestelijke, gemeen hadden. Het was wel een ander socialisme^ dan de partij van spr. nu wilde. Men had toen een gemeenschappelijke consump tie, maar bij doorvoering zou men ook toen wel tot de gemeenschappelijke produc tie, waarop de socialisten van thans aan- streven, zijn gekomen, indien deze ge meente van de hevige vervolgingen, waar aan zij bloot stond, vrij ware gebleven. Ook de eerste jaren der christelijke kerk toonen aan, 'dat er geen streven was naar rijkdom. Daarvoor venvees spr. naar de strenge voorschriften in de boeken der eer ste kerkvaders. De eerste kerk was, zoo toonde spr. aan, socialistisch in haar wer ken en denken. Later ontaardde zij. De kerk en de priesters werden rijk. Toen kwamen de kloosters, waarin de christe nen, die zagen: hoe in de wereld alles tegen Christus' woord indruischte, zich op socialistischen grondslag vereeriigden. Eeuwenlang bleven deze een wijkplaats voor de ware christenen. Maar ook in het kloosterleven drong langzamerhand do Mammon binnen met zijn bederf. De H. Franciscus van Asisi trachtte het nog tot zijn oorspronkelijken vorin Terug te bren gen, echter slechts voor korten tijd.. De tijden waren veranderd. Weldra kwam de hervorming, die een nieuwe christelijke maatschappij beloofde. Alras bleek, dat ondanks de woorden van hare verkondigers do hervorming zich slechts tot de kerk en niet over de geheele maatschappij' uitstrekte. Dit gaf, zoo deelde spr. mee, aanlei ding tot groote ontevredenheid onder de lagero bevolking, fiie zich in een socialistische beweging uitte. In Duitsch land ontaarde deze in: den boerenoorlog, in Engeland had men het optreden der „levellers", terwijl in ons land de bekend ste beweging was een trouwens heel vreedzame die der Labadisten, de vol gelingen van don predikant Labadie. In Friesland stichtten zij een gemeenschap, waarin zij het goede der oude kloosters poogden over te brengen. Vijftig jaren on geveer hebben zij het volgehouden. In die zelfde dagen in 't eind der zeventiende eeuw, trachtte een Hollander in de nieu we wereld een kolonie op dergelijken grondslag te stichten,- evenmin met succes, do menschen konden deze evenmin als do vorige met vrede laten. Zoo is het, ver klaarde spr., alle socialisten gegaan. Met groote geestdrift begonnen 'ze, 'doch de machthebbers trapten hun werk' steeds in elkaar. Uit dit verleden meende spr. de vol gende lessen te kunnen trekken. De vraag of de christelijke wereld van tegenwoordig poogt de i deeën van Christus in de maat schappij tot hun recht te doen komen, meende spr. ontkennend to moeten be antwoorden. Haar inziens' leven de huidige christenen mee met den' niet-christolijkcn stroom der maatschappij. In do maatschap pij zoeken zij do warmste plaatsjes op en hebben daar vrede mee. Daarom is, ver klaarde spr., hetgeen vroegere christenen gedaan hebben, zoo beschamend voor de christenen van tegenwoordig. De voorbeelden van vroeger zijn voor de huidige christen-socialisten hiot bemoedi gend, dat erkende spr. Maar zij zag een groot verschil tusschen het socialisme van vroeger en heden. In den veelvuldigen strijd is het kapitalisme gegroeid tot oen geweldige macht. Do christenen van vroe ger zagen den samenhang der dingen niet zoo juist als de tegemvoonligo, die dat kapitalisme in hot oog vatten. Dat te ver nielen en het mogelijk; te maken, dat dc maatschappij niet op Mammonhislischcn grondslag lilijve rusten, is hun dool. Het socialisme van vroeger bleef stukwerk, hier cn daar laaide het op. Hoc het streven der socialisten, en der christen-socialisten in 't bijzonder thans is ingericht, hoopte spr. de volgende maal uiteen te zetten. Debat had, uitgezonderd eenigc vragen, die zich op godsdienstig terrein bewogen, niet plaats. Vanmorgen is onder de wielen van de olectrische train een soort herdershond vermorzeld. Springtij3 Februari namiddag. AGENDA- 2 Febr. Vereen. Lokaal Broeit.ve.rt, S uur. Chr. Geli.