Middelburgmr. A. van Traa, lid der fir ma MetliorsL en Lutterveld, te Amersfoort terwijl als directeur zal optelen de heer EM. Wachter, te Rotterdam. Rechtskundig adviseur" is de heer mr. II. Af. A. Schadee, notaris en advocaat, te Rotterdam, terwijl tot inspecteur in Canada benoemd werd de heer Christiaan van der Mark, te Calgary, provincie A1 bertaCa nada. Als bankier zal optreden de Socitété Ernnjaise de Banque et de Dépots te Rotter dam, terwijl vertegenwoordigster voor Ca nada is de Western Agencies and Develop ment Company Ltd, te Calgary, Alberta. VLAARDINGEN, 13 April. Bij de be noeming van nieuwe leerlingen op de Nuts- bewaarschool is plaatsing gevraagd voor 05 leerlingen. VLAARDINGEN, 13 April. (Vervolg van de 'Gemeenteraadsvergadering- Zie Tweede Blad.) Na heropening der openbare vei ga- dering werd het besluit genomen, B. en W. te machtigen tot de aanstelling voor den tijd van 6 maanden van twee opzichters- leekenaars, resp. op een belooning van f 90 en f75 per maand, voor de voltooiing van school E en voor het plaa van uitbreiding der gemeente. De heer Hoogerwerf vroeg den voor zitter of het thans nog niet de geschikte tijd was tot het indienen van het hij de behandeling der gemeentcbeg rooting toege zegde voorstel om den aftrek voor nood zakelpen levensonderhoud bij den Iloofde- lijken Omslag van f 300 op f 400 te brengen. De Voorzitter antwoordde, dat, waar .Van den heer Roogerwerf geen voorstel was ingekomen, B. en W, reeds met de opmaking van het kohier zich hebben bezig gehouden. Bovendien moet bij aanneming yan zulk een voorstel de goedkeuring ver kregen zijn, waarmee pi. m. 2 maanden ge moeid zijn. Spr. kon reed3 nu mededeelen, dat het in het voornemen van B. en Wj, ligt, de aanslagen 1/10 lager dan hot vorig jaar te stellen. Hierna werd de vergadering ges1 jten. STADSNIEUWS. Tercenlfflay tot bestrijding der tuberculose, Den öden Maart j.I. heeft een nanta! stadgenooten het besluit genomen tot op richting van de „Vereeniging tot bestrijding der Tuberculose te Schiedam", daartoe ge drongen door het besef, dat ook Schiedam niet mocht achterblijven bij eea beweging- die zich steeds verder en krachtiger uitbreidt en ook in ons land alom weerklank heeft gevonden. De strijd tegen de tuberculose is moeilijk en eisclit zware offers aar. werk kracht en geld. Maar hij is een noodzake lijke plicht geworden sinds de wetenschap ontdekte dat deze meest moordende volks ziekte vermijdbaar en geneesbaar is. liet bestuur onzer jonge vereeniging verwacht dan ook dut het haar aan sympathie en steun niet ontbreken zal, zoodra deze we tenschap ook in onze gemeente wat meer zal zijn doorgedrongen. Het leek daarom doel matig om door een bevoegden spreker een voordracht met lichtbeelden te doen hou den, om de kennis omtrent de tuberculose te bevorderen en tevens een denkbeeld te geven van doel en werking der vereeniging. Op verzoek van het bestuur verklaarde dr, 1. C. Idenburg, uit Delft, zich hiertoe be reid. Zijn lezing, waarvan het eerste gedeel te het wezen en de verschillende vormen der tuberculose, haar verspreiding, de bio logische werking der witte bloedlichaampjes, de geneeswijze, de bestrijding der kwak zalverij en de werking van consultatiebureau en