STADSNIEUWS. Kunst en Wetenschap. Rechtzaken. Kerk en School. Landbouw ca Yeeteelt. Ctomengd Nieuws. te verheugen, dat de 'ex-burgemeester toch Den Haag trouw gebleven was. Bijzonder verheugde hem 'dit, omdat de armen en lij denden van deze stad nu ook de echtge- noote van den heer Swecrts, die zooveel voor hen deed, niet behoefden te missen. In de andere zalen was het ook vol, en vooral in de bioscopen, waar o. a. de groote voetbalwedstrijd werd vertoond, was het publiek opgetogen. Stuwadoorswet. De Vereeniging van werkgevers op scheepvaartgebied in Noord-Holland, geves tigd te Amsterdam, heeft een adres ge licht tot do Tweede Kamer, waarin bezwa ren worden ontwikkeld tegen het ontwerp van wet, houdende bepalingen in het belang van de personen, werkzaam bij het laden on lossen van zeeschepen. Adressante heeft principieel bezwaar tegen het derde gedeelte der arbeidsbescher ming, de voorzorgen betreffende voor de be hoorlijke uitbetaling van het overeengekomen loon van den havenarbeider. Zij blijft ern stig bij iioar na ontvangst Van liet vooront werp in een bezwaarschrift aan den minister van landbouw, nijverheid en handel kenbaar gemaakte meenuig, dat loonregelingen niet tot het gebied van den wetgever behooren, 'döch aan het onderling overleg vnn werk gevers en werknemers moeten Worden over gelaten. Op dit stuk is het correctief voor misstanden gelegen in krachtige organisa tion, zoo van werkgevers als van werkne mers en geen, hoe goed bedoelde, inspectie kan ten deze van eenig nut zijn. Te Amsterdam is de toestand reeds deze, dat loonregelingen en arbeidsvoorwaarden zijn vastgesteld, die stipt worden nageleefd. Daarna zet adressante uiteen, waarom zij zich vooral kant tegen: lo. de voogdij waaronder het stuwndoorsbedrijf van regee- ringswege wordt geplaatst; 2o. de arbeids- boekjea aan den werknemer te verstrek ken. Da nieuwe tarief wet. Als een merkwaardig staaltje van bet ef fect dat het nieuwe Taiiefontwerp heeft, reeds vóór het wet is, verneemt da „Limb. Koerier" bet volgende: „Op de blootu aankondiging van de ta riefsherziening in Nederland heeft een on dernemende Amorikaansche zoeptrust, vroc- zende dat wellicht de invoerrechten op be werkte zeep zoodanig zullen worden uitge steld, dat de concurrentie Voor haar in Nederland moeilijk zou worden, oen zeep fabriek hier te lande aangekocht, waar vermoedelijk honderden handen werk zul len vinden. De trust ia de Solvent-Zeenmaatsehappij, 'die in Amerika de Sunlight-zeep reeds goed- deels van de markt heelt gedrongen en z.ich ook reeda in Europa heeft gevestigd, mot hoofdkantoor te Vilvoorden bij Brussel, van waaruit eerlang, ten koste van tonnen gouds, een reusachtige reclame (ook met behulp van vliegmachines) over Nederland en Bel gië zal worden gemaakt- De aangekochte zeepfabriek is die van de firma Alberts en Co., te Zutfen. Diaconale cosferettle. Gisteren is te Amsterdam de tweede dia conale conferentie van de Ned. Herv. keik gehouden. Ongeveer 320 diakenen waren er op vertegenwoordigd. De vraag: „Welken invloed zal vermoe delijk de Armenwet, als zij in werking treedt, op de diaconale armenzorg uitoefe nen, en welke middelen moeten aangewend worden om mogelijke goede invloeden to bevorderen, of gevreesde verkeerde invloe den te koeren?" werd ingeleid door den heer dr. J. II. Adriaai en ds. A. J. Adriani. Het onderwerp der „gezinsverpleging van zieken terr platte lande", werd behandeld door ds. H. G. Brink en ds. J. Groeneweg. liet derde onderwerp, de vraag: „hoe kun- noai wij komen tot een goede regeling van de samenwerking van al datgene wat van Henormd kerkelijke zijde geschiedt in de Steden, tot leniging van den nood der ar men?" werd ingeleid door dr. 1. M. J. Hoog en ds. Is. J. Molenaar. Over de verschillende referaten werd van gedachten gewisseld. De