EMSER ZOUT Een gegarandeerd middel tegen - De uitzetting. Men seint ons De Minister van Justitie heeft don heer Tinsiey 14 dagen uitstel voor de uitzetting verleend. Scheiding ran Kerk en Staat. Naar wij vernemen is door de Verceniging tot bevordering der vrije gedachte te Rotter dam het initiatief genomen tot hot op touw zetten ccner actie om te komen tot schei ding van Eert en Staat. liet ligt i,n de bedoeling, in overleg met gelijkgezinde vereenigiujjen en personen, een vergadciing te houden, waarin deze plannen nader zullen besproken worden. Deze vergadering zal plaats hebben Zon dagmiddag 9 April a.s., te Rotterdam in het gebouw der Maatschappij tot Nut van 't Al gemeen. Daar zal een plan van actie wor den vastgesteld, al-mede een Landelijk Co mi té worden benoemd tot het leiden der actie. De Kotterdnmache Beatuurdersboud. Men meldt ons uit Rotterdam: Naar aanleiding van de vijfde algemeene vergadering van het Ned. Verbond vanVak- vereenigingon, waar de verhouding der bestuurdersbonden werd besproken en een motie werd aangenomen, de wenschelijk- heid uitsprekende de bestuurdersbonden uit sluitend Le doen beslaan uit afdeolingen van bonden, die aangesloten zijn bij liet - N. V. V., zijn bij den Rottordamschen bo- stuurdersbond door afdeelingen van dc Metaalbewerkers- cn llavenarbeidersbonden voorstellen ingediend om den R. B. B. te reorganiseereu i n overeenstemming met den wensch in bovengenoemde motie be lichaamd. Deze voorstellen zullen op de eerstvol gende vergadering van den Rotterdamschen bestuurdersbond behandeld worden. W,orden de bewuste voorstellen aange nomen, dan zullen een groot aantal leden (pi. m. 1600) don R. B. B. moeten ver laten. Onder de vereenigingen, die in dit ge val zullen moeten uittreden, zijn o. a. die der Typografen, der Sleepers en voerlieden en de Metaalbeweikersvcroenigingen „Vrien dentrouw" en „St. Eloy v, enz. Dat de gehcele financiecle grondslag van don R. B. B. met de aanname der voor stellen in gevaar komt, behoeft geen betoog. Uit den Onderwijzersbond, Do besluiten door den Bond van Nedcr- landscho Ouderwijzers op zijn laatste con gres to Utrccbt genomen, zijn door het referendum goedgekeurd. financieel nieuws. Tn de heden gehouden algemeene vergade ring van aandeelhouders in de Provinciale Hypotheekbank werd de balans en de winst en verliesrekening goedgekeurd. Gesloten werden in 1910 aan hypotheken 449.135 en afgelost 518.513.75. De hruto-winst bedroeg 19.719,13k Na aftrek van onkos ten enz. blijft *n netto-winst van ƒ10.109,574 ter verdccling over. Xa dotatie aan het Reservefonds van 5050. zal 7 percent dividend worden uit gekeerd. Do hoeren ihr. mr. L. den Beer Poortu- gnel, A. \V. J. van Lansehot, J. M. van der Schalk en J. Th. Vielioff, werden als commissarissen liefkozen. Dir. bel., Invoerr. en Ace. Bij den dienst der directe belastingen, enz., zijn: Verplaatst, ingang 16 dezer, do kommies lste kl. A. Jonkers, van Kampen naar Rammelbeek. Ingang 1 April: de kommiezen 2e kl. A.. Akkerman, van Nijmegen naar Sehagen J. do Vos, van Zondert naar Wernhout; II. J. Christianas, van Bellingwoldc naar do Poppe; de kommiezen 3e kl. J. Ilor- ringa, van Oostburg naar Zunderl; B. vani der Molen, van de Poppe naar Belling-' wol de. Ingang 1 Mei: de kommies lste kl. J. Fijning, van