11258 11436 22694 Ver mi ml,: M. V Tot. STADSNIEUWS. Kunst cn Wetenschap. Rechtzaken. Bet bezoek van de Koningin aan Brussel. Uit Brussel meldt men, dat het bezoek van H. M. de Koningin aan Brussel is bepaald op 26, 27 en 28 Juli^. Audiënties. Du gewone audiëntie van den minister van oorlog zal op Donderdag 11 dezer niet plaats hebben. Mr. G. J. Goekoop. De toestand van mr. G. i. Goekoon is vooruitgaande. De patiënt gevoelt zich heel wel. Br. Ms. Gelderland te Tandzjer. De correspondent can de Koln. Zlg.*' ü.d. 5 dezer uil Tnnd/.jer: „De sedert eenigv dagen hier liggende NedevlanSfche kruiser „Gelderland" onder neemt morgen een reis naar de Marokkaun- «che kustplaatsen. De Nederhmdsche gezant van Rappard, die ter cere van de officie ren van de „Gelderland" verscndiende fees telijkheden heeft aangericht, zal aan boord van den kruiser de Marokkaansche kust be zoeken, Deze reis geeft vooral op het tegen woordige oogenblik don F ransuilen aanlei ding tot commentaren." Eerste Kamer Iloogst waarschijnlijk zal de Eerste Ka mer in don loop dor volgende week bijeen komen om in openbare vergadering het wetsontwerp tot nadere regeling van do vechten van successie en van overgang bjrj overlijden, on het wetsontwerp tot be strijding der zedeloosheid to behandelen. De pest op Java. Bij het Departement van Koloniën is ont vangen het volgende telegram van don gouverneur-generaal van Ned.-Iutlië, d.d. 7 dezer, betreffende pestgevallen op Java; In de afdeeling Mn lang (G Mui) negen tien dooden, terwijl van lijders an vorige dagen er nog zeven overleden. Te Soerabaya geen nieuwe gevallen bijge komen; doch een der lijders is overleden. To Kcdiri en te Sitoebondo geen nieuwe gevallen bijgekomen. Te Madioen één geval. Perscongres te Eome. Uit Rome werd ons gisteren geseind Tor cere van liet Perscongres werd hier gisterenmiddag een schitterende receptie door den Koning en du Koningin gehouden, in de praehtitge tuinen van het Quirinaal, li.11. M.M. hebben zich in liet bijzonder on derhouden met do leden van het centraal bureau, onder welke de Hollundsche afge vaardigden de heer Diwn, na zich de jour nalisten uit de verschillende landen te heb ben laten voorstellen, waaronder mr. Plemp van Duivelund. 3000 genoodigdon uit de po litieke, diplomatieke en artistieke wereld, waaronder de Prins en de Prinses Von Billow, waren aanwezig; des avonds was er gala-voorstelling. MIHtiewet De Commissie van Rapporteurs uit de Tweede Kamer voor het ontwerp tot wij ziging dor Miliüewet, kwam heden den geheelen dag in het gebouw der Kamer bijeen en zon ook hedenavond haar werk zaamheden voortzetten. Baad yan arbitrage roor de bouwbedrijven. Verschenen is het jaarverslag van den Raad van arbitrage voor de bouwbedrij ven in Nederland over 1910, waaruit blijkt, dat bij deri raad in hel afgeloopcn jaar 5 geschillen aanhangig zjjn gemaakt, waar van 3 weiden afgedaan. Hiervan 2 met een uitspraak in het nadeel van de aannemers. In het derde geval weid de aannemer voor het grootste gedeelte in het gelijk gesteld, zoodat hum slechts i/;! der ar- bitragekosten in rekening werd gebracht. In den loop des jaars had plaats de periodieke aftreding van de helft der le den van den raad. Alle leden werden herkozen. Ter vervanging van de hoeren J. N. Kniizinga (Groningen), en A. Stig- tor (Den Raag), die wegens ziekte be dankten, werden benoemd de heeren H. Ibelings, aannemer te Groningen, en A. J. do Haan, aannemer te Amsterdam. Het aantal leden van den raad werd uitge breid lot: 15 leden-ingenieur, 15 leden- Hichiteet en 15 leden-aannemer. Verder werd de mogelijkheid geopend, geschillen beneden f 1000 door één schei,dsimui te doen berechten en de behandeling van zeer urgente geschillen mei groeten spoed te doen plaats hebben. Debletrecht op tabak. Zaterdagavond is te Utrecht vanwege den Internationalen Sigaren- en Tabakbe- werkersbond en de Federatie van Sigaren- makers een openbare vergadering gehou den. waarin de hoeren Eichelshcim en Van den Berg het dobieüeoht op tabak schet sten als een ramp voor do tabaksnijver heid en voor de daarin werkzame arbei ders. Voorts keurden zij af do houding van de hoofdbesturen der christelijke or ganisaties, welke niet willen deelnemen aan een wetsontwerp, doch pogingen in het werk willen stollen het verbeterd te krijgen. De tarlefwet. in een dezer dagen te Rotterdam gehouden vergadering van de Vereeniging van Neder landsche Grossiers in Groote Uurwerken, is de volgende motie, voorgesteld dooi den voorzitter, den heer S. Blok, vpn 's-Gravenhage, met algemeene stemmen aangenomen: De Vereeniging, enz., van oordeel, dat de voorgestelde verh'ooging dor invoerrech ten een groot nadeel zou opleveren voor den engroshandel in het algemeen en, voor zoover het uurwerken betreft, voor dit bedrijf in het bijzonder, besluit: a. zicli te wenden tot de Staten-Gencf raai, met verzoek, gezegd ontwerp niet aan te nemen voor zoover het betreft ar tikelen, welke niet in Nederland worden vervaardigd en waarbij derhalve van een bescherming der Nederlandsche industrie geen sprake kan zijn; b. een oproep te richten tot en zich in verbinding le stellen met alle gros siers eit veceenigiugon in Nederland, die hetzelfde doel buoogen, ten einde geza menlijk een actie legen dit ontwerp in hot leven Le roepen. Ontwerp-Millüewet De Haagschc correspondent van „De Stand." schrijft: lil aansluiting aan wat, „De LtoLt." reeds meldde inzake du openbare behandeling van het ont.werp-M ilitiewet in de Tweede Kamer, verneem ik van goed ingelichte zijde, dal, naar alle waarschijnlijkheid, het voorloopig verslag eerst 25 Mui of iets later verschijnen zal. Dit schijnt voor een deel daarin zijn oorzaak te vinden, dat men in de Commissie van Rapp. niet eenstemmig was over de noodzakelijkheid om den arbeid der commissie zoo snel ten einde tc doen toopen als mogelijk geweest ware, indien men zich de moeite getroost had om er speciaal voor van elders over 'te komen. Dat die eenstem migheid ontbrak, wordt daardoor ver klaard, dat mom sterk in twijfel trok, of resp. onmogelijk achtte, dat liet wetsontwerp vóór de zomervacantie in openbare behandeling zou kunnen komen. Ik verneem verder, clat in liet V. V. zeer veel vragen voorkomen zullen die, het zij ze al of niet belangrijk zijn in ieder geval, naar men verwacht, een tijd- roovendo opstelling van do Memorie van Antwoord zullen veroorzaken, zoodat deze wel niet zoo spoedig gereed zal zijn als men in normale omstandigheden vanden snelwerkende minister van oorlog zou kun nen verwachten. Neemt men nu daarbij