voorzitter, ds. D. Eilorts de Haan, bracht den referenten en de debaters dank, verklaarde, dat men een goeden dar* heelt 'doorgebracht door het bespreken van liet werk dor barmhartigheid in den geest des ge loof s en der liefde, en sloot de samen komst met gebed. Scholen met den bijbel. Gisteren is te Utrecht de 21ste jaarver gadering vair den Schoolraad voor de scho len met den Bijbel gehouden, onder lei ding Van ds. J. L. Pierson van Groningen. De vergadering was duik bezocht. Verschillende medodeelingen werden door voorzitter, secretaris en penningmees ter gedaan, waaruit o, a.. bleek, dat het aantal aangesloten scholen is geklommen tot 706, alsook dat de inkomsten bedroegen f5749.65 en de uitgaven f4083.82, zoodat er een batig raldo is van f 1665.83. De ter tafel gebrachte voorstellen wer den na de pauze afgehandeld, waarna de scheidende voorzitter, ds. Pierson, een af scheidswoord tot de vergadciing sprak. Yereeu, Tan Cbilst. onderwijzer» De algen iconc vergadering van do ver eeniging van christelijke ouderwijzere en Onderwijzeressen in Nederland en de Overzeeselie bezittingen zal gehouden wor den op 6 en 7 Juni te Zwolle. Kr zal ge sproken worden over Handenarbeid op de lagere school, en oVeri 't Mannheim er schoolstelsel. Atademlsch gevormde leeraren. Onder presidium van dr. P. Molenbroek van 'iS-Gravenhage hield de algemeeno ver» eeniging van academisch gevorm'de leera ren gisteren een algemeene vergadering te Utrecht. In zijn openingsrede zeido de voorzitter het bijzonder op prijs to stel len, dat de regeering zich had 'doen ver tegenwoordigen door <h*. Vinkosteijn, in specteur der gymnasia. De vereeniging van leeraren bij het middelbaar onderwijs had als afgevaardigde gezonden den heer Hem mes van Amsterdam, terwijl 'do vereeni ging voor vereenvoudiging van examens door dr. J. D. v. d. Plaats van Utrecht vertegenwoordigd was. Uit hot jan musing van den setóretans, dr. W, Hotter, bleek, dat de vereeniging in bloei toeneemt en thans reeds 149 le den telt. Tot leden van liet bestuur werden geko zen de heeren dr. J. Geest te Gouda als voorzitter, dr. G. C. A, Valewink, te Am sterdam, als penningmeester, en d<r. J. J. Prins, te Rotterdam, als gewoon bestuurs lid. De altredende leden waren niet her kiesbaar. Het secretariaat zal door dr. Prins worden waargenomen. De volgende algemeene vergadering zal te Rotterdam worden gehouden. In bespreking kwam thans een voorstel van het bestuur, om, naar aanleiding van het rappoit doT ineenscliakelingscoinmis- sie, een 4-tal moties tot grondslag voor verdere behandelingen vanwege de vereeni ging aan te nemen. Zij luiden aldus: a. De Middelbare School en liet Lyceum b'ehooren streng gescheiden to blijven. b. Voor begaafde leerlingen, die van be stemming zouden wonsehen te verando ren, kan do overgang van een Middelbare School naar een lyceum geen bezwaar opleveren c. dienovereenkomstig ,moeten voor do theoretische vatten van ondeiwijs geen andere nn academisch gevormde leera ren aan de Lycea benoembaar kunnen zijn; d. tot dat doel moet een doctoraat wor den ingesteld voor alle theoretische vak ken van onderwijs, waarvoor nog geen aca demische graden bestaan. Betreffende de eeistc moties weid do meening van het bestuur, dat de be ulo daarin genoemde instellingen gescheiden moeten blijven met het oog op den aard van het onderwijs, door den vooizitter toe gelicht. Naar aanleiding dezer moties wenden uit voerige discussies gevoerd: voorts werd door prof. dr. J. S. Speijar, lioo.glee.raar te Leiden, een voordracht gehouden over de oiule talen als deel van de vooroplei ding van aanstaande leemten aan lycea. Ten slotte werd do eerste motie instem ming gebracht met de toelichting, dat on der middelbare school zou worden ver staan, de school, welke liet middelbaar on