Sappenneer naar Atnsleidam Eervol ontslagen; ingang 1 Mei: de kom miezen lste kl. J. J. C. Rauramp, te Rot terdam; IV. van Vliet, le Rotterdam. („Wkbl. v. cl. Adm. d. dir. bel.)" VLAARDINGEN, II Maait. De vmlofgan gor der Landweer J. B. van Vliet, die reeds tot tweemaal toe niet voldeed aan een oproeping ter inspectie, is alsnog voor een nader onderzoek opgeroepen tegen 4 April a.s. VERSCHIK, 11 Maart. Gisteravond om streeks 8 uur brak brand uit in een boe renhofstede aan den straatweg te O verschil' nabij de Schans. Een hooiberg en een hou ten schuur werden een prooi dei vlammen. De brandweer van Ovcrschie wist met een brandspuit en de pctroleummotorspuit ver dere uitbreiding te voorkomen. De door Rotterdam aangeboden hulp bleek onnoodig.' STADSNIEUWS. Tubercnlose-bcstrljdfng. Dornletdagavond werd in Maison Van der Hevelen, onder leiding van den burgemees- tor, een bijeenkomst gehouden van eenige da mes en heerou met h.h. medici, ter bespre king van de mogelijkheid om te komen tot oprichting eener vtueenigin» tot bestrijding der tuliereulcM! hier ter stede. Door den lieer C. Dekker, arts te 's-Gra- vênhnee, secretaris-penningmeester der Ne- dcrlandsehe Centrale Verceniging tot bestrij ding der tuberculose, werd het doel eener dus danige verceniging uiteengezet en wenden verschillende vragen, vooral van de zajde dor heercu' medici gesteld, beantwoord, waarna ten slotte werd besloten over te gaan tot de oprichting eener verceniging met consultatie bureau, waarbij dan ook op Rijkssubsidie kan worden gerekend. Een sub-comité werd benoemd, bestaande uit den Burgemeester, mejuf' .uw A. van der Ötadt, en den heer Van öuchtelen, tot samenstelling van ontwerp-statuton, waarna linnen eenige weken nogmaals een vergade ring zal worden gehouden tot definitieve vor dering van bestuursleden, vaststelling van statuten enz. fn de godsdienstoefening der afd. Schie dam van den Ned. Prostestantcnbond zal morgen als spreker optreden dr. II. L. Oort, Remonstrant predikant te Utrecht. Op Dinsdag 14, Woensdag 15 en Donder dag 10 Maart a.s. zul in het Vereenigings- bknnl aan de Broersvest eon bazar gehou den worden waarvan de opbrengst zal strek- kon ten behoove der Christelijke bewaar school alhier. Voor nadere bi/onderbeden ver wijzen wij naar de betreffende advertentie. Gistermorgen werd uit de Dolfshaven- sche Schie nabij Rotterdam opgehaald het lijk van een onbekend man. Thans is dit herkend als dat van den 36-jarigen bran dersknecht W. II. van Putten, wonende Maasstraat '35 alhier, die sodort 10 Febr. uit zijn woning vermist werd. Kamer van Koophandel en Fabrieken. In de Vrijdagmiddag gehouden vergade ring ran "bovengenoemde Kamer werd we gens ongesteldheid van den vooriztter, den heer Mr. AVj. II. Jansen, het voorzitterschap waargenomen door den heer B. A. J. Witt- kampf. Do notulen der vorige vergadering wer den voorgelezen cn ongewijzigd vastgesteld. Er was o. a. ingekomen: le. Een. afdruk van een adres van de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Haarlem en van een adres van de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Zutphen betreffende liet wetsontwerp op de naam- loozo vennootschappen, beide gericht aan de Tweede Kamer der Staten-Gcnoraal. De Kamer besloot deze stukken te stellen in handen eener commissie tot het uitbrengen van prac-advies en benoemde tot leden dier commissie den heer M. v. d. Vlies en den secretaris. 