huisbezoek; het tweede gedeelte de maat regelen ter voorkoming van besmetting be handelt, zal Donderdag 20 April te 8 uur precies in Musis Sacrum worden gehouden. Moge een talrijke opkomst den spreker voor zijn moeite loonen en ons het bewijs leveren dat wij niet to vergeefs uw belang stelling bobben ingeroepen. Door de Rotlerdamsehe rechtbank is ge homologeerd het nccoord a 5 door W. L. Boenders, koopman in aardappelen, al hier, zijn crediteuren aangeboden. Do uitslag van de loting voor den wed strijd, uitgeschreven door de Mannenzaug vereeniging „Euterpe", te Amsterdam, heeft aan de Vereeniging „Zang en Vriendschap" alhier het volgnummer 7 gegeven in de 2e afdeeüng mannenkoor. 15 vereenigmgen nemen in die afdeeling aan den wedstrijd, welke gedurende de Pinksterdagen gehou den wordt, deel. Hedennacht omstreeks half drie werd de politie gewaarschuwd dat er brand was ont dekt in de stoommolen Nederland. Onmid dellijk alarmeorde de politie de brandweer en rukto z.eli met haar slangenwagen uit. Het bleek dat een voorbijganger op een vloer jn den molen nabij den paardenstal en de machinekamer een vlam luid gezien. Door een paar poütie-agenten die juist aan kwamen werd, met behulp van don burger een paneel uit de deur getrapt en daarna de 13 paarden, uit den stal naar een nabij* gelegen weiland gebracht. Verondersteld wordt dat een Stal zakken, gevuld met gebroken mais, die opgestapeld legen den hoogen fabrieksschoorsteen lagen, in brand geraakt zijn. -Va een half uur was het vuur geheel gebluscht. De zoldering en het dak der pua.elunekamer waren verbrand. Door het spoedig ontdekken van het vuur is zeer ze ker een ennstigen brand voorkomen. De 18-jarige J. lv„ wonende aan de Raam, heeft gisteravond bij de politie k°nnis ge geven, dat hij te ongeveer 7 uur door een zekeren K. was gemolesteerd en met een scherp voorwerp aan den linkerslaap .was getroffen, tengevolge waarvan een bloedend wondje was ontstaan. Een onderzoek wordt ingesteld. Springty 14 April namiddag, AGENDA- 13 April. Volkshuis, S u. Bakkersgezellen- bond, afd. Schiedam. Sprekers P- de Bruin en A. Heliebreeht. Onder werp Vrije Paasch- en Pinkster dagen. 1 l Tivoli. 8 u. De IIngespelers. Ty rannic der Tranen. 15 Tivoli. 8 u. Tournee Bouwmees ter. De koopman van Venetië. Ui Tivoli. 8 u. Kon. Ver. Het Ned. Tooneel, Domheidsmacht. 16 Gr. Schouwb. 8 u. De Salon luitenant. ld Gr. Schouwb. 2 uur. Lucifer. '7 Tivoli. 2j u. Mntinée Julia Culp- Ilans Kindier. 17 Circus. 2 u. R. O. V. Middag concert. 17 Tivoli. 8 u. De Hagespelers. De Kruisridder. 17 Gr. Schouwburg. 8 u. N. V. Het Tooneel. Geloof en Vader land. 18 Kantoor Venn. 4 uur. Distilleer derij v/h, Simon Rijnbende Zo nen. Vergadering- van Aandeel houders, IS Groote Kerk, 8 uur. Nederl. Jongelingsverbond, afd. Schiedam „De Heere zal 't voorzien". 25e jaarvergadering. IS Gr. Schouwb. 8 u. Oud Heidel berg. 18 y S. O. V. 8 uur. DJiett. Sympho- nieorkest „L. v. Beethoven". Con cert, met medewerking Schied. Mmmenkwartet,, Harmonie". ITct Stedelijk Museum aan het Doe- leplein alhier is eiken Woensdag van 2 tot 4 uur a 10 et. pea- persoon voor het publiek opengesteld. Den eersten Dinsdag van iedere maand wordt in de Ambachtsschool een open- bare les gegeven, die dus door belangstellen den kan worden bijgewoond. lederen avond specialiteitenvoorstelling in het Circus en Casino te Rotterdam. Van rergaderingen, bijeenkomsten, con certen, vermakelijkheden, e. 