Kunst en Wetenschap. Kerk en School. Ned. Heby. Kerk. Ingezonden Mededeelingen. Nieraandoeningen zijn ernstig. Landbouw en Yeeteelt Luchtvaart. Gemengd Nieuws. «ttaaiHiMWiiiMMiBirnm.wriTTifwiiiTiMnww» Tan het hof. H. M. de Koningin-Moeder heeft Haar voornemen te kennen gegeven, hedenmid dag te 5 uur op Duindigt het luchtschip Parseval V te komen bezichtigen. Naar do „N. Cverneemt, zal waar schijnlijk ook Z. K. H. Prins Hendrik ge volg geven mm do uitnoodiging ran de Nederland^cho Vereeniging voor Luchtvaart om een dezer dagen het manoeuvreeren van het luchtschip op Duindigt te komen bijwonen. H?MM. de Koninign h'eeft moe ten bedanken. Het voornemen bestaat, dat Prins Hen drik met hertog Joh'an Albrecht, van Mecklenburg, regent van Brunswijk, diens gemalin en gevolg a.s. Zaterdag per auto, met als uitgangspunt Amsterdam, verschil- lende Noord-Hollandsche plaatsen zullen bezoeken. 1 Do regent van. Brunswijk zal met, ge malin en gevolg Dinsdagmiddag' G Mei per D-trein 3.39 van station Apeldoorn naai' Den Haag vertrekken. Mr. W. van de* Kaay. Do oud-minister mr. W. van der Kaay is gisteren 80 jaar geworden. Mr. J. G. Goekoop. Naar do Haagsche correspondent van de „L. Ct." meldt, ligt het lid van de .Algemeen» Rekenkamer mr. G. J. Goekoop, oud-aijgo vaardigde voor Briello en oud-ge deputeerde van Zuid-Holland, vrij ernstig ziek-vln het Röpital Wal Ion te Leiden. De tarlefivst. Men meldt aan de „Nieuwe Ct." uit Bordeaux: De Kamer van Koopliandel alhier heeft zich d.d. 25 April met een missive tot den minister van buitenlandsche zaken gericht, waarin do aandacht van Z, Exc. wordt ge vestigd op het bij de Nederlandsche wetge- i erule macht ingediende wetsontwerp waar bij o. a. een verhoogd invoerrecht op gebot- telden wijn wordt voorgesteld. De Kamer wijst in haar missive op den belangrijken uitvoer van wijn in het district, voor welks commereieele belangen de kamer moet wa ken; op de exorbitante vorhooging van Ö'.30 fr. tot 0.75 fr. per flesch, die den export van Fransche wijnen zeer ernstig bedreigt; «ij verzoekt den minister maatregelen te wil len nemen, opdat dit gevaar zoo mogelijk worde afgewend. Deblot recht op tabak. De Nederlandsche Sigarenmakers en Ta- bakbewerkersbond, gevestigd te Amster dam, zeg!, in een adres aan de T'.vrede Ka mer „dat hij met leedwezen heeft kennis geno men van het ontwerp van wet, genaamd De- bietreeht op tabak dat hij van oordeel is, dat door de verhef fing tot wet van genoemd ontwerp de be langen van allen, die bij do tabaksindustrie zijn betrokken, en in het bijzonder de belan gen der in deze industrie werkzame arbei ders, in hooge mate zullen worden geschaad, daar lo. zeer groote werkloosheid, met al de nadeclige gevolgen daaraan voor de werklie den verbonden, daarvan het gevolg zal zijn; 2o. de huisindustrie, met al de moreele en finnncieele nadoelen, welke deze den ar beider brengt, in sterke mato zal toenemen 3o. de toch reeds zoo lage levensstandaard der werklieden in de tabaksindustrie door verlaging der loonen nog meer zal worden gedrukt; dat bovendien het in het ontwerp voor komende stelsel van controle zal blijken ab soluut onvokloonde te zijn, terwijl bij een meer doeltreffende controle een groot ge deelte, zoo niet de geheclc opbrengst van het debietrecht, hieraan te loor zal gaan." Bij het adres is een uitvoerige memorie van toelichting gevoegd. 