VICTORIA WATER Laatste Nieuws. Be pest op Ja-ra. Regeeringstelegram. 16 Juni: Atdeeling Making: gisteren vijf gevallen, waaronder geen dooden. Van de lijders van vorige dagen overleed er een. Soevnbaia en Kediri geen gevallen. Staatscommissie Legertoestanden. De Staatscommissie voor de legertoestan den is in dc laatste dagen dezer week weer op reis geweest, thans tot voortzetting van haar onderzoek in eenige garnizoensplaatsen in. Gelderland. Ons Leger. In verband met het zeer groote incom pleet aan tamboers bij do regimenten inkin- terie bij het le regiment is slechts dén viijwillig dienend tamboer aanwezig, terwijl de organisatie aangeeft 32 tamboers en IG hoornblazers is thans bepaald, dat mili ciens-tamboers en hoornblazers bij vrijwillig verblijf onder de wapenen in aanmerking kunnen komen voor bevordering tot tam boer le klasse en tot compagnics-korporaal- tambocr. Nationale Yereenlglng tegen de Werkloosheid. Men meldt ons uit Amsterdam: Bovengenoemde vereeniging hield heden middag in het Paviljoen Vondelpark een algomeeno ledenvergadering, liet jaarver slag van de vereeniging over 1910 ver meldt, dat het aantal loden der vereeni ging over 1910 496 bedroog. Do uitgaven hebben f713.28 bedragen, do ontvangsten fl 174.55. In behandeling komen de adviezen over vakonderwijs en werkloosheid van do hand van mej. Henrietta Goudsmit en de hoe ren J. W. Alberda, W1. I. on II. Enno van Gelder. i J Be CorantQmexpeditie. Men meldt ons uit Amsterdam: Hedenmiddag was in do kleine zaal van liet Concertgebouw door liet Kon. Ned. Aardrijkskundig Genootschap een vergade ling belegd, waarin do heeron C. C. Kay- ser, luit. ter zee 2o klasse en J. F. Hulk. arts, officier van gezondheid 2o klasse bij do Kon. Marine, die beiden onder leiding van den om hot loven gekomen luit. lor zeo J. G. W. J. Eilerts do Haan, deel namen aan do Corantijn-expeditie, Tiet woord voerden. Bij do medcdeelingen, "die, zij Beden, sprak do heer Kayscr speciaal over ÏTb tvetonschappelijko resultaten, terwijl de hoer Hulk de ervaringen behandelde die men op den tocht opdeed, daaiaan vaslknoo- pende verschillende beschouwingen over land en volk. Wij herinneren er aan, dat de drie leden der expeditie op 10 Juni 1910 uit Am- steiilam vertrokken, waarna zij op fOJlih d.a.v. uit Paramaribo naar het binnenland op weg gingen. Op 22 Augustus, toen de expeditie de Gran Rio, die met de Pikicn Rio do Surinamerivier vormt, reeds was opgevaren, is Eilerts de liaan aan de gevolgen van hevige koortsen bezweken. Hij word hegraven op Stoneportoe nabij liet in 1908 reeds opengekapte tracé naai de door hem toen ontdekte Lucie-rivier. hep'alïng der contributie! op f 1.50. Buiten gewone lcdein, en donateurs werd warmen dank gebracht voor hun onmisb'aren steun. Alsnu, kwam! aan, do orde liet onder werp Algemoeno Politiewet. Daar dit uit voerig zal worden behandeld in do ver gadering der Broederschap, van commis sarissen van politie van 21 dezer, naar aanleiding van een door oen commissie uitgebracht rapport, werd besloten do open baarmaking van dat rapport al to wach ten. i Met brandverzekering op' voor de leden der R. P, Vt voordeelige voorwaarden, werd do vergadering in kennis gesteld, waarna de belangen van korps on dienst aan do orde kwamen en de financieele gesteldheid van do Rijksvoldwacht werd beschouwd in het benauwende licht der steeds duurdere tijden, die allengs hoogere eischen stellen, ook aan het leven en jozin van den ecnvoudigen politieman. Meer dan ooit heeft do rijksveldwachter zijn zelfstandigheid to bewaren eh zorg te dragen voor een ongerepte positie van zichzelf en do zijnen. VLAARDINGEN, 17 Juni, üe Christclijk- Flist. kiesverceniging „Groen van Prinste- rer" heeft besloten do aftredende leden, do h'eeren do Haan, II, do Borden, J. W. Maassen