'd. g. verzoe ken wij steeds geregeld mededeelmg, opdat wij die in onze agenda kunnen opnemen. Kunst en Wetenschap. Grieksche. religie. In de serie „Groote Godsdiens-ton" is thans bij de Hollandi,i-Drukkerij te Baain verschenen „Griekseho Religie", door dr. J. Vörtheim, rector aan het Erasmiaansch Gymnasium te Rotterdam. Rechtzaken. Kantongerecht. Onze lezers hebben reeds meermalen uit zaken, die voor het kantongerecht ter be rechting kwamen, .gezien, met hoe groote zorgvuldigheid het Gemeentebestuur van Yiaardingen waakt over de belangen der inwoners, waartoe het verordeningen heeft vastgesteld omtrent de eischen, waaraan voedingsmiddelen moeten voldoen, beno vens bepalingen omtrent de aflevering. Talrijk zijn de melkboeren, die werden vervolgd wegens het niet op de melkkitten aanwezig hebben van den naam dor vloeistof die zich daarin bevindt; vele melkboeren en bakkers werden veroordeeld, omdat zij rockende hun waren afleverden. lieden waren niet minder dan 25 bakkers gedagvaard, omdat geconstateerd was, dat in hun winkel zich bevonden brooden, die niet aan 'hot gestelde gewicht van 1 K.G. voldeden. Enkele wogen van 9 tot 91/2, an dere van 81/2 tot 9 H.G. De eerste der gedaagden in deze kwestie, wiens zaak in behandeling kwam, was de heer Jac. Outers. Op do rang van den kantonrechter zei hij te zijn „b-oodbercider". „Dus bakker," merkte de kantonrechter op. „Neen," zei bekt., „ik bak het brood niet, dat doet de oven. Ik hen broodberei- der." Als getuige werd gehoord de heer Keu- nen. keurmeester van voedingsmiddelen te VIaardingen, die zijn ingediend verbaal handhaafde. Bek!, betoogde daarop, dat een brood, dat 3(1 uren oud was, door der! keurmees ter was gewogen, wat de oorzaak was, dat het niet meer aan het geüischte ge wicht voldeed. Toen het versch was, woog liet 10 a IOV2 H.G., toen het 36 uren oud was, woog het nog slechts 9 a 9 l/s H.G, De feiten der dagvaarding erkende bekl. dus. Het O. M. eischte veroordeeling tot 13 boete subsidiair 1 dag hechtenis. Bekl. deelde toen mede, dat hij aanvan kelijk een voorstander van de verordening op het brood was geweest, omdat hij ver wachtte, dat deze de oneer)ijke concurren tie zou tegengaan. Maar het is hem geble ken, dat de verordening niet na te leven is. In een zeer wijdloopig betoog trachtte hijjlit aan te ioonen, Met een. aanhaling uifc 't Nieuwe* Testament" verklaardeJnj dat steenen gêên" Brood waren.- Daarna zei hij dat brood, aan de lucht blootgesteld, droog werd en daardoor in gewicht verminderde. Ten bevvijzo daarvan las hij een verhan deling Voor, ontleend aan een studie van dr. Schlatman, te Sidney, die tot de con clusie kwam, dat, als men brood wilde maken dat tot niet minder dan 1 K.G. in gewicht vermindert, het brood dan moest worden afgew.ogen op 2.4 K.G. Maar, zegt spr., ik mag niet meer wegen dan '1 E.G., zoöSat ik dan weer in over treding zou zijn. Ten s'lotte sprak hij zijn meening uit, dat de raadsleden na een glas bier zouden besloten hebben deze verordeningen tema ken, en dat zij daarbij verzuimd