nog in aanmerking, dat, naar mij verzekerd wordt, de Kamer heel weinig geneigd is om een goed deel van haar zomervacantie op le offeren, don kan men zelf nagaan, hoe de kansen voor een spoedige open bare behandeling thans staan. Leeszaal Tweede Kamer. Do niemve, bij de griffie der Tweede Kamer getrokken leeszaal is thans zoo ver gereed, dat ze binnen enkele dagen in gebruik zal kunnen worden genomen. Yuilvernfetlginff. In verband mot het vraagstuk dor vuil- vernietiging heeft er zich een combinatie gevormd, met het doel, hij voldoende deel neming van Nederlandsche gemeenten, deze zaak ter hand to nemen. Blijkens een door de heeren Vermeulen en Van der Vijgh, to Amsterdam, gezon den circulaire aan gemeentebesturen, stelt de combinatie zich voor, hetzij voor een gemeente afzonderlijk, hetzij voor een groep van gemeenten installaties te bouwen, waarin het vuil hygiënisch wordt ver werkt, hetzij tot brandstof, hetzij tot mest stoffen. De gestelde voorwaarden voor nader overleg beperken zich tot: lo. het aan do combinatie afstaan van de opgehaalde, ongesorteerde vuilnis; 2o. hot gratis afstaan van een terrein, waarop de vuilnis wordt gestort; 3o. het vaststellen van een nader to bepalen tegemoetkoming in de kosten van vet werking, met f 1 per ton als maxi mum. Waarhij nog wordt opgemerkt, dat do verwerking van du opgehaalde vuilnis ten spoedigste zal plaats hebben, zoodat elk ongerief, dat liet huidige systeem aan kleeft, komt te vervallen. In de circulaire wordt gevraagd, of de gemeentebesturen met het voorstel in be ginsel symputhiseeron, in welk geval in vulling van de bijgevoegde vragenlijst wordt verzocht. Die invulling verbindt do ge meenten tot niets, maar do combinatie acht het van belang, ter vaststelling van liet eventueel bonoodigdo kapitaal, dat in de onderneming moot gestoken worden, in eenigszins ruwe trekken te kunnen bepa len, hoe groot do jaarlijkscho productie zal kunnen zijn. Bond van Nerlerl. fabrikanten rati goudenen zilveren werken. Du Bond van Xedcrl. Fabrikanten van en Handelaren in gouden en zilveren wer ken zal zijn eerste juurlijksche algemeene vergadering houden op 10 dezer te Amster dam. Op de agenda staat o.m. een voorstel van het bestuur um den bond tc hervormen ie een hond van vak vereen igingen. .Nachtarbeid der hakkers. In een Zondagochtend te 's-Gravenhage gehouden openbare vergadering van den Alg. Ned. Bond van Arbeiders(slers) in hot Bakkers-, Chocolade- en Suikerhewerkings- hedrijf. werd het aanhangig nader gewijzigd ontwerp van wet tot afschaffing van den b;ikkeisnnc)ilari>(ji.'J besproken door den bondsjuopagandist den lieer A. Hillebl'ogt, die de hoop uitsprak, dat, indien de wet- m -- gever doof blijft voor de cischen van de ge zellen, het aanhangig ontwerp geen wet zal worden, daar hierdoor meer een slechteren toestand dan verbetering zou worden aange bracht, en door den heer Bergmeyer, die deed uitkomen dat er z. i. geen grondige sociale wetgeving tot stand zal komen vóór dat het algemeen kiesrecht is ingevoerd. Een motie werd aangenomen, waarin er bij de Tweede Kamer op wordt aangedron gen dat met dc kenbaar gemaakte wenschen en bezwaren zal worden rekening gehou den en dan hel ontwerp ton spoedigste tot wet zal worden verheven. Yolkssatwlorla. Verschenen