STAmüWg~: Kunst en Wetenschap. Rechtzaken. Kerk en School. Luchtvaart. Gemengd Nieuws. m en W. P. A. fie! lege re (ot vice-president opengevallen reehtersplaatsen niet zullen worden vervuld. Personalia. Bij Kon. bes!, van 22 April is C. F. Ju lius, lid der Algemeene Rekenkamer van Kederlansch-IndiS op zijn verzoek, met in gang van 3 Juli, ceivol uit 's lands dienst ontslagen, onder dankbetuiging voor de langdurige diensten door hem aan den lande bewezen. Bij Kon. besluit van 29 April is benoemd tot ridder in de orde van den Nedevlnnd- schen Leeuw C. F. Julius, lid der Alge meen? Rekenkamer van Nederlundsch-lndië. Mijnongeluk te Hoensbroek. Het Tweede Kamerlid voor Sittard, do heer Beckers, heelt, naar dp .„Tel." be richt, tot minister Taltna schriftelijk do waag gericht, volledige inlichtingen te ver- strekkon betreffende het mijnongeluk op de staatsmijn „EnVma". GrlüTon Tan Chineezen. De Londensche „Times" van 2 Mei be val een brief van den correspondent van dut blad te Peking. In dat schrijven verhaalt deze van de Indrukken, die een zijner vrien den had opgedaan op een recente reis door de C'hineesche provincie Joennan en door Birma. Betreffende Birma lezen wij o. m. het volgende: „De Chineezen, die ik d. i. de vriend van den „Times"-eorrespondent ontmoet te, schenen fel geheten over de grieven van huri rasgenooten op Java en Sumatrazij praatten er over, een, inschrijving te openen voor het steunen van een beweging, die ten doel heeft voor die Chineezen rechtvaardiger bejegening van den kant der Nedeiiandfeche autoriteiten te verkrijgen." De Ziektenet. De Commissie van Voorbereiding inzake du Raden- en Ziektewet, heeft, zoo schrijft men aan „Het Volk", Dinsdag wedoom vergaderd, nadat reed.-; vroeger de commis sie met de bijzitters was bijeengekomen om ever de ontwerpen te beraadslagen. Over het algemeen zijn deze ontwerpen ongunstig ontvangen. Zijn sommigen tegen de verplichte verzekering zelve, de.meeste bezwnten worden aangevoerd tegen de ont worpen Iladcn van Arbeid, tegen het ont braken van de rerzekeiiug betreffende de geneeskundige hulp, tegen de .verlaging van 10 op 50 voor de eerste maanden, enz., terwijl ook een sterke strooming tegen het monopolie der staats-ziokonknssen vult waar to nemen. De Commissie van Voorbereiding heeft nu na langdurige beraadslaging besloten, gebruik te nmken van hot nieuwe Reglement van Orde, hetwelk de commissie machtigt, eenige vraagpunten betreffende de hoofd beginselen der ontwerpen aan de Kamer ter beslissing voor te leggen, alvorens tie ontwerpen verder te behandelen. Jn een nota zuilen deze vraagpunten wórd- den toegelicht en met die toelichting aan den minister van landbouw, enz. ter kennis neming worden toegezonden. Alvorens de punten in 't openbaar turn de orde komen, zal de minister op deze nota, aan de com missie schriftelijk kunnen antwoorden. Er waren loden in de Commissie 'van Voorbereiding, die deze nota terstond aan tie Kamer wilden zenden, alleen den minister kennisgevende, dat hij desverlangd eerst schriftelijk kon antwoorden. De meerderheid wenschte evenwel deze spoedige publiciteit roet. Ook was er een minderheid, die eerst neg eens mondeling met den minister wilde overleggen. De meerderheid verkoos slechts oen schrift olijke gedachten wisseling, Daar de Commissie van Voorbereiding geen geheimhouding heeft opgelegd, staat den leden op grond van art. -11 Reglement van Orde, medetleeling aan belangstellen den toe. Trekhonden. Naar aanleiding van adressen van be langhebbenden is bij de regcering in over weging eon bepaling om do schouderhoogte ytoi trekhonden, welke van 1 September a,s. af 60 centimeter zou moeten bedra gen, bij wijze van overgangsmaatregel temg te brengen tot 50 centimeter, welke laatste hoogte wellicht voor onder de kar gespannen honden