hadden zich behoorlijk door technici te laten voor lichten. Het O. M. merkte op, dat bij vele bakkers brood was aangetroffen, dat het juiste ge wicht had, zoodat daaruit blijkt, dat de naleving der verordening mogelijk is. Uitstel der behandeling hunner zaak, op verzoek van den rechtskundigen raadsman mr. v. Vel zen, werd gevraagd door de bak kers: A. Keikhof, A. Brouwers, L. Smeelik, A. Romein, F. J. van Tienen, It. v. Hackt, Jac. den Boer, L', Wittekoot, A. v. d. Giese, C. A. v. d. Knaap en Wj, Noordhoek. Dit uitstel werd verleend. Alvorens de kantonrechter het uitstel verleende, merkte het D. M. op, dat daar mede niets zou worden bereikt. Of de be klaagden veroordeeld weiden of niet, de zaken kwamen toch weer voor de Recht bank in behandeling. Bij veroordeeling gaan de beklaagden in beroep, bij vrijspraak de ambtenaar van het O. M. Hij zon zich echter tegen het uitstel, dat hij nutteloos acht, niet verzetten. Verstek lieten gaan de bakkers K. Krom menhoek, Adr. Liebrechts, A. J. iMijs, J. Man in 't Veld, S. J. Koks, L. v. d. Voorn, W. van Schie, Joh. J. van Geest, J. A. Don en F. J. de Wit. De bakker E. L. Rodenrijs, die aanwezig was en niet behoort tot de groep, die zich door een advocaat zullen laten verdedi gen, zei, dat alleen dan brood van 1 K.G. in den winkel in voorraad kan zijn, als het op 11 H.G. wordt afgewogen. Met het oog of> den prijs van het brood kan een bakker dat echter niet doen. Eerst als allo bakkers zicli vereenigen en dan het brood opslaan, zou dit mogelijk zijn. Het O. M. vraagt, of liet mogelijk is, brood te maken van eon bepaald gewicht. Bekl. zegt, dat dit van velerlei omstan digheden afhangt, o. a. van de Warmte van den oven en van de temperatuur bui ten de oven'. Het O. M. vraagt veroordeeling tot f3 boete, subs. 1 dag "hechtenis. Daarna had zich te verantwoorden de schipper van een stoomboot, die te snel door de haven gevaren zou hebben. Hij deelde mede, dat hij niet geweten had, dat hij in overtreding was, evenmin als hij wist dat hij daarvoor bekeurd was. Een rechercheur had hem zijn adres ge- yraagd, en thuisgekomen, had hij zijn zoon tje gevraagd, of deze iets had gedaan, waarom de politie zijn adres had ge vraagd. Yan zijn, vrouw vernam hij toen eerst, dat hij zelf de schuldige was. De rechercheur verklaarde, dat de boot sneller gevaren had dan een met een boom geduwd vaartuig. Op een nadere vraag van 'den kanton rechter deelde hij mee, dat hij proces verbaal had opgemaakt op last van den inspecteur Ellenberger, die met den ad junct-inspecteur Sauer, de boot had zien Varen. Bekl. verzekerde nogi, 'dat hem nooit eenige aanmerking was gemaakt, 'noch dooi de politic, noch door een brugwachter over te groote snelheid, terwijl het tus- schen do Appelmarkt en Koemarktbrag waar hij te snel gevaren zou hebben met bet oog op de sterke bocht, die daar genomen moet worden, bovendien noodzakelijk is, de machine wat aan to zetten, wil men niet tegen den wal varen. Eisch f3 boete suis. 1 dag hechtenis. Voorts werd nog geëischt: fl boete subs. 1 dag hechtenis tegen oen voerman die te hard met paard en wagen gereden had; f3 boete subs. 1 dag hechtenis tegen een jongen, die op de Hoogstraat een meisje tegen zijn uitgestrekte arm wilde