en M. Verstcvo wederom to can- dideeren. V.LAABDINGEN, 17 Juni. Roden her dacht do heer P. Vermeide den dag, dat hij 25 jaar in dienst was der Naamlooze Venn. „Hollaiidia" alhier. Om ll1/» uur werd de jubilaris per rij tuig van zijn woning gehaald en naar de fabriek gereden, waar de directie hem har telijk toesprak ea hom oen cadeau onder 'iouvert overhandigde. i Ook van do zijde van het personeel mocht hij veel blijken van belangstelling ondervinden. Por rijtuig werd de jubilaris wederom naar zijn woning gebracht, waai' het fcost in hu indijken kring werd voortgezet V MAR 0 ING EN, 17 Juni. De Chr. Har monievcreoniging „Sin-sum Corda" zal deelncmon aan het op 9 Augustus a.s. te Zeist te houden concours, uilgeschreven door deri Bond van Ghr. Atuziekvereenigin gen. Snrsum Corda" dingt mede in de eer ste af doeling. i doro inrichtingen als deze, die met het bedrijf van den middenstand in zoo nauw verhand staan, belet te vragen. Dit is toe te juichen. Naast do theoreti sche lessen is een kijkjo onder degelijke geleide in het practischo bedrijfsleven een onschatbare factor tot vorming van mid denstanders» [Rijkspolitie Yereeniglng. Men meldt ons uit Leeuwarden, dd. 17 Junj. Onder voorzitterschap van den lieer Jac van Wannig, burgemeester van Ouderkerk a. d. IJssel en hoofdred,acteur van „De Politiegids", werd lieden alhier de 13e algomeene vergadering gehouden van de Rijkspolitievereeniging. In zijn openings woord vond de president gelegenheid do leden dank to brengen voor hun hulde betoon ter gelegenheid van, do herdenking van zijn kwarteeuw politiewerk. Elf jaren arbeidt voor <lo R. P. V. h,addon hom de vaste overtuiging geschonken, dat bij al hetgeen voor h'ct korps gedaan is, er on noemelijk voel te doen over bleef. Wie zich niet hebben kunnen inleven in zoo menig gebrekkig onderdeel, der organisa tie, in zoo menig onvoldoend hulpmiddel voor de uitoefening, snel en vaardig, van den dienst, kunnen moeilijk begrijpen al wat het "korps nog mist Naast waanleering voor hetgeen is, worde dan ook dewenscli uitgesproken vor hetgeen worden zal. En waar hot niet de groote levensvraag is hoe men leven zal voor zichzelf of voor zijn genot, maar hoe men leven zal voor zijn bestemming, riep spr. do leden op om het algemeen welzijn te dienen met algehcelo toewijding. Waar dit aanspraak hoeft op al onze zedelijke eigenschappon en lichamelijke krachten, moest onverpoosd gestreefd naar bereiking van het ideaal. Vergelding mocht dit streven vinden, eoner- zijds in do zelfvoldoening, zich bekwaam to weten op een verantwoordelijken post, anderzijds in het Koog houden van den goeden naam van het korps, dat een eer volle geschiedenis van meer dan een halve eeuw achter zich heeft en in toenemende male in detachemm i. wordf geroepen overal, waar do gewone politic-krachten tekort schieten. Al et den wensch', dat ook leze verga dering korps en R. P. V. zou ten goede komen en do onderlinge kameraadschap zou doen toenemen, word zij geopend. Fit de medcdeelingen bleek, dat het aantal leden, buitengewone leden, dona teurs en corcleden te zamen pl.m. 680 be draagt en de toestand der vereeniging kerngezond is. Do rekening over 1910, bedragend in ontvangst f 1299.06 en in uitgaaf f 1241.96Va, werd. goedgekeurd. veneens de begrooting voor 1911, mot STADSNIEUWS, Gemeenteraadsverkiezing. De afdeeling Schiedam van de S. D. A. P heeft voor de a.s. gemeenteraadsverkiezingen candiduat goi-leldin district 1 de hoeren J Duikelaar en W. van don Hoek; in district II, J. Hinkelaar, ff. Erkelcns, W. van den Hook en P. van Eek; en in district III do hemen J. Hinkelaar, II. Ei-kelens en W. van den Ilook. Gistermiddag is do 10-jarigo II. lleijer to water geraakt in do Lango Haven, nabij do Koemarktbrug. Do knaap duwdo een spoelingschouw voort, maar