definitief zal worden vastgesteld. s 1 T, P. N, Gisteren is to Utrecht, onder leiding van den waarnemend voorzitter, den heer Denia Swagomakera, van Tilburg, oen algemeene vergadering gehouden van de Vureenïgmg tot bevordering der Pluimveehouderij en Tamme Konijnenteelt in Nederland (V. I'. N.). De voorzitter herinnerde in zijn ope ningswoord mm het feit, dat de V. P. N. deze maand tien jaren bestaat, doch dat tot feestvieren niet kon worden overgegaan. Voorts bracht hij lof aan den afgetreden voorzitter, den heer Van Denderen Stort, voor al hetgeen deze in het belang der .V. P. X. heeft verricht. De waarnemend secretaris, de heer dr. II. G. Samson, gaf een overzicht van de ge- schiedenia der Y. P. N. gedurende haar 10- jarig bestaan en bracht daarna hot jaarver slag uit, waaruit o. m. het volgende bleek Het aantal leden was 31 Dcc. 1910 10,3-19, tegen 13.923 op 31 Dec. 1909. Hot aantal onderafdeeüngen vermeet derde van 291 M 3 IS. Ln den loon van het jaar zijn 15 onderafdeelingen opgeheven. in 1909 zijn in Nederland uitgevoerd 20.1 13.000 K.G. eieren, ingevoerd 12.515.000 K.G. In de konijncnexporlslachteiij werden vnn ld September 1910 tot 24 Februari 1911 geslacht 6608 stuks konijnen, waarvan iet grootste deel voor export bestemd was. De zaak van den coöperatieven voederaan koop wordt allerwegen door de onderafdeelin gen ter harte genomen. De ontvangsten van den penningmeester waren f 15.979,07 en de uitgaven 14.811,591, zoodat er een batig slot Is van 1167,47^. De balans sluit in activa on passiva met een bedtag ad 19.772,73, tegen 15.877,98 op hel einde van het jaar 1909. De exporlslachterij van konijnen zal waar schijnlijk in een slachterij voor detailver koop, alsmede voor den verkoop van hui den worden omgezet, met het oog op het gtoote risico, dat verbonden is aan den ex- poit. F.eu verslag over de slachterij z.al wor den uitgebracht, wanneer dit door den ac countant is geteekend. Na de pauze werd bij de aan de orde ge- Gelde statutenwijziging besloten de samen stelling van het bestuur en het bezoldigd secretariaat in de statuten te scheiden. Besloten werd ten slotte alle andere voor- go-teldc statutenwijzigingen cn die door de afdeelingen nog gewenscht mochten worden, te behandelen in een in het najaar te hou den vergalering. in de plaats van dn heeton Van Genderen Strut en Samson, die hadden bedankt, wer den tot bestuursleden gekozen de heeten F. E. Posthuma, te Den Ilnag, en P. P. Ber tram, te Assen. Herkozen werden de aftredenle hoofdbe stuursleden do hoeren W. A. Dibhits en De- nis Swngemakere. De begrooting werd na langdurige hesp re kingen vastgesteld, hoewel over eenige posten in de rrnjtutrsvergadering nog nadere be sprekingen zuilen worden gevoerd. Lutherscbe Diaconessen-Inrichting. Uit het in de gisteren gehouden jaarlijk- sehe algemeene ledenvergadering der Ver een iging Lutherscbe Diakonessen-Inrichj- ting min den Koninginneweg alhier voor gelezen verslag over 1910 bleek, dat er dooi* 69 zusters gewerkt -werd op 26 ar beidsvelden, zijnde behalve het Moe derhuis 2 ziekenhuizen (te Amster dam en Delft), 3 herstellingsoorden (El- lecom, Bussttm, Zamlvoort), '1 crèche en 1 tehuis voor schoolgaande kinderen (beide op de Fgclanticrsgracht), 3 stations voor particuliere verpleging (Amsterdam, Delft, Gotinchem) en 15 wijken, waarvan 6 te Amsterdam cn 9 buiten de stad (Haarlem, Leiden. Delft, Schiedam, Rotterdam, Go- rinchem, Rmirlo, Hall en Utrecht.) Ook het laatste jaar had uitbieiding der werkzaamheden medegebracht: 4 der bo vengenoemde arbeidsvelden waren er n.l. in 1910 bijgekomen,, en nieuwe uitbrei ding wordt nog voorbereid. De uitgaven bedroegen f 7^,420.76aan verpleeggehlen en bijdragen voor wijkver pleging werd ontvangen f71.837.56; aan contribution, legaten en giften kwam een bedrag van f8416.14V-! 