I [i de nummers l nsdag, Donderdag en Zaterdag ver» schijnend, kunnen ad 40 Cent per geheele Annonce worden geplaatst. De Administratie m Ocmengd Nieuws. Handel en Bedrijf. - Bp?- wees erop, dat, als ze verhinderd - worden een rusüge betooging te houden van 1000 afgevaardigden, het niet moeilijk zal zjjn een 3000 man te laten betoogen. Spr. deed ten slotte een krachtige opwek king hooren om krachtig den groeten strijd ie stralen van de bevrijding der arbeiders klasse (langdurige toejuiching). Staande werd de Internationale daarop gezongen. Vervolgens werd de sociale verzekering behandeld, waarbij verschillende sprekers het woord voerden. Het congres werd tenslotte te 0 uur ver daagd tot hedenochtend. Medegedeeld was nog, dat als leden in de commissie voor geschillen de heeren J. G. van Kuykhof, \V. Mattijsen en C. Thomassen, herbe noemd waren. Des avonds vond nog een huishoudelijke zitting plaats, toegankelijk voor afgevaar digden en leden der partij waarin kwes tie» van taktiek zouden worden besproken. Dir. bel., Invoerr. en Acc. Bij do directe belastingen, invoerrechten en accijnzen zijn: Benoemd: Ingang 1 Mei: do konim. 2de kl. A. Silvius, van Bodegraven naar Dordrecht; W. A. den Adel, van Den Ham naar Bodegraven; A. J. Spaan, van Voor don naar Gorinchcm; E. Ivatgert, van Maas tricht (v.) naar- Woerden. Ingang 1 Juni: F. Visser, komm. Ie kl. van Den Helder naar Haarlem (b.g.) (tijd.). Ingang 16 dezer: F. T. Otcrmann, tot rijkfgl. 3de kl. ter dir. Utrecht (tijd.), thans part. kl. ter insp. Groenlo. Ingang 1 Mei: S. Bakker, tot rijkski. 3e kl. te Amsterdam (I. en A. o. d. Suiker), lliaus part. kl. aldaar; S. v. Leeuwen, id. to Schoveningen, thans part. kl. aldaar; J. v. Galen, id. te Apeldoorn, thans part. kl. aldaar; C. E. P. Boers, iel. te Amster dam D. B. (5do kr.), thans pait. kl. al daar; I. H. Mulder, id. te Amsterdam (4de kr.) (tijd.), thans part. kl. te Middelburg (b-g.). Bevorderd: Ingang 1 Mei: II. J. Sa- lis, van rijkski. 2de kl. tot rijkski. Ie kl. Lo Amsterdam en tevens aangewezen als sidi-ontvanger geslachtsaccijns aldaar. Eervol ontslagen: Ingang 1 Mei: J. It. M. It de Rode, rijkski. 2e kl. te llil- o sum; II. II. Pi eters, komm. Ie kl. te Uualto. lu een vorig nummer is abusievelijk ge looid: St. Pool, konun. 2e kl., van Glaner- Imiggo naar Broekheurne, lees: J. Pool, komm. 2e kl., van Kouduin naar Rotter dam; W, Roggeveen, komm. 2e kl., van Koudum naar Rotterdam, lees: W. Rogge veen, komm. 2o kl., van Glanerbrugge naar Broekheurne, („WJjl. v. d. A. der D. B.") Acht menschcn verdronken. Zaterdagavond kwam "dojrachtstoomboot Reserve, groot ca. 100 ton; van den dienst op Luik, der firma W. 11. Muller en Co. to Rotterdam, van Luik naar Rotterdam. De kapitein had een oogenblik het roer toevertrouwd aan den dekkneeht, aange zien zijn vrouw, die in gezegende omstan digheden verkeerde, ongesteld werd. Om die reden werd ook de reis bespoedigd, ten einde te Rotterdam geneeskundige hulp te kunnen hekomen. Aan boord bevuilden zich tien personen: do kapitein, diens vrouw, Vier kinderen en nog twee kinderen van kennissen, dio wegens de Pasclicn eeti reisje medeniaak- ten, en eindelijk de machinist en dekkneeht. Van Rotterdam kwam do vrachtboot Pau la der firma Berger, thuisbehoorende te Venlo, toen ter hoogte van Slikkerveereen aanvaring tusschen heide booten plaats had. De Reserve werd aan stuurboordzij inge- loopen en zonk dadelijk. De machinist en dekkneeht wisten zich nog intijds te red den. De kapitein, diens vrouw el de zes kindeie» zijn allen vei dronken. liet lijk dor vrouw is Zondagmorgen 7 uur aan het emplacement van hel J laas sta tion te Rotterdam aangespoeld, een afstand van drie kwartier uur van de plaats des