derwijs vertegenwooidigt, en onder „ly ceum" do school, voorbereidende voor bet hooger onderwijs. Zij weid aangenomen met op 3 na alge meene stemmen. De tweede motie weid met algemeene stemmen aangenomen in dien zin, dat de overgang gemakkelijk wordt gemaakt. De derde motie werd aangenomen met weglating van het woord „kunnen". De vierde motie werd aangenomen nadat besloten was deze (aldus te lezen: ^,Tot dat doel moeten er academische graden be staan voor alle theoretische vakken van onderwijs. Nadat dr. Leenderts dank had gebracht aan de scheidende bestuursleden voor al les wat zij voor do vereeniging gedaan hadden, weid de vergadering door den vooizitter gesloten. Nationale Vrouwenraad. De 12<!e jaarlijksclie algemeene verga- lining \an den Nationalen Vrouwenraad, wrlke lieden en morgen te Middelburg ge houden. wordt, is gisteravond voorafgegaan dooi een feestelijke bijeenkomst in de Con ceit- en Gehoorzaal aldaar. Orgelspel en bariton- en sopraanzang werden afgewisseld door een toöneelstukjeEen avond bij Va der ('als op Munnikhof. De voorzitster van den Vrouwenraad, mej. E. Boeide, bracht dank aan allen, die medevveikten aan liet welslagen van dezen avond, en zette voor de aanwezigen het doel en streven van den Vrouwenraad uit een. Eon haudelsvereerilglnj voor de zending. „De Standaard" meldt, dat naar het voor beeld o. a. van de Moravische Broederge meente in Suriname, in Nederlandscho zen ding-kringen propaganda vvoult gemaakt vour de oprichting van een handelsvexeeni- ging die de gemaakt winst aan de Zending afstaat. De stoot daartoe heeft gegeven een brochure van dr. Meiilenbelt, van Ihwrn. over „handel en nijverheid in dienst der zending", waarop de heer J. S. Dionske, uit Rolterdam, in hot zendingstijdschril't „De Macedoniër" nader is ingegaan. Men stelt zich voor, om aan kapitaal te komen, aandeden uit te geven of andere obligation; de eerste hoogstens 4 winst gevende, de laatste met een vaste iento van 4 stuk- kon die men alleen wil plaateen bij zen dingsvrienden. Tn Nederland zou deze han- delsvereeniging haar domicilie krijgen, in Batavia of Soerabaja een filiaal of hoofd- ngentschap. Het bestuur der Handelsereen, wil men vormen, gedeeltelijk uit handelsmannen,, ge deeltelijk uit vooraanstaande mannen in de Ned. zendingsbeweging, liefst ook uit één of meer financiers. Kerkelijke grenzen zul len worden gemedende winst komt ten goede aan de zending van die zendingsver- eenigitigen en kerken die van de bemidde ling der Handelsvereeniging gebruik maken. Men wil "handel drijven met alle arti kelen, die in Indië gangbaar zijn en spe ciaal die artikelen Voor de zendelingenen, zendingsposten in Europa inkoopen, die men niet dan tegen hoogen prijs soms van Chineesche kooplieden kan krijgen. Die massa-inkoop zou natuurlijk groote voor- deelen opleveren en ook met bet oog op gezamenlijke verzending voordeeliger zjjn. De gedachte wordt uitgesproken, dat, ook omgekeerd, Indië naar Europa producten zou kunnen zenden en dat de handelsvei- eeniging zou kunnen zorgen voor de pas sages van zendelingen en van verdere per sonen, die Voor rekening der zending uit gaan of terugkomen. Do netto-winst 'wil men percentsgewijze over de zendingsposten verdeelen, naarge lang van het bedrag, dat genomen wordt aan verschillende 'artikelen. VLAARUINGEN, 20 April. Door de Rot- tenlamsche rechtbank is failliet verklaard G. v. d. Lugf, winkelier in sigaren, Dayei 7, alhier'. Daarbij werden benoemd tot ou- iator P. C. W. baron van der Feltz en tot lechter-comm. mr. 0. W, Sipkes. VLA ADDING EN, 20 April. Het zal voor vele ingezetenen dezer gemeente een ge ruststelling wezen, te weten dat de dyna- miet-bergplaats op 'de Oostkust van Ro zenburg weldra 'zal verdwijnen. Aanstaan den Arrijdag 21 April, nam. 2.30 uur, zal de aanbesteding