2o. Een afdruk van een adres van de Kamer van Koophandel en fabrieken te Deventer, aan de Tweede Kamer der Sta- ton-Generaal d.d. Februari 1911, waarin zij, naar aanleiding van de in dat adres ge maakte opmerkingen, tot laatstgenoemde Kamer het verzoek richt de aanhangige ontwex-pon van wet tot regeling der Arbei ders-Ziekteverzekering zoodanig te wijzigen, dat met haar bezwaren rekening worde gehouden, of, mocht daartoe de mogelijk heid niet bestaan, deze te verwerpen. Ook dit stuk werd gesteld in handen eener commissie tot het uitbrengen van praeadvies. Tot leden dezer commissie wer den benoemd do hoeren M. v. d. Vlies, B. A. J. Wjttkampf en de secretaris. 3e. Een missive van den 'Minister van Financien, dd. 21 Januari 1911, in ant woord op het schrijven der Kamer d.d. 21 November 1910, betreffende den uitslag van gedistilleei'd. Do Kamer besloot naar aanleiding dezer missive, waarvan reeds een afschrift ter Beurze is aangeplakt, aan don Minister een schrijven van dankbetuiging te zenden. 4e. Een verzoek van Burgemeester en Wethouders om advies over oen schrijven van don Directeur van het postkantoor to Schiedam, waarin deze meedeelt, dat het in zijn bedoeling ligt aan zijn administratie voor te stellen, de brievenbus in de Ha- gastraat te verplaatsen en te brengen in de Beierlandschc straat, hoek Groene laan, te gen den blinden muur,, die daar aanwezig is, cn een brievenbus te plaatsen aan het einde van de Lange Nieuwstraat tegen het brugwachtershuisje, maar dat liij van te voren gaarne zou vernemen, of 13. en W,. zich mot zulk een voorstel kunnen vereeni gen en hem tot plaatsing toestemming wil len verlcenen. Er werd besloten een gunstig advies hier over uit to spreken. 5o. Een afdruk van een schrijven van de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Beigen-op-Zoom mm den Directeur-Generaal der Posterijen cn Telegrafie, waarin wordt verzocht het daarheen te wllon leiden, dat het maximum-gewicht voor postpakketten worde uitgebreid, benevens een verzoek om ndhaesie. Aan dil verzoek zal worden voldaan. 6e, Een verzoek van B. en W. om een uxmlracht te willen opmaken van twee leden uit den handel voor de Commissie voor het Algemeen Handels-Entrepot der gemeente Schiedam. Wijl \olgens ait. 4 van het Al gemeen Reglement voor dat Entrepot de be noeming dier leden door II. M. de Koningin geschiedt uit een door de Kamer voorgedra gen drietal, werd besloten aan het hoofd van hel cerate drietal te plaatsen den iuxam van den heer H. J. Jansen m daaronder die der heeren A. Cool Mz. en A. ter Horst, en aan liet hoofd van het tweede drietal den naam van den heer C. J. Wouterloot! cn daaronder die dor heercu J. A. J. Nolet en J. W. J. van Ilarvegen den Breems. 