vei-gat daarbij uit to kijken en stapte van den schouw in het water. Hij' werd dadelijk weer op het droge geholpen. De heer S. van der Schouw van hier is aan dn univeu-itoit te Utrecht bevorderd lot mts. Do uitslag dor Heden beëindigde eind examens aan bet Gymnasium is, dat zijn geslaagd do navolgende leerlingen der üe klasse: A. M. do Jong. a; E. van Raai te, a; II. A. Schadee, a; D. Visser, a; C. J. AL Vos b en J. Al. Wittich, 1>. Afgewezen geen. In overleg mot B. en W. is door den districtsschoolopziener opgemaakt een alpha- bctLsche voordracht ter benoeming van een onderw ij/er, hoofd eerier school voor gewoon lager onderw ijs. llierop zijn geplaatst de heeren1. C. J. Magïelse, onderwijzer, te Rollerdnm; 2. G. van der Most, onderwijzer, alhier; 3. C. Iluiter, onderwijzer alhier. In de godsdienstoefening der aft], Schie dam van den Nederl. Protestantenbond za' morgen nis spreker optreden dr. K. F. Spar man-, remonstrant predikant te Arnhem. De Hanze. Afen zendt ons ter plaatsing: Dezer dagen brachten do leeraren, ver bonden aan don Handelscursus van „de Hanze", met do leerlingen dier inrichting, een bezoek aan Van den Bergh's boterfa- briek aan do Nassaukadc te Rotterdam'. Na een zeer welwillende ontvangst dooi den technisehen directeur, den heer Dc Kat, die een historisch overzicht van het .artikel margarine en zijn fabricage gaf, werd on der deskundige leiding de fabriek bezichtigd en het product nagegaan vanaf de waggon, die de melk aanvoerde, tol den wagen, waarop de margarine, verpakt in kartons oi kisten, ter verzending gereed lag. De zindelijkheid, die in het gansehe be drijf hccrscht, de practischo wijze, waarop alles ingericht is, om aanraking van liet fabrikaat door het personeel to voorkomen, de vernuftige vindingen, die de productie kosten tot een minimum beperken, wekten do bewondering van leeraren en cursisten, en gaf hun tevens een donkbeeld van de aanhoudende zorg, die noodig is, om in een bedrijf met zoo zware concurrentie goede resultaten to bereiken. Namens allen werd door den directeur een woord van dank gebracht aan den sym pathieken heer De Kat, niet alleen voor den leerrijken middag, maai' ook voor do joviale wijze, waarop het gansclio bedrijf zonder eenige achterhouding werd getoond. Naar wij vernomen ligt het in het plan van het personeel va,n den cursus bij meer- trico van den arbeid is. Het motief van den moordaanslag is nog niet bekend. Een dronkemc.nsdaad. Zondag werd er in bet Luxemburgschc plaatsje Tone-la-Loneue gedanst. Een dronkaard, die juist Was buitengesmeten, slaagde er in terug te komen en werp brandende springbussen tusschen de dansen de puren, waardoor de klceren van verechci- dene meisjes in brand vlogen. Iedereen vluchtte; de slachtoffers deelden in het ge drang den brand mee aan de kleeren der an- Hofberlehten. II. AL de Koningin ontvangt hedenna- middag ten Paleizo het Loo den hoer A. J. M. Stumpff Jz., ten einde in Ilr. Ms. han den de ambtseeden af te leggen als lid der Algemeene Rekenkamer. De Minister van Binnenlandsohe Zaken, rnr. Heemskerk, vertrok heden naar het Loo ter conferentie met II. M. Onze ministers. De Alinister van Koloniën heeft zich lie deren, zoodat spoedig een tiental personen I den mid dag, evenals zijn ambtgenoot ~an Door do politie is hedenm'orgeh aan gehouden. J. L. v. d. B., wiens opsporing door den officier van. Justitie to Dordrecht was gevraagd. Hij is daarheen overge bracht. i Gevonden voorwerpen. Aanwezig a. h. Comm. vari Politie: AVitte zak met inhoud, kapznk, honden- riem, .sleutel. Bij de volgende personen Medaillon met ketting, Ammerdorfor, Brecdstnmt 48houten blokliaak, Doehneijer, Zwnanstccg 4; sleutel, Zagwijn, Oüddorp- schostrnnt 1fietspomp, Sten-onberg, Sin gel -19/Sidem, Plooij, Buitenhavenweg 70; kanarie, Mondeis, 2e Tuinsingel 22 gouden damesringetje, v. d. Roer, Brocdstraat 10; werkkiel, Tettolaar, Piot Ilcinslrnnt 29bad muts cn handdoek, Wiechern, Pr. Mauri ts- straat 6; sleutel, v. Platerink, Puttershoek- scbe-traat 61koralen armband met gouden slot, Schroij, Nieuwe Haven 103/8; zilv. broche, Mmike, Laan „Ons Genoegen" 7/8; baret, v. d. Lee, ITaga straat 5handdoek, Brokkeling, Westmolcnstrnnt 5/1. AGENDA- 17, 13 en 19 Juni. Tivoli. 