plaats hebben van het amoveoren van tlie bergplaats, bij denhcei G. Dirkzwager te Maassluis op het kantoor. („N. VI. C.") Op het telegram van gelukwensch, gis teren door de Oranjevereeniging aan Prins Hendrik toegezonden, is het volgende ant woord ontvangen: 't Loo, Zijne Koninklijke Hoogheid laat U allen zeer dank zeggen voor aangeboden geluk wensch. VAN SUCIITELEN, Adjudant. Op de voordracht ter Ixmoeming van een onderwijzer aan school F (hoofd de heer B. van Boehove) zijn geplaatst lo. J. van der Linden, onderwijzer te Wadtlinween2o. J. A. P. van Leeuwen, onderwijzer te V-Graven hage3o. J. A. Steijnis, ondeiwij/or, te Giessendam, Bij do te 's-Gravenhage gehouden akte examens L. O. zijn o. m. geslaagd de heeren W. G. J. Boer en J. M. van der Burg, van hier. Naar wij vernemen., heeft de heer R. Beckering Vinckers de benoeming tot lid der Commissie van toezicht op het Lager Onderwijs aangenomen. j Hyglela. Gisteravond heeft in Musis Sacrum een soirée plaats gehad, georganiseerd door de dames-gymnastiekvereen. Hygieia", die gedeeltelijk was bedoeld als een propa- ganda-avond èn voor de damesgymnastiek èn voor de vereeniging zelve, ten deele als een feestavond voor de leden en ge* introduceerden. Nadat de voorzitster der vereeniging, mej. Lamers, een kort openingswoord had gesproken, waarin zij eten steun en de medewerking van atlon inriep om de ver eeniging tot ilog grooteren bloei te bren gen en daarbij mededeelde dat dezer da gen een club van adspirantleden was op gericht, zette de heer Ckr. Krijger, direc teur der vereeniging, het nut der gymnas tiek voor dames uiteen, terwijl de oefenin gen, die straks zouden worden uitgevoerd, duidelijk zouden toonen, hoe deze gym nastiek werd opgevat. Daarna werden een reeks oefeningen uit gevoerd, die met zeer veel belangstelling door de talrijke aanwezigen werd ge volgd en telkens een welverdiend en dan kend applaus verwierf. Daarmede was het propagandistisch ge deelte van den avond geëindigd. Nadat een paar jongedames op uitste kende wijze een paar quatre-mains hadden uitgevoerd' en een viertal dames vervolgens met veel succes een aardige klucht hadden ten tooneele gevoerd, ving een bal aan, dat uitermate geanimeerd was en jong en oud nog menig uur in prettige stemming bijeen Held. Een paar heeren gaven in d'e rustpoozen tijdens liet bal enkele voordrachten ten beste, die met applaus beloond Werden. De gewone jaarlijksclie tentoonstelling van de teeken- en vakschool „Sb Joseph" van den R.-K. Volksbond zal geopend zijn op Maandag en Dinsdag 24 en 25 April a.s. Wij venvijzen naar do betreffende adver tentie in dit nummer. Do brugwachter Rosman zou vanmor gen een in 'de haven drijvenden balk vast leggen, doch gleed op de trapjes nabij do vischmarkt uit, bezeerde zijn knie en kwam in het Avater terecht. Zijn collega hielp hem weer spoedig 'op het droge. AGENDA. 20 April, Musis Sacrum, 8 mul Lezing met lichtbeelden over tuberculose, door dr. Idenburg. 20 April. Tivoli Schouwburg. 8 uur. Ned. Tooneel vereen. Amsterdam. Op hoop van Zegen. 21 Groote Schouwb. 8 uur. De tweo scholen. 21 Tivoli. 8 u. Zangavond. Elena Gerhardt-Coenraad Bos. 24 i -pril tot 3 Mei. Woudesteyn, Rotter dam. Vliegdemonstraties. 29 Schoolgebouw, 7| uur. Jaarl. Al- gem. vergadering Vereen. Am bachtsschool voor Schiedam en Omstreken. Het Stede! ij k Museum aan het Doe- leplein alhier is eiken Woenadae* van 2 tot 4 uur h 10 ct. per persoon voor het publiek opengesteld. Den eereten Dinsdag raa iedere maand wordt in de Ambachtsschool een open bare les gegeven, die dus door belangstellen den kan worden bijgewoond. lederen avond specialiteitenvoorstelling in het Circus en Casino te Rotterdam. Vaa rerg adering en, bijeenkomsten, con certen, vermakelijkheden, a d. g. veneoe- ken wij steeds geregeld mededeeling, opdat