'in. Aan het bestuur werd onder dankzeg ging voor het uitnemend beheer décharge verleend. i De Tnbercalose-bloem. De verkoop van de tubercutozc-bloem heeft te Amsterdam f5466.50 opgebracht, dat is f367 meer clan het vorig jaar. In Dordrecht was 'do opbrengst f924.20Va. VL'VARDINGEN, 4 Mei. B, en W. hebben bij den Raad een voorstel ingediend om. voorloopig niet toe te treden als lid van do voreeniging van Nederlandsche ge meenten. I i I i i VLAARDINGEN, 4 Mei. De heer J. Ver- burg alhier komt voor op do voordracht ter benoeming van oen onderwijzer bij het Lager Onderwijs te Rotterdam: als no. 1 voor de school 3e kl. no. 66; als no. 2 voor do school 3e kl. no. 47. VLAARDINGEN, 4 Mei. Opgeheven is het faillissement van C. van der Lugt, win kelier in sigaren alhier. VLAARDINGEN, 4 Mei. De „Stot." (No, 101) bevat de statuten der vereetii- ging „Patrinuminm's Woningen" alhier. Loop der bevolking orer de maand April, De bevolking dezer gemeente bedroeg op 31 Maart 1911 32404 zielen, Tot 30 April vermeerderde de bevolking door Geboorte 91 Vestiging 185 276 Verminderd door Overlijden 26 Vertrek 221 247, toeneming 29 s Bevolking op 30 April dus 32433 zielen. Gesloten werden gedurende de maand April 15 huwelijken. Het in de maand Juni a.s. te houden onderzoek van verlofgangers 'der militie te land zal geschieden te Schiedam op Juni a.s. 1 t Dc „Stet." (No, 10 i) bevat de statuten der „Vereeniging van Gist fabrikanten en Grathandelnren" alhier. Kerkeraad of Kiescollege. Rij de gisteren gehouden verkiezing door stemgerechtigden der Ned. Hervormde kerk weid met 289 stemmen voor den kerkeraad cn 139 \oor hel kiescollege beslist dat ge durende de eerstvolgende 10 jaren het recht van beroej) van predikanten aan eerstge noemd college wordt opgedragen. Sollicitanten worden opgeroepen naar de betrekking van klerk bij de Arbeidsbeurs op een bezoldiging van 100 per jaar. De aandeelhouders in de N. V. Stoom- molen „De West" zijn in buitengewone algemeene vergadering bijeengeroepen to gen Vrijdag 12 Mei a.s., ten kantore van de Maatschappij „Stoominolen Nederland". Volkshui*. In do gisteravond gehouden ledenver gadering van het Volkshuis is het aftre dend bestuurslid J. v. Bommel herkozen, terwijl wegens bedanken van het aftredend bestuurslid G. W. Snel in diens plaats werd gekozen de heer jhr. N. van. Sucli- telen. Besloten werd bij de eerstvolgende mu ziek- of tooneelvoorstetling bij wijze van proef het plaatsbespreken kosteloos te doen geschieden, omdat de kosten daar van door vele leden bezwaarlijk worden geacht. j i j I Het bestuur zegde voorts toe, pogingen te doen om de toegangskaarten voor de voorstellingen op meerdere plaatsen ver krijgbaar 4 e stellen. Op Maandug 15 Met zal een ballotage plaats hebben voor het lidmaatschan der Rotterdamsche diergaarde. Voor nadere bij zonderheden verwijzen wij belangstellenden naar de in dit nummer voorkomende adver tent ie. In het ziekenhuis is opgenomen de 6- jarige A. v. d. Luik, wonende aan den Rotterdamsehen dijk, die Dinsdagnamiddag een gedeelte van de heining, die het ter rein van do nieuwe school afsluit, op het lichaam had gekregen. Het stuk hei ning viel om vermoedelijk" doordat met een heipaal daartegen gestooten was. Bij dit 'ongeluk -.had riiet knaapje Giet linker been gebroken en -vermoede] ijk- -een hersen schudding gekregen, De Officieren-Voreeniging. Gisteravond werd in de kleine zaal der S. O, V. de jaarvergadering gehouden der Oflieierenvereeniging alhier. De V o o r z i t t e r, de heer Ris, zoide dat de oproeping ter vergadering wat kuit was geschied in vei band met de bekende circulaire. Bovendien wees hij erop dat het Reglement bepaalt dat deze vergadering in „Februari" moet gehouden worden, maar dat mag te zijner tijd wel veranderd wor den in „Maart". Voor dien