7e. Een afdruk van een adres van do Ka mer van Koophandel en Fabrieken te Ylaar- dingen aan de Tweede Kamer der Stnton- Gcneraal, houdende eenige opmerkingen, waartoe het ontwerp van wet tot wijziging der Arbeidswet met de daarover gewisselde stuk ken haar aanleiding geeft. Dit stuk werd ge steld in handen der commissie, welke naar aanleiding van adiessen over hetzelfde onder werp in een vroegere vergadering werd be noemd. Wijl de heer F. J. Smit inmiddels had opgehouden lid van deze commissie te zijn, werd in diens plaats benoemd de heer Th. G. van der Burg. 8e. Ecu missive van B. en W., waarbij zij ingevolge art. 17 van liet Algemeen Re glement van het Algemeen Handels-Entre pot aan de Kamer toezonden een ontwerp besluit tot vaststelling' wan het tarief van wcrkJoonen on der pakhuishuren, alsmede van regelen bctrefendc die werkloonen en ]>ak- huishuren, cn waarin werd verzocht hen met het antwoord der Kamer in kermis te stellen. Op deze missive zal worden geantwoord, dat de Kamer op het ontwerp-besluit geen aan merkingen heeft. J3ij de rondvraag werd er door den heer Af. v. d. Vlies de aandacht op gevestigd, dat er in den Gemeenteraad aanmerking; is gemaakt op de duurte vin het bord, dat de Kamer in liet afgeloopen jaar ter Beurze deed plaatsen. Dientengevolge werd er door den Voorzitter op gewezen, dat de Kamer een sierlijk en duurzaam bord wensehte te heb ben, dat in den stiil was van het monumen tale beursgebouw, en dat geheel ten onrech te in den Gemeenteraad beweerd was, dat de Kamer het maken van het bord zou hebben opgedragen aan verschillende personen, daal de opdracht in werkelijkheid was verstrekt aan slechts één persoon, die hot werk echter door meerdere personen heeft Laten uitvoeren. Do vergadering werd hierop door den Voor zitter gesloten. Devonden voorwerpen. Aanwezig aan het Commissariaat van Politie1 1 Pet, ijzeren gewicht,, zakdoekje, pantof fel, sleutel, ceintuurs. Terug te bekomen bij de volgende per sonen stuk van armband, v. d. Schalk, Plein Eendragt 1; pantoffel, Bronsgeest, Zijlstr. 12; baret, v. Drent, Broersveld 99; post duif, gemerkt, Verkade, Bakkerstraat 49; bierfust, gemerkt, Gokke, Nieuwe Buurt 5; pet, Pluim, Piet Heinstraat 3; lees boekje, Krullaars, Singel 192; medaille, v. d. Tolen, Grofbaan 259; duif, De liaan, Noorderstraat 7; duimstok, Havenkantoor; gummiband, Do Roo, Prinsenstceg 28. AGENDA. U Maait, Kantoor der Vennootschap. 24 u. Algem. Verg. van Aandeelhouders der N. V. Di.-tilleerderij v/h. Simon Rijnbende Zonen. 12 Tivoli. 24 u. Concert verceniging Wolff-Verhey. Populaire Middag concert. 12 Tivoli Schouwb. S uur. N. V. liet Tooneel, Schakels. 12 Groole Schouwburg, 74 uur. Kon. Fransche Opera. Carmen. 13 Tivoli Schouwburg. 8 uur. On trouw. De Greep. (Louis Bouw meester.) 13 Gr. Schouwburg. 8 u. Concert- Vercerrigïng Wolff-Verhey. Concert met medewerking van Jae. Urlus. 14 Groote Schouwburg. 8 uur. Het Rotterd. Tooneolgezelsehap. De Gelukzaaicr. 14 Lokaal Doelen. S4 u. Vergadering Oud-Kaderbond. 14, 15 en 16 Maart. Avereen. lokaal Broers- vest, middag en avond, Bazar ten behoeve der Christ. Bewaarschool. 15 Gr. Schouwburg. S u. Edmund's Operette. Die Lustige Witwo. ®Echt (natuurlijk) 60 cent por flacon. Ingezonden Mededeel ingen Terlieïiting gegarandeerd, anders geld terng. Dr. R. SCHIFI MANN'S middel tegen Asthma faalt nooit in het geven van dadelijket verlichting in de ergste gevallen van Asthma. Men behoeft niet op de uitwerking te wachten, het werkt direct onmiddellijk en zeker, en geneest bepaald alle gevallen die generen kunnen worden. Dadelijke verlichting wordt gegarandeerd in de hevigste aanvallen, hoe zwaar de be nauwdheid en hoe hardnekkig de kwaal ook is. Het betaalde