8. D. P. Uit liet tweede jaarverslag van do So- ciaal-Demoaratiaehe Partij blijkt, dat deze partij op 1 April j.l. 515 leden telde, tegen 805 op 1 April van hot vorige jaar. Uit Botterdam. Door B. en Wl zijn bij den Rotterdanv schen gemeenteraad eenige belangrijke voor stellen ingediend, o. a, een voorstel om voor de leerlingen van het gymnasium als proef een derden vrijen middag in te voeren; door op die drie dagen don ochtendschool tijd een uur to verlongen, bljjft het aantal lesuren hetzelfde. Verder een voorstel tot herziening van de verordening tot opheffing der leges. Behalve dat 't tarief van ver krijgbare stukken is uitgebreid, is wel de belangrijkst© wijziging de verhooging der kosten voor voltrekking van een huwelijk. Deze worden gebracht voor de 1ste klasse van f 35 op f 100, voor de klasse op Don derdag van f20 op f25 of een anderen dag op f50 ,en voor de derde klasse van f6 op f7, op Woensdag en voor voltrek king buiten het gemeentehuis f25. Ook zul len voortaan vair gemeentewege getuigen tegen vast tarief beschikbaar zijn. Ëcn dorde voorstel betreft de doortreic- king van de Admiralitedtskade over 100 meter waarvoor de kosten geraamd zijn op f81.500. Vereen, tot bestrijding Tan Inpas. Aan het zevende jaarverslag van de Ne derlandsche Vereeniging tot bestrijding van lupus, gevestigd te Rotterdam, ontieencn wij het volgende gehandeld werden 271 patiënten, lijdende aan lupus of aanverwante ziekten, waarvan 160 gratis werden berandeld. Het aantal lichtbehandelingen bedroeg 14.118. Van het radium werd door 29 personen gebruik gemaakt Het financieel verslag wijst een nadeelig saldo aan van 10.424,87. Broederschap van Ontvangers. De Broederschap van Ontvangers houdt op Zaterdag 13 dezer eon buitengewone al- gemeene vergadering te Amsterdam, waar in de promotie van de ontvangers zal wor den besproken. Dir. bel., Invoerr. m Acc. Bij den dienst der directe belastingen, enz. zijn: met ingang van 1 dezer de rijksklerken 3o kl.F. G. Hardeman, tijdelijk ten kantore Nijmegen (D. B.); J. A. Eshuis, tijdelijk ten kantore Amsterdam (D. B. 2e kr.); H, J. P. Hoefnagels, tijdelijk ten kantore Kerk- rade; A. G. varr Luxemburg, tijdelijk ten kantore Amsterdam (I. en A,); A, Galman, tijdelijk ten kantore Amsterdam (D. B. 4e kl.), definitief aldaar werkzaam gesteld. Verplaatst: ingang 1 dezer de komm. 2e kl. A. Waterman, van Eijsden naar Maas sluis (üjd.); de komm. 2e kl. M. Roos, van Tiel naar Vlaardingen. Ingang 1 Juni: de hoofdkomm. H> van den Adel, van Well naar Weert; de komm, 2o kl. R. Vellinga, van Hoek van Holland naar IJmuiden (b.) Eervol ontslag verleend aan den komm. Ie kl. M. G. Steunenberg, te Amsterdam met ingang van 1 Juli. Bevorderd: ingang 1 dezer: P. A. Broek hoven, v. rijkski. 2e kl. tot rijkskl. Ie kl. to 's-Gravenhage (contr. grondbel.); H. v. Harten, v. rijkskl. 2e kl. tot rijkskl. Ie kl. te Breda; van komtniezen 3e kl. tot kommiezen 2o kl. D. Plantinga, te Veene- bnigge, J. Veenema te Denekamp, J. Kemp to Beifeld, P. Leffertstra te Neder weert; "SVj. Visser te Oud-Vroemhoren, J. H. Ha vens to Afferden, P. Grade te Stevensweert, 11. Visser te Blade), T. Marring te Maas tricht (v.), J. C. Marquart te Venlo (v.), H. P. v. der Giesseu te Budel, G. Wassenaar te Arcen, B. v. der Molen te Bellingwolde, A. Mailly to Noorbeek, A. J. Geilleit te N.