8 u. Gezelschap Prot. Do Big van het 168e. IS Rotterd. Diergaarde, 24 uur. Ma tinee. 4e Regt. Infie. 20 er. 23 Juni. Rotterd. Diergaarde. S uur. Concert Kon. Scherpsclmttersver- een. Bart Verhallen. 25 Juni. Stedelijk Muziekkorps. Matinee. Het Stedelijk Museum aan hot Doeleplein alhier, is eiken Woensdag van 2 to! 4 uur b 10 ct. per persoon voor het pu bliek opengesteld. Den eemten Dinsdag van iedere maand wordt in de Ambachtsschool een openbare las gegeven, die dus door belang stellenden kan worden bijgewoond. Eiken avond 8 uur, 9pecialiteitenpro- gianima in Circus, Stationsplein, en Ca sino, Coolsingel, te Rotterdam. Van vergaderingen, bijenkomsten, con- ceiten, vermakelijkheden, e. d. g. verzoe ken wij steeds geregeld medodeeling, opdat wij die in onzo agenda kunnen opnemen. OBERLAHNSTEIN, vermengd mot limonade en andere siropen de Zomerdrank bj] uitnemendheid, Rechtzaken. De zaak—mr. v. E. Alen meldt ons uit 's-Gravcnhage In de zaak van rnr. W, C. I. A. van E., door de Haagschc rechtbank veroordeeld tot drie jaar en zes maanden gevangenisstraf, wegens verduistering, gepleegd als curator, heeft liet gerechtshof aldaar heden dat von nis bevestigd, doch de straf verminderd tol drie jaren. De moordaanslag op een matroos. Voor het gerechtshof te 's-Gravenhage werd heden bevestiging geëischt van het vonnis der Middelburgsche rechtbank, ver- oordeelende P. v. d. W. aldaar, tot 1 juin en 6 maanden gevangenisstraf, wegens de bekende mishandeling van den matroos D., re Middelburg. Gelijk men zich herinneren zal had zij hom met een schaar, of ander scherp voorwerp een steek in den rug toe gebracht. De verdediger, nu\ J. Adriaanse, uit Mid delburg, vroeg ontslag van rechtsvervolging, daar bekl. zeer zenuwachtig was geweest cn boos opzet hier was uitgesloten. levende toortsen waren, luide kreten slaken de en als zinneloos rondloopend. Drie landbouwdochtcrs kregen diepe brandwonden aan do boenen. De toestand van twee is hopeloos. Een jongeling van 25 jaar, die door een venster wilde vluchten, viel zoo ongelukkig, dat hij de ruggegraat brak en eenige minuten later overleed. Eeri oud man van 70 jaar, die zijn doch ter kwam halen, werd In het gedrang ernstig aan het hoofd gekwetst en bijna verslikt. De dronkaard ia ernstig verbrand aan hei gelaat en zal zeker een zijner oogen kwijl zijn. Hij is aangehouden. Coca ïn emisbruik In Canada schijnt vooral onder jongelie den een schrikbarend misbruik van cocaïni gemaakt te worden. In één wijk var Montreal alleen zijn er, volgens een mede worker van do Lancet, meor dan 600 jonge heden, die aan cocaïne verslaafd zijn. Het misbruik i.s zoo verspreid, dat rechters ie hun vonnissen herhaaldelijk het gevaar er van in het licht hebben gesteld. Twaalf percent van de beschuldigde! schrijven dan ook hun val aan cocaïne toe Een rechterlijk ambtenaar deelt mede, dal ren stroom van moeders bij hem komt, om hem te smeeken haar kinderen te redden, De ondeugd komt het mcost voor op den leei lijd van 16 tot 24 jaar. De hongersnood in China. Do „Daily News" ontving uit Sjanghai een beschrijving van den toestand in de streken van China, waar thans hongersnood heerscht. Hot valt den oningewijde, merkt dc schrij ver op, niet zoo dadelijk op, dat er hon gersnood heerscht. Op de velden staat toch het graan er goed voor, doch, warmee i men door de dorpen trekt, bemerkt