geld voor een pakje fi f 1.50 wordt teruggegeven door de firma bjj wie het gekocht is, wanneer liet middel in het gebruik niet voldoet. Dr. SCIIIFFMANN'S Astbma-middel is verkrijgbaar bij de firma EAPPELHOF HOYINGH, (ook op schriftelijke aanvrage met inzending yan f 1.65) met garantie dat zy het tegen het volle betaalde bedrag terugneemt als het middel niet voldoet, D« Schiedamschv St oomver ver ij, tJitstaomerij „de PAoenfm", Tel. 15, «erft en stoomt even goed en billijk ale hare buitensteedache concurrenten, maar levert vlug' gee af,dank atf hare uitmuntende installatie en elke vermijding van tijdverlies. Onmiddellijke of- haling en beeorging geschiedt vonder pr ijsver hooging. Gemengd Nieuws. Moordaanslag. Men seint ons uit Middelburg: In den afgeloopen nacht is een matroos door een vrouw van verdachte zeilen met een bcheip voorwerp in den rug gestoken. De long werd geraakt, zoodat de toestand van den getroffene levensgevaarlijk is. De verdachte ontkent. Van het paard gestort. Men meldt ons uit 's-Graveidutge Hedenvoormiddag heeft aan het Alexan- dervdid een zeer droevig ongeval pkats ge luid. De 44-jarige mr. II. Visser, wonende aan dc Prinsessegracht alhier, een in de sportwereld zeer bekende figuur, was in liet veld aan hot paardrijden, toen plotseling zijn rijdier op hol sloeg. Dicht hij het Hoofdbureau van politie stortte mr, V. van zijn paard en werd in be- wusteloozen toestand het pöliticgebouw bin nen gedingen. Dr. Tempelmans Bkt consta teerde daar kort daarop den dood, tengevolge van schedelbreuk. Het lijk van den lieer V. weid overgebracht naar de woning. Staking geëindigd. Men meldt ons uit IJmuidcn Door bemiddeling van den heer R. de Boer, voorzitter der arbitrage-commissie is bewerkstelligd dat de stakende stokers en ijslichlere der ijsfabriek benevens de zeven werklieden der Alg. Vis.reherij Maatschappij welke mede het werk gestaakt hadden, a.s. Maandag het werk zullen hervatten. Twee machinisten en de chef-machinist, om wie het conflict was ontstaan, moeten de uitspraak van de arbitrage-commissie nog afwachten. Hun plaatsen zijn echter reeds door andeien ingenomen, zoodat het. conflict als geëindigd kan beschouwd worden. Te water gelaten, Uit Rotterdam meldt men ons: In tegonwoordigheid van vele bolangstel lenden word hedenmiddag omstreeks twee uur van hot etablissement Fiienoord met succes te water gelaten het stoomschip „Tjima- nook", gebouwd voor rekening van de Java- Cliina-Japanliini, te Amsterdam. De doop werd verricht door een dochtertje van den heer J. II. Ilummel, administra teur dezer lijn. liet stoomschip „Tjimanoek", waarvan de kiel gelegd werd in Augustus 1910, is voor rekening van de JavaChinaJapanlijn, in aanbouw volgens het „Tsherwood"-systeem, onder toezicht van Lloyds. liet wordt inge richt voor vracht- en personenvervoer. De lengte, bieedtc en holte bedragen res pectievelijk 420', 54' en 30', terwijl de wn- terveijdaatsing bij een diepgang van 24'0' zal bedragen 12150 ton van 1Ö16 K.G. liet schip zal voorzien worden van machi nes van liet triple expansie-systeem, weilko 2100 I. P. K. zullen ontwikkelen, waar mede een snelheid moet bereikt worden van 11,5 mijl per uur. In de maand Juni zal het stoomschip aan de JavaChinaJapan-lijn afgeleverd wor den. Rivierpiraten Met