wjj die in onze agenda kunnen opnemen, Ben Gulden Wincktl. De April-aflevering bevat: „In Memo- rinm F. Bezemer (met portret)„Cvriel Buj se gehuldigd", door Johan Koning (met portret)„Fransche letteren (Mc-lehior de Vogué), door William Davids (met portret); „Shakespeare-veitalers (dr. Edw. B. Koster en Jac. van Looy)", door I. Es-er„Boe kenschouw"; „Letterkundig leven uit tijd schriften" en „Leestafel." De Zuidpoolexpeditie Amundsen Reuter seint uit Ruenos-Ayres d.d. 19 dezer Kapitein Nielsen van de „Fram" heeft medegedeeld, dat Amundsen in de Zuid- pooLtieek Ls achtergebleven, waar deze met 8 man en 115 honden de expeditie naar de Pool voortzet. De „Fram" zal in October terugkeeren om Amundsen te halen. Kapitein Nilsen verklaarde, dat de „Fram" 78 gr. 41 min. zuiderbreedte be reikte. Het spoorwegongeluk te Breda. Voor de arrondissements-rechtbank te Breda, stond Woensdag terecht de machi nist van de Staatsspoor, 8p., wonende te Rotterdam. Aan beklaagde zou het te wijten zijn, dat op 29 November 1.1. de wissel wachter v. Steen en de remmer Sanders bij het spoor wegongeluk te Breda om het levea kwamen, doordat hij door een onveilig signaal reed. Een twintigtal getuigen waren in deze zaak gedagvaard. De verklaringen dér des kundigen komen hierop neer, dat de machi nist niet tijdig genoeg heeft geremd, doch dat de gladheid der rails op den bewusten dag aks verzachtende omstandigheid kan geldon. Het O. M. eischtu tegen beklaagde een maand hechtenisstraf. Ned. Herv. Kerk. Beroepen: te Dirkslnnd ds. J. G. Dekking te Monster. Aangenomen: het beroep (toez.) naar Acqouy de heer E. Groeneveld, cond. te Grauw (bij Sneek), die tevens voor het beroep te Zoutelande heeft bedankt. Gbref. Kerken. Beroepen: te Rotterdam (vac. ds. Joh. Visei) ds. G. Elshoven te Bodegraven. Bedankt: voor het beroep te Heteren en Randwijk ds. J. v. d. Pol te De Lier. Verbetering, Ds. J. van de Pol, te De Lier (voorheen predikant bij de Ned. Herv. gemeente te Benthuizen) ia beroepen niet bij de Ned. Herv. gemeente, maar bij Geref. kerk te Tholen. Mond- en klauwzeer. Gisterenvoormiddng werd door den plaats- vm'angenden districts-veeaits, den heer D. inn Gruting, te Leiden, onder het vee van don veeliouder J. T. Goedhart, aan den Hoo gen Rijndijk, onder de gemeente Leiden, een geval van mond- en klauwzeer geconsta teerd. Het aantal runderen van dien vee houder bedraagt slechts vijf. De dieren zul len alle worden afgemaakt. Do gearresteerde postdirecteur. Gisteren seinde Reuter dat de uit Nijver- dnl verdwenen postdirecteur to Berlijn door de politie ontdekt was. De „Zwol&ehe Ct." deelt nu mee, dat deze ambtenaar voor her stel van gezondheid afwezig i.-. Van waar dan die belangstelling van de Berlijnsche „criminal-polizei?" Kwartjesvinders. In de Gedempte Raamstraat te 's-Gra venhage werden gisteren door de politie twee zoogenaamde „kwartjesvinders" be trapt, die van de gelegenheid dat zich veel 'publick op straat bewoog/'trachi'ten misbruik Ie .maken om met hun kaartspel „één, twee 'drie, klaver-aas" tot'-apelen om geld te ver lokken. De beide 'mannen werden naar het commissariaat aan de Groenmarkt over gebracht. Watergebrek. Slechts zeiden, zoo meldt men uit Haar lemmermeer 'aan hot „Leidsch Dbld.", zal het voorgekomen zijn, dat er zoo'n gebrek hee.rscht aan drinkwater in dezen tijd van hot jaar als nu het geval is. Naar de groo te batten, die zich' op de dorpen bevinden, ziet men gaan met emmers, tonnen enz. Buiten de dorpen behelpt men zich meer met toqht-' en slootwater, en aan den rand Van den polder doet men zooals men toch' at altijd doet*, men drinkt ringvaartwater. Ook voor de landerijen wordt zeer naar regen verlangd. Veenbrand. Uit Emm'er-Compascum wordt gemeld: Sedert Zaterdagavond woedt hier een veenbrand. Een bijiia onafzienbaar