tijd kan noch de tekening, noch een exposé van den toestand gereed zijn. Voorts deelt spr. mede dat de secretaris, mr. M. M. van Velzen, door gelukkige fa milieomstandigheden verhinderd ia de ver gadering bij te wonen cn dat de heer Adr. Zoetmulders ola loco-secretaris die taak zal overnemen. Daarna tot de behandeling der agenda overgaande, wordt de heer dr. C. R. Vermaas tot bestuurslid herbenoemd; deze neemt die benoeming aan. Dan wordt door den heer Rovers namens de Commissie voor het nazien der rekening cn verantwoording rapport van haar bevin dingen uitgebracht. Daaruit blijkt dat de exploitatie over het afgeloopen jaar een ver lies van 204.03 heeft opgeleverd. De ge bouwen paraisseeren op de balans voor 3187.70 en het terrain voor 50.438, de hypotheek bedraagt f 13.000. De boeken zijn uitstekend in orde bevon den en geadviseerd wordt den penningmees ter te déchargeeren. Bij de hierover gevolgde discussie blijkt dat vóór eenige jaren gebouwen en terrein zijn getaxeerd om in de balans te kunnen worden gebracht; dit was noodig om te kun nen vaststellen een vergelijkenden stand van zaken in de opvolgende jaren. De grond ra toon gesteld op een waarde van 3.50 per vierk. AL Hierbij dient in aanmerking te worde® gebracht dat aan het bezit een servituut is verbonden ten opzichte der aangrenzende gronden en dus een grooio waaide tegen woord igt. Maar zelfs al werd de zeer lage prijs van 1.50 per vierk. M. aangenomen, dan blijft nog een kapitaal ter verdeeling aan de aandeelhouders over ad 5000, of ongeveer 12 torwij! elke halve gulden die de grond meer opbrengt, een meerdere uitkeering van 2 per aan deel oplevert. Er zijn 3672 aandeelen van 10. Aan contributie vera! ontvangen 1726, aan pacht van het buffet f 400. Ten slotte wordt de rekening goedge keurd met oen woord van dank aan den peti- ningmee.jter. Daarna wordt aan de orde gesteld een voorstel van het Bestuur in verband met de circulaire van Maart. De Voorzitter deelt mede dat her haaldelijk pogingen waren aangewend om het aantal leden uit te breiden om te ver- hoedon dat de Tuin voor de stad verloren zou gaan. In Maart was dit nog weer ge probeerd met de bekende circulaire en het resultaat was daarvan allerbedroevendst; 420 circulaires waren verzonden en 1 lid was daarmede verkregen. Er moet dus een ander middel gezocht worden om aan het be- noodiede geld te komen. Het bestuur meent het voorstel te moe ten doen de kinderfeesten, die zeer aantrek kelijk blijken te zijn, te handhaven; de concerten, die bijna niet bezocht worden, \oor een belangrijk deel te motten laten ver vallen, maar daarvoor in de plaats te geven komedievoorstellingen, die gratis tooganke- lijk zijn voor de leden met huisgenooten. De vergadering besüsse thans eerst of zij met dit voorstel zich kun vereenigen. Een uitvoerig debat ontstaat hierover en daarbij blijkt dat het de bedoeling is te doen vervallen de „dure" concerten, welke 150 per «vond kosten; voor 2 zulke con certen ka n 1 goede voorstelling gegeven wotden. liet aantal voorstollingen zal afhan kelijk zijn van het daarvoor beschikbare geld. Concerten als die van Orpheus zou het bestuur niet gaarne willen missen, en ook andere uitvoeringen als b.v. van Polyhym nia en dergelijke vereen igingen, zullen blij ven, omdat die steeds de belangstelling der leden hebben. Do bedoeling van het bestuurs voorstel is dan ook niet zoozeer een pro gramma aan te geven, als wel de richting aan te geven in welke het bestuur meent te moeten gaan. Gewezen wordt op de komedie-voorstel lingen van „Kunst aan het Volk" en van het Volkshuis en gevraagd wordt of met het oog daarop het vooruitzicht van een of meer komedievoorstcilingen voldoende aantrekking zal hebben voor de leden der 8. O. V. Ook wordt het denkbeeld van meerdere kinder- feesten, cofé-chantants