is het jaarverslag over 1910 der Vereeniging tot oprichting en exploi tatie van volkssanatoria voor borstlijdors in Nederland. Daarin wordt geconstateerd, dat het af geloopcn jaar voor de vereeniging, zoo wel als voor het sanatorium, voorspoedig is geweest. Hulde wordt door het hoofd bestuur gebracht aan de nagedachtenis van den in October 1.1. overleden assistent geneesheer, den heer G. P. F. ter Kuile, in wiens plaats werd benoemd de heer G. F. Lomverse. Overgegaan is lot de uitvoering der plan nen voor den houw van een paviljoen voor bedlegerige patiënten, met -18 bed den. Binnen niet te langen tijd zal hel nieuwe paviljoen zijn deuren voor de pa tiënten openstellen. In het afgeloopcn jaar werden niet min der dan 270 nieuwe patiënten opgeno men; liet aantal behandelden bedroeg 358, het gemiddeld aantal patiënten bedroeg per dag SS'/a, het getal vrijbeddeu to Ilellendoorn zal in 1911 van 10 op 15 worden gebracht. Uit liet uitvoerige verslag van den ge neesheer-directeur blijkt, 'dat van de -1-1 patiënten, die in stadium I inkwamen, werd met "42 een positieve, met 2 een negatieve uitkomst verkregen; voor de63 patiënten van stadium 11 waren die cij fers 57 en 6; naar de 131 patiënten van stadium III waren zjj 103 en 28. Alle patiënten dooreen nemende werd een po- sitiove uitkomst dor behandeling verkre gen bij 202 patiënten. Geheel tot arbeiden waren in staat bij aankomst 36, bij vertrek 176 patiënten; gedeeltelijk tot arbeiden resp. 1 en 23; niet tot arbeiden in staat resp. 201 en 39 patiënten. 1 Het totaal aantaal verpleegdagen was 32.336, waarvan door patiënten betaald met f2 per dag 20,265; door openbare fondsen betaald mot £2.25 per daag 2596; door Rotterdamsehc fondsen betaald met f2 per dag 1446; uit rente Hellendoorn- fonds 345, rijkssubsidie 3639 en andoro suppletiefondsen (Bijdragenfonds 315, Di rectiefonds 80), betaald met f2 per dag 4379; kosteloos 3650 verpleegdagen. De rekening sluit in ontvangst en uitgaaf tot een bedrag van f GOjlli.öO1/-». Ned. Bond voor Vrouwenkiesrecht, Zaterdag heeft to Breda de Nederl. Bond voor Vrouwenkiesrecht zijn vierde ahremeeno vergadering gehouden, waaraan een uit muntend geslaagde propaganda-feestavond is voorafgegaan. In de groote zaal van „Concordia" ont ving de afdeeling Breda Zaterdagavond de deelnemers aan de jaarvergadering. De dames Jonkheer, TersteegMeule- nians, presidente der rccepieerende afdee ling. James Brandes en v. EeghcnBois- sevain, voerden er het woord. Ook zang cn voordrachten werden ten boste gegeven. Aan 't eind van den avond luid een alge- lieele verzustering plaats. Daarna werd gisteren in 't hotel „Mast- bosuh" te Ginneken de vierde algemeene bijeenkomst gehouden; 'n ideaal vergader plaats, midden in liet boseh met zijn weelde van zonneglans en pas ontloken groen. De presidente van liet hoofdbestuur, mevr. v. EoghenBoissevain, herinnerde er in haar openings woord aan, dat 1910 in vele. opzichten een moeilijk jaar voor den bond is geweest, Van den anderen kant collier mag het een verblijdend toeken ge noemd worden, dat het aantal afdcelingen van 42 op 57 steeg. In verband hiermede betuigde spreekster, onder luid applaus der vergadering, de pro pagandiste, mejuifr. Marie Stoverdiug, dank voor haar onvermoeid arbeiden, in 