-Namen, Wf C. Knipping te Roosteren. (Wkbl. v. d. Adm, d, dir. bel.) VLAARDINGEN, 6 Mei. Met ingang van 1 dezer is do kommies 2e klasse M. Roos overgeplaatst van Tiel naar hier. VLAARDINGEN, 6 Mei. Bij het op 24 en 25 April gehouden 2e gedeelte van het examen ter verkrijging van de akte van bekwaamheid in de gemeente-administratie, is o.-rn. geslaagd de heer "Wl Jansen. VLAARDINGEN, 6 Mei. In do gister avond gehouden vergadering van den ge meenteraad heeft de tweede- stemming plaats gehad over het verzoek van de af- deeling Vlaardingen c. a van de vereeni ging Volksonderwijs om een subsidie uit de gemeentekas voor onderwijs aan zieke of gebrekkige kinderen, waarover op 28 April j.l. de stemmen hebben gestaakt. Bij do stemming hebben 7 leden vóór en 7 leden togen het voorstel gestemd, zoodn.t het verzoek is afgewezen. De heer Hoogendijk wees op do vele mutatiën bij het lager onderwijs en vroeg, of het niet gewenscht was, flat er een onderzoek worde ingesteld naar de reden daarvan. De voorzitter meende, dat een der mo tieven daarvoor te vinden is in het feit, dat de maxima der jaarwedden te Rot terdam do meeste onderwijzers van lricr vertrekken naar die gemeente hooger is dan te Vlaardingen. Aanvankelijk gaat men financieel achteruit, doch hot maxi mum wordt eer bereikt dan hier. De heer Hoogendjjk vroeg, 'of h'et dan niet gewenscht zou zijn do minima en maxima der jaarwedden te verhoogen. De voorzitter achtte dit niet noodig, om dat bij elke vacature een voldoend aan tal geschikte candidaten zicli' aanmeldt. Bovendien zou men telkens genoodzaakt zijn, wilde men met andore gemeentejn blgven concurreeren, verhoogingen toe. to staan. Intusschen werd het govraagde on derzoek door den voorzitter toegezegd. Do aanslagen voor den hoofdclijken om slag voor den dienst 1911 zijn alle Vio lager gesteld dan hot vorige jaar. Ont-ploffen.de diamanten. Naar do „Frankf. Ztg." bericht, hoeft dr. A. E. Futton, een der meest op den voorgrond tredende figuren op het gebied der kristallographie, in do Koninklijke Kunstacademie te Londen in een voor dracht vermeld, .dat diamanten herhaalde lijk ontploffen. Hij schrijft zulks hieraan tcc, dat diamanten bij hoogen druk ge vormd worden en dat bjj 't komen dier diamanten in de atmosferische lucht de buitetul ruk gering wordt, terwijl de inwen dige spanning zeer hoog is. Bij' 't ont ploffen der diamanten komen geweldige hoeveelheden warmte vrij. Dio ontploffin gen hebben herhaaldelijktot ongelukken geleid, wanneer een Kaffer een pas op gegraven diamant inslikte, om dezen zoo doende aan de contrólo van den toezicht- houdenden. beambte te onttrekken. Beroepen te Aardenburg (toez.) da. J. Wj. C. Ort, te Spankeren. Bedankt voor hot beroep te Loon op Zand ds. IL A. Heyer, te Renkum (Geld.) Waalsche gemeente. Beroepen te 's-Gravenhage ds. E.Mi- chelin, te Monchamps (Vendée). Evanq. Luthehsche Kerk. Bedankt voor het beroep te Maastricht ds, R. v. d. Veen, te Balk. Geref. Kerken. Beroepen to Boornbergum ds. J. El Westerhuis, fo Zuidwokle. Bedankt voor het beroep te Rozenburg ds. J. Schoonhoven, te Schelpenzeel. Beroepen tot leeraar te Haaksbergen do heer A. Rubens, te Weesp. Hooger Onderwijs. Universiteit te Groningen. Bevorderd tot doctor in de godgeleerdheid do heer J. Swart, predikant te Wprkum, geboren te Leeuwarden, op proefschrift: Do theologie van Kronieken. To Amsterdam zijn bevorderd tot arts, de beeren: ,T. P. Jooston Iïattink, gob. to N.