men spoedig, dat er iets niet in de haak moet, wezen» Geen hanengekraai, zelfs geen honden geblaf alles wat maar eetbaar was, is duor de bewoners verslonden. I>e wonin gen staan open en van hot dak beroofd alles wat maar geld kon opbrengen, om voedsel te koopen, werd verkocht. Er worden in de meest noodlijdende dis tricten levensmiddelen van overheidsweg! uitgedeeld. In een dorp, waar een uitdee- ling plaats had, was zulk een gedrang, dat 21 van de meest door honger verzwakte lieden onder den voet geraakten en aldus een ellendigen dood vonden. Velen hebben hun vrouw, hun kinderen verkocht, dikwerf niet enkel uit eigenhe Long, maar ook om de anderen voor ellende te behoeden. In het district Afcrrgtsjang bewoonden, naar landsgebruik, twee broeders, beiden gehuwd, mot hun vader hetzelfde huis. Toen de nood ten top steeg, en nog maar weinig was overgebleven, dat in gold en zoo in voedsel kon worden omgezet, zei de vrouw van den oudsten zoon tot den ouden vader als hoofd van het gezin, dat deze haar maar moest verkoopen. Daartegen kwam de vrouw van den jongston zoon op. Zij be foogdo, dat zij nog zooveel jonger was, zelve geen, haar schoonzustor wel kindoren had en deze dus niet goed kon worden gemisL Do oude man bepaalde echter, dat geen van beide vrouwen zou worden verkocht en toen do ellende steeds grooter werd, kwam het lieele huisgezin, een voor een, ellendig om hot leven. Typisch is het verhaal, dat de corres pondent geeft van een uitdeeling van le vensmiddelen in noodlijdende plaatsen. In een stad in het Meiigis j ang-d i s tri e t werd hekend gemaakt, dat er een uitdeeling zou plaats hebben. Er waren echter slechts levensmiddelen voor 500 lieden voorhan den, zoodat .alleen de men'schen, die ei het slechts aan toe waren, in aanmerking kwamen voor bodceling. Do magistraat stelde zich op naast de Marine, naar do vergadering van het aard rijkskundig genootschap te Amsterdam he goven. Naar wij" vernemen zullen de Ministers van Binnenlandsche Zaken on van Finan ciën, do Commissaris der Koningin ia do provincie Zuid-Holland en een lid van Geil. Staten zich Maandag a.s. naar Yenraaij be geven ter bijwoning van de opening van het krankzinnigengesticht aldaar. Personalia. Als hoofd van do afdeeling West-Indi sche zaken aan liet Departement van Ko loniën ter vervanging van mr. Hagen, die jhr. mr. van Kamebeck opvolgt, als chef der afd. der Oost-Indische departementen, zal tegelijk optreden de heer J. Hulshof! Pol, 0.-I. ambtenaar met verlof, thans i.an laatstgenoemde afdeeling toegevoegd. Kerk en School. Hooger Onderwijs. Amsterdam. Geslaagd voor liet catidi- daats-examon in de rechtsgel. faculteit aan de \rijo universiteit, de heer G. A. Diepon- horst (Strcicn) en voor semi cand. theol. 11. van Ilearinger, Kntendrecht. yemengd Nieuws. Moordaanslag Hedenmorgen werden de bewoners van de Johannes Verhulststraat to Amsterdam plotseling opgeschrikt door een revolver schot. Al spoedig bleek, dat men hier mof een moordaanslag te doen had, De 50-jarige juffrouw Meijer, die wettelijk gescheiden is van haar man, werd door een schot uit oen revolver ernstig in den buik go- troffen. Zij werd dadelijk naar het Wil- helmina-gasthuis overgebracht. De dader bleek baar gewezen man to zijn. Nader vernemen wij, dat de getroffene huishoudster was bij de dames T.,. waarvan de eene wijkveqdeegster, de ander inspec- Bnrgemeestff van Leeuwarden Tot hen, die voor het burgemeesterschap van Leeuwarden in aanmerking komen, wordt ook gerekend Mr. J. A. N. Patijn, referendaris aan het Ministeriel van Land bouw, vroeger hoofdcommies en afdeelings- chef ter gemeentesecretarie te 's-Graven hage. Da nieuwe Rottordamsclie gasfabriek. Het uitvoeren van de eerste werken voor de nieuwe gemeente-gasfabriek in den Bosch- polder, te Rotterdam, is