't belang van dun bond, en tevens dankte de presi dente do oud-propagandiste, mevr. Wy- naeudts FranckenDyserinck, voor den door haar verrichten arbeid, daarbij den wensch uitsprekend, dat haar ijver, werk kracht cn bezieling den leden tot voorbeeld zullen strekken. Woorden van warme hulde werden gewijd aan de nagedachtenis van den oud-minister I). J. Veogeus, in vien de hond een trouw vriend en een groote hulp verloren heeft. In haar jaarverslag deelde do secretaresse mevrouw V, JL). IsaachscnDudok van Heel, mede, dat de IjoikI thans 4200 leden telt. Dank zij de ijverige propaganda in do verschillende afdeclingcn gemaakt, nam de ai beid van dun hond belangrijk in breedte en diepte toe. Dc rekening en verantwoor ding van den jienningmcesler, rav. Felix, vermeldde als ontvangst 2.111,12. aan uitgaven 2184. Het nadeclig saldo, dat in 1001) nog 402,80 bedroeg, is, dank zij vele giften, thans lot 72.88 geslonken. Het voorstel van het hoofdbestuur dm 25 van het bedrag der contribution aan het hoofdbestuur af te dragen, werd aangeno men evenals liet voorstel van mr. Tasman, (hoofdbestuurslid) om de afdeeling, waar de jaarvergadering gehouden wordt, een bij drage uit de hoofdbestuurskas te doen toe komen. Met 80 stemmen tegen 56 op Bloemen- daal, werd besloten de volgende jaarvergade ring in Arnhem tc houden. In comité-generaal werden vervolgens dc verschillende principiecle kwesties uitvoe rig besproken. Met 109 tegen 11 stemmen werd oen mo tie van het hoofdbestuur aangenomen, lui dende: De algemeene vergadering, overwegende, dat gebleken is, dat artikel 5 der statuten luidende„do bond als zoodanig, mengt zich nimmer in eenigo politieke actio: alle leden, zoowel bestuurders als gewone leden, zijn persoonlijk geheel vrjj to propagecren voor een politieke partij", tot verschillende opvat tingen, omtrent de grenzen der politieke actie kan leiden, wenschoude die geschillen lot oplossing to brengen door con duidelijke uitspraak dienaangaande, spreekt,als haar mcening uil, dat dit arti kel verbiedt, elk adresseeren aan do be voegde macht, betreffende welk onderwerp ook, en elke formulecring van bepaalde wen schen, betreffende ecnig onderwerp van maatschappelijk belang, uitgaande van den bond, zijn afdeelingen of besturen, hoofdbo stuur, zoowol als afdeelingsbosturen. Na afloop der vergadering had in hotel „Hot Mastbosch" een gemeenschappelijke maaltijd plaats, waaxbjj het grootste gedeelte der afgevaardigden aanzat. VLAARDINGEN, 6 Mei. Loop der bevol king van deze gemeente van 1 Januari tot en met 30 April 1911. M. V. Tot. Bevolk, op 1 Jan. 1911 10976 11148 22124 Vermeerd.: M. V Tot. Geboorte 117 104 22! Vestiging 165 185 349 282 288 570 °veiljj,len 32 46 78 Vertrek 181 186 367 2t3 232 445 Bevolk, op 1 Mei 1911 11045 11204 22249 Vermeerdering in April: 14. Aantal huwelijken in April: 11. VLAARDINGEN, 8 Mei. Naar wij ver nomen zal de Ylaardiiigsche Bad- en Zwem inrichting op Maandag 15 Mei worden ge opend. (,.N. VI. Ct.") VLAARDINGEN, 8 Mei. Uit baldadigheid is hisschen Zaterdagavond cn Zondagmor gen door onbekende personen het ijzeren bord der Motor- en Rijwiehvet aan do Hof- laan zoodanig gebogen, dat hot gelijk met den grond ligt. Do politie stelt een onder zoek in naar do daders. KETHEL EN SPALAND. De