* Vennep, en A. C. J. J. M. van Grinsven, geboren te 's-Hertogonbosch. Te Utrecht is bevorderd tot arts do heer J. W. do Morrée. Het alkoholmlsbrulk wordt terecht als een zeer dikwijls voorkomende oorzaak van indigestie aangemerkt 1 Uit proefnemin gen, in de medi.-cbe kliniek der Budapester universiteit gedaan, blijkt, dat bij drinkers die door een langdurige maagziekte den eet lust reeds geheel verloren hadden, na een dagelijksch gebruik van het natuurlijke Franz dfosef-bitterwater in waarlik v e r- rassend korten tij d de eetlust byna volkomen was teruggekeerd. Vraag steeds by apothekers en mineraalwater-handelaren vooral echt Franz Josef-bitterwater, en niet anders Lijdt gij aan rug- of lendenpijn? Hebt gij opgeblazen oogen'? Opgezwollen enkels of ledematen? Is uw water bewolkt, zanderig of bran dend? Gaschedt de urinr-loo/.ing te veelvuldig of te weinig? Voelt gij u rheumntlsch bij slecht of voch- lig weer? Hebt gij veel last van zware hoofdpijn of duizeligheid? Zijt gij zwaarmoedig, zwak en altijd ver moeid? N'era-andoeningen tasten niet iederen lij der op dezelfde manier aan geen enkele patiënt vertoont allo verschijnselen, doch iedere patiënt heeft sommige verschijn selen, Indien gij echter e e n i g teeken van nier- of blaaszwakte hebt, dan is vernietiging dei' nieren misschien koiter bij dan gij denkt, en is uitstel zóó gevaarlijk, dat gij niet .spoedig genoeg met hot gebruik der echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen be ginnen kunt. Zij zijn een geneesmiddel uit sluitend voor nier- en blaaskwnlen en alleen een nierengenec.smiddel kan eiken wortel van de gevreesde nierziekte uitroeien. De naam Foster's en de handteekoning van James Foster op de doos is een waar borg, dat,gij de Échte Foster's Rugpijn Nie ren Pillen bekomen hebt. Zij zijn te Schie dam verkrijgbaar bij de hecren Kappolhoff Ilovingh. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel 1.75 voor één of ƒ10.voor zes doozen. Mond- en klauwzeer. Men schrijft ons: Den 19en April werd het mond- err klauw zeer onder het vee van een veehouder te Krimpen a. d, Lek geconstateerd en den dag d. a v. by een veehouder te Stomp- wijk. Thans zijn de dieren in zooverre hersteld, dat deze wederom in de weide zjja gelaten, omdat zij voor her- kauwondo dieren en varkens geen gevaar- van besmetting meer opleveren. Vóór de dieren in het land werden toegelaten, zijn zij echter duchtig gereinigd en ontsmet De veehouders bovenbedoeld hebben niet alleen onmiddellijk aangifte van de ziekte gedaan, maar hebben ook al het mogelijke verricht om, verdere besmetting te voorko men, hetwelk dan ook in deze gevallen gelukt is. Hieruit blijkt, dat, wanneer de .veehouders hun medewerking verleenen, er uitstekende resultaten kunnen worden be reikt. Genoemde veehouders verdienen dan ook allo lof en hulde. In den Iaatston tijd zijn verschillende gevallen der ziekte voorgekomen door het aankoopen van vee, afkomstig uit Utrecht en Gelderland. Nu bijna alle kooien in de weide zijn, is dat zeer zeker bedenkelijk. Men zij echter op zijn hoede en houde het goede voorbeeld, bier aangehaald, voor oogen. Zoodra een dier verdachte verschijn selen vertoont, begint men met dit op stal te zetten