laten loopen, maai' haar daarbij in bet ge laat had getroffen; f5 boete subs. 3 thy gen hechtenis tegen iemand, die, als go tuige wettelijk gedagvaard zijnde, niet was verschenen; 13 subs 1 dag tegen een 19- jarigen jongen, die in Maassluis zich ver maakt had met belletje-trekken; f 3 subs. 1 dag tegen een vader, wiens zoontje her haaldelijk uit school was weggebleven; f 5 subs 3 dagen tegen een glasblazer te Vlaardingen, die een meisje aldaar bal dadig had aangegrepen; deze verontschul digde zich op grond dat hij beschonken was geweest; 13 subs 1 dag hechtenis tegen oen timmerman, die over don Spoor dijk had goloopen; tenslotte Smaal f2. boete subsidiair 2 maal 1 dag hechtenis tegen een glasblazer alhier, die in verbo den visohtijd gevischt 'had in vise-hwater, zonder vergunning van den eigenaar., Een gevoelige straf. Het gerechtshof te 's-Gruvenhago heeft heden verzwaard tot 2 jaren en G maanden de straf van 1 jaar en 6 maanden, opge legd door de Ilaugsche rechtbank aan den iwartjesvinder B. J. F., aldaar, die op den Leidschen Straatweg onder Wassenaar een rijwiel afnam van een jongen, die naar hel „een-twee-drie klaveraas" stond te kijken. De hofjesmoord te 's-Gravenhage. In zake het drama m de Koningstraat diefstal met geweldpleging, in de woning van de weduwe Genegton, die dood op liaar stoel gevonden werd) heeft, de Haagsche rechtbank heden veroordeeldde vrouw Gademans, wegens diefstal, en haai* man wegens heling, ieder tot drie jaar gevange nisstraf. Kerk en School. Neb. Her\, Kerk. Beroepen te Ameide en Tienhoven ds. F. Kyftenbelt, to Ter Apelte Waddingsveen ds. D. AL Boonstra, te Mont- foort; te Oversohie ds. G. A. van der Hooft, te Domburg; te B wurm als en (tooz.) do heer W. A. van Gricthuijsen, cand. to Utrecht. R.-K. Kerk. Mbr, Tacci Poreelli, apostolisch nuntius to Brussel, is volgens Belgische bladen door Z. H. de Paus benoemd tot internun tius in Nederland. Mgr. Poreelli blijft 'in Brussel wonen. Hoooer Onderwijs. Universiteit van Amsterdam. Doctoraal examen in de scheikunde de heer Jan Smit. j j j Sport. Voetbal. Hier volgen eenige Wedstrijden uit het programma der verschillende ter gelegen heid van. de Paaschfeesten te houden voet hal wedstrijden. Goede V r ij d n g (14 April.) Rotterdam SpartaLorwlen Caledonians. Den Haag; QuickManchester Univer sity F. C. Wedstrijden om den Deen-beker op II» V. V.'s ter rein: 1.303 uur. Velooitas -D. F. C.; 3—4.30: II. V. y.Huil Amateur F. C. Zaterdag 15 April. Den Ilaag: ILB.S.West Norwood F. C. HaarlemH.F.C.Londen Caledonians. Zo n d a g 16 April (le Pnaschdag). Rotterdam: Sparta—West Norwood F.C. NerxesManchester Univer- sity. Den HaagVervolg der wedstrijden om den Deen-beker. Maandag 17 April (2e Paaschdag), Amsterdam NederlandEngeland. Den HaagII.B.8.London Caledonians. RotterdamSparta combinatie-Turn- club Essen. V Naar wij vernemen, is op de uitnoodi- ging van het Haagsche joumalistenelfta! tot de Rotterdnmsche collega's, om eersten Paaschdag op liet veld van B. S. te Gravenhage een voet bal wedstrijd te spe len, een weigerend antwoord ontvangen. Rotterdam blijkt niet in staat een elftal in het veld te brengenvan de meerderen, die zich aanvankelijk enthousiast opgaven, trokken zich allen op twee na