onheils, wat verklaard wordt door de sterke ebbe. Het lijk is naar de begraafplaats te Crooswijk overgebracht. De Paula maakte eveneens water. Men slaagde er echter in deze door pompen boven te houden, terwijl Zondag uit Rot terdam een andere boot gezonden werd, om de lading óver te nemen. Op de Paula stond ook ecu wagen van Van tiend en Loos, en naar hot bö weren van deskundigen zou daaraan het ongeluk to wijten zijn, omdat deze liet vrije uit zicht voor de bestuurders beleinmeide. Ten dienste der politie zijn tor plaatse Toto's genomen. Do firma W. A. v. d. Tak te Kratingon, beeft zicli belast met liet naar boven bren gen van de gezonken boot. Brutale inbraak bij een juwelier. Op den eersten Paaschdag is op do ■oogstraat to Rotterdam op klaarlichten dag een horloge- en jaweliciswinkel nage noeg leeggeplunderd. De juwelier J. Sanders wonende Hoog straat 196, was des middags uitgegaan. Toen hij ten 4 uur thuis kwam, bleek dat uit do etalage vermist werden een dertigtal hoi loges, 100 gouden heeren ringen, een par lij gouden damesdagen, armbanden, broches, allen bezet met diamanten en bril janten, en nog een .aantal andere artikelen, tezamen geschat op een waarde van f 9000. De inbrekers bleken, om binnen to komen, gebruik gemaakt "te hebben van de gele genheid dat het aangrenzende pand 194 on bewoond -was. Daar zijn rij door valsche sleutels binnen gegaan en hegaven zij zich daar in den kelder, waar zjj in de schei dingsmuur tusschen beide pairden een gat maakten en zoo in den winkel kwamen. Daar het rolluik van de winkelkast niet was neergelaten, is het onbegrijpelijk, dat do diefstal gepleegd is kunnen worden, zon der dat van buiten af eenig onraad bespeurd werd. B'anke slavinnen Aan boord van een uit Bremerhaven te Rotterdam aangekomen stoomschip is gis teren aangehouden een Rus en een door hem in Rusland ontvoerd 18-jarig meisje, met wie hij op reis was naar Amerika. De Rus wordt verdacht deel uit tc maken van een internationale bende, die handel drijft in blanke slavinnen. Hij is, evenals het meisje, naar liet hoofdbureau van politie overge bracht. Moordaanslag. In de Zonncbloemsteeg te Rotterdam had Zondagavond een woordenwisseling plaats tusschen den bootwerker J. Kuperus en diens bijzit M. van Os, ter eene en den bootwerker K. C. v. d. Berg, eveneens in die steeg wonende ter andere zijde. Togen middernacht nu begaf Yan den Berg zich gewapend met een bijl, naar de woning van Kuperus en bracht dezen een aantal bijl slagen op het lichaam toe, zoodat liij in levensgevaarlijken toestand verkeert. Ook zijn bijzit kreeg een slag op den arm. Brienenbm in brand gestoken. Gisterenmiddag omstreeks half drie be merkten voorbijgangers, dat uit de afdecling drukwerk van de brievenbus aan het Spui té afdam rook kwam. In allerijl word do politie er bij gekaald, die liet brandje met oen emmer water bluschle. Intusschen is al het di tikwerk., dat zich in do bus bevond, vei brand. Door de tram gedood. Gistermiddag is onder Sloterdijk bij Am sterdam een jongen onder de pJectrisehe Ham geraakt en onmiddellijk gedood. Onder een auto. Gistermiddag is op den AmsterJuuisclieu Straatweg to Utrecht de heer O. door een auto overreden. Zwaar gewond werd hij naar hef St. Deogeslieht overgebracht. Zijn toe stand is ernstig. De brand te Wilsum. Uit Zwolle wordt nog gemeld, dat in het geheel werden 13 huizen, waaronder een winkelhuis met café en een groote boerderij, oen prooi der vlammen. Midden in bet dorp is een groot oppervlak zwart geblakerd 't geheel leverde een drocvigen aanblik. Niets dan puin is overgebleven. De brand ontstond bij G. de Groot, des namiddags omstreeks .3 uur, terwijl door den hevigen Z. W. wind ne nabijgelegen groote boerderij