het oog op de herhaalde suikerei icf- stallen, welke in de laatste dagen aan boord der schepen plaats hadden de rivier te Rotteulam gisternacht werd weder aan gifte gedaan van de vermissing van 7 balen van een der ilana-schepea ward heden nacht door de rivierpolitie gesurveilleerd. Omstreeks half drie weiden twee roeibooter ontdekt waarin zich vijf personen bevonden als proiiandvnarders en, bootwerkers. Toen zij zich door de politie ontdekt zagen wier pen zij negen leege zakken overboord welke zij blijkbaar bij zich hadden om mot suiker te vullen. De politie- moest van de rcvolvois gebruik maken om de booten tot staan te brengen. Rotterdamsche Diergaarde, Sedert de laatste opgave werd wede! een aantal geschenken ontvangen, waarvan de meest vermeldingswaardige zijn: 1 grijze roodkuifkardinaal en nog een 10 tal kleine tropische vogeltjes van den heer G. H. Steens, te Rotterdam; 1 Jan van Gent, van den heer C. P. van de Graaf, te Pernis; 1 laponderaap van den hm J. C. Hooijkaas, te Rotterdam; 1 geehrang kaketoe van den heer J. .T. Tuijncnbuig, le Rotterdam; 1 laponderaap van den heer L'. M. de Pu ij, te Rotterdam; 1 laponder aap van den heer S. van Kessclen, te Rot terdam; 2 Javaanapen cn 1 Indische py thon van den heer L. J. D. Sluijtcr, tc Bot terdam; 1 grasparkiet van mevr. de wed. K. R. L'. de AVolff, te Rotterdam; 2groen- pootwaterhoenljes van Java van den heer T. van der Geest, alhier; 1 moensang van den heer IVj. van Gent, le Rotterdam; 2 rhesusapen en 2 Javaanapen van den heer J. J. Rigetti, te Rotterdam; 2 rhesusapen van den heer C. Vuijk, te Rotterdam; 1 Javaanaap van den heer J. F. Kunst, te Rotterdam; 1 rosse mooraap van den heer P. J. Eekman, te Rotterdam; 1 albino pi sang eekhoorn van den heer J, G, Stridi- ron, te Rotterdam; 1 moensang van den lieer W. J. de 'Puij, te Rotterdam;- 2 punt neus-boomslangen vim den heer L. J. Ha- velaar, te Rotterdam; 1 Indische pythón van den heer Breevcordt, te Rotterdam; 1 Schneider's python van den heer J. A. Lakeiveld, te Rotterdam; i Schneider's python van don lieer J. A. Lakeiveld, te Rotterdam; 1 snoek van circa 1 motor lang en nog eenige riviervisschen van den heer K. van der Neut, te Rotterdam. Aangekocht werden o. a.1 Ocelot, 2 Bra- ziliaansche tijgerkatten, 1 tayra, 1 klokvo- gel, 1 kleine blauwe ara, eenige tanagra's, 3 ringstaart maki's, 2 zwarte aasgieren, 1 paar witoogeenden, 2 paar .Tapansch'e ta lingen, 1 Koningspython, 4 gewone boa's. Geboren2 Indische antilopen, 2 heiilo- schapen. 1 Naar Amerika. liet stoomschip Potsdam der Holland Amerika-lija vertrok heden uit Rotterdam niet, 333 kajuitspassagiers en 328 derde klasse passagiers. Aanrijding met de tram. In de Jacob Catzstraat te Rotterdam is hedenmiddag de rijksvecarts dr. F au el, die daar op zijn motorfiets reed, in aan rijding gekomen met een mo'torwagen van rijn 15 der electrische tram. Hij geraakte bekneld tusschen rijwiel en "tram, tenge volge waarvan hij een been biak. Per brancard is hij vervolgens naar Eudokia aan den Bergweg vervoerd. Diefstal bij den Duitse hen Rijkskanselier. Uit hot paleis van den Puitschcn Rijks kanselier zijn eenige koslbaaiheden, can waarde hebbend van 2000 maik cn loebe- hoorend aan een schoonzuster van den heer Von Bethmann-lloilweg, ontvreemd. De die ven zijn