door B. en W. le Rotterdam vergund aan den minsten inschrij ver, J. Voormolen, Rotterdam, voor 229.350. Be zeeliedenstaklng. Rotterdam. Met de Batavierlijn zijn hedenmorgen 26 Chineczen aangebracht, bestemd voor de Rotterdamsc.be Lloyd. Zij zijn onder gebracht in het tehuis voor Javanen aan de Lloydkade. Het s.s. „Wilis" van de Rotterdamscho Lloyd vertrok hedenmiddag met gemengde equipage. "Op liet laatste oogenblik werden onder geleide van den waterschout eémge mannen aan boord ge bracht om do reis mede te maken. Op h'et Engelschc consulaat werd heden morgen gemonsterd met goedkeuring der vertegenwoordigers der Engelsche zeelie- denvereeniging tegen 4 pond 10 sh'. (oude gage 3 pond 6 sh.). Op hei s.s. „Thiver- ton" is op deze wijze volk aangemon sterd. i Te Rotterdam is getracht zeevolk te krij gen op het s.s. „Beijerland" van de Scheepvaart- en Steenkolen Mij., thans lig gende te IJmuidon, om dat schip naar En geland te brengen. Aangeboden werd f 40.voor 5 dagen, I benevens vrije voeding en vrije terugkeer i naar de plaats van herkomst. Hedennacht is in 'do Boompjes te Rot terdam een aanslag gepleegd op S. Look, aanmonsteraar van schepelingen. Hij werd verdacht, van volk aan te werven voor onderkruipersdiensten. Ilij werd niet ge raakt. Do daders wisten te ontkomen. Hot s.s. „Rijndam" der HollandAme- rika-lijn vertrok hedenmorgen half acht naar New-York met 52 passagiers le klasse, 214 2e klasse en 218 3e klasse. Amsterdam. Men meldt ons uit Amsterdam: Bij de binnengeloopen schepen voegde zich de „Helena" van do Kon. Ned. Stoom- Loot-Mij. Het scheepsvolk zcide dadelijk den dienst, volgen-s de monsterrol, met vijf dagen op. Kiest dc „Helena" binnen trio vijl dagen zoo, dan is do bemanning volgens contract verplicht haar diensten tc blijven verkenen. Na vijl' dagen nog in de haven liggende heeft de equipage, den dienst op gezegd hebbend, recht hel schip blij*end te verlaten. Naar de IIoll. Stoombootmaatschappij ons poort van den tempel, waar do uitdeeling I mededeelt, zal do „Pollux" hedenavond ver zou geschieden. Hij keek een ieder, die trekken. uit de menigte op do poort toetrad, strak in do oogen. Stonden deze flets of waren andere uiterlijke teekenen van verzwakking waarneembaar, dan werden de lieden door gelaten. De andoren werden echter met oen lederen zweep, dien de magistraat in de hand hield weggejaagd. Staking tc Berlijn Do noodlijdenden ontvmgen steun van Tengevolge van eengisteren te Bellijn he beshmr en van een gemengd hu pco- uitgobt-0ken staking der drukkers bij do Men seint ons uit IJmuiden: Hedenmiddag zal hier een detachement rijksveldwachters aankomen ten einde toe zicht uit le oefenon bij dc doorseint Hing van binnenkomende en uitgaande schepen. mité. Wat de steun van het bestuur betreft, is or voor 500.000 dollars uitgegeven, maar de correspondent acht het zeker, dat een groot gedeelte van dat bedrag in de zak ken van Clnncesche overheidspersonen is terecht gekomen'. Weersverwachting. Verwachting lot den avond van 18 Juni zwakko tot matige meest zuidelijke wind, zwaar bewolkt tot betrokken, waarschijnlijk regen of onweer, zelfde temperatuur. firma August Schorl, verklaarden de fir ma's Rudolf Alosse en Ullstein Co. zich solidair, zoodat alle bladen dier firma's, onder welke de „Berliner Lokalmzeiger",- het „Berliner Tageblatt" en de „Berliner Morgenpost" voorloopig niet verschijnen. Spanje en Marokko. Uit Fez wordt gemeld, dat de Sultan bij de mogendheden, die de Akte van Algeciras onderteekenden, geprotesteerd heeft tegen do bezetting van Larras j door de Span jaarden, en dat hij weigert de bepalingen van het Spaansch-Marokkaansch verdrag van 1910 na te komen, zoolang die be zetting duurt» i-, mitft. Wnr Ha staiin vnn hot Tvachmv 1-mfwAri -

Schiedamsche Courant | 1911 | | pagina 2