van den lieer Van Hasselt eveneens vlam vatte. Met liet huis ging de inboedel en een kooibeig met ongeveer 3500 pond hooi verloren. Gelukkig konden de 30 stuks vee worden gered Daar de meeste huizen met riet ziin gedekt, stond weldra de kom van liet dorp in lichte laaie. Men kon zelfs geen huisraad of sieraden redden. Waar schijnlijk is de brand ontstaan, doordat kin deren met lucifers hebben gespeeld in een hooslrcrg of in de onmiddellijke nabijheid daarvan. Alles ging zoo vlug, dat dc bewo ners niet eens bemerkten, dat ook hun huis reeds vlam had gevat. Vijftien gezinnen zijn plotseling dakloos geworden; zij werden bij buren en kennis ondergebracht. Dc brand spuit uit Wilsum, bijgestaan door die uit IJsseiniuiden, hebben dienst gedaan, doch aan blusschcn viel niet te denken. Mon moest zich bepalen tot het dooven van het vuur onder de puinhoopen. Door het flinke optreden van verschillen de inwoners werden ongelukken voorkomen. Slechts een hond, een varken en cenige kip pen kwamen In de vlammen om. liet grootste gedeelte wns niet verzekerd zoodat vele menschcn al hun have en goed hebben verloren. Ds. J. P. van Leugen, Ncd. Tlerv. predikant, heeft reeds oen in schrijving geopend onr in den groeten nood te voorzien. NEW-YORK, 17 April. April Mei Juli Scpf. T a w e y ïg 931 93 15 April: 95§ 93g 031 April Mei Juli Sept. M a i 6 - 57i 15 April: 57 57:i Faillissementen- Vit de Staats-Courant. Uitgesproken: J. H. Foukert, te Ginncken. Rcchter-co'm- missaris: jlir. mr. L. J. M. van Susso van Ysselt; curator: nrr. M. Tydeinan Mzn. D. Helder, fabrikant van bessensap, enz., in 't Zandt. Re-clrter-coinnrissarismr. G. M. Doornbos; curator: mr. J. E. Hesse. II. J. Wackerlrauson, timmerman, te Priir- cenhage. Recliter-commissarisjhr. mr. L. J. M. van Sassc van Yssell; curator: mr. W. Ingenhousz. M. CL Beijerink, tc Apeldoorn. Rechter commissaris mr. dr. "Wj.ridder van Rap- pard; curtaór: mr. W;. Wiersma. D, Hordijk, bouwondernemer, te Utieclr Rechter-eommissarisjhr. mr. T. J. de Ma- rees van Swindercn; curator: mr. II. p Hoisteyn. S. G. Dammers Jr., aannemer tc Utrecht. Rechter-eommissaris en curator: als voren J. Zaal, van beroep kastelein, te Bode- giaven. Rechter-eommissaris: jhr. mr. J, Schuurbequo Boeijo; curator: mr. Cl. A. E. B. Meijer. W. Ilftrraiid, koopman in lompen, 'f0 Boxtel. Rechter-eommissarismr. de Alen- thon Bake; curator: mr. E. van Zinnic<, Bergmann. II, van der Mooron, landbouwer te Gen dtien. Rechter-eommissaris: jhr. mr. van Nispen; curator: mr. J. van der Grinten. T. Mol, hotelhouder, te Venlo. Rech ter-eommissaris: mr. baron do Bieber- slein; curator: mr. A. Jansen de Liinpens. B. A. Faber, smid, te Warns. Rechter commissaris: mr. J. J. Croles; curator! uir. L. K. Okma. J. Deemster, timmerman, te Groote- broek. Rechter-eommissaris: mr. II. W. van Tienhoveïi; curator: mr. II. P. M. Kraak man. D. Ottenbros, koffiehuishouder en arbei der, te Berkhout. Rechter-eommissaris: mr. A M. Ledebocr; curator: mr. II. P. j[. Kraakman. t Vernietigd: Do nalatenschap van J. M. H, Petois, in leven smid te Roermond. Geëindigd: J. Hammc, voorheen colporteur te 's Gra- venliage. Gemeentelijke Arbeidsbeurs. Gevraagde arbeidskrachten. Bakkersjongen. Behang ersjongon. Koperslager. Koperslager (halfw.). Kuiper (halfw.). Schoenmaker (halfw.) Aangeb. arbeidskrachten. Sigarenmakersjon gens. Smid (halfw.). Netto dienstbode. Heldere waschviouw. Bankw.-electricion- loerl.). Gistbewerkcr. Handelsagent. Koetsier. Koperslagor (halfw.) Loodgieters. Magazjjnknechts. Nachtwaker, Schilder.- Sigarensorteerdor. Sjouwers. Slagersknechts. Smidsjongens. Steenhouwer. Dagdionstboden. Werksters. Wéi KI.EIIE ADVERTEITIEl

Schiedamsche Courant | 1911 | | pagina 6