-Onth. Zangyorcen, Ma- vanatha. Uitvoering. 2 Gr. Schouwb. 8 u. Tournéo Sehiir- mnnn. Neues Sehausmelhftiu^, Ber lijn. Nnr ei n Traum. 2 Tivoli Schouwburg, 8 uur. Het Ned. Tooneei. Zeventien jaar. 3 en 7 Febr. Gtoole Schouwburg, 8 u. Een Engel, 3 Tivoli. 8 u. Rolterdamsclie Kunst kring. Dansavond Lilly Green. 4 Gr. Schouwb. S u. Gezelschap l'rot. Zwijg mijn [Tart. 5 Gr. Schouwburg. 8 u. Edmund's Operette. Die Kousclie Suzanne. 5 Tivoli. 2b u. Populaire matinéc der concertverocniging Wolff-Vcr- hcy. Programmao. a. der Rose Pilgcrfahrt, van Schumann, mot medewerking van Spool's Vocaal Ensemble. 5 Tivoli. S uur. N. V. Ifet Too neei. Uriël Acosta. 6 S. O. V. 8 u. Mamicnbnngvere uonigim: „Zang en Vriendschap", Concert. C Nutszaal. 8 n. 3do concert der vcr- ceniging Wolff-Verhey, met. mede werking van mevr. Dc liaan Manifarges, en de hoeren Blazer (contrabas), Verhallen (alt), en Eberle (cello). S Verkooplokaal. Openbare ver gadering Afd. Schiedam B. van Christen-Socialisten. Spr. Mej. Van der Vlies (Enka). lti Nieuwe Kerk Ned. Protest. Bond. I Prof. dr. II. Y. Groencwegen. ITet geloof in onstoi Makheid. Ingezonden Mededeelingen. Telefoonnummer 15. Knust en Wetenschap. De Wognummcrs, De reis, die do verccniging „Jacob Kwn»t" van Wogmnn door Zwitserland zal maken, op uitnoodiging der nniz.ickdirect.ic te La Chaux de Fonds, zal 11 Maart aanvangen, meldt do ,,N. R. Ct,"er zullen concerten gegeven worden ie Zilrieh, Basel, Genövo-, La Chaux de Fonds, Biel, Rololurn, Luzern, Lr.usnnne, Wintoitur, Az.au, Bern en Con stats. Te voren zal de verceniging op uitnoodi ging van de Quinhmd International Musical Agency vermoedelijk nog eens reeks concer ten geven in Londen. Rechtzaken. Majesteitschennis. Men seint ons uit Arnhem: 'Op het hooger beroep van J. clo Zwaan, koopman te Groningen, heeft hot'Gerechts hof to Arnhem, met bevestiging van het beroepen vonnis, dozen, wegens opzette lijke boleediging der Koningin aangedaan, veroordeeld tot 3 maanden gevangenis straf. De beklaagde h'ad in een café to Zwolle in het publiek uitgeroepen: „De Koningin is een oplichtster." De ontrouwe gemeente-ontvanger te Elburg Men seint ons uit Zwolle: De rechtbank veroordeelde A J. V., over eenkomstig den eisch tot 3 jaar wegens ver duistering in zijn kwaliteit van gemeente ontvanger te Elburg. Falsche munters. Gisteren 'deed het gerechtshof te 's-Her togenbosch uitspraak in do strafzaak te gen: M. F., verlofh'ouder te Heerlen; M. S., huisvrouw van den eersten beklaagde en J. K., mijnwerker to Heerlen, die be schuldigd werden van het maken en de uitgifte van valscli' geld. Eeiste en tweede beklaagde werden door de arronflissements-rcchtbank' te Maas tricht, resp. tot 3 en 1 jaar gevangenis straf veroordeeld, inet aftrek van voorloo- pige hechtenis, terwijl de tierde beklaagde werd vrijgesproken. 