en daarna den burgemeester ken nis to govern Zoo wo vernomen hebben, is Minister Tal- ma voornemens de veehouders, die hun plicht doen, billjjke schadevergoeding to verleenen voor hetgeen zjj in hun bedrijf door de maatregelen om ten bate der ge meenschap, schade hebben geledon. Bij voortduring wordt het vee in de weide en stallen door veeartsen en vee-op zichters geïnspecteerd. Nu echter bijna al het vee in do weide loopt, zullen nog eeni ge veeartsen, zoomedo een flink aantal veeopzichters, worden opgeroepen, om dan in deze, dan irr geeite gomeentc van Zuid- Holland hel vee te inspecteeren. Zulks zij een waarschuwing voor de min der goed gezinde veehouders. 'In geval ver zuimde aangifte wordt ontdekt, zoo kun nen daaruit groote nadeelen voor den vee houder voortspruiten, afgezien nog van de nadeelen, die zij daardoor aan de boe ren en aan de .gemeenschap berokkenen, De Parseval V. De Parseval V is gisternamiddag in vijf kwartier van Amsterdam naar Den Haag gevlogen, waar zij om 6 uur 45 daalden. De reizigers verklaarden een zeer voor- spoedige reis te hebben gehad, slechts korten tijd na de opstijging had men zwakken tegenwind. Toen was n.l. de wind West-Noord-West, terwjjl de richting naar Den Haag ongeveer zuiver Zuid-West is, maar weldra draaide de wind iets naar' het noorden, zoodat men toen de meest gewenschte windrichting had, n.l. Noord- West en deze hield men gedurende den ge- heclen tocht De hoogte bedroeg gemiddeld 80 M. en men ging ongeveer recht op Den Haag aan over Aalsmeer, Wassenaar en daarna langs de duinen. H. M. de Koningin-Moeder hoeft Haar voornemen te kennen gegeven, heden (Za terdag) des namiddags te 5 uur op Duin digt het luchtschip „Parseval V" te ko men bezichtigen. De Europeesche rondvlucht. In vervolg op hetgeen wij reeds omtrent het Circuit mededeelden, kunnen wij thans berichten, dat de vliegers, een dag in Soesterberg zullen blijven. Het ligt in do bedoeling van do directie van dit vlieg kamp, dien dag te benutten voor een over- landvlucht Soesterberg Ede, waarvoor thans reeds 5000 gulden aan prijzen beschik baar zijn. 1 Indien het programma wordt afgewerkt, gelijkfhl et thans is opgemaakt, vertrekken do vliegers 23 Juni uit Soesterberg naar Brussel, waarbij zij hoogstwaarschijnlijk hot vliegkamp te GilzeRijen op een niet to vroeg uur zullen aandoen, dit laatste in verband met hot op 12 uur vastgestelde vertrek uit Soesterberg. Langs den weg, door de deelnemers te volgen, zullen herkonningsteekens geplaatst worden. Ook is de commissaris-generaal, jhr. Ram, bezig een bewakingsdienst met auto's to organiseeren, ten einde zoo spoe dig mogelijk bij eenig ongeval met hulp tor plaalse te zijn. Westlandsche stoomtram Wegens uitbreiding van het net tot Delft, zal de Westlandsche stoomtram haar mate rieel aanzienlijk vergrooten, In deze maand nog arriveeren tien groote wagons, die ruimte bieden voor 68 reizi gers, ze zijn voorzien van gasverlichting, automatische rem en stoomvenvarming en loopen op trucks. Deze rijtuigen, evenals een drietal post- bagagewagens zijn vervaardigd in de Meel fabriek voor werktuigen en spoorwegma- teriecl, terwijl bij de firma Allau tjo Rot terdam eenige goederenwagens zijn besteld. Om die groote gevaarten tusschen den Haag en Hoek van Holland to Hekken, worden op do machinefabriek „Hohenzol- lern" te Dusseklorf