e. d. g. in overwe ging gegeven. Ten slotte wordt het voorstel van het Be stuur aangenomen met algemeene stemmen. Daarna geeft het Bestuur in overweging dat de vergadering machting geeft zich te wenden tot. het gemeentebestuur met het verzoek de vereerd ging financieel te steu nen. Het behoud van den Tuin en de grooto zaal is niet onkel in het belang van de leden, maai' ook van Schiedam. Ook hierover wordt uitvoerig van ge dachten gewisseld. Tenslotte wordt het Bestuursvoorstel goedgekeuid en machtiging verleend even tueel een transactie met de gemeente aan te gaan. Bij de gewone rondvraag wordt in over weging gegeven de rekening en verantwoor ding en de balans te publteceren, wat ech ter bij het Bestuur geen steun vindt. Ook wordt het "afgekeurd dat de huurprij zen voor den tuin en Voorde zaal zoo enorm Verhoogd worden. Aan een vereeniging die vroeger f 65 plus eenige andere kosten voor het huren van den tuin betaalde, is nu f 150 gevraagd. Er wordt op gewezen dat die verhoogde huur tengevolge zal hebben dat vele verhuringen zullen vervallen en de ont- angsten uit de huur dus door de verhoo- giug aanmerkelijk zullen verminderen, liet Bestuur meent echter zijn standpunt in deze te moeten handhaven, omdat de vereeniging daardoor hoopt baar i'inancieelen toestand te zullen verbeteren. Ten slotte worden de h.h. Rovers on T. A. J. Zoetmulder opnieuw aangewezen tot leden der commissie tot het nazien der ad ministratie. De vergadering wordt hierna gesloten. AGENDA. Heden en volgende avonden Circus. 8 u. Operette-Gezelschap Janmart. De Kuische Suzanna. 4 Tivoli Schouwb. 8 uur. Toumée- Louis Bouwmeester. Voerman Henschel. 4 Volkshuis. 8 u. Vrijz.-Dem, Ver een. Sohiedam. Algem. Ledenver gadering, 4 Groote Schouwb. 8 u. Ned. Too- neelvereen. Allerzielen. 5 Vergadering van de Kamer van Arbeid voor de Voedings- an Ge notmiddelen, te Schiedam. 5 Mei. Groote Kerk, Rotterdam. 7J uur. Chr. Zangvereep. „Excelsior". Johannes-Passion. Solisten: dames Noordewier-Keddingius, A. P. de Haan-Man i fargesde heeren Georg Walter, Gerard Zalsinan, Willem de Iloog, II. de Vries. 5 Groote Schouwb. 8 u. Rotterd. Tooneelgez. Benjamine. 5 Tivoli Schouwburg. 8 uur. Tour- née-LouiB Bouwmeester. Ontrouw. De Greep. 6 Tivoli. 8 u. Kon. Ver. Het Ne- derl. Tooneel. Sara Burgerhart. 7 Tivoli. 8 u. Tournee Bouwmees ter. De Koopman van Venetië. 7 Groote Schouwb. 8 u. Rotterd. Tooneelgez. Het inillioen. Van 8 tot en met 14 Mei. Woudesteyn, Rotterdam. Vliegdemonstraties. 10 Patrimonium, 8 uur. A.-R. pro- pagandaclub. Veigadering. Spre ker de heer Th. Heukels. 13 Groote Schouwburg. 6| uur. Maifestspiele. Die Walkure. Het S t e d e 1 ij k Muse u m aan het Doeleplein alhier is eiken Woensdag van 2 tot 4 uur a 10 et. per persoon voor het pu bliek opengesteld. lederen avond specialiteitenvoorstelling in het Casino, te Rotterdam. Van vergaderingen, bijeenkomsten, con certen, vermakelijkheden, e. d. g. verzoe ken vrij steeds geregeld mededeel in g, opdat wij die in onzo agenda kunnen opnemen. Lichamelijke tuchtiging op school, In de bekende broch'urenrecks betreffen de vraagstukken van algjmeen belang „Pro en Contra", is tlians verschenen „Licha melijke tuchtiging op school". Het „Pro" wordt geleverd door J. J. La mors, Alg. secretaris van den Bond van Ned, Onderwijzers en Redacteur van „De Bode", te Amsterdam; hot „Contra"door Ph. V. d, Vos, Alg. Penningmeester vari Schoolhervorming, Onder dezen titel is de IIollajidia-Druk- kerij to Baara de uitgave aangevangen van een serie brochures, welke een tiental nummers zal bevatten. „Lettend op de teekenen der tijden zoo kondigt de uitgeefster dezer' nieuwe uitgave aan en daartoe aangespoord, door eenige personen, wier namen in de schoolwereld een goeden klank hebben, besloten wij, na ons van de medewerking zijdens