terug. Durven de Rotterdammers dus niet uitko men, toch zal een wedstrijd door het Haag sche pmolftal gespeeld worden. Zoo Haag sche veteranen niet bereid gevonden worden, zal een elftal van H. B. S. uitgenoodigd worden. Concours hippique. Het programma voor het Twcedaagsrh Concours Hippique, op de voormalige ren baan „Woudosteijn" aan de Oude Plantage to Rotterdam, dat gehouden zal worden op Zaterdag 6 Mei, n.in. 2 uur, en Zon dag 7 Mei 1911, v.m. ll'/s uur, omvat de navolgende nummers Eerste dag, Zaterdag 6 Mei. No. 1. Concours voor luxe-tweespannen, alle malen, toebëhoorende aan particulie ren. No. 2. Concours voor hot beste jacht paard, open klasse. No. 3. Concours voor luxe-éénspannen, toebehoorendo aan parti culieren. a. Minimum-hoogte 1.55 M. stok maat; b. beneden 1.55 M. stokmant. No. 4 Groot spring-concours voor springpaarden, gereden door heerrijders. Tweede dag, Zondag 7 Mei. No. 5. Concours voor springpaarden, han dicap, voor paarden toebehoorende aan par ticulieren en gereden door heerrjjders. No. 6. Concours voor éénspannen, alle maten, open klasse, No. 7. Concours voor het boste officiers-dienstpaard. Keuring: 11V2 u. v.m. No. 8. Jachtrit achter jagermeester, voor particulieren en heerrijders. No. 9. Con cours voor transportwagens, enkelspannig. No. 10. Concours voor transporwagens, tweespannig. a. Warmbloed-paarden; b. koudbloed-paarden. De deelnemers aan het concours trans portwagens zijn verplicht deel to nomen aan do z.g. „Cart Horse Parade", van het terrein naar het centrum van de stad. Luchtvaart. De Europeesche rondvlucht.» Voor de Europeesche mud vlucht, die in Juni a.s, plaats heeft, lieten lol nu toe, acht aviateurs zich inschrijven. Nederland is vertegenwoordigd door den overwinnaar van ParijsBrussel ca terug ïlenri Wijnmalen, en door Frits Koolhoven, die met een eendekker van eigen construc tie, den tocht zal wagen. Van de Fransche aviateurs hebben Far- man, Blériot en Bréguet hun medewerkte» toegezegd. De drie Belgische deelnemers zijn, ridder Jules Do Lamme (tweedekker). Lan.ser (tweedekker) en Jan. Olieslagers (e&ndek- ker). Londen —Parijs. Reuter seint over deze schitterende vlucht die alle andere in de schaduw stelt, uit Issv- les-Moulineaux, dato 12 April, het vol gende De aviateur Prior vertrok om 1 u, 35 min. 's middags van Hendon bij Londen en arriveerde om 5 u. 45 min. te I&sy-Ies- Moulineaux, zander geland to hebben. Hij bevond zich boven EugoUeh gronden- bied in den mist en dump. Hij stak het Kanaal tea- hoogte van Dover over en vloog op een hoogte van 1000 me ter. Hij had tot Beauvais mooi weder, daar na was het mjstig tot het einde van den tocht, liet menu op de ^Deutschland", Dat de passagiers, die van Friedrich*- hafen naar Dusseldorf den tocht met liet lucht,-schip „Deutschland" maakten, geen honger of dorst behoefden te lijden, blijkt uit de volgende spijskaart van de „vlie gende restaurant" Luchtschip „Deutschland". 8 p ij z e n. Fransche vette kuikens 3 Mark. Straatsburger ganzelever-pastij 3 Salade l Aardbeien 11 la Melbe 3 W ij xl e n. Rauenthaler Berg (1908) 4,50 M. Steinlierger (1905) 8. Moseltreppchen 4. Duern Beaueaillon 6. Burgeff 8.