een zestal 20 tons lo comotieven gobouwd, voorzien van overver hitter. i Nachtvorst. Men schrijft uit Kaatsheuvel: De vorst van Donderdagnacht 'heeft veel schade veroorzaakt aan onze fruitboomen en dio van onze naaste omgeving. Ge- heele boomgaarden, die weinig beschut ge legen zijn, hebben er veel door geleden. Vooral do perziken en abrikozen zjjn aange tast en schijnen weinig goeds meer te be loven. Ook in de tuinen heeft do vorst zeer nadeelig gewerkt. Wat flink bovon den grond staat, is voor een goed deel weg. Door de veelvuldige regenbuien der laatste dagen is het gevaar van afvallen natuur lijk veel grooter geworden dan vóór, een paar weken. Een smokkelaar ontvlucht. Een sigarensmokkelaar uit Nijmegen, die reeds enkele maanden op den Zwanento- ren te Kleef doorbracht, heeft gistermor gen de gelegenheid schoon gezien, om bij een overbrenging naar den rechter aldaar, in een voor hem gereed gehouden auto te springen en via den Piasmolen Nijmegen weer in veiligheid te bereiken. Ongeluk. Een 12-jarig meisje, M. do B., uit Lhce, dat te Diever op bezoek was, speelde daar met een karnmolen. Het kwam met liet hoofd tegen een scherp voonverp en is aan de bekomen verwonding overleden. Een grenskwestie. Zooals bekend is, is invoer van veo uit hot buitenland verboden. 4 Duitscho lammetjes (6 weken oud), dio dat helaas met wisten, zijn nu bjj Nieuwe Schans over den Duitsch'en straatweg geloopen op hel land van een Nederlandsch landbouwer vlak aan do grens. Do Duitsche eigenaar informeert of zijn lammeren in den schutslui zijn te Nieuwe Schans. Zjjn er niet. Nu stelt de Holland- sche politie een formeol onderzoek in, of de lammeren nog pp Nedorlandsch' grond gebied loopen. Alzoo wordt geconstateerd. De bui-gemeester vraagt per telegram advies van den district-veearts. De district- veearts voelt zich niet veilig en vraagt per telegram advies van den Minister. 36 uren later komt van Winschoten de plaats vervangend district-veearts, om to onder zoeken of die beestjes ook lijden aan een of andere besmettelijke ziekte. Gedurende dio 36 uren worden tie lammetjes 's nachts door 2 wakers, overdag door 1 persoon bewaakt, opdat ze toch vooral niet weer naar hun vaderland terngloopen. Uit so lidariteit gaat intusschen een ander Duitseh landbouwer precies aan de grens een schaap aanbinden, in de hoop, dat do lam metjes bij het dier zullon komen, om zoo de bezittingen van zijn Duitschcn collega te redden. 't Helpt niet en de Duitscho Einnohmer peinst nu erover, welko maatregelen tegen over dien boer dienen, te worden getroffen. De plaatsvervangende districts-veearts bevindt, dat de beestjes niet lijden aan een besmettelijke ziekte en heeft geen be zwaar tegen het vervoer naar de slacht plaats. Do lammeren worden in beslag genomen en onder toezicht van den plaats- vervangenden district-veearts en gemeente politie geslacht. Nu wordt machtiging aangevraagd van den kantonrechter om ze in 't openhaar to verkoopen. Dit wordt toegestaan en de beestjes brengen (yIcoscIi pl.m. velletjes) samen f 3 (drie guldon) op. Do Duitsche boer krijgt niets. De Ne- deilandsche regeeiïng heeft, volgens op gave uit de meest vertrouwbare bron, fGO (zestig gulden) kosten gemaakt. En nu spreekt de pachter van het gras gewas de gemeente Nieuwe Schans aan, daar die lammetjes 36 ureu van zijn gras hebben