de bevoegde paedagogea "te hebben verzekerd, tot de uitgave vaix een serie geschriften over de schoolhervorming. „De bedoeling is, in deze reeks aan elk der voornaamste leervakken van het Lager en Meer Uitgebreid, Lager Onder wijs een nummer te wijden, geschreven door een onderwijsman, die niet alleen! van 't noodzakelijke van Schoolhervor ming doordrongen is en daar met warmte voor strijden wil, ook al moet hij den oorlog aandoen aan vele geliefkoosde ver- ouderde denkbeelden, maar die levens, met betrekking tot het speciaal door hem, in do genoemde reeks behandelde vak, een principieel nieuwen kijk op zijn on derwerp meent te hebben en zijn opvat- tingen in eenige groote lijmen weet te schetsen. „Het ligt dus niöt in do bedoeling oini een serie „handleidingen" te geven voor liet onderwijs; do taak, die onze uitgave zich voorstelt te vervullen, is een beschei dener, maar niet minder noodzakelijke, ja, feitelijk de éérst-noodigo, daar oriënteering geschieden moet en het pionierswerk moot zijn gedaan, aleer er van een vruchtbaar bouwen zal sprake kunnen zijn." Het eerste nummer bevat een tweetal opstellen, nl. „Enkele Lijnen", 'door L'. C. T. Bigot, en „Zelfhervorming", d,oov W. Uitterdijk. In no. 2 zat Jan Ligthart schrijven over de „Nederlandsche Taal". Spoonvegongeluk te Breda. De rechtbank te Breda deed uitspraak in de zaak van P. Sp., machinist bij do Staatsspoorwegen, wonende te Fijenoord. Bekt. heeft indertijd terechtgestaan we gens het veroorzaken van dood door schuld. Het zou aan zijn schuld te wijten zijn, clat 'twee rnenxchen liet leven heb ben verloren. Door het O. M. is tegen, bekt. 6 weken hechtenisstraf geëischt. De rechtbank was van oordeel, 'dat het ingestelde onderzoek niet volledig was ge schied. Door de rechtbank is niet kunnen worden vastgesteld met welke snelheid trein 1240 reed. Een nieuw onderzoek weid derhalve gelast, en bepaald, dat dit zal plaats lebben op Donderdag 11 Mei, wanneer alsnog als getuigen zullen wor den gehoord C. Walraven, inspectem bij de staatsspoorwegen, en Chr. J. Dissel dorp, klerk-telegrafist te Rijen. Ontrouwe boekhouder. De ILiagsclic rechtbank veroordeelde heden F. P. II., gewezen kassier-boek- houderdrij de firma Van Wensen te Leiden, wegens verduistering van een bedrag van 1605 tot aclit maanden gevangenisstraf. Gebef. Keuken. Bedankt voor het beroep te Oude Pekehi ds. II. Thomas, te Berlikum (Fr.). Hoooek Onderwijs. Universiteit te Groningen. Bevorderd tot doctor in de wis- en natuurkunde de heer H, AL Plas, geboren te Nieuwolda, op proefschrift: De functionaalvergelijking van Fredholm, opgelost met 'behulp van co sinusreeksen. Te Amsterdam en Rotterdam is gisteren wegens den wind niet gevlogen. De Parseval F opgestegen. Alen meldt uit Amsterdam Het bestuurbare luchtschip Parseval V" is gisterenavond omstreeks halfacht toch nog opgestegen en manoeuvreerde gedurende een kwart uur hoven het terrein van oud-Rose n- burg en het aangrenzende weiland, gelegen tusschen den spoordijk en den Amstel, op een hoogte van 30 tot 100 meter. lieden en Vrijdag zal het terrein van oud-Rusenburg nog ter beschikking zijn van de „Echo" om er den ballon te doen op stijgen. Daarna is het gehuurd ton behoeve van het Vliegen mi té van Rozenoord. Hedenmorgen kwart voor elf is liet lucht schip opnieuw opgestegen en koerste eeni- gen tijd boven de stad ten aanschouwe van duizenden nieuwsgierigen. Jn het Huis van Bewaring overleden. Alen meldt ons uit Amsterdam Dezer dagen is van uit het Huis van Be waring, waar hij overleed, op de begraaf plaats St. Baibarn ter aarde besteld het stof felijk overschot van v. W„ die ter zake van valsche munterij (zaak Tuinstraat) door do rechtbank tot 1 jaar gevangenisstraf was veroordeeld. era* s.» - V/ j-- t ,-t

Schiedamsche Courant | 1911 | | pagina 2