-— Mumm, Reims gout American 17. Courvoisier Cognac (p. glas) 1. Uit de Pers. IIet debietrecft op tabak De „Nieuwe Rotterdamsche Courant", die eenige dagen geleden betoogde, dat het de- bietrecht op tabak als belasting nog zoo afkeurenswaardig niet is, geeft thans een artikel, om te doen uitkomen, dat voldoen de controle over de heffing bijzonder be zwaarlijk, misschien wel onmogelijk zal zijn. En dan waarschuwt het blad Een belasting, die in sterke mate ontdoken wordt, werkt naar alle kanten schadelijk. In de cerate plaats is het schade voor de schatkist doch dit zoutten wij niet eens sterk op den voor grond willen stellen, bij deze bekisting, die, in haar geheel, zoo veel niet zal opbrengen. Veel erger is, dat deze be lasting, zoo zij niet behoorlijk kan bin nenga vorderd worden en de neiging tot ontduiking moet ongetwijfeld stark zijn, daar zij een bij uitstek impopulaire belasting zal zijn weer bijdragen zal, om het volkskarakter te verkankeren. Dut is óók een zijde van het zedelijk- heii.tevraag.sLuk, die de wetgever in 't oog heeft to houden. De „Nieuwe Rott. Ct." Iiceft het speciaal over het debiet-register en merkt daarbij op, hoe groot de verleiding zal zijn tot be lasting-ontduiking; Wanneer ik sigarenhandelaar ben, en veertig kistjes sigaren ontvang op één dag, waarop ik er juist vijf kan slijten, is de verleiding groot, er maar vijl'-en-deiiig in mijn register te schrij ven. Wie zal het merken? E11 zuilen er niet zijn, brutaler dan ik, die het er op wagenvandaag zeg 100 kistjes inslaan, maar weten, dat zij in enkele dagen er een tiental van verkoopen, en er dus maar 90 in liet register nanteekent? Im mers, de belasting-inspecteur komt niet eiken dag om don. voorraad op te ne men, en or zit een mooi winstje op. En dan meent het Rottordamsch orgaan: dat van de controle over de debietbelas- ting niets zal terecht komen, of or moet een hcirlegcr van ambtenaren mee worden belast. Er zullen schatten mee heengaan, èn men zou zich de vraag eens behooren te stellen, of het gerecht vaardigd is, voor een zoo klein bedrag aan belasting de heele bruto- opbrengst van het debietreclit wordt op niet meer dan 2 millioen gulden ge schat zoo groote kosten van toe- zich te maken In de memorio van toe lichting wordt, alsof het iets doodeen voudigs is, gesproken van het opnemen van den voorraad van een sigarenver- kooper. Maar zóó in een vloek en een zucht gaat dat niet. Wanneer men een sigarenwinkel ziet, waarin langs alle wanden de kistjes in keurige orde tot bovenaan toe opgestapeld zijn, moot men niet meenen, dat al die kistjes gevuld zijn. Daaronder zijn zeer vele ledige kistjes, die bloot tot versiering dienen. De iielastingcominies zal zich dus heb ben te vergewissen, hoeveel kistjes in derdaad signrenbevattcnhij za! den winkel, om zoo to zeggen, onderst bo ven hebben te 1 uilen, kist voor kist. Dan zal hij hebben na te gaan, als hij dat. kan hij zal er een sigarenkonnor voor moeten wezen of niet handig de volle kistjes gevuld zijn met sigaren van een anderen prijs, daa overeenkomt met dien van het merk, dat uiterlijk in het kistje is gesloten. Controle, die ze ker niet overbot.ig zal zijn Het tarief afsluitpost De „Zutpli. Ct." beschouwt als het ver derfelijke yan het in de Tariefwet aatp

Schiedamsche Courant | 1911 | | pagina 2