terrein stond Zondag in vuur en vlam. Vele dag werken turf en stukken b'agger vielen het vernielend element ten prooi (o.u. van den vervener J, Veteona, pl.m. GO dag werk tof, van A. Smid, te Nieuw-Bui nen, 40 stobben bagger). Verder brandden en kele schuurtjes af en de woning van Ti. Westerhof. Over zulk een uitgestrekt ge bied. vermag de brandweer niets. Veen brand to 'dempen, gaat uiterst moeilijk, daar zo in don bodem voortwoedt, teiwijl men dit aan de oppervlakte soms niet ziet. De wind is gelukkig zeer bedaard. Mot man en macht is men bezig door het graven van slooten de verdere uitbreiding te voorkomen. De s_hn.de is reeds zeer aan zienlijk. Onder een auto. Op den weg naar Oc-dorp bij Halfweg ia de hejaaide koopman H. Lake man, uit Haai Immermeer, zóó door een auto aange reden, dat hij aan de gevolgen is overleden. Boschbrand op de Duitsch-hederl. grens, Een telegram uit Goeli maakt melding van een reusachtigen boschbrand, die gisteimid- dng bij Wembroieh is uitgebroken en vijf- tienhondeid morgen bosch, het eigendom van giaaf Von Loe, op het kasteel Wissein, aan tastte. De brand bedreigde het plaatsje VVernb. Een later telegram meldt, dat de. brand ia gcbluscht- Naar schatting* ia 3000 morgen bosch, op Duitsch gebied aan de Neder- landsche grens, grootendeels toebehooren- de aan graaf Loe, verbrand. Men veimoedt, dat brandstichting de oorzaak is. Vei dronken. Te Ursem (N.-H.) is gister de vrouw* van den kleermaker K. te water geraakt en verdronken. Zij laat 4 jonge kinderen na. De levensloop van een reuztnvarken. Eenig'en "tijd geleden werd in verschil lende bladen melding gemaakt van een var- ken in 't Noorden des lands, dat 't kolos sale gewicht had van circa elflwnderd pond. Omtienf de lotgevallen van dit reuaenzsvijn, deelt de „Ned." den weetgierige nu het volgende mee. 't Dier werd aangekocht door een ingezetene van Dieren en daar tegen een paar stuivers entree tentoonge steld. Vervolgens werd het naar tal van plaatsen gebracht en overal vond het vele bewonderaars, 't Laatst had Utrecht de eer, dit natuurwonder* binnen zijn muren te zien. Vandaar kwam 't weer te Dieren terug. De dikhuid schijnt op zijn reizen besmet te zijn. Hij bleek ten minste lijdende aan mond- en klauwzeer. En iui weiden korte metten gemaakt. Op een eenzame plek op de Dierensche heide is 't dier Zaterdag door de politie doodgeschoten, met verschil lende vloeistoffen overgoten en diep in het zand gestopt. Wel een roemloos einde van een veel bewogen leven 1 Kievitseieren. Te Sneek weiden eergisteren 6000' stuks kievitseieren aangevoeld, die 15 a 16 cent per stuk opbrachten. Te elfder ure. Zondagmorgen was to Ruurlo een vrij talrijke menigte In het kerkgebouw saam- gekomen om 'gemeenschappelijk het Paasch- feest te vieren. Door een misverstand kwam er echter geen ring predikant, of was ver keerdelijk „dienst" uitgeschreven, waar deze niet Bepaald yvas. Hoe het zij, een oogenblik was goede raad duur; toen her- inneule iemand er non, dat ds. Heering, pred. bij 'do Remonstrantsche gemeente te Dordt, voor zijn gezondheid te Ruurlo ver toefde. Na kort pvorleg toonde ds. Heering zich bereid Voor de verzamelden op te treden en wist hun met een boeiende im provisatie een hoogst ptiehtelijken Paasch- morgen to bezorgen. I Een noodlottig ongeval Reuter seint uit Londen d.d. 19 April: Hedenmiddag brachten zes Nederlandsche toeristen, die den vorigen avond uit Den Haag naar Engeland waren overgekomen, een bezoek aan Hampton Court. Een boom, die door den storm was ont worteld, viel op drie leden van het gezel schap, niet het noodlottig gevolg, dat een hunner, de heer S. J. Hogerzeil, zijn been brak en mevr. Hogerzeil een arm en een boen, terwijl zij tevens aan de knieën ge wond werd. - .1". O O

Schiedamsche Courant | 1911 | | pagina 2