'Dc uitspraak van het ilof luidde: voor 7lon eersten beklaagde 4 jaar, voor den tweede 1 jaar gevangenisstraf, mot aftrek van het voorarrest. De derde beklaagde werd vrijgesproken. Verzachting van straf. liet Gerechtshof te 's-Gravenhage heeft lieden do gevangenisstraf van 6 weken, door de Rechtbank te Dordrecht opgelegd aan J, S., steller in oen glasfabriek te Schiedam, wegens wederspannighoid, ver anderd in een geldboete van [30, subsi diair 30 dagen hechtenis. Afpersing. De Maastiichtsche rechtbank behandelde gisteren de zaak contra IC. J. P. Opperman, wonende to Brussel, gedetineerd te Maas tricht, die op 10 Januari L911 te St. Piotcr Anloon Jozef Thounissen door geweld we derrechtelijk heeft .gedwongen tot het neer schrijven en onderteekenen van een ver klaring, inhoudende dat hij, Theunisson, bekende aan Wilhclmina Rebel schuldig zou zijn oen bedrag van f317.06, en voorts in den nacht van 10 op 11 Januari 1911 aldaar voormelden Thounissen heeft be dreigd, met een. misdrijf tegen tiet leven gericht, floor, kloppende op do gesloten deur der kamer, waarin zich Theunisson bevond, dezen dreigend toe te roepen: „Maak open, ik maak je kapot, ik snijd je den hals af met een scheermes, gij moet onder mijn oogon vandaag sterven, ploert!"1 Drie getuigen werden gehoord, die voor O. bezwarende getuigenissen aflegden. Do ambtenaar van het 0. M. eischte 2 jaren gevangenisstraf. Uitspraak 15 Februari a.s. De misdaad in het hofje in de Koningstraat. Men meldt ons uit 's-Gravcnhagc De Rechtbank deed heden uitspraak in de zaak van den 18-jarigen huisknecht F. W. ,T„ alhier, die terecht had ge staan, omdat hij voordeel had gelrokken uit liet misdrijf, gepleegd op de hoog bejaarde weduwe Gonegten in, hot hofje van Van Es in do Koningstraat. Beklaagde werel schuldig verklaard aan hel misdrijf van heling en veroordeeld tol. één jaar gevangenisstraf, met vrijspraak van het meerder ten Jaste gelegde (het vei bergen van voorwerpen van misdrijf afkomstig). Luchtvaart. Ilenri Wijnmalen. Ue Automobiel-Club de Franco zal in den loop van Februari Ilenri Wijnmalen een feestmaal aanbieden, waarop hem dan tevens do door hem gewonnen prijs door baron Van Zuylcn van Nycvelt, voorzitter der A. C. F., zal worden uitgereikt. deïiseugcl Nieuws. Staking aan het iveekhlad »Be hie uwe Revue"' Naar men ons uit Amsterdam meldt, hebben de boeren J. Bi. Zimmer, D. J. de Koft Jr., II. S. Uijekruijer en H. Pflug- haupt Jr., redacteuren van het onlangs op gerichte weekblad „De Nieuwe Revue", den aibeid gestaakt, wijl z,ij over do maand Januari geen salaris hebben ontvangen. Bovengenoemde heeren hebben nu per 1 Maart a.s. hun ontslag aangeboden. Door hou is tevens een! rechtskundige in den arm genomen, om alsnog betaling van bet met-ontvangen salaris te erlangen. Rooyaal aanbod. De redacteur-versluggever van do „Opr. ituarf. Ct." deelt in zijn blad mede, dat hij aan don gemeenteraad van Lisse hot vol gende adres heeft gezonden „Geeft eerbiedig te kennen, enz. „dat hij herhaaldelijk in z.ijn verslagen van de vergadering van den gemeenteraad heelt gewezen op het ongerief van hot ont breken in do Raadszaal van een behoorlijke tafel en een Moei voor den verslaggever; „dut door dc redactie van bovengenoemd blad geruimen tijd geleden tot B. en W. van Lisse het cr/oolt is gericht, den verslag gever voor ile raadsvergaderingen inzage te vei Iconen van, do te behandelen stukken, ge lijk" dat ook elders geschiedt, een verzoek, waarop do directie geen antwoord hoeft mo- go i ontvangen „dat hij dus alle roden heeft nan to nomen dut zonder lireschenkomst van den Raad aan

Schiedamsche Courant | 1911 | | pagina 2