rijksveld wachter A. Admiraal Brour is bevorderd tot brigadier-titulair. Op den Overschieschen weg is gistermid dag door een automobiel aangereden do lieer Q. Amoureus, apothekersbediende hij de firma Gouka alhier, die daar mot zijn dochter wandelde, mot het gevolg dat diens been brak en hij een verwonding aan lip ca oog bekwam. Hij is onmiddellijk naar het ziekenhuis vervoerd, waar hij ter ver pleging werd opgenomen. Zijn toestand is bevredigend. Mejuffrouw W., wonende aan de Hoog straat werd Zaterdagnamiddag omstreeks 5 uur door een fietsrijder aangereden, tenge volge waarvan zjj viel en haar heen be zeerde. Bij den slager J. Maltha werd zij binnengebracht, waarna zij in gezelschap van haar zoontje naar huis werd gebracht. Gisteravond werd door de politie aange houden de hier wonende II., die bezig werd gevonden in dronkenschap een schutting in de Groonelaan te vernielen. Hedenmorgen is hij na verhoor ontslagen. Wedvlucht. Zondag 7 Mei hield de postduivonvor- ccniging „Dc Luchtsport" voor de tweedo maal een wedvlucht van Amersfoort (af stand 67 KAL). De duiven werden to 8 uur 30 m. in vrijheid gesteld en bereikten hun hokken als volgt: to prijs P. v. d. Klink, 91521; 2e pr. dezelfde, 950—22; 3e pr. B. Hinten, 9—-5333; 4e pr. Ue.br. Winters, 954— 53; 5e pr. Gobr. Nieuwalraten, 95510; 6e pr. Gein. W inters, 9—-5547 7e pr. dezelfde, 95635; 8e pr. Gebr. Nieuw- straten, 95910. De P. V. „Do Adelaar", hield Zondag j.l. haar tweede wedvlucht vanuit Auier.- foort. De duiven werden le 9 uur in vrij heid gesteld, en bereikten .hun hokken als volgt: le prijs, P. 11. de Dres, 924—53; 2e pr. dezelfde. 9-1338 3e pr. dezelf de, 944— 30; de pr.. II. van Wielin gen Jr., 94543; 5e pr. dcz.el£do, 9— •1655; 6e pr., P. II. de Does, 947 09; 7e pr., II. van Wielingen Jr., 947 45; 8e pr. dezelfde, 948—10; 9e pr. P. II. de Does, 95014; 10e pr. de zelfde 95137; lie pr., II. van Wie- ringen Jr., 9-- 5227 12e pr., Slaven burg, 9—5555; 13e pr., II. van Wie- ringen Jr., 95930 14e pr., dezelfde 10- -07]5| 15e pr., dezelfde 100916. Zaterdagnamiddag werd op dc Koemarkt- brug de 5-jarige Muurtje van 't Hof door een handwagen, bestuurd door een jongen, die 't kind niet had gezien, aangereden. Haar beentje gerankte daarbij bekneld his schen liet wiel en het verhoogde voetpad, tengevolge waarvan het aan de knie ge schaafd werd. In het brugwaohtershuisio werd er een verbandje oru gelegd, waarna zij naar huis kon gaan. Door de politie zijn Zaterdag le ruim lui uur aan de Dwarsstraat aangehouden de '10- jarige J. do K„ eu de 33-jarige J. S., die in een zak een demion met moutwijn ver voerden. Bij onderzoek bleek dat de bran derij van de firma Mevcr aan de West er- kade openstond, althans een poortdeur, en voorts een gistloods. Ook het beste val bleek geopend te zijn en daaruit is vermoe delijk de moutwijn ontvreemd. Gisteravond zijn zij na opgemaakt procesverbaal weer ontslagen. AGENDA- 8 Mei. Tivoli Behuuwb. 8 u. Gezek-ehap Louis Bouwmeester. Voorman Henschel. Van 8 tot on met 1-1 Mei. Woudcsteyn, Rotterdam. Vliegdcmonstraties. 9 Mei. Grout o Schouwburg. 8 u. Hot leril. Tooiipclgoz. Het ïmllioeu. 9 Lokaal Doelen. 81 uur. Vergade ring Oud-Kadcrbond. 10 Patrimonium, 8 uur. A.-R. pro- pagamlnclub. Vergadering. Spre ker de lieer Th. Heukcls. 