in 't paleis gekomen door liet departement van buitcnlandsche zaken en hebben waarschijnlijk langs denzelfden weg den terugtocht ondernomen. De pest in Mandsjoerije. Het officieusc blad van den gouverneur- generaal van Mumlbjoeuja verklaart, dat de pestepidemie, welke in de provincie Mock- Jen alleen dagelijks honderden slachtoffers maakt, daar onder de bevolking een groote ontzetting heeft veroorzaakt. Het blad stolt voorts hen gerust, die een hei haling van de Boxerbeweging van 1900 vreezen. Een. kruitfabriek ontploft Volgens een telegram uit Plenssen Prairie in den Amerikaanschon staat Wisconsin zijn daar rijf magazijnen van een kruitfa briek, met een inhoud van 180.000 K.G. ontplofbare stoffen, in do lucht gevlogen. Alle gebouwen der fabriek, cn bovendien eenige honderden buizen der stad, moeien vernield zijn, terwijl huizen in een omtrek van 10 mijlen beschadigd werden. De ont ploffing word 100 mijlen ver gehoord cn veroorzaakte in do schouwburgen van Chi cago en andere steden onder het publiek cenigcn schrik. Er moeten één persoon gedood cn 350 gewond zijn. De schade wordt op t-en half millioen dollars geschat. Zelfverdediging. Een Engelscliman, die onder het pseudo niem Ozaka optreedt, heeft een nieuwe kunst van zelfverdediging uitgevonden, waarmede hij de personen, voor wie hij zijn stelsel demonstreerde, in verbazing heeft gebracht. Het doet eemgszins denken aan het Ja- panscho Ju-jitsu, omdat het ook gebaseerd is op oen nauwkeurige kennis van spieren en heenderen, maar hot verrassende van het geheele systeem is, dat het uitgevoerd wordt met een... zakdoek. Wordt Ozaka aangevallen, dan trekt hij eenvoudig z'n zakdoek uit den zak, neemt hem bij een van do punten, een paar klap pen volgen en do aanvaller ligt bewuste loos tegen den grond. Of op een andere manier draait hij even den zakdoek om 's mans polsen cn eer do aanvaller het begrepen heeft, zijn z'n handen gebon den en staat hij machteloos. Bij een zijner demonstraties liet lnj zich door een viertal „guardsmen" op den grond gooien, waarbij ze opdracht haddon to trachten hem op don grond te houden. Binnen 15 seconden was hij 'overeind en even later waren z'n aanvallers tot slacht offers gedegradeerd, Want in 'n win lag het viertal gebonden en "machteloos tegen den grond. Ozaka heeft in Londen een school ge opend, om z'n kunst te onderrichten, 'die, behalve op wat vlugheid cn handigheid, zooals we hierboven reeds zeiden, op een nauwkeurige kennis van het menschelijk lichaam is gebaseerd. liet wonlt dus zaak om, als men in Engeland met iemand eens 'n appeltje te schillen heeft, vooraE even te onderzoeken of hij een zakdoek hij zieli heeft. Beeft hij "ér een, Wel, dan lijkt te beter, het appellje nog maar wat ongeschild te laten. Doorsrhijncnd metaal. Menigeen zal voor zich de vraag hebben opgeworpen, of metalen absoluut ondoor schijnend zijn, of dat er ook metalen zijn, die rader bepaalde omstandigheden het licht kunnen doorlaten. Tot nog toe heeft men alleen hij goud doorschijnendheid kun nen waarnemen. Thans echter Ls professor Tumor, van de universiteit te Birmingham, erin geslaagd, ook bij zilver cn koper de eigenschap van doorschijnendheid vast te stellen, wanneer zij aan een bepaalde behan- ASTHMA

Schiedamsche Courant | 1911 | | pagina 2