gegeten, en do Duitsche boer (vroe ger eigenaar) den burgemeester van Nieu we Schans onr schadevergoeding. Deze feiten geschieden in den ja re 1911. („N. R. Ct.") Kleeding. In „De Manufacturier" schrijft de heer M, S. do Vries een artikel over „Mee ding"-. „De zorg voor het uiterlijk, het mot smaak kleeden", aldus de heer De Vries, „is een groote kunst op zich zelf, en hoe- velen vergallen zich 'n mooi feestjo door slechten snit van jas of kleed, er door den tailleur of tailleuseaau gegeven, ter wijl weer anderen door zorgeloosheid en wansmaak zichzelf in een lagere catego- rio van beoordeeling plaatsen, door met on verschilligheid hun toilet te verzorgen. De eorsto Indruk toch, dien men van iemand krijgt, is haar of zijn uiterlijke ma nieren van doen en de kleeding. Karakter of beschaving kan men zoo fi prima, vista niet beoordeelen, maar wel hoe hij of zij voor u verschijnt en het uiterlijk verzorgt. Vrouw of man, maar vooral de eerste, dio den lust tot verfraaiing van toilet mist, wordt oud vóór den tijd. Een neiging tot goeden smaak, een aesthe tisch genot ia 't: „to go shopping"', maar in theaters, concertzaal enz. kan men van die medewerking nog weinig bemerken. Ik woonde tweo premières bij: een van het gezelschap Royaards: „De gordel van Hippolyta", waar met een exquiscn smaak voor de Grieksche costumes gezorgd was, on waar een harmonie van 'Stof en kleuren het oog bekoorde; waar de aankleedkunst hoogtijd viorde. Daarna bjj het gezelschap Verkade „Penelopé", geheel modern, quite English. Zoowel de heer Verkade zag er als „gentleman" als do dames als „ladies'" uit. Do fijne chique, tot in kloine bijzonderheden verzorgd, maakte een alleraangenaamstcn indruk, Nu zou men venvachten, dat ook het publiek werk van z'n toilet zou maken, maai' jawel! er waren geen dozjjn in evo- ning-dress. Ik zag o. m. een acteur van het Ned. Tooncel in de stalles mot oen grijs colbertjeon een bekend schrijfster, die heen en weer dribbelde, logo in, loge uit, in een oud bruin imitatie liberty costnun). Indien de kunstenaars niet vóórgaan zorg aan hun toilot to .besteden, wie moet 't dèn doen? Ons publiek moet nog veel loeren, cn hot ligt op don weg dor grooto winkeliers als mentor op te treden." Globin. Men zendt ons tor plaatsing: Ik gebruik Globin 1 liet beste en fijnste Schoencrème van Fritz Schulz jun. Aki. Ges.to Leipzig, Geschikt om elk leder, van de gewone laars af tot den fijnstcn chevreau-schoon too in den kortst moge- lijken tjjd als nieuw te doen schijnen, is Globin, oen preparaat, dat in kwaliteit en glanskracht zjjn wederga niet kent en ver boven elk ander pootsmiddel staat. Mot Globin bereikt men zonder moeite een prachtigen bljjvonden glans, dio zelfs bij regen behouden bljjtt en niet afgeeft, zoo dat het vuil worden van kleedrngstukken uitgesloten is. Globin bevat geen zuren of andere schadelijke bestanddeelen, daaren tegen bevat het do voor bewaring van bet leder vereischte vetstoffen, tenvjjl het t breken van het leder voorkomt. Kortom, Globin overtreft alle tot heden bestaande poetsmiddelen en wordt daarom ook door do geheele wereld ais het beste schoencrème erkend. Het is in groote doozon overal ver krijgbaar. Men oischo echter uitdrrrkkolijk Globin en late zich geen waardelooze na maak opdringen, 1 ISRAËLIETISCHE KERK,

Schiedamsche Courant | 1911 | | pagina 6