10 Nufszaal, Rotterdam. 8 u. Don eert Mies Penning en Maurits Frank (Composities van Baelr, Chopin, Keott, Uuré. Ghévillnnl en Davidoff). 10 Gr. S<;llouwburg. 8 n. N. V. Het Toouuel. De Rubicon, Ilottcnlamsch Tooncclgezclschap Men schrijft ons uit Botterdam: Wanneer de directie van het. Rotter- damsch Tooneelgozelschap ooit een geluk kige keuze gedaan heeft, dan is het zeker ditmaal met liet kluchtspel „Het Mil- iiocn". Het houdt al (le vijl' bedrijven door het publiek iu spanning, eu den gan- schen avond iiecrscht een onbedaarlijk ge lach om de lotgevallen van den hoofdper soon, die op liet oogenblik, dal hem wordt medegedeeld, dat op zijn loterij briefje het millioen gevallen is, zijn jasje kwijtraakt waarin hel briefje geborgen is en nu alle pogingen aanwendt om dit terug tc vinden, doch daarbij op allerlei manieren poeh heeft tot hij het ten laat ste toch nog terugkrijgt. Er komeu allerlei leuke typen in voor. Kortom, men kan hier in den vols ten zin des woords spreken van een reuzenlach- succcs. Het stuk word! met do.noodige vlugheid gespeeld, zoodat, niettegenstaande het 5 bedrijven telt, 't toch reeds ten 11 ure ge ëindigd is. Maifcstspiolo te Rotterdam. De opera-voorstellingen, die in den loop dezer maand in den G rooien Schouw lm rg to Rotterdam zullen plaats hebben onder de „kihistleriseho Leitung" van Jos. Tijs- son, zijn vastgesteld als volgt: 13 Mei „Die WaVkiire", 17 Mei „Die llochzeit (les Figaro", 20 Mei „Tristan und Isolde", 24 Mei „Don .hum", '27 Mei „Fidelio", 31 Mei „Die Moislersinger". Dirigenten zullen zijn Feetjcn, dr. Sehrei- ber en Willem Kes. Het orkest wordt ge vormd door leden van liet Ut rue hl sell Stedelijk Orkest en de Rottordainsrhe 0r- kest-vereoniging. Ontrouw penningmeester. Men seint ons uit Assen: Do rechtbank veroordeelde heden L. J. v. Al., geschorst secretaris-penningmeester van het waterschap Dcilcn-Dwingelo tot 5 maanden gevangenisstraf, wegens verduis tering. Een accijnskiveslic. Bij den Iloogen llaad werd heden con clusie genomen in de zaak van den Minis- Ier van Financiën, legen bet ontslag van rechtsvervolging door bel Gerechtshof te "s-llertogenboscli van .1. G. AL, distillateur te Maastricht, iu wiens distilleerderij dei' eerste klasse „do Engel" een proelkamer en een ander lokaal bij visitaties door de kommiezen van den accijns gesloten waren bevonden. Hel ontslag van rechtsvervolging berustte op dc overweging, dat art. 19'J der Algemeene Wet, voorschrijvende dat gedu rende den tjjd, dat in de fabrieken trafieken of werkplaatsen gewerkt wordt, de toegang tol dezelve voor do ambtenaren onbelem- morel zal moeten wezen, geenszins oisclil ■lat alle In .alen, tot oen distilleerde! ij be- hoorende, open moeten staan bij visitatie door de ambtenaren. Daartegen voerde do belasting-administratie nu aan, dat (le toe gang tol de fabriek omvat don toegang lol alle deelen daarvan. Advocaat-generaal was van oordeel dal liet iceht van visitatie van de ambtenaren niet insluit, dat alles wat men wil zien, open moet zijn, maar alleen dat zij gerech tigd moeten zijn om de fabriek binnen Ie treden, en vervolgens bovoegd zijn om open stelling der lokalen te oischon. Afilsdien werd tot verwerping geconclu deerd. 1

Schiedamsche Courant | 1911 | | pagina 2